EKSTRA
MENÜ

Uğur Yücel

Uğur Yücel haberleri sayfasında güncel ve son dakika Uğur Yücel hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.931 Uğur Yücel haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Uğur Yücel Haberleri

Bu filmleri kaçırmayın

Bu filmleri kaçırmayın!

2013’te vizyona girecek yerli filmlerin sayısı bir hayli fazla. Kimisi festivallerde gösterildi, kimisininse çekimleri hâlâ sürüyor. Bakın Türkiye’nin önemli sinema eleştirmenleri bunlar arasından hangilerini dört gözle bekliyor

25.01.2013Kelebek
Berlinale’de  üç Türk filmi gösterilecek

Berlinale’de üç Türk filmi gösterilecek

Bu yıl 63’üncüsü yapılacak Uluslararası Berlin Film Festivali Berlinale’de üç Türk filmi gösterilecek.

21.01.2013Kelebek
Kadınlar seksi daha rahat konuşuyor

Kadınlar seksi daha rahat konuşuyor

Bir film yaptı, insanlar ikiye bölündü. Recep İvedik’i sevenlere bir başka bakıldı Türkiye’de, sevmeyenle kesin çizgiyle ayrıldı beğenenler.

19.01.2013Kelebek

Ezgi Mola:Kadınlar seksi daha rahat konuşuyor Şahan Gökbakar: Biz kesinlikle seks konuşmuyoruz

Bir film yaptı, insanlar ikiye bölündü. Recep İvedik’i sevenlerle, sevmeyenler kesin çizgiyle ayrıldı.Şimdi yepyeni bir filmle Celal ve Ceren ile karşınızda Şahan Gökbakar. Yine komik, yine doğal, yine argo. Şahan Gökbakar ve Ezgi Mola’yla buluştuk, gülmekten zor konuştuk.

18.01.2013Kelebek
KİTAP

KİTAP

12.01.2013Seyahat
Karaoğlanın ilk sınavı

Karaoğlan'ın ilk sınavı

Suat Yalaz’ın efsane çizgi romanı “Karaoğlan” beyazperdeye uyarlandı.

11.01.2013Kelebek
Bu da gelir bu da geçer

Bu da gelir bu da geçer

Suriyeli Kürt müzisyen Xero Abbas, önceki akşam İstanbul’daki bir gece kulübünde sahneye çıktı. Abbas, kendisini dinlemeye gelen Sezen Aksu ve Yavuz Bingöl’le birlikte “Bu da Gelir, Bu da Geçer” türküsünü söyledi.

8.01.2013Kelebek
Tribünden gladyatörleri izliyorlar

Tribünden gladyatörleri izliyorlar

“Benim için büyük keder” dediği Türkiye’nin, en iyi sinemacılarından biri Uğur Yücel. Şimdi ‘Yağmur Kesiği’yle edebiyat dünyasına da selam çakıyor. Yücel’e göre bu ülkede yüzyıllardır katliamlar yapılıyor, cinayetler işleniyor ve bunları kimse duymak istemiyor.

5.01.2013Kelebek
Entelektüel bir şeyler var da ben mi dahil olmuyorum

Entelektüel bir şeyler var da ben mi dahil olmuyorum?

Mutlu mu, âşık olabiliyor mu, bir günü nasıl geçiyor, daralınca nasıl bir yere kaçıyor, neden her sabah maydanoz suyu içiyor? Kenan İmirzalıoğlu, 38 yaşında hayatta bulunduğu noktayı anlattı.

5.01.2013Seyahat
Tony Soprano’nun ruhunu rahat bırakın

Tony Soprano’nun ruhunu rahat bırakın

Uğur Yücel 2013’te Sopranos uyarlamasında başrolde. Ne yazık ki her hikâye, karakterleri alıp İstanbul’da eve yerleştirmekle ‘dönüşmüyor’. İntikamcı kızı, hapishane kaçkınlarını alıp getirirsiniz de Tony Soprano buraya gelmez.

29.12.2012Kelebek
Özgünün havasını indirdim

Özgü'nün havasını indirdim

Başlı başına bir maceraydı Dilber Ay ile röportaj yapmak... Yıllarca Anadolu’nun nabzını tutmuş, sıfırdan başlayarak inişler çıkışlar yaşamış, defalarca hayatın dibini de, şöhretin yüzünü de görmüş bir “deli” kadın... Bir de korku var tabii yüreğimde... Kolay değil “delikanlı” Dilber Ay ile söyleşeceğiz. Sonunda her şeyi göze alıp Kasımpaşa’daki Demircan Oteli’nin yolunu tuttuk. İstanbul’a geldiklerinde orada kalırmış Dilber Hanım ve eşi İbrahim Karakaş. Kelleyi çok sevdiğini öğrenince otele bir dolu kelle de ısmarladık, bizimkini almasın diye... Ama boşunaymış bütün korkularımız. Karşımızda şurup gibi bir Dilber Ay bulduk.

25.12.2012Kelebek
Erdoğan Kürtler’le randevusunu kaçırmamalı

Erdoğan Kürtler’le randevusunu kaçırmamalı

Işın Çelebi, dört yıldan fazla bakanlık, 15 yıl milletvekilliği yaptı. Özal’la birlikte yürüdü. Yaşadıklarını ‘Türkiye’nin Dönüşüm Yılları-Yeniden Öğrenme Zamanı’nda yazdı. Özal ile Erdoğan’ın yer yer karşılaştırıldığı kitaptan alınacak dersler var.

8.12.2012Gündem
TÜRKAN ŞORAY BANA GICIK OLMUŞ

TÜRKAN ŞORAY BANA GICIK OLMUŞ

Ayakları yere basan bir uçuk, oksimoronun Türkçe sözlükte karşılığı olsa, tam oraya vesikalık fotoğrafı yapıştırılası insan Nurgül Yeşilçay “Bilinçli şuuarsuzluğun” derinliğinden bildiriyor. Ünlü oyuncu ile GQ Türkiye için Ebru Çapa görüştü.

30.11.2012Kelebek
Nihal Yalçın’la aranızda bir şey var mı”

Nihal Yalçın’la aranızda bir şey var mı?”

“Yalan Dünya” dizisinin Emir’i Sarp Apak, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde Küçükçekmeceli hayranlarıyla bir araya geldi.

12.10.2012Kelebek
Erkeğin oluyor da kadının neden genç sevgilisi olmasın

Erkeğin oluyor da kadının neden genç sevgilisi olmasın!

Aklında 40 tilki dolaşıyor, aynı anda binbir farklı plan yapıyor. Bir yandan kızını zengin biriyle evlendirip statü atlamanın, bir yandan genç sevgilisiyle vuslata ermenin hayallerini kuruyor. “Evlerden Biri”nin Leman’ı ve ona hayat veren başarılı oyuncu Mehtap Bayrı, şimdilerde izleyicinin yakın takibinde...

21.09.2012Kelebek
Çek bi uzun metraj efekti bol olsun

Çek bi uzun metraj efekti bol olsun!

Marangoz, çiftçi, akademisyen ya da büfeci olmanızın bir önemi yok. Eğer sinemaya aşıksanız ve bir film çekmek istiyorsanız yurtiçi ve yurtdışında senaryo yazmaktan kamera kullanımına kadar pek çok alanda eğitim alabilirsiniz. Siz yeter ki metrajınıza karar verin.

21.09.2012Gündem
44 bedenden 38e düştüm

44 bedenden 38'e düştüm

Oyunculuk aşkı lise yıllarında başladı, en önemli çıkışını “Canım Ailem” dizisiyle yaptı. Ve şimdilerde yeteneğini “Kötü Yol” setinde konuşturuyor. Ezgi Mola iki hafta aradan sonra bu akşam yeni bölümüyle ekrana gelecek dizide “kabiliyetsiz star Leman”ı canlandırıyor. Oyuncu, tüm arızalarına rağmen o karakterle gönül bağı kurmayı da başarmış!

11.09.2012Kelebek
“Eskiden ciddi ciddi tombiştim”

“Eskiden ciddi ciddi tombiştim”

Başarılı oyuncu Ezgi Mola, fiziksel değişimi ile dikkatleri üzerine çekti.

6.09.2012Etkinlikler
EZGİNİN 200 M2LİK EVİ

EZGİ'NİN 200 M2'LİK EVİ

Ezgi Mola geçen yıl evini değiştirdi, Nişantaşı’ndaki bir çatı dubleksi dairesine taşındı. Genç oyuncu, annesinin rahatını düşünerek aldığı yeni evinde InStyle Home dergisini ağırladı.

31.08.2012Kelebek
Havagazında sinema şöleni

Havagazı'nda sinema şöleni

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3 yıldır büyük ilgi gören “Sinematek gösterimleri”nde dünyaca ünlü Türk yönetmen Fatih Akın'ın “Soul Kitchen” filmi beyaz perdede olacak.

14.08.2012Ege
Yalnız kaptan

Yalnız kaptan

Bodrum’dan kopamayan Uğur Yücel, yelkenli teknesiyle koyları dolaşmaya devam ediyor.

13.08.2012Kelebek
Ferhan Şensoy kavuğu bana versin

'Ferhan Şensoy kavuğu bana versin'

5 yaşında tiyatro sahnesine adım atan Halit Akçatepe mesleğini tam 70 yıldır aralıksız sürdürüyor. Hababam Sınıfı’ndaki ‘Güdük Necmi’ rolüyle hafızalara kazınan duayen sanatçı bugüne kadar yüzlerce oyunun yanı sıra, 150 film ve dizide rol aldı. Akçatepe, hayatı ve mesleği üzerine Bugün gazetesinden Şebnem Özcan’ın röportaj verdi.

Akçatepe, Münir Özkul’dan Ferhan Şensoy’a geçen Dümbüllü’nün kavuğu için “Ferhan Şensoy yüzde yüz hak ettiği için almadı o kavuğu. Ferhan’ın da birisine o kavuğu vermesi lazım” dedi.

12.08.2012Kelebek
Çok şekerli Erbulak

Çok şekerli Erbulak

Altan Erbulak, Sevinç Erbulak, Dağhan Külegeç... Onları hepimiz tanıyoruz. Peki ya Ayşe Erbulak’ı? Bu ünlü ailenin az bilinen ama en renkli yüzünü? Tempo dergisi, Ayşe Erbulak ile usta işi ilk romanı “Çok Şekerli Ölüm”ü konuştu, sıra dışı hayatına daldı.

6.08.2012Kelebek
Utangaçlığım yüzünden çok dayak yedim

Utangaçlığım yüzünden çok dayak yedim

İki yıl aradan sonra “Ateş” adını verdiği bir türkü albümü çıkaran Yavuz Bingöl’le hem yeni albümünü hem de sinema projelerini konuşmak için buluştuk.

17.07.2012Kelebek
Fotoğrafları gördü 5 kilo verdi

Fotoğrafları gördü 5 kilo verdi

Uğur Yücel 10 gün önce Bodrum'da teknesine binerken mayoyla görüntülenmişti. Fotoğraflarını gazetelerde gören Yücel, diyete başladı.

7.07.2012Spor Arena
İnsafsız yaz

İnsafsız yaz

Fazla kilolarıyla başı dertte olan Deniz Seki ve Uğur Yücel, kamelardan ve meraklı gözlerden uzak kalmak için tekneyle denize açıldı. Ama kaçış planı işe yaramadı.

23.06.2012Kelebek
Aklım oyunculukta kalmıştı...

"Aklım oyunculukta kalmıştı..."

Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizisi Bizimkiler’in Ali’si Atılay Uluışık, oyunculuğa dönme kararı aldı...

1.05.2012Kelebek
Balalayka’nın tersi oldu

Balalayka’nın tersi oldu

İstanbul'da vefat eden Osman Yılmaz'ın cenazesi, Borçka'ya bağlı Maral köyüne, yolu kardan kapalı olduğu için Gürcistan üzerinden götürüldü. Bu yolculuk akıllara 2000 yapımı Balalayka filmini getirdi. Başrolleri Kemal Sunal, Cem Davran ve Yekaterina Rednikova'nın paylacağı Balalayka filminin çekimleri için Trabzon’a hareket eden uçakta usta oyuncu Kemal Sunal, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Sunal’ın yerine kadroya Uğur Yücel’in dahil olmasıyla çekimlerine başlanan film; babalarının vasiyeti üzerine bir araya gelen üç erkek kardeşin, babalarının cenazesini Batum’dan İstanbul’a getirmek üzere çıktıkları yolculukta başlarından geçenler anlatılıyor.

11.04.2012Gündem
Aksilikler diziyi başlamadan bitirdi

Aksilikler diziyi başlamadan bitirdi

Star TV, Türk sinemasının efsane oyuncularından Müjde Ar’ın başrolünü oynadığı “Bir Bu Eksikti” isimli sit - com’u ekrana getirmeye hazırlanıyordu.Ancak peş peşe yaşanan aksilikler yüzünden dizi şimdilik iptal edildi.

11.04.2012Kelebek
Güneşi bekliyor

Güneşi bekliyor

Şebnem Bozoklu, zorunlu istirahatte...

4.04.2012Kelebek
Bugün olsa hangi meyhaneye takılırlardı

Bugün olsa hangi meyhaneye takılırlardı

Gördüğüm umumi lüzum ve çevremden sürekli gelen yoğun tavsiye talepleri üzerine bir süre meyhane ve meyhane kültürünü işliyoruz. Cilası sizin olsun, ben öncesinden ‘dem’ vurayım... Mısralarında meyhane kültürüne yer vermiş sayısız şair var. Oturdum meyhaneler hakkında yazdıklarını okudum, bu adamlar bugün yaşasalar nerelere takılırlardı diye alemlere daldım. Eğlenceli bir liste çıktı: Rubai, Divan edebiyatı, İkinci Yeni ya da Garip akımı... Bana şiirini söyle sana meyhaneni söyleyeyim!

16.03.2012Kelebek
-42de çekim

-42'de çekim

Uğur Yücel, yeni filmi "Buz Dağı"nın çekimlerine Kars'ta başladı.

27.02.2012Kelebek
Babam da polisti

Babam da polisti

“Aşk-ı Memnu”da Behlül’ün nişanlısı Elif’i canlandıran ve bu rolle Ortadoğu’da da ünlenen Eda Özerkan, şimdilerde Star TV’nin ilgiyle izlenen dizisi “Firar”la seyirci karşısına çıkıyor. Genç oyuncu, Komiser Elif rolünü gururla oynadığını söylüyor: “Bir emniyet mensubunu canlandırmak benim için gurur verici. Hiç zorlanmıyorum, çünkü rahmetli babam da polisti.”

16.02.2012Kelebek
Apartman yöneticisi oldu

Apartman yöneticisi oldu

Okan Bayülgen, yıllardır oturduğu Galata’daki tarihi Doğan Apartmanı’nda iki daire daha aldı, bloğa yönetici oldu.

27.01.2012Kelebek
Uğur Yücelden yeni dizi müjdesi

Uğur Yücel'den yeni dizi müjdesi

Usta oyuncu Uğur Yücel yeni dizinin müjdesini verdi.

9.01.2012Gündem
Baş başa yemek

Baş başa yemek

Uğur Yücel, önceki akşam Asmalımescit’teki bir mekândaydı.

13.12.2011Kelebek
Senaryo kötüyse Al Pacino da  kurtaramaz

Senaryo kötüyse Al Pacino da kurtaramaz

KADIKÖY Belediyesi Sanat Kütüphanesi, geçtiğimiz gün Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Muhsin Bey” filmi için özel gösterim düzenledi.

4.12.2011Kelebek
Derya Alabora’nın Hayatı Sanat

Derya Alabora’nın Hayatı Sanat

Sinema, tiyatro, dizi, siyaset ve özel hayata dair çarpıcı bir sohbet!

16.11.2011Etkinlikler
Türkiye sinemasının zirvedeki yüzü: EŞKIYA

Türkiye sinemasının zirvedeki 'yüz'ü: EŞKIYA

Şener Şen, rol aldığı Eşkıya , Hababam Sınıfı , Züğürt Ağa, Muhsin Bey ve Neşeli Günler le ilk 10 da en fazla filmi bulunan oyuncu oldu.

27.10.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Hepsini kaldırın gitsin!

Konya İl Genel Meclisi, 31 ilçede araştırma yaptırmış ve şu sonuca ulaşmış:

29.11.2012

Hırsız Polis

Hırsız Polis diye bir dizi vardı, bilmem kaç sene önce...

15.10.2012

Uyursan ölürsün!

Terör olaylarının gündemden düşmediği şu günlerde Türk sineması ve terör konulu bir araştırmaya ne dersiniz?

12.09.2012

Murat Boz’un memeleri

MURAT Boz’la bir süre önce Elele’ye röportaj yaptım.

7.08.2012

Ruh eşim!

Eflatun, “önemli olan hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır” diyor.

25.06.2012

Yazlık mevzular arası trekking

Bundan sekiz-dokuz yıl önce... Türkbükü’ndeki bir evden gece yarısı ansızın İstiklal Marşı sesleri yükselirdi.

25.06.2012

İnsafsız magazin

Bikinili fotoğrafları çekilen en son ünlü Deniz Seki oldu, bu fotoğraflar benim haklılığımı bir kez daha ortaya koydu.

25.06.2012

Başkası olmayı beceremeseydim kendim de olamazdım

Sedef, Demet’in kardeşi. Ama ablası gibi. Onun hayatında çok önemli bir yeri var yemek uzmanı Sedef İybar’ın. Bu röportajı yaparken de vardı. O da Demet Akbağ gibi esprili, komik ve duruma hâkim. Birlikte kadın geyiği çevirdik, acayip eğlendik. Bu röportaj yarın da devam edecek...

13.02.2012

Sizin en iyiniz hangisi?

SİZE bir soru:

Sizce en iyi Türk filmleri hangileridir?

3.12.2011