EKSTRA
MENÜ

Ülkeler

Ülkeler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ülkeler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 59.568 Ülkeler haberi bulunmuştur.

Ülkeler Haberleri

Alman otomotiv sektöründe durum iyileşiyor

Alman otomotiv sektöründe durum iyileşiyor

Almanya’da otomotiv sektörünün iş durumu, koronavirüs kısıtlamalarına rağmen şubatta iyileşti. Merkezi Münih’te bulunan Ekonomi Araştırma Enstitüsü’nün (Ifo) İş Ortamı Anketi sonuçlarına göre, ocakta eksi 7.7 olan Alman otomotiv sektörünün mevcut durum endeksi, şubatta 5.4 puan artarak eksi 2.3 puana yükseldi.

1.03.2021Avrupa
Alman otomotiv sektöründe durum iyileşiyor

Alman otomotiv sektöründe durum iyileşiyor

Alman otomobil endüstrisi mevcut durum endeksi, şubatta 5,4 puan artarak eksi 2,3’e yükseldi.

1.03.2021Ekonomi
2021 Dünya Kadınlar Günü ne zaman, hangi güne denk geliyor İşte Dünya Kadınlar Günü tarihçesi

2021 Dünya Kadınlar Günü ne zaman, hangi güne denk geliyor? İşte Dünya Kadınlar Günü tarihçesi

2021 Dünya Kadınlar Günü için geri sayım devam ediyor. Kadınlar Günü tüm dünyada kadınların haklarının savunulduğu, eşitlik, özgürlük ve huzurlu bir toplum özlemiyle kutlanan, birlik ve beraberlik günüdür. Peki, 2021 Dünya Kadınlar Günü ne zaman, hangi güne denk geliyor? İşte Dünya Kadınlar Günü tarihçesi

1.03.2021Gündem
Turizm sektöründe İngilizlerin Türkiyeye talebinin artması bekleniyor

Turizm sektöründe İngilizlerin Türkiye'ye talebinin artması bekleniyor

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "Geçen yıl salgın kaynaklı Avrupa'dan talep düşüşü yaşadık. İngiltere, bu tablonun dışında kaldı. Bu yıl da salgından kaynaklı farklı bir durum yaşanmazsa İngiltere'nin ülkemize talebinin artarak devam edeceği anlaşılıyor" dedi.

1.03.2021Ekonomi
Petrol 65 dolar seviyesinde

Petrol 65 dolar seviyesinde

Brent petrolün varili, haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 65,41 dolardan işlem görüyor.

1.03.2021Ekonomi
Pandemide tercih rehberliği nasıl olur

Pandemide tercih rehberliği nasıl olur

Pandemi tüm ülkelerde koşulları eşitledi. Gelişmiş, gelişmemiş neredeyse tüm ülkeler evlere kapandı. Evden çalışma sistemlerine geçildi. Ekonomik krizler fırsatları da beraberinde getirebiliyor. Kriz dönemlerini kendini geliştirmeye, kişisel gelişimine yatırım yapmaya harcamış bireyler kriz sonrasında büyük avantajlar elde edebiliyor.

1.03.2021Eğitim
Türkiye, UEFA ülkeler sıralamasında 17 sıraya geriledi Seneye 19. sırada başlama tehlikesi var

Türkiye, UEFA ülkeler sıralamasında 17 sıraya geriledi! Seneye 19. sırada başlama tehlikesi var

Türk ekipleri Avrupa arenasına erken veda ederken, yarış halinde olduğumuz Hırvatistan, İsviçre, Çekya, Yunanistan ve Norveç'in temsilcilerinin yoluna devam etmesi sonrası 17. basamağa geriledik. Eğer alt sıralarımızda yer alan ülkelerin takımları bu performanslarını devam ettirirse, gelecek sezon Türkiye 19. sırada yer alacak.

1.03.2021Avrupa
İtalya’nın Ankara Elçisi’nden Hürriyet’e özel açıklamalar: Türkiye öncelikli ülke

İtalya’nın Ankara Elçisi’nden Hürriyet’e özel açıklamalar: Türkiye öncelikli ülke

Büyükelçi Massimo Gaiani, 4 milyon mülteci barındıran Türkiye’nin çabasını ‘muazzam’ olarak değerlendirirken, hükümetin yakında açıklayacağı reformların Avrupa Birliği (AB) tarafından memnuniyetle karşılanacağını da belirtti. Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Büyükelçi’nin açıklamaları özetle şöyle:

1.03.2021Dünya
Bilim insanları açıkladı Kuzey Avrupa korkutan küresel ısınma uyarısı...

Bilim insanları açıkladı! Kuzey Avrupa korkutan 'küresel ısınma' uyarısı...

İrlandalı, Alman ve İngiliz bilim insanları tarafından yapılan ortak araştırma sonucuna göre, Kuzey Avrupa ile İrlanda ve İngiltere’yi sıcak tutan akıntılar gelecek yüzyılda yön değiştirebilir ve daha da soğuyabilir. Yapılan gözlemler sonucunda, 1871 yılından günümüze bu akıntıların ısıtma gücünde yüzde 15 azalma tespit edildi.

28.02.2021Gündem
9 SORU 9 YANIT | Çocuklarda mutasyon daha mı hızlı yayılıyor

9 SORU 9 YANIT | Çocuklarda mutasyon daha mı hızlı yayılıyor?

Dünya genelinde paniğe yol açan koronavirüs mutasyonu Türkiye’de de görülmeye başladı. Covid-19 hastalığının bugüne kadar çocuklarda hafif seyrettiği biliniyordu ancak uzmanlar bulaş hızını artıran mutasyonlar nedeniyle erişkinler kadar çocukları da korumayı ve ekstra önlemler almayı tavsiye ediyor.

Elektrik ücretinde rekor artış

Elektrik ücretinde rekor artış

Almanya’da koronayla birlikte elektrik ücreti rekor seviyede fırladı. Korona salgının olduğu 2020 yılında bir önceki yıla göre elektrik için tüketiciler yaklaşık 1 milyar euro daha fazla fatura ödedi.

28.02.2021Avrupa
Yılın ilk ayında 1,6 milyon dolarlık deniz salyangozu ihracatı

Yılın ilk ayında 1,6 milyon dolarlık deniz salyangozu ihracatı

Türkiye'den ocak ayında 3 ülkeye yapılan deniz salyangozu ihracatından 1 milyon 587 bin 670 dolar gelir sağlandı.

28.02.2021Ekonomi
Pandemi, kolon kanserinde erken tanıyı engelliyor

Pandemi, kolon kanserinde erken tanıyı engelliyor!

Yaklaşık bir yıldır ülkemizi de derinden etkileyen koronavirüse yakalanma endişesiyle hastaneye gitmeye çekinilmesi, kolon kanserinde de erken tanı şansını engelliyor. Ülkemizde hem erkeklerde hem de kadınlarda en çok ölüme neden olan kanser türleri arasında üçüncü sırada yer alan kolon kanseri, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve hareketsizliğin de etkisiyle hızla yaygınlaşırken, tarama programlarının düzenli yaptırılmaması da riski arttırıyor.

28.02.2021Sağlık
Meslek liseleri ihracata başladı

Meslek liseleri ihracata başladı

Meslek liseleri artık yurtdışına da ihracat yapmaya başladı. Bu kapsamda, 6 mesleki ve teknik Anadolu lisesinin ürünleri, Bulgaristan, Hollanda, İngiltere, Çekya, Belçika ve Fransa’ya ihraç edildi.

28.02.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Yüz yüze sınavlar olacak mı Bakan Selçuk cevapladı

Son dakika haberi: Yüz yüze sınavlar olacak mı? Bakan Selçuk cevapladı

Son dakika haber... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te 5N1K'da Cüneyt Özdemir'in sorularını cevapladı. Bakan Selçuk, yüz yüze sınavlar yapılmalı ya da yapılmamalı tartışmalarıyla ilgili olarak, "Sınavların yapılması için ortam müsait. Çok riskli şehirlerde sınav yapmayacağız. Konular zaten sınırlı" ifadelerini kullandı

27.02.2021Gündem
Bu ülkede hiç kimse aşı olmadı “İnsanlar hastane tuvaletinde hayatını kaybediyor”

Bu ülkede hiç kimse aşı olmadı! “İnsanlar hastane tuvaletinde hayatını kaybediyor”

Dünya genelinde 49 ülkede toplamda 37,9 milyondan fazla doz Covid-19 aşısı uygulandı. Diğer yanda da bir doz aşının bile vurulmadığı ülkeler var. Onlardan biri de Moldova. Ülkede sağlık sistemi öyle kötü durumda ki salgına yakalanan insanlar hastane tuvaletlerinde ölüyor.

27.02.2021Dünya
Tatar, Erdoğan’ın doğum gününü kutladı, Kıbrıs desteği aldı

Tatar, Erdoğan’ın doğum gününü kutladı, Kıbrıs desteği aldı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak doğum gününü kutladı ve Kıbrıs müzakerelerinde iki devletli çözüm konusunda Türkiye’nin bir kez daha desteğini aldı.

27.02.2021Dünya
Turizmde mayıs umudu

Turizmde mayıs umudu

Aşılama çalışmaları ve salgının gidişatına göre mayıs ayı ile birlikte turizm sektöründe hareketliliğin artmasını beklediklerini ifade eden turizm sektörü temsilcileri, “Özellikle temmuz ve ağustos ayları çok önemli. Öncelikle iç turizmde, sonrasında ise Rusya ve İngiltere’den gelen turist sayısında artış olmasını bekliyoruz” dedi.

27.02.2021Ekonomi
Öğretmenler ‘eTwinning’ projeleriyle Avrupa Özel Ödüllerine hak kazandı

Öğretmenler ‘eTwinning’ projeleriyle Avrupa Özel Ödüllerine hak kazandı

Avrupa ve Türkiye'deki okulların birbiriyle bağlantı kurabilmesi ve proje ortaklıkları yapabilmeleri amacıyla oluşturulan ‘eTwinning Faaliyeti’ kapsamında bu yıl Türkiye'den eğitimcilerin geliştirdiği projeler, 13 kategorinin dokuzunda Avrupa Özel Ödülüne değer görüldü.

26.02.2021Eğitim
Aliyevden ordumuza büyük övgü: Azerbaycanda Türk ordusunun küçük modelini oluşturacağız

Aliyev'den ordumuza büyük övgü: Azerbaycan'da Türk ordusunun küçük modelini oluşturacağız

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Azerbaycan'da Türk ordusunun küçük modelini oluşturacağız, Türk ordusu modeli bizim için en makbul modeldir." dedi.

26.02.2021Dünya
Yiğit Bulut, Türkiye gündemine ilişkin açıklamalar yaptı

Yiğit Bulut, Türkiye gündemine ilişkin açıklamalar yaptı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Türkiye gündemine ilişkin açıklamalar yaptı. Bulut, Türkiye'nin kredi derecelendirme kuruluşları arasında iki ülkeden biri olarak gösterildiğini belirtirken Merkez Bankası'nın dolar sattığına ilişkin iddiaları da yanıtladı ve "Dolar satılmış olsa bile şu anda kur nedeniyle 13 milyar dolar kar yazıldı" dedi. 2018-2020 yılı arasındaki güçlü ekonomi yönetimi ve enerji alanındaki atılımlar nedeniyle Bulut, Berat Albayrak'a teşekkür edilmesi gerektiğini de kaydetti.

26.02.2021Haber
Yiğit Buluttan çok önemli mesajlar

Yiğit Bulut'tan çok önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Türkiye gündemine ilişkin açıklamalar yaptı. Bulut, Türkiye'nin kredi derecelendirme kuruluşları arasında iki ülkeden biri olarak gösterildiğini belirtirken Merkez Bankası'nın dolar sattığına ilişkin iddiaları da yanıtladı ve "Dolar satılmış olsa bile şu anda kur nedeniyle 13 milyar dolar kar yazıldı" dedi. 2018-2020 yılı arasındaki güçlü ekonomi yönetimi ve enerji alanındaki atılımlar nedeniyle Bulut, Berat Albayrak'a teşekkür edilmesi gerektiğini de kaydetti. Rahmetli Başbakan Bülent Ecevit'in "Kemal Derviş bana atılan en büyük kazıktır" dediğini de Yiğit Bulut programda duyurdu.

26.02.2021Ekonomi
Rus diplomatların çilesi böyle görüntülendi... Kuzey Koreyi drezin iterek terk ettiler

Rus diplomatların çilesi böyle görüntülendi... Kuzey Kore'yi drezin iterek terk ettiler!

Rus diplomatların Kuzey Kore'den ayrılırken çekilen görüntüleri görenleri şaşkına çevirdi. Diplomatlar, aralarında çocuklarının da yer aldığı aileleriyle birlikte 1 kilometre boyunca drezin iterek ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.

26.02.2021Dünya
Dünyanın En Acı Biberi Nedir Ve Nerede Yetişir Dünyanın En Acı Biberleri Ve Scovil Dereceleri

Dünyanın En Acı Biberi Nedir Ve Nerede Yetişir? Dünyanın En Acı Biberleri Ve Scovil Dereceleri

Acı sosları ve biberleriyle ünlü mutfakların başında Meksika mutfağı geliyor. Bunun dışında en çok acı biber yetiştiren ülkeler arasında Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin yer almaktadır. Dünyanın en acı biberinin adı nedir ve nerelerde yetişir? Merak eden okurlar için dünyanın en acı biberlerini scovil dereceleri ile birlikte listeledik.

26.02.2021Araştırma
Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyevden önemli açıklamalar

Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den önemli açıklamalar!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Hocalı Soykırımı'nın 29. yıldönümünde açıklamalarda bulunuyor. Aliyev, Ermenistan'da dün yaşanan muhtıra hakkında da önemli yorumlar yaptı.

26.02.2021Dünya
Altın ve petrol fiyatları düşüşe geçti

Altın ve petrol fiyatları düşüşe geçti

Küresel ekonomide görünümün yavaş yavaş toparlanmasının yanında, 1.9 trilyon dolarlık yardım paketine bağlı enflasyon endişelerinin ABD hazine tahvil getirilerini yükseltmesi altın fiyatlarını baskılamayı sürdürüyor. Hafta ortasından itibaren inişe geçen altın fiyatları, ons başına 1,760 dolara kadar düştü.

26.02.2021Ekonomi
Dünyanın En Derin Çukuru Nerede Ve Kaç Metre Dünyanın En Derin Noktaları

Dünyanın En Derin Çukuru Nerede Ve Kaç Metre? Dünyanın En Derin Noktaları

Birçok farklı doğa olayı, dünyadaki derin çukurların oluşmasına doğrudan ya da dolaylı olarak neden olmuştur. Bazılarının temel neden yerkabuklarındaki aşınma iken, şiddetli depremler ve volkanik patlamalar da derin çukurların oluşmasına yol açmıştır. Dünyanın en derin çukuru nerede? Merak eden okurlar için dünyanın en derin noktalarını derledik.

26.02.2021Araştırma
Dünyanın En Kalabalık Ülkesi Nedir Ve Hangisidir Dünyanın En Kalabalık Ülkeleri Ve Nüfusları

Dünyanın En Kalabalık Ülkesi Nedir Ve Hangisidir? Dünyanın En Kalabalık Ülkeleri Ve Nüfusları

Son zamanlarda pek çok kişi tarafında dünyanın enlerinin neler olduğu ve bu sınırların en fazla ne olduğu merak konusu olmuştur. Bu sorulardan birisi ise dünyanınım en kalabalık ülkesi hakkında olmaktadır. Özellikle bireylerin aklına Dünyanın en kalabalık ülkesi nedir ve hangisidir? Dünyanın en kalabalık ülkeleri ve nüfusları nedir? Gibi sorular gelmektedir. İşte, tüm detaylar.

26.02.2021Araştırma
AB’de aşı pasaportu çatlağı

AB’de aşı pasaportu çatlağı

Avrupa Birliği, pandemi ortamında ülkeler arası seyahatleri kolaylaştıracağı düşünülen aşı pasaportu konusunda yoğun baskı altında.

26.02.2021Dünya
‘Kripto’ şikâyet

‘Kripto’ şikâyet

2021 yılında kripto parayla ilgili tüketicilerin en çok sorun yaşadığı konuları derleyen Şikâyetvar’ın verilerine göre, bu konudaki şikâyetlerin artış oranı Şubat 2021’de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 bin 616’ya ulaştı.

26.02.2021Ekonomi
Yapay ete ucuz yerli formül

Yapay ete ucuz yerli formül

Dünyada yapay et konusunda çalışmalar hızlanırken, Türkiye’de de bu yönde adımlar atılmaya başladı. Şu anda çok pahalı olan yapay ette, fiyatı düşürebilecek bir çalışma ise Ankara Üniversitesi Kök Hücre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Can Akçalı ve ekibi tarafından yapıldı. Akçalı, “Geliştirdiğimiz tekniği korumak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde patent başvurusunda bulunduk” dedi.

26.02.2021Ekonomi
Tek yol kendi aşımızı üretmek

Tek yol kendi aşımızı üretmek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her geçen gün vaka sayılarının arttığını belirtti. Tam kapanmanın düşünülmediğini belirten Bakan Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından özetle şunları söyledi:

26.02.2021Gündem
Son dakika haberi: ABden flaş aşı sertifikası açıklaması

Son dakika haberi: AB'den flaş 'aşı sertifikası' açıklaması!

Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı olanların serbestçe seyahat etmesini sağlayabilecek "aşı sertifikası" üzerinde yaza kadar çalışılmasını, daha sonra üye ülkelerin sağlık ve sınır sistemlerine entegre edilmesini hedefliyor. Ayrıca sertifika sistemini oluştururken "Avrupa çözümü" kullanmaları gerektiğini belirten Leyen, "Aksi takdirde bu boşluğu başkaları doldurur. Bildiğimiz kadarıyla Apple ve Google Dünya Sağlık Örgütü'ne bazı çözümler önerdi. Burada hassas bilgilerden bahsediyoruz." dedi.

25.02.2021Dünya
Son dakika haberi: CHPnin bedava aşı iddiası... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca belgelerle tane tane anlattı

Son dakika haberi: CHP'nin 'bedava aşı' iddiası... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca belgelerle tane tane anlattı!

Son dakika haberi... Merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuştu. CHP'nin "bedava aşıya para veriliyor" iddiasına belge gösterip tane tane yanıt veren Bakan Koca, "Üretici firma, aşıyı ülkeye bedavaya bağışlar mı? Bunun akılla izahı var mı?" diyerek tepki gösterdi. Bakan Koca, kademeli normalleşme sürecinde 65 yaş üstü için il bazlı kararlar alınabileceğini belirtti. Ayrıca tam kapanmanın düşünülmediğini ifade etti.

25.02.2021Gündem
Dünyanın En Küçük Ülkesi Neresidir Ve Nüfusu Kaçtır

Dünyanın En Küçük Ülkesi Neresidir Ve Nüfusu Kaçtır?

Dünyanın en küçük ülkesi herkes tarafından merak edilen bir bilgidir. Genel kültür bilgileri arasında yer alan bu konu, her insanın bilmesi gereken bir bilgidir. Dünyanın en küçük ülkesi neresidir ve nüfusu kaçtır? Sorusunun cevabını sizler için detaylarıyla derledik.

25.02.2021Araştırma
Dünyanın En Uzun Nehri Hangisidir Ve Nerededir Dünyanın En Uzun Nehirleri Ve Uzunlukları

Dünyanın En Uzun Nehri Hangisidir Ve Nerededir? Dünyanın En Uzun Nehirleri Ve Uzunlukları

 Özellikle pek çok bireyin coğrafya kitaplarında karşılaştıkları ortak sorulardan birsi de en uzun nehir hakkında olmaktadır. Yapılan son araştırmalara göre dünya üzerinde bulunana en uzun nehir konusunda bir açıklık getirilmiştir. Bu nedenler bireylerin aklına sık sık gelen Dünyanın en uzun nehri hangisidir ve nerededir? Dünyanın en uzun nehirleri ve uzunlukları gibi soruların cevabını bulmak mümkündür. İşte tüm merak edilen detayları sizler için derledik.

25.02.2021Araştırma
Dünyanın En Yaşlı İnsanı Kimdir, Kaç Yaşında Ve Nerelidir

Dünyanın En Yaşlı İnsanı Kimdir, Kaç Yaşında Ve Nerelidir?

Dünya hakkında pek çok bilinmeyen olduğu uzmanlara tarafında insanlara da bildirilen bir gerçektir. Bu nedenle birçok insan tarafında dünyanın en yaşlı insanının kim olduğu merak edilmektedir. Bu insanların aklına özellikle Dünyanın en yaşlı insanı kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? Soruları gelmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.02.2021Araştırma
Bu yaz nasıl tatil yapacağız | 6 SORU 6 YANIT

Bu yaz nasıl tatil yapacağız? | 6 SORU 6 YANIT

Salgın döneminden bunalanlar 2021 yazı için şimdiden plan yapmaya başladı. Peki, hayalini kurduğumuz tatil gerçek olabilecek mi? Uzmanlarla konuştuk, merak edilen tüm detayları sizler için araştırdık.

25.02.2021Gündem
Türkiye rüzgar enerjisi kapasitesini artırdı

Türkiye rüzgar enerjisi kapasitesini artırdı

Rüzgar enerjisinde kurulu gücü geçen yıl bir önceki yıla göre 1224 megavat artışla 9 bin 305 megavata ulaşan Türkiye, bu alandaki kapasitesiyle AB ülkeleri, aday ülkeler ve Rusya ile Ukrayna'nın da aralarında bulunduğu 38 ülke arasında 7. sırada yer aldı.

25.02.2021Ekonomi
Mahallede imalathane kurup üretmeye başladı Şimdi AB ülkelerine ihraç ediyor

Mahallede imalathane kurup üretmeye başladı! Şimdi AB ülkelerine ihraç ediyor

Balıkesir'de mahallesinde imalathane kurarak başladığı kolonya üretim işini büyüten 40 yaşındaki kimyager Ömür Yiğit, artık AB ülkelerine de ihracat yapıyor.

25.02.2021Ekonomi
Doğal gaz talebinin 2050de 6 trilyon metreküpe ulaşması bekleniyor

Doğal gaz talebinin 2050'de 6 trilyon metreküpe ulaşması bekleniyor

Dünyada artan nüfus ve temiz enerji kaynaklarına yönelim nedeniyle küresel doğal gaz talebinin 2050 itibarıyla yüzde 50 artışla 5 trilyon 920 milyar metreküpe ulaşacağı tahmin ediliyor.

25.02.2021Ekonomi
Kripto para piyasası dalgalanıyor Vergi söylentileri ortaya çıktı

Kripto para piyasası dalgalanıyor! Vergi söylentileri ortaya çıktı

Kripto para piyasalarında anlık yükseliş ve düşüşler çok hızlı gerçekleşiyor. Herhangi bir finansal temele dayanmadan fiyat ve miktar hareketlerinin hızlı olmasından dolayı büyük kayıplar ya da kazançlar oluşuyor. En popüler kripto paralar yine düşüş eğilimine geçti.

25.02.2021Ekonomi
LPG ithalatı aralıkta yüzde 2,6 azaldı

LPG ithalatı aralıkta yüzde 2,6 azaldı

Türkiye'nin LPG ithalatı, geçen yıl aralıkta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 azalarak 233 bin 206 ton oldu.

25.02.2021Ekonomi
Herkes kripto paralara akın etti Şikayetler yüzde 8 bin 619 arttı

Herkes kripto paralara akın etti! Şikayetler yüzde 8 bin 619 arttı

Son zamanlarda oldukça rağbet gören kripto paralarda şikayetler de bir o kadar arttı. Kripto paralarla ilgili şikayetler yüzde 8 bin 619 oranında artış gösterdi.

25.02.2021Ekonomi
TBMM Başkanı Şentoptan Hocalı Katliamı açıklaması

TBMM Başkanı Şentop'tan Hocalı Katliamı açıklaması

TBMM Başkanı Şentop Hocalı Katliamı ile ilgili olarak, "Bu vahşeti meşrulaştırmaya çalışan eli kanlı katiller, hukuk ve tarih önünde hesap verene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

25.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Turist Rehberliği

Geçtiğimiz hafta sonu 21 Şubat Pazar Dünya Rehberler Günü’ydü. Dünyanın dışardan çok hoş görünen ama aynı zamanda en nankör ve zor mesleklerinden biridir turist rehberliği...

28.02.2021

Milli Savunma Bakanı Akar: Kandil’deki hainler iki gece aynı yerde uyuyamıyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la memleketi Erciyes’e doğru uçakla havalanıyoruz.

27.02.2021

Yağmur beklerken...

ABD’de koronavirüs yüzünden ölenlerin sayısı 500 bin kişiyi geçmiş...

27.02.2021

Ermenistan’da neler oluyor?

Güne Ermenistan’da askerlerin Başbakan Paşinyan’ı istifaya davet eden açıklaması ile başladık. Nefeslerimizi tutup ne olacağını beklerken, Paşinyan’ın halkı sokaklara çıkmaya davet eden çağrısı geldi. Paşinyan eşzamanlı olarak genelkurmay başkanı Gasparyan’ı da görevden aldığını açıkladı. Ancak genelkurmay başkanı görevinden ayrılmadı.

26.02.2021

Kıbrıs’ta bir çözüm var mı

DOĞU Akdeniz’de yaşanan enerji krizinin en önemli ayaklarından biri olan Kıbrıs meselesi önümüzdeki günlerde gündemde üst sıralara çıkmaya hazırlanıyor.

26.02.2021