EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ulukışla

Ulukışla ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ulukışla haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.060 Ulukışla haberi bulunmuştur.

Ulukışla Haberleri

‘Nema’ aksadı trenler durdu

‘Nema’ aksadı trenler durdu

Devlet Demiryolları'nda çalışan Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası'na bağlı memurların, nemalarının eksik yattığı gerekçesiyle İstanbul ve Adana'da yaptığı iş bırakma eylemi, demiryolu ulaşımını felç etti.

15.05.2003Ekonomi
Osmanlıyı parçalayacak anlaşma: Sevr

Osmanlı'yı parçalayacak anlaşma: Sevr

Birinci Dünya Savaşı sonrasında Amerika ile güçlenen İtilaf Devletlerini bir araya getiren Sevr Barış Antlaşması, Kurtuluş Savaşı başlamasaydı Türkiye'yi sadece İstanbul ile sınırlı bir ülke konumuna getirecekti.

25.08.2003Dünya
Hükümet duble yolda ısrarlı

Hükümet duble yolda ısrarlı

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, hükümetin 15 bin kilometrelik duble yol (bölünmüş yol) projesi kapsamında, 2004'de hedeflenen 2 bin kilometre duble yolun yapımı için, 1.7 katrilyon lira ödeneğe ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

10.10.2003Ekonomi
Türkiye’nin en iyi 10 turşucusu

Türkiye’nin en iyi 10 turşucusu

Turşu kavanozlarının kapaklarını açmanın şimdi tam sırasıdır. Haziran-temmuz aylarında taze taze alınan sebze ve meyvelerden kurulan turşu, yaklaşık bir, bir buçuk ay içinde olgunlaşır. Kışın kurufasulye, nohut ve patates yemekleriyle afiyetle yenir.

16.10.2003Seyahat
Kış yüzünü gösteriyor

Kış yüzünü gösteriyor

Soğuk hava ve yağışlar, tüm yurtta etkili olurken, Doğu Karadeniz'de bazı yollar ulaşıma kapandı.

29.10.2003Gündem
Han duvarları yıkılmaktan kurtuldu

"Han duvarları" yıkılmaktan kurtuldu

Ünlü Şair Faruk Nafiz Çamlıbel'in ''Han Duvarları'' adlı şiirini yazdığı, Niğde'nin Ulukışla ilçesindeki tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı yıkılmaktan kurtarılıyor. Ulukışla Kaymakamı Muhittin Pamuk, yaptığı açıklamada, Sadrazam Mehmet Paşa tarafından, 16. yüzyılın başlarında yaptırılan ve yüzlerceyıl yolculara, kervanlara ev sahipliği yapan, günümüzde sosyal yaşama örnek teşkil eden tarihi kervansarayın restorasyon çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.

4.11.2003Gündem
Kış geldi

Kış geldi

Hava sıcaklıklarının hissedilir oranda düşmesinin ardından yurdun çeşitli kesimlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

11.11.2003Gündem
Niğdede trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

Niğde'de trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

Niğde'nin Ulukışla İlçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 5 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

22.11.2003Gündem
Uzun tatil, trafik kazalarıyla başladı

Uzun tatil, trafik kazalarıyla başladı

Dokuz günlük tatil ölümlü trafik kazalarıyla başladı. Niğde ve Antalya'daki kazalarda 7 vatandaşımız trafik kazalarında yaşamını yitirirken yetkililer, dikkatli olunması çağrısında bulundular.

22.11.2003Gündem
Trafik terörünün bayram mesaisi

Trafik terörünün bayram mesaisi

Tüm uyarılara rağmen bayramlar trafik terörünün en çok can aldığı dönemler olmayı sürdürüyor. Ankara Ticaret Odası'nın ‘‘Trafik Terörünün Bayram Mesaisi’’ başlıklı raporuna göre, son 5 yılda, bayram tatillerinde meydana gelen 990 trafik kazasında toplam 1398 kişi yaşamını yitirdi, 2433 kişi yaralandı.

23.11.2003Gündem
Niğde: Otoyol Niğdeden geçmeli

Niğde: Otoyol Niğde'den geçmeli

Niğdeli iki konuda çok hassas: Biri otoyol, diğeri yeni teşvik yasası. Adana'dan gelen otoyolun mutlaka illerinden geçmesini istiyorlar. Niğde'nin yeni teşvik yasası kapsamı dışında kalmasını da 'haksızlık' olarak niteliyorlar. Niğdelinin Ankara'dan bir diğer isteği ise, son derece gelişmiş tarım altyapısı ve turizm için ciddi destek...

22.01.2004Gündem
Binlerce köy yolu ulaşıma kapandı

Binlerce köy yolu ulaşıma kapandı

Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı ve tipi hayatı felç ediyor. Ekiplerin aralıksız çalışmalarına rağmen kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı karayolları ulaşıma kapalı bulunuyor. Kar yağışı ve tipi nedeniyle 3 bin 774 köy yolu ulaşıma kapandı.

26.01.2004Gündem
1236 köy yolu ulaşıma kapandı

1236 köy yolu ulaşıma kapandı

Yurtta etkili olan soğuk hava ve kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Doğu Karadeniz'de hafta sonu etkili olan kar yağışı nedeniyle 1236 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

16.02.2004Gündem
İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem
İşte Türkiyenin altın haritası

İşte Türkiye'nin altın haritası

Türkiye'nin altın haritasının da çıkarıldığı Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) raporuna göre, Türkiye'nin altın varlığı şöyle dağılmış bulunuyor:

29.02.2004Ekonomi
Evde gelenekçi işte ise moderniz

Evde gelenekçi işte ise moderniz

Kayserili siyasetten önce ticareti ve para kazanmayı öğrendi. Geleneğini evinde, özel yaşamında korudu ama iş yaşamında inadına moderndi. Muhafazakar seçmeni her zaman siyasi istikrara oy attı.

8.03.2004Gündem
Nevşehir: Merkezde AKP Ürgüpte CHP

Nevşehir: Merkezde AKP Ürgüp'te CHP

NEVŞEHİR il oluşunun 50. yılını kutlamaya hazırlanıyor, ama hálá yarım yüzyıl önceki gibi bir kavruk bozkır kenti görünümünde. 130. Osmanlı veziri, Lale Devri'nin simgesi Damat İbrahim Paşa'nın memleketi varın görün 21. yüzyılda ne halde...

12.03.2004Gündem
84 yıllık karanlık sorusu

'84 yıllık karanlık' sorusu

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, AK Parti'den, seçim minibüsünde yer alan ''İktidarla elele 84 yıllık karanlığa son'' yazısıyıla ilgili olarak bilgi istedi.

16.03.2004Gündem
‘84 yıllık karanlığa son’ sloganının sorumlusu bulundu

‘84 yıllık karanlığa son’ sloganının sorumlusu bulundu

AKP, Niğde Ulukışla'da seçim minibüsünün üzerine ‘‘İktidarla el ele 84 yıllık karanlığa son’’ yazısını yazarak kamuoyunda büyük tepkilere neden olan partiliyi buldu ve ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk etti.

19.03.2004Gündem
Kendi köküne bak

Kendi köküne bak

Bize ‘kökü bereketsiz' diyor. Sen önce kendi köküne bak. Tayyip Erdoğan milli görüş gömleğini çıkardığını söylüyor ama Taliban şeyhinin önünde fotoğraf çektiriyor.

20.03.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Emeklilik sigortası tasarısı gerçeklerden uzak

HALEN 7.5 milyonu bulan emekliler, aileleri ve hak sahipleriyle birlikte Türkiye nüfusunun yarısını oluşturmaktadır. Geri kalan 35 milyon da potansiyel emekli veya onların hak sahibidir.

17.02.2004

AKP’ye Almanya’dan kırmızı kart

TBMM AB uyum komisyonu üyeleri, Abdullah Gül'den önceki Dışişleri Bakanı, AKP Düzce Milletvekili Yaşar Yakış başkanlığında Berlin ve Düsseldorf'ta bazı temaslarda bulunduktan sonra gezilerinin son durağı olan Münih'e geldiler.

13.03.2004

Bu kadar çirkinleşmek zorunda mıydık?

BU dönem Galatasaraylılar için ‘‘test’’ dönemi: ‘‘Utanç testi’’. Utanca ne kadar dayanıklıyız onu ölçüyorlar.

18.03.2004