EKSTRA
MENÜ

Ulukışla

Ulukışla ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ulukışla haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.055 Ulukışla haberi bulunmuştur.

Ulukışla Haberleri

Yüksek yargıda izdivaç oyunları

Yüksek yargıda izdivaç oyunları

Yüksek yargı mensupları hakkında hazırlanarak dava açılması talebiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen fezlekelerde, FETÖ'nün 'evlilik birimine' ilişkin detaylara yer verildi. Eski hakim Emine Ünal, nasıl evlendiğini şöyle anlattı: "Eşim Mücahid ile beni Yargıtay Tetkik Hakimi olduğunu bildiğim Mehmet Fansa tanıştırdı. 'Devrecim' olan kişi bana bir adres verdi. Bu adres bir ev adresiydi. Eve gittiğimizde şu anki eşimle başka bir hakim vardı. Fansa, benim resmimi Mücahid'e göstermiş. Tanışmak amacıyla belirtilen adrese geldim. Kendisi ile orada tanıştım. Daha sonra da evlenmeye karar verdik."

21.10.2017Gündem
Tırla hafif ticari araç çarpıştı: 3 ölü

Tırla hafif ticari araç çarpıştı: 3 ölü

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde tırla çarpışan hafif ticari araçtaki 3 kişi hayatını kaybetti.

15.10.2017Gündem
Niğdede feci kaza 3 ölü var

Niğde'de feci kaza! 3 ölü var

Niğde'de hafif ticari araç ile TIR'ın kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi hayatını kaybetti.

15.10.2017Gündem
Telefonla konuşmak için elektrik direğine çıkıyorlar

Telefonla konuşmak için elektrik direğine çıkıyorlar

Niğde'nin Ulukışla İlçesi'ne bağlı Gümüş Köyü'nde oturanlar cep telefonuyla konuşmak için köyden 3 kilometre uzaklıktaki yüksek yerlere gidip elektrik direğine çıkarak iletişim sağlıyor.Tehlikeye rağmen elektrik direğindeki konuşmanın çok net olması nedeniyle tercih edildiğini belirten 1100 nüfuslu Gümüş Köyü Muhtarı Cumali Güngör, köy merkezindeki hiç bir cep telefon hattının çekmediğini söyledi. Elektrik direğine çıkılmaması için uyarılarda bulunduklarını ancak bazılarının bunu dikkate almadığını belirten Cumali Güngör, "Köy merkezinde telefon çekmiyor. Köylü kardeşlerimiz de 3- 4 kilometre yürüyüp yüksek yerlerde, elektrik direklerinde telefonla konuşmaya çalışıyor. Köyde bir vatandaşımız rahatsızlansa sağlık ekiplerini aramak için o kadar yol yürümemiz yüksek bir yere çıkmamız gerekiyor. Köylüler elektrik direklerine çıkıp telefonla görüşüyor bu da çok tehlikeli ama engel olamıyoruz" dedi.

10.10.2017Haber
3 aydır kayıptı, elektrik direğinde asılı bulundu

3 aydır kayıptı, elektrik direğinde asılı bulundu

Niğde’de 3 aydır kayıp olan 32 yaşındaki Yusuf Aşkın'ın, elektrik direğine asılı cesedi bulundu.

13.09.2017Gündem
Cesur genç yılanı eli ile yakaladı

Cesur genç yılanı eli ile yakaladı

Niğde’de bir genç yılanı eliyle yakaladı. Bu ilginç anlar cep telefonu kamerası ile kaydedildi.Niğde’nin Ulukışla ilçesi Gedeli köyünde köy arazisinde boş tarlada yılan gören vatandaşlar yılanı cep telefonu kamerasına kaydetmek istedi.

8.08.2017Haber
Napolyon kirazı, üreticinin yüzünü güldürdü

Napolyon kirazı, üreticinin yüzünü güldürdü

KONYA’nın Halkapınar İlçesi’nde ’Napolyon’ kirazını kilosunun 8 ila 9.5 liraya satılması,üreticilerin yüzünü güldürdü.

20.07.2017Ekonomi