MENÜ

Üstün Zekalı Çocuklar

Üstün Zekalı Çocuklar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Üstün Zekalı Çocuklar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 317 Üstün Zekalı Çocuklar haberi bulunmuştur.

Üstün Zekalı Çocuklar Haberleri

Yardım değil  paylaşma

Yardım değil paylaşma

Zordaki kadınlar için Hay Atölye’yi kurduklarını ifade eden Nef Vakfı Başkanı Emine Timur, “Burada eğitim verdiğimiz 230 kadın hediyelik eşya üretiyor. Hedefimiz 1000 kadına ulaşmak. Biz yardıma değil paylaşıma odaklıyız. Kadınlardan çocuklara farklı programlarımız var” diye konuşuyor.

28.12.2016Ekonomi
Çocuklar yaz kampında robot yapacak

Çocuklar yaz kampında robot yapacak

Üstün zekalı çocuklara eğitim veren Artistanbul ile Makerhane'nin işbirliğinde düzenlenen yaz kampında, çocuklar robot yapacak.

15.06.2016Eğitim
Gülben Ergen Türkiye Jokey Kulübü’nün Atla Terapi Merkezi’ni ziyaret etti

Gülben Ergen Türkiye Jokey Kulübü’nün Atla Terapi Merkezi’ni ziyaret etti

Gülben Ergen, bu hafta Türkiye Jokey Kulübü’nün Atla Terapi Merkezi’ni ziyaret etti, fiziksel ve zihinsel engelli çocuklar için verilen eğitimleri yerinde gözlemledi.

15.03.2016Magazin
Türkiyede yüz binlerce üstün zekalı çocuk var

"Türkiye'de yüz binlerce üstün zekalı çocuk var"

Tüm Üstün Zekalılar Derneği (TÜZDER) Başkanı Tunahan Coşkun, Türkiye'de yaklaşık 650 bin civarında üstün zekalı çocuk olduğunu düşündüklerini belirtti. Coşkun, "Maalesef bunların ne kadarına ulaşıldığını, ne kadarına gerekli eğitim verildiğini de net olarak bilemiyoruz" dedi.

25.01.2016Eğitim
“Çocuğum Acaba Ne Kadar Zeki”: IQ testi ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

“Çocuğum Acaba Ne Kadar Zeki?”: IQ testi ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Zekiye Hanım, 4 yaşındaki çocuğunun zekasını merak edip IQ testine sokmuş. Çocuk testten 125 puan almış. Gerçi, çocuğun puanını nasıl öğrenmiş, orası muamma. Çünkü test skoru etik nedenlerle veliyle paylaşılmaz. Neyse, Zekiye Hanım, benim de üye olduğum bir foruma aşağıdaki soruyu göndermiş: “Oğlum testten 125 puan aldı. Üstün zekalı mı?”

29.08.2015Eğitim
TÜBİTAK, çocuklara bilim dünyasının kapılarını aralayacak

TÜBİTAK, çocuklara bilim dünyasının kapılarını aralayacak

TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü'nün (TÜSSİDE) düzenlediği Bilim Kampı, ortaokul 6 ve 7'nci sınıfı bitiren öğrencileri bekliyor.

25.06.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

Atlara fısıldayan çocuk

Umudun hiç bitmeyeceğine artık daha eminim...

15.03.2016

Her çocuk özeldir

'Her Çocuk Özeldir' adında harika bir film var. Disleksi sorunu olan bir çocuğun hiç kimse tarafından fark edilmeyişini oldukça dramatik bir şekilde anlatıyor.

8.02.2016