EKSTRA
MENÜ

Ula

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.650 haberi bulunmuştur.

Ula Haberleri

En son nerede deprem oldu 25 Şubat son depremler listesi

En son nerede deprem oldu? 25 Şubat son depremler listesi

Son dakika deprem haberleri hakkında bilgiler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yayınlanıyor. Deprem mi oldu sorusu, 25 Şubat tarihi itibari ile gündemde yer alıyor. Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre saat 08:14’te Bursa Orhaneli’de 2.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İşte gerçekleşen son depremlerin listesi

25.02.2021Gündem
Deprem mi oldu Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler açıklamaları

Deprem mi oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler açıklamaları

Depremler ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Gerçekleşen depremlerin şiddeti, derinliği ve konumu hakkında Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından açıklamalar yapılıyor. 22 Şubat tarihinde saat 06:58’de Yalova açıklarında 1.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İşte gerçekleşen son depremler

22.02.2021Gündem
Pınar Gültekin davasında son dakika gelişmesi Mertcan Avcı tahliye edildi

Pınar Gültekin davasında son dakika gelişmesi! Mertcan Avcı tahliye edildi

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) öldürüp cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) yargılandığı davanın bugünkü duruşmada Sanık Cemal Metin Avcı’nın eşi Eda Avcı tanık olarak dinlendi. Eda Avcı, ''Avukatı, bana ‘kızla ilişkisi’ olduğunu söyledi. Bunu duyunca şoke oldum. Cemal’in de ilişkisi olduğunu öğrendiğimde kız kayıptı ve Cemal’in öldürmüş olabileceğini, bunu da yaptıysa bağ evinde yapmış olacağını düşündüm'' dedi. Bu arada bugünkü duruşmada mahkeme heyeti, sanıklardan Cemal Metin Avcı'nın tutukluluk halinin devamına, kardeşi Mertcan Avcı'nın ise yurt dışı yasağı ile tahliyesine karar verdi.

15.02.2021Gündem
Pınar Gültekin cinayetinde reddi hakim talebi reddedildi

Pınar Gültekin cinayetinde 'reddi hakim' talebi reddedildi

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) öldürüp cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) yargılanmasına devam ediliyor. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir’in geçen celse istediği ‘reddi hakim’ talebinin mahkemece kabul edilmediği öğrenildi.

15.02.2021Gündem
Katar, Suudi Arabistanla ticarete başladı

Katar, Suudi Arabistan'la ticarete başladı

Katar ile Suudi Arabistan arasında Ebu Semra Sınır Kapısı üzerinden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine uyularak ticari faaliyetleri 3,5 yıl aradan sonra yeniden başladı.

15.02.2021Ekonomi
Son dakika depremler: İzmirde deprem mi oldu, nerede deprem oldu11 Şubat Kandilli son depremler haritası

Son dakika depremler: İzmir'de deprem mi oldu, nerede deprem oldu?11 Şubat Kandilli son depremler haritası

Son dakika depremler listesi AFAD verilerine yansıdı. İzmir'in Urla ilçesi açıklarında 22:23'te 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 6.98 km olarak kaydedildi. Kandilli Rasathanesi'ne göre ise deprem 3.9 büyüklüğünde gerçekleşti. İzmir'de yaşanan deprem Kuşadası, Dikili gibi ilçelerden de hissedildi. Depremi yaşayan ve kısa süreli panik yaşayan vatandaşlar, İzmir'de deprem mi oldu, sorusunun yanıtını almak adına 11 Şubat son depremler listesine odaklandı. İşte, Kandilli son depremler haritası ve meydana gelen depremlerin büyüklükleri.

11.02.2021Gündem
Muğla Akyaka sahiline ağaç kazıklı önlem

Muğla Akyaka sahiline ağaç kazıklı önlem

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesinde, sahil şeridinde kumların denize kaymasını engellemek için 4 metre uzunluğunda ağaç kazıklar ile önlem alındı.

10.02.2021Haber
Akyaka sahilde ilginç önlem

Akyaka sahilde ilginç önlem

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesinde, sahil şeridinde kumların denize kaymasını engellemek için 4 metre uzunluğunda ağaç kazıklar ile önlem alındı.

10.02.2021Gündem
Son dakika depremler Konya ve Eskişehirde deprem mi oldu, nerede deprem oldu 9 Şubat Kandilli son depremler listesi

Son dakika depremler! Konya ve Eskişehir'de deprem mi oldu, nerede deprem oldu? 9 Şubat Kandilli son depremler listesi

Son dakika Konya depremi Kandilli'nin verilerine yansıdı. Kandilli Rasathanesi'nin son depremler listesine göre Konya Tuzlukçu'da 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem, Eskişehir, Akşehir, Afyon, Ilgın, Isparta gibi il ve ilçelerden de hissedildi. Depremin ardından 4.1 ve 4 büyüklüğünde iki artçı daha yaşandı. Depremi hisseden ve kısa süreli panik yaşayan vatandaşlar, "Konya'da deprem mi oldu? sorusunun yanıtını almak için Kandilli son depremler listesine odaklandı. İşte, 9 Şubat Kandilli son depremler listesi ve Türkiye'de meydana gelen depremlerle ilgili bilgiler.

9.02.2021Gündem
Mısır’dan yumuşama jesti

Mısır’dan yumuşama jesti

Mısır’da yaklaşık 4 yıldır cezaevinde tutulan Al Jazeera muhabiri Mısırlı gazeteci Mahmud Hüseyin’in serbest bırakıldığı belirtildi.

8.02.2021Dünya
Halikarnas Balıkçısının manevi oğlu Prof. Dr. Şadan Gökovalı yaşamını yitirdi

Halikarnas Balıkçısı'nın manevi oğlu Prof. Dr. Şadan Gökovalı yaşamını yitirdi

Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın manevi oğlu Prof. Dr. Şadan Gökovalı (82), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. İzmir'de yaşayan Gökovalı'nın ölümü büyük üzüntü yarattı.

31.01.2021Gündem
Akyakada çevre düzenlemesi başlatıldı

Akyaka'da çevre düzenlemesi başlatıldı

MUĞLA’nın yıldızı parlayan tatil beldeleri arasına giren Akyaka'da şiddetli yağışların ardından çevre düzenleme çalışması başlatıldı. Yağışların etkisiyle kıyıya gelen kumlar, iş makineleri ile toplandı.

29.01.2021Gündem
Katardan BAEye uçak seferleri yeniden başladı

Katar'dan BAE'ye uçak seferleri yeniden başladı

Körfez krizi nedeniyle 3,5 yıldır kopuk olan ulaşımın ardından Katar'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) uçak seferlerinin başladığı bildirildi.

28.01.2021Dünya
Muğladaki korkutan görüntü ile ilgili önemli açıklama

Muğla'daki korkutan görüntü ile ilgili önemli açıklama!

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyunun kıyıdan yaklaşık 20 metre çekilmesi bölgeye yeni yerleşenlerde deprem endişesine neden olurken, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Bahadır Önsoy, "Korkulacak bir durum yok. Sahilde her sene yaşanıyor. Depremler ile deniz suyunun çekilmesinin doğrudan bir ilişkisi yok" dedi.

26.01.2021Gündem
Deniz suyu 40 metre çekildi

Deniz suyu 40 metre çekildi

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 40 metre çekildi.

24.01.2021Haber
Tedirgin eden görüntü Deniz suyu 40 metre çekildi

Tedirgin eden görüntü! Deniz suyu 40 metre çekildi

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 40 metre çekildi. Balıkçılar da her yıl aralık ve ocak aylarında şahit oldukları çekilmenin gel-gitten kaynaklandığını anlattı.

24.01.2021Gündem
Muğlada tedirgin eden görüntü Deniz 40 metre çekildi

Muğla'da tedirgin eden görüntü! Deniz 40 metre çekildi

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 40 metre çekildi. Balıkçılar da her yıl aralık ve ocak aylarında şahit oldukları çekilmenin gel-gitten kaynaklandığını anlattı.

24.01.2021Gündem
Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 20 metre çekildi

Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 20 metre çekildi

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 20 metre çekildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Bahadır Önsoy, "Büyük oranda açıkta oluşan fırtınalara ve gelgite bağlı bir çekilme. Deniz seviyesi birkaç gün içinde eski haline gelecektir" dedi.

21.01.2021Haber
Muğlada deniz suyu 20 metre çekildi

Muğla'da deniz suyu 20 metre çekildi

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 20 metre çekildi.

21.01.2021Gündem
Muğlada tedirgin eden görüntü Açıklama geldi

Muğla'da tedirgin eden görüntü! Açıklama geldi

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 20 metre çekildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Bahadır Önsoy, "Büyük oranda açıkta oluşan fırtınalara ve gelgite bağlı bir çekilme. Deniz seviyesi birkaç gün içinde eski haline gelecektir" dedi.

21.01.2021Gündem
Akyakada deniz çekildi

Akyaka'da deniz çekildi

MUĞLA'nın Ula ilçesinde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği tatil bölgelerinden Akyaka'da deniz suyu, 20 metre kadar çekildi. Çekilmenin Ege Bölgesi'nde aralıklarla meydana gelen depremlerle ilgisi olmadığı belirtildi.

20.01.2021Gündem
Arabistan ve Katar deniz ticaretine yeniden başladı

Arabistan ve Katar deniz ticaretine yeniden başladı

2017 yılında başlayan ambargo uygulamalarının ardından Suudi Arabistan Katar arasındaki deniz ticareti yeniden başladı.

19.01.2021Ekonomi
Şarkıcı İntizar’ın babası Muğla’da yaşamını yitirdi

Şarkıcı İntizar’ın babası Muğla’da yaşamını yitirdi

MUĞLA'nın Ula ilçesinde yaşayan şarkıcı İntizar’ın babası Cemal Arslan (85), solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

18.01.2021Magazin
Her mevsim yerli-yabancı turist akınına uğruyordu... Pandemi sürecinde sessizliğe büründü

Her mevsim yerli-yabancı turist akınına uğruyordu... Pandemi sürecinde sessizliğe büründü

Türkiye’nin 17 ‘sakin kent’inden birisi olan Ula’nın Gökova Körfezi doğusundaki Akyaka, pandemi sürecinde sessizliğe büründü. Kış aylarında stresten uzak ve doğa ile iç içe yaşamın en önemli noktalarından birisi haline gelen Akyaka, huzur ve sakinlik arayanların uğrak noktası haline geldi.

18.01.2021Seyahat
Şarkıcı İntizarın acı kaybı

Şarkıcı İntizar'ın acı kaybı

Muğla'nın Ula ilçesinde yaşayan şarkıcı İntizar’ın babası Cemal Arslan (85), solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

17.01.2021Magazin
Suudi Arabistan veliaht prensi Davosa çölden katıldı

Suudi Arabistan veliaht prensi Davos'a çölden katıldı!

Dünya Ekonomik Forumu için İsviçre’nin Davos kentine giden dünya liderleri ve milyarderlerin kaldığı otel, koronavirüs salgını yüzünden kapılarını kapattı. Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman ise Dünya Ekonomik Forumuna Al Ula bölgesindeki çölden katıldı.

15.01.2021Dünya
2021 Dakar Rallisin de 10. etap geride kaldı Kazananlar...

2021 Dakar Rallisi'n de 10. etap geride kaldı! Kazananlar...

2021 Dakar Rallisi'nin 10. etabını, otomobil kategorisinde Suudi Arabistanlı Yazeed El Rajhi, motosiklet sınıfında ABD'li Ricky Brabec kazandı.

13.01.2021Motor Sporları
Suudi Arabistan, Katar ile arasındaki sınır kapısını açtı

Suudi Arabistan, Katar ile arasındaki sınır kapısını açtı

Suudi Arabistan, Körfez krizini sonlandıran anlaşmanın uygulanması çerçevesinde Katar ile arasındaki Selva Sınır Kapısı'nı açtı.

9.01.2021Dünya
Katar Havayolları, Suudi Arabistan hava sahasını kullanmaya başladı

Katar Havayolları, Suudi Arabistan hava sahasını kullanmaya başladı

Katar Hava Yolları (Qatar Airways), Körfez krizinin çözülmesinin ardından yaklaşık 3,5 yıl sonra Suudi Arabistan hava sahasından uçuşlarına yeniden başladığını duyurdu.

8.01.2021Ekonomi
BAE ve Katar arasında normalleşme adımları hızlandı

BAE ve Katar arasında normalleşme adımları hızlandı

Birleşik Arap Emirlikleri, Katar’la varılan Ula Anlaşması'ndan itibaren bir hafta içinde iki ülke arasındaki seyahat ve ticaretin yeniden başlayacağını duyurdu.

7.01.2021Dünya
Katar KİK Zirvesini memnuniyet ile karşıladı

Katar KİK Zirvesi'ni memnuniyet ile karşıladı

Katar hükümeti, Suudi Arabistan'ın El-Ula kentinde dün gerçekleştirilen 41. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi'nin sonuçlarını memnuniyetle karşıladı.

6.01.2021Dünya
Suudi Arabistandan Körfez İşbirliği Konseyi mesajı

Suudi Arabistan'dan Körfez İşbirliği Konseyi mesajı

Suudi Arabistan Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el Jubeyr ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Riyad ev sahipliğinde gerçekleştirilen Körfez İşbirliği Konseyi’nin (KİK) 41. Zirvesinde Al-Ula Bildirisinin imzalanmasını memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.

6.01.2021Dünya
Körfez baharı

Körfez baharı

Katar’ı ‘terör gruplarını desteklemekle’ suçlayarak diplomatik ilişkilerini durdurma ve abluka kararı alan Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn; ABD, Umman ve Kuveyt’in arabuluculuğu sonucunda barışma kararı aldı. Suudi Veliaht Prensi, dün zirveye gelen Katar Emiri’ni uçağın kapısında karşıladı.

6.01.2021Dünya
Dışişlerinden Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi sonuçlarına ilişkin açıklama

Dışişleri'nden 'Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi' sonuçlarına ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı, "Suudi Arabistan'ın Al- Ula şehrinde bugün gerçekleştirilen 41’inci Körfez İş birliği Konseyi Zirvesi sonucunda Körfez ihtilafının çözümü yolunda ortak bir irade serdedilmesi ve Katarla diplomatik ilişkilerin yeniden tesis edileceğinin açıklanması memnuniyet vericidir açıklamasını yaptı.

5.01.2021Dünya
Türkiye, Körfezde sağlanan uzlaşıyı memnuniyetle karşıladı

Türkiye, Körfez'de sağlanan uzlaşıyı memnuniyetle karşıladı

Türkiye, Suudi Arabistan'ın el-Ula kentindeki 41. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi'nde Körfez ihtilafının çözümü yolunda ortak irade ortaya konulmasını ve Katar ile diplomatik ilişkilerin yeniden tesis edileceğinin açıklanmasını memnuniyetle karşıladı.

5.01.2021Gündem
Katarlı Bakan Mısıra giderken Suudi Arabistan hava sahasını kullandı

Katarlı Bakan Mısır'a giderken Suudi Arabistan hava sahasını kullandı

Katar Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi, Körfez krizinin başladığı Haziran 2017'den bu yana ilki gerçekleştirerek, Suudi Arabistan hava sahası üzerinden Mısır'ın başkenti Kahire'ye gitti.

5.01.2021Dünya
Suudi Dışişleri duyurdu: Katar ve dört Arap ülkesi arasında ilişkiler normalleşti

Suudi Dışişleri duyurdu: Katar ve dört Arap ülkesi arasında ilişkiler normalleşti

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Katar ve dört Arap ülkesi arasındaki ilişkilerin tamamen normale döndüğünü duyurdu. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman ile Katar Emiri Al Sani, tarihi El-Ula kentinde gezdikten sonra görüşmede bulundu.

5.01.2021Dünya
Suudi Arabistan ve Katar anlaşmayı bugün imzalıyor; yıllar süren abluka bitiyor

Suudi Arabistan ve Katar anlaşmayı bugün imzalıyor; yıllar süren abluka bitiyor!

Suudi Arabistan ile Katar arasında kara, deniz ve hava sınırlarının açılmasına ilişkin anlaşmanın bugün düzenlenen Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi zirvesinde bugün imzalanıyor. Kuveyt de, Körfez ülkelerinin 3 yıldan fazladır Katar'a uyguladığı ambargonun resmen kaldırıldığını duyurdu. Böylelikle Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in sürpriz niteliğinde bir adımla, Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini dondurması ve hava sahalarını Doha'ya kapatmalarıyla başlayan "Körfez krizi", 3,5 yılın ardından bugün resmi olarak sona eriyor.

5.01.2021Dünya
Yıllar süren Katara yönelik ambargo kaldırdı

Yıllar süren Katar'a yönelik ambargo kaldırdı

Suudi Arabistan ile Katar arasında kara, deniz ve hava sınırlarının açılmasına ilişkin anlaşmanın bugün düzenlenen Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi zirvesinde bugün imzalanıyor. Kuveyt de, Körfez ülkelerinin 3 yıldan fazladır Katar'a uyguladığı ambargonun resmen kaldırıldığını duyurdu. Böylelikle Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in sürpriz niteliğinde bir adımla, Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini dondurması ve hava sahalarını Doha'ya kapatmalarıyla başlayan "Körfez krizi", 3,5 yılın ardından bugün resmi olarak sona eriyor.

5.01.2021Haber
Gözde turizm merkezlerinde kısıtlama sessizliği

Gözde turizm merkezlerinde kısıtlama sessizliği

Türkiye'nin gözde turizm merkezleri Antalya ve Muğla'da sahiller, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sessizliğe büründü.

4.01.2021Seyahat
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Pınar Gültekinin babasının açıklamasına ilişkin soruyu yanıtsız bıraktı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Pınar Gültekin'in babasının açıklamasına ilişkin soruyu yanıtsız bıraktı

Muğla Ula'da geçen temmuzda vahşice katledilen Pınar Gültekin'in babası, davadan vazgeçmesi için kendisine telefon açan milletvekilinin CHP'li Süleyman Girdin olduğunu açıklamıştı. Konu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na soruldu. CHP Lideri, "Buna yanıt verdim zaten" diyerek soruyu yanıtsız bıraktı.

31.12.2020Gündem
Son dakika haberler... Pınar Gültekin cinayeti... Cani olay yerinde... Dehşet gününü böyle anlattı

Son dakika haberler... Pınar Gültekin cinayeti... Cani olay yerinde... Dehşet gününü böyle anlattı

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in katil zanlısı eski sevgili Cemal Metin Avcı'nın (32) 'canavarca hisle adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) 'yardım ve yataklık' suçundan 5 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandıkları dava kapsamında olay yeri olan bağ evinde yapılması planlanan keşif başladı. Afyonkarahisar Cezaevi'nden jandarmalar eşliğinde getirilen 2 kardeş, mahkeme heyetinin sorularını yanıtlayıp, olay günü yaşananları göstererek, anlattı.

23.12.2020Gündem
Son dakika: Aydında deprem mi oldu İşte 23 Aralık Kandilli son depremler listesi

Son dakika: Aydın'da deprem mi oldu? İşte 23 Aralık Kandilli son depremler listesi

Deprem ile ilgili son dakika haberi Aydın'dan geldi. Türkiye son dakika depremler listesi Kandilli ve AFAD tarafından güncelleniyor. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanan bilgilere göre Aydın Germencik'te 3.7 büyüklüğünde yerin 1.6 km derinliğinde deprem meydana geldi. Depremin saati 14:06 olarak duyuruldu.

23.12.2020Gündem
Ulaş Bayam kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü İşte Ulaş Bayam ile ilgili bilgiler

Ulaş Bayam kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? İşte Ulaş Bayam ile ilgili bilgiler

Bir süredir hayatta kalma mücadelesi veren Ulaş Bayam’dan kötü haber geldi. Covid-19'dan dolayı bir süredir tedavi altında olan Ulaş Bayam, hayatını kaybetti. Galatasaraylı taraftarlar Ulaş Bayam'ın vefatı sonrası sosyal medyadan çok sayıda paylaşım yaptı. Peki, Ulaş Bayam kimdir, neden öldü? İşte Ulaş Bayam ile ilgili bilgiler…

22.12.2020Gündem
Son dakika deprem haberleri… Deprem mi oldu, nerede deprem oldu

Son dakika deprem haberleri… Deprem mi oldu, nerede deprem oldu?

Türkiye yeni güne deprem haberiyle başladı. Türkiye'nin hem doğusunda hem de batısında yaşanan sarsıntılar ardından gözler son dakika deprem haberlerine çevrildi. Muğla'nın Ula ilçesinde ve Van'ın Başkale ilçesindeki sarsıntılar çevre illerde de hissedildi. Son depremler, sosyal medyanın da en çok konuşulan konuları arasında. Sosyal medya kullanıcıları ‘Deprem mi oldu, nerede deprem oldu?’ sorularına yanıt arıyor. İşte son dakika deprem haberleri…

20.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Muğlada 3.9 ve 3.8 büyüklüğünde iki deprem

Son dakika haberi: Muğla'da 3.9 ve 3.8 büyüklüğünde iki deprem

MUĞLA'nın Ula ilçesinde 3.9 ve 3.8 büyüklüklerinde iki deprem meydana geldi.

20.12.2020Gündem
Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya son yolculuğuna uğurlandı

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya son yolculuğuna uğurlandı

MUĞLA'nın Ula ilçesinin Gölcük Mahallesi'nde incelemelerde bulunduğu sırada kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren AK Partili Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya (62), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

18.12.2020Gündem
İsmail Akkaya kimdir Ula Belediye Başkanı İsmail Akkayanın hayatı ve biyografisi

İsmail Akkaya kimdir? Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya'nın hayatı ve biyografisi

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya hayatını kaybetti. Muğla'ya bağlı Ula ilçesinde ev ziyaretleri yapan 62 yaşındaki Akkaya, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. İki çocuk babası Akkaya'nın kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği tahmin ediliyor. İsmail Akkaya'nın hayatı acı haberin ardından gündeme geldi. Peki, İsmail Akkaya kimdir, nereli? İşte, Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya'nın biyografisi ve hayatıyla ilgili merak edilenler.

18.12.2020Gündem
Ula nerede Ula nereye bağlı

Ula nerede? Ula nereye bağlı?

Ula nerede sorusu, ilçenin harita üzerindeki konumunu merak eden pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Küçük bir kasaba olmasına rağmen turizm açısından önemli bir yere sahip olan Ula, Köyceğiz ve Gökova arasında yer almaktadır. Peki, Ula nereye bağlı ve Ula harita üzerinde nerede yer alıyor? İşte, o detaylar

17.12.2020Gündem
Son dakika haber... Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya hayatını kaybetti

Son dakika haber... Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya hayatını kaybetti

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya, fenalaşması sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Akkaya’nın ölüm haberi üzerine hastane önünde bekleyen yakınları fenalık geçirdi.

17.12.2020Haber