MENÜ

Ünal Aysal

Ünal Aysal ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ünal Aysal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ünal Aysal haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.317 Ünal Aysal haberi bulunmuştur.

Ünal Aysal Haberleri

G.Sarayda 100. yıl belgeseli tanıtıldı

G.Saray'da 100. yıl belgeseli tanıtıldı

Galatasaray Kulübü'nün kuruluşunun 100. yıldönümü nedeniyle hazırlanmakta olan “100. Yıl Belgeseli”, kulüp başkanı Özhan Canaydın ve belgeseli hazırlayan gazeteci Mehmet Ali Birand tarafından tanıtıldı.

21.10.2004Futbol
Dimdik ayaktayız

Dimdik ayaktayız

G.Saray Kulübü Başkanı, "Bu kritik günleri geçip güzel günlere yelken açacağız. Bu birliği devam ettirerek G.Saray'ı iyi yerlere getireceğiz. Yolumuza düşman çatlatırcasına yürüyeceğiz" diye konuştu.

26.02.2005Spor
Tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu’na bir ödül daha

Tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu’na bir ödül daha

Tasarımda uluslararası bir üne sahip olan Zeynep Fadıllıoğlu, İngiltere’nin tasarım ve dekorasyon alanındaki en önemli yarışması olan ‘Design& Decoration Awards’un bu yıl düzenlenen organizasyonunda, ‘Modern Ev Tasarımı’ kategorisinde yaptığı çalışmayla birinci seçildi.

15.06.2005Kelebek
Bu da yerli en zengin ligi

Bu da yerli en zengin ligi

Ekonomist Dergisi, son sayısında Türkiye’nin en zengin 100 ailesi ve kişisini araştırdı. Dergi’nin İMKB, İSO ve Capital 500 listelerini referans alan araştırmasında ilk sırayı 4 milyar dolar ve üzerindeki servetleri ile Koç ve Sabancı aileleri aldı. Listede 3-4 milyar dolar arası serveti olanlar ise Şahenk ve Doğan aileleri oldu.

31.08.2005Ekonomi
Kongre kırgınlığı

Kongre kırgınlığı

Kulislerde, yeni bir ekip kuracak olan Özhan Canaydın’ın, listesine Ali Dürüst, Abdürrahim Albayrak ve Ünal Aysal’ı alacağı konuşulurken, Ergun Gürsoy’un listede olmaması sebebiyle başkana kırgın olduğu ifade ediliyor.

11.10.2005Spor
Divanda Canaydın yönetimine eleştiri yağmuru

Divan'da Canaydın yönetimine eleştiri yağmuru

Galatasaray Kulübü'nün aylık olağan divan kurulu toplantısı yapılırken, üyeler yönetimi eleştiri yağmuruna tuttu. Divan kurulu üyesi Prof.Dr.Oğuz İmregün, "Şimdi deniz bitti. Bankalar beklediler ve 90 milyon dolar temettü aldılar. Şimdi alacak birşey kalmadı, paralarının aynen ödenmesini veya garanti istiyorlar. Eğer bunun formülünü bulmazsak icrayla satılacak, gayet basit. Galatasaray'ın durumu sanılandan vahimdir" dedi.

9.11.2005Spor Arena

Canaydın: Rehin hisseler alınacak

G.Saray'ın olağan genel kurul toplantısında üyeler yönetimi topa tuttu, Canaydın yaptıkları icraatları savundu.

9.11.2005Spor
Canaydın: Riva projesi G.Sarayın önünü açacak

Canaydın: Riva projesi G.Saray'ın önünü açacak

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, bugün kulüpte yaşanan olumsuzlukların, yıllardır biriken sorunlar olduğunu belirterek, üretilen projeler önümüzü açacak dedi.

1.12.2005Spor Arena
G.Sarayda Yılmaz Toközden şartlı adaylık

G.Saray'da Yılmaz Toköz'den şartlı adaylık

Galatasaray'da 2004 yılında yapılan olağan genel kurulda başkan adayı olan Yılmaz Toköz, 2006 Mart ayında yapılacak seçimlerde şartlı aday olduğunu açıkladı.

22.12.2005Spor Arena
Başkandan Riva için destek çağrısı

Başkandan Riva için destek çağrısı

Galatasaray Kulübü Başkanı, 1050 dönümlük arazinin 275 dönümlük bölümünün satışından 180 milyon dolar bekliyor.

22.12.2005Spor
Krize Kıraç freni

Krize Kıraç freni

Ekonomik darboğazda yüzen Galatasaray’da başkan Canaydın, işadamı İnan Kıraç’tan kişisel borç alarak, bugüne çek kesilen futbolcuların alacaklarını ödeyecek

27.12.2005Spor
Aslanı hacizden kurtardılar

Aslan'ı hacizden kurtardılar

Sarı kırmızılı kulübün iki önde gelen ismi Ünal Aysal ile Selahattin Beyazıt, Başkan Özhan Canaydın ile görüşüp kulübe 2 milyon dolar borç verip rahat nefes aldırdı. Ancak iki şirket daha alacak ve takas davası açtı.

6.01.2006Spor
G.Saray başkan adayı Toköz:  Semih Haznadar da aday olur

G.Saray başkan adayı Toköz: Semih Haznadar da aday olur

Galatasaray'da 2006 Mart ayında yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısı için “şartlı olarak” başkan adayı olduğunu açıklayan Yılmaz Toköz, genel kurulda Semih Haznadar'ın da büyük bir ihtimalle aday olacağını söyledi.

7.01.2006Spor
G.Sarayda Yılmaz Toköz şartlı aday

G.Saray'da Yılmaz Toköz şartlı aday

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Yılmaz Toköz, yaklaşan Genel Kurul'da şartlı olarak aday olabileceğini açıkladı.

25.01.2006Spor Arena
‘Galatasarayın FIFAya 1.5 milyon dolar borcu var’

‘Galatasaray'ın FIFA'ya 1.5 milyon dolar borcu var’

Galatasaray Kulübü'nün eski yönetim kurulu üyesi Adnan Polat, Galatasaray Kulübü'nün FIFA'ya 1.5 milyon dolar borcunun bulunduğunu ve bunun ödenmemesi halinde futbol takımının 6 puanının silinebileceğini söyledi.

30.01.2006Spor Arena
Galatasarayın puanları silinebilir

'Galatasaray'ın puanları silinebilir'

Galatasaray Kulübü'nün eski yönetim kurulu üyesi Adnan Polat, Galatasaray Kulübü'nün FIFA'ya 1.5 milyon dolar borcunun bulunduğunu ve bunun ödenmemesi halinde futbol takımının 6 puanının silinebileceğini söyledi.

31.01.2006Spor
Aslan dayanışması

Aslan dayanışması

G.Saray’ın maddi sıkıntıda olduğunu sağır sultan bile duydu. Bu sıkıntılı günleri sonlandırmak için ilk hareket eski yönetici Adnan Polat tarafından "100 bin doları veriyorum" sözleriyle start aldı.

31.01.2006Spor
Bırakır giderim

Bırakır giderim

Belçikalı hoca: "Bu takımı özverileriyle futbolcular ayakta tuttu. Ancak ne onların ne de benim dayanacak gücümüz kalmadı. Böyle giderse sezon sonunda G.Saray’dan ayrılırım"

8.02.2006Spor
Süren: Canaydın Galatasarayın borcunu 180 milyon dolara çıkardı

Süren: Canaydın Galatasaray'ın borcunu 180 milyon dolara çıkardı

Galatasaray Kulübü eski Başkanı Faruk Süren, kulüp başkanı Özhan Canaydın'ı eleştiri bombardımanına tutarak, “Başkan Canaydın, 45 milyon dolarla devraldığı kulübün borcunu 180 milyon dolara çıkardı” dedi.

13.02.2006Spor Arena
Bırak artık başkan

Bırak artık başkan

G.Saray’ın eski yöneticilerinden Eşref Hamamcıoğlu, Özhan Canaydın’ı istifaya çağırarak, "Mevcut başkan ve yönetim, vizyonsuz ve beceriden yoksun" dedi.

21.02.2006Spor
Özür diliyorum

Özür diliyorum

G.Saray Kulübü Başkanı, sportif başarıyı getiremediklerini açıklarken, "Eksi 100 milyon dolarlık çarkı 4 sene müddetçe ayakta tutmaya çalıştım. Bundan sonra görev alacak insanları rencide etmeyelim" dedi.

25.02.2006Spor
Ünal Aysal, G.Saraydan 23,5 milyon doları istedi

Ünal Aysal, G.Saray'dan 23,5 milyon doları istedi

Mali darboğazdan geçen G.Saray'a bir kötü haber de Unit Investment'dan geldi. Ünal Aysal'ın Üst Yöneticisi (CEO) olduğu Unit Grubu'na bağlı Unit Investment S.A., Galatasaray ile olan 23,5 milyon dolar tutarlı sözleşmenin vadesini uzatmak ve yenilemek istemediğini belirterek, kulübün kendisine olan tüm borçları ödemesi talebinde bulundu.

2.03.2006Spor
Aysal alacağını istedi

Aysal alacağını istedi

Galatasaray kongre üyelerinden Ünal Aysal’ın CEO’su olduğu Unit Grubu’na bağlı Unit Investment S.A., Galatasaray ile olan 23,5 milyon dolar tutarlı sözleşmenin vadesini uzatmak ve yenilemek istemediğini belirterek, kulübün kendisine olan tüm borçları ödemesi talebinde bulundu.

2.03.2006Spor
Canaydın: Uzlaşma arıyoruz

Canaydın: Uzlaşma arıyoruz

Galatasaray Kulübü'nün aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. Toplantıda, seçimli genel kurulda başkan adaylarının konuşmalarının gelecek haftaya ertelenmesi üzerine, bu konuda konuşma yapmayan kulüp başkanı Özhan Canaydın, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, “Bir konsensüs arıyoruz” dedi.

8.03.2006Spor Arena
Kongre alarmı

Kongre alarmı

Camianın önde gelen isimlerinden Hayri Kozak, "Seçime 17 gün kaldı ancak henüz Alp Yalman dışında aday yok" diyerek çağrıda bulundu. Kurul, adayların projelerini ve yönetim listelerini açıklaması için yeniden toplanma kararı aldı.

8.03.2006Spor
G.Sarayda radikal kararlar şart

'G.Saray'da radikal kararlar şart'

Galatasaray Kulübü'nün eski asbaşkanlarından Ali Dürüst, sarı-kırmızılı kulübün 18 Mart'ta, çoğunluk sağlanamazsa 25 Mart'ta yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda bir seçim mücadelesine katlanacak tahammülünün olmadığını söyledi. Dürüst, "Bu dönemde radikal tedbirlerin alınmasının şart. Bugün ayrılığın değil, güçleri birleştirmenin zamanı" dedi.

9.03.2006Spor
Koltuğa 6 aday

Koltuğa 6 aday

Galatasaray Kulübü'nün 18 Mart Cumartesi günü, çoğunluk sağlanamazsa 25 Mart Cumartesi günü yapılacak seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesinde, başkanlığa 6 aday çıktı. Genel kurulda kullanacak oy pusulalarının renk seçimi, kura çekimiyle belirlenirken, mevcut başkan Özhan Canaydın'ın yanı sıra Alp Yalman, Semih Haznedaroğlu, Turgay Kıran, Yiğit Şardan ve Yılmaz Toköz, kongrede başkan adaylıklarını resmileştirdi.

10.03.2006Spor
Büyük pazarlık

Büyük pazarlık

Adaylar, bugün Divan’a listelerini sunacak, projelerini anlatacak. Albayrak, Şardan’ın listesine girdi. Şardan, Yalman’a 2. başkanlık önerdi, ’Hayır’ yanıtı aldı. Ali Dürüst, ’Canaydın’ dedi.

14.03.2006Spor
200 milyon dolar sokağa atıldı

200 milyon dolar sokağa atıldı

G.Saray Kulübü başkan adaylarından Alp Yalman, içinde bulunulan durumun kendisini de çok üzdüğünü söyledi. Stat işinin hemen bitirilmesi gerektiğini ve Ali Sami Yen'in yerine yenisini hemen yapabileceklerini belirten Yalman, "Takriben 200 milyon dolar sokağa atılmıştır. Ama bunları aşacak güçteyiz" dedi.

15.03.2006Spor

Yazar Sonuçları

Bizim ‘pahalı elektrikçi’ İran’da enerji kralı oluyor

TÜRKİYE’de ‘pahalı elektrik’ deyince hep UNI-MAR ve patronu Ünal Aysal gündeme geliyor.

22.08.2004

Bugün BJK’yı destekliyorum (!)

Ne yapayım, FB’yi durdurmanın başka çaresi kalmadı. Karakartallar bugün kazanırlarsa hem ligin tadı geri gelecek, hem de Beşiktaş kendi kendiyle barışacak. Bundan daha iyi sonuç olabilir mi?

30.10.2004

Geç kalmanın faturası ağır oluyor

Oyunu kurallarına göre oynamadığımız, karar vermekte gecikip zamanlamayı kaçırdığımız zaman kendi kendimizi zora sokuyoruz. Kıbrıs ve Ermeni sorunu bunların en açık örneklerini oluşturuyor.

19.05.2005

Erdoğan'dan parlak bir performans

Başbakan dün Diyarbakır’da Kürt sorununu gündemin başına oturttu ve çözüm vizyonunu ortaya koydu. Türkiye’de çok kimsenin altını imzalayacağı yaklaşımlar sergiledi.

12.08.2005

Erbakan’ı hapse atmak ne kazandırır?

Adaletin kararları değişmez. Ancak ceza çekmenin usullerine getirilen değişiklikler, günün gerçeklerini yansıtmalı. 80 yaşında, hasta bir eski Başbakana eziyet çektirmenin ne anlamı olabilir?

20.01.2006

5 yıl şampiyonluğu unutun Galatasaray’ın geleceğini kurtarın

DİVAN Otel’in 50’nci kuruluş yıldönümü gecesinde Koç Holding CEO’su, koyu Fenerli Bülend Özaydınlı ile Koç Ailesi’nin damadı, Kıraça Holding’in patronu İnan Kıraç’ı (Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı) sohbet ederken görünce hemen yanlarına gittim.

21.01.2006

Ayıptır, GS bu hale düşmemeli

GS’li taraftar kan ağlıyor. Kulüp parasızlıktan borcunu ödeyemediğinden FIFA’dan ceza alma noktasına geliyor ve imdadına Adnan Polat ile Star TV’deki Serhat Ulueren’le Son Nokta spor programının düzenlediği bir kampanya yetişiyor. Bizler bu duruma layık değiliz. Artık ne gerekiyorsa yapılmalı.

31.01.2006

Kendi düşen ağlamaz

FIFA’nın kararı ağır, ancak bir komplo, Türkiye aleyhtarlığı diye yorumlamayalım. Birkaç kişinin sorumsuzluğu, kafamıza göre yaptığımız hesaplar ters tepti.

8.02.2006

Kamuoyunun kafası daha da karıştı

İddianame konusunda kamu oyunun kafası karışıktı, ancak Adalet Bakanlığının savcı hakkında inceleme başlatması, işi biraz daha karıştırdı. Neyin ne olduğu daha da anlaşılmaz bir noktaya geldi. Sokaktaki vatandaş, kime ve neye inanacağını şaşırdı.

10.03.2006