EKSTRA
MENÜ

Ücretsiz Maske

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 627 haberi bulunmuştur.

Ücretsiz Maske Haberleri

12 milyon liralık salgın desteği

12 milyon liralık salgın desteği

Pandemi döneminde vatandaşlara 12.1 milyon lira nakit yardım sağladığını açıklayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu dönemde icra işlemlerini durdurduğunu kira alacaklarını ise ertelediğini bildirdi.

26.02.2021Ekonomi
50 milyon FFP2 tipi maske ücretsiz dağıtılacak

50 milyon FFP2 tipi maske ücretsiz dağıtılacak

Almanya’da yaşlıların ardından şimdi de ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 50 milyon FFP2 tipi maske ücretsiz olarak dağıtılacak.

29.01.2021Avrupa
Dar gelirlilere maske parası ödensin

Dar gelirlilere maske parası ödensin!

Almanya’da toplu taşıma araçlarında ve alışverişlerde tıbbi maskelerin takılmasının zorunlu olması üzerine açıklama yapan Alman Sosyal Dernekler Birliği Başkanı Adolf Bauer, “Dar gelirlilere maske parası ödenmeli. İnsanlar evlerine yemek alır gibi kendilerine maske almaya zorlanamaz” dedi.

22.01.2021Avrupa
Elazığda, belediyeden kısıtlamada dronla maske dağıtımı

Elazığ'da, belediyeden kısıtlamada dronla maske dağıtımı

ELAZIĞ'ın Ağın ilçesinde, belediye ekiplerince hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında halka dronla ücretsiz maske dağıtıldı.

21.12.2020Gündem

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cuma namazının ardından koronavirüs tedbirleri uyarısı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazını Çamlıca Camii'nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından cemaattekilere seslenerek, vatandaşlara koronavirüs tedbirlerine uyulması çağrısında bulundu.

18.12.2020Gündem
Ücretsiz maske dağıtımı başladı

Ücretsiz maske dağıtımı başladı

Almanya’da 60 yaşın üstündekilere ve kronik hastalıkları olanlara ücretsiz FFP2 maskelerinin dağıtımına bugün başlandı.

15.12.2020Avrupa
Son dakika... Dolandırıcıların son taktiği ortaya çıktı: Aşı randevu oluşturma

Son dakika... Dolandırıcıların son taktiği ortaya çıktı: 'Aşı randevu oluşturma'

Tüm dünya gibi Türkiye de yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını ile uğraşırken, salgın dolandırıcılara da ilham kaynağı oldu. Vatandaşın cep telefonuna "http://wwww.Aşı Randevu Oluşturma" şeklinde mesaj atan dolandırıcılar onay verenleri tuzağa düşürüp hesaplarına ulaşıyor.

7.12.2020Gündem
Edirneye gelen Bulgar turistlere özel koronavirüs tedbirle

Edirne'ye gelen Bulgar turistlere özel koronavirüs tedbirle

EDİRNE'de, son günlerde koronavirüs vakalarının arttığı Bulgaristan'dan günübirlik alışveriş için gelen turistlere yönelik valilik ve belediye iş birliğiyle özel koronavirüs tedbirleri alındı. Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girişte araçları dezenfekte edilen turistlerin ateşleri ölçülüyor, maske ve hijyen seti dağıtılıyor.

17.11.2020Haber
Son dakika haberleri... Akın akın Edirneye geliyorlar Özel tedbirler alındı

Son dakika haberleri... Akın akın Edirne'ye geliyorlar! Özel tedbirler alındı

Edirne'de son günlerde koronavirüs vakalarının arttığı Bulgaristan'dan günübirlik alışveriş için gelen turistlere yönelik valilik ve belediye iş birliğiyle özel koronavirüs tedbirleri alındı. Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girişte araçları dezenfekte edilen turistlerin ateşleri ölçülüyor, maske ve hijyen seti dağıtılıyor.

17.11.2020Gündem
İranda koronavirüsle ilgili gerçek ölüm sayıları açıklananın çok üzerinde iddiası

İran'da 'koronavirüsle ilgili gerçek ölüm sayıları açıklananın çok üzerinde' iddiası

İran Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanlık Heyeti Üyesi Muhammed Ali Muhsini Bendpey, ülkede yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili gerçek ölüm sayılarının açıklanan rakamlardan çok daha fazla olduğunu söyledi.

15.10.2020Dünya
6 ay sonra ilk ders zili

6 ay sonra ilk ders zili

Mart ayında pandemi nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimde ilk ders zili, okula yeni başlayan ilkokul 1’inci sınıflar ve anaokulu öğrencileri için çaldı. Minikler maske ve mesafe kurallarına uyarak girdikleri okullarda 30’ar dakikalık beş ders yaptı. Okul binalarına ve bahçelerine veliler alınmadı.

22.09.2020Eğitim
Son dakika... Yüz yüze eğitim, anasınıfı ve ilkokul 1inci sınıflarda başladı

Son dakika... Yüz yüze eğitim, anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı.

21.09.2020Gündem
Eğitim yüz yüze, oyunlar temassız

Eğitim yüz yüze, oyunlar temassız

Koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz mart ayından beri kapalı kalan okullar, yaklaşık 3 milyon anaokulu ve 1’nci sınıf öğrencileri için kapılarını açtı. İlk hafta olan 21-25 Eylül’deki uyum programında bir gün yüz yüze eğitim yapılacak. İsteyen veli çocuğunu okula göndermeyecek.

21.09.2020Eğitim
Yüz yüze eğitim başlıyor

Yüz yüze eğitim başlıyor

Mart ayından beri kapalı kalan okullarda yüz yüze eğitim okulöncesi ve 1'inci sınıflara gidecek yaklaşık 3 milyon minik öğrenci için yarın başlıyor. İlk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı hem okulöncesi kurumlarda hem de ilkokul birinci sınıflarda ‘bir gün yüz yüze eğitim’ şeklinde yapılacak. İsteyen veli çocuğunu okula göndermeyip uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

20.09.2020Eğitim
Yüz yüze eğitim anasınıfı ve ilkokul 1inci sınıflarda yarın başlıyor

Yüz yüze eğitim anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda yarın başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde yarın başlatılacak. Okul öncesinde ilk hafta 1 gün 30'ar dakikalık 5, 28 Eylül-2 Ekim ve devamında, haftada 2 gün, günde 30'ar dakikalık 5 ders saati eğitim verilecek. İlkokul 1. sınıf öğrencileri ilk hafta 30'ar dakikalık 5 ders saati uyum eğitimi alacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi olacak. İhtiyaç duyulması halinde okulun fiziki şartları da dikkate alınarak sosyal mesafe kuralına uygun şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapılacak. Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

20.09.2020Gündem
Mini mini birleri heyecanla bekliyoruz

'Mini mini birleri heyecanla bekliyoruz'

Yarın minik öğrenciler ilk kez yüz yüze dersbaşı yapacak. Çocuklar kadar velileri, öğretmenleri ve hatta Milli Eğitim Bakanı da heyecanlı. Öğretmenler canla başla çalışıp okulları öğrencileri için hazır hale getirirken, Bakan Selçuk da “Çocuklarımızı heyecanla bekliyoruz” dedi...

20.09.2020Eğitim
Bakan Selçuk: Yüz yüze eğitime hazırız

Bakan Selçuk: Yüz yüze eğitime hazırız

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, okulöncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerini okullarıyla buluşturmaya yönelik hazırlıklarını tamamladı.

19.09.2020Eğitim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı duyurdu Öğrencilere ücretsiz verilecek

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı duyurdu! Öğrencilere ücretsiz verilecek

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim hazırlıkları kapsamında okullarda dezenfeksiyon çalışmalarının tamamlandığını, hijyen ve dezenfektan ihtiyaçlarının karşılandığını, ateş ölçer bulundurulmasının sağlandığını belirterek, üç haftalık sürede tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceklerini bildirdi.

19.09.2020Gündem
Yunanistan’da maske fiyaskosu

Yunanistan’da maske fiyaskosu

Yunan hükümetinin okullara ücretsiz maske sağlama planı hayal kırıklığı oluşturdu. Teslim edilen maskelerin yanlış ölçümler nedeniyle hem çocuklar hem de yetişkinler için çok büyük olması fiyaskoya neden oldu.

16.09.2020Dünya
Uzmanından uyarı: Linke tıklayan çarpılır

Uzmanından uyarı: Linke tıklayan çarpılır

Adli bilişim uzmanı emekli polis İsa Altun, pandemi döneminde internet kullanımının artmasıyla dolandırıcılıkların da katlandığını söyledi. Altun, “Yolladıkları linke tıklarsanız çarpılıyorsunuz” dedi.

16.09.2020Gündem
2020 yılında LGS’de başarı devam ediyor

2020 yılında LGS’de başarı devam ediyor

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında lise yerleştirmeleri 2019 yılında başarılı bir şekilde tamamlanmıştı. 2020 yılında 8'inci sınıf öğrencisinde yaklaşık 500 bin öğrenci artışı nedeniyle çok sorun yaşanacağı sıklıkla dile getirilmişti. Bu sıkıntıların üzerine küresel ölçekte yaşanan Covid-19 salgınının başlaması sürecin çok daha sıkıntılı geçeceği yönünde kimi endişelere yol açmıştı. Ancak, yerleştirme sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) süreci başarılı bir şekilde tamamladığını ortaya koydu. Bu yazıda 2020 LGS ilk yerleştirme sonuçları kısaca değerlendirilecektir.

10.08.2020Eğitim
Okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanından kritik açıklama

Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı'ndan kritik açıklama

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, yaz tatiline devam ederken okulların açılış tarihini merak etmeye başladı. Geçtiğimiz eğitim döneminin ikinci yarı yılını koronavirüs salgını gölgesinde geçiren milyonlarca öğrenci, gelecek dönem okulların ne zaman açılacağını ve eğitim düzeninin nasıl olacağını merak ediyor. Peki, okullar ne zaman açılacak?

28.07.2020Gündem
Gümüşhane’de Kurban Bayramı öncesi ‘kene’ ve ‘koronavirüs’ tedbirleri arttı

Gümüşhane’de Kurban Bayramı öncesi ‘kene’ ve ‘koronavirüs’ tedbirleri arttı

GÜMÜŞHANE’nin Kelkit ilçesinde, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) ve koronavirüs vakaları nedeniyle tedbirler arttırılırdı. Pandemi nedeniyle ilaçlanan kurban pazarlarına getirilen kurbanlıklar, birçok kontrolden geçirilirken, hayvanların aşıları ve kesime uygun olup olmadığı da denetleniyor. Kurban sahipleri ise ateşleri ölçülerek pazar alınana alınıyor.

28.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Okullar 31 Ağustosta açılacak mı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 4 planı açıkladı

Son dakika haberi: Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 4 planı açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında merak edilen soruların cevaplarını veriyor. Bakan Selçuk, "Okulların açılmasıyla ilgili 4 senaryo üzerinde çalışıyoruz." dedi. Ayrıca, "İlk kez burada açıklıyorum" diyen Selçuk, "Sanayi Bakanlığımızla Türk Stardartlar Enstitüsü ile bütün Türkiye'deki okulların standartını çıkardık." ifadeleri kullandı.

23.07.2020Gündem
Fransada koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı 30 bin 172ye yükseldi

Fransa'da koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı 30 bin 172'ye yükseldi

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bin 172'ye çıktı.

22.07.2020Dünya
Meslek liselerine ilgi artacak

'Meslek liselerine ilgi artacak'

Koronavirüs salgınında en önemli ihtiyaç haline gelen dezenfektan ve maske üretiminde sağladığı büyük katkıyla meslek liseleri, kamuoyunun dikkatini çekti. Geçmişte akademik başarısı düşük öğrencilerin tercih ettiği okul algısı da bu süreçte değişti. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, koronavirüs sürecinde meslek liseleriyle ilgili yaklaşımın değiştiğini belirterek, “Bu seneki kayıt döneminde özellikle tercih edilme oranlarının çok yüksek olacağını düşünüyorum” dedi.

3.07.2020Eğitim
Bakan Varanktan 65 yaş üstü için hijyen paketi hazırlayan işçilere moral ziyareti

Bakan Varank'tan 65 yaş üstü için "hijyen paketi" hazırlayan işçilere moral ziyareti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "65 yaş üstü vatandaşlarımıza bir kit teslim ediyoruz. Bu kitin içerisinde kolonya, maske ve Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımıza dönük bir mesajı var. Biz bu mesajı, her bir vatandaşımıza teslim etmek üzere yola çıktık. Tahminen 6 milyon vatandaşımız var. 5,5 milyonuna şimdiden ulaştırmış olduk" dedi.

28.06.2020Ekonomi
Antalyada Kaleiçi Yat Limanı eski günlerine dönmeyi bekliyor

Antalya'da Kaleiçi Yat Limanı eski günlerine dönmeyi bekliyor

Antalya'da sosyal mesafeli tekne turları başladı ancak Kaleiçi Yat Limanı'nda durgunluk devam ediyor. Geçen sene 1 günde kazandıkları parayı, şimdi 1 ayda kazanamadıklarını ifade eden Akdeniz Yelkenli ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi organizasyon sorumlusu Ekrem Turan, "Maalesef durum bu, ama yine de biz iş yerimizin açık olduğunu belirtiyoruz. İnsanları eğlenmeye de ihtiyacı var" dedi.

25.06.2020Seyahat
Taksimde tedirgin eden görüntüler: Kurallar hiçe sayılıyor

Taksim'de tedirgin eden görüntüler: Kurallar hiçe sayılıyor

Koronavirüsle mücadelede 'yeni normal' süreci devam ederken, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ndeki eski yoğunluk geri dönmeye başladı. Maskesiz girilmesi yasaklanan İstiklal Caddesi'nde dolaşanların sosyal mesafe kuralını hiçe saydığı görülürken, tüm uyarılara rağmen maske takılmaması dikkat çekti.

15.06.2020Gündem
LGS’ye 2 gün kala uzmanlardan öneriler

LGS’ye 2 gün kala uzmanlardan öneriler

LGS için artık adayların önünde sadece iki gün var. Uzmanların, LGS’ye hazırlanan 8'inci sınıf öğrencileriyle, anne babalarına; son günlerde, sınavdan bir gün önce ve sınav gününde yapmaları gerekenlerle ilgili bazı önerileri var:“Hata yapmaktan korkmayın, soru sayısına odaklanmayın, kolay sorulara dikkat edin. Kaygınızı çocuğunuza yansıtmayın, onu diğerleriyle kıyaslamayın, rahatlatıcı konuşmalar yapın.”

11.06.2020Eğitim
Koronavirüs hastası kalmayan Bartın’da, normalleşme tedbirlerle başladı

Koronavirüs hastası kalmayan Bartın’da, normalleşme tedbirlerle başladı

KORONAVİRÜS tedavisi gören hastanın kalmadığı Bartın’da, yeni sosyal hayatın kuralları titizlikle yerine getiriliyor.

2.06.2020Gündem
Son dakika... MEB duyurdu LGS için önemli karar

Son dakika... MEB duyurdu! LGS için önemli karar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran'da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav ile ilgili 2 önemli kararın alındığını açıkladı. Bakan Selçuk, "Sınavdan sonra sosyal mesafeyi ortadan kaldıracak bir kargaşaya meydan vermemek için soru kitapçıklarını sınav sonrasında dağıtmayacağız. Soru kitapçıkları ve cevap anahtarları cerrahi eldiven kullanılarak dağıtılacak ve toplanacak" dedi.

1.06.2020Gündem
Ofise dönüş telaşı başladı, yine düştük yollara...

Ofise dönüş telaşı başladı, yine düştük yollara...

Vaka sayısı azaldıkça kimi önlemler hafifletildi. Çalışanlar ofise dönme telaşında... Ancak ulaşımını toplu taşıma araçlarıyla sağlayacak olanlar tedirgin. Belediyeler, ilgili bakanlıkların ve valiliklerin koyduğu kuralları uyguluyor. Bilim kurulu üyeleriyse maskeli yaşamın önemini vurguluyor.

31.05.2020Hürriyet Pazar
LGS nasıl yapılacak Sınavda maske takmak zorunlu mu Milli Eğitim Bakanı Selçuk yanıtladı

LGS nasıl yapılacak? Sınavda maske takmak zorunlu mu? Milli Eğitim Bakanı Selçuk yanıtladı

LGS nasıl yapılacak? Liselere giriş kapsamında sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan LGS sınavına haftalar kaldı. Söz konusu sınava kısa süre kala, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 20 Haziran'da yapılacak merkezi sınavın nasıl gerçekleştirileceğine dair detayları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı. 2020 LGS konuları ve sınav yerleriyle ilgili açıklama yapan Bakan Selçuk, sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştığı videoda, sınav görevlileri ve öğrencilere ücretsiz maske verileceğini söyledi. İşte, LGS sınavında maske takmak zorunlu mu? sorusunun yanıtı.

30.05.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGSnin nasıl yapılacağına ilişkin video paylaştı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS'nin nasıl yapılacağına ilişkin video paylaştı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bir eğitimci ve baba olarak çocuklarımızın sağlığı için Bilim Kurulu ile istişare ederek her türlü önlemi aldığımızı bilmenizi isterim." ifadesini kullandı.

30.05.2020Gündem
Hayat Eve Sığar Uygulaması indir: Hayat Eve Sığar Google Play ve App Storedan nasıl yüklenir

Hayat Eve Sığar Uygulaması indir: Hayat Eve Sığar Google Play ve App Store'dan nasıl yüklenir?

Hayat Eve Sığar mobil uygulaması, corona virüs yoğunluk ve risk haritası bilgilerini yayınlamak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunuldu.Daha önce ücretsiz maske alımıyla da kullanılan Hayat Eve Sığar uygulaması bu kez HES kodu ile gündeme geldi. Uygulama üzerinden başlayacak olan seyahatlerde HES kodu dönemiyle beraber Hayat Eve Sığar Uygulaması'na yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, Hayat Eve Sığar Uygulaması nasıl yüklenir? Hayat Eve Sığar Google Play ve App Store'dan nasıl indirilir? İşte, adım adım Hayat Eve Sığar uygulaması indirme ve Hayat Eve Sığar nedir? sorusunun yanıtı hakkında ayrıntılı bilgiler...

21.05.2020Gündem
İstanbulda ücretli maske satışı başladı.. Ücretli maske fiyatı nedir, kaç TLden satılacak

İstanbul'da ücretli maske satışı başladı.. Ücretli maske fiyatı nedir, kaç TL'den satılacak?

Kontrollü normalleşme süreci ile birlikte maskelere daha çok ihtiyaç olunacak bu dönemde hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurusu yapılan ücretli maske satışı bugün itibari ile İstanbul'da satışa sunuldu. Peki ücretli maskeler ne kadar olacak?

8.05.2020Gündem
Son dakika... İstanbulda ücretli maske satışı dönemi başladı

Son dakika... İstanbul'da ücretli maske satışı dönemi başladı

İstanbul'daki eczaneler, medikal ürün satan firmalar ve marketlerde cerrahi maskeler adedi 1 liradan satışa sunuldu. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu açıklamasında "Bugün itibarıyla ücretsiz maske hakkı olmayan kişilerin de tanesini 1 liradan satın alarak maskeye ulaşmalarının yolu açılmış oldu. Dileyen herkesin maskeye ulaşması sağlanacak" dedi.

8.05.2020Ekonomi
Ücretli maske satışı ne zaman yapılacak Maske fiyatı ne kadar olacak Maske satışı nelerden yapılacak

Ücretli maske satışı ne zaman yapılacak? Maske fiyatı ne kadar olacak? Maske satışı nelerden yapılacak?

Ücretsiz maske dağıtımı yapılamayınca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ücretli maske satışının başlayacağını açıklamıştı. Ücretli maske fiyatıyla ilgili beklenen açıklama geldi. Ticaret Bakanlığı, maskelerin tavan fiyatını açıkladı. Cerrahi maskelerin KDV dahil en fazla 1 lira olacak şekilde satışa sunulacağı bildirildi. Fiyat bilgisiyle birlikte maskelerin satış kanallarına yönelik araştırmalar başladı. Peki, ücretli maske satışı ne zaman yapılacak? Maske fiyatı ne kadar olacak? Maske satışı nelerden yapılacak?

7.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

‘Asos’ta Felsefe’ başlıyor

20 yıldır yapılmakta olan ‘Asos’ta Felsefe’ adlı uluslararası sempozyum bu yıl 30 Eylül–3 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

15.09.2020

Çeşme gündemi

Geçen hafta sonunu Çeşme’de geçirdim. Ziyaretim sırasında Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve eşi Nuriş Oran’la da bir araya geldim. Çeşme’deki projelerinden söz eden Ekrem Oran, “Yakında yeni bir kültür merkezi, belediye hizmet binası ve huzur evini ilçemize kazandırıyoruz” dedi. 

17.07.2020

Yeni dönemde de iş hayatı nasıl olacak

İlk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart’tan itibaren esnek koşullarda ya da evden çalışan yüz binlerce beyaz yakalı ile üretime ara veren bazı işyerleri, normalleşme kapsamında ofislere dönmeye başladı. Peki bu durum çalışanların psikolojisini nasıl etkileyecek? İşyerinde normalleşme süreci nasıl olmalı? Uzmanlara sorduk.

2.06.2020