EKSTRA
MENÜ

Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor?

Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 82 Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor? haberi bulunmuştur.

Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor? Haberleri

Üniversiteler ne zaman açılıyor İşte en son ayrıntılar

Üniversiteler ne zaman açılıyor? İşte en son ayrıntılar

2020-2021 eğitim yılında eğitimlerine online şekilde devam eden yüz binlerce genç, MEB'e bağlı okullarda yüz yüze eğitimin kapsamının genişlemesi ile birlikte araştırmalarını hızlandırdı. Üniversitelerin ne zaman açılacağı merak edilen konular arasında yerini aldı. Konu ile ilgili son açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelmişti. Peki, üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

14.11.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor İşte en son bilgiler

Üniversiteler ne zaman açılıyor? İşte en son bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MEB'e bağlı okullara ilişkin yüz yüze eğitim açıklamasının ardından şimdi de üniversitelerin durumu merak konusu oldu. Üniversitelerin ne zaman açılacağını ve kampüslerde yüz yüze eğitimin ne zaman olacağını merak eden üniversiteliler, YÖK ve diğer resmi kurumlardan gelecek açıklamalara kilitlendi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

6.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor İşte en son bilgiler

Üniversiteler ne zaman açılıyor? İşte en son bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MEB'e bağlı okullara ilişkin yüz yüze eğitim açıklamasının ardından şimdi de üniversitelerin durumu merak konusu oldu. Üniversitelerin ne zaman açılacağını ve kampüslerde yüz yüze eğitimin ne zaman olacağını merak eden üniversiteliler, YÖK ve diğer resmi kurumlardan gelecek açıklamalara kilitlendi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

5.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor Öğrencilerin gözü yapılacak açıklamalarda

Üniversiteler ne zaman açılıyor? Öğrencilerin gözü yapılacak açıklamalarda!

'Üniversiteler ne zaman açılıyor?' sorusu, 2020-2021 eğitim yılının başlamasına günler kala birçok öğrencinin gündeminde yer almaya başladı. YÖK'ün aldığı '1 Ekim' kararının ardından Sağlık Bakanlığı'nın YÖK'e gönderdiği tavsiye yazısı ile birlikte, süreçte seyir değişmiş ve üniversitelerin akıbeti daha da merak konusu olmuştu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler açılacak mı?

15.09.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak YÖK Başkanından üniversite açılış tarihi açıklaması

Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK Başkanı'ndan üniversite açılış tarihi açıklaması

'Üniversiteler ne zaman açılıyor?' sorusu özellikle bu yıl üniversiteye ilk kez başlayacak öğrenciler tarafından soruluyor. YKS tercihlerinin bitimine az bir zaman kala gözler YÖK'e çevrildi. Konu ile ilgili son dakika açıklaması  YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yapıldı. Başkan Saraç açıklamasında, 'Bugün itibariyle üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.' dedi. İşte detaylar...

13.08.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Öğrenciler YÖKün açıklamasına kilitlendi

Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrenciler YÖK'ün açıklamasına kilitlendi!

YKS tercih işlemlerinin de başlamasıyla birlikte öğrencilerin, üniversitelerin açılış tarihine yönelik araştırmaları hız kazandı. Yeni döneme farklı bir şehirde başlayacak olan öğrenciler, düzenlerini kuracakları şehre gitmeden önce üniversiteler ne zaman açılıyor sorusuna yanıt arıyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

8.08.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi için gözler YÖKte

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi için gözler YÖK'te!

Üniversiteler ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı 31 Ağustos tarihinde okulların açılacağını açıkladı. İlkokul, ortaokul ve liselerde yeni eğitim öğretim dönemine kısa süre kala, üniversitelerin açılış tarihi de gündeme geldi. Lisans ve önlisans programlarında eğitim hayatına devam eden öğrenciler, online sistemin ilk dönem devam edip etmeyeceğini merak ediyor. İşte, 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihiyle ilgili ayrıntılar...

28.07.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak YÖK üniversitelerin açılış tarihini duyurdu

Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK üniversitelerin açılış tarihini duyurdu

Corona virüsü nedeniyle üniversitelerde uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. Normalleşme sürecinin ikinci adımlarının 1 Haziran'da başlayacak olması nedeniyle milyonlarca öğrenci, üniversitelerin açılacağı tarihi araştırıyordu. YÖK'ten geçtiğimiz günlerde gelen açıklamada, salgının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla üniversitelerin haziran ayında açılacağı duyuruldu. İşte, 'Üniversiteler ne zaman açılacak?' sorusunun yanıtına yönelik bilgiler...

30.05.2020Gündem
Üniversiteler 15 Haziran’da açılacak mı Üniversiteler ne zaman açılıyor

Üniversiteler 15 Haziran’da açılacak mı? Üniversiteler ne zaman açılıyor?

Üniversitelerin ne zaman açılacağı araştırılıyor. Üniversiteler 15 Haziran’da açılacak mı? Uzaktan eğitime devam eden öğrenciler yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından okulların uzaktan eğitime devam edeceği, uzaktan eğitimin haziran ayında sona ermesinin ardından örgün eğitimin eylül ayında başlayacağını açıkladı. Peki üniversiteler 15 Haziran’da açılacak mı?

20.05.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversiteler açılıyor mu

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler açılıyor mu?

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu, henüz evlerinde bulunan binlerce lisans ve ön lisans öğrencisinin merak ettiği husus olmaya devam ediyor. Uzaktan eğitim alan lisans ve ön lisans öğrencileri, son günlerde meydana gelen gelişmeleri dikkate alarak üniversiteler ne zaman açılıyor sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.05.2020Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılıyor

Üniversiteler ne zaman açılıyor?

Ülkemizde faaliyet gösteren devlet ve vakıf üniversitelerinde lisans ve önlisans eğitimine devam eden yüz binlerce genç güz yarı yılını geride bıraktı. Vize, final ve bütünleme sınavlarının ardından kısa süre dinlenme fırsatı bulan üniversiteliler, gelecek dönem kayıtlarını da yapmaya devam ediyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

29.01.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor Üniversiteler hangi tarihte açılacak

Üniversiteler ne zaman açılıyor? Üniversiteler hangi tarihte açılacak?

YKS yerleştirme sürecinin ardından başlayan kayıtların son bulmasıyla, üniversitelerin açılacağı tarih merak konusu oldu. Yüz binlerce öğrencinin ders başı yapacağı tarih, eylül ayının gelmesiyle yoğunlaştı. Bulundukları şehirde yada şehir dışında okuyan öğrenciler, dönüş hazırlıkları bu bilgilere göre tamamlayacak. Peki, üniversiteler ne zaman açılıyor? Üniversiteler bu sene hangi tarihte açılacak?

5.09.2019Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor E-Kayıtlar ne zaman bitecek

Üniversiteler ne zaman açılıyor? E-Kayıtlar ne zaman bitecek?

Yükseköğrenim kurumlarının başlayacağı tarih, eylül ayının yaklaşmasıyla beraber, üniversite eğitimi gören yada üniversiteye başlayacak olan öğrencilerin gündemine gelmeye başladı. Özellikle üniversiteye başlayacak olanlar YÖK tarafından belirlenen tarihlerde yapılacak kayıt tarihini kaçırmamak için, konuyla ilgili bilgileri araştırıyor. Peki, üniversite kayıtları ne zaman bitecek? Üniversiteler ne zaman açılıyor? İşte, o konular hakkında bilgiler.

17.08.2019Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor Tarih belli oldu mu

Üniversiteler ne zaman açılıyor? Tarih belli oldu mu?

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu, herhangi bir lisans ya da ön lisans programını kazanan kişilerin araştırdığı konu olmaya başladı. Yeni döneme farklı bir şehirde başlayacak olan öğrenciler, düzenlerini kuracakları şehre gitmeden önce üniversiteler ne zaman açılıyor sorusuna yanıt arıyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılıyor ve tarih belli oldu mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.08.2019Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak

Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversitelerin açılış tarihleri, lisans ya da ön lisans eğitimlerine başlayacak olan öğrenciler kadar eğitim çevresi tarafından da sorgulanmaya başlandı. Milyonlarca kişinin yeni eğitim öğretim döneminde okullarına adım atacağı tarihi öğrenmek için sorguladığı üniversiteler ne zaman açılıyor sorusuna internet üzerinden cevap aranıyor. İşte, merak edilen konu hakkında bazı bilgiler

11.09.2018Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak İşte en son bilgiler...

Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte en son bilgiler...

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üniversitelerin ne zaman açılacağı oldu. Yüz binlerce öğrencinin eğitimine online ve uzaktan şekilde devam ettiği üniversitelerin akıbeti araştırılıyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

2.01.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Yeni yıl öncesi araştırmalar hız kazandı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Yeni yıl öncesi araştırmalar hız kazandı!

2020-2021 eğitim yılına online şekilde başlayan yüz binlerce üniversite öğrencisi, yeni yıla kısa bir süre kala yüz yüze eğitime yönelik araştırmalarını yoğunlaştırdı. Son olarak MEB'e bağlı okullara ilişkin tarihin belli olması ile beklenti içine giren üniversiteliler net bilgileri sorguluyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

30.12.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Son Kabine toplantısı sonrası araştırmalar arttı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Son Kabine toplantısı sonrası araştırmalar arttı!

Türkiye'de corona virüsü (koronavirüs) vakalarının artmasıyla birlikte yüz yüze eğitime ara verilmişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, yüz yüze eğitime varılan aranın 15 Şubat 2021'e uzatıldığını duyurdu. Bu gelişmenin ardından üniversitelerin akıbeti merak konusu oldu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

28.12.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Yeni yıla kısa bir süre kala, üniversitelerin ne zaman açılacağı merak ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmişti. Yeni eğitim öğretim döneminde de uzaktan eğitimin devam etmesinin ardından gözler üniversite açılış tarihine çevrildi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

22.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Okullar ve üniversiteler ne zaman açılacak Bilim kurulu üyesinden yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi: Okullar ve üniversiteler ne zaman açılacak? Bilim kurulu üyesinden yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, uzaktan eğitimin 22 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldığını hatırlatarak, ikinci dönem yüz yüze eğitime kademeli geçiş yapılabileceğini belirtti. İlhan, "Ara tatili bekleyip, ara tatildeki vakaların yaygınlığına göre belki sadece vakaların yoğun olduğu illerde bir kısıtlamaya gidilebilir. Vakaların yoğun olamadığı yerlerde okullar yine baştaki sıra ile daha küçüklerden başlayarak, sınavı olanlardan başlayarak açılma yoluna gidilebilir" dedi.

19.12.2020Gündem
Üniversiteler açılıyor mu, Üniversiteler ne zaman açılacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması

Üniversiteler açılıyor mu, Üniversiteler ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu binlerce öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. MEB'e bağlı okullarda yüz yüze eğitimin kapsamı genişletilince, gözler bu kez de üniversitelerinin akıbetine çevrildi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, okullarından uzak kalan üniversiteliler, bu durumun ne zaman sona ereceğini sorgularken, resmi açıklamalara odaklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 haftalık sürecin sonucuna göre bir değerlendirme yapılacağını söyledi. Konuya dair bir açıklama daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. İşte, üniversitelerin açılış tarihi hakkında son gelişmeler..

15.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Demokrasi ve Özgürlükler Adasında tarihi açılış Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Son dakika haberler: Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda tarihi açılış! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Türkiye bundan tam 60 yıl önce tarihinin en kara günlerinden bir olan 27 Mayıs darbesine maruz kaldı. Yassıada'da yapılan iş yargılama değil, bir hukuk cinayetiydi. Aslında burada yapılan iş yargılama değil, darbe yaparak anayasayı çiğneyenlerin ülkenin meşru yöneticilerini anayasayı ihlal ithamıyla giriştikleri bir hukuk cinayetiydi." dedi.

27.05.2020Gündem
Bakan Soylu bu sözlerle anlattı: Sanki kıyamet orada kopmuş

Bakan Soylu bu sözlerle anlattı: Sanki kıyamet orada kopmuş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Elazığ Valiliğinde basın toplantısı düzenledi. Bakan Soylu, "Elazığ'ın tamamında, Malatya'nın Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ilçelerinde okullar 10 Şubat'ta açılacak. Üniversiteler de 17 Şubat'ta açılacak." dedi. Dün Çevrimtaş Köyü'ne gittiğini aktaran Bakan Soylu, "Orada nasıl bir hal olduğunu gördük. Sanki kıyamet orada kopmuş, orada hayvanlar vardı, telef olmuştu." ifadelerini kullandı.

29.01.2020Gündem
MEB’in 2020 bütçesi kabul edildi

MEB’in 2020 bütçesi kabul edildi

2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda MEB ile bağlı kuruluşlarının 2020 yılı bütçeleri kabul edildi.

16.11.2019Eğitim
Uzaydan müdahale dönemi başlıyor

Uzaydan müdahale dönemi başlıyor

Türkiye Uzay Ajansı yönetim kurulu geçen hafta belirlendi, ajansın başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım oldu. Uzay ajansı neler yapacak, üniversitelerle nasıl çalışacak, kendi uzay limanını inşa edebilecek mi, bu girişim yeni bir ekonomi yaratacak mı, Türkiye’nin insan gücü yeterli mi, finansı nereden sağlayacak? Uzayla ilgili hangi projeler öne çıkıyor? İlk röportajını Hürriyet’e veren Yıldırım, ‘Türkiye 5-10 yıl içinde yarışta yerini alacak. Hedef uzaya erişim. Zaten 10 yıl içinde uzayda olmayanın Dünya’da da söyleyecek sözü olmayacak’ diyor.

19.08.2019Gündem
Dünya insanları yetiştirmeye çalışıyoruz

Dünya insanları yetiştirmeye çalışıyoruz

Bugünkü adıyla Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesi, Sultan Abdülaziz’in fermanıyla 1870’te açıldı. Türkiye’de ikamet eden İtalyan çocuklara, anaokulu ve ilkokul eğitimi veren kurum, daha sonra Türk öğrencileri de kabul etmeye başladı. İlk açıldığında 80 öğrencisi ile Kumbaracı Yokuşu’ndaki binasında eğitime başladı. 1876’da Suterazi Sokağı’na, 1882’de bugünkü yerine geçti.

2.06.2019Eğitim
Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Geçirdiği bir trafik kazası sonrası tüm hayatı değişti. Gerçek problemleri olan, senin benim gibi biri ve o pes etmemeyi tercih etti. Yolun henüz başında iki harika girişimin öncüsü olabilmiş, binlerce insana ilham veren hikayesiyle Elif Aleyna Duman Kampüs’te.

4.12.2018Kampüs
10 soruda Birleşik Krallık’ta yükseköğretim

10 soruda Birleşik Krallık’ta yükseköğretim

Birleşik Krallık, ABD’nin ardından yükseköğretim pazarında en büyük oyunculardan biri. Fakat burada eğitim almak isteyen öğrencilerin kafalarında soru işaretleri olabilir. British Council olarak bu sorular ve cevaplarımız şöyle:

29.10.2018Eğitim
DGS 2017 tercihleri ne zaman ÖSYM tercih tarihlerini açıkladı mı

DGS 2017 tercihleri ne zaman? ÖSYM tercih tarihlerini açıkladı mı?

DGS sonuçlarının açıklandığı tarihin üzerinden 12 gün geçti, tercih sonuçları için araştırmalar hız kazandı. Yeni eğitim- öğretim dönemine geç kalmak istemeyen adaylar, DGS tercih sonuçları için sık sık ÖSYM'nin resmi sayfasını ve sosyal medya hesaplarını ziyaret ediyor. Peki DGS 2017 tercihleri ne zaman? ÖSYM tercih tarihlerini açıkladı mı? İşte son durum!

18.09.2017Gündem

2 bin TL'ye öğretmen sertifikası

Öğretmenlikte ‘acı karne’nin nedenleri tartışılırken gözler her yıl yaklaşık 100 bin üniversiteli ve mezuna verilen ‘pedagojik formasyon’ eğitimine çevrildi. Açıköğretim fakültesi mezunlarının da kabul edilmesi ve 2 bin TL’ye verilen eğitimler sonucunda sertifikayı alanların ‘öğretmenlik’ için atama beklemesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapısındaki yığılmayı daha da artırıyor.

5.02.2017Eğitim
Dahiler Okulu açılıyor

Dahiler Okulu açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul’da üstün yetenekli çocuklara özel ortaokul açıyor.

23.06.2014Eğitim
Dâhiler Okulu açılıyor

Dâhiler Okulu açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul’da üstün yetenekli çocuklara özel ortaokul açıyor.

22.06.2014Gündem
Önce akademisyen bulunur sonra kadro açılır

Önce akademisyen bulunur sonra kadro açılır

Akademik kariyer yapmak zor bir süreç. Yüksek lisans bitirilecek, doktoraya başlanacak, çeşitli sınavlar verilecek sonra da kadro beklenecek. Kadro açılsa bile girip girilemeyeceği şüpheli. Her şeyi usulüne göre yerine getirseniz de önünüzü tıkayan bazı engellerle karşılaşabilirsiniz... Bunlardan biri de üniversitelerin çıktığı kişiye özel akademisyen ilanları...

Daha güvenli okullar güvenli yarınlar demektir

Daha güvenli okullar güvenli yarınlar demektir

Yaz günlerinin mevsimsel yorgunluğundan yavaş yavaş çıkıyoruz. Sakin ve araç yoğunluğu olmayan bir kent yaşamından bizi yoğun bir gündem ve kalabalık sokaklar bekliyor.

13.09.2013Eğitim
Üniversite Tercihinde Püf Noktalar

Üniversite Tercihinde Püf Noktalar

7 bölgeden 8 rektör bu yıl tercih yapacak adaylara deneyimlerini anlattı.

12.07.2013Advertorial
Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
Herkesin kendi sınavını yapması adil olmaz

Herkesin kendi sınavını yapması adil olmaz

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, önceki gün TRT Haber’de Ahmet Böken’in sorularını yanıtlarken, “Bazı okullar kendi sınavlarını yapabilir” dedi.

27.02.2013Eğitim

Yazar Sonuçları

Kabinlerin Nusr’et’i

Şu anda bütün DJ’ler işsizlikten kırılırken sanki “Kabinlerin Nusr’et’i” gibi... Üzerinde bir DJ’le asla bağdaştıramayacağınız bir Nuri Alço robdöşambrıyla ultra lüks dairesini tanıttığı videosu sosyal medyanın gündeminde. Gelin, kim bu DJ Burak Yeter, yakından tanıyalım.

18.12.2020

Kısıtlama kalktıktan sonra ne yapılmalı

Sevgili Genco Erkal’ın tiyatroların en azından açık havada sahnelerini açabilmeleri için yaptığı çağrısına olumlu cevap geldi. Bundan sonra uygulama aşaması başlıyor.

18.09.2020

Bu rakamları iyi analiz edelim

Türkiye’nin üretim gücüne hep inanmışımdır. Bunu da her fırsatta yazıyorum. İyi organize sanayi bölgelerimiz var ve buradaki bir çok fabrika dünyayla rekabet edebilir üretim yapıyor.

11.01.2020

Uzaydan müdahale dönemi başlıyor

Türkiye Uzay Ajansı yönetim kurulu geçen hafta belirlendi, ajansın başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım oldu. Uzay ajansı neler yapacak, üniversitelerle nasıl çalışacak, kendi uzay limanını inşa edebilecek mi, bu girişim yeni bir ekonomi yaratacak mı, Türkiye’nin insan gücü yeterli mi, finansı nereden sağlayacak? Uzayla ilgili hangi projeler öne çıkıyor? İlk röportajını Hürriyet’e veren Yıldırım, ‘Türkiye 5-10 yıl içinde yarışta yerini alacak. Hedef uzaya erişim. Zaten 10 yıl içinde uzayda olmayanın Dünya’da da söyleyecek sözü olmayacak’ diyor.

19.08.2019

Donald Trump kendisini Roma imparatoru sanıyor

GMI Bloomberg Politics’te (25 Ocak) bir haber yayınlandı.

30.01.2018

Çorlu’nun üstü bitti şimdi de altına giriyorlar

TEKİRDAĞ’ın Çorlu ilçesindeki askeriyeye ait Cumhuriyet tarihinin örnek yapılarına el koyulmak istenirken, birinci sınıf tarım alanlarına, meralarına TOKİ göz koymuştu, şimdi de yeraltı zenginliklerine (kum) saldırı başladı.

26.09.2016