EKSTRA
MENÜ

Üç Ayların Başlangıcı Ne Zaman?

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 107 haberi bulunmuştur.

Üç Ayların Başlangıcı Ne Zaman? Haberleri

Üç ayların başlangıcı ne zaman İşte 2021 Receb ayı tarihi

Üç ayların başlangıcı ne zaman? İşte 2021 Receb ayı tarihi

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç aylar, yakın zaman sonra başlıyor. Müslümanlara oruç tutma, Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye edilen üç aylarda, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi de idrak ediliyor. Peki, üç ayların başlangıcı ne zaman?

8.02.2021Gündem
Üç ayların başlangıcı ne zaman İşte 2021 kandil tarihleri

Üç ayların başlangıcı ne zaman? İşte 2021 kandil tarihleri

Aralık ayının gelmesi ve yeni yıla kısa bir süre kalması ile birlikte de 2021'de bu manevi ayların ne zaman başlayacağı merak edilmeye başlandı. İslam dünyası için önemli olgulardan olan, içinde önemli kandil günleri ile Ramazan Bayramı'nı da barındıran üç aylar, gelecek yıl yine milyonlarca Müslüman tarafından heyecanla idrak edilecek. Peki, üç ayların başlangıcı ne zaman?

15.12.2020Gündem
Recep ayı ne zaman başlayacak 2020 üç ayların başlangıcı ne zaman

Recep ayı ne zaman başlayacak? 2020 üç ayların başlangıcı ne zaman?

Recep ayının başlangıç tarihini merak eden vatandaşlar internet üzerinden sorgulamalarını sürdürüyor. Hz. Muhammed'in 'Allahım Recep ve Şaban ayında bizi bereketlendir, Ramazan ayına ulaştır’ duasıyla anlattığı, bu ayın başlangıcı için artık kısa bir süre kaldı. Peki, 2020 Recep ayı ne zaman başlayacak? Üç ayların başlangıcı ne zaman?

19.02.2020Gündem
Üç ayların başlangıcı ne zaman

Üç ayların başlangıcı ne zaman?

İslam alemi tarafından büyük önem verilen üç ayların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan üç aylar, Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Üç ayların 2020'de hangi zaman dilimine denk geldiğini merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, üç ayların başlangıcı ne zaman?

13.02.2020Gündem
2020de üç ayların başlangıcı ne zaman

2020'de üç ayların başlangıcı ne zaman?

Üç aylar, Müslümanların kendilerini yenilediği, komşuyu, yaşlıları fakirleri, kimsesizleri gözettiği manevi bir mevsim olarak idrak ediliyor. Üç aylar içinde önem verilen kutsal geceler de ibadetle geçiriliyor. Vatandaşlar da üç ayların 2020'de başlayacağı tarihi merak ediyor. Peki, 2020'de üç ayların başlangıcı ne zaman?

1.01.2020Gündem
Üç ayların başlangıcı ne zaman

Üç ayların başlangıcı ne zaman?

2019'un son günlerini yaşayan vatandaşlar, 2020 dini takvimini araştırmaya başladı. Özellikle 2020 üç ayların başlangıç tarihi ve oruç ibadetinin ihya edileceği Ramazan ayının ilk günü sorgulanıyor. Ramazan'ın habercisi olarak da bilinen üç aylar Recep ayı ile başlar, Şaban ayı ile devam eder Ramazan ayı ile sona erer. Peki, üç ayların başlangıcı ne zaman? Üç aylar 2020'de ne zaman başlayacak?

11.12.2019Gündem
Üç ayların başlangıcı ne zaman 2020 üç aylar ne zaman başlayacak

Üç ayların başlangıcı ne zaman? 2020 üç aylar ne zaman başlayacak?

Halkımızın üç aylar olarak ifade ettiği recep, şaban, ramazan ayları öteden beri dini hayatımızda çok önemli yer tutan zaman dilimleridir. Bu ayların 2020'de ne zaman idrak edileceği ise pek çok vatandaşın merak ettiği konu oldu. Peki, üç ayların başlangıcı ne zaman? 2020 üç aylar ne zaman başlayacak?

7.12.2019Gündem
Ramazan hangi gün, ne zaman başlıyor 2021 ramazan başlangıcı ve ilk oruç tarihi

Ramazan hangi gün, ne zaman başlıyor? 2021 ramazan başlangıcı ve ilk oruç tarihi

Ramazan ayının başlangıcı için sayılı saatler kaldı. Müslümanlar her yıl mübarek ramazan ayının gelmesini sabırsızlıkla bekliyorlar. Üç ayların şubat ayında başlamasının ardından recep ve şaban ayları idrak edildi. Peki, birlik ve ve beraberliği arttığı on bir ayın sultanı ramazan ayı ne zaman, oruç hangi gün başlıyor? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre ramazan ayının başlangıç tarihi ve detaylar

12.04.2021Gündem
Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi başında besmele olmayan tek suredir. İki ayeti hariç Medine döneminde nazil olmuştur. Tevbe Suresi Türkçe okunuşu içeriğimizde bu surenin Türkçe anlamı diyanet meali ile yer almaktadır. Ayrıca surenin fazileti ve arapça yazılışı gibi pek çok detayı bulabilirsiniz.

Regaip Kandili ne zaman, bugün mü 2021  Regaip Kandilinin önemi ve fazileti hakkında bilgiler

Regaip Kandili ne zaman, bugün mü? 2021 Regaip Kandilinin önemi ve fazileti hakkında bilgiler

Regaip Kandili ne zaman, sorusu mübarek günün gelmesiyle Müslümanların gündemine geldi. Üç ayların gelişini müjdeleyen bu mübarek gün, dua, namaz ve ibadetler ile idrak edilecek. İslam alemi için önemli olan Regaib Kandilini bir kez daha idrak etmenin huzur ve mutluluğu yaşanacak. Peki, Regaip Kandili bugün mü? İşte, 2021 dini günler takvimi ile Regaip Kandili'nin tarihi hakkında merak edilenler.

17.02.2021Gündem
Regaib Kandili ne zaman idrak edilecek 2021 Yılın ilk kandili yaklaşıyor... Diyanet 2021 Kandil günlerini açıkladı

Regaib Kandili ne zaman idrak edilecek 2021? Yılın ilk kandili yaklaşıyor... Diyanet 2021 Kandil günlerini açıkladı!

Regaib Kandili tarihi, ibadetlerini idrak edecek olan Müslümanların odaklandığı konuların başında geliyor. Hicrî takvime göre, yedinci ay olan Recep ayının, Müslümanlar arasında kutsal kabul edilen ilk cuma gecesi Regaib Kandili'nde Yüce Allah'ın rahmet, bağış ve yardımlarına mahzar olmak isteyenler ellerini açarak dualarda bulunacaklar. Mağfiret mevsimi üç ayların başlangıcını müjdeleyen yılın ilk kandili olan Regaib Kandili Diyanet takvimine göre şubat ayında idrak edilecek. Peki, Regaib Kandili ne zaman? İşte, 2021 Regaip, Berat ve Miraç Kandili tarihleri...

17.02.2021Gündem
Üç ayların başlangıcında oruç tutulur mu Üç aylarda ne zaman oruç tutulur İşte merak edilenler

Üç ayların başlangıcında oruç tutulur mu? Üç aylarda ne zaman oruç tutulur? İşte merak edilenler

Üç ayların başlamasının ardından oruç tutmak isteyenler, yapılacak ibadetlerle ilgili Diyanet bilgisine odaklandı. İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç aylar, 13 Şubat 2021 tarihinde başlıyor. Müslümanlara Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye edilen üç aylarda, oruç ibadetinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Peki, üç aylarda ne zaman oruç tutulur? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

12.02.2021Gündem
3 aylar Receb ayının ilk günü olan 13 Şubat günü başlayacak... Regaip Kandili ne zaman

3 aylar Receb ayının ilk günü olan 13 Şubat günü başlayacak... Regaip Kandili ne zaman?

3 aylar ve Regaip Kandili tarihi Diyanet dini günler takvimi ile belli oldu. Mübarek üç aylardan önce idrak edilecek olan Regaip Kandili şubat ayında gerçekleşecek. 3 aylar Receb ayının ilk günü olan 13 Şubat günü başlayacak. Recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan gece idrak edilen Regaip Kandili, "rahmet ve bereket gecesi" olarak kabul ediliyor. Peki, Regaip Kandili ne zaman? İşte, Regaip Kandili tarihi ile ilgili bilgiler.

10.02.2021Gündem
2021 şivlilik ne zaman Konyada asırlardır sürdürülen gelenek bu yılda gündemde

2021 şivlilik ne zaman? Konya'da asırlardır sürdürülen gelenek bu yılda gündemde

Osmanlı dönemi öncesinden bugüne uzanan en eski dini geleneklerden biri olan "Şivlilik" kutlamaları, Regaib Kandili'nden bir gün önce geceleyin başlıyor. Üç aylara kısa bir süre kala, bu önemli günün tarihi merak konusu oldu. Peki, 2021 şivlilik ne zaman?

8.02.2021Gündem
Üç aylar şubat ayında başlayacak... Üç aylar ne zaman, ayın kaçında başlıyor

Üç aylar şubat ayında başlayacak... Üç aylar ne zaman, ayın kaçında başlıyor?

Mübarek üç ayların başlangıcı için geri sayım devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın takvimiyle üç ayların 2021 tarihi paylaşıldı. Hicri takvim'de mukaddes olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. Faziletli sayıldığı için ibadetler artırılır ve Ramazan ayına hazırlık yapılır. Peki, üç aylar ne zaman, ayın kaçında başlıyor?

5.02.2021Gündem
2021 Ramazan başlangıcı ne zaman İşte 2021 Ramazan takvimi

2021 Ramazan başlangıcı ne zaman? İşte 2021 Ramazan takvimi!

Yeni yıla kısa bir süre kala, Ramazan ayına yönelik araştırmalar hız kazandı. Mübarek üç ayların sonuncusu olan 11 ayın sultan 'Ramazan' Gelecek yıl nisan ayında başlayacak. Milyonlarca Müslümanın heyecanla beklediği bu kutsal ay oruç ve ibadetlerle geçecek. Peki, 2021 Ramazan başlangıcı ne zaman?

20.12.2020Gündem
Şaban ayı ne zaman başlıyor 2020 Miraç Kandili ne zaman

Şaban ayı ne zaman başlıyor? 2020 Miraç Kandili ne zaman?

Mübarek üç ayların ikincisi olan şaban ayının başlayacağı tarih ve Miraç Kandili'nin tarihi, İslam alemi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? 2020 Miraç Kandili ne zaman?

17.03.2020Gündem
Miraç Kandili ne zaman 2020 Şaban ayı ne zaman başlıyor

Miraç Kandili ne zaman 2020? Şaban ayı ne zaman başlıyor?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) semaya yükselişini ifade eden Miraç Kandili bu yıl da dua ve ibadetlerle idrak edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgiler kapsamında Miraç Kandili'nin ne zaman olduğu ve üç ayların ikincisi olan şaban ayının ne zaman başlayacağı Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Peki, Miraç Kandili ne zaman 2020? Şaban ayı hangi tarihte başlıyor? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

15.03.2020Gündem
Oruç ne zaman başlıyor Ramazanın ilk günü ne zaman

Oruç ne zaman başlıyor? Ramazan'ın ilk günü ne zaman?

2020 Ramazan ayının başlangıcı için kısa bir süre kaldı. Mübarek üç ayların sonuncusu olan '11 ayın sultanı' Ramazan, nisan ayında başlayacak. Milyonlarca Müslümanın heyecanla beklediği bu kutsal ay oruç ve ibadetlerle geçecek. Peki, oruç ne zaman başlıyor? Ramazan'ın ilk günü ne zaman?

11.03.2020Gündem
Şaban ayı ne zaman başlıyor Recep ayı ne zaman bitecek

Şaban ayı ne zaman başlıyor? Recep ayı ne zaman bitecek?

On bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç ayların başlangıcı olan mübarek recep ayı 25 Şubat'ta başladı. Recep ayı devam ederken, şaban ayının ne zaman başlayacağı ve hangi tarihe denk geldiği Müslümanlar tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar Diyanet bilgisine göre bu yıl şaban ayının hangi tarihte başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? Recep ayı ne zaman bitecek? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

10.03.2020Gündem
Tövbe duası nedir Tövbe istiğfar nasıl edilir, hangi dualar okunur

Tövbe duası nedir? Tövbe istiğfar nasıl edilir, hangi dualar okunur?

Günahlardan ve hatalardan dolayı Allah’tan af ve mağfiret niyaz etmek için okunan İstiğfar duası Regaip Kandili'nde birçok Müslüman'ın gündeminde yer almaya başladı. Yüce Yaradan'ın bağışlayıcılığına nail olmak isteyenler, İstiğfar duasının okunuşunu ve anlamını Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgilere göre araştırıyor. Peki, Tövbe duası nedir? Tövbe istiğfar nasıl edilir, hangi dualar okunur? İşte, Tövbe istiğfar hakkında Diyanet bilgileri...

27.02.2020Gündem
Fener alayı nedir Fener alayı ne zaman

Fener alayı nedir? Fener alayı ne zaman?

Osmanlı’dan bu yana süren 'Şivlilik' ve 'Fener Alayı' etkinlikleri yerini korumakta ve devam etmektedir. Üç ayların başlangıcını temsil eden Fener alayının zamanı Regaib Kandili ile bağlantılıdır. Şivlilik inancında olduğu gibi fener alayı için olan hazırlıklarda günler öncesinden yapılır. Peki, fener alayı nedir? Fener alayı ne zaman?

24.02.2020Gündem
2020 Regaip Kandili ne zaman Üç aylara ne zaman girilecek

2020 Regaip Kandili ne zaman? Üç aylara ne zaman girilecek?

Üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili, her yıl olduğu gibi bu yıl da camilerde Müslümanlar tarafından ibadet ve dualar ile idrak edilecek. 2020 yılının ilk kandili olan Regaip Kandili'ne kısa süre kala, binlerce vatandaş, Diyanet takvimine göre Regaip Kandili'nin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Peki, 2020 Regaip Kandili ne zaman? Üç aylara ne zaman girilecek? İşte, Regaip Kandili 2020 yılı başlangıcı ve üç ayların önemine dair ayrıntılı bilgiler...

21.02.2020Gündem
2020’nin ilk kandili için sayılı gün kaldı – Regaip Kandili ne zaman, hangi tarihte

2020’nin ilk kandili için sayılı gün kaldı – Regaip Kandili ne zaman, hangi tarihte?

Müslümanlar için mübarek olan üç ayların başlangıcı Regaip Kandili'nin ne zaman idrak edileceği tüm İslam alemi tarafından merak ediliyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetler ve dualarla geçecek olan Regaip Kandili'nin başlamasına günler kala, "rahmet ve mağfiret gecesi" olarak kabul edilen Regaip Kandili'ne yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, Regaip Kandili ne zaman, hangi tarihte? İşte, 2020’nin ilk kandili olan Regaip Kandili'nin başlangıç tarihi.

20.02.2020Gündem
Üç aylara ne zaman girilecek İşte Recep ayı başlangıç tarihi

Üç aylara ne zaman girilecek? İşte Recep ayı başlangıç tarihi

Müslümanların ibadetlerini idrak ettiği mübarek üç aylar Recep ayı ile beraber başlayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 takviminde yer alan üç ayların başlangıç tarihi şubat ayının ilerlemesiyle beraber araştırılmaya başlandı. Recep ayı bu sene geçtiğimiz yıla göre 10 gün önce başlayacak. Peki, üç aylara ne zaman girilecek? İşte Recep ayı başlangıç tarihi ve konuyla ilgili merak edilenler...

17.02.2020Gündem
Regaip Kandili ne zaman 2020 Regaip Kandili hangi gün idrak edilecek

Regaip Kandili ne zaman? 2020 Regaip Kandili hangi gün idrak edilecek?

Üç ayların başlangıcı olarak kabul edilen Regaip Kandili’nin 2020 tarihi için araştırmalar günler öncesinden başladı. Recep, şaban, ramazan aylarını kapsayan ‘üç ayların’ habercisi Regaip Kandili, aynı zaman manevi arınmanın ve kendini yenilemenin habercisi olarak görülüyor. Peki, Regaip Kandili ne zaman? 2020 Regaip Kandili hangi gün idrak edilecek?

10.02.2020Gündem
Üç ayların başlangıcı recep ayı ne zaman 2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak

Üç ayların başlangıcı recep ayı ne zaman? 2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak?

Müslümanların oruç ibadetini idrak ettiği ramazan ayının 2020 yılında ne zaman başlayacağı şubat ayına girilmesiyle merak konusu oldu. Recep ve şaban aylarından sonra gelen ramazan ayı mübarek üç ayların sonuncusu olarak idrak ediliyor. Peki, üç ayların başlangıcı recep ayı ne zaman? 11 ayın sultanı olarak da bilinen ramazan ayı ne zaman hangi tarihte başlayacak? İşte, o konular hakkında detaylı bilgiler.

8.02.2020Gündem
Regaip Kandili ne zaman 2020 Regaip Kandili tarihi

Regaip Kandili ne zaman? 2020 Regaip Kandili tarihi

Regaip Kandili'nin ne zaman idrak edileceği tüm İslam alemi tarafından merak ediliyor. Mübarek üç ayların başlangıcı olan bu özel günde, eller semaya açılacak ve ibadetler edilecek. Gözler şimdi 2020 Regaip Kandili'nin idrak edileceği tarihte. Peki, Regaip Kandili ne zaman?

4.02.2020Gündem
Ramazan ne zaman başlayacak Üç aylar ne zaman

Ramazan ne zaman başlayacak? Üç aylar ne zaman?

Tüm İslam dünyasının yıl içerisinde en değer verdiği aylardan biri olan ramazan için geri sayım başladı. 2020 ramazan ayının ne zaman başlayacağı pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Öte yandan ramazanı da kapsayan üç ayların bu yılki başlangıç tarihi de sorgulanıyor. Peki, ramazan ne zaman başlayacak? Üç aylar ne zaman?

30.01.2020Gündem
Üç aylar ve Regaip Kandili ne zaman 2020 Yılı Dini Günler Listesi

Üç aylar ve Regaip Kandili ne zaman? 2020 Yılı Dini Günler Listesi

2020’nin ilk kandili olan Regaip Kandili için geri sayım başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılan ‘2020 Yılı Dini Günler Listesi’ne’ göre, İslam aleminde mübarek kabul edilen ve recep, şaban, ramazanı kapsayan ‘üç ayların’ habercisi Regaip Kandili, bu yıl şubat ayında idrak edilecek. Peki, Regaip Kandili bu yıl tam olarak ne zaman idrak edilecek? İşte 2020 Yılı Dini Günler Listesi…

19.01.2020Gündem
2020 üç aylar ne zaman başlıyor Üç aylar başlangıcı ne zaman

2020 üç aylar ne zaman başlıyor? Üç aylar başlangıcı ne zaman?

Recep, Şaban ve Ramazan ayları yani üç aylar, yeni yıla kısa süre kala on binlerce Müslümanın gündeminde yer almaya başladı. Mübarek üç aylarda ibadetlerini idrak edecek olan vatandaşlar manevi huzur ve sükunetin kalpleri doldurduğu üç ayların hangi tarihlerde idrak edileceğini merak ediyor. Peki, 2020 üç aylar ne zaman başlıyor? Üç aylar başlangıcı ne zaman? İşte, ayrıntılı bilgiler.

26.12.2019Gündem
2020 ilk oruç ne zaman Ramazan ne zaman başlayacak

2020 ilk oruç ne zaman? Ramazan ne zaman başlayacak?

Ramazan ayının başlangıcı için kısa bir süre kaldı. Mübarek üç ayların sonuncusu olan 11 ayın sultan 'Ramazan' Bu yıl nisan ayında başlayacak. Milyonlarca Müslümanın heyecanla beklediği bu kutsal ay oruç ve ibadetlerle geçecek. Peki, 2020 ilk oruç ne zaman? Ramazan ne zaman başlayacak?

15.12.2019Gündem
Ramazan ne zaman 2020 Dini günler takvimi

Ramazan ne zaman? 2020 Dini günler takvimi

11 ayın sultanı Ramazan ayı şimdiden merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 yılı dini günler listesiyle Ramazan ayının başlangıç tarihini paylaşmıştı. Hicri takvim ve Miladi Takvim arasındaki 10 günlük fark nedeniyle Ramazan Ayı her yıl bir önceki yıldan daha önce başlıyor. Peki, Ramazan ne zaman? 2020 Ramazan ayı tarihi…

29.11.2019Gündem
Bugün hangi kandil Mevlid Kandili bugün mü İşte 2019-2020 kandil günleri takvimi

Bugün hangi kandil? Mevlid Kandili bugün mü? İşte 2019-2020 kandil günleri takvimi

Müslümanlar bir kandil gününe daha ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyor. İslam dinindeki yeri yadsınamaz olan kandil günleri her yıl olduğu gibi bu yıl da yakından takip ediliyor. Sosyal medyadan yayılan mesajlar ardından 'bugün kandil mi, bugün ne kandili, Mevlid Kandili bugün mü? gibi sorular sıklaştı. İşte 2019-2020 kandil günleri takvimi

7.11.2019Gündem
Regaip Kandili ne zaman İşte, 2020 kandil tarihleri

Regaip Kandili ne zaman? İşte, 2020 kandil tarihleri

2020 kandil tarihleri için araştırmalar şimdiden başladı. Tarihi en çok merak edilen kandillerden biri de Regaip Kandili oldu. Regaip Kandili'yle birlikte mübarek üç aylar başlamak olacak. Peki, 2020 Regaip Kandili ne zaman? 2020 kandil tarihleri...

30.10.2019Gündem
Bakan Pakdemirli: Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürüyor

Bakan Pakdemirli: Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürmektedir ve her geçen gün hedeflerini büyütmektedir. Tarım, ekolojinin, biyolojinin, iktisadın kesişim merkezidir ve bu merkez, başlı başına stratejik bir sektördür" dedi.

8.03.2019Ekonomi
Şivlilik günü 2019 yılında ne zaman başlıyor

Şivlilik günü 2019 yılında ne zaman başlıyor?

Şivlilik günü, İç Anadolu Bölgesinde merakla beklenen günler arasında yer alıyor. Konya ve yakın çevrede Regaip Kandili sabahında gerçekleştirilen bu gün, bölge halkı tarafından 'ilk namaz' olarak da anılmaktadır. Komşu ve akrabalara ziyaretlerin gerçekleştiği bu günde, bazı gelenekler yerine getirilir. Peki, Şivlilik günü bu yıl ne zaman idrak edilecek? İşte, o gün hakkında bazı detaylar

5.03.2019Gündem
En yakın kandil ne zaman 2019 Kandil günleri

En yakın kandil ne zaman? 2019 Kandil günleri

Üç ayların başlamasına kısa bir süre kalması nedeniyle 2019 kandil günlerine yönelik araştırmalar da hız kazandı. Yılın ilk kandili üç ayların da başlangıcı olan Regaip Kandili. Hicri takvime göre belirlenen üç ayların başlangıcı ve kandil tarihleri her yıl değişiyor. Peki, bu yılın ilk kandili ne zaman? İşte, 2019 kandil günleri

3.03.2019Gündem
Regaip Kandili ne zaman Üç aylar ne zaman başlayacak

Regaip Kandili ne zaman? Üç aylar ne zaman başlayacak?

Regaip Kandili ve üç aylar ne zaman sorusu, dini yükümlülüklerini yerine getirmek isteyen Müslümanların araştırdığı konular arasında yer alıyor. 2019 yılının ilk kandil günleri arasında yer alan Regaip Kandili, üç ayların başladığı günden bir gün önce idrak edilecek. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

1.03.2019Gündem
Kandil ne zaman 8 Mart kandil mi

Kandil ne zaman? 8 Mart kandil mi?

Kandil ne zaman sorusu, son günlerde araştırılan konular arasında yer almaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl yayımladığı dini günler takvimlerinde yer verilen kandil günleri, üç ayların başlayacağı 8 Mart tarihine çok az bir süre kala merak konusu oldu. Peki, kandil ne zaman idrak edilecek? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı o konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığından alınan bazı bilgiler

27.02.2019Gündem
Regaip Kandili ne zaman 2019 dini günler takvimi

Regaip Kandili ne zaman? 2019 dini günler takvimi

Regaip Kandili ne zaman sorusunun yanıtı, milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2019 yılı dini günler takvimiyle birlikte kandil tarihleri belli oldu. Peki, bu yıl Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek?

14.02.2019Gündem
Üç Aylar ne zaman Recep ayı ne zaman başlayacak

Üç Aylar ne zaman? Recep ayı ne zaman başlayacak?

Üç Aylar ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, milyonlarca Müslüman vatandaşın merak ettiği konular arasında yer almaya devam ediyor. Halk arasında Üç Aylar diye bilinen Recep, Şaban ve Ramazan ayları mübarek aylardır. İlk ay olan Recep ayının ne zaman geleceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Üç Aylar ne zaman? Recep ayı ne zaman başlayacak?

11.02.2019Gündem
Regaip Kandili ne zaman hangi gün idrak edilecek İşte 2019 dini günler takvimi

Regaip Kandili ne zaman hangi gün idrak edilecek? İşte 2019 dini günler takvimi

Üç ayların başlangıcı olarak kabul edilen Regaip Kandili’nin tarihi için araştırmalar günler öncesinden başladı. Recep, şaban, ramazan aylarını kapsayan ‘üç ayların’ habercisi Regaip Kandili, aynı zaman manevi arınmanın ve kendini yenilemenin habercisi olarak görülüyor. Peki, Regaip Kandili ne zaman? İşte, 2019 kandil tarihleri

3.02.2019Gündem
Diyanet 2019 dini günler takvimini paylaştı… İşte 2019 kandil günleri

Diyanet 2019 dini günler takvimini paylaştı… İşte 2019 kandil günleri

Vatandaşların son günlerde en çok araştırdığı konulardan biri de önümüzdeki yılın kandil günleri oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, Mevlid kandili, Kadir gecesi, Regaip kandili, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini günlerin tarihini resmi sayfası üzerinden paylaştı. İşte, 2019 kandil günleri

21.12.2018Gündem
Regaip Kandili ne zaman Regaip Kandili ibadetleri

Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandili ibadetleri

Regaip Kandili'nin ne zaman olduğu ve Regaip Kandili'nde nasıl ibadet edileceği tüm İslam alemi tarafından merak ediliyor. Mübarek üç ayların başlangıcı olan bu özel günde, eller semaya açılacak ve ibadetler edilecek. Peki 2018 Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandili'nde nasıl ibadet edilir? Regaip ne demek? Regaip Kandilinin önemi ne?

16.03.2018Gündem
Ramazan Bayramı tarihi 2018 Ramazan ne zaman başlıyor

Ramazan Bayramı tarihi! 2018 Ramazan ne zaman başlıyor

Ramazan ne zaman başlıyor sorusu, Ramazan Bayramı tarihini merak eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İbadetlerin yapılıp, oruçların tutulacağı bu ayda, sabır ve hoşgörü ön planda tutulacak. Yardımlaşmanın da etkin olacağı Ramazan'da, komşuluk ön plana çıkacak, ihtiyaç sahipleri mutlu edilecek. Peki, Ramazan ayı ne zaman başlayacak? İlk oruç ne zaman tutulacak? 2018 Ramazan Bayramı ne zaman?

27.02.2018Gündem
3 Aylar ne zaman başlıyor Recep Ayı’na kaç gün kaldı

3 Aylar ne zaman başlıyor? Recep Ayı’na kaç gün kaldı?

3 Aylar ne zaman başlayacak sorusu tüm İslam alemi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Üç Aylar kameri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. Bu ilahi ayların başlayacağı tarih Müslüman alemi tarafından büyük önem arz ediyor. Peki, 3 Aylar ne zaman başlıyor? Recep Ayı’na kaç gün kaldı?

22.02.2018Gündem
2018 Ramazan ayı ne zaman İşte Üç Ayların başlangıç zamanı

2018 Ramazan ayı ne zaman? İşte Üç Ayların başlangıç zamanı

2018 Ramazan ne zaman idrak edilecek sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve beklenen konular arasında yer alıyor. Dini vazifelerini gerçekleştirmek için Ramazan ayının gelmesini bekleyen Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime bakıyorlar. Peki, 2018 Ramazan ayı ne zaman? İşte Üç Ayların başlangıç zamanı.

28.12.2017Gündem
2018de 3 aylar ne zaman başlıyor Ramazan Ayı ne zaman

2018'de 3 aylar ne zaman başlıyor? Ramazan Ayı ne zaman?

Yeni yıl öncesinde en çok araştırılan konulardan biri de 3 ayların başlangıç tarihi oldu. Recep Ayı ile başlayan, Şaban ile devam eden ve Ramazan Ayı ile sona eren üç aylar, önümüzdeki yıl mart ayına denk geliyor. Peki 3 aylar net olarak ne zaman başlıyor? Oruç ayı 'Ramazan' ne zamana denk geliyor?

14.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Şans bukalemun gibidir; biraz zaman tanı, mutlaka değişecektir.

Günaydın haftanın son gününe geldik. Yeniay etkilerinin hızlıca başladığı bir döneme giriş yapıyoruz.

19.10.2017