EKSTRA
MENÜ

Uçuş Yasağı Olan Ülkeler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 40 haberi bulunmuştur.

Uçuş Yasağı Olan Ülkeler Haberleri

Uçak seferleri iptal mi olacak Hangi ülkelere uçuş yasağı kalktı THYden açıklama geldi

Uçak seferleri iptal mi olacak? Hangi ülkelere uçuş yasağı kalktı? THY'den açıklama geldi

Uçuş seferlerinin durumu, kısıtlamalar devam ederken tam kapanma durumunun gündeme gelmesi ile öne çıkan konulardan oldu. Vaka sayılarının 60 binleri bulması ile Ramazan Bayramı öncesinde yeni kısıtlamaların neler olacağına gözler çevrildi. Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet gibi firmalardan bilet alanlar Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler ile yolculuklarına yön verecek. Diğer yandan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2 ülkeden Türkiye'ye uçuşların açılacağını duyurdu. İşte, milyonların merak ettiği uçak seferleri iptal mi olacak? sorusunun yanıtına yönelik ayrıntılar.

21.04.2021Gündem
Uçuşlar yasaklandı mı, hangi ülkelere uçuşlar durduruldu Bir ülke daha eklendi İşte yurt dışı uçuş yasağı olan ülkeler

Uçuşlar yasaklandı mı, hangi ülkelere uçuşlar durduruldu? Bir ülke daha eklendi! İşte yurt dışı uçuş yasağı olan ülkeler

Uçuş yasağı getirilen ülkeler, Türkiye'nin aldığı kararla mutasyon önlemleri kapsamında genişletildi. İngiltere'de mutasyona uğrayan yeni koronavirüsü nedeniyle bir ülkeye daha uçuşlar geçici olarak durdurdu. Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada toplam 4 ülkeye seyahat yasağı getirildiğini bildirdi. Diğer yandan mutasyonun ilk görüldüğü ülke olan İngiltere'ye dünyanın bir çok ülkesi seyahat durdurma kararı almıştı. Peki, hangi ülkelere uçuşlar durduruldu? İşte, uçuş yasağı olan ülkelerin listesi.

22.01.2021Gündem
Uçuşlar iptal mi Hangi ülkelerle seyahatler durduruldu İşte uçuş yasağı getirilen 4 ülke

Uçuşlar iptal mi? Hangi ülkelerle seyahatler durduruldu? İşte uçuş yasağı getirilen 4 ülke

Uçuş yasağı getirilen ülkeler, koronavirüs mutasyonunun İngiltere'de ortaya çıkmasının ardından belli oldu. Tüm dünyada etkili olan pandemide virüsün mutasyona uğraması sonrası ilk tedbir alan ülkelerden biri de Türkiye oldu. İngiltere’den yapılan uçuşlar İspanya, Romanya, Belçika, Suudi Arabistan, Kuveyt, İsviçre, Hindistan ve Hong Kong dahil olmak üzere 30’u aşkın ülke tarafından askıya alındı. Diğer yandan Türkiye mutasyonun görüldüğü diğer ülkelerle de seyahat durdurma kararı aldı. İşte, uçuş yasağı getirilen ülkeler.

25.12.2020Gündem
Uçuşlar iptal mi oldu Hangi ülkelere uçuş yasağı getirildi İşte Türkiyenin seyahat yasağı kararı verdiği 4 ülke

Uçuşlar iptal mi oldu? Hangi ülkelere uçuş yasağı getirildi? İşte Türkiye'nin seyahat yasağı kararı verdiği 4 ülke

Uçuşlar iptal mi oldu? Koronavirüs tedbirleri kapsamında dünyanın bir çok ülkesinden son dakika açıklama geldi. İngiltere'de mutasyona uğrayan yeni koronavirüsü nedeniyle Türkiye bazı ülkelere seyahat yasağı kararı aldı. Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada 4 ülkeye seyahat kısıtlaması getirildiğini bildirdi. Konuyla ilgili duyuru yapan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve THY, yolcuların mağdur edilmeyeceğini ve tahliyelerin yapılacağını belirtti. İşte, Türkiye'nin seyahat yasağı kararı verdiği ülkeler ve konuyla ilgili yapılan değerlendirmeler.

21.12.2020Gündem
46 ülke daha eklendi: Hangi ülkelere uçuşlar durduruldu İşte, uçuş yasağı olan ülkeler

46 ülke daha eklendi: Hangi ülkelere uçuşlar durduruldu? İşte, uçuş yasağı olan ülkeler

Ülkemizde alınan corona virüsü önlemleri kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni kararlara dair açıklamalarda bulundu. Bakanlık, corona virüsü (kovid-19) tedbirleri kapsamında 46 ülkeye daha uçuşların durdurulduğunu açıkladı. Türkiye, genişletilen tedbirler çerçevesinde daha önce de 22 ülkeye daha uçuşları durdurma kararı almıştı. Peki, hangi ülkelere uçuşlar durduruldu? Uçuşları durdurulan ülkeler hangileri? İşte, uçuş yasağı olan ülkeler...

21.03.2020Gündem
Hangi ülkelere uçuş yasağı getirildi Uçuş yasası ne zamana kadar İşte corona virüs nedeniyle uçuş yasağı getirilen Avrupa ülkeleri

Hangi ülkelere uçuş yasağı getirildi? Uçuş yasası ne zamana kadar? İşte corona virüs nedeniyle uçuş yasağı getirilen Avrupa ülkeleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan corona virüsüne karşı alınan yeni tedbirler doğrultusunda bazı ülkelere belli bir süreliğine uçuş yasağının getirildiğini bildirdi. Canlı yayından değerlendirmelerde bulunan Bakan Turhan'ın açıklamalarının ardından hangi ülkelere uçuş yasağını getirildiği gündeme geldi. Peki, hangi ülkelere uçuş yasağı getirildi? Uçuşlar ne zamana kadar durduruldu? İşte corona virüs nedeniyle uçuş yasağı getirilen Avrupa ülkeler ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

13.03.2020Gündem
Filipinler çok sayıda ülkeyle uçuşları durdurdu

Filipinler çok sayıda ülkeyle uçuşları durdurdu

Filipinler, İngiltere’de ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olduğu ortaya çıkan koronavirüs mutasyonun ülkeye girişini engellemek için Ocak ayının ortasına kadar 19 ülkeyle uçuşları durdurma kararı aldı.

29.12.2020Dünya
İngiltereye bir uçuş yasağı da Çinden geldi

İngiltere'ye bir uçuş yasağı da Çin'den geldi!

Koronavirüste görülen mutasyondan sonra ülkeler bir bir İngiltere'ye uçuş yasağı getiriyor. Salgının başlangıç noktası olan Çin de uçuş yasağı listesine eklendi.

24.12.2020Dünya
Son dakika...Avrupada mutasyon paniği

Son dakika...Avrupa'da mutasyon paniği!

Son dakika haberleri...İngiltere'de koronavirüsün mutasyona uğrayıp daha bulaşıcı bir hale gelmesinin ardından, ülkeler İngiltere'ye uçuşları durdurma kararı aldı. İngiliz yetkililer, virüsün bulaşma hızının ciddi ölçüde arttığını ifade etti. Bilim insanları benzer mutasyonların diğer ülkelerde de görülebileceğine dikkat çekti. Durumun kötüye gitmesi halinde İngiltere ile hava ve deniz ulaşımı tamamen kesilebilir. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Rusya, İsviçre, Hollanda ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alındığını belirtti. Ayrıca halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacağı ve karantina kuralları uygulanacağı açıklandı. Fransa Sağlık Bakanı virüsün mutasyona uğramış yeni türünün ülkede dolaştığından şüphelendiklerini söyledi.

21.12.2020Dünya
Son dakika haberler... Kurban Bayramında kısıtlama var mı Okullar açılacak mı Bakan Koca açıkladı...

Son dakika haberler... Kurban Bayramı'nda kısıtlama var mı? Okullar açılacak mı? Bakan Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. "Test kitlerimizin doğru sonuç verme oranının %40 olduğu ileri sürülüyor." diyen Bakan Koca, "Bu oran, gerçeğin yarısını bile ifade etmekten çok uzaktır. Doğru sonuç verme oranı %90'ın üzerindedir." diye konuştu. Okulların açılmasına ilişkin de konuşan Bakan Koca, "Bu eğitim uzaktan mı, hibrit eğitim tarzında mı, karma mı olacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ve Bilim Kurulu irtibat halinde. Gerektiğinde illere özel farklı yaklaşımlar da devreye girebilir. Burada önemli olan eğitimin 31 Ağustos'ta başlayacak olması. Ama bunun ne şekilde olacağı 1-2 hafta içinde açıklaması daha net yapılmış olur." dedi. Bakan Koca, 65 yaş üstüne uygulanan kısıtlamalar ile ilgili de "Bayram sonrası erken dönemde bu kısıtlamaları kaldırma noktasında Bilim Kurulunun yaklaşımı var. Bayram sonrasında duyuruyu yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

29.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Sağlık Bakanı Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberler... Sağlık Bakanı Koca'dan önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, yurt dışında gelenlere test ve karantina uygulanmasıyla ilgili olarak, "Biz şunu yapmak istiyoruz. Yurt dışından gelen tüm vatandaşları sağlık taramasından geçirmek istiyoruz. Ateş yüksekse, bulgu varsa, en ufak şüphe varsa hastanede tedavisini planlıyor olacağız. Takvimle bu planlandı" dedi.

10.06.2020Gündem
Corona virüs havacılığı türbülansa soktu

Corona virüs havacılığı türbülansa soktu

Salgın nedeniyle sınırların kapatılması ve seyahat yasağı gibi tedbirler havacılık sektörünü olumsuz etkiledi. Kovid-19, sektör gelirlerinin neredeyse tamamının ortandan kalkmasına neden oldu.

16.05.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Koronavirüs dünyayı durdurdu

Koronavirüs dünyayı durdurdu

ABD’nin Türkiye dışındaki Avrupa ülkelerine uçuş yasağı getirmesiyle iki kıta arasındaki hava trafiği neredeyse durma noktasına geldi. Suudi Arabistan iki haftalığına tüm uluslararası uçuşları askıya aldı. Beş vaka görülen KKTC de, Türkiye dahil turist girişini yasakladı.Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’yı salgının yeni merkez üssü olarak tarif ederken, bazı Schengen üyeleri sınır kontrollerini artırdı. Hükümetler sosyalleşmeyi azaltıcı tedbirler aldı. Okullar eğitime ara verdi. Birçok ülkede AVM’ler, sinemalar, müzeler, restoranlar kapatıldı.

15.03.2020Dünya
Çalışma hayatına korona düzeni

Çalışma hayatına korona düzeni

Koronavirüs sebebiyle pek çok şirketin gündeminde evden çalışma var. Halihazırda haftanın bir veya iki günü evden çalışma uygulayan pek çok uluslararası şirket vardı. Fakat şimdi tüm şirketler olası bir salgın durumunda evden çalışabilmek için pilot uygulamalar yapmaya başladılar. Diğer taraftan koronavirüs, işçi- işveren açısından da pek çok soruyu gündeme getirdi. Örneğin bir çalışan virüsten enfekte olduysa ne olur? Ya da çevresinde enfekte olmuş birisi varsa, kendini karantinaya aldıysa izinli mi sayılır? Bir çalışan yurtdışı seyahate gitmeyi reddebilir mi? Tüm bu soruları iş hukuku uzmanı avukat Hasan Erdem’e sorduk.

14.03.2020Ekonomi
Trump’tan AB’ye virüs darbesi

Trump’tan AB’ye virüs darbesi

Koronavirüs salgını dünyayı olağanüstü bir dönemden geçiriyor. Hürriyet muhabirleri bugün bulundukları ülkelerdeki havayı derledi. ABD Başkanı Trump’ın seyahatleri askıya aldığı Avrupa’da endişe hâkim. Çin’den sonra koronavirüsün yeni merkez üssü olan İtalya’da can kaybı son 24 saatte 189 artarak 1016’ya yükseldi. Almanya tedirgin. Belçika serinkanlı olmaya çalışıyor. Yunanistan ilk kurbanını verirken KKTC halkı eve kapanmış durumda.

13.03.2020Dünya
Uçuş varsa tur da var

Uçuş varsa tur da var

Yurtdışı turu satın alan tüketiciler koronavirüs nedeniyle seyahatlerini iptal etmeye çalışıyor. Önceki gün Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da tüketicinin koronavirüs nedeniyle turu iptal etme hakkının bulunduğunu söyledi. Tüketici de bu açıklamayı ‘bütün turlar koronavirüs nedeniyle iptal edilebilecek’ diye anlayınca tur operatörlerinin kapısını çaldık. Ticaret Bakanlığı ile yaptığımız görüşme sonrasında işin aslı ortaya çıktı. Mücbir sebep nedeniyle iptal edilecek turların sadece uçuş kısıtlaması olan İtalya, Çin, Irak ve İran için geçerli olduğu ifade edildi.

6.03.2020Ekonomi
Son dakika... AK Partisi Sözcüsü Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika... AK Partisi Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında parti genel merkezinde, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

28.10.2019Gündem
Havacılık dünyasında Boeing depremi

Havacılık dünyasında Boeing depremi

346 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazalarının ardından Boeing model 737-8 Max ve 737-9 Max uçaklarının tüm uçuşlarının askıya alınması, uçuş güvenliği ve Boeing'e ait 2 tip uçağın güvenli olup olmadığını gündeme getirdi.

13.03.2019Dünya
Kaygılı bekleyiş

Kaygılı bekleyiş

ABD ile yaşanan vize krizinin turizmden ulaşıma birçok sektörü de olumsuz etkilemesi bekleniyor. İş dünyasının da kaygılı bekleyişi sürerken, ABD’ye seyahat etmek zorunda olan iş insanları başka ülkelerden ABD vizesi için başvuru şartlarını araştırıyor.

9.10.2017Ekonomi
Katar krizi Körfez havayollarını vuruyor

Katar krizi Körfez havayollarını vuruyor

Arap ülkeleri arasında baş gösteren kavga, petrol fiyatlarındaki düşüş ve uçak kabinlerine bilgisayar yasaklarıyla zaten yara alan büyük havayolu şirketlerine yeni bir darbe vurdu.

7.06.2017Ekonomi
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, TSK'nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü için hazırlattığı afişler için 'Beni derinden yaraladı. Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak paydasıdır. Bu ülke için emek harcamış mücadele etmiş. Bu ülkenin insanları Kur'an'ı kendi dillerinden okusun diye Türkçe mealini yazdırmış. TBMM'yi kurmuş ve açılış gününü çocuklara armağan etmiş. Mustafa Kemal hepimizin ortak değeridir. Bunu görmezden gelmek kabul edilemez." dedi. Kılıçdaroğlu, Suriye politikasıyla ilgili de "Önerimiz süratle Suriye ile iş birliği yapıp savaşı bitirmeleri. Suriye iş birliği yapmadığımız sürece Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlayamazsınız." diye konuştu.

22.03.2017Gündem
Yabancılar bizim için dua ediyor

Yabancılar bizim için dua ediyor

CORENDON Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Türkiye’yi yaşayan, Türk insanı ile tanışma fırsatı bulan yabancıların Türkiye’den vazgeçemediğini belirterek, “Türkiye ile iş yapan yurtdışı merkezli tüm yabancı ve büyük tur operatörleri Türkiye’de işler düzelsin diye dua ediyor. Daha önce Türkiye’ye gelen yabancı turistler de bir an önce normale dönüş istiyor” dedi. Türkiye, Mısır ve Tunus’ta yaşanan terör olayları sebebiyle tatil yapmak isteyenlerin tercihi İspanya, Yunanistan ve Portekiz gibi ülkeler olduğunu dile getiren Karaer, şöyle konuştu:

23.01.2017Ekonomi
Saddama silahları kim verdi

Saddam'a silahları kim verdi?

Yaklaşık 25 yıl önce Irak askerleri kimyasal silah kullanarak Kürt kenti Halepçe'de binlerce sivili öldürdü. Bu silahları hangi ülkelerin sağladığını ortaya çıkarmak için adımlar atılıyor. BBC'den John Simpson'ın haberi...

3.12.2012Gündem
LİBYA POLİTİKASININ ARDINDA NE VAR

LİBYA POLİTİKASININ ARDINDA NE VAR?

Türkiye, Libya'da ayaklanmalar başlayınca hazırlıksız yakalandı. Ancak Ankara'nın sonradan geliştirdiği dengeli tavrın ardında söylendiği gibi Erdoğan'ın Batı karşıtlığı değil, bir öngörü yatıyor.

8.04.2011Gündem
Türkiyenin Libyadaki tavrının ardında ne var

Türkiye'nin Libya'daki tavrının ardında ne var

Türkiye, Libya'da ayaklanmalar başlayınca hazırlıksız yakalandı. Ancak Ankara'nın sonradan geliştirdiği dengeli tavrın ardında söylendiği gibi Erdoğan'ın Batı karşıtlığı değil, bir öngörü yatıyor.

8.04.2011Gündem
Yanıttan çok soru var

Yanıttan çok soru var

NATO’nun Libya operasyonundaki rolüyle ilgili anlaşma sağlandığı yönündeki haberler akıllardaki sorulara yanıt vermekten çok yeni sorular yarattı.

25.03.2011Gündem
NATOda uzlaşma soru işaretlerini beraberinde getirdi

NATO'da uzlaşma soru işaretlerini beraberinde getirdi

NATO’nun Libya operasyonundaki rolüyle ilgili anlaşma sağlandığı yönündeki haberler akıllardaki sorulara yanıt vermekten çok yeni sorular yarattı.

25.03.2011Gündem
NATOda uzlaşma soru işaretlerini beraberinde getirdi

NATO'da uzlaşma soru işaretlerini beraberinde getirdi

NATO’nun Libya operasyonundaki rolüyle ilgili anlaşma sağlandığı yönündeki haberler akıllardaki sorulara yanıt vermekten çok yeni sorular yarattı.

25.03.2011Gündem
Fransa: Özür dileriz bize de uçmayın

Fransa: Özür dileriz bize de uçmayın

Hollanda’nın Onur Air’e koyduğu yasak kararına Almanya’nın ardından İsviçre ve Fransa da ‘özür dileyerek’ uyacağını açıkladı. Onur Air Yönetim Kurulu Başkanı Cankut Bagana, yarın Hollanda’da bakanlık düzeyinde yapılacak görüşmelerde sorunun çözülmesini beklediklerini söyledi.

14.05.2005Ekonomi

Yazar Sonuçları

İstanbul’dan çıktım yola...

Evet, ben de “Mecbur kalmadıkça seyahat edilmemeli, hayat eve sığar” diyenlerdenim. Amma velakin hem işim hem de ailemin Hollanda’da olmasından dolayı pek çok kişiden daha fazla seyahat etmek durumundayım. Çocuklarım, anne-baba özlemim ağır bastı, işten güçten de fırsat bulup geçen hafta sonu yine Hollanda’ya uçtum.

6.11.2020

Tarifeler alt üst oldu

Kimse uçuş için plan yapamıyor. Bilet alanlar birkaç gün sonra seferin iptal olduğunu zorla öğreniyorlar. Ya da yurtdışı için açıklamalara göre plan yapanların çoğunun planları suya düşüyor. THY’de genel müdür seviyesinde uçuşlarla ilgili atılan tweet’i bakıyorsunuz bir dakika içinde silmiş. Üstelik çağrı merkezlerinin aranmaması isteniyor. Garip bir durum...

10.06.2020

3 boyutlu gözlükle okuyunuz!

GÜNLERDİR ABD ve İngiltere’nin getirdiği “laptop yasağı”nı konuşuyoruz. Malum, bizim de aralarında bulunduğumuz 8 ülkeden yapılan uçuşlarda, cep telefonunundan büyük elektronik cihazların kabine alınması yasaklandı.

27.03.2017

Yoksul ülkeler hálá üçüncü dünya peki dünyaların ikincisi nerede?

Geçen hafta Amerikan petrol stoklarının 328.5 milyon varile çıkması sonucu petrolün varil fiyatının 52 dolara kadar düştüğünü okurken ansızın bir soru takıldı aklıma.

1.07.2005

Böyle nereye

Türk Hava Yolları'ndan her gün gönderilen yöneticilerin haberleri geliyor.

19.04.2003