MENÜ

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.641 Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı haberi bulunmuştur.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Haberleri

Yunanistanda yeni hükümet yemin etti

Yunanistan'da yeni hükümet yemin etti

Yunanistan’da Lukas Papademos başbakanlığındaki yeni hükümet yemin etti. Yeni hükümette Maliye Bakanı yine Venizelos oldu.

11.11.2011Gündem
Guatemalada 7.5 büyüklüğünde deprem

Guatemala'da 7.5 büyüklüğünde deprem

Orta Amerika ülkesi Guatemala'da şiddetli bir deprem oldu.

7.11.2012Gündem
Costa Concordianın kaptanının brövesi askıya alındı

Costa Concordia'nın kaptanının brövesi askıya alındı

İtalya'da, Ocak 2012'de Giglio Adası açıklarında kayalıklara çarpan Costa Concordia kruvaziyerinin kaptanı Francesco Schettino'nun kaptanlık brövesi (ehliyeti) askıya alındı.

19.09.2013Gündem
İtalyada hükümet krizi

İtalya'da hükümet krizi

İtalya'da, Silvio Berlusconi'nin partisine mensup bakanların, Enrico Letta liderliğindeki koalisyon hükümetinden istifa etmesini istemesi ve bakanların da bu doğrultuda hareket etmesi sonucunda hükümet krizi çıktı.

28.09.2013Gündem
150 yıllık hayal bugün gerçek oluyor

150 yıllık hayal bugün gerçek oluyor

Dünyanın en büyük ve önemli projelerinden, Türkiye'nin 153 yıllık rüyası Marmaray, Cumhuriyetin ilanın 90. yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve Romanya Başbakanı Victor Ponta'nın yanı sıra 8 ülkeden 9 bakanın katılımıyla hizmete açılacak.

29.10.2013Gündem
Marmaray 15 gün bedava

Marmaray 15 gün bedava

‘Asrın projesi’ olarak adlandırılan ve Asya ile Avrupa arasında denizin altından demiryolu ulaşımını sağlayacak 150 yıllık rüya proje Marmaray dün törenle açıldı. Proje dünya liderleri ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Üsküdar’da düzenlenen törenle iki kıtayı birleştirdi.

29.10.2013Ekonomi
Almanya ile İtalya arasında gerginlik

Almanya ile İtalya arasında gerginlik

ABD Çevre Koruma Ajansının İtalya-Amerika ortaklı otomobil üreticisi Fiat Chrysler şirketine emisyon hilesi soruşturması başlatması, iki ülke arasında gerginliğe neden oldu.

16.01.2017Ekonomi
İtalyada Uber protestosu

İtalya'da Uber protestosu

İtalya'nın başkenti Roma'da taksi sürücülerinin, hükümetin Meclise getirdiği internet üzerinden alternatif taksi hizmeti sunan Uber'e yönelik düzenlemeyi protestosunda arbede çıktı.

22.02.2017Ekonomi
Ünal Aysal ve G. Koreli SK Grouptan bir milyar euroluk ortaklık

Ünal Aysal ve G. Koreli SK Grouptan bir milyar euroluk ortaklık

Unit International SA Yönetim Kurulu Başkanı ve Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal ile 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nü yapacak olan dünya devi Güney Koreli SK Group, son dönemlerdeki en büyük işbirliğine imza attı.

19.03.2017Ekonomi
Ünal Aysal’a  Koreli ortak

Ünal Aysal’a Koreli ortak

UNIT International SA Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aysal ile Çanakkale 1915 Köprüsü’nü yapacak olan Güney Koreli SK Group, işbirliğine imza attı.

20.03.2017Ekonomi
Dev havayolu kayyuma devredilebilir

Dev havayolu kayyuma devredilebilir

İtalyan havayolu Alitalia'nın, finansman sorununun aşılması için hazırlanan yeniden yapılandırma teklifinin çalışanlar tarafından reddedilmesinin ardından şirketin kayyuma devredilmesi gündeme geldi.

27.04.2017Ekonomi
Avusturya dışındaki çocuğa yapılan yardım kesilecek

Avusturya dışındaki çocuğa yapılan yardım kesilecek

Avusturya, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen işçilerin bu ülke dışında yaşayan çocuklarına yönelik yapılan yardımlarda yeni bir düzenleme hayata geçirerek, ‘aile yardımı’ adı altındaki sosyal yardımları kısıtlayacak.

3.05.2018Avrupa
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni sistem kabinesinde tüm kesimleri temsil eden ‘karma bir liste’ hazırlarken, tercih ettiği isimlerle sürpriz yaptı. Listeye mevcut kabineden dört bakan girerken, yeni hükümet bürokrat değil özel sektör ağırlıklı oldu.

9.07.2018Gündem
Yeni kabinede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kimdir

Yeni kabinede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kimdir?

Mehmet Cahit Turhan, yeni kabinede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak ilan edildi. 1985 yılında mühendis olarak başladığı Karayolları Genel Müdürlüğü'nde, 1997 yılında başmühendis olan Turhan, ilerleyen süreçlerde 17. bölge müdürü olarak görev almıştır. Bu görevlerin ardından 2005 yılında Karayolları Genel Müdürü olmuş ve bu görevini 2015 yılına kadar sürdürmüştür. Mehmet Cahit Turhan 2015 yılında Danıştay üyesi olarak görev almıştır.

9.07.2018Gündem
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Yeni kabinede yer almayan isimler kimler

Yeni kabinede yer almayan isimler kimler?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yönetim sisteminin ilk kabinesini açıkladı. Kabinede 16 Bakan ve 1 Cumhurbaşkanı yardımcısı yer alırken önceki kabinede yer alan 23 isme ise yer verilmedi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte 26 olan bakanlık sayısı 16'ya inmişti.

9.07.2018Gündem
Yeni kabine Resmi Gazetede

Yeni kabine Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına ve bakanlıklara atananların yer aldığı liste Resmi Gazete'de yayımlandı.

10.07.2018Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının görev ve yetkileri belirlendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının görev ve yetkileri belirlendi

Resmi Gazete'de yayımlanan 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının görev ve yetkilerine ilişkin düzenlemeler yer aldı - Buna göre, ulaştırma, denizcilik, haberleşme, posta, havacılık, uzay teknolojileri iş ve hizmetlerinin gerektirdiği uluslararası ilişkiler bakanlıkça yürütülecek, anlaşmalar yapılacak, bu alanlarda uluslararası mevzuatın gerektirmesi halinde mevzuat uyumu sağlanacak

10.07.2018Ekonomi
Kabine üyeleri Mecliste yemin etti

Kabine üyeleri Meclis'te yemin etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinenin 16 üyesi ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Meclis'te yemin ederek göreve başladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yemin töreni öncesi yaptığı açıklamada, "Yeni sistemimiz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

10.07.2018Gündem
Kabine gençleşti

Kabine gençleşti

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesi bir önceki hükümete göre üç yaş gençleşti. Binali Yıldırım döneminde 52 olan yaş ortalaması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabinede 49’a indi. Sadece iki isim 60 yaş ve üstünde.

10.07.2018Gündem
Avustralyadan Çorlu çözümü

Avustralya'dan Çorlu çözümü

Çorlu’da 24 kişinin hayatını kaybettiği 318 kişinin de yaralandığı tren kazası akıllara, “Bu tarz kazaların önlenebilmesi için neler yapılabilir?” sorusunu getirdi. Çözüm ise dünyanın bir ucu Avustralya’dan geldi. Avustralyalı JD Rail firmasının geliştirdiği ‘akıllı ray’ isimli ürün içindeki kanallar yardımıyla su ve hava akışına olanak sağlayarak, Çorlu’da yaşanan kazanın benzerlerinin tekrarlanmaması için önemli bir çözüm sunuyor.

11.07.2018Ekonomi
Bakanlar mavi tik bekliyor

Bakanlar 'mavi tik' bekliyor

YENİ kabinede yer alan yeni isimler adına açılan sahte sosyal medya hesapları, Bilgi Teknolojileri Kurumu’nu (BTK) harekete geçirdi. Sahte hesapların sayısı 78’i bulunca, BTK, bakanlar adına Twitter’a ‘mavi tik’ başvurusunda bulundu.

14.07.2018Gündem
Ulaştırma Bakanı Turhan açıkladı: Halkalı-Kapıkule arasına hızlı hat

Ulaştırma Bakanı Turhan açıkladı: Halkalı-Kapıkule arasına hızlı hat

24 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazası ile ilgili soruşturma süreci devam ederken, yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Halkalı-Kapıkule arasında yeni bir demiryolu hattı inşa edeceklerini açıkladı. Eski hattın yük taşımacılığında kullanılacağını yeni hattın inşaasının AB fonlarıyla karşılanacağını belirten Turhan, yeni hatta trenlerin 200 kilometre hıza ulaşabileceğini anlattı.

16.07.2018Ekonomi
Türkiye e-Devlette en hızlı gelişen ülkeler arasında

Türkiye e-Devlet'te en hızlı gelişen ülkeler arasında

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yürütülen e-Devlet Gelişmişlik Endeksi'ne göre, Türkiye'nin bu alanda iki yılda en hızlı gelişen ülkelerden biri olduğunu belirterek, "e-Devlet Gelişmişlik Endeksi'nde ülkemiz 2 yılda 68'inci sıradan 53'üncü sıraya çıktı." dedi.

21.07.2018Teknoloji
Bakan Turhandan 5G çağrısı

Bakan Turhan'dan 5G çağrısı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 5G için Ar-Ge ve yerli üretim çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini belirterek, "5G standardının belirlenmesi sürecinde de yer almak zorundayız. ULAK gibi baz istasyonlarının yanı sıra 5G antenleri üretimini de düşünmeliyiz." dedi.

24.07.2018Teknoloji
5G Vadisi’nde imzalar atıldı

5G Vadisi’nde imzalar atıldı

5G teknolojisine geçiş sürecinde Ar-Ge ve yerli üretim çalışmalarıyla testlerin yapılacağı 5G Vadisi için imzalar atıldı.

24.07.2018Ekonomi
Sanayi Bakanı Varank, TÜSİAD yönetim kurulu üyelerini kabul etti: ‘Yeni dönemde iş dünyasından azami katkı bekliyoruz’

Sanayi Bakanı Varank, TÜSİAD yönetim kurulu üyelerini kabul etti: ‘Yeni dönemde iş dünyasından azami katkı bekliyoruz’

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

26.07.2018Ekonomi
5G kampusta

5G kampusta

5G teknolojisinde dünyayla yarışabilmek için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) çalışmalarına Ankara’da üç üniversite de dahil oluyor. Hacettepe, Bilkent ve ODTÜ öğrencileri 5G Vadisi Açık Test Sahası’nda yeni teknolojiyi kullanacak ve üniversitelerin teknokentleri bu konuda çalışacak.

28.07.2018Ekonomi
E-devletde yeni dönem Bugün başladı

E-devlet'de yeni dönem! Bugün başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Bugün itibarıyla uygulamaya alınan yeni hizmetle e-Devlet Kapısı kullanıcısı olan işitme engelli vatandaşlar, ihtiyaç duydukları çağrı merkezi hizmetini mobil uygulamalar üzerinden de alabilecek" dedi.

29.07.2018Gündem
“e-Devlet” engellilerin avucunda

“e-Devlet” engellilerin avucunda

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, uygulamaya alınan yeni hizmetle e-Devlet Kapısı’nı (www.turkiye.gov.tr) kullanan işitme engelli vatandaşların, ihtiyaç duydukları çağrı merkezi hizmetini mobil uygulamalar üzerinden de alabileceklerini söyledi.

29.07.2018Ekonomi
Dün akşam facianın eşiğinden dönülmüştü... Bakanlıktan son dakika açıklaması

Dün akşam facianın eşiğinden dönülmüştü... Bakanlıktan son dakika açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından, Aydın'ın Kuyucak ile Denizli'nin Sarayköy istasyonları arasında hattın yağışlar nedeniyle hasar gördüğünün demiryolu bakım ve kontrol personeli tarafından tespit edildiği belirtilerek, son anda fark edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi.

31.07.2018Gündem
100 günlük eylem planı içinde yer alıyor Bitince 2 saate düşecek...

100 günlük eylem planı içinde yer alıyor! Bitince 2 saate düşecek...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan 100 günlük eylem planı içinde yer alan Ankara-Sivas YHT Projesinde incelemelerde bulundu. Bakan Turhan açıklamasında "Ankara-Sivas YHT Projesi, yıl sonuna kadar altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlayarak 2019 yılı içinde deneme sürüşlerine başlayacağımız ve sonrasında da yetkinliği aldıktan sonra hizmete açacağımız önemli bir yüksek hızlı ulaşım projesi" dedi.

4.08.2018Gündem
Ankara ile Sivas arasındaki ulaşım 2 saate inecek

 Ankara ile Sivas arasındaki ulaşım 2 saate inecek

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi'nde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, projenin bitirilmesiyle birlikte Ankara-Sivas arasının 2 saate düşeceğini ifade ederek, "Ankara-Sivas YHT Projesi, bu yıl sonuna kadar altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlayarak 2019 yılı içinde deneme sürüşlerine başlayacağımız ve sonrasında da yetkinliği aldıktan sonra hizmete açacağımız önemli bir yüksek hızlı ulaşım projesi." dedi.

4.08.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küçük Çamlıca Tv-Radyo Kulesinde incelemede bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küçük Çamlıca Tv-Radyo Kulesi'nde incelemede bulundu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatında incelemelerde bulundu.

6.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bu fotoğrafı önemsiyorum

SEÇİM süreçlerini biliyorum. Her parti kendi stratejisine göre politika yapıyor. Dolayısıyla meydanların dili de, tonu da farklı oluyor. Sonuçta bir sandık var ve her parti başarılı olmak istiyor. Bunu anlıyorum ve doğal karşılıyorum.

2.08.2018