MENÜ

Üniversite Kayıtları

Üniversite Kayıtları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Üniversite Kayıtları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.071 Üniversite Kayıtları haberi bulunmuştur.

Üniversite Kayıtları Haberleri

Açıköğretim üniversite kayıtları ne zaman 2020 AÖF kayıt yenilme takvimi

Açıköğretim üniversite kayıtları ne zaman? 2020 AÖF kayıt yenilme takvimi

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi 2019- 2020 eğitim yılı güz döneminin tamamlanmasının ardından, bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri bekleniyor. Bu kapsamda araştırmalarına hız veren açıköğretimli öğrenciler, okulun akademik takvimini ve resmi internet sitesini inceleyerek tarih bilgisini öğrenmek istiyor. Peki, açıköğretim üniversite kayıtları ne zaman?

5.02.2020Gündem
DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman

DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman?

Önlisan programlarından lisans eğitimine geçiş yapmak isteyen adayların haftalardır beklediği DGS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına göre, lisans programlarına başlayacak olan öğrenciler için üniversite kayıt heyecanı başladı. Kayıt tarihlerini kaçırmak istemeyen adaylar, üniversite kayıt tarihlerini araştırıyor. Peki, DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? Kayıt işlemleri nasıl yapılır?

14.10.2019Gündem
DGS ek tercih sonuçları ne zaman ve hangi gün açıklanacak Sonuç bilgisi

DGS ek tercih sonuçları ne zaman ve hangi gün açıklanacak? Sonuç bilgisi!

DGS ek tercih sonuçları için öğrencilerin büyük beklentisi devam ediyor. Üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen öğrenciler, DGS ek tercih sonuçları sonrasında kayıt işlemleri için üniversitelere hareket edecek. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, planlarını ona göre çizecek olan öğrencilerin merakla beklediği DGS ek tercih sonuçları için detaylı bilgiler

10.10.2019Eğitim
AÖF İkinci üniversite kayıtları ne zaman bitecek

AÖF İkinci üniversite kayıtları ne zaman bitecek?

Anadolu Üniversitesinin (AÜ) Açıköğretim ile İktisat ve İşletme fakültelerine 2019-2020 dönemi 'ikinci üniversite' internet başvuru ve kayıt işlemleri, 18 Ekim'de sona erecek. İşte, AÖF ikinci üniversite programı hakkında merak edilenler...

10.10.2019Gündem
YKS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman

YKS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) ek yerleştirme işleminin sonuçları açıkladı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte, boş kontenjanlara yerleşen adayların üniversitelere kayıt yaptıracakları tarihler merak konusu oldu. Peki, YKS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman?

19.09.2019Gündem
Ek yerleştirmede adaylar için son şans

Ek yerleştirmede adaylar için son şans

Adaylara üniversiteli olmak için ikinci şans tanıyan ek yerleştirmelere başvurular, bugün sona erecek.

10.09.2019Eğitim
AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitecek Başvurular nasıl yapılır

AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitecek? Başvurular nasıl yapılır?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt işlemleri başlatıldı. AÖF sınavsız ikinci üniversite başvurularını tamamlayacak olan vatandaşların, kayıt sürecinin başlamasıyla, konuyla ilgili bilgiler gündemine geldi. Lisans ya da ön lisans programlarından mezun olma şartının olduğu AÖF ikinci üniversite kayıtları ekim ayında tamamlanacak. AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitecek? Başvurular nasıl yapılır?

3.09.2019Gündem
2 milyar dolarlık üniversitelerle rekabet ediyoruz

'2 milyar dolarlık üniversitelerle rekabet ediyoruz'

Üniversite kayıtları sona erdi. Adaylar zor bir dönemin ardından artık üniversite kapısını aralıyor. Türkiye’nin en yüksek puanlı öğrencilerini alan Boğaziçi Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan ile üniversiteleri konuştuk.

24.08.2019Eğitim
Üniversite kayıtlarında son gün

Üniversite kayıtlarında son gün

Üniversite kayıtları bugün sona eriyor. 16 Ağustos’ta başlayan e-kayıtlar 21 Ağustos’ta bitmişti. 19 Ağustos’ta başlayan doğrudan kayıtlar ise bugün tamamlanacak. Kayıt takvimi sona erdikten sonra, işlemlerini tamamlamayan adaylar yerleştikleri programda eğitim hakkını kaybedecek.

23.08.2019Eğitim
Açıköğretimde kayıtlar 2 Eylül’de başlayacak

Açıköğretimde kayıtlar 2 Eylül’de başlayacak

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin 2019-2020 akademik yılı internet başvuru ve kayıt işlemleri, 2 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

22.08.2019Eğitim
Üniversite kayıtları ne zaman bitecek E kayıt süreci sona erdi

Üniversite kayıtları ne zaman bitecek? E kayıt süreci sona erdi

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tercih sonuçlarının açıklanması ardından üniversitelere kayıt süreci başlamıştı. 16 Ağustos’ta başlatılan üniversite e-kayıtları 21 Ağustos tarihinde sona erdi, doğrudan kayıtlar ise devam ediyor. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman bitecek?

22.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları için yarın son gün

Üniversite kayıtları için yarın son gün

Haziranda düzenlenen 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ardından 16 Ağustos’ta başlayan e-kayıtlar dün sona erdi.

22.08.2019Eğitim
Üniversite kayıtları ne zaman bitecek

Üniversite kayıtları ne zaman bitecek?

Üniversitelere şahsen başvurular başladı. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerden, e-kayıt yaptırmayıp üniversiteye şahsen giderek yapacaklar için kayıt işlemleri başladı. Şahsen kayıtlar birkaç gün içinde son bulacak. Peki, üniversite kayıtları ne zaman bitecek?

19.08.2019Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor E-Kayıtlar ne zaman bitecek

Üniversiteler ne zaman açılıyor? E-Kayıtlar ne zaman bitecek?

Yükseköğrenim kurumlarının başlayacağı tarih, eylül ayının yaklaşmasıyla beraber, üniversite eğitimi gören yada üniversiteye başlayacak olan öğrencilerin gündemine gelmeye başladı. Özellikle üniversiteye başlayacak olanlar YÖK tarafından belirlenen tarihlerde yapılacak kayıt tarihini kaçırmamak için, konuyla ilgili bilgileri araştırıyor. Peki, üniversite kayıtları ne zaman bitecek? Üniversiteler ne zaman açılıyor? İşte, o konular hakkında bilgiler.

17.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

Üniversite kayıt tarihleri, birçok adayın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. YKS sonuçları bilgisine göre tercihlerini tamamlayan birçok kişi, üniversite kayıtları ne zaman sorusuna odaklanacak. Peki, yeni dönemde üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

15.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihlerde yapılacak

Üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihlerde yapılacak?

Üniversite kayıt tarihleri, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde bir yükseköğretim programında eğitim görmeye hak kazanan birçok kişinin araştırdığı konular arasında yer alacak. Peki, yeni dönemde tercih sonuçlarına göre bir programda eğitim görmeye hak kazanan öğrencilerin gündemine girecek olan üniversite kayıtları ne zaman gerçekleşecek?

13.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor ve hangi tarihte bitiyor

Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor ve hangi tarihte bitiyor?

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak sorusu, ÖSYM'nin açıkladığı sonuçlara göre herhangi bir programa yerleşen gençlerin araştırdığı konu olmaya başladı. Tercih listesinde yer alan bölümlerden birisine yerleşen adaylar, yerleştikleri bölüme kayıt işlemlerini internet üzerinden ya da okula giderek tamamlayabilecek. Peki, üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.08.2019Eğitim
YKS ek tercihler ne zaman yapılacak Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor

YKS ek tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) yerleştirme sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasıyla, yükseköğrenim programına yerleşemeyen adayların gözü ek tercih sürecine çevrildi. Boş kontenjanlara göre, YKS ek tercihlerini yapacak olan on binlerce kişi ek tercih tarihlerini sorguluyor. Peki, YKS ek tercihler ne zaman yapılacak? İşte, o konuya dair merak edilen bilgiler.

9.08.2019Gündem
Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu

Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu?

ÖSYM tarafından YKS yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yerleştirme sonuçları sonrası, adayların gündemine üniversite kayıt tarihleri geldi. Yerleştikleri yükseköğrenim programına kayıt hakkı elde eden adaylar, kayıt tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu? Üniversite kayıt işlemleri ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

8.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak Kayıt için gerekli belgeler neler

Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? Kayıt için gerekli belgeler neler?

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının arından, şimdi de adayların gündemine üniversite kayıtları gelmeye başladı. Yerleştikleri ön lisans veya lisans programına kayıt hakkı kazanan adaylar, hazırladıkları belgeler ile birlikte, belirlenen tarihlerde işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? Kayıt için gerekli belgeler neler?

7.08.2019Gündem
YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak Üniversite ek tercih tarihleri

YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite ek tercih tarihleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, adayların gözü ikinci yani ek tercih sürecine çevrildi. İstedikleri ön lisans veya lisan programına yerleşemeyen adaylar, üniversite ek tercih sürecinde şansını deneyecek. Peki, YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite ek tercih tarihleri ne zaman? İşte, o konuya dair bilgiler.

6.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) yerleştirme sonuçlarını adayların erişime açtı. Üniversitelere yerleşen yüz binlerce genç şimdi, kayıtların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

6.08.2019Gündem
Üniversite (YKS) tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı - Üniversite kayıtları ne zaman

Üniversite (YKS) tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı - Üniversite kayıtları ne zaman?

YKS tercih sonuçları için bekleyiş 8 Ağustos itibariyle son buldu. Kısa bir süre önce tercih sonuçlarının Kurban Bayramı'ndan önce açıklanacağını duyuran ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabından YKS tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Sonuçlar ardından kayıt dönemi de bir kez daha gündeme geldi. Peki, üniversite tercih sonuçları nasıl öğrenilir? Üniversite kayıtları ne zaman? İşte, ÖSYM YKS sonuç sorgulama sayfası

6.08.2019Gündem
2019 üniversite kayıtları ne zaman YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

2019 üniversite kayıtları ne zaman? YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanacağını tarihe yönelik bilgi verdi. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıtları ne zaman?

5.08.2019Gündem
ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklamasını ne zaman yapacak Kayıtlar o tarihte başlıyor

ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklamasını ne zaman yapacak? Kayıtlar o tarihte başlıyor

YKS tercih sonuçları için ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya kilitlenen binlerce vatandaşın heyecanlı bekleyişi başladı. Hafta başında ÖSYM'nin YKS tercih sonuçları için açıklama yapıp yapmayacağını merak eden vatandaşlar, YKS tercih sonuçları için araştırmalarına devam ediyor. İşte, ÖSYM'nin YKS tercih sonuçları ve üniversite kayıt tarihleri hakkında bazı bilgiler

4.08.2019Eğitim
Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak İşte, kayıt tarihleri

Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? İşte, kayıt tarihleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen, YKS'de (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tercih sürecinin tamamlanması ardından gözler üniversite kayıt tarihlerine çevrildi. Kayıt tarihlerini kaçırmak istemeyen adaylar, üniversite kayıt tarihlerini internet üzerinden araştırıyor. Peki, üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

3.08.2019Gündem
YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu! Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları için geri sayım başladı. Üniversiteli olma hayaliyle tercih işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, büyük bir merakla ÖSYM tarafından yapılacak tercih sonuçları açıklamasını bekliyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.08.2019Gündem
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak  Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) tercihleriyle ilgili yerleştirme sonuçlarını ne zaman ve hangi tarihte erişime açacağı, üniversiteli olma hayali kuran gençler tarafından merakla araştırılıyor. Heyecanla sonuçların açıklanacağı tarihi bekleyen adaylar, ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, YKS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

1.08.2019Gündem
ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçları için açıklama tarihi belirlendi mi

ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçları için açıklama tarihi belirlendi mi?

Üniversite tercihlerini gerçekleştiren binlerce kişi, YKS tercih sonuçları için ÖSYM'nin yapacağı açıklamayı beklemeye başladı. YKS tercih sonuçları açıklamasına göre yerleşip yerleşemeyeceklerini öğrenecek olan adaylar, buna göre ek yerleştirmeyi bekleyecek ya da bir sonraki sene tekrar sınava girmek için yeniden hazırlanacak. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

31.07.2019Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite kayıtları hangi tarihte yapılacak

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıtları hangi tarihte yapılacak?

23 Temmuz'da başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri 29 Temmuz'da son buldu. ÖSYM Başkanlığı’nca YKS tercih sürecinin tamamlanmasıyla, adayların gündemine sonuç tarihi gelmeye başladı. Üniversite adayları, heyecanla YKS yerleştirme sonuçları ile ilgili açıklamayı bekliyor. Peki, 2019 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, YKS yerleştirme sonuçları hakkında detaylar.

30.07.2019Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

ÖSYM Başkanlığı’nca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları için geri sayım başladı. Tercihler için tanınan süre tamamlanırken, adayların da tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih gündemine gelmeye başladı. Heyecanla 2019- YKS sonuçlarını bekleyen üniversite adayları ÖSYM'den yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.07.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman

Üniversite kayıtları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) tercihleriyle ilgili süreçte sona gelinirken, sonuçların açıklanmasının ardından, üniversite kayıtlarının ne zaman başlayacağı, bu yıl ilk kez üniversiteye gitmeyi planlayan gençler tarafından merak ediliyor. Peki, üniversite kayıtları ne zaman?

28.07.2019Gündem
Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak Yeni dönem üniversite kayıtları ne zaman

Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? Yeni dönem üniversite kayıtları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) tamamlanmasının ardından tercih kılavuzu da kısa süre içinde erişime açıldı. Üniversiteli adayları şimdi, tercihlerin başlayacağı tarihleri ve üniversite kayıt tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? Yeni dönem üniversite kayıtları ne zaman?

2.07.2019Gündem
YKSde heyecanlı bekleyiş: TYT, AYT ve YDT sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS'de heyecanlı bekleyiş: TYT, AYT ve YDT sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversiteye geçiş kapsamında düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) geri sayım başladı. Milyonlarca adayın üç oturumda katıldığı sınava ilişkin tercih bilgileri ve YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları ÖSYM tarafından açıklandı. Tercih klavuzu ile ilgili bilgilerin paylaşılmasının ardından, gözler sonuç tarihine çevrildi. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sınava dair detaylar.

30.06.2019Gündem
Üniversiteli olmaya son adım: Tercihler 23-29 Temmuz’da

Üniversiteli olmaya son adım: Tercihler 23-29 Temmuz’da

Sınavları atlatan üniversite adaylarının önünde son bir zorlu süreç daha var: Tercih dönemi. 2.5 milyon aday, 23-29 Temmuz’da tercihlerini yapacak. Doğru tercihin ilk adımı, yerleştirme kılavuzunu iyi anlamak. İşte uzmanlardan liste hazırlarken dikkat edilmesi gerekenlere dair ipuçları.

28.06.2019Eğitim
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite tercihleri ne zaman

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında uyguladığı Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi'nin (YDT) sonuçlarını ne zaman açıklayacağı ve üniversite tercih sürecinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

26.06.2019Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM, üniversite sonuçları için tarih verdi

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM, üniversite sonuçları için tarih verdi

Liselere giriş sınavının açıklanması ardından YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sonuçlarına ilişkin beklentiler de arttı. 2 milyondan fazla adayın girdiği YKS, 15-16 Haziran'da üç oturumda tamamlanmıştı. ÖSYM, bu yılında takvimiyle sonuç tarihini duyurmuştu. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.06.2019Gündem
YKS tercih kılavuzu yayımlandı ÖSYM, YKS tercihlerini ne zaman başlatacak

YKS tercih kılavuzu yayımlandı! ÖSYM, YKS tercihlerini ne zaman başlatacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, (ÖSYM) 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu yayımladı. Öte yandan, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, tercihlerin hangi tarihlerde yapılacağı konusunda bilgi verdi. Peki,  YKS tercihlerini ne zaman yapılacak?

21.06.2019Gündem
Üniversite kayıtları için lise öğrencilerine ikinci şans... MEBden mezun olamayan lise öğrencilerine sınav hakkı tanındı

Üniversite kayıtları için lise öğrencilerine ikinci şans... MEB'den mezun olamayan lise öğrencilerine sınav hakkı tanındı!

Milli Eğitim Bakanlığınca, Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile bir yükseköğretim programını kazanan ancak tek ders veya staj bitirme sınavına katılamadığı ya da başarısız olduğu için mezun olamayan lise öğrencilerine yeni sınav hakkı tanındı. Bu kapsamda düzenlenecek sınavlar, okul müdürlüklerince 21 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar yapılacak ve başarılı olan öğrencilere diploma verilecek

3.12.2018Gündem
Sınavsız ikinci üniversite kayıtları için son gün

Sınavsız ikinci üniversite kayıtları için son gün

Üniversitelerin iki ya da dört yıllık örgün eğitim programlarından mezun olan ya da hâlâ eğitimine devam edenler için ‘İkinci Üniversite’ imkânı sulunuyor. İstanbul, Atatürk ve Anadolu üniversitelerinin başvuruları bugün sona eriyor.

5.10.2018Eğitim
Sınavsız ikinci üniversite kayıtları devam ediyor

Sınavsız ikinci üniversite kayıtları devam ediyor

Üniversitelerin iki ya da dört yıllık örgün eğitim programlarından mezun olan ya da hâlâ eğitimine devam edenler için ‘İkinci Üniversite’ imkânı bulunuyor. Üstelik herhangi bir sınava girmeden bu mümkün. Yapmanız gereken tek şey, aldığınız eğitim programından farklı bir bölüm seçmek. Önlisans öğrencisi veya mezunları önlisans programlarına, lisans öğrencileri veya mezunları ise önlisans ve lisans programlarına kayıt yapabiliyor. Başvuru ve kayıtlar üniversitelerin internet sayfalarından gerçekleştiriliyor. Öğrenciler, seçtikleri adreslerine yakın yerlerde vize ve final sınavlarına girebiliyor. Dersler online veriliyor.

24.09.2018Eğitim
AÖF ikinci üniversite başvuruları başlıyor AÖF ikinci üniversite başvuru şartları neler

AÖF ikinci üniversite başvuruları başlıyor! AÖF ikinci üniversite başvuru şartları neler?

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler, AÖF'te açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıt yaptırabiliyor. Peki, AÖF ikinci üniversite başvuru şartları neler? AÖF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır?

10.09.2018Gündem
Üniversite kayıtları için son sans

Üniversite kayıtları için son sans!

İnternet üzerinden alınan üniversite kayıtlarının ardından normal kayıt için son güne girildi. Geçtiğimiz yıllarda başlayan internet üzerinden kayıt işlemi, bu yıl tüm devlet üniversiteleri ve bazı anlaşmalı özel üniversiteler tarafından kabul edildi. Dolayısıyla okullar açılmadan birçok öğrencinin üniversite kayıtları amacıyla seyahat etmesine gerek kalmadı. Peki, 5 Eylül tarihinde sona eren internet üzerinden kayıt sürecinin ardından normal kayıt süreci nasıl ilerleyecek? İşte, o konunun detayları

7.09.2018Eğitim
YÖKten üniversite öğrencilerine burs

YÖK'ten üniversite öğrencilerine burs

Üniversite kazanan öğrenciler tercih sonuçlarını öğrenmelerinin ardından burs arayışına girmişti. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) lisans programına eğitimlerini sürdürmeye hak kazanmış öğrencilere burs vereceği duyurusunda bulundu. Ancak YÖK başarı bursu için bazı başvuru şartları var…

5.09.2018Kampüs
Adaylar yanlış tercih mi yaptı

Adaylar yanlış tercih mi yaptı?

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Dört yıllık lisans bölümlerinde 484 bin kontenjana 395 bine yakın aday yerleşti, 89 bini aşkın kontenjan boş kaldı. Geçen yıl lisansta 50 bin olan boş kontenjan, bu yıl neredeyse ikiye katlandı. Önlisansla birlikte boş kontenjan 128 bini aştı.

4.09.2018Eğitim
İnternet üzerinden E Kayıt ile üniversite kayıtları tamamlanıyor

İnternet üzerinden E Kayıt ile üniversite kayıtları tamamlanıyor!

Yeni kazandıkları üniversitelere kayıt işlemlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, üniversite e kayıt işlemi ile okulun yer aldığı şehre gitmeye gerek kalmadan kayıt gereksinimlerini tamamlıyor. E-Devlet ekranı üzerinden kolayca gerçekleştirilebilen üniversite e kayıt işlemi, birkaç aşama ile gerçekleştiriliyor. Öğrencilerin başvuruyu tamamlamalarının ardından karekodlu belgeyi almaları gerekiyor

3.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

'2 milyar dolarlık üniversitelerle rekabet ediyoruz'

Üniversite kayıtları sona erdi. Adaylar zor bir dönemin ardından artık üniversite kapısını aralıyor. Türkiye’nin en yüksek puanlı öğrencilerini alan Boğaziçi Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan ile üniversiteleri konuştuk.

24.08.2019

Adaylar yanlış tercih mi yaptı?

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı.

3.09.2018