MENÜ

Uçuşlar

Uçuşlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uçuşlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.736 Uçuşlar haberi bulunmuştur.

Uçuşlar Haberleri

Rusya Tur Operatörleri Birliğinden önemli açıklama Türkiye lider ülke olacak

Rusya Tur Operatörleri Birliği'nden önemli açıklama! 'Türkiye lider ülke olacak'

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, bu yıl 4,5 ila 5 milyon arasında Rus vatandaşının yurt dışında tatil yapmasını beklediklerini belirterek, "Türkiye’ye yönelik yüksek bir talep var. Türkiye bu yıl da yurt dışı tatilinde lider ülke olacak." dedi.

10.08.2020Gündem
Singapur Hava Yollarından İstanbul uçuşları açıklaması

Singapur Hava Yollarından İstanbul uçuşları açıklaması

Singapur Hava Yolları, koronavirüs nedeniyle ara verdiği İstanbul uçuşlarına 5 aylık aranın ardından yeniden başlıyor. 26 Ağustos'tan itibaren başlayacak Singapur-İstanbul seferleri haftada bir kez karşılıklı gerçekleşecek.

10.08.2020Dünya
Uçaklar peş peşe indi, talep yağdı Antalya tamamını solladı...

Uçaklar peş peşe indi, talep yağdı! Antalya tamamını solladı...

PANDEMİ nedeniyle durdurulan Rusya- Antalya uçuşlarının 10 Ağustos itibarıyla yeniden başlamasıyla Antalya’da turizm sezonu da başladı. Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, Antalya uçaklarının kapasitesinin daha çok olması nedeniyle bugünden itibaren günlük turist sayısında Antalya’nın Mayorka’yı geçtiğini söyledi.

10.08.2020Ekonomi
Seyahat yasağı kalktı, SunExpress Türkiye uçuşlarını artırdı

Seyahat yasağı kalktı, SunExpress Türkiye uçuşlarını artırdı

Alman hükümetinin, 4 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere, Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum’a seyahat uyarılarını kaldırması ile birlikte SunExpress, bu dört şehre olan turistik uçuşlarında kapasite artışına gideceğini açıkladı.

10.08.2020Avrupa
Antalyaya ilk Rus turist kafilesi geldi

Antalya'ya ilk Rus turist kafilesi geldi

Türkiye ile Rusya arasında, koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen uçuşların başlamasıyla içinde 519 Rus turist, "turizmin başkenti" Antalya'ya geldi.

10.08.2020Ekonomi
Rusyadan Antalya, Bodrum ve Dalaman uçuşları başlıyor

Rusya'dan Antalya, Bodrum ve Dalaman uçuşları başlıyor

Rusya'dan Antalya, Dalaman ve Bodrum'a tarifeli ve charter uçuşlar yarından itibaren başlıyor. Söz konusu uçuşları yapacak şirketler arasında Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus Hava Yolları da bulunuyor.

9.08.2020Ekonomi
Son 24 saatte Çinde 31, Güney Korede 43 yeni Covid-19 vakası tespit edildi

Son 24 saatte Çin'de 31, Güney Kore'de 43 yeni Covid-19 vakası tespit edildi

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 31, Güney Kore'de 43 yeni vakaya rastlandı.

8.08.2020Dünya
THY’den Almanya’ya seyahat edecek yolculara ‘PCR testi’ uyarısı

THY’den Almanya’ya seyahat edecek yolculara ‘PCR testi’ uyarısı

Türk Hava Yolları(THY), 8 Ağustos saat 23.59’dan itibaren Almanya’ya seyahat edecek yolcuların varış öncesi son 48 saat içerisinde koronavirüs testi (PCR) yaptırmış olması gerektiği uyarısında bulundu. Belirtilen şartlara uymayan yolcular, Almanya uçuşlarına kabul edilmeyecek.

7.08.2020Avrupa
THYden Almanyaya seyahat edecek yolculara uyarı

THY'den Almanya'ya seyahat edecek yolculara uyarı

Türk Hava Yolları(THY), 8 Ağustos saat 23.59’dan itibaren Almanya’ya seyahat edecek yolcuların varış öncesi son 48 saat içerisinde korona virüs testi (PCR) yaptırmış olması gerektiği uyarısında bulundu. Belirtilen şartlara uymayan yolcular, Almanya uçuşlarına kabul edilmeyecek.

7.08.2020Ekonomi
Son 24 saatte Çinde 37, Güney Korede 20 yeni Covid-19 vakası görüldü

Son 24 saatte Çin'de 37, Güney Kore'de 20 yeni Covid-19 vakası görüldü

Yeni tip koronavirüs salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 37, Güney Kore'de 20 yeni vakaya rastlandı.

7.08.2020Dünya
Son 24 saatte Çin’de 37, Güney Kore’de 43 yeni Covid-19 vakası görüldü

Son 24 saatte Çin’de 37, Güney Kore’de 43 yeni Covid-19 vakası görüldü

Yeni tip koronavirüs salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 37, Güney Kore'de 43 yeni vakaya rastlandı.

6.08.2020Dünya
ABD ile Çin arasındaki rekabet uzaya sıçradı

ABD ile Çin arasındaki rekabet uzaya sıçradı

Soğuk Savaş döneminde stratejik bir alan olan uzayda, ABD ile Sovyetler Birliği arasında keşif-gözlem ve istihbarat uyduları fırlatma, kıtalararası füze sistemleri geliştirme, insanlı uzay seyahati, dünyanın uydusu Ay’a ayak basma, yeni gezegen keşifleri ve dış uzay alanında bir uzay istasyonu inşa etme konularında büyük bir rekabet yaşanmıştı. Yarışa dayalı rekabetin temeli, bilim ve teknolojide küresel lider olarak insanlığa yön veren ülke olma hedefiydi. Bu aynı zamanda iki ülke arasındaki nükleer silahlanma yarışının da bir parçasıydı. Bu nedenle uzay yarışı bir silah yarışı olarak da görülebilir. Uzay yarışı Sovyetler Birliği’nin 1957’de insanlığın ilk yapay uydusu Sputnik 1’i fırlatmasıyla başladı. Söz konusu yarışta ABD 1969’da Ay’a ilk ayak basan Amerikalı astronot Neil Armstrong ile öne geçse de, Sovyetler Birliği’nin ekonomik olarak çöküşe geçmesi ve Soğuk Savaşı kaybetmesiyle uzay programları ertelendi ve bu yarış da sona erdi. Her iki ülke de ulaştıkları uzay kabiliyetleri bakımından uluslararası ilişkiler literatüründe o dönemden beri birer “uzay gücü” olarak nitelendiriliyorlar.

5.08.2020Teknoloji
Rusya ile tarifeli uçuşlar yeniden başladı

Rusya ile tarifeli uçuşlar yeniden başladı

Türkiye ile Rusya arasında koronavirüs nedeniyle durdurulan tarifeli uçuşlar, yeniden başladı.

2.08.2020Ekonomi
Türkiye ile Rusya arasında tarifeli uçuşlar yeniden başladı

Türkiye ile Rusya arasında tarifeli uçuşlar yeniden başladı

Türkiye ile Rusya arasında yeni tip koronavirüs (covid-19) nedeniyle durdurulan tarifeli uçuşlar, yeniden başladı. Yaklaşık 4 aylık aranın ardından ilk Rus turistler, THY'nin Moskova uçağıyla sabah saatlerinde İstanbul'a geldi.

1.08.2020Haber
Son dakika haberi: Rusya ile uçuşlar yeniden başladı Aylar sonra ilk yolcular geldi

Son dakika haberi: Rusya ile uçuşlar yeniden başladı! Aylar sonra ilk yolcular geldi

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 4 aydan beri tarifeli uçuşların gerçekleştirilemediği Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlar yeniden başladı. Türk Hava Yolları’nın Rus turistleri taşıyan yolcu uçağı İstanbul Havalimanı’na ulaştı.

1.08.2020Gündem
Koronavirüs nedeniyle durdurulmuştu Türkiye-Rusya arasında uçuşlar yeniden başladı

Koronavirüs nedeniyle durdurulmuştu! Türkiye-Rusya arasında uçuşlar yeniden başladı

Türkiye ile Rusya arasında yeni tip koronavirüs (covid-19) nedeniyle durdurulan tarifeli uçuşlar, yaklaşık 4 aylık aranın ardından yeniden başladı. İstanbul'dan Moskova'ya bu gece yapılan Türk Hava Yolları (THY)'nın ilk uçuşunda 50 yolcu yer aldı. İstanbul-Moskova uçuşları, günde karşılıklı 3 sefer şeklinde gerçekleştirilecek.

31.07.2020Ekonomi
Everest dağcılara yeniden açılıyor

Everest dağcılara yeniden açılıyor

Nepal'de, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 4,5 ay önce durdurulan Everest'e ve Himalayalardaki diğer zirvelere düzenlenecek turlar için yeniden izin verilmeye başlandı.

31.07.2020Seyahat
Rus turistlerin Türkiyede tatil talebi hızla artıyor

Rus turistlerin Türkiye'de tatil talebi hızla artıyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze, "Uçuşların başlayacağı ülkeler arasında tatil noktası olarak Türkiye kesinlikle ön plana çıkıyor" ifadesini kullandı.

30.07.2020Seyahat
‘Yabancı turist fırsat kolluyor’

‘Yabancı turist fırsat kolluyor’

Türkiye turizmi pandeminin yarattığı kayıpları telafi sürecine girdi. İlk etapta yerli turistle hareketlenme başlarken, şimdilerde yabancı turistin de ülkeye gelmesi için çalışmalar sürüyor. Antalya Kaş Kalkan’da bulunan Soothe Hotel’in Genel Müdürü İbrahim Sert, “Yabancılar ülkeye gelebilmek için fırsat kolluyor. Türkiye’de tatil yapmayı özlediler” diyor.

30.07.2020Ekonomi
İngilterede ilk ticari uzay hava yolu mekiğinin iç tasarımı tanıtıldı

İngilterede ilk ticari uzay hava yolu mekiğinin iç tasarımı tanıtıldı

İngilterede Virgin Groupa ait Virgin Galactic, dünyanın ilk ticari uzay havayollarına ait mekiğin iç tasarımını fotoğraflarla tanıttı. Virgin Galactic, uzaya düzenli ticari uçuşlar yapmayı hedeflediğini açıkladı.

30.07.2020Teknoloji
Uzay seyahatleri başlıyor İşte fiyatı...

Uzay seyahatleri başlıyor! İşte fiyatı...

İngiltere'de Virgin Group'a ait ilk ticari uzay hava yolu mekiği Virgin Galactic'in tanıtımı yapıldı. Uzaya çıkmanın bedeli ise 250 bin dolar olarak belirlendi.

29.07.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Kurban Bayramında kısıtlama var mı Okullar açılacak mı Bakan Koca açıkladı...

Son dakika haberler... Kurban Bayramı'nda kısıtlama var mı? Okullar açılacak mı? Bakan Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. "Test kitlerimizin doğru sonuç verme oranının %40 olduğu ileri sürülüyor." diyen Bakan Koca, "Bu oran, gerçeğin yarısını bile ifade etmekten çok uzaktır. Doğru sonuç verme oranı %90'ın üzerindedir." diye konuştu. Okulların açılmasına ilişkin de konuşan Bakan Koca, "Bu eğitim uzaktan mı, hibrit eğitim tarzında mı, karma mı olacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ve Bilim Kurulu irtibat halinde. Gerektiğinde illere özel farklı yaklaşımlar da devreye girebilir. Burada önemli olan eğitimin 31 Ağustos'ta başlayacak olması. Ama bunun ne şekilde olacağı 1-2 hafta içinde açıklaması daha net yapılmış olur." dedi. Bakan Koca, 65 yaş üstüne uygulanan kısıtlamalar ile ilgili de "Bayram sonrası erken dönemde bu kısıtlamaları kaldırma noktasında Bilim Kurulunun yaklaşımı var. Bayram sonrasında duyuruyu yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

29.07.2020Gündem
Türkiyeye Rus turist akını bekleniyor

Türkiye'ye Rus turist akını bekleniyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze "Uçuşların başlayacağı ülkeler arasında tatil noktası olarak Türkiye kesinlikle ön plana çıkıyor" dedi.

29.07.2020Ekonomi
İngilterede ilk ticari uzay hava yolu mekiğinin iç tasarımı tanıtıldı

İngiltere'de ilk ticari uzay hava yolu mekiğinin iç tasarımı tanıtıldı

İngiltere'de Virgin Group'a ait Virgin Galactic, dünyanın ilk ticari uzay havayolu mekiğinin iç tasarımını fotoğraflarla tanıttı. Virgin Galactic, uzaya düzenli ticari uçuşlar yapmayı hedeflediğini açıkladı.

29.07.2020Haber
Son dakika... Rusya Büyükelçiliğinden vize açıklaması: Bugün başlıyor

Son dakika... Rusya Büyükelçiliği'nden vize açıklaması: Bugün başlıyor

Rusya Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada "Bugünden itibaren Türkiye’de bulunan Rusya diplomatik temsilcilikleri nezdinde T.C. vatandaşlarına ve Türkiye'de oturma izni bulunan yabancılara verilmek üzere tüm kategorilerde vize tanzim ve teslimatına başlanacaktır" denildi.

29.07.2020Gündem
Rus turizm sektöründe Türkiye sevinci

Rus turizm sektöründe 'Türkiye' sevinci

Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşların tekrar başlamasına ilişkin kararı sevinçle karşılayan Rus turizm sektörü yetkilileri, Türkiye tatiline yönelik büyük bir talebin olduğuna işaret ediyor.

28.07.2020Seyahat
Rusya ile uçuşlar ne zaman başlayacak Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu açıkladı

Rusya ile uçuşlar ne zaman başlayacak? Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Rusya’dan uçuşlar alınacak önlemlerle 1 Ağustos'ta Ankara ve İstanbul'a, 10 Ağustos'ta Antalya, Bodrum ve Dalaman'a başlatılacak." ifadelerini kullandı.

27.07.2020Gündem
Seri katilin peşinde

Seri katilin peşinde

19. yüzyılda New York’ta azılı bir seri katili yakalamak için bir araya gelen üçlünün hikayesini konu alan “The Alienist”in ikinci sezon bölümleri, bugün izleyiciyle buluşuyor. Daniel Brühl, Luke Evans ve Dakota Fanning dizinin ikinci sezonunda da bir arada. Brühl seri katillerin davranışlarını inceleyen psikoloğu, Evans gazeteciyi, Fanning ise dedektifi canlandırıyor... Üç başarılı oyuncuyla görüntülü olarak görüştüm, yeni sezonu konuştum.

26.07.2020Magazin
KKTC Başbakanı Ersin Tatar: Türkiyeden gelenler karantina uygulamasından muaf

KKTC Başbakanı Ersin Tatar: Türkiye'den gelenler karantina uygulamasından muaf

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Türkiye'den veya Kıbrıs Rum kesiminden KKTC'ye gelenlere 7 gün karantina uygulanması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

25.07.2020Dünya
Katar Havayolları Sabiha Gökçen uçuşlarına yeniden başladı

Katar Havayolları Sabiha Gökçen uçuşlarına yeniden başladı

Katar Havayolları (Qatar Airways), 4 ay aradan sonra Sabiha Gökçen uçuşlarına yeniden başladı.

25.07.2020Ekonomi
Rusya ile uçuşlar 1 Ağustos’ta başlıyor

Rusya ile uçuşlar 1 Ağustos’ta başlıyor

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların karşılıklı olarak 1 Ağustos’ta başlayacağını belirterek, “Rusya’dan uçuşlar 1 Ağustos itibarıyla İstanbul ve Ankara’ya, 10 Ağustos itibarıyla Antalya, Dalaman ve Bodrum’a yapılmaya başlayacak” dedi.

25.07.2020Ekonomi
Bugün duyuruldu Rus şirketler satışa başladı

Bugün duyuruldu! Rus şirketler satışa başladı

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların tekrar başlamasına yönelik kararın ardından, tur operatörlerinin Türkiye’ye yönelik tatil paketi satışlarına başladıklarını duyurdu.

24.07.2020Ekonomi
Antalyalı turizmcilerde Rusya sevinci

Antalyalı turizmcilerde Rusya sevinci

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin'in 1 Ağustos'ta Türkiye ile uçuşların karşılıklı olarak yeniden başlayacağını açıklaması ile Antalyalı turizmciler büyük sevinç yaşadı.

24.07.2020Ekonomi
Rusya-Türkiye uçuşları başlıyor

Rusya-Türkiye uçuşları başlıyor

Rusya, Türkiye ile uçuşların karşılıklı olarak 1 Ağustos’ta başlayacağını duyurdu.

24.07.2020Ekonomi
Yurt dışındaki vatandaşlara Tatilinizi Türkiyede yapın çağrısı

Yurt dışındaki vatandaşlara 'Tatilinizi Türkiye'de yapın' çağrısı

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Yağcı, başta Almanya olmak üzere yurt dışındaki vatandaşlara, tatillerini Türkiye'de ve Antalya'da yapmaları yönünde çağrıda bulundu.

22.07.2020Seyahat
Süphan Dağı eteklerinde Van Gölü manzaralı yamaç paraşütü

Süphan Dağı eteklerinde Van Gölü manzaralı yamaç paraşütü

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde bulunan Türkiye’nin 3’üncü yüksek dağı Süphan Dağı eteklerinde yamaç paraşütü ile Van Gölü manzaralı uçuş gerçekleştirildi.

22.07.2020Seyahat
‘Yurt dışındaki Türkleri buraya bekliyoruz’

‘Yurt dışındaki Türkleri buraya bekliyoruz’

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, başta Almanya olmak üzere yurt dışındaki vatandaşlara, tatillerini Türkiye’de ve Antalya’da yapmaları yönünde çağrıda bulundu.

22.07.2020Avrupa
Başlangıç maaşı 26 bin lira Pilotluğa ilgi arttı

Başlangıç maaşı 26 bin lira! Pilotluğa ilgi arttı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde geçen yıl açılan Pilotaj Bölümünde öğrenciler, 5 yıl boyunca çeşitli teorik ve pratik eğitimler alıyor. Pilotluk eğitimi için 400 bin TL ila 700 bin TL arasında para ayıran öğrenciler, mezun olduklarında yüksek maaşlarla iş bularak, kısa sürede bu masraflarından daha fazla para kazanabiliyor. Pilotaj Bölümü Eğitim Müdürü Süleyman Doğan, "Zorlu eğitim sürecinin ardından öğrenciler, havayollarında 26 bin TL maaşla işe başlıyorlar ve 94 bin TLye kadar çıkabiliyorlar. Son 10 yılda pilotluk eğitimlerine ilgi yüzde 50-60 arttı" dedi.

20.07.2020Ekonomi
Son dakika... Türkiyeden İran ve Afganistana yapılan uçak seferleri durduruldu

Son dakika... Türkiye'den İran ve Afganistan'a yapılan uçak seferleri durduruldu

Türkiye'den İran ve Afganistan'a yapılan uçuşlar salgın nedeniyle askıya alındı.

19.07.2020Dünya
Terör örgütü YPG/PKK, Suriyede onlarca sivili alıkoydu

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de onlarca sivili alıkoydu

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde işgal ettiği bölgelerde örgüt karşıtı seslerin yükseldiği bazı yerleşimlere baskınlar yaparak onlarca sivili alıkoydu. Alıkonulan siviller, Deyrizor'da örgütün işgalindeki Ömer petrol sahasına götürüldü.

18.07.2020Dünya
BAE, Tahran uçuşlarına yaklaşık 5 ay sonra tekrar başladı

BAE, Tahran uçuşlarına yaklaşık 5 ay sonra tekrar başladı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle askıya alınan İran ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki uçuşlar yeniden başladı.

17.07.2020Ekonomi
Pegasus, Ağustosta Rusya dahil 17 ülkeye daha uçuş gerçekleştirecek

Pegasus, Ağustos'ta Rusya dahil 17 ülkeye daha uçuş gerçekleştirecek

Pegasus Hava Yolları, ağustos ayında Rusya da dahil 17 ülkeye daha yurt dışı uçuşlarının başlayacağını duyurdu.

17.07.2020Ekonomi
Yapılamayan uçuşlar ve seferler perişan etti

Yapılamayan uçuşlar ve seferler perişan etti

Pandemi nedeniyle Almanya’da çok sayıda uçak ve tren seferleri iptal edildi. Bilet paralarının iadesini isteyenlerin sayısı 10 bini aştı. Para iadeleri ise ayları buluyor.

17.07.2020Avrupa
Turizmde 2021 umudu

Turizmde 2021 umudu

Koronavirüsün en çok etkilediği turizm sektöründe yaralar sarılmaya çalışılıyor. Hükümet 32 ülke ile uçuşların yeniden başlaması için mutabakata vardı. Turizm sektörü temsilcileri de, “Büyük kayıplar yaşadık. Uçuşlar konusunda olumlu gelişmelerin olması ise bizi sevindiriyor. 2019’da çok ciddi turist sayılarına ulaşamasak da bu gelişmeler bizi 2021 için umutlandırıyor” dedi.

17.07.2020Ekonomi
Türkiye Alman turizm profesyonellerini güvenli tatil için Egede buluşturacak

Türkiye Alman turizm profesyonellerini güvenli tatil için Ege'de buluşturacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile SunExpress, Almanya'nın önde gelen turizm acentelerini 16-19 Temmuz'da İzmir ve Kuşadası'nda ağırlayarak Türkiye'nin güvenli tatil seçeneklerini tanıtacak.

16.07.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Korona Maveric’e bulaşamadı!

Airbus yepyeni bir uçak demosu ile ortaya çıkmıştı. İlk kez Singapur Havacılık Fuarı’nda görünen ‘uçan kanat’ Maveric radyo kontrol modeli uçuşu ile dikkatleri üzerine topladı. Koronavirüs salgını bu uçakla ilgili çalışmaları durduramadı. Fabrika neredeyse kapalı gibi. Tasarımcılar ve uçağı geliştirecek olanlar evlerinden çalışıyor. Proje durmadı ama önünde uzun bir yol var.

5.08.2020

Yurtdışında nerelere, nasıl gidebiliriz?

Koronavirüs en çok havacılık sektörünü, bir de ‘seyyahları’ vurdu. Uzun bir aradan sonra dış hat noktaları açılıyor. Kurallar çok sıkı. Birçok ülke ya sadece kendi vatandaşlarını ya da oturma izni olanları alıyor. Ülkeden ülkeye de kural değişiyor. Hatta günübirlik kararlar da alınabiliyor. Uçakla yola çıkacaklar için bir rehber hazırladık.

2.08.2020

Turizm Bakanı Ersoy: ‘Güzel haberler var’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la bayramlaştıktan sonra sordum:

1.08.2020

İkinci sezon için gün sayıyorduk

19. yüzyılda New York’ta azılı bir seri katili yakalamak için bir araya gelen üçlünün hikayesini konu alan “The Alienist”in ikinci sezon bölümleri, bugün izleyiciyle buluşuyor. Daniel Brühl, Luke Evans ve Dakota Fanning dizinin ikinci sezonunda da bir arada. Brühl seri katillerin davranışlarını inceleyen psikoloğu, Evans gazeteciyi, Fanning ise dedektifi canlandırıyor... Üç başarılı oyuncuyla görüntülü olarak görüştüm, yeni sezonu konuştum.

26.07.2020

En büyük sorun yolcularda

Kimse kırılmasın. Biz yolcular kuralların bir kısmına uyuyoruz. Bu bulaşıcı virüsten elbette korkuyoruz. Ama yine de görevlileri geçince maskeleri indiriyoruz. Her yeri elliyoruz. Daha az el yıkıyoruz. Havalimanında terminal işletmecileri tüm tedbirleri kusursuz almışlar. Havada uçakların içi tertemiz. 3 dakikada bir değişen ve hepa filtreden geçen hava neredeyse kaynak suyu gibi saf ve temiz.

22.07.2020