EKSTRA
MENÜ

Ücretsiz İzin Ödeneği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 189 haberi bulunmuştur.

Ücretsiz İzin Ödeneği Haberleri

Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak Ekim ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihleri

Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak? Ekim ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihleri

Nakdi ücret desteği ödemeleri her ay belirli tarihlerde yapılıyor. Ücretsiz izne çıkartılanlar nakdi ücret desteğinden yararlanıyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, eylül ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8-9 Ekim’de yapılacağını bildirdi. Ödemeler T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre yapılacak. İşte ödeme tarihleri ile ilgili detaylar

8.10.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak İŞKUR 2020 ağustos nakdi ücret desteği ödemeleri

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İŞKUR 2020 ağustos nakdi ücret desteği ödemeleri

Nakdi ücret desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün yapılmaya başlayacağını duyurdu ve ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını bildirdi. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek.

7.08.2020Ekonomi
Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) ne zaman yatacak Bakan Selçuktan ücretsiz izin ödeneği açıklaması

Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) ne zaman yatacak? Bakan Selçuk'tan ücretsiz izin ödeneği açıklaması

Nakdi ücret desteiği ödemeleri yoğun ilgi görüyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara ekonomik destekler de veriliyor. Kısa çalışma ödeneği, işten çıkarma yasağı ve nakdi ücret desteğinin bir ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yarın yapılmaya başlayacağını bildirdi.

6.08.2020Ekonomi
Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak, tarih açıklandı mı Ağustos ayı ücretsiz izin desteği ödemeleri

Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak, tarih açıklandı mı? Ağustos ayı ücretsiz izin desteği ödemeleri

Ücretsiz izin ödeneği her ay düzenli olarak hesaplara yatırılıyor. Vatandaşlar bayramdan sonra ücretsiz izin parasının ne zaman yatacağını öğrenmek istiyorlar. Haziran ayı maaş ödemeleri yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Ağustos ayı ile ilgili henüz güncel bir bilgilendirme yapılmazken, ödemeler her ayın 8'inde gerçekleşiyor

31.07.2020Gündem
Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak Ağustos ayı ücretsiz izin desteği ödemeleri

Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak? Ağustos ayı ücretsiz izin desteği ödemeleri

Ücretsiz izin ödeneği her ay düzenli olarak hesaplara yatırılıyor. Vatandaşlar bayramdan önce ücretsiz izin parasının yatıp yatmayacağını öğrenmek istiyorlar. Ödemeler her ay 8 Temmuz’da yapılıyor. Haziran ayı maaş ödemeleri yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ağustos ayı ödemeleri ile ilgili bir açıklama yapmadı.

29.07.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin ödeneği) ne zaman yatacak Bakan Selçuk açıkladı

Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin ödeneği) ne zaman yatacak? Bakan Selçuk açıkladı

Nakdi ücret desteği ödeme tarihleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Ücretsiz izin ödemeleri her ay belirli tarihlerde gerçekleştiriliyor. Haziran ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında ödemelerin hangi tarihler aralığında yapılacağını duyurdu. Ödemeler T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak. İşte detaylar...

2.07.2020Ekonomi
Ücretsiz izin desteği uzatıldı mı, başvuru nasıl yapılır Ücretsiz izin parası ne zaman yatıyor

Ücretsiz izin desteği uzatıldı mı, başvuru nasıl yapılır? Ücretsiz izin parası ne zaman yatıyor?

Ücretsiz izin ödeneği yoğun ilgi görüyor. İşverenler, ücretsiz izne ayrılan işçilere ilişkin bildirimlerini, SGK'nın https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi adresi üzerinden Covid-19 Ücretsiz İzin Ekranı'nı seçerek yapabiliyorlar. Yeni İstihdam Kalkanı paketi içerisinde ücretsiz izin ile ilgili de bir açıklama yer alıyor. Paket ile beraber ücretsiz ine çıkarılan işçilere nakit desteğinin 3 ay daha sürmesi bekleniyor.

12.06.2020Ekonomi
Ücretsiz izin parası yatmadı mı Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatıyor

Ücretsiz izin parası yatmadı mı? Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatıyor?

Ücretsiz izin parası, 8 Haziran itibariyle binlerce çalışanın gündemindeki konu olmaya başladı. Ücretsiz izin parası yatmadı mı sorusu ile hesaplarında herhangi bir hareket olmamasının nedenini araştıran vatandaşlar, ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatıyor sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatıyor? İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ücretsiz izin parası ve ödeneği hakkında yapmış olduğu açıklama ve paranın hesaplara yatacağı tarih hakkında detaylı bilgiler

9.06.2020Gündem
Ücretsiz izin ödeneği başvurusu nasıl yapılır İŞKUR ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak

Ücretsiz izin ödeneği başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak?

Ücretsiz izin ödeneği başvuruları 22 Nisan itibari ile başladı. Ücretsiz izin başvurusu nasıl yapılır? ücretsiz izne ayrılan işçilerle 15 Mart'tan sonra işten çıkarılan ve işsizlik ödeneğine hak kazanamayanlara, Nakdi Ücret Desteği verilecek. 15 Mart’tan sonra işten çıkarılan ve işsizlik ödeneğine başvurmamış olanlar, https://esube.iskur.gov.tr adresinden veya e-devlet aracılığıyla işsizlik ödeneğine başvuru yapabilecek.

30.04.2020Gündem
Ücretsiz izin maaş desteği başvuru şartları nedir Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu başladı mı

Ücretsiz izin maaş desteği başvuru şartları nedir? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu başladı mı?

Ücretsiz izin maaş desteği başvuru şartları, maaştan yararlanmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında, “Ekonomik İstikrar Kalkanı” adımları atılmaya devam ediliyor. Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar için de destek verilecek. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konu ile ilgili yaptığı açıklamada aylık 1170 lira maaş desteği yapılacağını açıkladı.

15.04.2020Ekonomi
Artık, tatil dönüşü test zorunlu

Artık, tatil dönüşü test zorunlu!

Yaz tatili kapıya dayandı. Almanya’da birçok eyalet şimdiden yaz tatiline girerken koronavirüsle ilgili gelişmeler ise tatil döneminde de gündemden düşmüyor. Son haftalarda giderek yaygınlaşan delta varyantı hakkında tatilcilerin ve özellikle izin dönüşü iş başı yapacak olan sigortalı çalışanların bilmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

31.07.2021Avrupa
Kısa çalışma ve işten çıkarma yasağı sona erdi

Kısa çalışma ve işten çıkarma yasağı sona erdi

NORMALLEŞMEYE ilişkin 1 Temmuz kararlarına paralel olarak çalışma hayatında da bugün itibarıyla koronavirüs önlemleri sona erdi.

1.07.2021Ekonomi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Benim ve partimin önceliği bu memlekete adalet getirmek

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Benim ve partimin önceliği bu memlekete adalet getirmek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu memleket çok badireyi atlattı. Beraber, birlikte Allah'ın izniyle iktidar olduğumuzda göreceksiniz. Benim ve partimin önceliği bu memlekete adalet getirmek" dedi.

29.06.2021Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor Kısa çalışma ödeneği uzayacak mı İşte tarih bilgisi

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor? Kısa çalışma ödeneği uzayacak mı? İşte tarih bilgisi

Kısa çalışma ödeneği için verilen sürede sona yaklaşıldı. Bir değişiklik yapılmazsa kısa çalışma ödeneği uygulaması yakın zamanda bitecek. Kolaylaştırılmış kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin desteğinde, son aya girilirken, destekten yararlanan çalışan sayısı 2.1 milyon kişiyi aştı. Kısa çalışma ödeneği uygulamasının, haziran sonu itibariyle sona ermesi bekleniyor. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kısa çalışma ödeneği hazirana kadar uzatılmıştı. Peki, kısa çalışma ödeneği uzayacak mı? İşte, milyonların merak ettiği konuyla ilgili ayrıntılar.

15.06.2021Ekonomi
İstihdam desteklerinde son aya girildi

İstihdam desteklerinde son aya girildi

Bir değişiklik yapılmazsa kısa çalışma ödeneği uygulaması haziran sonu itibarıyla bitiyor. Destekten yararlanan kişi sayısı 2.1 milyon kişiyi aşarken, işsizlik fonu da 86 milyar TL’ye geriledi. Mayıs ayında uygulanan tam kapanma sürecinde kısa çalışmadan yararlanan kişi sayısında ise 100 bin kişilik artış yaşandı.

13.06.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Bilgin açıkladı 52 bin anne destekten faydalandı

Son dakika: Bakan Bilgin açıkladı! 52 bin anne destekten faydalandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada annelere verilen desteklere değindi ve “İş’te Anne Projemizden yaklaşık 52 bin annemiz faydalandı” dedi.

30.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı Kripto parada flaş gelişme

Son dakika haberi... Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı! Kripto parada flaş gelişme

Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Hande Fırat'ın CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programına katıldı. Ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Bakan Elvan, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Bakan Elvan, kripto para platformlarıyla ilgili taslak çalışmasının yapıldığını söyledi. Bakan Elvan, "128 milyar dolar" tartışmasıyla ilgili olarak "MB Kanunu'na göre yaşanan tamamen yasaldır." dedi. Koronavirüsle mücadelede 133,7 milyar liranın harcandığını söyleyen Bakan Elvan, 206 milyar liralık Tarım Kredi, esnaf kredi ile vergi ve prim borcunun ertelendiğini ve bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildiğini belirtti. Öte yandan Bakan Elvan 2021'de %5'in üzerinde bir büyüme beklediğini ifade etti.

6.05.2021Ekonomi
Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği bugün yatırılıyor

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği bugün yatırılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Nisan ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini yarın hesaplara yatırıyoruz” dedi.

5.05.2021Ekonomi
İş dünyasının gündemi kısa çalışma

İş dünyasının gündemi kısa çalışma

Kapatma kararıyla birlikte yeniden uygulamaya alınan kısa çalışma ödeneği iş dünyasının da yeniden gündemine girdi. TOBB, 31 Ocak’tan sonraki başvuruların da kısa çalışmadan yararlanmasını isterken, TİSK de işverenlere ‘Ücretsiz izin yerine kısa çalışmayı kullanın’ çağrısında bulundu.

30.04.2021Ekonomi
Gözler işten çıkarma yasağında

Gözler işten çıkarma yasağında

Kısa Çalışma Ödeneği’nin tüm sektörler için haziran ayı sonuna kadar uzatılacağına yönelik açıklamayla birlikte, mayıs ayında işverenler geriye dönük olarak bildirimlerini kısa çalışma üzerinden yapabilecek. Kısa çalışma uygulamasıyla paralel olarak ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağında da 1.5 aylık bir uzatma yapılıp yapılmayacağı ise gelecek ay belli olacak.

23.04.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin maaşı) ne zaman son, uzatıldı mı Nakdi ücret desteğinde son gelişmeler

Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin maaşı) ne zaman son, uzatıldı mı? Nakdi ücret desteğinde son gelişmeler

Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili alınan karar ardından gözler nakdi ücret desteği ödemelerine çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık." dedi. Peki, nakdi ücret desteği ödemelerinde son durum ne? Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin maaşı) ne zaman son, uzatıldı mı? Nakdi ücret desteğinde son gelişmeler...

21.04.2021Ekonomi
İşçiler için 15 maddelik talep listesi

İşçiler için 15 maddelik talep listesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi CHP Emek Büroları’nın işçilere ilişkin 15 talebini sıraladı. Ağbaba, zorunlu üretim hizmetlerinin yer aldığı işyerlerinde işçilere öncelikli aşı hakkı verilmesi, kısa çalışma ve ücretsiz izin desteği kapsamında yer alan işçilerin emeklilik sigorta primleri merkezi bütçe tarafından karşılanması gibi taleplerde bulundu.

20.04.2021Ekonomi
Pandemi işveren ve çalışan ilişkisini nasıl etkiledi

Pandemi işveren ve çalışan ilişkisini nasıl etkiledi?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ülkemizde ilk olarak geçen yıl Mart ayında görüldü ve çalışma düzenimizi de etkiledi. Peki çalışma koşullarının değişmesine neden olan koronavirüs salgını işveren ve çalışan ilişkisini nasıl etkiledi? Konuyla ilgili merak edilenleri işin uzmanı anlattı.

17.03.2021Gündem
İTO Başkanı Avdagiç: İstihdamda üçlü koruma halkası kısa çalışma ödeneği ile tam olur

İTO Başkanı Avdagiç: İstihdamda üçlü koruma halkası kısa çalışma ödeneği ile tam olur

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç "Cumhurbaşkanımızın fesih yasağı ve nakdi ücret desteği uygulamalarının 2 ay süreyle uzatılması kararı, istihdam piyasamızı rahatlatan bir karar oldu" dedi.

11.03.2021Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitiyor İşte belirlenen tarih

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitiyor? İşte belirlenen tarih

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, ekonomik etkilerini azaltmak için kısa çalışma ödeneğinin verilmesine ilişkin düzenlemenin süresi uzatıldı. Pek çok vatandaş da bu uygulamanın ne zaman biteceğini merak ediyor. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitiyor?

10.03.2021Gündem
Çalışma hayatında normalleşme dönemi

Çalışma hayatında normalleşme dönemi

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı, mart sonuna kadar uzatılacak. Nisanda iki düzenlemenin de kaldırılması planlanıyor. Kısa çalışma ve ücretsiz izinden normale dönen işletmeler için ise 3 ay normalleşme desteği uygulanacak.

19.02.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek Kabine Toplantısında yeni karar

Nakdi ücret desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Kabine Toplantısı'nda yeni karar!

Nakdi ücret desteği pandemi döneminde ücretsiz izne ayrılan çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay ödenen nakdi ücret desteği ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Kabine Toplantısı sonrası ekonomide atılan yeni adımlara ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanı, nakdi ücret desteğinin mart ayına kadar devam edeceğini bildirdi. Çalışanlara ödenen nakdi ücret desteğinin yatıp yatmadığı ise e devlet üzerinden sorgulanacak. İşte, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek sorusunun yanıtı.

17.02.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor 2 ay daha uzatılmıştı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? 2 ay daha uzatılmıştı

'iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenleme' olarak yürürlükte yer alan İşten çıkarma yasağı, Resmi Gazete'de yayımlanan son kararın ardından devam ediyor. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla uygulanan işten çıkarma yasağı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın güdümünde yer alıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, 17 Ocak tarihinde yayımlanan bir karar ile uzatılma kararı alınan işten çıkarma yasağı hakkında bazı bilgiler

17.02.2021Gündem
Bakan Selçuk: 31 bini aşkın kadın işçimizin hayatına dokunduk

Bakan Selçuk: 31 bini aşkın kadın işçimizin hayatına dokunduk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Yarım Çalışma Ödeneğiyle 31 bini aşkın kadın işçimizin hayatına dokunduk” dedi.

10.02.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Resmi Gazete detayları

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Resmi Gazete detayları

İşten çıkarma yasağı olarak bilinen 'iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenleme', hem işçi hem de işverenin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. Pandemi süreci dolayısıyla ortaya çıkan işten çıkarma yasağı ile işçinin hakkını korumaya özen gösteren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yasağın ne zamana kadar devam edeceğine dair son Resmi Gazete duyurusunu işaret etti. İşte, o duyuru hakkında bilgiler

9.02.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte işten çıkarma yasağında tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte işten çıkarma yasağında tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor sorusu son gelişmeler ile çalışanlar tarafından takip ediliyor. İşten çıkarma yasağı, Türkiye'nin koronavirüs salgınında ekonomik önlemler kapsamında getirilen düzenlemeler arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pandemi dolayısıyla iş yerinde azaltma yoluna gitmek isteyen işverenler için bazı destekler sağlayarak, bu çerçevede işçilerin haklarını korumak amacıyla da işten çıkarma yasağı uygulamasını getirmişti. İşte, işten çıkarma yasağının biteceği tarihle ilgili bilgiler.

27.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte en son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte en son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı gündemde yer almaya devam ediyor. 17 Nisan 2020'de başlayan üç aylık işten çıkarma yasağı, daha sonrasında belli aralıklarla uzatılmıştı. Şimdi ise bu düzenlemenin ne zaman sona ereceği araştırılıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

21.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Yasağın sona ereceği tarih belli oldu

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Yasağın sona ereceği tarih belli oldu!

Çalışanları yakından ilgilendiren işten çıkarma yasağıyla ilgili araştırmalar son günlerde hız kazandı. Süresi uzatılan işten çıkarma yasağının ne zaman sona ereceği işçiler ve işverenlerce sorgulanıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

17.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faizle bir yere varamayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faizle bir yere varamayız

Yüksek faize karşı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Asıl iş faizi düşürmek suretiyle enflasyonu aşağı çekmektir. Bunun bir numaralı enflasyonla mücadele altyapısını faiz oluşturuyor. Faiz, enflasyonla doğru orantılıdır. Bankalar, ne kadar kâr etmişler bunu konuşuyorlar. Tamam da, sen ne kadar yatırımcı kazandırdın bu ülkeye, bir de bunu söylesene. Bana yatırım lazım, istihdam lazım, üretim lazım” diye konuştu.

16.01.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan yargı ve ekonomide reform mesajı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yargı ve ekonomide reform mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Yargı ve ekonomide reformları yakında kamuoyu ile paylaşacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihracatta tüm zamanların rekorunun kırıldığına vurgu yaptı. Türk Lirası'nın dolar ve euroya karşı değer kazandığını belirten Erdoğan faize de değindi ve 'Yüksek faizle bir yere varamayız' dedi.

15.01.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte en son gelen bilgiler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte en son gelen bilgiler

İşten çıkarma yasağında son gelişmeler, koronavirüs pandemisinde gündeme gelmeye devam ediyor. İşçinin sözleşmesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulama yeniden uzatıldı. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

12.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte belirlenen tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte belirlenen tarih

Pandeminin getirdiği ekonomik zorlukları aşmak için işverenlerin işçilerini işten çıkarması yasaklanmış ve ücretsiz izin desteği ile kısa çalışma ödeneği uygulamaları hayata geçirilmişti. İşten çıkarma yasağı olarak bilinen uygulamanın hangi tarihe kadar uzatıldığı ve ne zaman sona ereceği 2021'in başlaması ile birlikte merak konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

8.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşçi çıkarma yasağı Resmi Gazetede yayımlandı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşçi çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlandı!

İşten çıkarma yasağında son gelişmeler, koronavirüs pandemisinde gündeme gelmeye devam ediyor. İşçinin sözleşmesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulama yeniden uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre karar 2 ay daha geçerli olacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile uygulamaya konulan işten çıkarma yasağı daha önce ocak ayına kadar uzatılmıştı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, son durum.

5.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Tarih belli oldu

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Tarih belli oldu!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile uygulanan ve bazı haller dışında, işçinin sözlşemesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulamanın ne zaman sona ereceği merak ediliyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

2.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

TÜİK’in verileri umutsuzluğu arttırıyor... İş aramayan işsizler!

Toplumun temel sorunu, gençleri pençesi altında kıvrandıran işsizlik, TÜİK’e göre azalıyormuş. Enflasyona ilişkin yayınladığı verilerle yoğun şekilde eleştirilen Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre işsiz sayısı 2020 yılı Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 303 bin kişi azalarak 4 milyon 5 bin kişi oldu.

11.02.2021

10 maddede işsizlik maaşı

Koronavirüs sürecinde işveren ve işçilere verilen destekler 30 Haziran’da sona erdi; çalışanlarda işten çıkarılma endişesi başladı. İşsizlik maaşından kimlerin, nasıl yararlanacağını 10 maddede derledik.

2.07.2021

Çalışma hayatında 30 Haziran virajı

30 Haziran’da, salgının başından bu yana işverenlere ve çalışanlara verilen desteklerin tamamı son bulacak. Kimileri yeni dönemde işten çıkarma durumu ile karşı karşıya kalınırsa kıdem tazminatını nasıl alacağını, emekliliği gelenler ise emekli olup olamayacağını merak ediyor. İşte desteksiz yeni dönemin merak edilenleri...

24.06.2021

Emekçide ‘işten atılma’ kaygısı

Salgınla birlikte hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği uygulaması 30 Haziran’da sonlanacak.

18.06.2021

İşçi çıkaran kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayacak

İşveren ve çalışanların beklediği karar çıktı, kısa çalışma ödeneği haziran ayının sonuna kadar uzatıldı ve karar da Resmi Gazete’de yayımlandı. Peki, kimler bu uzatmadan yararlanacak, kısa çalışma ödeneğine yeni başvuru yapılabilecek mi, ücretsiz izinde olanlar kısa çalışma ödeneğine geçecek mi? Kısa çalışmanın uzatılması sonrası okuyuculardan benzeri soruları çokça alıyorum. Tek tek anlatayım ama önce kısa bir hatırlatma yapayım.

28.04.2021

Ücretsiz izin desteği artıyor, çalışana yeni destek geliyor

Meclis'e sunulan Torba Yasa Tasarısı, hem salgın nedeniyle verilen desteklerde hem de çalışma hayatında önemli düzenlemeler içeriyor. Ayrıca yasanın kabulü halinde çalışanlara yeni bir destek daha geliyor. Hepsine tek tek değineyim.

8.04.2021

İşte istihdam desteklerinin ayrıntıları

Mikro ve küçük ölçekli firmalar arasında likidite sıkıntısı çekenlere yönelik, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle, 100 bin liralık krediye erişim imkânı sağlanacak. En fazla 500 bin liralık ilave istihdam finansman desteği verilecek. İlave istihdam finansman desteğinden, 17 Mayıs’ta bitecek olan nakdi ücret desteği alan işyerleri de yararlanabilecek.

18.03.2021

Trabzon-Erzincan mı, Samsun-Sarp hattı mı? Karadeniz’de tren kavgası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin Trabzon il kongresinde Trabzon-Erzincan Yüksek Hızlı Tren Projesi güzergâh etüt çalışmalarının gelecek yıl bitirileceğini açıklaması, Samsun-Sarp demiryoluna değinmemesi bölge halkını oldukça üzdü.

26.02.2021

Kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteğinde neler değişti?

Geçen yazımda, SSK ile Bağ-Kur’dan emekli olmanın farklarını yazacağımı söylemiştim ama kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteği, işten çıkarma yasağında yeni gelişmeler oldu ve okuyuculardan da çokça soru geldiği için önceliği bu konuya verdim.

25.02.2021

Yapılandırmadan yararlanamazsınız

Soru: 2008’den önce işyerim vardı, vergimi ödüyordum, Bağ-Kura kayıtlı değildim. Vergi mükellefi olduğum için yapılandırmadan faydalanabilir miyim? Seval T.

27.01.2021

Sosyal yardım ödemeleri arttı

Yeni senede asgari ücret ve emekli maaşlarının belli olmasıyla birlikte sosyal yardımlar da arttı.

21.01.2021