MENÜ

Ucuz Et

Ucuz Et ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ucuz Et haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ucuz Et haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.315 Ucuz Et haberi bulunmuştur.

Ucuz Et Haberleri

Bakan Fakıbabadan Migrosa ucuz et teşekkürü

Bakan Fakıbaba'dan Migros'a 'ucuz et' teşekkürü

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bazı zincir marketlerde satışa sunulacak "ucuz kırmızı et projesine" ilişkin "Bizim amacımız hakikaten dar gelirli vatandaşlarımızın, alt gelir grubunun daha ucuz et yemesiydi. Biz rekabet etmiyoruz. Piyasayı regüle etmeye çalışıyoruz." dedi

5.11.2017Ekonomi
Bakan Fakıbaba: Ucuz et Avrupa’dan geliyor

Bakan Fakıbaba: Ucuz et Avrupa’dan geliyor

UCUZ et projesiyle temin edilen hayvanların helal olmadığına yönelik iddialar hakkında açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Bunlara çok dikkat eden bir iktidarın bakanlarıyız. Et, Avrupa’dan geliyor ve bizim oradaki kasaplarımız müslüman arkadaşlar. Ben yemediğim eti başkasına yedirmem” dedi.

4.11.2017Ekonomi
Bakandan ucuz et açıklaması: Yemediğim eti başkasına yedirmem

Bakan'dan ucuz et açıklaması: Yemediğim eti başkasına yedirmem

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, "Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem" diye cevap verdi.

4.11.2017Ekonomi
Kasaplardan hodri meydan: Etin kilosunda 6 TL indirim yaparız

Kasaplardan hodri meydan: Etin kilosunda 6 TL indirim yaparız

TÜRKİYE Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) zincir marketler üzerinden ucuz et satışı yapılacağı açıklamasını değerlendirdi. Yardımcı, "Ele vereceğinize bize verin, biz satalım. Bizden de KDV'yi kaldırsınlar, 4 TL indirim yapalım. Hatta 2 TL de kendimizden yaparız. Toplamda kilo fiyatında 6 TL indirim olur. Hodri meydan" dedi.

4.11.2017Ekonomi
Ucuz et... Ama herkese

Ucuz et... Ama herkese!

Et ve Süt Kurumu aracılığı ile ülke genelinde hizmet veren iki market 29 liradan kıyma ve 31 liradan kuşbaşı et satışına başladı. Vatandaşın ucuz ete ulaşmasının önü de açılmış oldu. Ancak vatandaşın alacağı etin özellikleri ve ulaşılabilirliği konusunda belirsizliğini koruyan birçok soru var.

3.11.2017Ekonomi
Ucuz et satılmaya başladı

Ucuz et satılmaya başladı

BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç, "Et satış fiyatlarını ucuzlatma projesi kapsamında yapılan satışlardan BİM hiçbir kar elde etmeyecektir" dedi. Aykaç, Et ve Süt Kurumu ile 1 Kasım'da yapılan sözleşme gereğince, kurumdan tedarik edilen karkas etlerin tedarikçi firmalar tarafından kuşbaşı ve kıyma haline getirilerek 500 gramlık MAP ambalajlarda hazırlandığını ve bugün itibarıyla yurt genelindeki tüm mağazalarda satışına başlandığını bildirdi.

3.11.2017Ekonomi
Ucuz ette yeni gelişme...

Ucuz ette yeni gelişme...

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Et ve Süt Kurumunun (ESK) uygun fiyatlı etlerinin sadece 2 market zinciri tarafından satılacak olmasına ilişkin, 'Talebimiz, ülke genelinde faaliyet gösteren 26 bin kasap iş yerine de bu imkanın tanınmasıdır' ifadesini kullandı.

3.11.2017Ekonomi
Fakıbaba: Fakir insanları etle buluşturuyoruz

Fakıbaba: Fakir insanları etle buluşturuyoruz

Et ve Süt Kurumu etlerinin marketlerde satılmasına ilişkin milletvekillerinin eleştirilerini yanıtlayan Fakıbaba, "Farzedelim ki gittiniz, et saat 11.00'de bitti. Zaten siz gitmezsiniz, ben de gitmem. 'Kasabımdan 40 liraya alırım.' dersiniz. Biz o etleri dar gelirli insanları korumak adına oraya koyuyoruz. Esasında benim hakkım yok onu tüketmeye, sizin de hakkınız yok. Esasında sizin bize teşekkür etmeniz lazım, fakir insanları etle buluşturuyoruz."

2.11.2017Ekonomi
Ucuz et satışı yapacak iki market açıklandı

Ucuz et satışı yapacak iki market açıklandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından yapılan açıklamada, "A101 ve BİM firmalarıyla sözleşmeler imzalanmıştır. Sözleşme gereği, bu firmalara kurumumuzdan karkas et sevkiyat işlemlerine bugün itibariyle başlanacaktır" denildi.

2.11.2017Ekonomi
Et fiyatları belli oldu...

Et fiyatları belli oldu...

Et ve Süt Kurumu tarafından marketler zincirine satılacak ucuz et konusu için sona gelindi. Peki, ucuz et satışı ne zaman başlıyor? Ucuz et satışı nerelerde yapılacak? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba son yaptığı açıklamada yakında et fiyatlarıyla ilgili düzenlemenin yürürlüğe gireceğini açıkladı. Böylece kuşbaşı 31 TL'den ve kıyma 29 TL'den satılacak.

2.11.2017Ekonomi
Migros’tan ucuz et başvurusu

Migros’tan ucuz et başvurusu

UCUZ et satmak için Et ve Süt Kurumu’na (ESK) başvurular pazartesi günü saat 17.00 itibariyle sona erdi.

1.11.2017Ekonomi
Migrostan ucuz et başvurusu

Migros'tan 'ucuz et' başvurusu

Migros, ESK'nın 'ucuz et' ilanına teklif verdi. ESK'nın ilgili ilanına başvurular dün sona ererken, marketlere et satışına bugünden itibaren başlanması bekleniyor.

1.11.2017Ekonomi
Ucuz etin yolu danadan değil anadan geçer

Ucuz etin yolu danadan değil anadan geçer!

HÜRRİYET’te bir süredir et ve süt ürünleri fiyatlarına yönelik ayrıntılı haberler vermek istiyoruz. Öncelikle belirtmek gerekiyor ki, hükümetin özellikle et fiyatlarını düşürmek yönündeki çabasını takdir etmek gerek.

31.10.2017Ekonomi
Migros ucuz et satışı için başvurusunu yaptı

Migros "ucuz et satışı" için başvurusunu yaptı

Ucuz et satışına saatler kalırken, perakende sektöründe dikkat çeken açıklamalardan biri Migros'tan geldi. Şirketten yapılan açıklamada, sağlıklı ete, en uygun fiyatla en fazla kişiye ulaştırılmasının, tüm perakendecilerin önemle üstünde durduğu bir konu olduğu belirtildi.

31.10.2017Ekonomi
Ucuz et satışı yarın başlıyor

Ucuz et satışı yarın başlıyor

ET Süt Kurumu (ESK), ucuz et satışına ilişkin çalışmalarını tamamladı. Konuya ilişkin duyuru, kurumun internet sitesinde yayımlandı.

30.10.2017Ekonomi
Çalışmalar tamam... İki gün sonra ucuza satılacak...

Çalışmalar tamam... İki gün sonra ucuza satılacak...

Et ve Süt Kurumu (ESK), KDV dahil kıymayı kilogramı 29 liradan ve kuşbaşını ise kilogramı 31 liradan Türkiye'nin 81 ilinde kendi satış noktalarının tamamında satmayı taahhüt eden zincir marketlere, taze dana karkas et satışına 1 Kasım'dan itibaren başlayacak.

30.10.2017Ekonomi
Ucuz et için ‘market sözü’

Ucuz et için ‘market sözü’

ET ve Süt Kurumu, marketlere de ucuz et verecek. Ucuz et verilmesi için marketlerin de satış taahhüdünde bulunması gerektiğini söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan ulusal market zincirlerinde en ucuz ve en uygun fiyatla kıyma ve kuşbaşı et satışı yapılmasını hedefliyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirmek üzere kıymanın kilosunu 29 TL ve kuşbaşı etin kilosunu 31 TL’den satmayı taahhüt eden ve Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan zincir marketlere Et ve Süt Kurumumuz tarafından dana karkas et satışı yapılacak” dedi.

28.10.2017Ekonomi
Peynir, yoğurt, terayağ coştu

Peynir, yoğurt, terayağ coştu

Son günlerde süt ürünlerine vatandaş yaklaşamaz oldu. Özellikle büyük markaların süt ürünleri, zincir marketlerde ardı ardına zamlandı. Çiğ süt fiyatına ağustosta yapılan 9 kuruşluk zam, beyaz peynire 5 TL, tereyağa 8.5 TL, yoğurda ise 1 TL’lik zam olarak yansıdı. Sektör temsilcileri ise zamların sebebinin üreticiler olmadığını, marketlerin fiyatların yukarı çektiğini iddia etti. Market markalı ürünlerin fiyatında ise düşüş var.

28.10.2017Ekonomi
Artık lop et ithal edilebilecek... ‘Kemiksiz’ ithalat

Artık lop et ithal edilebilecek... ‘Kemiksiz’ ithalat

Kasaplık canlı hayvan ve karkas etten sonra şimdi de kemiksiz et olarak bilinen lop et ithalatına izin çıktı. Ancak sektör yetkilileri karkas ete göre lop etin denetiminin daha zor olacağını belirterek, bu iznin bazı riskleri de beraberinde getireceğini ifade ediyor.

7.10.2017Ekonomi
Bakandan büyük marketlerde ucuz et müjdesi

Bakan'dan büyük marketlerde 'ucuz et' müjdesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Et ve Süt Kurumu tarafından büyük market zincirlerine kurulacak reyonlarda halka ucuz ve sağlıklı et sunacaklarını söyledi.

1.10.2017Ekonomi
Kırmızı ette gümrük vergisi indirimi

Kırmızı ette gümrük vergisi indirimi

Ulusal Kırmızı Et Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Hacıince: "Yurt içi kırmızı et üretimi, tüketimi karşılama noktasına gelinceye kadar sadece besilik hayvanların ithalatı sürekli olmalı ve besicilerin taleplerini karşılayacak şekilde yapılmalı. Kesimlik hayvan ve karkas etin gümrük vergisi oranlarında yapılan düzenlemeler, et arzındaki yeterliliğin sağlanması, piyasadaki fiyat dalgalanmalarının stabilize edilmesi ve özellikle spekülatörlerin piyasa üstündeki olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması için alınmış tedbirlerdir" açıklamasında bulundu.

1.07.2017Ekonomi
Adanada ucuz et kuyruğu

Adana'da ucuz et kuyruğu

Adana'da yurttaşlar, sürekli artan et fiyatları nedeniyle Et ve Süt Kurumuna yöneldi. Satış mağazası önünde uzun kuyruklar oluştu.

16.06.2017Ekonomi
Genç yaşlı herkes sıraya girdi

Genç yaşlı herkes sıraya girdi

Et fiyatlarının sürekli artması Et ve Süt Kurumu satış mağazalarına ilgiyi artırırken, uzun kuyruklarda bekleyen tüketiciler, et çeşitlerinin az gelmesinden yakındı.

16.06.2017Ekonomi
Bu da oldu: Et ve Süt Kurumunun sahtesi çıktı

Bu da oldu: Et ve Süt Kurumu'nun "sahtesi" çıktı!

Piyasaya göre ucuz et sattığı için mağazalarında uzun kuyruklar oluşan Et ve Süt Kurumu'nun Antalya'da sahtesi ortaya çıktı.

8.06.2017Ekonomi
Et Süt Kurumu’nda kuyruk, kasap etiketlerinde artış var

Et Süt Kurumu’nda kuyruk, kasap etiketlerinde artış var

Kasaplarda satılan et fiyatlarında geçen aya göre kilogram başına 3-4 TL yükseliş var. Et ve kıyma ürünlerini yüzde 35’e varan oranlarda ucuza satan Et ve Süt Kurumu mağazaları önünde ise uzun kuyruklar dikkat çekiyor. İşte et piyasasındaki son durum.

2.06.2017Ekonomi
Bakan Çelik: Mali açıdan onların canını yakacağız

Bakan Çelik: Mali açıdan onların canını yakacağız

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et fiyatlarında hiç gereği yokken birkaç lira artış olduğunu belirterek, "Ortada spekülatörler var. Fiyatı yükseltmek için piyasadaki 500 veya bin hayvanı yüksek fiyattan topluyor, fiyatı yükselttikten sonra kendi 10 bin hayvanını piyasaya sürüyor uyanık adam... Bunların maliye açısından canlarını yakacağız." dedi.

29.03.2017Ekonomi
İstanbulda akılalmaz hırsızlık: 100 bin TLlik et çaldılar

İstanbul'da akılalmaz hırsızlık: 100 bin TL'lik et çaldılar

İstanbul Pendik'te piyasa değeri 100 bin lira olan et, 4 şahıs tarafından yarım saat içinde çalındı. Güpegündüz yapılan hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı.

22.08.2016Gündem
Bakan sert konuştu: Kimse haraç kesmeye kalkmasın

Bakan sert konuştu: 'Kimse haraç kesmeye kalkmasın'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bazı birlik ve odaların devletin verdiği desteklerin çoğuna el koyduklarını duyduklarını anlatarak, "Kimse oturup Deli Dumrul gibi haraç kesmeye kalkmasın. Biz buna müsaade etmeyiz" dedi.

11.07.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Herif bir ailenin felaketine yol açmış, söylediklerine baksan sanki Nâzım Hikmet

EMRAH Serbes’in cezaevinden söyledikleri dün Posta’da yayınlandı.

4.11.2017

Ucuz et... Ama herkese!

Et ve Süt Kurumu aracılığı ile ülke genelinde hizmet veren iki market 29 liradan kıyma ve 31 liradan kuşbaşı et satışına başladı. Vatandaşın ucuz ete ulaşmasının önü de açılmış oldu. Ancak vatandaşın alacağı etin özellikleri ve ulaşılabilirliği konusunda belirsizliğini koruyan birçok soru var.

3.11.2017

Kadir, Melih, Abdullah, Bülent falan... Şu anda ne düşünüyorlar?

- KADİR TOPBAŞ: Ben biraz kolay mı bıraktım acaba? Ben de Melih gibi olayın keyfini mi çıkarsaydım acaba? Yanlış mı yaptım acaba?

22.10.2017

Adalet çığlığı

ŞU tablo dikkat çekiyor: ‘Adalet Yürüyüşü’ şimdiye kadar Türkiye’de yapılan en büyük ‘organizasyon’; bir siyasi miting gibi değil, spor etkinliği gibi değil.

29.06.2017

Fiyatlara dikkat ‘et’

Kasaplarda satılan et fiyatlarında geçen aya göre kilogram başına 3-4 TL yükseliş var. Et ve kıyma ürünlerini yüzde 35’e varan oranlarda ucuza satan Et ve Süt Kurumu mağazaları önünde ise uzun kuyruklar dikkat çekiyor.

2.06.2017