EKSTRA
MENÜ

Uçak Krizi

Uçak Krizi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uçak Krizi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.777 Uçak Krizi haberi bulunmuştur.

Uçak Krizi Haberleri

Tarihi ‘online’ çarşı

Tarihi ‘online’ çarşı

Koronavirüs döneminde kapalı olan Kapalıçarşı, yeni döneme hazırlanıyor. Bu süreçte e-ticaret hamlesi başlatarak esnafa bir panzehir oluşturduklarını söyleyen Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, “Yıla çok iyi başladık. Tam Galataport açılacakken pandemi başladı. Bu yıl 43 milyon ziyaretçi hedefimiz vardı. Ancak atacağımız adımlarla ağustos-eylül gibi eski seviyelere gelmeyi umuyoruz” dedi.

28.05.2020Ekonomi
‘Amaç Türk-Rus savaşı çıkarmaktı’

‘Amaç Türk-Rus savaşı çıkarmaktı’

Savcılık, FETÖ ve arkasındaki istihbarat örgütlerinin Türkiye ile Rusya’yı savaş durumuna getirme amacıyla Karlov suikastını düzenlediklerini iddia etti.

6.03.2020Gündem
Domates ihracatta rekor kırdı

Domates ihracatta rekor kırdı

Domates, Türkiye’ye 40 milyon 116 bin dolarlık döviz kazandırırken, domates ihracatçıları en büyük ihraç pazarları Rusya’nın uçak krizi sonrasında koyduğu 150 bin ton kotanın kaldırılmasını talep ediyor.

14.02.2020Ekonomi
Rejime şubat uyarısı... Geri çekilin aksi halde bizzat biz yaparız

Rejime şubat uyarısı... Geri çekilin aksi halde bizzat biz yaparız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Askerlerimize yapılan saldırı, Türkiye açısından Suriye’de yeni bir dönemin miladıdır. Türk askerinin kanının aktığı bir yerde hiçbir şeyin aynı şekilde devam etmesine izin veremeyiz” dedi. Suriye rejiminin bu ay içinde Türk gözlem noktalarının gerisine çekilmesini beklediklerini, aksi halde Türkiye’nin bu işi bizzat yapmak zorunda kalacağını vurgulayan Erdoğan, partisinin dünkü Meclis grup toplantısında özetle şunları söyledi:

6.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan çok sert İlker Başbuğ tepkisi: Dava açın

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert İlker Başbuğ tepkisi: 'Dava açın'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli değerlendirmelerde bulundu. ''Suriye konusunda izleyeceğimiz stratejiyi paylaşmak istiyorum'' diyen Erdoğan, ''Askerlerimize yapılan saldırı Türkiye açısından Suriye’de yeni bir dönemin miladıdır'' dedi. Şubat ayında rejimin gözlem noktalarının gerisine çekilmesini umut ettiklerini belirten Erdoğan, ''Rejim bunu yapmazsa Türkiye Cumhuriyeti bu işi bizzat yapmak mecburiyetinde kalacaktır'' ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un FETÖ ile ilgili açıklamalarına da çok sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Milletvekilleri olarak hepiniz dava açmalısınız. FETÖ gölgesi düşürülmeye çalışılması Meclis'e saygısızlıktır. Vesayet döneminin hevesi olan bu yaklaşımın desteklenmesinin anlaşılabilir hiçbir tarafı yoktur. Bu öyle boru göstermeye benzemez" ifadelerini kullandı.

5.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı panelleri Moskova’daydı

Cumhurbaşkanlığı panelleri Moskova’daydı

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın düzenlediği “Bugünün Türkiyesi” panellerinin yeni etabı 4 Nisan’da Rusya Federasyonu’nda gerçekleştirildi. Paneli Kremlin İletişim Başkanlığı da izledi.

4.04.2019Gündem
Uçakta kriz çıktı Mustafa Uslu, Erken Petekkayanın yaşadıklarını anlattı

Uçakta kriz çıktı! Mustafa Uslu, Erken Petekkaya'nın yaşadıklarını anlattı

Oyuncu Erkan Petekkaya'nın bindiği Dalaman uçağında olay çıkardığı iddia edildi. O anlar başka bir yolcu tarafından kameraya alındı. Erkan Petekkaya'nın yakın arkadaşı Mustafa Uslu, 2.Sayfa programına şu açıklamayı yaptı, 'Erkan ile konuştum. Olayın aslı şu; bir kadın Erken Petekkaya’nın kalçasına dokunuyor, Erkan da tepki gösterince olaylar gelişiyor'

29.03.2019Magazin
Harekete geçildi Kredi kartına 12 taksit yapılacak

Harekete geçildi! Kredi kartına 12 taksit yapılacak

Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’den giden turist sayısını 800 binden 2 milyona çıkarmak için turizmciler harekete geçti. TÜRSAB’ın girişimiyle KKTC turlarına kredi kartına 12 taksit geliyor.

25.03.2019Ekonomi
‘Hafifledim mutluyum’

‘Hafifledim mutluyum’

TMSF’ye olan borçlarını kapatmasıyla gündeme gelen Çağlar Grup Başkanı Cavit Çağlar, “20 yıldır sırtımda 100 kiloluk yükle geziyordum. Borçlarımı ödediğim için nasıl hafifledim, nasıl mutluyum. Kuşlar gibi özgürüm. Pişmanlıklarım var ama artık geriye değil, ileriye bakıyorum” dedi. Çağlar, bugünlerde ‘En büyük hayalim’ dediği Cavit Çağlar Üniversitesi’nin kuruluşuna odaklandığını söyledi.

17.03.2019Ekonomi
Pakistan’dan Erdoğan’a ‘arabuluculuk’ telefonu

Pakistan’dan Erdoğan’a ‘arabuluculuk’ telefonu

Hindistan ile Pakistan arasında önceki gün patlak veren uçak krizi sonrası, İslamabad’dan tansiyonu düşürecek adımlar geldi. Pakistan Başbakanı İmran Han, düşürülen uçaklardan birinin gözaltına alınan yaralı pilotunu ‘barışçıl niyet göstergesi olarak’ bugün serbest bırakacaklarını duyurdu. Han ayrıca normalleşme sağlamak için Türkiye’nin arabuluculuğunu talep etmek üzere Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı aradı.

1.03.2019Dünya
Rusyanın vize kararı nakliyecileri sevindirdi

Rusya'nın vize kararı nakliyecileri sevindirdi

UND İcra Kurulu Başkan Vekili Erman Ereke: "Vize konusu bizim için kilit noktaydı, bu kilidi kırarak ciddi bir kapıyı araladık. 2019 Rusya ile ticaret açısından iyi bir yıl olacak" açıklamasında bulundu.

7.02.2019Ekonomi
Rusyaya ayakkabı ihracatı yüzde 78 arttı

Rusya'ya ayakkabı ihracatı yüzde 78 arttı

Türkiye'den Rusya'ya yapılan ayakkabı ihracatı 2018'de bir önceki yıla yüzde 78 artarak 132 milyon dolara ulaştı.

1.02.2019Ekonomi
Avrasya pazarına Türk müteahhit damgası

Avrasya pazarına Türk müteahhit damgası

Yurt dışında geçen yıl 19,4 milyar dolarlık proje üstlenen Türk müteahhitleri bu projelerin yüzde 46'sını Avrasya bölgesinde gerçekleştirdi.

20.01.2019Ekonomi
İlk 11 ayda gelen yabancı ziyaretçi sayısı 38 milyona yaklaştı

İlk 11 ayda gelen yabancı ziyaretçi sayısı 38 milyona yaklaştı

Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı Kasım'da yüzde 19, ilk 11 ayda yüzde 22.25 artışla 37.54 milyon kişi olurken cari açığın en önemli finansman kaynağı olan turizm sektöründe toparlanmanın 2019 yılında da devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

28.12.2018Ekonomi
Vize meselesi ortadan kalkmalı

Vize meselesi ortadan kalkmalı

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya ile yaşanan vize meselesinin artık tamamen ortadan kalkması gerektiğini belirtti.

23.11.2018Gündem
Türkiyeye gelen yabancı ziyaretçi sayısı Ağustosta yüzde15.6 arttı

Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı Ağustos'ta yüzde15.6 arttı

Turizm Bakanlığı verilerine göre Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı Ağustos'ta yüzde 15.6 artışla 5.4 milyon kişi, ilk sekiz ayda ise yüzde 22.9 artışla 27 milyon kişi oldu.

28.09.2018Ekonomi
Esad’a yeni Rus kalkanı

Esad’a yeni Rus kalkanı

İsrail uçaklarının 17 Eylül’de Suriye’nin kuzeyindeki hedeflere saldırısı sırasında Suriye savunmasının fırlattığı S-200 füzelerinin 15 kişinin bulunduğu Rus keşif uçağını düşürmesinin yol açtığı gerilim artıyor. Moskova, Suriye’ye S-300 savunma sistemleri verme kararı aldı.

24.09.2018Dünya
Gündeme bomba gibi düşmüştü: Gerilim tırmanıyor

Gündeme bomba gibi düşmüştü: Gerilim tırmanıyor!

İsrail uçaklarının düşürdüğü iddia edilen Rus İl-20 uçağı vakası İsrail basınında geniş yer almaya devam ediyor. Haaretz gazetesi, İl-20 vakasına Rusya’nın vereceği yanıtın İsrail Hava Kuvvetleri’nin ‘kanatlarını kırparak’ Suriye hava sahasındaki uçuşlarını kısıtlayabileceği yorumunda bulundu. İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise, düşen İl-20 vakasından sonra da Suriye'deki hedeflere yönelik saldırılara devam edileceği sinyali verildi. İsrail Rus yetkililere, "olay değerlendirme" raporunu verirken Moskova yönetimi ellerinde çürütülemeyecek veriler olduğunu belirtti.

23.09.2018Dünya
Uçak krizi

Uçak krizi!

TÜRKİYE ile Rusya arasında varılan uzlaşma İdlib’deki tansiyonu düşürürken, İsrail’in Lazkiye’deki hedeflere yönelik gerçekleştirdiği hava saldırısı sırasında bir Rus askeri uçağının düşürülmesi, Batı ülkeleri ve Rusya’nın büyük miktarda savaş gemisi ve silah yığdığı doğu Akdeniz’de gerilimi ciddi ölçüde yükseltti.

18.09.2018Dünya
Rusya’ya 345 milyon dolarlık ihracat hedefi

Rusya’ya 345 milyon dolarlık ihracat hedefi

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Rusya’ya 2014 yılında 345 milyon dolar olan ihracatı yeniden bu seviyeye çıkarmak hedefiyle 17-20 Eylül’de Moskova’da düzenlecek World Food Moskow Fuarı’na katılacak.

10.09.2018Ekonomi
Turizmde 50 milyar dolara ulaşırsak cari açığa pansuman olur

"Turizmde 50 milyar dolara ulaşırsak cari açığa pansuman olur"

Limak Turizm Grubu Başkanı Kaan Kavaloğlu, Türkiye'nin, turizm hareketlerine İspanya, İtalya ve Fransa gibi rakibi olan Akdeniz ülkelerinden çok sonra başladığını belirterek, "Onlar 60-70 yıldır turizm hareketinde bulunuyorlar. Çok iyi yatırımları var ve 60-70 milyar dolar para kazanıyorlar. Bunlar sürekli kazanıyorlar bu parayı. Bizim de minimum 50 milyar dolara en kısa zamanda ulaştığımızı düşünürsek cari açığa çok iyi bir pansuman olur." dedi.

12.08.2018Ekonomi
Muğla’da Rus turist patlaması

Muğla’da Rus turist patlaması

Muğla’ya 7 aylık dönemde 1 milyon 509 bin 587 yabancı turist girişi olurken, bir önceki yıla göre yüzde 31 artış sağlandı.

11.08.2018Ekonomi
Numan Kurtulmuştan anket açıklaması: Çok net söyleyebilirim

Numan Kurtulmuş'tan anket açıklaması: 'Çok net söyleyebilirim'

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Anket yapıyoruz. AK Parti ve Erdoğan'ın sıkıntısı yok. Bunu çok net söyleyebilirim. Sayın Cumhurbaşkanımız seçilecek, AK Parti de açık arayla Meclis'te lider parti olacak. Nabzı çok iyi tutmamız lazım. AK Parti anketleri süratli ve çok iyi bir şekilde kullanabilen bir parti" dedi.

5.06.2018Gündem
Kıbrısta uçak krizi Geç kaldı diye bakanı almadılar

Kıbrıs'ta uçak krizi! Geç kaldı diye bakanı almadılar

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çalışma Bakanı Zeki Çeler, "Geç kaldınız" denilerek uçağa alınmaması nedeniyle olay çıkardığı iddiası ile ilgili olarak, "Geç kalmadım. Ulaştırma Bakanı soruşturma başlatılması talimatı verdi" dedi.

12.05.2018Gündem
Rusyayla domates baharı

Rusya'yla domates baharı

RUSYA tarım ürünleri denetim kurumu ‘Rosselhoznadzor’, geçen hafta verdiği sözü yerine getirerek, Türkiye’den Rusya’ya domates ihracatını 1 Mayıs itibarıyla serbest bıraktı.

1.05.2018Dünya
Rusya ile uçak krizi öncesine resmen döndük...

Rusya ile uçak krizi öncesine resmen döndük...

Rusya ile Türkiye arasında tarım ürünleri ticaretinde sorunlar 2015 Kasım ayında vurulan uçak kriziyle başlamıştı.Bugün itibariyle Türkiye'den Rusya'ya domates ihracatı başladı.

1.05.2018Ekonomi
Çinli turistlerin Türkiyede yaptığı alışveriş yüzde 166 arttı

Çinli turistlerin Türkiye'de yaptığı alışveriş yüzde 166 arttı

Dünyada yapılan tax free satışlarının yüzde 40'ını oluşturan Çinlilerin bu yılın ilk çeyreğinde Türkiye'de yaptığı alışveriş tutarı yüzde 166 yükseldi.

22.04.2018Ekonomi
Uçaktaki sır para sonrası BAE ile bağları koparttı

Uçaktaki sır para sonrası BAE ile bağları koparttı

Somali hükümeti, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile yapılan askeri anlaşmaya rağmen bundan sonra Somali ordusu içerisindeki askerlerin maaşlarını ve eğitimini kendisinin vereceğini duyurdu.

11.04.2018Dünya
Turizmde istihdam sezonu açıldı

Turizmde istihdam sezonu açıldı

Turizmciler bu yaz, 38 milyon turisti ağırlamaya hazırlanıyor. Sezonun açılmasına az bir zaman kala istihdam talebi de artmaya başladı. Bu sene 15 bin yeni istihdam yaratılacağı tahmin ediliyor. Turistik bölgelerden gelen talebe göre bu sayı 20 binlere kadar çıkacak.

Tarımda devrim zamanı

Tarımda devrim zamanı

Aydın ve Kars’tan sonra ‘Tarım Zirvesi’nin son durağı Antalya oldu. DenizBank ve Hürriyet işbirliği ile gerçekleştiren zirveye Antalya Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. Zirvede düzenlene panelde ise tarımdaki sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, tarımda başarının yakalanabilmesi için ‘tarımda devrim yapılması gerektiğine’ dikkat çekti.

5.04.2018Ekonomi
Rusyadan 5 ürüne ithalat izni

Rusya'dan 5 ürüne ithalat izni

BATI Akdeniz İhracatçıları Birliği (BAİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Rusya'nın Türkiye'den nar, patlıcan, kabak, biber ve marul gibi yaş meyve sebze ürünlerine 5 Mart'tan itibaren firma kısıtlaması olmaksızın ithalat izni verdiğini açıkladı. Satıcı, kriz öncesi bu ürünlerin ihracatından 100 milyon dolara yakın gelir elde edildiğini söyledi.Rusya Federasyonu'nun 2015 yılının kasım ayındaki uçak krizi sonrasında Türkiye'den ithal ettiği başta domates olmak üzere birçok yaş meyve ve sebze ürününe uyguladığı ithalat yasağı, kademeli olarak kaldırılıyor. BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, Türk yaş meyve sebze ihracatçılarına ve üreticilerine müjdeli bir haber daha geldiğini belirterek, Rusya Federasyonu Federal Bitki Karantina Servisinin (Roselkhoznadzor) 5 Mart 2018 tarihinden itibaren nar, patlıcan, biber, marul, balkabağı, sakız kabağı ve diğer kabakgillerin Türkiye'den ithalatına onay verdi. Karar, Roselkhoznadzor'un web sayfasından httpwww.fsvps.rufsvpsnews25362.html linki ile duyuruldu dedi.

5.03.2018Haber
Rusyadan Türkiyeye güzel haber: 100 milyon dolarlık kapı açılıyor

Rusya'dan Türkiye'ye güzel haber: 100 milyon dolarlık kapı açılıyor

Rusya, Türkiye’den nar, patlıcan, kabak, biber ve marul gibi yaş meyve-sebze ürünlerine ithalat izni verdi. Türk ihracatçılar, bugünden itibaren firma kısıtlaması olmaksızın ürünlerini Rusya’ya gönderebilecek. Türkiye, uçak krizi öncesinde bu ürünlerin Rusya’ya ihracatından 100 milyon dolara yakın ihracat geliri elde ediyordu

5.03.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

2020'ye bakınca

Türkiye’den bakınca 2019 dış politika açısından çok hızlı bir yıl olarak geçti. Türk dış politikasının odak noktasında geçen sene içinde Suriye yine en ön plandaydı. Suriye’de savaş 8 yıldan bu yana sürüyor. Bu durum, 931 km uzunluğunda bir kara sınırını paylaştığı bu ülkedeki gelişmeleri Türkiye açısından çok önemli bir hale getirmiş durumda.

2.01.2020

Alaçatı manifestosu geliyor

ŞÖYLE bir alışkanlığımız var.

5.10.2019

İyi bir frekans yakaladık!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’le turizmde yakalanan ivmenin devam ettirilmesi konusunda mutabakatlarının olduğunu belirterek, “Rusya’dan 2018’de ülkemize 6 milyon turist geldi. Bu rakamı yakalamak çok önemli. 2019’u karşılıklı ‘Kültür ve Turizm Yılı’ ilan ettik. İyi bir frekans yakaladık” dedi.

25.01.2019

Brunson olayında gizli tanık var

TRUMP Beyaz Saray’da düzenlenen devlet yemeğinde “Rahip Brunson’ın serbest bırakılması için savaşıyoruz” demiş.

28.08.2018

Tanıtımı kriz anında bile kesmemek lazım

RUSYA’yla yaşadığımız uçak krizi turizmi kötü etkilemişti, iki yıl sektörde bir duraklama yaşandı.

27.08.2018

‘Dış güçler’

HAÇLI ittifakı, küresel güçler, faiz lobisi, küresel finans çevreleri...

31.05.2018

İlaçla Özbekistan ve Kazakistan’da 100 milyon doları buldu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Özbekistan-Güney Kore gezisinin ilk durağı Taşkent’te Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) önderliğinde düzenlenen “Türkiye-Özbekistan İş Forumu”nun gerçekleştiği alanda ikili görüşmelerin yapıldığı bölümleri turlarken Nobel İlaç’ın standına girdim.

6.05.2018