EKSTRA
MENÜ

Üniversite Kayıt

Üniversite Kayıt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Üniversite Kayıt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.524 Üniversite Kayıt haberi bulunmuştur.

Üniversite Kayıt Haberleri

DGS kayıt tarihleri ne zaman bitiyor AÖF DGS 2020 üniversite kayıt tarihleri

DGS kayıt tarihleri ne zaman bitiyor? AÖF DGS 2020 üniversite kayıt tarihleri

DGS kayıtları tüm hızıyla devam ediyor. DGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, bir yükseköğretim programını kazanan adaylar e- kayıtlarını e-Devlet üzerinden tamamlayabiliyorlar. İşlemler 9 Ekim tarihinde başladı. AÖF DGS kayıtları ise 14 Ekim'den itibaren yapılabiliyor. Peki AÖF DGS ve DGS kayıt tarihleri ne zaman bitiyor? İşte güncel tarihler

15.10.2020Gündem
DGS kayıtları ne zaman başlayacak 2020 DGS üniversite kayıt takvimi belli oldu

DGS kayıtları ne zaman başlayacak? 2020 DGS üniversite kayıt takvimi belli oldu

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. 25 Eylül-2 Ekim'de tercihleri alınan DGS yerleştirme işlemlerinin tamamlanması ile birlikte, gözler şimdi de üniversite kayıt işlemlerinde. 2020 DGS kayıt sürecinin ne zaman başlayacağını merak eden adaylar, araştırmalarına hız verdi. Peki, 2020 DGS kayıtları ne zaman?

8.10.2020Gündem
DGS üniversite kayıt tarihleri ne zaman AÖF DGS 2020 üniversite kayıtları ile ilgili bilgiler

DGS üniversite kayıt tarihleri ne zaman? AÖF DGS 2020 üniversite kayıtları ile ilgili bilgiler

DGS üniversite kayıtları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Adaylar kazandıkları üniversitelere kayıtlarını yaptırıyorlar. 2020-DGS sonuçlarına göre bir yükseköğretim lisans programına yerleştirilen adayların kayıt hakları yalnız 2020-2021 öğretim yılı için geçerli olacak. 09-13 Ekim 2020 saat 23:59'a kadar e-Kayıt işlemleri yapılabilecek. İşte DGS üniversite kayıtları ile ilgili bilgiler

7.10.2020Gündem
Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman başlıyor E-Devlet üniversite kayıt ekranı bilgileri

Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? E-Devlet üniversite kayıt ekranı bilgileri

YKS ek tercih sonuçları ile toplam 101 bin 514 boş kontenjana yerleşen 48 bin 351 aday, üniversite kayıtları için harekete geçecek. Ön lisans ya da lisans bazında herhangi bir programa yerleşen adaylar, kayıt işlemlerini elektronik ortamda tamamlayabilecek. Her üniversite için kayıt tarihleri, ÖSYM'nin belirlediği tarih aralığında yapılacak. Peki, ek tercih üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında ÖSYM'den alınan detaylı bilgiler

2.10.2020Gündem
Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 YKS ek tercihlerin biteceği tarih belli oldu

Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 YKS ek tercihlerin biteceği tarih belli oldu!

2020 ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır? Ek tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih, ÖSYM tarafından başlatılan üniversite ikinci tercih dönemiyle beraber gündeme geldi. YKS tercih döneminde herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyip ek tercihlerde boş kontenjanlara yerleşmeyi bekleyen üniversite adayları 23 Eylül 2020 tarihine kadar tercih işlemlerini tamamlayacaklar. 2020 YKS ek tercihleri https://ais.osym.gov.tr/ adresinden alınacak. Tercihlerin ardından üniversite kayıt işlemi başlayacak. İşte, 2020 üniversite 2. tercih sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

20.09.2020Gündem
KYK yurt başvurusu e-devlet ekranı açıldı mı 2020 KYK yurt başvuruları için GSBden açıklama bekleniyor

KYK yurt başvurusu e-devlet ekranı açıldı mı? 2020 KYK yurt başvuruları için GSB'den açıklama bekleniyor

KYK yurt başvurusu ne zaman? Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt başvuruları için gözler artık resmi açıklamalarda. Üniversite kayıt işlemlerinde son tarih yaklaşırken, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı KYK yurt başvuruları gündeme geldi. Her yıl e devlet KYK ekranı üzerinden yapılan başvurulara, ilk kez yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler ve üniversite eğitimi devam eden ara sınıf öğrencileri müracaat edecek. İşte, 2020 - KYK yurt başvuru tarihi ve e devlet başvuru ekranıyla ilgili ayrıntılar.

3.09.2020Gündem
KYK burs başvurusu başladı mı, ne zaman yapılacak E-Devlet KYK burs başvurusu ekranı 2020 için merak edilenler

KYK burs başvurusu başladı mı, ne zaman yapılacak? E-Devlet KYK burs başvurusu ekranı 2020 için merak edilenler!

KYK burs başvuruları, üniversite kayıt işlemleri devam ederken öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. YKS sonuçlarına göre, ilk kez bir yükseköğretim programına yerleşen öğrenciler, 2020 KYK burs başvurularında bulunabilecekler. Başvuru işlemleri e devlet KYK burs başvurusu ekranı üzerinden alınacak. Değerlendirme sonuçları ise Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun internet sitesinden açıklanacak. Burs başvuruları geçtiğimiz yıl 16 Ekim'de başlamıştı. Gözler şimdi KYK bursa başvurularıyla ilgili yapılacak son dakika açıklamalarda. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman? İşte, KYK başvurularıyla ilgili bilgiler.

3.09.2020Gündem
Üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler  İşte üniversite kayıt evrakları

Üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler? İşte üniversite kayıt evrakları

Üniversite kayıt işlemleri için şahsen başvuracak adayların 5 Eylül 2020 Cumartesi saat 17.00'ye kadar kayıtlarını tamamlaması gerekiyor. YKS yerleştirme sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan öğrenciler üniversite kayıt belgeleriyle beraber işlemlerini verilen tarihe kadar gerçekleştirecek. Peki, üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler? İşte, üniversite kayıt evrakları ve belgelerin listesi.

3.09.2020Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor e-Devlet üniversite kayıt ekranı

Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? e-Devlet üniversite kayıt ekranı

Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? sorusu kayıt işlemleri devam ederken gündeme geldi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerin elektronik kayıt (e-kayıt) ve üniversiteye şahsen giderek yapılacak kayıt işlemleri için süreç devam ediyor. Henüz kayıtlarını yapmayan öğrenciler de YÖK'ün kayıt için belirlediği son tarihi merak ediyor. İşte, ayrıntılar.

2.09.2020Gündem
AÖF ikinci üniversite kayıtları nasıl yapılır İşte AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları nasıl yapılır? İşte AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları ile ilgili açıklama yapıldı. AÖF ikinci üniversite internet başvuruları 31 Ağustos ve 16 Ekim tarihleri aralığında yapılacak. Adayların başvuru yapabilmesi için YÖKSİS sistemindeki öğrenim bilgilerinin güncel olması gerekmektedir. Bilgileri güncel olmayan adaylar, kaydının bulunduğu/mezun olduğu Yükseköğretim Kurumuna başvurarak YÖKSİS sistemindeki bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdır. İşte detaylar...

31.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları nasıl yapılır e-Devlet üniversite e-kayıt ekranı

Üniversite kayıtları nasıl yapılır? e-Devlet üniversite e-kayıt ekranı

Üniversite e kayıt işlemleri 29 Ağustos’ta başladı. Şahsen kayıt işlemleri ise 31 Ağustos tarihinde başlayacak. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar e-kayıt işlemlerini 6 Eylül’e kadar, şahsen kayıt işlemlerini ise 5 Eylül’e kadar yapabilecekler. Peki üniversite kayıtları nasıl yapılır? İşte e-Devlet üniversite e-kayıt ekranı ve detaylar...

30.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak 2020 Üniversite kayıtlarıyla ilgili son dakika açıklama:

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? 2020 Üniversite kayıtlarıyla ilgili son dakika açıklama:

Üniversite kayıt tarihleri, YKS tercih sonuçlarının ardından gündeme gelen konulardan oldu. Yükseköğretim programlarına yerleşen üniversite öğrencileri, kayıtlarını elektronik ve şahsen yapacaklar. YÖK'ten gelen son dakika açıklamada üniversite kayıt tarihlerinin uzatıldığı bildirildi. Üniversite online kayıt işlemleri e devlet üzerinden alınacak. Elektronik kayıtların ardından şahsen başvurular üniversiteler tarafından belirlenen belgeler ile gerçekleşecek. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? İşte, 2020 üniversite kayıt tarihleri ve konuyla ilgili detaylar.

28.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları için gerekli belgeler nelerdir İşte üniversite kayıtları ile ilgili bilgiler

Üniversite kayıtları için gerekli belgeler nelerdir? İşte üniversite kayıtları ile ilgili bilgiler

Üniversite kayıtları 2020 yılında ağustos ayının sonunda başlayacak. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar kazandıkları üniversiteleri ve programları öğrendiler. Kayıt yaptıracak adayların, mezun oldukları ortaöğretim kurumundan aldıkları diplomanın aslı, onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi gibi evrakları yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

28.08.2020Gündem
YÖK üniversiteye kayıt tarihini uzattı

YÖK üniversiteye kayıt tarihini uzattı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelere kayıt tarihini öğrencilerin talebi üzerine uzattı. Yeni tarihlere göre e-kayıt 4 gün, şahsen kayıt 1 gün uzatıldı.

28.08.2020Eğitim
Üniversite kayıtlarıyla ilgili son dakika gelişmesi - Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak

Üniversite kayıtlarıyla ilgili son dakika gelişmesi - Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

Üniversite kayıtlarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. YÖK bir açıklama yaparak, üniversite kayıt tarihlerinin 6 Eylül'e kadar uzatıldığını bildirdi. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde bir yükseköğretim programında eğitim görmeye hak kazanan adaylar, belirlenen tarihlerde üniversite kayıtlarını gerçekleştirebilecek. Peki, üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

28.08.2020Gündem
2020 YKS üniversite kayıtları ne zaman Online üniversite kayıt tarihleri ve kayıt süreciyle ilgili bilgiler

2020 YKS üniversite kayıtları ne zaman? Online üniversite kayıt tarihleri ve kayıt süreciyle ilgili bilgiler

2020 üniversite kayıtları üniversite merkezi yerleştirme sonuçlarının hemen ardından gündeme geldi. Lisans ve ön lisans programlarına kayıt hakkı elde eden adaylar, üniversite kayıtlarını ilk olarak online olarak gerçekleştirebilecek.Üniversite kayıtları önceden belirlenen takvim doğrultusunda yapılacak. Peki, 2020 üniversite kayıtları ne zaman? İşte üniversite kayıt tarihleri ve kayıt süreciyle ilgili bilgiler...

27.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler Üniversite kayıt belgeleri ve evrakları listesi

Üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler? Üniversite kayıt belgeleri ve evrakları listesi

Üniversite kayıtları 29 Ağustos-2 Eylül 2020 tarihleri arasında elektronik kayıtlar ile başlayacak. YKS sonuçlarına göre bir programına kayıt hakkı kazanan adaylar üniversite kayıt işlemlerini, gerekli evraklar ve belgeler ile tamamlayacak. Üniversite kayıtları geçtiğimiz senelerde, e -Devlet kapısı üzerinden öğrencilerin hizmetine sunulan elektronik kayıt (e-Kayıt) uygulaması ile tamamlanmıştı. Peki, üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler?

27.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor İşte üniversite kayıt belgeleri ve kayıt tarihleri

Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? İşte üniversite kayıt belgeleri ve kayıt tarihleri

Üniversite kayıt tarihleri ve belgeleri tercih sonuçlarının açıklanması ardından bir kez daha gündeme geldi. Adaylar ön lisans ve yüksek lisans programlarına belirlenen tarihler içerisinde kayıt işlemlerini gerçekleştirecek. Kayıt hakkı kazanan, yani herhangi bir üniversiteye yerleşen adayların, kayıt süresi içerisinde belirtilen belgeleri üniversitelere başvurması gerekiyor. Peki, üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? İşte üniversite kayıt belgeleri ve kayıt tarihleri

26.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak İşte 2020-2021 üniversite kayıt tarihleri

Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? İşte 2020-2021 üniversite kayıt tarihleri

Üniversite kayıtları, YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak. Üniversite sınavına giren adaylar tercih işlemlerini ağustos ayında tamamladılar. YÖK Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün YKS tercih sonuçlarının hafta açıklanacağını duyurdu. Peki, üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? İşte 2020-2021 üniversite kayıt tarihleri…

24.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları 2020 ne zaman başlayacak Üniversite kayıt tarihi belli oldu

Üniversite kayıtları 2020 ne zaman başlayacak? Üniversite kayıt tarihi belli oldu

YKS tercih sonuçları için ÖSYM açıklamasında beklenti son günlerde artarken, bir yandan da üniversite kayıt takvimi gündeme geldi. Yerleştirme sonuçlarına göre ön lisans ya da yükseklisans programlarına kayık hakkı elde eden adaylar, online ve doğrudan kayıtlarını üniversite kayıt takvimi programında belirlenen süre içerisinde gerçekleştirecekler. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesiyle kayıt işlemi tamamlanacak. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? İşte, 2020 üniversite kayıt tarihleri.

22.08.2020Gündem
Üniversite tercih sonuçlarında son durum: Üniversite sonuçları ne zaman açıklanacak, bu ay açıklanır mı

Üniversite tercih sonuçlarında son durum: Üniversite sonuçları ne zaman açıklanacak, bu ay açıklanır mı?

Tercih sürecinin tamamlayan üniversite adayları, ÖSYM'den gelecek tercih sonuç duyurusuna odaklanmış durumda. Üniversite tercih sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) adresi üzerinden adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir Üniversite sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme sonuçları bu ay açıklanır mı?

21.08.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak 2020 üniversite kayıt tarihleri

Üniversiteler ne zaman açılacak? 2020 üniversite kayıt tarihleri

Üniversite kayıt tarihleri, YKS tercihlerinin sona ermesi ve yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı tarihin kesinleşmesinin ardından gündeme geldi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, üniversitelerin açılış tarihi için 1 Ekim sonrasını işaret etti. YKS yerleştirme sonuçlarına göre, bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazananlar belgeleriyle beraber üniversitelere kayıtlarını gerçekleştirecekler. İşte, 2020 üniversite kayıt tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılar.

18.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak, dersler online mı olacak 2020 üniversite kayıt tarihleri

Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak, dersler online mı olacak? 2020 üniversite kayıt tarihleri

Üniversite kayıt tarihleri, YÖK'ün üniversitelerin açılış tarihini duyurmasının ardından gündeme geldi. YÖK Başkanı Saraç yaptığı açıklamada üniversitelerin açılışının 1 Ekim'den sonra başlayacak şekilde planlanmasını istediklerini belirtti. 2020 2021 üniversite eğitim öğretim takviminin şekillenmesiyle üniversitelerde online eğitim olup olmayacağına gözler çevrildi. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? İşte, üniversite kayıtlarıyla ilgili detaylar.

13.08.2020Gündem
Üniversite adayları hayal kırıklığına uğramamak için gerçekçi olmalı

Üniversite adayları hayal kırıklığına uğramamak için gerçekçi olmalı

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) kapsamında tercih yapacak üniversite adaylarına, puanları ve ilgi alanlarına göre tercih yapmaları gerektiğini belirterek, hedeflerini yüksek tutmaları ama hayal kırıklığına uğramamak için de tercih yaparken gerçekçi olmaları uyarısında bulundu.

13.08.2020Eğitim
Üniversite kayıt tarihleri 2020-2021: Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak

Üniversite kayıt tarihleri 2020-2021: Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

Üniversite kayıtları ile ilgili araştırmalar hızlandı. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihler 6 Ağustos'ta başladı. Adaylar işlemlerini 14 Ağustos'a kadar yapabilecekler. Trecih sonuçlarının açıklanmasının ardından da üniversite kayıtları başlayacak. Peki üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? ÖSYM yayımladığı duyuruda üniversite kayıt tarihlerini duyurdu. İşte detaylar...

12.08.2020Gündem
2020 Üniversite kayıt tarihleri: Bu yıl üniversiteler online (uzaktan eğitim) mı olacak

2020 Üniversite kayıt tarihleri: Bu yıl üniversiteler online (uzaktan eğitim) mı olacak?

Üniversite kayıt tarihleri, YKS tercihlerinde son günler yaklaşırken, üniversite adaylarının gündemine geldi. Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, yerleştikleri ön lisans veya lisans programına kayıt hakkı kazanan adaylar, hazırladıkları belgeler ile birlikte, belirlenen tarihlerde üniversite kayıt işlemlerini gerçekleştirecek. Pandemi nedeniyle üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılıp yapılmayacağı ise bir diğer gündem konusu oldu. Peki, üniversite kayıtları ne zaman? İşte, ayrıntılar.

11.08.2020Gündem
AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman İşte AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ve bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman? İşte AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ve bölümleri

İkinci üniversite kayıtlarını yapmak isteyen adaylar heyecanla resmi açıklamaları takip ediyorlar. AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman sorusu yapılan resmi açıklama ile yanıt buldu. Başvurular ağustos ayının sonunda başlayacak. Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “İkinci Üniversite” linkine tıklayarak internet başvurularını yapacaklar. İşte detaylı açıklama…

11.08.2020Gündem
AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman İşte AÖF ikinci üniversite bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman? İşte AÖF ikinci üniversite bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları için heyecan giderek artıyor. Her yıl kurum tarafından kayıtlar alınıyor. Adaylar kurum tarafından belirtilen başvuru tarihlerinde, kayıt otomasyonunda bağlantısı ikinci üniversite linkine tıklayarak internet başvurularını yapacaklar. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklar.

7.08.2020Eğitim
İSTUN eğitim öğretim hayatına başladı

İSTUN eğitim öğretim hayatına başladı

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, 2018 yılında Bilgiç Vakfı önderliğinde kurulmuş, eğitim hayatına 2020-2021 eğitim öğretim yılında dört fakülte ve bir meslek yüksek okulu ile başlamıştır.

30.07.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: Denkliğin yeniden ele alınmasında fayda var

Bakan Selçuk: Denkliğin yeniden ele alınmasında fayda var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Denklik kavramının kendi tekamülü içinde yeniden ele alınmasında fayda var. Önümüzdeki süreçte nasıl bütün bu işlemleri, e-Devlet'le, e-Okul'la ve diğer bileşenlerle birleştireceksek denklik kavramının yenilenmesi anlamında çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

13.01.2020Eğitim
AÖF kayıt yenileme işlemlerinde son gün ne zaman AÖF kayıt yenileme süresi uzatıldı

AÖF kayıt yenileme işlemlerinde son gün ne zaman? AÖF kayıt yenileme süresi uzatıldı

Açık Öğretim Fakültesi'nde Güz dönemi kayıt yenileme tarihleri uzatıldı. Sosyal medya hesaplarından yapılan duyuru ile birlikte AÖF kayıt yenileme sürecini merak eden öğrenciler bilgilendirildi. İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30'a kadar ödeme yapılabilecektir denilerek ödeme süreci hakkında bilgi verildi.. Peki Güz Dönemi kayıt yenileme işlemlerinde son gün ne zaman?

18.10.2019Gündem
DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman

DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman?

Önlisan programlarından lisans eğitimine geçiş yapmak isteyen adayların haftalardır beklediği DGS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına göre, lisans programlarına başlayacak olan öğrenciler için üniversite kayıt heyecanı başladı. Kayıt tarihlerini kaçırmak istemeyen adaylar, üniversite kayıt tarihlerini araştırıyor. Peki, DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? Kayıt işlemleri nasıl yapılır?

14.10.2019Gündem
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak DGSde ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS'de ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nda (2019 DGS) ek tercih sonuçları için bekleyiş devam ediyor. 7 Ekim tarihinde tamamlanan DGS ek yerleştirme işlemlerinin ardından gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. 4 yıllık lisans programına yerleşen adaylar, sonraki süreçte kayıt işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS'de ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu?

11.10.2019Gündem
Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ikinci üniversite kayıt dönemi ne zaman sona erecek

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ikinci üniversite kayıt dönemi ne zaman sona erecek?

AÖF kayıtlarının hangi tarihler arasında olduğunu merak eden öğrenciler konunun detaylarını internetten araştırıyorlar. Peki Üniversitenin resmi internet sitesinde yapılan duyurulara göre kayıt sürecinde artık son haftalar.. Peki AÖF kayıt işlemleri ne zaman sona erecek? İşte AÖF kayıt takvimi

11.10.2019Gündem
YKS ek tercih sonuç ekranı açıldı YKS Ek yerleştirme sonuçları ardından 80 bin 635 kontenjan boş kaldı

YKS ek tercih sonuç ekranı açıldı! YKS Ek yerleştirme sonuçları ardından 80 bin 635 kontenjan boş kaldı!

YKS ek tercih yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından erişime açıldı. Toplam 80 bin 635 kişilik kontenjan boş kalırken, 129 bin kişilik kontenjandan 48 bin 367'lik kısım ise dolduruldu. YKS ek yerleştirme sonuçları sonrasında yerleşen öğrenciler,23-27 Eylül tarihleri arasında internet üzerinden üniversite kayıtlarını gerçekleştirebilecek. İşte, YKS tercih ek yerleştirme sonuçları ve boş kontenjan bilgileri

19.09.2019Eğitim
Üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak Gözler YKS ek yerleştirmede

Üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak? Gözler YKS ek yerleştirmede

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirmelerinin başlayacağı tarih, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) yaptığı merkezi yerleştirme işlemi sonrası açıkta kalan öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Peki, üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak? YKS ek tercih tarihleri belli oldu mu?

24.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman bitecek E kayıt süreci sona erdi

Üniversite kayıtları ne zaman bitecek? E kayıt süreci sona erdi

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tercih sonuçlarının açıklanması ardından üniversitelere kayıt süreci başlamıştı. 16 Ağustos’ta başlatılan üniversite e-kayıtları 21 Ağustos tarihinde sona erdi, doğrudan kayıtlar ise devam ediyor. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman bitecek?

22.08.2019Gündem
YKS ek yerleştirme ne zaman başlayacak Ek tercih işlemi için gözler ÖSYMde

YKS ek yerleştirme ne zaman başlayacak? Ek tercih işlemi için gözler ÖSYM'de!

Tercih dönemi tamamlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS), ikinci tercih süreci için bekleyiş devam ediyor. Yaptıkları tercihlerle yükseköğretim programlarına yerleşemeyen adaylar, üniversitelerin boşta kalan kontenjanları için ÖSYM'den yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki, YKS ek yerleştirme ne zaman başlayacak? Üniversite, ikinci tercihleri hangi tarihte yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

20.08.2019Gündem
Açıköğretim kayıtları ne zaman başlayacak İşte AÖF kayıt yenileme tarihleri

Açıköğretim kayıtları ne zaman başlayacak? İşte AÖF kayıt yenileme tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt tarihleri, binlerce öğrencinin gündeminde yer alıyor. Üniversite öğrenimini dışarıdan tamamlayan vatandaşlar, 2019 2020 kayıt dönemine ilişkin üniversite tarafından yayımlanan takvimini sorguluyor. Eylül ayında başlayacak olan yeni kayıt döneminin ardından ek yerleştirme ve dikey geçiş alanlarında da kayıtlar alınmaya başlanacak. Peki, Açıköğretim kayıtları ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

20.08.2019Eğitim
Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

Üniversite kayıt tarihleri, birçok adayın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. YKS sonuçları bilgisine göre tercihlerini tamamlayan birçok kişi, üniversite kayıtları ne zaman sorusuna odaklanacak. Peki, yeni dönemde üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

15.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihlerde yapılacak

Üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihlerde yapılacak?

Üniversite kayıt tarihleri, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde bir yükseköğretim programında eğitim görmeye hak kazanan birçok kişinin araştırdığı konular arasında yer alacak. Peki, yeni dönemde tercih sonuçlarına göre bir programda eğitim görmeye hak kazanan öğrencilerin gündemine girecek olan üniversite kayıtları ne zaman gerçekleşecek?

13.08.2019Gündem
Yurt başvuruları başladı mı KYK yurt başvuruları ne zaman başlar

Yurt başvuruları başladı mı? KYK yurt başvuruları ne zaman başlar?

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) yerleştirme sonuçlarının açıklanması ardından gözler KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) yurt başvurularına çevrildi. Öğrencilerin yurt ve burs tercihlerinde öncelikli tercihi olan KYK, her yıl yeni başvurular alıyor. Peki, KYK yurt başvuruları başladı mı?

13.08.2019Gündem
ÖSYM takvimine göre YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman

ÖSYM takvimine göre YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman?

Milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı 2019 YKS'de tercih sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yerleştirme sonuçlarının ardından, lisans veya ön lisans programlarına yerleşemeyen öğrenciler ikinci tercih sürecini beklemeye başladı. YKS ek tercih döneminde şansını bir kez daha deneyecek olan öğrenciler, ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki, YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman? İşte, o konu hakkında bilgiler.

12.08.2019Gündem
YKS ek tercihler ne zaman yapılacak Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor

YKS ek tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) yerleştirme sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasıyla, yükseköğrenim programına yerleşemeyen adayların gözü ek tercih sürecine çevrildi. Boş kontenjanlara göre, YKS ek tercihlerini yapacak olan on binlerce kişi ek tercih tarihlerini sorguluyor. Peki, YKS ek tercihler ne zaman yapılacak? İşte, o konuya dair merak edilen bilgiler.

9.08.2019Gündem
Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu

Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu?

ÖSYM tarafından YKS yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yerleştirme sonuçları sonrası, adayların gündemine üniversite kayıt tarihleri geldi. Yerleştikleri yükseköğrenim programına kayıt hakkı elde eden adaylar, kayıt tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu? Üniversite kayıt işlemleri ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

8.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak Kayıt için gerekli belgeler neler

Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? Kayıt için gerekli belgeler neler?

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının arından, şimdi de adayların gündemine üniversite kayıtları gelmeye başladı. Yerleştikleri ön lisans veya lisans programına kayıt hakkı kazanan adaylar, hazırladıkları belgeler ile birlikte, belirlenen tarihlerde işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? Kayıt için gerekli belgeler neler?

7.08.2019Gündem
YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak Üniversite ek tercih tarihleri

YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite ek tercih tarihleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, adayların gözü ikinci yani ek tercih sürecine çevrildi. İstedikleri ön lisans veya lisan programına yerleşemeyen adaylar, üniversite ek tercih sürecinde şansını deneyecek. Peki, YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite ek tercih tarihleri ne zaman? İşte, o konuya dair bilgiler.

6.08.2019Gündem
2019 üniversite kayıtları ne zaman YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

2019 üniversite kayıtları ne zaman? YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanacağını tarihe yönelik bilgi verdi. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıtları ne zaman?

5.08.2019Gündem
ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklamasını ne zaman yapacak Kayıtlar o tarihte başlıyor

ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklamasını ne zaman yapacak? Kayıtlar o tarihte başlıyor

YKS tercih sonuçları için ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya kilitlenen binlerce vatandaşın heyecanlı bekleyişi başladı. Hafta başında ÖSYM'nin YKS tercih sonuçları için açıklama yapıp yapmayacağını merak eden vatandaşlar, YKS tercih sonuçları için araştırmalarına devam ediyor. İşte, ÖSYM'nin YKS tercih sonuçları ve üniversite kayıt tarihleri hakkında bazı bilgiler

4.08.2019Eğitim