EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ulukışla

Ulukışla ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ulukışla haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.058 Ulukışla haberi bulunmuştur.

Ulukışla Haberleri

IMFyle inatlaşmak doğru olmaz

IMF'yle inatlaşmak doğru olmaz

MHP'li Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz, IMF'yle yaşanan gerginlikte başrolü oynarken, aynı partiden Milli Savunma Bakanı, ‘‘IMF'yle aramızda anlaşma var. Bu konunun inatlaşmaya dönüşmesini doğru bulmuyoruz. Türkiye IMF'den bağış değil, kredi alıyor’’ dedi.

8.07.2001Ekonomi
Dünyanın koruduğu kurbağaları dinamitledik

Dünyanın koruduğu kurbağaları dinamitledik

Niğde'nin Ulukışla İlçesi Darboğaz Beldesi sınırlarındaki Bolkar Dağı'nın 2 bin 400 metre yüksekliğinde bulunan Karagöl'de, koruma altındaki Toros Kurbağaları (Rana Holtzi), sazan balığı avlamak için dinamit patlatan avcıların kurbanı oldu.

23.07.2001Gündem
Türkiye kavruluyor

Türkiye kavruluyor

3524 merte yüksekliğindeki Bolkar Dağı'nın zirvesindeki kar ve buzul kütleleri, tarihinde ilk kez eridi. Bolu'da 100 kilometrelik asfalt, aşırı sıcaktan kullanılamaz hale geldi.

23.07.2001Gündem
Türkiyenin taşı toprağı tarih

Türkiye'nin taşı toprağı tarih

Türkiye'nin her köşesinde tarihin izi sürülüyor. Halen 51 ilde 210 kazı çalışması devam ediyor. Buluntular, paleolitik dönemden Osmanlılar dönemine kadar uzanıyor. Bazı kazılar 66 yıldır sürüyor.

19.08.2001Gündem
Hizbullaha ağır darbe

Hizbullah'a ağır darbe

Adana ve Niğde'de Hizbullah'a yönelik operasyonlarda örgüte büyük darbe indirildi. Örgütün en üst düzey liderlerinden Ürük öldürüldü, Bayancık yakalandı.

5.09.2001Gündem
2. gün dili çözüldü

2. gün dili çözüldü

Adana'nın Pozantı İlçesi Akçatekir Beldesi ile Niğde'nin Ulukışla İlçesi Çiftehan Beldesi'nde düzenlenen Hizbullah operasyonlarında yakalanan Hacı Bayancık ve diğer örgüt üyeleri, 1 gün direndikten sonra dün polisin sorularına yanıt vermeye başladı.

6.09.2001Gündem

Yazar Sonuçları