MENÜ

Uğur Kantar

Uğur Kantar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uğur Kantar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uğur Kantar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 65 Uğur Kantar haberi bulunmuştur.

Uğur Kantar Haberleri

Askerde ölüm davasında karar: Disko’daki işkence sistematik yapıldı

Askerde ölüm davasında karar: Disko’daki işkence sistematik yapıldı

Askeri mahkeme, KKTC’de askerlik yaparken konulduğu, ‘disko’ olarak bilinen disiplin koğuşunda gördüğü işkence sonucu yaşamını yitiren Uğur Kantar’ın ölümüne ilişkin davanın gerekçeli kararını açıkladı. Üç sanık hakkında 105 aya varan hapis cezaları veren mahkeme kararında Kantar’a sistematik işkence yapıldığı vurgulandı...

11.11.2015Gündem
Diskoda ölüme müebbet hapis

Diskoda ölüme müebbet hapis

ASKERLİK görevini yaparken, “disko” diye nitelendirilen disiplin koğuşunda gördüğü ağır işkenceler sonucu hayatını kaybeden Uğur Kantar davasında karar çıktı. Girne Askeri Mahkemesi “işkence” suçundan sanıklar Fırat Keser ve Ayhan Aslan’ın “müebbet hapis” cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme, diskoda kalan diğer askerlere yönelik eylemleri için de iki sanığı toplam 100’er yıl hapis cezasına da makum etti.

9.07.2015Gündem
Rekor ceza

Rekor ceza

Askerlik görevini yaparken, “disko” diye nitelendirilen disiplin koğuşunda gördüğü ağır işkenceler sonucu hayatını kaybeden Uğur Kantar davasında karar çıktı. Girne Askeri Mahkemesi, sanıklar Fırat Keser ve Ayhan Arslan’a “Neticesi sebebiyle ağırlaşmış işkence” suçundan müebbet hapis cezası verdi.

8.07.2015Gündem
‘Disko’da ölüme ağırlaştırılmış ömür boyu istemi

‘Disko’da ölüme ağırlaştırılmış ömür boyu istemi

Askerlik görevini KKTC’de yaparken, ‘disko’ diye nitelendirilen disiplin koğuşunda gördüğü ağır işkenceler sonucu hayatını kaybeden Uğur Kantar davasına devam edildi.

13.09.2014Gündem
‘Disko’dan askerler serbest

‘Disko’dan askerler serbest

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) vatani görevini yapan Uğur Kantar, Temmuz 2011’de aldığı cezası nedeniyle disiplin koğuşunda, “Tekme, tokat, yumruk, sandalyeye kelepçeli olarak güneşin altında bırakma” yöntemleri nedeniyle öldü.

23.05.2014Gündem
Diskoda işkenceye 2 tutuklama

Diskoda işkenceye 2 tutuklama

Uğur Kantar’ın KKTC’de askerlik yaparken disko denilen disiplin koğuşunda işkenceyle ölümünden sorumlu tutulan askerler Ayhan Arslan ve Fırat Keser’in tahliyesine yapılan itirazı değerlendiren Adana Askeri Mahkemesi sanıkların tekrar tutuklanmasını kararlaştırdı.

29.04.2014Gündem
Kelepçeledik, tokat salladık, su döktük

Kelepçeledik, tokat salladık, su döktük

Uğur Kantar, 2011’de KKTC’de vatani görevini yaparken aldığı disiplin cezası nedeniyle ‘disko’ diye tabir edilen disiplin koğuşuna konuldu.

22.03.2014Gündem
Uğur Kantar davasında tutuklu sanıklar tahliye oldu

Uğur Kantar davasında tutuklu sanıklar tahliye oldu

Vatani görevini yaparken konulduğu disiplin koğuşunda gördüğü işkenceler nedeniyle hayatını kaybeden Uğur Kantar davasında, Askeri Mahkeme tutuklu sanıklar Ayhan Arslan ve Fırat Keser’in tahliyesine karar verdi.

22.03.2014Gündem
Avukatlara DHKP-C operasyonu

Avukatlara DHKP-C operasyonu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın DHKP-C operasyonu çerçevesinde nöbetçi mahkemeden aldığı izinle, dün saat 04.00’te, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Antalya, Muğla ve Bursa’da belirlenen adreslere eşzamanlı operasyon düzenlendi. Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu’nda arama yapılarak 15 avukat ile 4 Grup Yorum üyesinin de aralarında bulunduğu 90 kişi gözaltına alındı.

18.01.2013Gündem
Türkiye’nin gündemindeki davalara bakıyorlardı

Türkiye’nin gündemindeki davalara bakıyorlardı

İstanbul polisinin DHKP-C örgütüne yönelik düzenlediği şafak baskınıyla gözaltına alınan Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu avukatları, Türkiye’nin gündemine oturan davalara bakıyorlardı. Taylan Tanay, Oya Aslan, Güray Dağ, Gülvin Aydın, Ebru Timtik, Barkın Timtik, Naciye Demir, Güçlü Sevimli, Selçuk Kozağaçlı ve Efkan Bolaç’ın baktığı davalardan bazıları şöyle:

18.01.2013Gündem
Önemli davalara bakan avukatlar gözaltında

Önemli davalara bakan avukatlar gözaltında

İzmir, İstanbul ve Ankara'nın da olduğu 7 ilde DHKP-C terör örgütüne yönelik ortak operasyon düzenlendi. İstanbul'da çok sayıda avukat gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Türkiye'nin gündemine damga vurmuş Engin Çeber, KKTC'de askerde hayatını kaybeden er Uğur Kantar, parasız eğitim pankartı açtığı için tutuklanan Berna Yılmaz ve Ferhat Tüzer'in avukatlıklarını yapan isimler var. Bu arada gözaltındaki Taylan Tanay ve Efkan Bolaç, İstanbul Barosu ile birlikte ‘Alo Polis İmdat’ hattını kuran isimler olarak biliniyor.

18.01.2013Gündem
Genelkurmay’ın iddialara ilgisi

Genelkurmay’ın iddialara ilgisi

OKUR Temsilcisi olarak okurlardan bazen Hürriyet ve gazetecilik dışındaki konularla ilgili de mesajlar alıyorum.

‘Disko’da ölüme Meclis’ten ilginç rapor

‘Disko’da ölüme Meclis’ten ilginç rapor

Er Uğur Kantar’ın askerliğini yaparken disiplin koğuşunda dayak ve kötü muamele sonucu ölümünün ardından KKTC’ye giden TBMM heyeti ilginç bir rapor kaleme aldı.

14.03.2012Gündem
Askerlerin intihar rakamlarını Devlet Su İşleri mi verecek

Askerlerin intihar rakamlarını Devlet Su İşleri mi verecek

Tolga İslam, askerde kötü muamele görenlerin başvurularını toplayan askerhaklari.com web sitesinin kurucusu. Arkadaşlarıyla birlikte askerdeki hakaret, dayak, işkence, intihar ve şüpheli ölümlere karşı sivil bir girişim yürütüyor. O aslında Cihangir, Galata gibi semtlerde yaşanan ‘soylulaşma’ süreçlerini araştıran bir kent sosyoloğu ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyesi

18.02.2012Kelebek
Milyarlarca terör tazminatı ödendi Uludereli alınca mı kötü olacak

Milyarlarca terör tazminatı ödendi Uludereli alınca mı kötü olacak

Ayhan Sefer Üstün, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı. AK Parti Milletvekilliği öncesinde MAZLUMDER yöneticiliği yaptığı için insan haklarına da aşina. 34 kaçakçının hava operasyonuyla öldürülmesini araştırmak üzere heyet olarak gittiği Uludere’de gördüğü tablo askeri hakimlik anılarını depreştirmiş.

11.02.2012Gündem
İşkenceden öldüğü iddia edilen Er’in babası konuştu

İşkenceden öldüğü iddia edilen Er’in babası konuştu

Er Uğur Kantar’ın vatani görevini yaparken işkenceden öldüğü iddialarıyla ilgili olarak baba Aydın Kantar, CNN Türk’te 5N1K programına katıldı ve oğlunun ölümüyle ilgili konuştu.

17.10.2011Gündem
Askerde işkence iddialarına Genelkurmaydan sert açıklama

Askerde işkence iddialarına Genelkurmay'dan sert açıklama

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde, Er Uğur Kantar'ın vefatı ile ilgili basında çıkan haberler hakkında açıklama yapıldı.

17.10.2011Gündem
Sorumlu subayların hepsi ortaya çıkarılacak

Sorumlu subayların hepsi ortaya çıkarılacak

KKTC’de askerlik görevi sırasında ‘disko’ olarak tabir edilen disiplin koğuşunda işkence gördükten sonra yaşamını yitiren er Uğur Kantar’la ilgili soruşturmanın genişletilmesi için Meclis devreye girdi.

16.10.2011Gündem
‘Disko’ kurbanına veda

‘Disko’ kurbanına veda

KKTC’de “disko” denilen disiplin koğuşunda kötü muamele gördüğü iddia edilen ve 2,5 aydır tedavi gördüğü Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) hayatını kaybeden er Uğur Kantar’ın cenazesi toprağa verildi.

14.10.2011Gündem
ASKERDE İŞKENCEDEN ÖLEN MEHMETÇİK TOPRAĞA VERİLDİ

"ASKERDE İŞKENCE"DEN ÖLEN MEHMETÇİK TOPRAĞA VERİLDİ

Cenazeye Başbakan'ın kardeşi de katıldıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) terhisine 5 gün kala "disko" denilen disiplin koğuşunda yediği dayak sonucu öldüğü iddia edilen Uğur Kantar (21), toprağa verildi. Uğur Kantar’ın cenazesine yakınlarının yanı sıra Üsküdar’daki Emniyet Mahallesi’nde oturan komşuları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan da katıldı. Haber-Kamera: Yaşar KAÇMAZ - İSTANBUL DHA

14.10.2011Haber
Erdoğanın kardeşi ölen askerin cenazesinde

Erdoğan'ın kardeşi ölen askerin cenazesinde

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) terhisine 5 gün kala "disko" denilen disiplin koğuşunda yediği dayak sonucu öldüğü iddia edilen Uğur Kantar (21), toprağa verildi. Uğur Kantar’ın cenazesine yakınlarının yanı sıra Üsküdar’daki Emniyet Mahallesi’nde oturan komşuları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan da katıldı.

14.10.2011Gündem
Diskoda ölen Uğur neyin şehidi

'Disko'da ölen Uğur neyin şehidi

Kuzey Kıbrıs’taki askerlik görevi sırasında ‘disko’ olarak bilinen ‘disiplin koğuşu’nda 25 Temmuz günü gardiyan erler F.K. ve A.A. tarafından dövülen, susuz bırakılan ve güneş altında kelepçeyle bekletilen er Uğur Kantar 2.5 ay süren yaşam savaşını kaybetti ve önceki akşam yaşamını yitirdi. Kantar, Ankara’da Gülhane Askeri Tıp Akademisi yoğun bakım ünitesinde 26 Temmuz’dan bu yana tedavi görüyordu. Ölüm haberi ile yıkılan acılı baba Aydın Kantar’ın sözleri ise yürek burktu: “Çocuğumu askere gönderdim, devlete emanet ettim. Ama bana işkenceyle öldürülmüş cesedini verdiler. En azından bir özür beklerdim. Onu bile dilemediler.”

14.10.2011Gündem
‘Disko’da komaya  giren er  2.5  ay sonra  öldü

‘Disko’da komaya giren er 2.5 ay sonra öldü

Kıbrıs’ta askerlik yaparken içtimaya geç kaldığı gerekçesiyle “disko” denilen disiplin koğuşunda yediği dayak sonucu komaya girdiği iddia edilen er Uğur Kantar, 2,5 aylık yaşam savaşını kaybetti.

13.10.2011Gündem
GATAda tedavi gören asker hayatını kaybetti

GATA'da tedavi gören asker hayatını kaybetti

KKTC'de disiplin koğuşunda kötü muamele gördüğü iddia edilen ve 2,5 aydır Ankara GATA'da tedavi gören er Uğur Kantar hayatını kaybetti.

13.10.2011Gündem
Amasyada zincirleme trafik kazası: 2 ölü, 4 yaralı

Amasya'da zincirleme trafik kazası: 2 ölü, 4 yaralı

Amasya'nın Merzifon ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

2.12.2007Gündem
Hedefi üniversite açmak

Hedefi üniversite açmak

Zeki Esen, 10 yıl fizik öğretmenliği yaptıktan sonra Diyarbakır’da Bahçeşehir ve Uğur Okulları adıyla tam 7 okul açtı. 3 bine yakın öğrencisi ve 300 çalışanı olan Esen’in en büyük hayali şimdi üniversite açmak. Diyarbakır Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Esen, kente spor ve müzik okulu açmayı da planlayarak, “Velilerimizden talep var, zamanı bekliyoruz” diyor.

17.02.2019Eğitim
Saadet Partisinin adayları belli oldu

Saadet Partisi'nin adayları belli oldu

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu; "Kendi adaylarımızı kendi listemizden gösterdik. CHP listesi ile ilgili bir çalışmamız olmadı" dedi.

21.05.2018Gündem
Karatede Esat Delihan, yeniden başkan

Karatede Esat Delihan, yeniden başkan

Türkiye Karate Federasyonu Başkanlığı'na Esat Delihasan yeniden seçildi.

21.10.2016Diğer
Ankara Emniyetinde atama ve yer değiştirmeler

Ankara Emniyeti'nde atama ve yer değiştirmeler

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ağustos ayı içerisinde açıkladığı emniyet müdürleri terfileri ile genel atama dönemi emniyet müdürleri tayinlerinin ardından, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde de görev yeri değişen emniyet müdürleri belli oldu.

3.09.2015Gündem
Milletvekili geçici aday listesi açıklandı

Milletvekili geçici aday listesi açıklandı

7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerine ilişkin geçici aday listesi açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan YSK Kararına göre, 20 siyasi parti seçime katılacak -Türkiye genelinde 166 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

15.04.2015Gündem
HDP milletvekili aday listeleri açıklandı İşte o adaylar

HDP milletvekili aday listeleri açıklandı! İşte o adaylar

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 7 Haziran 2015 genel seçimler için milletvekili adaylarını açıkladı.

8.04.2015Gündem
HDPnin kesinleşmiş aday listesi

HDP'nin kesinleşmiş aday listesi

2015 Genel seçimlerinde HDP'nin milletvekili aday listesi netleşti. Eşbaşkanlar Selahattin Demirtaş İstanbul, Figen Yüksekdağ ise Van'dan aday oldu.

7.04.2015Gündem
Ege takımları transfere doyamadı

Ege takımları transfere doyamadı

FUTBOLDA birinci transfer dönemi, 1 Eylül'de sona ererken Ege takımları arasında inanılmaz bir trafik yaşandı. Spor Toto Süper Lig, PTT 1'inci Ligi, Spor Toto 2'nci Ligi ve Spor Toto 3'üncü Ligi'nde mücadele eden 21 Ege takımı yeni sezon öncesi 313 futbolcuyu renklerine bağlarken, 304 oyuncu ile yollarını ayırdı.

9.09.2014Ege
Cesaretin varsa Tunceli’de söyle

Cesaretin varsa Tunceli’de söyle

Başbakan Erdoğan, milliyetçilikle ilgili sözlerine “Sıkıysa git Rize’de söyle” diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na grup toplantısında bir kez daha cevap verdi, “Hodri meydan, cesaretin varsa Tunceli’ye gidip o millet tanımını orada da yap görelim” dedi. Erdoğan, “Kendi içinde ceddini bilmez tipleri barındıran bir Genel Başkan’dan bir şey olmaz” diye konuştu.

26.02.2013Gündem
Figüranlar ayaklandı kendi dizilerini çekiyor

Figüranlar ayaklandı kendi dizilerini çekiyor

İnternet, kendini ve işlerini göstermek isteyenler için büyük bir özgürlük alanı artık. Üstelik yapılan iyi işler mutlaka destekçisini buluyor. Sosyal medya kendi meşhurlarını, yani ‘sosyal starlar’ı yaratmaya çoktan başladı. Bu durum, birçok amatör projenin hayata geçirilmesini de teşvik ediyor tabii.

28.07.2012Kelebek
Eşiyle ilk kez

Eşiyle ilk kez

Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 2’inci Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu. Geceye Yahşi Cazibe'nin Simge'si Hande Katipoğlu eşiyle katıldı. Katipoğlu, derin dekoltesi ile dikkat çekti.

10.05.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Beşiktaş’ta utanılacak işler

CHP Beşiktaş örgütünde, partide son zamanlarda pek görülmeyen ‘yumruklu, küfürlü ve sandalyelerin havada uçuştuğu’ bir gerginlik yaşanacağı bekleniyordu.

29.04.2014

Gündemden düşmüyor

KÖY Enstitüleri Yasası 17 Nisan 1940’da kabul edildi. Kuruluşlarının 74. yılında Enstitüleri anma toplantıları düzenleniyor.

16.04.2014

Dolardan bankalar mı kazandı

“TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, CNN Türk’te katıldığı programda rekor üstüne rekor kıran dolarla ilgili olarak ilginç bir yorumda bulundu.

7.02.2014