EKSTRA
MENÜ

Üniversite Sınavı Ne Zaman

Üniversite Sınavı Ne Zaman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Üniversite Sınavı Ne Zaman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.954 Üniversite Sınavı Ne Zaman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Üniversite Sınavı Ne Zaman Haberleri

DGS tercihleri ne zaman yapılacak 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav sonuç tarihini ÖSYM duyurdu

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav sonuç tarihini ÖSYM duyurdu!

DGS sınav sonuçları için geri sayım başladı. 11 Temmuz tarihinde ÖSYM tarafından organize edilen 2021 DGS sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından ilan edilecek. Sınav sonuç puanına göre adaylar DGS 2021 tercihlerini, kılavuz bilgileri ile gerçekleştirecekler. 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen adaylar Dikey Geçiş Sınavı-2021 tercihlerinde yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre ilgili alana yazacaklar. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, 2021 DGS sınav sonuç tarihi ve tercihlerle ilgili ayrıntılı bilgiler.

4.08.2021Gündem
Rektörlerden kariyer tüyoları

Rektörlerden kariyer tüyoları

Öğrenciler hayallerini süsleyen üniversitelere gidebilmek için yoğun bir maratonu geride bıraktı. Şimdi artık tercih zamanı. Kampüsler yeni gelecek öğrencileri beklerken okul yönetimleri de 2021-2022 akademik yılı için hazırlıklara başladı. Biz de üniversitelerin rektörlerinden üniversite hayatının ne demek olduğu ve gençlere neler katacağına yönelik görüş aldık.

3.08.2021Eğitim
Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak İşte 2021 YKS tercih takviminde son gelişmeler

Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? İşte 2021 YKS tercih takviminde son gelişmeler

26-27 Temmuz'da yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (2021- YKS) sonuçları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) internet sitesinde açıklandı. Sonuçların beklenenden erken zamanda açıklanmasının ardından, şimdi de tercih takvimi gündeme geldi. Peki, üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

2.08.2021Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak DGS sınav sonuçları açıklandı mı İşte 2021 DGS sonuç takvimi

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sınav sonuçları açıklandı mı? İşte 2021 DGS sonuç takvimi!

DGS sonuçları için geri sayım devam ediyor. ÖSYM tarafından uygulanan 2021 DGS sınavının sonuçları için gözler yapılacak açıklamaya çevrildi. . Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince, 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için Dikey Geçiş Sınavı 11 Temmuz Pazar günü sona ermişti. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sınav sonuçları açıklandı mı? İşte, 2021 DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında ayrıntılı bilgiler.

29.07.2021Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 DGS sonuç sorgulama ekranı için dikkatler OSYM.gov.trde

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? DGS sonuç sorgulama ekranı için dikkatler OSYM.gov.tr'de

DGS sınav sonuçları 2021, ÖSYM'nin yapacağı açıklamanın ardından adaylar için tercih süreci anlamına gelecek. 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen adayların katılımı ile 11 Temmuz tarihinde düzenlenen 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ÖSYM'nin AİS ekranından ilan edilecek. 81 il ve Lefkoşa'da, 95 sınav merkezinde uygulanan söz konusu sınavın sonuç puanları ile adaylar daha sonraki süreçte DGS tercihlerini gerçekleştirecekler. Takvime göre sınav sonuçları ağustos ayında ilan edilecek. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2021-DGS sonuç tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

27.07.2021Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM, üniversite sınav sonuçları için bilgilendirmesi yaptı.

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM, üniversite sınav sonuçları için bilgilendirmesi yaptı.

YKS sonuçları 2021 için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Öğrencilerin üniversite hayatları için dönüm noktası olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için kısa bir süre kaldı. Adaylar, sınavdan alacakları puanlar nezdinde üniversite tercihinde bulunacak. Gözler şimdi sonuçların ardından tercih sürecinde olacak. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, YKS sonuçları hakkında detaylı bilgiler

26.07.2021Gündem
Üniversite tercihleri ne zaman İşte 2021 YKS tercih dönemi hakkında son bilgiler

Üniversite tercihleri ne zaman? İşte 2021 YKS tercih dönemi hakkında son bilgiler

Üniversite tercihleri adayların gündeminde yer alıyor. Öğrencilerin üniversite hayatları için dönüm noktası olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için kısa bir süre kaldı. Adaylar, sınavdan alacakları puanlar kapsamında üniversite tercihinde bulunacak. Gözler şimdi sonuçların ardından tercih sürecinde olacak. Peki, 2021 YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

25.07.2021Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği sonuç açıklama tarihi

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği sonuç açıklama tarihi

Öğrencilerin üniversite hayatları için dönüm noktası olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için kısa bir süre kaldı. Adaylar, sınavdan alacakları puanlar nezdinde üniversite tercihinde bulunacak. Gözler şimdi sonuçların ardından tercih sürecinde olacak. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.07.2021Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2021 DGS sonuç takvimi

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 DGS sonuç takvimi

Dikey Geçiş Sınavı'nın ardından sonuç araştırmaları yoğunlaştı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince, 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için Dikey Geçiş Sınavı 11 Temmuz Pazar günü sona ermişti. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.07.2021Gündem
YKS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak 2021 YKS üniversite sınav sonucu sorgulama ekranı için gözler ÖSYMde

YKS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak 2021? YKS üniversite sınav sonucu sorgulama ekranı için gözler ÖSYM'de

YKS sonuçları sorgulama ekranı üzerinden açıklanacak. Milyonlarca adayın heyecanla beklediği YKS sonuçları 2021 ile üniversite sınavı sonrası öğrencilerin tercih maratonu başlayacak. Üniversiteye giriş kapsamında organize edilen 2021 YKS sınavının sonuçları ÖSYM sınav sonuçları ekranında Ağustos ayında ilan edilecek. 3 oturum halinde tamamlanan YKS sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların tercih maratonu başlayacak. Sınavın ardından geçen süre sonrası beklentilerini arttıran adayların gözü ÖSYM'den yapılacak olan "YKS sonuçları açıklandı" duyurusuna çevrildi. TYT-AYT oturumlarını ayrı ayrı değerlendirecek olan ÖSYM sınav sonuçlarını AİS ekranı üzerinden erişime açacak. Peki, YKS sonuçları sonrasında tercihler ne zaman başlayacak? İşte, YKS 2021 sınav sonuç tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.07.2021Gündem
DGS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak 2021 DGS sınav sonuçları için gözler ÖSYMde

DGS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2021 DGS sınav sonuçları için gözler ÖSYM'de!

DGS sonuçları için geri sayım devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için 11 Temmuz'da uygulanan söz konusu sınavın sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine katılmak için girdiği DGS sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından ilan edilecek. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 DGS sınav sonuç tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

19.07.2021Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 TYT, AYT, YDT sınav sonuçları tarihi belli oldu

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? TYT, AYT, YDT sınav sonuçları tarihi belli oldu!

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, adaylar tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. YKS sonuçları, tercih sürecine bir an önce başlamak için gün sayan öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Türkiye genelinde sınava katılım gösteren milyonlarca kişinin odak noktasını oluşturan YKS sonuçları, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. 81 ilde ve Lefkoşa'da düzenlenen, 2 milyon 607 bin 903 adayın başvurduğu YKS sonuçları ÖSYM takvimine göre, 4 Ağustos 2021'de açıklanacak. Süreç ondan sonra tercih dönemi ile devam edecek. İşte, o detaylar

14.07.2021Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdği tarih

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdği tarih

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı geride kaldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince, 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için Dikey Geçiş Sınavı 11 Temmuz Pazar günü yapıldı. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.07.2021Gündem
Erdoğan, gençlere seslendi: Destanları siz yazacaksınız

Erdoğan, gençlere seslendi: Destanları siz yazacaksınız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gençlere “Lütfen ne kendisine ne ülkesine faydası olan muhterislerin hayallerinizi çalmasına izin vermeyin. Çanakkale Zaferi’nden 15 Temmuz destanına kadar her yerde siz vardınız, bundan sonraki destanları da siz yazacaksınız” sözleriyle seslendi. Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Gençlik Zirvesi’nde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:

13.07.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerin kanı üzerinden ikbal devşirmeye çalışanlara fırsat vermedik, vermeyeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerin kanı üzerinden ikbal devşirmeye çalışanlara fırsat vermedik, vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Türkiye Gençlik Zirvesi'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Tek bir gencimizin dahi heba olmasına, terörün vahşi dişlileri arasında yitip gitmesine gönlümüz razı değildir. Hangi sebeple olursa olsun, ulaşamadığımız, elinden tutamadığımız her bir gencimizin mesuliyetini yüreğimizde taşıyoruz. Gençlerin kanı üzerinden kendilerine ikbal devşirmeye çalışanlara 19 yıldır fırsat vermedik, bundan sonra da fırsat vermeyeceğiz'' dedi.

12.07.2021Gündem
YKS tercihleri ne zaman İşte 2021 üniversite tercihlerinde son bilgiler

YKS tercihleri ne zaman? İşte 2021 üniversite tercihlerinde son bilgiler

Öğrencilerin üniversite hayatları için dönüm noktası olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için kısa bir süre kaldı. Adaylar, sınavdan alacakları puanlar nezdinde üniversite tercihinde bulunacak. Gözler şimdi sonuçların ardından tercih sürecinde olacak. Peki, 2021 YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

11.07.2021Gündem
Bugün ne sınavı var  11 Temmuz 2021 hangi sınav yapılacak, saat kaçta

Bugün ne sınavı var? 11 Temmuz 2021 hangi sınav yapılacak, saat kaçta?

Genellikle hafta sonu yapılan sınav dönemlerinde, bugün hangi sınavın yapılacağı merak ediliyor. Hızlı bire sınav dönemine giren öğrenciler ve onlara refakat eden aileleri, geçtiğimiz hafta sonu LGS ve YKS sınavlarının ardından 11 Temmuz 2021’de gerçekleşecek sınav için hazırlık içerisindeler. Peki bugün hangi sınav var? İşte, 11 Temmuz 2021’de gerçekleşecek olan sınav ve saati…

11.07.2021Gündem
DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu

DGS sınav sonuç tarihi söz konusu sınavla beraber gündeme geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 11 Temmuz'da gerçekleşecek olan 2021 DGS'ye 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen adaylar katılım sağlayacaklar. 81 il ve Lefkoşa'da 95 sınav merkezinde uygulanacak DGS'nin ardından sınav soru ve cevapları yayınlanacak. Binlerce adayın ter dökeceği DGS sınavının sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından duyurulacak. Peki, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

11.07.2021Gündem
Üniversite (YKS) tercihleri ne zaman  2021 YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı İşte 2021 YKS tercih sürecinde son gelişmeler...

Üniversite (YKS) tercihleri ne zaman? 2021 YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte 2021 YKS tercih sürecinde son gelişmeler...

Üniversite tercihleri ne zaman sorusu, YKS sınavının tamamlanmasının ardından gündeme geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) sonuçlarının 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacağı bildirildi. İstedikleri üniversiteye girmek için sabırsızlanan adaylar, sınav puanlarına göre tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Gözler şimdi üniversite tercih tarihlerinde. Peki, YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı, tercihler ne zaman? İşte, 2021 YKS tercihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

8.07.2021Gündem
Üniversite sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak İşte AYT-TYT-YDT sonuç tarihi

Üniversite sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AYT-TYT-YDT sonuç tarihi

YKS yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı adındaki üniversite sınavının oturumları için sonuç heyecanı başladı. İstedikleri bölüme yerleşip yerleşemeyeceklerini merak eden öğrenciler, üniversite sınavının sonuç tarihini internet üzerinden araştırıyor. Peki, YKS 2021 (Üniversite Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.07.2021Gündem
Üniversite tercihleri ne zaman İşte 2021 YKS tercih sürecinde son durum

Üniversite tercihleri ne zaman? İşte 2021 YKS tercih sürecinde son durum!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) üçüncü ve son oturumu Yabancı Dil Testi'nin (YDT) sona ermesiyle, YKS maratonunda tüm oturumlar tamamlandı. Oturumlara katılım sağlayan adaylar ise tercih sürecine odaklandı. Peki, üniversite tercihleri ne zaman?

7.07.2021Gündem
SPK sınavı ne zaman, kimler katılabilir 2021 SPK (SPL) lisanslama sınav tarihleri

SPK sınavı ne zaman, kimler katılabilir? 2021 SPK (SPL) lisanslama sınav tarihleri

Bankalar, Aracı Kurumlar gibi sermaye piyasasında çalışmak isteyenlerin girmesi gereken bir sınav olan SPK sınavının ne zaman olduğu merak ediliyor. Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yaz dönemi lisanslama sınavlarının tarihi açıklandı. 2 Haziran’da son bulan sınav başvurularından sonra gün sayan adaylar, covid-19 önlemleri alınarak HES kodu ile sınava katılabilecek. Peki SPK sınavı nedir, ne işe yarar? SPK sınavı ne zaman, yılda kaç kez yapılıyor? İşte, 2021 SPK (SPL) lisanslama sınav tarihleri.

3.07.2021Eğitim
Bakan Varank: İlk çeyrekte yüzde 7 gibi büyüme oranı yakaladık

Bakan Varank: İlk çeyrekte yüzde 7 gibi büyüme oranı yakaladık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yılın ilk çeyreğinde yüzde 7 gibi ciddi bir büyüme oranı yakalandığını belirterek, "OECD'nin yayımladığı son raporlarda da ekonomimiz, en güçlü toparlanma gösterecek ekonomilerden biri olarak öngörülüyor." dedi.

2.07.2021Ekonomi
Üniversite tercihleri ne zaman İşte YKS tercih süreci hakkında son gelişmeler

Üniversite tercihleri ne zaman? İşte YKS tercih süreci hakkında son gelişmeler

YKS soruları ve cevap anahtarları erişime açıldı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) oturumları temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları, ÖSYM tarafından erişime açıldı. Bu gelişmenin ardından, sonuçların açıklanacağı tarih ve sonrasında tercih süreci gündeme gelecek. Peki, üniversite tercihleri ne zaman?

29.06.2021Gündem
AYT hakkında uzman görüşleri

AYT hakkında uzman görüşleri

Cumartesi günü TYT ile başlayan YKS maratonu Pazar, AYT ile devam etti. Aynı gün adayların YDT’ye girmesiyle üniversite sınavları sona erdi. AYT sorularını eğitimciler ve uzmanlar şöyle değerlendirdi.

27.06.2021Eğitim
Ön Lisans KPSS ne zaman İşte KPSS Ön Lisans KPSS hakkında son gelişmeler

Ön Lisans KPSS ne zaman? İşte KPSS Ön Lisans KPSS hakkında son gelişmeler

Kamuya bağlı kurumlarda devlet memuru olarak istihdam edilme hayali kuran yüz binlerce ön lisans mezunu vatandaşın başvuru yapacağı Ön Lisans KPSS sınavı için araştırmalar hız kazandı. Temmuz ayına kısa bir süre kalması birlikte en çok merak edilen konulardan biri de ön lisans yani iki yıllık üniversite mezunlarına yönelik düzenlenecek olan Kamu Personeli Sınavı'nın (KPSS) ne zaman yapılacağı oldu. Peki, Ön Lisans KPSS ne zaman?

26.06.2021Gündem
Bugünü unutun, yarına odaklanın

Bugünü unutun, yarına odaklanın

Bugün YKS maratonunun ilk sınavı TYT yapılıyor, ancak AYT ve YDT sınavları için heyecan devam ediyor. İki sınav arasında geçecek 21 saat 45 dakika ise kritik. Uzmanlar, TYT’den çıkan adayları cevaplara takılmamaları konusunda uyarıyor. İşte eğitim danışmanlarının önerileri:

26.06.2021Eğitim
TYTye 1 gün kala 10 kilit öneri

TYT'ye 1 gün kala 10 kilit öneri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) yarın yapılacak. 2.6 milyon adayın gireceği sınava bir gün kala, eğitim danışmanı Gökhan Müftüoğlu 10 önemli tavsiyede bulundu...

25.06.2021Eğitim
YKSye mental hazırlık

YKS'ye mental hazırlık

COVID-19 salgın sürecinde sınava hazırlanan öğrencilerimiz zor bir dönemi geride bırakmak üzeresiniz. Hafta sonu yapılacak sınavla ilgili en çok hissedilen duygulardan bir tanesi kaygıdır. İlk olarak kaygıyı gerçekçi bir şekilde anlamak önemli olacaktır. Kaygı, stres verici durumlarla karşılaştığımızda hepimizin belli ölçülerde yaşadığı bir uyarılmıştık durumudur. Kaygının belli bir düzeyde yaşanması doğaldır çünkü belirli bir derecede yaşanan kaygı motive edicidir ve performansınızın yükselmesine yardımcı olabilir.

23.06.2021Eğitim
YKS saat kaçta başlayacak AYT, TYT, YDT ne zaman İşte YKS (AYT, TYT, YDT) tarihleri ve süresi

YKS saat kaçta başlayacak? AYT, TYT, YDT ne zaman? İşte YKS (AYT, TYT, YDT) tarihleri ve süresi

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için heyecan dorukta. Üniversite adaylarının gireceği YKS bu hafta sonu 3 oturumda gerçekleşecek. YKS için son hazırlıklarını yapan adaylar ve en az onlar kadar heyecanlı olan aileleri bir yandan da YKS oturumlarının (AYT, TYT, YDT) sınav saati ve süresini araştırıyor. Peki, YKS saat kaçta başlayacak? AYT, TYT, YDT ne zaman? İşte YKS (AYT, TYT, YDT) tarihleri ve süresi

21.06.2021Gündem
Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Zihnimiz, etrafımızdaki dünyayı sürekli olarak yorumlama ihtiyacı duyar, olaylara anlam vermeye çalışır. Bazen dünyayı doğru bir şekilde görürüz – gerçekte olduğu gibi-fakat stres anlarında zihnimizin ürünleri olan sahip olduğumuz düşünceler, başımıza gelenleri gerçekçi bir resim ile çizemez. Örneğin, öncesinde yaptığınız bir hatayı hatırlamak, kendi kendinize “Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve yapamayacağım!” demenize yani aşırı genelleme yapabilmenize sebep olur.

18.06.2021Eğitim
YKS’ye son 15 gün

YKS’ye son 15 gün

Adayların iyi bir üniversiteye girmek için ter dökeceği 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı, Temel Yeterlilik Test (TYT), Alan Yeterlilik Testi  (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumda tamamlanacak. TYT sınavı 26 Haziran’da, AYT ve YDT sınavı da 27 Haziran’da yapılacak. Artık sınava geri sayım başladı. Son 15 günün çok kritik olduğunu belirten uzmanlar YKS’ye girecek adayların rutinlerini değiştirmemesi gerektiğini söylüyor.

11.06.2021Eğitim
DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak ÖSYM son bilgileri paylaştı..

DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak? ÖSYM son bilgileri paylaştı..

DGS sınav yerleri, iki yıllık üniversite kariyerini 4 yıla tamamlamak isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Sınava yönelik hazırlıklarını hızla tamamlamaya devam eden öğrenciler, DGS sınav yerleri kapsamında hangi salonda sınava gireceğini öğrenebilecek. Peki, DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

9.06.2021Gündem
DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak ÖSYMden önemli bilgiler

DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak? ÖSYM'den önemli bilgiler

DGS sınav yerleri, iki yıllık üniversite kariyerini 4 yıla tamamlamak isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Sınava yönelik hazırlıklarını hızla tamamlamaya devam eden öğrenciler, DGS sınav yerleri kapsamında hangi salonda sınava gireceğini öğrenebilecek. Peki, DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.06.2021Gündem
LGS matematik... Ağlatan sorular

LGS matematik... Ağlatan sorular

LGS’de 8’inci sınıf öğrencileri son yılların en zor matematik sorularıyla karşılaştı. Soruları anlamaya çalışırken süre de yetmedi. Birçok çocuk sınav sonunda hüsran yaşayıp ağladı. Uzmanlar matematik öğretmenlerinin dahi çözmekte zorlandığı soruların üniversite sınavı ayarında olduğunu, bu yıl ortalamanın düşeceğini söylüyor.

8.06.2021Eğitim
Doğar doğmaz mesai başı yapmışım

Doğar doğmaz mesai başı yapmışım

Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından FİBA Grubu kurucusu ve onursal başkanı Hüsnü Özyeğin ile “Hey gidi yıllar” dedik… Özyeğin, hayatını “Ben 1 Ocak doğumluyum. Günlerden pazartesiymiş. Saat de sabah dokuzmuş… Tam mesai başlangıcına denk düşen bu tesadüf bana bir misyon gibi olmuş: Hayat boyu çalışmak için doğmak!” diye özetliyor...

6.06.2021Gündem
YKS sınavı ne zaman YKS sınav yerleri belli oldu mu 2021 Üniversite sınavında son durum

YKS sınavı ne zaman? YKS sınav yerleri belli oldu mu? 2021 Üniversite sınavında son durum

Üniversite sınavı YKS (2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı) bu ay gerçekleşecek. Haziran ayıyla birlikte 2021 YKS sınavı için de hazırlıklar hız kazandı. Herhangi bir yükseköğretim ve meslek yüksekokuluna yerleşmek isteyen adaylar, YKS'ye katılım sağlıyor. Peki, YKS sınavı ne zaman? YKS sınav yerleri belli oldu mu? İşte 2021 üniversite sınavında son durum

2.06.2021Gündem
Son Dakika Haberi... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç konuştu... Emre Belözoğlu dönemi bitti Fenerbahçede yeni teknik direktör kim olacak, ne zaman açıklanacak

Son Dakika Haberi... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç konuştu... Emre Belözoğlu dönemi bitti! Fenerbahçe'de yeni teknik direktör kim olacak, ne zaman açıklanacak?

Fenerbahçe'de son dakika Emre Belözoğlu kararı... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulüp televizyonunda açıklamalarda bulundu. Ali Koç yeni sezonda takımın başında Emre Belözoğlu'nun olmayacağını duyurdu. Koç ayrıca yeni teknik direktör için tarih verdi ve aklındaki ekolü de anlattı... Marcelo Bielsa iddiaları hakkında ise "Henüz temasımız olmadı ancak onun kalibresinde hocalara bakıyoruz." ifadelerini kullandı.

1.06.2021Futbol
DGS ne zaman DGS Sınav tarihi açıklandı İşte, DGS ile ilgili detaylı bilgiler

DGS ne zaman? DGS Sınav tarihi açıklandı! İşte, DGS ile ilgili detaylı bilgiler

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının son günlerine yaklaşmışken, sınava katılacak öğrenciler sınav tarihini merak ediyor. Üniversite eğitimlerini 2 yıldan 4 yıla yükseltmek isteyen binlerce öğrencinin katılım göstereceği DGS ne zaman merak konusu olurken, sınav tarihi ve sonuçların ne zaman açıklanacağı da belli oldu. İşte 2021 DGS son başvuru tarihi, sınav tarihi ve sonuçları le ilgili detaylar...

30.05.2021Gündem
YKS giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı mı YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak.. İşte son gelişmeler

YKS giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı mı? YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak.. İşte son gelişmeler

YKS sınav yerleri için beklenti sürüyor. Üniversite sınavı her yıl üç oturum şeklinde merkezi olarak düzenleniyor. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra üniversiteye devam etmek isteyen adaylar YKS oturumlarına giriyorlar. Adayların TYT oturumuna girmeleri zorunlu. İlk düzenlenecek olan sınav ise TYT. Peki, YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

30.05.2021Gündem
YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak İşte 2021 YKS sınav giriş belgelerinde son durum

YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte 2021 YKS sınav giriş belgelerinde son durum

Üniversite sınavı her yıl üç oturum şeklinde merkezi olarak düzenleniyor. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra üniversiteye devam etmek isteyen adaylar YKS oturumlarına giriyorlar. Adayların TYT oturumuna girmeleri zorunlu. İlk düzenlenecek olan sınav ise TYT. Peki, YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

28.05.2021Gündem
Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Kamuda memur olmak için katılım sağlanan KPSS'nin 2021 Lisans oturumları toplam 3 etapta sona erecek. Bu yılki sınava katılım sağlamak için günlerdir hazırlanan yüz binlerce üniversite mezunu aday, başvuru takviminin ne zaman işlemeye başlayacağını merak ediyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

27.05.2021Gündem
LGSye 5 kala öneriler

LGS'ye 5 kala öneriler

6 Haziran’da uygulanacak LGS öncesi, MEF Okulları Bahçeşehir Kampüsü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü uzmanları, anne babalara bazı önerilerde bulundu.

27.05.2021Eğitim
Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak 2021 ÖSYM KPSS takvimi ve detaylar..

Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? 2021 ÖSYM KPSS takvimi ve detaylar..

Kamuda memur olmak için katılım sağlanan KPSS'nin 2021 Lisans oturumları toplam 3 etapta sona erecek. Bu yılki sınava katılım sağlamak için günlerdir hazırlanan yüz binlerce üniversite mezunu aday, başvuru takviminin ne zaman işlemeye başlayacağını merak ediyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

26.05.2021Gündem
YKSye kaç gün kaldı YKS (TYT-AYT) ne zaman yapılacak

YKS'ye kaç gün kaldı? YKS (TYT-AYT) ne zaman yapılacak?

YKS ne zaman yapılacak sorusu, sınava hazırlanan pek çok kişiyi yakından ilgilendiriyor. ÖSYM tarafından organize edilecek olan üniversite sınavında adaylar TYT-AYT sınav oturumlarına katılım sağlayacak. 2021 üniversite sınavı ÖSYM sınav takvimine göre haziran ayında gerçekleşecek. Söz konusu sınavda kendilerine sorulan sorulara yanıt arayacak olan adaylar, daha sonra YKS sonuçlarını beklemeye başlayacak. Gözler şimdi üniversite giriş sınavının ne zaman yapılacağında. Peki, YKS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte, TYT-AYT sınav tarihleri ve sınavla ilgili detaylı bilgiler.

26.05.2021Gündem
Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Kamuda memur olmak için katılım sağlanan KPSS'nin 2021 Lisans oturumları toplam 3 etapta sona erecek. Bu yılki sınava katılım sağlamak için günlerdir hazırlanan yüz binlerce üniversite mezunu aday, başvuru takviminin ne zaman işlemeye başlayacağını merak ediyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

25.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Mesleki eğitimi ihmal etmeyin

Bugünlerde 8. sınıflardan mezun olan öğrenciler için lise tercih heyecanı yaşanıyor.

14.07.2021

Tam açılma sonrası ilk konser

Bir yıl sonra, tam açılmadaki ilk konserine giden birinin heyecanıyla bu yazıyı kaleme alıyorum. Konserden ne beklediğimi biliyordum, ne bulacağımı da... Ama bunu hayal etmemiştim.

8.07.2021

24 Haziran’a kadar yeni iş, yeni aşk yok!

Astrolojinin ele avuca sığmayan, tanrılar dağı Olimpos’u türlü hınzırlıklarıyla karıştıran Merkür yine gündemimizde. Bugün İkizler burcunda geri hareketine başlayan Merkür, başta iletişim, elektronik eşya, seyahat ve eğitim konularında aksaklıklara neden olabilir. Bu süreçte kariyer ya da ilişkilerde yeni adım atmamakta fayda var.

29.05.2021