MENÜ

Ukrayna Uçağı

Ukrayna Uçağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ukrayna Uçağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 626 Ukrayna Uçağı haberi bulunmuştur.

Ukrayna Uçağı Haberleri

İran Ukrayna uçağının iki füzeyle vurulduğunu doğruladı

İran Ukrayna uçağının iki füzeyle vurulduğunu doğruladı

İran Sivil Havacılık Kurumu, 8 Ocak'ta başkent Tahran üzerinde düşürülen Ukrayna uçağının iki füzeyle vurulduğunu doğruladı.

21.01.2020Dünya
İranda 2 sanatçı, Ukrayna uçağı hadisesine tepkileri nedeniyle gözaltına alındı

İran'da 2 sanatçı, Ukrayna uçağı hadisesine tepkileri nedeniyle gözaltına alındı

İran'da film yönetmeni Ali Fermani ve tiyatro yapımcısı Mesud Hükmabadi, düşürülen uçak hadisesine tepki gösterdikleri için gözaltına alındı.

20.01.2020Dünya
İpler kopar tehdidi... Gerilim oraya sıçradı... Çelişkili mesajlar

İpler kopar tehdidi... Gerilim oraya sıçradı... Çelişkili mesajlar

ABD ile İran'ın geriliminde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. İran 3 ülkeyi hedefe koydu ve ipler kopar tehdidinde bulundu. Ukrayna uçağı ile ilgili karakutu bilmecesi sürerken çelişkili açıklamalar geldi. Körfez'deki gerilim Basra ve Yemen'e de sıçradı. ABD ve İran'ın Irak'taki güç mücadelesi de sürüyor... ABD Irak'ta DEAŞ kozunu oynadı ve 'ortak dayanışma ve iş birliği' mesajı verdi. Öte yandan Irak'ta Tahran yönetimini kızdıracak bir gelişme yaşandı. İşte tüm detaylar...

19.01.2020Dünya
Son dakika haberi: İran kara kutuyu Ukraynaya gönderecek

Son dakika haberi: İran kara kutuyu Ukrayna'ya gönderecek

İran'da düşen Ukrayna yolcu uçağı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

18.01.2020Dünya
Ukrayna uçağı kurbanları protestolar arasında defnedildi

Ukrayna uçağı kurbanları protestolar arasında defnedildi

İran’da düşürülen Ukrayna uçağında hayatını kaybeden İranlılar protestolar arasında toprağa verildi.

16.01.2020Dünya
İranlı uzman: İranın uluslararası kamuoyunda işini daha da zorlaştırdı

İranlı uzman: İran'ın uluslararası kamuoyunda işini daha da zorlaştırdı

İranlı İç Siyaset Uzmanı ve Ekonomist Nevid Cemşidi, Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının düşürülmesinin, İran'ın uluslararası kamuoyunda işlerini zorlaştırdığını ve daha fazla baskıyla karşı karşıya kalmasına yol açtığını söyledi.

15.01.2020Dünya
İranın Ukrayna yolcu uçağını 2 roketle vurduğu iddiası

İran'ın Ukrayna yolcu uçağını 2 roketle vurduğu iddiası

New York Times İran'ın 'yanlışlıkla' vurduğunu 3 gün sonra açıkladığı Ukrayna uçağı ile ilgili yeni bir video yayınladı. Videoda 30 saniye ara ile 2 roketin ateşlendiği görülüyor...

14.01.2020Haber
İranı zora sokacak video... 2 roketle 30 saniye detayı

İran'ı zora sokacak video... 2 roketle 30 saniye detayı

New York Times İran'ın 'yanlışlıkla' vurduğunu 3 gün sonra açıkladığı Ukrayna uçağı ile ilgili yeni bir video yayınladı. Videoda 30 saniye ara ile 2 roketin ateşlendiği görülüyor...

14.01.2020Dünya
Son dakika haberi... Ruhaniden Ukrayna uçağı açıklaması

Son dakika haberi... Ruhani'den Ukrayna uçağı açıklaması

Ruhani'den düşürülen Ukrayna uçağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yargı sözcüsü ise, gözaltılar olduğunu açıkladı.

14.01.2020Dünya
ABD-İran geriliminde son dakika gelişmeleri: Süleymani korkunç bir geçmişe sahip

ABD-İran geriliminde son dakika gelişmeleri: 'Süleymani korkunç bir geçmişe sahip'

İran ile ABD arasında son dakika gelişmelerine bir yenisi daha eklendi. ABD Başkanı Donald Trump, öldürülen İranlı komutan Kasım Süleymani'yi hedef alan bazı ifadelelerde bulundu. Avrupa ülkelerinden ise İran'a yönelik çıkışlar gelmeye devam ediyor. İngiltere, Tahran büyükelçisinn gözaltına alınması nedeniyle İran'dan bir özür beklediklerini dile getirdi. Almanya ise Irak'taki durumdan duyduğu endişeye vurgu yaptı. İran meclisinde ise düşürülen Ukrayna uçağı ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Açıklamada, uçağın vurulmasının Ruhani ve Hamaney'e geç haber verildiği dile getirildi. İşte, ABD ve Avrupa ülkelerinden İran ile ilgili son dakika gelişmeleri

13.01.2020Dünya
İranlı Milletvekili Mutahhari: Uçağın düşürülmesinde gizli iş şüphesi var

İranlı Milletvekili Mutahhari: Uçağın düşürülmesinde gizli iş şüphesi var

İran Meclisi Tahran Milletvekili Ali Mutahhari, Ukrayna uçağının İran savunma sistemi tarafından füzeyle vurulduğu bilgisinin ülke lideri Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle geç paylaşılmasının olayla ilgili şüpheleri artırdığını söyledi.

13.01.2020Dünya
Ruhani hükümetinden Ukrayna uçağının füzeyle vurulduğu bizden saklandı açıklaması

Ruhani hükümetinden "Ukrayna uçağının füzeyle vurulduğu bizden saklandı" açıklaması

İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının İran savunma sistemi tarafından füzeyle vurulduğu bilgisinin Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve hükümet üyelerinden gizlendiğini söyledi.

13.01.2020Dünya
İranın düşürdüğü Ukrayna uçağında ölenlerin 50sinin kimliği belirlendi

İran'ın düşürdüğü Ukrayna uçağında ölenlerin 50'sinin kimliği belirlendi

İran Adli Tıp Kurumu Başkanı Abbas Mescidi, füzeyle vurularak düşürülen Ukrayna uçağında ölen 176 kişiden 50'sinin kimlik tespitinin yapıldığını açıkladı.

13.01.2020Dünya
Son dakika haberler: İranda uçak trajedisi yerini öfkeye bıraktı

Son dakika haberler: İran'da uçak trajedisi yerini öfkeye bıraktı

İran'da düşürülen ve 176 kişiye mezar olan yolcu uçağı trajedisinde gelişmeler devam ediyor.

13.01.2020Dünya
Son dakika haberler: Örtbas çabası İranı karıştırdı Hamaney’e istifası...

Son dakika haberler: Örtbas çabası İran'ı karıştırdı! Hamaney’e istifası...

İran’ın Ukrayna yolcu uçağını füzeyle düşürdüğünü uluslararası baskı sonucu açıklamak zorunda kalması halkı öfkelendirdi. 176 kişinin hayatını kaybettiği olayın ilk başta gizlenmesine tepki gösteren çok sayıda kişi çeşitli kentlerde sokaklara çıktı. Hamaney’e istifa çağrıları yükseldi.

13.01.2020Dünya
Ukrayna uçağıyla ilgili son dakika gelişmesi Yeni görüntü ortaya çıktı

Ukrayna uçağıyla ilgili son dakika gelişmesi! Yeni görüntü ortaya çıktı

İran'da Ukrayna Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının düşmesine neden olan füzenin yeni görüntüleri ortaya çıktı.

11.01.2020Dünya
Son dakika: İranın düşürdüğü Ukrayna uçağıyla ilgili yeni gelişme Ve harekete geçtiler: Uluslararası soruşturma...

Son dakika: İran'ın düşürdüğü Ukrayna uçağıyla ilgili yeni gelişme! Ve harekete geçtiler: Uluslararası soruşturma...

Fransa, İran tarafından düşürülen uçakla ilgili uluslararası soruşturma başlatılması için resmi prosedürü başlattığını duyurdu. Bu kapsamda Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un da Ukrayna'yı ziyaret edeceği belirtildi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi, İran'ın kaza sonucu vurduğunu açıkladığı Ukrayna uçağı ile ilgili olarak, Ukrayna tarafına bütün görsel verilerin ve soruşturma için gerekli diğer materyallerin verildiğini açıkladı.

11.01.2020Dünya
ABD - İran geriliminin ardından düşürülen Ukrayna uçağıyla ilgili son dakika gelişmesi... Hamaney talimat verdi

ABD - İran geriliminin ardından düşürülen Ukrayna uçağıyla ilgili son dakika gelişmesi... Hamaney talimat verdi

ABD - İran geriliminin ardından yaşanan ve 176 kişinin hayatını kaybettiği Ukrayna uçağının füzeyle düşürülmesiyle yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Genelkurmay Başkanlığına Ukrayna uçağının füzeyle düşürülmesine ilişkin "muhtemel kusurlar ve eksikliklerin incelenmesi" talimatını verdi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani, bu akşam saat 18,00'de telefonla görüşeceği öğrenildi. İranlı milletvekilleri ise Ukrayna uçağının düşürülmesinden sorumlu yetkililerden hesap sorulmasını istedi.

11.01.2020Dünya
Son dakika haberleri: Düşürülen Ukrayna uçağıyla ilgili Devrim Muhafızları Komutanından açıklama: Haberi alınca ölmeyi diledim

Son dakika haberleri: Düşürülen Ukrayna uçağıyla ilgili Devrim Muhafızları Komutanı'ndan açıklama: Haberi alınca ölmeyi diledim

İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacızade, hava savunma sistemleri tarafından düşürülen Ukrayna uçağıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ukrayna uçağının cruise füzesi olarak algılandığını ve iletişim hatlarına sorunlar yaşandığını söyleyen Hacızade, "Ukrayna uçağının düştüğünün haberini alınca ölmeyi diledim. Hadisedeki sorumluluğu kabul ediyoruz. Boynumuz kıldan incedir. Yetkililerin hakkımızda alacağı her türlü karara itaat edeceğiz" dedi.

11.01.2020Dünya
Son dakika haberleri: İran Ukrayna uçağının yanlışlıkla düşürüldüğünü açıkladı Peki şimdi ne olacak Uzmanlar yorumladı

Son dakika haberleri: İran Ukrayna uçağının 'yanlışlıkla' düşürüldüğünü açıkladı! Peki şimdi ne olacak? Uzmanlar yorumladı

İran'da düşen ve 176 kişinin öldüğü uçak kazasıyla ilgili dünyanın beklediği açıklama bu sabah geldi. İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemi tarafından yanlışlıkla düşürüldüğünü açıkladı. İran Cumhurbaşkanı Ruhani, 'affedilemez bir hata ve facia' dedi. İran Dışişleri Bakanı Zarif ise özür diledi. Peki bundan sonra ne olacak? İran'ı neler bekliyor? Uzmanlar yorumladı...

11.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Ukrayna uçağıyla ilgili İrandan açıklamalar peş peşe geliyor Ruhani: Affedilemez yanlış...

Son dakika haberi: Ukrayna uçağıyla ilgili İran'dan açıklamalar peş peşe geliyor! Ruhani: Affedilemez yanlış...

İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemi tarafından yanlışlıkla düşürüldüğünü açıkladı. İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "Bu, kolayca bir kenara bırakılacak mesele değildir. Facianın nedeni ve failleriyle ilgili tahkikat devam etmeli ve bu affedilemez yanlışın sorumluları hakkında yasal işlem yapılmalıdır" dedi. İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ise Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağının "yanlışlıkla" düşürülmesi nedeniyle özür diledi.

11.01.2020Dünya
Son dakika... Dünya merakla bu sorunun cevabını bekliyor... Tarih verildi

Son dakika... Dünya merakla bu sorunun cevabını bekliyor... Tarih verildi

İran'ın başkenti Tahran'da düşen Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağının düşme nedeninin kaza inceleme komitesinin bugün düzenleyeceği toplantıdan sonra açıklanacağı bildirildi.

10.01.2020Dünya
Dehşete düşüren iddia... Resmen açıklandı: Kanıtlar var

Dehşete düşüren iddia... Resmen açıklandı: Kanıtlar var

ABD'li yetkililer, Tahran'da düşen Ukrayna Hava Yolları'a ait uçağın kazara İran tarafından düşürülmüş olabileceğine inanıyor. Trump şüphesini dile getirerek "Bu konuda kötü bir hissiyatım var, sanırım orada çok kötü bir şey oldu." diye konuştu. Kanada, İngiltere ve Ukrayna da uçağın İran füzesi ile vurulduğuna dair ellerinde kanıtlar olduğunu söyledi. İran ise suçlamaları yalanlarken ellerinde ikna edici deliller bulunduğunu ve bunları paylaşmaya hazır olduklarını söyledi.

9.01.2020Dünya
Son dakika haberleri: İranda düşen uçakla ilgili flaş gelişme

Son dakika haberleri: İran'da düşen uçakla ilgili flaş gelişme

İran'da düşen uçakla ilgili Ukrayna'dan son dakika açıklamaları geldi...

9.01.2020Dünya
Son dakika haberi: İranda düşen Ukrayna uçağından kurtulan olmadı

Son dakika haberi: İran'da düşen Ukrayna uçağından kurtulan olmadı

Dünya bugün İran'dan gelen haberle sarsıldı. Ukrayna uçağı İran'da düştü. Ortaya atılan iddialar dehşete düşürdü...

8.01.2020Dünya
Ukrayna uçağı Cezayirde düştü

Ukrayna uçağı Cezayir'de düştü

Cezayir'in Tamanrasset vilayetinde Ukrayna'ya ait 7 kişilik bir kargo uçağı düştü. Düşen uçaktaki 7 kişiden kurtulan olmadığı bildirildi.

30.08.2014Dünya
Türk hava sahasında kaçırılma alarmı

Türk hava sahasında kaçırılma alarmı

Ukrayna’nın YanAir Havayolları pilotunun Türk hava sahasında yaptığı yanlışlık paniğe yol açtı.

6.08.2014Gündem
İşte ayrılıkçıların düşürdüğü Ukrayna uçağı

İşte ayrılıkçıların düşürdüğü Ukrayna uçağı

Ukrayna'nın doğusundaki Lugansk kentinde Rusya yanlısı ayrılıkçıların düşürdüğü kargo uçağındaki 49 Ukraynalı askeri personel öldü.

14.06.2014Dünya
Ukrayna uçağı Atatürk Havalimanında pistten çıktı

Ukrayna uçağı Atatürk Havalimanı'nda pistten çıktı

ATATÜRK Havalimanı 06-24 pistine inen Ukraynalı Dneprovia Havayolları'na ait yolcu uçağı, duramayarak toprağa çıktı. Kısa olan ve orta kısmında meydana gelen çökme nedeniyle adı ‘sabıkalı’ piste çıkan 06-24'teki 16'ncı kaza, yürekleri ağza getirdi.

23.03.2009Gündem
Türkiyanin izin vermediği Ukrayna uçağı

Türkiya'nin izin vermediği Ukrayna uçağı

Ukrayna'nın Türkiye üzerinden Gürcistan'a göndermeye çalıştığı, ancak Türkiye'nin geçişine izin vermediği kargo uçağında silah ve cephane bulunduğunu ileri sürüldü.

12.08.2008Dünya
Sarhoş pilot son anda fark edildi

Sarhoş pilot son anda fark edildi

İsveç’in başkenti Stockholm’deki Arlanda Havaalanı’ndan kalkmaya hazırlanan Ukrayna uçağı pilotunun sarhoş olduğu belirlendi.

4.09.2007Gündem
İşte farkımız

İşte farkımız

Gazeteniz Hürriyet haberciliği, çarpıcılığı, takipçiliği, çevreciliği, duruşu, vizyonu ve ilkeleriyle, geçen yıllara olduğu gibi bu yıla da damgasını vurdu. Özellikle Ankara Temsilcimiz Sedat Ergin'in ‘‘Çuval’’ olayını ortaya çıkaran atlatma haberi, 2003'ü sarstı... İşte size Hürriyet farkıyla izlediğiniz haberlerden çarpıcı bazı örnekler.

30.12.2003Gündem
Türkiye’den kalkan uçak İran’da düştü

Türkiye’den kalkan uçak İran’da düştü

Türkiye-İran arasında sefer yapan bir Ukrayna uçağı İran'ın orta kesiminde bulunan Isfahan kenti yakınlarında düştü. Yerel saatle dün 19.30 sıralarında düşen uçakta çoğu bilim adamı en az 46 kişinin öldüğü bildirildi.

24.12.2002Dünya
Ukrayna, uçağı düşürdüğünü kabul etti

Ukrayna, uçağı düşürdüğünü kabul etti

Ukrayna hükümeti, 4 Ekim'de Karadeniz sularına gömülen Rus uçağının, Ukrayna füzesiyle kazara vurulduğunu kabul etti.

13.10.2001Gündem
Ukrayna: Uçağı biz vurduk

Ukrayna: Uçağı biz vurduk

Ukrayna yönetimi, Rusya'nın Sibirya Hava Yolları'na ait yolcu uçağını, silahlı kuvvetlerin Kırım'daki tatbikatlar sırasında S-200 füzesiyle vurulduğunu resmen kabul etti.

12.10.2001Dünya
L 39 savaş uçağı özellikleri nedir L 39 savaş uçağı hangi ülkeler tarafından kullanılıyor

L 39 savaş uçağı özellikleri nedir? L 39 savaş uçağı hangi ülkeler tarafından kullanılıyor?

L39 tipi savaş uçağı, eğitim ve savaş amaçlı kullanılan Çek Cumhuriyeti menşeili hava harp aracıdır. Dünya genelinde 30'a yakın ülke tarafından kullanılan L39 savaş uçağı, 7 farklı versiyona sahiptir. Genellikle askeri eğitim için kullanılsa da, hafif savaş özelliklerine de sahip olabilmektedir. Peki, L39 savaş uçağı özellikleri nedir? İşte, L 39 savaş uçağı hakkında detaylı bilgiler

3.03.2020Gündem
Rusya 80 vatandaşını Çinden tahliye etti

Rusya 80 vatandaşını Çin'den tahliye etti

Rusya’nın koronavirüsün (2019-nCoV) ortaya çıktığı Vuhan kentinden ayrılmak isteyen vatandaşlarını tahliyesi devam ediyor. 80 kişiyi taşıyan askeri tahliye uçağı bugün Tümen kentine iniş yaptı. İkinci uçağın da kalkış için hazırlıklarını sürdürdüğü belirtildi.

5.02.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Saraybosna'dan bakıp Şam'ı görmek

Saraybosna -Suriye 2011-2012 ile Bosna 1992-1995 arasında karşılaştırmalar yapılıyor. Bunu yapanlardan biri de benim. Üstelik, Bosna-Suriye karşılaştırmasına, güneyimizdeki gelişmelerin hayli erken bir aşamasında başladım.

11.06.2012

Uçak kazasındaki sır perdesi aralanıyor

İSPANYOL askerlerini Afganistan’dan ülkelerine götürürken Trabzon’a düşen Ukrayna uçağı ile ilgili sır perdesi aralanıyor.

11.07.2004

İdlib ve Suriye

İdlib Suriye’nin küçük bir vilayeti, sadece 6 bin km2 ‘lik bir alan. Suriye Savaşı’ndan önceki nüfusu 2 milyonun altında. Suriye’de iç savaşın patlak verdiği ilk yerlerden biri ve başından beri Şam’daki rejime muhalefetin güçlü olduğu bir bölge.

6.02.2020