MENÜ

Uludağ Ekonomi Zirvesi

Uludağ Ekonomi Zirvesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uludağ Ekonomi Zirvesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uludağ Ekonomi Zirvesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 369 Uludağ Ekonomi Zirvesi haberi bulunmuştur.

Uludağ Ekonomi Zirvesi Haberleri

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Uludağ Ekonomi Zirvesinde konuştu

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu

Türkiye'nin en önemli ekonomi buluşmaları arasında yer alan Capital ve Ekonomist Dergileri'nin organizasyonunda, Garenta ana sponsorluğunda düzenlenen 6'ncı Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı. Zirvede Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamalarda bulundu.

24.03.2017Ekonomi
Türkiye ekonomisi çok boyutlu ve dirençli

'Türkiye ekonomisi çok boyutlu ve dirençli'

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu. Şimşek, ilk çeyrekte ılımlı büyümenin devam ettiğini belirtirken, Türkiye ekonomisinin çok boyutlu ve ciddi şoklara karşı direnç göstermiş bir ekonomi olduğunu da ifade etti.

24.03.2017Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi yarın başlıyor

Uludağ Ekonomi Zirvesi yarın başlıyor

Türkiye ve dünyadan iş ve siyaset alanında önemli isimleri ağırlayacak Uludağ Ekonomi Zirvesi, yarın Başbakan Yardımcısı Şimşek'in açılış konuşmasıyla başlayacak. İkinci gün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan'ın da katılacağı ve toplamda 13 oturumun gerçekleştirileceği zirvenin kapanış konuşmasını Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya'nın yapması bekleniyor.

23.03.2017Ekonomi
Ekonominin kalbi Bursa’da atacak

Ekonominin kalbi Bursa’da atacak

BURSA’da 24-25 Mart’ta gerçekleştirilecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, Türkiye ve dünyadan iş, ekonomi ve siyaset alanında önemli isimlere ev sahipliği yapacak.

20.03.2017Ekonomi

"Ekonomi" Bursa'da konuşulacak

Bursa'da 24-25 Mart'ta gerçekleştirilecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, Türkiye ve dünyadan iş, ekonomi ve siyaset alanında önemli isimlere ev sahipliği yapacak.

20.03.2017Ekonomi
Mobil adalet

Mobil adalet

Önümüzdeki hafta Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde konuşma yapacak İş ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu Başkanı Mark Malloch-Brown, mobil teknolojilerin önümüzdeki 10 yılda dünyayı daha adil ve sürdürülebilir bir yola taşımadaki en önemli araç olduğunu söyledi.

17.03.2017Ekonomi
Uludağ için  geri sayım

Uludağ için geri sayım

İş dünyasının en önemli buluşma-larından biri olan Uludağ Ekonomi Zirvesi için geri sayım başladı. 24-25 Mart tarihlerinde gerçekleşecek zirvede bu yıl 100’e yakın konuşmacı yer alacak.

11.03.2017Ekonomi
Ziraat Bankası’ndan siber saldırı açıklaması

Ziraat Bankası’ndan siber saldırı açıklaması

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın geçen aylarda bankalara yönelik gerçekleştirilen siber saldırıları değerlendirdi. Aydın saldırıların dış kaynaklı olduğunu belirtip, “Bilhassa aşırı mail trafiği yaratıp, orada bilgiyi kirletiyorlar. Bu bilgileri alıp daha sonra yolsuzlukta kullanmak istiyorlar” diye konuştu.

28.03.2016Ekonomi
Türkiye AB için önemli

Türkiye AB için önemli

TÜRKİYE’nin Davos’u olarak nitelendirilen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin akılda kalan oturumlarından biri de eski İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt’in de katıldığı ‘Yeni Dünya Düzeni ve Gelecek’ başlıklı panel oldu. Reinfeldt’in Türkiye’nin AB için önemini vurguladığı panelde, ambargolardan kurtulan İran’ın yarattığı fırsatlar da ele alındı.

27.03.2016Ekonomi
Bankaları şikayet her zaman ‘cazibeli’

Bankaları şikayet her zaman ‘cazibeli’

DÜN sona eren Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ikinci gününde de dijital çağın yarattığı yeni ekonomik trendler, yeni dünya düzeni bankacılık ve reel sektör ile sosyal sürdürülebilirlik gibi önemli konu başlıkları ele alınmaya devam edildi. 1100’ün üzerinde iş insanın katıldığı iki günlük zirvede konuşmacılar zaman zaman espri ve anılarıyla yoğun programı hafifletmeye çalıştılar.

27.03.2016Ekonomi
Sürdürülebilirlik için işbirliği şart

Sürdürülebilirlik için işbirliği şart

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, toplumsal kalkınma için sosyal sürdürülebilirliğin çok önemli olduğunu belirterek, “Bunun için tüm kesimler işbirliği yapmalı” dedi.26.03.2016 23:32

26.03.2016Ekonomi
Sanayi olmazsa Türkiye güçlü olamaz

Sanayi olmazsa Türkiye güçlü olamaz

Türkiye’de sanayinin ekonomideki payının yüzde 34’ten yüzde 27’ye gerilediğini belirten Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Türkiye’de zenginleşmek ve istihdam yaratmak için bir sınır var. O da yüzde 29. Biz bu sınırın altındayız. Eğer sanayi olmazsa Türkiye güçlü olamaz” dedi.

26.03.2016Ekonomi
Begümhan Doğan Faralyalı: Medya gerçeğin peşinde olmalı

Begümhan Doğan Faralyalı: Medya gerçeğin peşinde olmalı

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ikinci gününde ‘Sosyal Sürdürülebilirlik’ konusu işlendi. NEF CEO’su Erden Timur’un moderatörlüğünde gerçekleşen programda Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı da konuştu. Begümhan Doğan Faralyalı burada yaptığı konuşmada, “Özgür düşüncenin olduğu yerde toplumsal gelişimler mümkün olabiliyor. Medyada çok sorumluluk gerekiyor. Her türlü medya ortamı gelişim sağlıyor mu? Hayır. Medya ilkeli olduğu zaman katkı sağlıyor. Temelde medyanın hakkaniyetli, vicdanlı olması gerektiğine inanıyorum. Her zaman gerçeğin peşinde olması gerektiğine inanıyorum” dedi.

26.03.2016Ekonomi
Ünlü iş adamından esprili açıklama: Sigarayı bile…

Ünlü iş adamından esprili açıklama: Sigarayı bile…

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu. Bali düzenlenen bir oturumda bir anısın paylaşırken, “Memleketime yakın yerde bir girişimci çıktı dedi ki; 'Rüzgar enerjisi için yatırım yapacağım.' 'Peki, geriye dönük rüzgar ölçümünü yaptırdın mı? Fizibilitesine baktın mı?' diye sordum. Dedi ki 'Müdürüm ben orada askerlik yaptım, rüzgar nedeniyle çakmakla sigarayı bile yakamıyorsun.' Zatın fizibilitesi bu" dedi.

26.03.2016Ekonomi
AVMler için önemli hazırlık

AVM'ler için önemli hazırlık

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, AVM'lere insanların yeniden çekilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Bize düşen görev; tüketicileri, AVM'ler ve mağazaları daha güvenilir bir yer haline getirdiğimize ikna etmek." dedi.

26.03.2016Ekonomi
Düşük faiz için enflasyon inmeli

Düşük faiz için enflasyon inmeli

Yerli Davos olarak adlandırılan Uludağ Ekonomi Zirvesi dün başladı. 1100’ün üzerinde üst düzey iş insanını buluşturan etkinlik, 2 gün sürecek. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Zulüm yapmamak gelecek nesillere zulümdür” dedi ve  faizin düşmesi için önce enflasyonun düşmesi gerektiğine işaret etti. Bu sözler zirvenin açılışına damga vurdu.

25.03.2016Ekonomi
Kendini eleştirmeyen başarılı olamaz

'Kendini eleştirmeyen başarılı olamaz'

Hepsiburada.com Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, şirketlerin de tıpkı hayat gibi bir ‘S’ eğrisinden oluştuklarını anlattı. Hanzade Doğan Boyner, “Şirkette herkese kendini eleştirme kuralı getirdik. Çünkü kendini eleştirmeyen başarılı olamaz” dedi.

25.03.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Herkesin kanseri kendine

 “İnsan gibi görebilen, insanların ihtiyaçlarını kolayca anlayabilen cihazların geliştirildiği bir çağ yaşıyoruz.

29.03.2016

Temel Kotil ayrılıyor mu?

Son 11 yıldır Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürlüğü görevini yürüten Temel Kotil’in görevden ayrılacağına ilişkin tartışmalar, 4 Nisan’da yapılacak THY Genel Kurulu öncesinde tekrar alevlendi.

27.03.2016