MENÜ

University-College-London

University-College-London ile ilgili tüm haberleri ve son dakika University-College-London haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 266 University-College-London haberi bulunmuştur.

University-College-London Haberleri

Öldükten 10 ay sonra baba oldu

Öldükten 10 ay sonra baba oldu

Cipine çarpan adamın kurşunuyla ölen tekstilci Baytekin, muayene sırasında saklanan spermleriyle öldükten sonra baba oldu.

21.09.2005Kelebek
Mutlu ol kalbini koru

Mutlu ol kalbini koru

İngiltere'de yapılan bir araştırma, mutluluğun kalbin koruyucusu olduğunu ortaya koydu. Londra Üniversitesi (London College University) tarafından yapılan ve sonuçları İngiliz Ulusal Bilimler Akademisi yayın organında yayımlanan araştırmada, mutlu insanlar strese girdiklerinde bile, kandaki kalp krizi riskini arttıran kimyasal maddenin oranının düşük olduğu tespit edildi.

19.04.2005Kelebek
Hiperpoliglot’lar, onlarca dili su gibi konuşuyor

Hiperpoliglot’lar, onlarca dili su gibi konuşuyor

Bazı insanlar tek bir lisanı bile doğru dürüst öğrenemez iken, bazıları bir düzine yabancı dili kolayca nasıl öğreniyor? İşte bu konuşu araştıranlardan dünyaca ünlü İngiliz dil profesörü Hudson, onlarca yabancı dili su gibi konuşanların listesini yapıyor.

22.03.2005Spor
Koç Avrupa’da ilk 20’de

Koç Avrupa’da ilk 20’de

Koç Üniversitesi Executive MBA programı, Almanya’da yayınlanan ‘Yöneticiler için MBA’ başlıklı kitapta ‘Avrupa’nın en iyi 20 Executive MBA programından biri’ olarak gösterildi. 1994 yılında, Türkiye’nin ilk MBA programını başlatan Koç Üniversitesi, listedeki en genç okul oldu.

6.08.2004Gündem
Sınav bitiyor eğitim fuarı başlıyor

Sınav bitiyor eğitim fuarı başlıyor

Eğitimlerini Türkiye’de sürdürmek isteyen öğrenciler 20 Haziran Pazar günü gerçekleşecek ÖSS sınavı öncesi büyük stres yaşıyorlar. Eğitimlerini yurtdışında sürdürecek öğrencilerin stresi ise pazar gününden sonra başlayacak. Yurtdışında üniversite, master, sertifika veya dil eğitimi almak isteyenlerin sayısı yılda 25 bini buluyor. Bu öğrencilerin, ülkemizde düzenlenen eğitim fuarlarını kaçırmaması gerekiyor.

16.06.2004Kelebek
ABde eğitime Türk imzası

AB'de eğitime Türk imzası

Avrupa Birliği'ne üye ülkelerde, üniversite öncesi eğitim için yeni bir sistem oluşturuluyor. 2009 yılında uygulanmaya başlayacak olan bilgisayar temelli eğitim sisteminin yazılımını ise Türk bilişimciler hazırlıyor.

11.08.2003Gündem
Bebekler yüz seçmede yetişkinlerden başarılı

Bebekler yüz seçmede yetişkinlerden başarılı

Stadyumdaki kalabalık seyirci kitlesi arasında bir arkadaşınızı zor da olsa bulabilirsiniz. Ama seyirciler tamamen makaklardan oluştuğunda binlercesi arasından belli bir maymunun yüzünü ayırt edebilir misiniz?

3.06.2002Spor