EKSTRA
MENÜ

Üniversite Sınav Tarihi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 704 haberi bulunmuştur.

Üniversite Sınav Tarihi Haberleri

Üniversite sınavı ne zaman 2021 YKS ertelendi mi İşte en son gelişmeler

Üniversite sınavı ne zaman? 2021 YKS ertelendi mi? İşte en son gelişmeler

Üniversite sınav tarihi, şu günlerin popüler araştırma konusu oldu. Haziran ayının yaklaşmasıyla birlikte, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında uygulanacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT), ve Yabancı Dil Testi'nin (YDT) tarihleri merak konusu oldu. Peki, üniversite sınavı ne zaman? YKS'ye kaç gün kaldı?

3.05.2021Gündem
YKS 2021 ne zaman İşte üniversite sınav tarihi

YKS 2021 ne zaman? İşte üniversite sınav tarihi

2021 YKS oturumları için başvuru ve geç başvuru takvimi sona erdi. Adaylar başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından tamamladı. Şimdi ise sınav tarihi sorgulanıyor. Peki, YKS 2021 ne zaman?

23.03.2021Gündem
TYT sınavı ne zaman İşte 2021 üniversite sınav tarihi

TYT sınavı ne zaman? İşte 2021 üniversite sınav tarihi

2021 YKS sınav tarihleriyle ilgili araştırmalar mart ayı ile birlikte hız kazandı. ÖSYM tarafından yayınlanan 2021 Sınav Takvimiyle birlikte YKS dahil birçok sınavın başvuru ve sınav tarihleri açıklandı. Peki, YKS ne zaman? Üniversite giriş sınavı ne zaman yapılacak?

28.02.2021Gündem
YKS başvuruları ne zaman bitecek İşte 2021 üniversite sınav tarihi

YKS başvuruları ne zaman bitecek? İşte 2021 üniversite sınav tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM) 2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları alınmaya devam ediyor. Söz konusu sınav için henüz başvuru yapmayan adaylar da ÖSYM'nin belirlediği son tarihi sorguluyor. Peki, YKS başvuruları ne zaman bitecek?

19.02.2021Gündem
YKS başvuruları ne zaman bitecek İşte 2021 üniversite sınav tarihi

YKS başvuruları ne zaman bitecek? İşte 2021 üniversite sınav tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM) 2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları alınmaya devam ediyor. Söz konusu sınav için henüz başvuru yapmayan adaylar da ÖSYM'nin belirlediği son tarihi sorguluyor. Peki, YKS başvuruları ne zaman bitecek?

17.02.2021Gündem
YKS başvuruları ne zaman 2020 üniversite sınavı ne zaman

YKS başvuruları ne zaman? 2020 üniversite sınavı ne zaman?

Üniversiteye giriş kapsamında uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru tarihleri ve başvuru süreci binlerce adayın gündeminde yer almaya devam ediyor. Özellikle ocak ayının bitmesiyle beraber ÖSYM tarafından açıklanan 2020 YKS başvuru tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, YKS başvuruları ne zaman? 2020 üniversite sınavı ne zaman yapılacak? İşte, YKS sınav ve başvuru tarihi...

29.01.2020Gündem
Üniversite sınavı ne zaman 2019 üniversite sınav tarihi

Üniversite sınavı ne zaman? 2019 üniversite sınav tarihi

'Üniversite sınavı ne zaman gerçekleşecek?' sorusu, hayallerindeki okul için hazırlıklarını sürdüren birçok öğrencinin gündeminde yer almaya başladı. En iyi puanı alarak hayallerindeki bölüme gitmek isteyen öğrenciler, ÖSYM'nin bu yıl gerçekleştireceği üniversite sınavının ne zaman gerçekleşeceğini öğrenmek istiyor. Peki, 2019 üniversite sınavı ne zaman? İşte, o detaylar

18.12.2018Gündem
24 Haziran seçimleri KKTCde 2’nci kez tarih değiştirtti

24 Haziran seçimleri KKTC'de 2’nci kez tarih değiştirtti

KKTC, 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri nedeniyle ikinci kez yerel seçimlerin tarihini değiştirdi. KKTC parlamentosu, yerel seçimlerin Türkiye ile aynı tarihte 24 Haziran’da yapılmasına karar verdi.

30.04.2018Dünya
TYT’ye hazırlıkta hangi konulara ağırlık verilmeli Uzmanlar yanıtladı…

TYT’ye hazırlıkta hangi konulara ağırlık verilmeli? Uzmanlar yanıtladı…

Öğrenciler, yeni üniversiteye geçiş sınavı YKS’de hangi dersten hangi konuda ağırlıklı soru geleceğini merak ediyor. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, “Müfredat dışı sorulmayacak” dedi. Ancak YKS ilk kez yapılacağı için uzmanlar soru dağılımlarının net olmadığını söylüyor. Adaylara, YGS’ye hazırlandıkları gibi çalışabileceklerini söylüyor. Biz de, son 8 yılda YGS’de çıkan soru konularını derledik.

25.12.2017Eğitim
Üniversiteye yerleşmede TYT’nin katkısı ne kadar

Üniversiteye yerleşmede TYT’nin katkısı ne kadar?

2018 yılında ilk kez uygulanacak YKS, birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Soru sayısı, puan hesaplama yöntemi, sınav tarihleri de bu değişimden payını aldı. En çok merak edilen konu ise, ilk oturum TYT’den elde edilecek puanların, üniversiteye yerleşmede etkisinin ne olacağı. Yapılan açıklamalara göre TYT’nin katkısı eski sistemdeki YGS ile aynı, yani yüzde 40 oranında etki edecek. İşte her yönüyle YKS.

14.12.2017Eğitim
Her yönüyle YKS: Alan testi örnek soruları yayınlanacak mı

Her yönüyle YKS: Alan testi örnek soruları yayınlanacak mı?

2018 yılında uygulanacak YKS’nin ilk oturumu olan TYT için örnek sorular yayınlandı. Adaylar şimdi de sınavın ikinci oturumu olan alan testi için de örnek soru hazırlanıp hazırlanmadığını merak ediyor. Bu soru ile birlikte sınavın tarihi, kaç oturumdan oluştuğu, testlerde yer alacak soru sayısı ve daha birçok bilgiyi, üniversite adayları için derledik. İşte her yönüyle YKS.

11.12.2017Eğitim
Her yönüyle yeni üniversite sınavı: YKS... OBP’nin yerleştirmeye katkısı değişti mi

Her yönüyle yeni üniversite sınavı: YKS... OBP’nin yerleştirmeye katkısı değişti mi?

2018 yılında uygulanacak YKS’nin tarihi, kaç oturumdan oluştuğu, testlerde yer alacak soru sayısı ve daha birçok bilgiyi, üniversite adayları için derledik. En çok merak edilenler arasında yer alan Ortaöğretim Başarı Puanı’nın (OBP) değişen sınav sistemindeki rolü oldu. Cevabı haberimizde. İşte her yönüyle YKS.

8.12.2017Eğitim
Uzmanlar: YKS tarihi öne çekilsin

Uzmanlar: YKS tarihi öne çekilsin

Yeni üniversite sınav sistemiyle ilgili düzenlemeler şimdilik tamamlanmış görünüyor.

24.10.2017Eğitim
Üniversite sınav tarihi değişmiyor

Üniversite sınav tarihi değişmiyor

YÖK Üst Kurul Toplantısı bitti: YÖK karara yine itiraz edecek. Sınav tarihi ise değişmeyecek. YÖK itirazını 15 Şubat'ta yapacak.

10.02.2010Gündem
Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Zihnimiz, etrafımızdaki dünyayı sürekli olarak yorumlama ihtiyacı duyar, olaylara anlam vermeye çalışır. Bazen dünyayı doğru bir şekilde görürüz – gerçekte olduğu gibi-  fakat stres anlarında zihnimizin ürünleri olan sahip olduğumuz düşünceler, başımıza gelenleri gerçekçi bir resim ile çizemez. Örneğin, öncesinde yaptığınız bir hatayı hatırlamak, kendi kendinize “Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve yapamayacağım!” demenize yani aşırı genelleme yapabilmenize sebep olur.

18.06.2021Eğitim
YKS 2021 ne zaman, üniversite sınavına kaç gün kaldı  YKS (TYT-AYT-YDT) sınav ve sonuç tarihi belli oldu

YKS 2021 ne zaman, üniversite sınavına kaç gün kaldı? YKS (TYT-AYT-YDT) sınav ve sonuç tarihi belli oldu!

YKS 2021 sınav tarihi söz konusu sınava katılacak olan üniversite adaylarının gündeminde yer almaya devam ediyor. 10 Haziran 2021 tarihinde erişime açılan YKS sınav yerlerinin ardından sınav hazırlıklarını sürdüren adaylar bir yandan da TYT-AYT-YDT oturumlarının tarihine odaklandı. ÖSYM tarafından organize edilecek olan 2021 YKS bu sene de 3 oturum halinde düzenlenecek. Adaylar, sınav salonuna sınavın ilgili oturumuna ait sınava giriş belgesi ile nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı kontrol edilerek alınacaklar. Peki, YKS 2021 ne zaman yapılacak? İşte, 2021 ÖSYM sınav takvimine göre, TYT-AYT-YDT sınav ve sonuç tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.06.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman İşte 2021 AYT takvimi

Üniversite sınavı ne zaman? İşte 2021 AYT takvimi

YKS adaylarının sınava giriş belgeleri henüz erişime açılmadı. Öte yandan sınav tarihleri de adayların ve ailelerinin merak ettiği konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Söz konusu sınavın tarihi, koronavirüs salgını nedeniyle sürekli gündeme gelen konular arasında yer alıyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman?

9.06.2021Gündem
DGS ne zaman DGS Sınav tarihi açıklandı İşte, DGS ile ilgili detaylı bilgiler

DGS ne zaman? DGS Sınav tarihi açıklandı! İşte, DGS ile ilgili detaylı bilgiler

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının son günlerine yaklaşmışken, sınava katılacak öğrenciler sınav tarihini merak ediyor. Üniversite eğitimlerini 2 yıldan 4 yıla yükseltmek isteyen binlerce öğrencinin katılım göstereceği DGS ne zaman merak konusu olurken, sınav tarihi ve sonuçların ne zaman açıklanacağı da belli oldu. İşte 2021 DGS son başvuru tarihi, sınav tarihi ve sonuçları le ilgili detaylar...

30.05.2021Gündem
YKS (TYT AYT) sınavı ne zaman yapılacak ÖSYM 2021 üniversite sınav tarihlerini duyurdu

YKS (TYT AYT) sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM 2021 üniversite sınav tarihlerini duyurdu

YKS sınav tarihleri için geri sayım başladı. Üniversiteye giriş kapsamında ÖSYM tarafından organize edilecek olan 2021 üniversite sınavında adaylar TYT ve AYT oturumlarına katılım sağlayacak. Hayallerindeki üniversiteye yerleşmek için YKS sınavında kendilerine sorulan sorulara yanıt arayacak olan üniversite adayları sonraki süreçte sınav sonuçlarını bekleyecek. Gözler şimdi TYT AYT sınav tarihlerinde. Peki, YKS ne zaman yapılacak ve TYT AYT sınavları hangi tarihte? İşte, 2021 üniversite sınavı YKS oturumlarının tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

24.05.2021Gündem
Türk romanı öksüz kaldı

Türk romanı öksüz kaldı

Türk edebiyatının etkili seslerinden, roman ve oyun yazarı Emine Işınsu 83 yaşında hayata veda etti. ‘Sancı’, ‘Küçük Dünya’, ‘Çiçekler Büyür’ gibi eserleriyle iz bırakan Işınsu, 2008’den bu yana Alzheimer hastalığıyla mücadele ediyordu.

6.05.2021Kitap Sanat
Okullar ne zaman kapanacak, ara tatil olacak mı Bakan Ziya Selçuk 2021 okulların kapanışı ve yaz tatili için tarih verdi

Okullar ne zaman kapanacak, ara tatil olacak mı? Bakan Ziya Selçuk 2021 okulların kapanışı ve yaz tatili için tarih verdi

Okulların kapanacağı tarih veli ve öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi nedeniyle uzun süre sonra bazı sınıf ve illerde yüz yüze eğitime geçilirken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan da yeni açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "15 Şubat'taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var." ifadesinin kullanarak okulların kapanacağı tarihi bildirdi. Okullar bu yıl yaz ortalarına kadar eğitime devam edecek. İşte, milyonların merak ettiği okullar ne zaman kapanacak? sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

26.03.2021Gündem
YKS 2021 ne zaman yapılacak ÖSYM, YKS, TYT ve AYT sınav tarihlerini açıkladı

YKS 2021 ne zaman yapılacak? ÖSYM, YKS, TYT ve AYT sınav tarihlerini açıkladı

YKS'nin ne zaman yapılacağı, ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimi ile belli oldu. Üniversite sınavına girmek isteyen adaylar heyecanla sınav tarihini beklemeye başladılar. Başvuruların tamamlanmasının ardından heyecan daha da arttı. Geç başvurular 17-18 Mart'ta tamamlandı. Sınav üç oturum şeklinde düzenlenecek. İşte ÖSYM açıklamasına göre 2021 YKS (TYT, AYT, YDT) tarihi

19.03.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman İşte 2021 YKS takvimi

Üniversite sınavı ne zaman? İşte 2021 YKS takvimi

Üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerin YKS sınav tarihi araştırmaları devam ediyor. Üniversitede okuyabilmek için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, 2021 yılında YKS oturum tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman?

17.03.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman İşte 2021 YKS takvimi

Üniversite sınavı ne zaman? İşte 2021 YKS takvimi

Üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerin YKS sınav tarihi araştırmaları devam ediyor. Üniversitede okuyabilmek için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, 2021 yılında YKS oturum tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman?

15.03.2021Gündem
Üsküdar Üniversitesi 56 akademik personel alacak

Üsküdar Üniversitesi 56 akademik personel alacak

Üsküdar Üniversitesi 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ve “Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Usul ve Esasları” hükümlerine göre öğretimelemanı alımı yapacak.

13.03.2021Ekonomi
DGS ne zaman 2021 DGS sınavı için ÖSYMden tarih açıklaması

DGS ne zaman? 2021 DGS sınavı için ÖSYM'den tarih açıklaması

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav tarihi, 2 yıllık üniversite mezunu olan pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından her yıl belirli tarihte başvurusu alınan DGS için müracaatlar, internet üzerinden gerçekleşebiliyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? İşte, 2021 DGS sınavı ne zaman yapılacak sorusu için ÖSYM'den net tarih açıklaması

11.03.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman İşte 2021 YKS oturum tarihleri

Üniversite sınavı ne zaman? İşte 2021 YKS oturum tarihleri

2021 YKS oturumları için geri sayım başladı. Adaylar başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından tamamladı. Şimdi ise sınav tarihi sorgulanıyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman?

9.03.2021Gündem
YKS ne zaman yapılacak ÖSYMden YKS sınav tarihi açıklaması

YKS ne zaman yapılacak? ÖSYM'den YKS sınav tarihi açıklaması

Üniversite hayali kuran pek çok kişiyi yakından ilgilendiren YKS sınav tarihi, ÖSYM tarafından açıklandı. Binlerce adayın katılım göstereceği YKS, 3 ayrı oturumda gerçekleşecek. Öğrenciler, TYT, AYT ve isterlerse YDT oturumuna katılım gösterebilecek. Peki, YKS ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'den YKS tarihi açıklaması

5.03.2021Gündem
YKS’de en çok merak edilenleri ÖSYM yanıtladı

YKS’de en çok merak edilenleri ÖSYM yanıtladı

ÖSYM, internet sitesinde 2021-YKS 'Sıkça Sorulan Sorular'ı yayımladı. Toplamda 86 sorunun yanıtı yer alıyor.

19.02.2021Eğitim
YKS başvuru tarihi için son gün ne zaman TYT, AYT ve YKS başvuru ücreti bilgileri

YKS başvuru tarihi için son gün ne zaman? TYT, AYT ve YKS başvuru ücreti bilgileri

Binlerce kişinin hayalini süsleyen üniversite sıralarına, YKS başvuru işlemi ile bir adım daha yaklaşılacak. YKS başvuru işlemi, AYT, TYT ve YDT için gerçekleşecek. Üç sınava birden katılmak isteyen adaylar, 270 TL ücret yatıracak. Sadece TYT ve AYT sınavına katılacak olan kişiler ise 180 TL yatırarak başvuru işlemini tamamlayacak. Peki, YKS başvurusu ne zaman kadar yapılabilecek? İşte, başvuru tarihi ve süreci hakkında bazı bilgiler

8.02.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman İşte 2021 YKS oturum takvimi

Üniversite sınavı ne zaman? İşte 2021 YKS oturum takvimi

YKS başvuruları başladı. 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na başvurular bugünden itibaren 2 Mart'a kadar alınacak. Adaylar, bu yıl ilk kez e-Devlet üzerinden de başvuru yapabilecek. Şimdi ise sınav tarihi araştırılıyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman?

5.02.2021Gündem
YKS 2021 ne zaman yapılacak İşte YKS (TYT, AYT, YDT) tarihi

YKS 2021 ne zaman yapılacak? İşte YKS (TYT, AYT, YDT) tarihi

YKS 2021 yılında da heyecanla bekleniliyor. ÖSYM sınav takviminin yayımlanmasının ardından üniversite sınavı başvuru ve sınav tarihleri de belli oldu. Başvuruları 4 Şubat- 2 Mart tarihleri aralığında yapılacak olan YKS üç oturum şeklinde düzenlenecek. Adaylar girmek istedikleri oturumlara başvuru yapacaklar. İşte TYT, YDT, AYT tarihi ile ilgili bilgiler

4.02.2021Gündem
2021 YKS ne zaman yapılacak İşte TYT AYT ve YDT başvuru tarihleri

2021 YKS ne zaman yapılacak? İşte TYT AYT ve YDT başvuru tarihleri

Üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerin YKS başvuru ve sınav tarihi araştırmaları devam ediyor. Üniversitede okuyabilmek için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, 2021 yılında YKS başvuru ve sınav tarihlerini araştırıyor. Peki, 2021 YKS ne zaman yapılacak? YKS başvurusu ne zaman?

3.02.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman yapılacak ÖSYM 2021 YKS (AYT, TYT, YDT) tarihini paylaştı

Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM 2021 YKS (AYT, TYT, YDT) tarihini paylaştı

ÖSYM 2021 YKS (AYT, TYT, YDT) tarihini paylaştı. ÖSYM'nin yıllık sınav takvimiyle birlikte üniversite sınavının 2021 yılında ne zaman yapılacağı belli oldu. Üniversite sınavı hazırlıklarına aylar öncesinden başlayan adaylar, bir süredir 2021 YKS tarihinin açıklanmasını bekliyordu. AYT, TYT ve YDT olmak üzere üç oturumdan oluşan YKS, bu yıl haziran ayında gerçekleştirilecek. Peki, Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM 2021 YKS (AYT, TYT, YDT) tarihi...

19.01.2021Gündem
‘15 Şubatla ilgili bir ilke kararı aldık’

‘15 Şubat'la ilgili bir ilke kararı aldık’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te yayınlanan ‘Ne oluyor?’ programına katıldı. Selçuk, Hakan Çelik ve Göksu Öngören Özgür'ün gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

18.01.2021Eğitim
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak Bakan Selçuk o tarihe işaret etti

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk o tarihe işaret etti!

Okullarda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merak eden milyonlarca öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı ya da diğer resmi kurumlardan gelen açıklamalara odaklanırken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya dair önemli açıklamalar yaptı. Peki, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

17.01.2021Gündem
Tam burslu eğitim için Darüşşafaka Sınavı 30 Mayısta 28 ilde yapılacak..

Tam burslu eğitim için Darüşşafaka Sınavı 30 Mayıs'ta 28 ilde yapılacak..

Annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2021 yılı sınavı, 30 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Türkiye’nin 28 ilinde düzenlenecek. İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin katılabildiği sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen öğrenciler ortaokuldan üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek.

14.01.2021Eğitim
ALES/2 ne zaman yapılacak Gözler ÖSYM takviminde

ALES/2 ne zaman yapılacak? Gözler ÖSYM takviminde

ALES/2 ne zaman yapılacağı ile gündemde yer almaya devam ediliyor. ÖSYM tarafından geçtiğimiz aylarda ertelenen ALES/2 sınavı, sınava hazırlanan pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki, Koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen ALES/2 ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

11.01.2021Gündem
Memur olmak isteyenler dikkat 1403 personel alımı yapılacak... İşte detaylar

Memur olmak isteyenler dikkat! 1403 personel alımı yapılacak... İşte detaylar

Bugün İŞKUR ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde açılan memur kadrosu alımı için son gün. 2 kurumun memur alımı dışında memur alımları devam edecek. Bakanlıklar, bakanlıklara bağlı kurumlar da dahil olmak üzere 1.403 memur alımı daha gerçekleştirilecek. İşte o kurumlar ve alım şartları...

7.01.2021Ekonomi
ALES ne zaman yapılacak 2020 ALES/2 sınav tarihi için gözler ÖSYMye çevrildi

ALES ne zaman yapılacak? 2020 ALES/2 sınav tarihi için gözler ÖSYM'ye çevrildi

ALES sınav tarihi, ÖSYM'den yapılacak açıklamalar ile bekleniyor. Koronavirüsü nedeniyle aralık ayından ileri bir tarihe alınan ALES/2 sınavına katılacak olan adaylar, ertelenen ALES oturumunun yeni tarihine odaklandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, salgının durumuna göre sınav tarihinin belli olacağı bildirilmişti. ALES sınavının yeni tarihi ÖSYM'nin duyurular sayfasından ilan edilecek. İşte, 2020 ALES/2 sınav tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

6.01.2021Gündem
Son dakika... İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali duyurdu: Bir dönem sona eriyor

Son dakika... İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali duyurdu: Bir dönem sona eriyor

Son dakika haberi... İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali "Genel Müdürlük görevimi Mart Sonunda yapılacak Genel Kurul itibarıyla bırakacağım" dedi. Bali'nin yerine geçecek kişi ise banka genel müdür yardımlarından Hakan Aran oldu.

6.01.2021Ekonomi
ALES sınavı ne zaman yapılacak Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti

ALES sınavı ne zaman yapılacak? Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti!

ALES sınavının ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adayların odaklandığı konuların başında geliyor. 6 Aralık’ta yapılması planlanan ancak corona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen ALES/2 ile ilgili ÖSYM Başkanı Halis Aygün salgının seyrine göre sınavın yeni tarihinin belirleneceğini duyurmuştu. ALES sınavı ile beraber ÖSYM diğer sınavları da erteleme kararı almıştı. 2021 yılının ilk günleriyle beraber gözler ÖSYM'nin açıklamalarına çevrildi. İşte, 2020 ALES/2 sınavıyla ilgili merak edilenler.

1.01.2021Eğitim
Diyanet İşleri Başkanlığı 78 personel alımı yapıyor...İşte, başvuru ekranı ve şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı 78 personel alımı yapıyor...İşte, başvuru ekranı ve şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan 78 personel alımı için düğmeye basıldı. 40 Cami Rehberi, 38 PDR öğretmeni alımı gerçekleştirecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı, alınacak olan alanlara göre KPSS ve dil puanı şartı koşacak. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı 78 personel alımı başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler

29.12.2020Gündem
Nurullah Dal kimdir kaç yaşında Türkiye Özel Okullar Başkanı Nurullah Dal Koronavirüsten hayatını kaybetti

Nurullah Dal kimdir kaç yaşında? Türkiye Özel Okullar Başkanı Nurullah Dal Koronavirüs'ten hayatını kaybetti

Türkiye Özel Okullar Birliği (TÖZOK )Başkanı Nurullah Dal, Koronavirüs dolayısıyla hayatını kaybetmesinin ardından biyografisi ile araştırılan isim olmaya başladı. Pek çok bölümde ihtisasını tamamlayan Nurullah Dal, TÖZOK başkanlığı görevinde yer alıyordu. Peki, Nurullah Dal kimdir kaç yaşında vefat etti? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

19.12.2020Gündem
Ah şimdi kampüste olsam

Ah şimdi kampüste olsam

Üniversiteli olmak pek çok genç için hayalinin gerçekleşmesidir. Ancak koronavirüs güzel hayallerin yoluna taş koydu. Kampüsler ıssız, fakülteler sessiz, derslikler kimsesiz kaldı.

14.12.2020Eğitim
Plastik Sanatlar Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Plastik Sanatlar Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversite okumak isteyen her genç ilgi ve yeteneğine daha uygun olan bölümde okumak ister. Bu sebeple özellikle sanat alanında eğitim almak isteyen kişiler ilgi ve yeteneğine uygun olan bu alanlarla ilgili araştırma içine girer. Yetenekli olan kişilerin özellikle seçtiği bölümlerden bir tanesi de plastik sanatlar bölümüdür. Birçok öğrenci için plastik sanatlar bölümü tam olarak bilinmeyen bölümler arasındadır. Bu sebeple öğrenciler plastik sanatlar bölümü ile ilgili birçok detayı merak eder. Plastik sanatlar bölümü ile ilgili detayları derledik.

Okul Öncesi Öğretmenlik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Okul Öncesi Öğretmenlik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Okul öncesi öğretmenliği henüz ilkokul çağına gelmemiş çocuklara, hayata ve topluma hazırlanma süreçlerinde rehberlik yapma amacı güden bir meslek dalıdır. 0-6 yaş grubundaki çocukları ana hatlarıyla hayata hazırlamasının yanında; bu çocukların bilişsel becerilerini, motor becerilerini, sosyalleşebilme kabiliyetlerini ve özbakım ihtiyaçlarını giderebilme konusundaki yeterliliklerini, çocuğun kapasitesi uyarınca maksimize etmeye dayanır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Müzik Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Müzik Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Müzik Bilimleri çok bilindik ve oldukça rehavet gören bir bölümdür. Yetenek ve ilgi üzerine okunan bu bölüm de tercih ve istek doğrultusunda okuyabilirsiniz. Sizin için Müzik Bilimleri bölümü nedir? Müzik Bilimleri mezunu ne iş yapar? İşte, tüm detaylar.

Müzecilik (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Müzecilik (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde gittikçe artan müze sayısı, müzelerin hayatımızda ne kadar önemli bir yer kapladığını göstergesi olmaktadır. Gerek ülkemizde gerek de dünyada devlete ait olan müzelerin yanında özel müzelerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Oyuncaktan denizciliğe, etnografyadan savaşa kadar birçok farklı konu üzerine gerek özel gerekse devlete ait müze bulmak olmak dahilinde olmaktadır. İşte, tüm detaylar.

Eski Çini Onarımları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Eski Çini Onarımları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ülkemizde öğrenciler tarafından bilinmeyen pek çok bölüm vardır. Tercih yapacakların bu bölümleri iyi bir şekilde araştırmaları avantajlarına olacaktır. Eski Çini Onarımları Bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, dersleri ve iş imkanları nelerdir tüm detayları sizler için derledik.