EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Üç Aylar Ne Zaman

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.351 haberi bulunmuştur.

Üç Aylar Ne Zaman Haberleri

Şehvet Adamları örgütünün lideriydim

Şehvet Adamları örgütünün lideriydim

İranlı Mehran Şerif Pur, 29 yaşında. 11 ay önce İran'dan kaçarak Türkiye'ye sığındı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne başvurdu. Mehran Şerif, İran'da iki önemli tabuya karşı geldi: Hem eşcinsel hem de dans öğretmeniydi çünkü.

28.07.2001Gündem
Şehvet Adamları örgütünün lideriydim

Şehvet Adamları örgütünün lideriydim

İranlı Mehran Şerif Pur, 29 yaşında. 11 ay önce İran'dan kaçarak Türkiye'ye sığındı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne başvurdu. Mehran Şerif, İran'da iki önemli tabuya karşı geldi: Hem eşcinsel hem de dans öğretmeniydi.

29.07.2001Gündem
Devlet Tiyatrosu yeni sezona hazır

Devlet Tiyatrosu yeni sezona hazır

Uzun bir tatili geride bırakan Devlet Tiyatroları (DT) yeni sezonda yepyeni oyunlarla sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. DT 2001-2002 sezonunda 51'i yeni 77 oyun sahneleyecek. Sezonun ilk yarısında Nazım Hikmet'ten Orhan Asena'ya, Çetin Altan'dan Refik Erduran'a yüzde 70'i yerli, 51 yeni oyun perde açacak.

8.08.2001Gündem
Sokaklardaki kız çocuklarının yeni evi

Sokaklardaki kız çocuklarının yeni evi

Dün sessiz sedasız açılan, tabelasız bu binada şimdiden sekiz kız çocuğu var. Birimin Müdürü Abdullah Karatay'ın tespitiyle, hiçbir aidiyet duygusu olmayan, ailelerine karşı hiçlik duygusu taşıyan küçük genç kızlar. Kapalı mekan fobileri var. Bu yüzden merkezde açık kapı yöntemi uygulanıyor. Hayatın fazlasıyla hırpaladığı bu çocuk yaştaki genç kızların büyük dramlarını dinledik.

9.03.2002Gündem
Ölen oğlumuzun peşinde

Ölen oğlumuzun peşinde

19 yaşındaki genç delikanlı gece evde arkadaşlarıyla eğleniyordu. Sonra balkona çıktı. Arkadaşlarının ifadesine göre 3. kattan düşmüş olarak bahçede bulundu. Hastaneye götürüldü, düşme nedeniyle gereken akciğer röntgeni bile çekilmeden eve yollandı. İki gün sonra aynı hastanede öldü. Anne ve babası hala oğullarına ne olduğunu öğrenmeye çalışıyor, bunun için mücadele ediyor.

16.03.2002Gündem
Müziği her an her yerde ecel gibi

Müziği her an her yerde ecel gibi

Gazetelerin üçüncü sayfa haberlerini bilirsiniz. Kandan geçilmez. Dökülen kanların büyük bir kısmının faili, aşkına karşılık bulamayan ya da ayrılığı sindiremeyen erkeklerdir.

16.03.2002Kelebek
Reşad Ekrem ‘cemal áşığı’ idi ama intihalci değildi

Reşad Ekrem ‘cemal áşığı’ idi ama intihalci değildi!

Niyetim, ‘‘Orhan Pamuk'un Türk Edebiyatı'ndaki yerini tartışmak’’ değil.

25.05.2002Gündem
Ecevit : İstesem de gidemem

Ecevit : İstesem de gidemem

Başbakan Ecevit, çekilmek istese de, koalisyon hükümetinin ve ülkenin istikrarı için yapamayacağını belirtti.
 Özel Dosya: Hükümet 3 yaşında

28.05.2002Gündem
DSPden SPye idam ziyareti

DSP'den SP'ye idam ziyareti

DSP, idam cezasının kaldırılması için destek arayışını sürdürüyor. DSP yöneticileri, SP yöneticileriyle bugün saat 14.00'te TBMM'de biraraya geldi. DSP Genel Başkan Yardımcısı Tayfun İçli, ''Şunu asalım da ondan sonra ölüm cezasını kaldıralım'' önerilerinin ''Aldatıcı'' olduğunu söyledi.

17.06.2002Gündem
Ayçiçeği treni gerçek oluyor

Ayçiçeği treni gerçek oluyor

Higano Akira, yaşamını tekerlekli sandalyede sürdüren bir Japon. Marmara depremini duyunca, arkadaşlarıyla birlikte soluğu Türkiye'de aldı.Tekerlekli sandalyesiyle Adapazarı ve çevresinde oradan oraya koşturup, insanlara destek olmaya çalıştı.

29.06.2002Gündem
Ankara yeşile dönüşmüş restoranlar, kafeler inanılmaz

Ankara yeşile dönüşmüş restoranlar, kafeler inanılmaz

İngiltere'de yıllarca gazetecilerden, paparazzilerden kaçtı. Tüm basın peşinden koştu. Anılarını, yaşadıklarını yazması için büyük paralar teklif edildi. Konuşsa, yaşadıklarını anlatsa, belki sonradan Lady Diana'yı ölüme götüren sürecin, daha doğrusu Prens Charles'la kopmaları sürecinin nasıl başladığı konusunda kimsenin bilmediği gerçekler günışığına çıkacaktı.

6.07.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Bende damat kábusu var

Alpay'la ne zaman bir araya gelsek mutlaka benim soba yakmadaki beceriksizliğimi hatırlatır.

22.07.2001

Denktaş’tan yanıt var...

Türkiye bir yandan Kıbrıs, öte yandan Avrupa Orudsu nedeniyle baskı altında. Ne yazık ki, elimizdeki kozlar çok güçlü değil. Eğer iflas noktasındaysanız ve borç para peşinde koşuyorsanız, aynı kişilere kafa tutamazsınız.

27.07.2001

Hitler'in bıyığı, Duçe'nin gömleği, Hoca'nın sarığı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin dünkü Refah Partisi kararı önümüze geldiği zaman, hepimiz derin bir ‘‘Ohh’’ çektik.

31.07.2001

Ya siyaset ya ticaret

DSİ'deki ihalelerle ilgili olarak dünkü ‘‘ANAP'ın müteahhit partisi olarak anılmasından rahatsızlık’’ duyduğunu belirten bir DSİ mensubunun yazısından sonra Adana'da çıkan 'Ekspres' gazetesinin önceki günkü manşeti faksımıza düştü:

9.01.2002

Marquez bir gün ölecek ama veda mektubu yazmadı

Gabriel Garcia Marquez'in bir buçuk yıl önce internette dolaşıma çıkan ve ‘‘ölüyorum’’ ilanıyla son bulan veda mektubu bugünlerde yine o adres senin bu adres benim gezip duruyor.

2.02.2002

Malları sormak ayıp mı?

CUMHURBAŞKANI Sezer'in villasını yine tartışmaya başladık.

27.03.2002

Reşad Ekrem ‘cemal áşığı’ idi ama intihalci değildi!

Niyetim, ‘‘Orhan Pamuk'un Türk Edebiyatı'ndaki yerini tartışmak’’ değil.

25.05.2002

Zeki Usta Ömer Usta Hüseyin Usta

Hayatta en sevdiğim insanlar ustalar...

Ustalar, daha iyinin, daha güzelin yolunu gösteren aydınlatıcılar.

12.07.2002

Akademik yaşantıdan gına gelmişti

İnsanların sınırlarını zorlayabilecek bir adam. Gıcık alabilirsiniz, kıskanabilirsiniz. ‘‘Kim ulan bu adam! Ukala dümbeleğin teki’’ diyebilirsiniz.

14.07.2002

Sonbaharı beklerken

YAZ sıcağında kavrulurken bazen de sonbaharı düşünerek titriyoruz. Seçim 3 Kasım'a yetişebilecek mi? Seçime kadar neler olacak?

19.07.2002

Bir insan kaç kere ölür

Diyarbakır doğumlu.

Oğlan olması bekleniyor.

20.07.2002