MENÜ

Ucuz Et

Ucuz Et ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ucuz Et haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ucuz Et haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.314 Ucuz Et haberi bulunmuştur.

Ucuz Et Haberleri

Sudanın kilosu 4 dolara et teklifine Bakandan ilk yanıt

Sudan'ın kilosu 4 dolara et teklifine Bakan'dan ilk yanıt

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: "Taşıma suyla değirmen dönmeyeceğini bilen bir kardeşinizim. Eti 3 dolara alırsınız, yarın 5 olur, 8 olur. Benim özellikle üretici kardeşlerimi küstürmemem lazım. Sudan'ın 3 veya 4 dolardan göndermesi benim için çok önemli değil. Benim üreticimin maliyetleri gerçek fiyatları yansıtır. Biz hep üreticinin yanında olduk. Türkiye'deki üreticiler bu işin ihracatını yapabilecek kapasitede olan insanlardır. Biz devlet olarak onlara destek verdiğimizde inanıyorum ki kısa sürede et ithal eden değil, ihraç eden bir ülke olacağız" açıklamasında bulundu.

27.12.2017Ekonomi
Sudandan Türkiyeye ucuz et teklifi: Kilosu en fazla 4 dolar

Sudan'dan Türkiye'ye ucuz et teklifi: Kilosu en fazla 4 dolar

Sudan Tarım ve Orman Bakanı Abdullatif Ahmed Mohamed Ijaimi, "Eğer bir anlaşmaya varabilirsek Türkiye için yüksek kaliteli eti ucuza üretebiliriz. Fiyatı 4 dolardan daha fazla olmaz" dedi.

25.12.2017Dünya
Türkiyeye ucuz et teklifi... Bu fiyatı verdiler...

Türkiye'ye 'ucuz et' teklifi... Bu fiyatı verdiler...

Sudan Tarım ve Orman Bakanı Abdullatif Ahmed Mohamed Ijaimi, "Eğer bir anlaşmaya varabilirsek Türkiye için yüksek kaliteli eti ucuza üretebiliriz. Fiyatı 4 dolardan daha fazla olmaz." dedi.

25.12.2017Ekonomi
Yerli besiciye 250 TL destek

Yerli besiciye 250 TL destek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, 1 Ocak’tan itibaren, hayvanını kesime götüren küçük yerli üreticiye, 250 lira destek verileceğini söyledi

21.12.2017Ekonomi
Erken kesimden 30 bin ton kayıp var

Erken kesimden 30 bin ton kayıp var

TÜRK Veteriner Hekimleri Birliği Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mustafa Uludağ, erken kuzu kesimlerinin büyük sorun yarattığına dikkat çekerek, “Kuzular iki ay daha beslense 25 kilo rahat karkas et verecektir. Yıllık erken kesimden 30 bin tondan fazla karkas kaybımız vardır” dedi.

18.12.2017Ekonomi
Ucuz ette kasaplara kötü haber

Ucuz ette kasaplara kötü haber

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Et ve Süt Kurumu’nun ithal ettiği ucuz etin sadece iki market zincirinden satılmasının rekabeti ihlal ettiğini iddia etti. Bu gerekçeyle TESK, on binlerce kasap esnafı adına Rekabet Kurumuna başvurdu. Ancak Kurum Başkanı Ömer Torlak, ucuz et miktarının piyasanın yüzde 3’ünün altında kaldığını, dolayısıyla pazarda hakim durum oluşturmadığını söyledi.

1.12.2017Ekonomi
İthal ete karşı “kuzu” formülü

İthal ete karşı “kuzu” formülü

TÜRKİYE’DE son günlerde tartışılan et ithalatının azaltılmasına karşı “erken kuzu kesimi önleme formülü” gündeme geldi.

27.11.2017Ekonomi
Ucuz değil fiyatı ucuzlatılmış et

'Ucuz değil fiyatı ucuzlatılmış et'

Ahmet Eşref Fakıbaba, siyasetin en renkli isimlerinden biri. Dört ay önce oturduğu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koltuğunda ilk röportajını verdi. Et üreticilerini kızdıran ‘ucuz et’ projesini detaylarıyla anlatırken ithalat için ‘Bir noktada duracağız” diyor. Bakan Fakıbaba’ya sorduk: “Bu etler sağlıklı mı, siz de yiyor musunuz?” İşte cevapları...

26.11.2017Gündem
Haftalardır konuşuluyor Çok çarpıcı öneri geldi...

Haftalardır konuşuluyor! Çok çarpıcı öneri geldi...

Türkiye’de vatandaşa ucuz et yedirebilmek için uygulanan ithalat yönteminin besicileri küstürdüğünü, getirilen ucuz etin de asıl ihtiyaç sahiplerine ulaşmadığını belirten Erzurum Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü’nden Profesör Armağan Hayırlı, “Kıymanın kilogramı 29 TL, kuşbaşının kilogramı da 31 TL olarak belirlendi. Asıl ihtiyaç sahipleri kilogramı 15 TL’ye bile et alamaz. Bu fiyatlara ulaşmaları çok zor. İthalat yapılacağına ihtiyaç sahiplerine 500 liralık bir kart verilse, sadece et, süt ve yumurta alması sağlansa emin olun devletin bütçesi daha az zarar görür. Üretici de ithal etten zarar görmez” dedi.

20.11.2017Ekonomi
Yem fiyatları 3-4 ayda yüzde 100’e yakın arttı

Yem fiyatları 3-4 ayda yüzde 100’e yakın arttı

Başta yonca ve saman olmak üzere hayvan yemlerinin fiyatları yükselmeye devam ediyor. 30 kuruş olan samanın kilogram fiyatı 60 kuruşa, yoncanın kilogram fiyatı da 60 kuruştan 100 kuruşa çıktı. Uzmanlar, “Zamlar besicinin maliyetlerini arttırdı. Bu da et ve süt fiyatlarına zam olarak yansıyacak. Et fiyatlarının düşmesi ithalatla da engellenemeyecek” dedi.

19.11.2017Ekonomi
Ucuz et için yeni hamle

Ucuz et için yeni hamle

Gıda Bakanlığı ucuz et için üreticiye destek verecek. Aile işletmelerine kredi, yem ve ahır desteği sağlanacak

18.11.2017Ekonomi
Ucuz eti bulmak neredeyse imkansız

Ucuz eti bulmak neredeyse imkansız

Vatandaş marketlerde ucuz et bulamıyor. Ucuz et satmak için Et ve Süt Kurumu ile anlaşan iki marketin Güneşli ve Bağcılar’daki 5-6 şubesine gittik. Bazıların ucuz eti hiç bulamazken, bazılarında sadece kıymaya rastladık. Market çalışanları ucuz etin çok az geldiğini, geldiği zaman da hemen bittiğini söylüyor. Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba daha önce yaptığı açıklamada marketlere ayda 6 bin ton ucuz et verildiğini açıklamıştı. Bu durumda 12 bin 500 şube ile hizmet veren marketlere bir günde verilen et miktarı ise ortalama 16 kilogram oluyor.

16.11.2017Ekonomi
Kaçakçılıkta Lady Gaga modeli

Kaçakçılıkta Lady Gaga modeli

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, ilginç bir et kaçakçılığı yöntemini ortaya çıkardı. Buna göre kaçakçılar günde 3 kez Gürcistan’a giriş çıkıp yaparak, vücutlarına sardıkları etleri getirip Türkiye’de satıyor.

14.11.2017Ekonomi
Boş ahır sendromu

Boş ahır sendromu!

TÜRKİYE’de et krizi derinleşerek büyümeye devam ediyor. Önceki gün Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar kırmızı et üretimi ile ilgili açıklamalarda bulundu ve bu yılın üçüncü çeyreğinde kırmızı et üretiminin yüzde 23.6, 9 aylık dönemde ise yüzde 11.2 azaldığını söyledi.

14.11.2017Ekonomi
Kırmızı ete acil önlem şart

"Kırmızı ete acil önlem şart"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kırmızı ette üretim düşüşünün sürdüğünü, acil önlemin şart olduğunu savundu.

13.11.2017Ekonomi
Bakanlık, ucuz ette tarafları bir araya getirecek

Bakanlık, 'ucuz ette' tarafları bir araya getirecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ucuz et konusundaki mağduriyetlerin farkında olduğunu ve şikâyetlere hak verdiğini belirten Ramazan Ulu, “Ben yakın gelecekte yapılacağını umduğum toplantıdan herkesi memnun edecek hakkaniyetli bir çözüm bulunacağına inanıyorum” dedi.

13.11.2017Ekonomi
‘30 liralık etin acısı  5-6 ay sonra çıkacak’

‘30 liralık etin acısı 5-6 ay sonra çıkacak’

BAKANLIĞIN büyükbaş havyan ve et ithalatına tepki gösteren Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Talat Gözet, zincir marketlerde başlayan ucuz et satışıyla ilgili eleştirilerde bulundu.

10.11.2017Ekonomi
Ucuz ette ikinci hamle geliyor

Ucuz ette ikinci hamle geliyor

Ucuz et için harekete geçen bakanlık, üreticiyi desteklemek için de düğmeye bastı. Et ve Süt Kurumu, etin yerli üreticiden alış fiyatını yükseltti. Düve alımına da hibe verilecek

9.11.2017Ekonomi
Kasaplardan ucuz et raporu

Kasaplardan ucuz et raporu

TÜRKİYE Kasaplar Federasyonu, ’ucuz et’ uygulamasıyla ilgili olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret etti. Ziyarete katılan İzmir Kasaplar Odası Başkanı Ceyhan Yücelmiş, Bakan Fakıbaba’ya bir rapor sundu.

9.11.2017Ekonomi
Ucuz et hafta sonu tüm illere ulaşıcak

Ucuz et hafta sonu tüm illere ulaşıcak

Gıda tarım ve Süt Kurumunun (ESK) temini ile iki markette satışa sunulan "ucuz etler" bu hafta sonundan itibaren tüm Türkiye çapında ulaşılabilir olacak. Kasaplar ise bu gelişmeye karşı kendi politikalarından vazgeçmeyecek ve yerli üreticinin etlerini, maliyetlerine orantılı satmaya devam edecek.

8.11.2017Ekonomi
Ucuz ete talep yağınca...

Ucuz ete talep yağınca...

Vatandaş ESK’nın A101 ve BİM’de başlattığı ucuz ete hücum edince kısa sürede raflar boşaldı. Bu marketlere yakın kasaplar müşteri çekmek için fiyatlarını 3-4 lira indirdi.

8.11.2017Ekonomi
‘Diğer marketlerden de indirim bekliyoruz’

‘Diğer marketlerden de indirim bekliyoruz’

ET ve Süt Kurumu’ndan (ESK) karkas et alarak kilogramı 29 liradan kıyma ve 31 liradan kuşbaşı et satışına başlayan iki marketin ardından, ESK’dan karkas et almaya hak kazanamayan bir marketin aynı fiyatlara et satışına başlaması sonrasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, değerlendirmelerde bulundu.

7.11.2017Ekonomi
Migros da ‘ucuz et’ satışına başladı

Migros da ‘ucuz et’ satışına başladı

Migros bir hafta boyunca kıymanın kilosunu 29, kuşbaşını ise 31 TL’den satacağını duyurdu.

7.11.2017Ekonomi
BİMden ucuz et satışı ile ilgili açıklama

BİM'den 'ucuz et' satışı ile ilgili açıklama

Türkiye genelinde ucuz et satışı yapan iki market zincirinden biri olan BİM'den konu ile ilgili bir açıklama geldi. BİM'den yapılan açıklamada, satışı yapılan etlerden kâr elde edilmediği vurgulandı.

6.11.2017Ekonomi
TESKten besiciye destek talebi

TESK'ten besiciye destek talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ucuz et için ithalatı ve iki zincir markette satışı yerine besicilerin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

6.11.2017Ekonomi
Tarım Bakanı Fakıbabadan Ucuz Et açıklaması

Tarım Bakanı Fakıbaba'dan 'Ucuz Et' açıklaması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, 'Lale Çiçeği Etkinliği' programı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

6.11.2017Haber
Son dakika... Ucuz et ile ilgili önemli açıklama

Son dakika... Ucuz et ile ilgili önemli açıklama

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığıyla BİM BIMAS.IS ve A101 marketlerinde başlanan uygun fiyattan et satışının piyasa oturana kadar sürdüreceklerini söyledi.

6.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

'Ucuz değil fiyatı ucuzlatılmış et'

Ahmet Eşref Fakıbaba, siyasetin en renkli isimlerinden biri. Dört ay önce oturduğu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koltuğunda ilk röportajını verdi. Et üreticilerini kızdıran ‘ucuz et’ projesini detaylarıyla anlatırken ithalat için ‘Bir noktada duracağız” diyor. Bakan Fakıbaba’ya sorduk: “Bu etler sağlıklı mı, siz de yiyor musunuz?” İşte cevapları...

26.11.2017

Ucuz etin yahnisi olmaz….

İthal ucuz et hayvancılığın, çiftçimizin geleceğini karartıyor.

15.11.2017

Milli Eğitim Bakanı’na kısa ve acısız altı soru

- SORU BİR: Okulların bir kısmını “nitelikli” olarak nitelemeniz... Öbür kısmının “niteliksiz” olduğuna mı işaret eder? Eğer böyleyse... Bir Milli Eğitim Bakanı olarak bu durumu katlanılır buluyor musunuz?

5.11.2017

En etkili içerik

Bu köşede haftalardır Hürriyet Dünyası’nın özel, etkin haberciliği ve gazete, internet gibi mecralar üzerinden her gün her dakika milyonlara nasıl ulaştığını somut örneklerle ve rakamlarla sizlere aktarıyoruz.

5.11.2017