EKSTRA
MENÜ

Üç Aylar

Üç Aylar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Üç Aylar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.076 Üç Aylar haberi bulunmuştur.

Üç Aylar Haberleri

Üç aylar ne zaman başlayacak 2021 Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini Diyanet açıkladı

Üç aylar ne zaman başlayacak? 2021 Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini Diyanet açıkladı

Üç ayların başlayacağı tarih, ibadetlerini idrak etmek isteyen Müslümanların gündeminde yer almaya devam ediyor. "Üç Aylar" diye bilinen ve sonu Ramazan Ayı ile biten bereketli maneviyat mevsimi dua ve namazlarla ihya edilecek. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar ve kandil günlerinin tarihi belli oldu. 2021 Diyanet dini günler takvimine göre, Receb ayının ilk gününün şubat ayında başlayacak. 18 Şubat Perşembe gecesi ise Regaib Kandili idrak edilecek. İşte, Diyanet bilgisine göre Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihi.

23.01.2021Gündem
Recep ayı ne zaman başlayacak İşte 3 ayların başlayacağı tarih

Recep ayı ne zaman başlayacak? İşte 3 ayların başlayacağı tarih

İslam aleminde rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların ilki olan recep ayının 2021 başlangıç tarihi için araştırmalar hız kazandı. Recep ayı, nafile ve kaza oruçlarının tutulduğu, namazların kılındığı, insanların dini hayata daha çok yöneldiği bir ay olarak dikkat çekiyor. Peki, recep ayı ne zaman başlıyor?

22.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021deki ilk kandil tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021'deki ilk kandil tarihi

Birçok kandil gecesini de içerisinde barındıran üç aylar Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Kamerî takvimin yedinci, sekizinci ve dokuzuncu ayları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayları gelenekte 'üç aylar' diye adlandırılıyor. Her sene hicri ve miladi takvim farkından dolayı 10 gün geriye gidiyor. Peki üç aylar ne zaman başlıyor?

20.01.2021Gündem
Kandil ne zaman Diyanet 2021 üç aylar ve Regaib Kandili tarihini açıkladı

Kandil ne zaman? Diyanet 2021 üç aylar ve Regaib Kandili tarihini açıkladı

Regaib Kandili tarihi 2021 yılının ilk günlerinde ibadetlerini ihya edecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. Receb ayına girildiğinde, “Allah’ım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” şeklinde Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) dua ettiği mübarek üç aylar Diyanet takvimine göre 13 Şubat'ta başlayacak. Yılın ilk kandili ise yine şubat ayında idrak edilecek. Müslümanlar sağlığı müsait olup güç yetirdiği takdirde bu aylarda dilediği kadar nafile oruç tutabiliyor. İşte, 2021 üç aylar ve Regaib Kandili tarihiyle ilgili bilgiler.

16.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor İşte Diyanet 2021 kandil takvimi

Üç aylar ne zaman başlıyor? İşte Diyanet 2021 kandil takvimi!

İslam dünyasında rahmeti, bereketi ve mağfireti ile bilinen üç ayların ilki olan recep ayının başlangıç tarihi yoğun şekilde araştırılıyor. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2021 yılı dini takvimiyle birlikte, üç ayların bu yıl ne zaman idrak edileceği belli oldu. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor?

13.01.2021Gündem
3 aylara ne zaman giriyoruz İşte 2021 Kandil tarihleri

3 aylara ne zaman giriyoruz? İşte 2021 Kandil tarihleri

2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üç aylar ve kandil tarihleri oldu. Üç ayların başlangıcının ve idrak edilecek kandillerin bu yıl hangi aylara denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, 3 aylara ne zaman giriyoruz?

10.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak 2021 Diyanet Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini açıkladı...

Üç aylar ne zaman başlayacak 2021? Diyanet Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini açıkladı...

Üç ayların başlangıç tarihi, 2021 yılının ilk günlerinde ibadetlerini ihya edecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar ve kandil günleri ibadet, dua ve namazlarla idrak ediliyor. 2021 dini günler takvimini yayımlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Receb ayının ilk gününün şubat ayında başlayacağını duyurdu. Yılın ilk kandili olan Regaib Kandili ise 18 Şubat Perşembe gerçekleşecek. İşte, üç ayların başlangıç tarihi ve 2021 dini günler takvimiyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

8.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte Diyanetin verdiği tarih bilgileri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte Diyanet'in verdiği tarih bilgileri

2021'de üç ayların ne zaman başlayacağına yönelik araştırmalar, yeni yılın ilk haftasından itibaren hız kazandı. Öte yandan mübarek üç aylar içindeki kandil tarihleri de sorgulanıyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

5.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 kandil tarihleri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 kandil tarihleri

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üç aylar ve kandil tarihleri oldu. Üç ayların başlangıcının ve idrak edilecek kandillerin bu yıl hangi aylara denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

1.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 ramazan başlangıç tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 ramazan başlangıç tarihi

İslam alemi tarafından büyük önem verilen üç ayların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan üç aylar, Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Üç ayların 2021'de hangi zaman dilimine denk geldiğini merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

31.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar ve kandil tarihleri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar ve kandil tarihleri

Üç aylar olarak adlandırılan, şaban, recep ve ramazan ayları 2021 yılında ibadetlerle ihya edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2021 yılı dini günler takviminde, gelecek yılki  kandiller ile üç ayların başlangıç tarihi yer aldı. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

29.12.2020Gündem
2021de oruç ne zaman başlıyor Mübarek Ramazan ayı gelecek yıl Nisanda başlayacak

2021'de oruç ne zaman başlıyor? Mübarek Ramazan ayı gelecek yıl Nisan'da başlayacak!

Tüm İslam camiası tarafından büyük önem taşıyan Ramazan Ayı, gelecek yıl nisan ayında idrak edilmeye başlanacak. Ramazan'ın başlangıcı ile ihya edilecek olan oruç ibadetinin gelecek yıl ilk olarak hangi gün başlayacağı birçok vatandaşın merak ettiği konular arasında yer alıyor. Peki, 2021'de ilk oruç ne zaman tutulacak?

27.12.2020Gündem
Ramazan ayı başlangıcı ne zaman İşte ilk orucun tutulacağı tarih

Ramazan ayı başlangıcı ne zaman? İşte ilk orucun tutulacağı tarih

Yeni yıla girmemize kısa bir süre kala, 2021'in dini günlerini şimdiden araştıran vatandaşlar, Ramazan Bayramı'nın hangi tarih aralığına denk geleceğini sorguluyor. Öte yandan üç aylar içinde yer alan Ramazan ayının ne zaman idrak edileceği ve orucun ne zaman başlayacağı Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı dini günler takviminde açıklandı. Peki, Ramazan ayı başlangıcı ne zaman?

24.12.2020Gündem
Üç ayların başlangıcı ne zaman İşte 2021 kandil tarihleri

Üç ayların başlangıcı ne zaman? İşte 2021 kandil tarihleri

Aralık ayının gelmesi ve yeni yıla kısa bir süre kalması ile birlikte de 2021'de bu manevi ayların ne zaman başlayacağı merak edilmeye başlandı. İslam dünyası için önemli olgulardan olan, içinde önemli kandil günleri ile Ramazan Bayramı'nı da barındıran üç aylar, gelecek yıl yine milyonlarca Müslüman tarafından heyecanla idrak edilecek. Peki, üç ayların başlangıcı ne zaman?

15.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor 2021 üç aylar başlangıç tarihi

Üç aylar ne zaman başlıyor? 2021 üç aylar başlangıç tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacağı ile gündemde yer alıyor. İslam dininin önemli günlerini içerisinde barındıran üç aylar, bu yıl da pek çok Müslüman tarafından eda edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hicri takvim verilerine göre tarih detaylarını belirlediği üç aylar, içerisinde Receb, Şaban ve Ramazan aylarını barındıracak. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan üç ayların ilk günü hakkında detaylı bilgiler

12.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 kandil tarihleri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 kandil tarihleri

Üç aylar olarak adlandırılan, şaban, recep ve ramazan ayları 2021 yılında ibadetlerle ihya edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2021 yılı dini günler takviminde, gelecek yılki kandiller ile üç ayların başlangıç tarihi yer aldı. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

9.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor Üç ayların ilk günü Diyanet tarafından açıklandı

Üç aylar ne zaman başlıyor? Üç ayların ilk günü Diyanet tarafından açıklandı

İslam dininin önemli günlerini içerisinde barındıran üç aylar, bu yıl da pek çok Müslüman tarafından eda edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hicri takvim verilerine göre tarih detaylarını belirlediği üç aylar, içerisinde Receb, Şaban ve Ramazan aylarını barındıracak. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan üç ayların ilk günü hakkında detaylı bilgiler

6.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar tarihi

İslam dünyası için önemli olgulardan olan, içinde önemli kandil günleri ile Ramazan Bayramı'nı da barındıran üç aylar, gelecek yıl yine milyonlarca Müslüman tarafından heyecanla idrak edilecek. Aralık ayının gelmesi ve yeni yıla kısa bir süre kalması ile birlikte de 2021'de bu manevi ayların ne zaman başlayacağı merak edilmeye başlandı. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

1.12.2020Gündem
3 aylar 2021de ne zaman başlayacak İşte tarih bilgisi

3 aylar 2021'de ne zaman başlayacak? İşte tarih bilgisi

Allah, kulların hatalarından uzaklaşması ve yeni hamleler yapması için bazı ayları ve geceleri mübarek kılmıştır. Bu kapsamda üç aylar da Müslümanlar tarafından oldukça önemli olarak kabul edilmektedir. Rahmet dalgalarının arttığı, manevi huzur ve sükunetin kalpleri doldurduğu üç ayların, 2021 yılında ne zaman başlayacağı şimdiden merak ediliyor. Peki, 3 aylar 2021'de ne zaman başlayacak?

23.11.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar başlangıç tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar başlangıç tarihi

Halkımızın üç aylar olarak ifade ettiği Recep, Şaban, Ramazan ayları öteden beri dini hayatımızda çok önemli yer tutan zaman dilimleridir. Bu ayların 2021'ne zaman idrak edileceği ise pek çok vatandaşın merak ettiği konu oldu. İşte, 2021 üç aylar hakkında tüm detaylar...

19.11.2020Gündem
2021 Ramazan başlangıcı ne zaman İşte Diyanetin verdiği tarih

2021 Ramazan başlangıcı ne zaman? İşte Diyanet'in verdiği tarih!

Yeni yıla girmemize kısa bir süre kala, 2021'in dini günlerini şimdiden araştıran vatandaşlar, Ramazan Bayramı'nın hangi tarih aralığına denk geleceğini sorguluyor. Öte yandan üç aylar içinde yer alan Ramazan ayının ne zaman idrak edileceği ve orucun ne zaman başlayacağı Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı dini günler takviminde açıklandı. Peki, 2021 Ramazan başlangıcı ne zaman?

17.11.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar tarihi

3 aylar gelecek yıl da İslam camiası tarafından merakla bekleniyor. Bereketli, feyizli maneviyat mevsimlerini içerisinde barındıran 3 aylar, Allah-ü Teala'nın rahmet ve bereketini yağdırdığı zaman dilimi olacak. Peki, Üç aylar ne zaman başlayacak?

8.11.2020Gündem
2021de oruç ne zaman tutulacak İşte 2021 Ramazan ayının başlayacağı tarih

2021'de oruç ne zaman tutulacak? İşte 2021 Ramazan ayının başlayacağı tarih

Gelecek yılın dini günlerini şimdiden araştıran vatandaşlar, 2021 Ramazan Bayramı'nın hangi tarih aralığına denk geleceğini sorguluyor. Öte yandan üç aylar içinde yer alan Ramazan ayının ne zaman idrak edileceği ve orucun ne zaman başlayacağı Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı dini günler takviminde açıklandı. Peki, 2021'de oruç ne zaman tutulacak?

30.10.2020Gündem
Üç aylar 2021de ne zaman başlayacak İşte 2021 kandil tarihleri

Üç aylar 2021'de ne zaman başlayacak? İşte 2021 kandil tarihleri

Regaib, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi'ni de içinde barındıran üç ayların 2021 yılında ne zaman başlayacağı, son günlerde pek çok vatandaş tarafından araştırılıyor. Kamerî takvimin yedinci, sekizinci ve dokuzuncu ayları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayları gelenekte 'üç aylar' diye adlandırılıyor. Peki, üç aylar 2021'de ne zaman başlayacak?

26.10.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte Diyanetten alınan tarih bilgisi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte Diyanet'ten alınan tarih bilgisi

'3 aylar ne zaman başlayacak?' sorusu, bu günlerin maneviyatından uzak kalmak istemeyen pek çok Müslümanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Dua, yakarış ve dileklerin Allah-ü Teala'ya ulaştığı 3 aylar, ilahi rahmetin coştuğu zaman dilimleridir. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

22.10.2020Gündem
İlk oruç ne zaman tutulacak Oruç ne zaman, hangi gün başlıyor

İlk oruç ne zaman tutulacak? Oruç ne zaman, hangi gün başlıyor?

Ramazan ayı için geri sayım başladı. Müslümanlar bu mübarek ay içerisinde farz olan oruç ibadetini yerine getirecekler. Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan imsakiyesini yayınladı ve 2020 yılı iftar, sahur saatlerini duyurdu. Ramazanın birinci günü için Sinoplu vatandaşlar 15 saat 37 dakika oruçlu kalarak en uzun orucu, Hatay ise 15 saat 7 dakikayla en kısa orucu tutacak. Peki oruç ne zaman, hangi gün başlıyor?

20.04.2020Gündem
İlk oruç ne zaman tutulacak 2020 Ramazan başlangıç tarihi ne zaman başlıyor

İlk oruç ne zaman tutulacak? 2020 Ramazan başlangıç tarihi ne zaman başlıyor?

Ramazan ayı 2020 yılında da heyecanla bekleniliyor. Müslümanlar, “Ramazan ne zaman, ilk oruç hangi gün tutulacak?” sorularının yanıtlarını öğrenmek istiyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre üç aylar 25 Şubat tarihinde başladı. Recep ve şaban aylarını ardından sıra on bir ayın sultanına gelecek. Farz olan oruç ibadetinin yerine getirildiği Ramazan ayı 24 Nisan’da başlayacak.

16.04.2020Gündem
Ramazan ne zaman, ilk oruca ne zaman kalkılacak 2020 Ramazan ayı tarihi

Ramazan ne zaman, ilk oruca ne zaman kalkılacak? 2020 Ramazan ayı tarihi

Müslümanların oruç ibadetini idrak ettiği Ramazan ayının gelmesine günler kala, ilk oruç tarihi araştırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın takvimine göre, 2020 Ramazan ayının ne zaman başlayacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar, sahura hangi gün kalkılacağını da sorguluyor. Diyanet takvimine göre, Ramazan ayı nisan ve mayıs aylarında idrak edilecek. Peki, Ramazan ne zaman, ilk oruca ne zaman kalkılacak? İşte, 2020 Ramazan ayı tarihi.

11.04.2020Gündem
Berat Kandilinde okunacak dualar nedir İşte Berat Kandili duası

Berat Kandili'nde okunacak dualar nedir? İşte Berat Kandili duası

Mübarek Berat Kandili'nin gelmesiyle beraber Berat Kandili'nde okunacak dualar, Müslümanlar tarafından araştırılmaya başlandı. Kurtulma, günahlardan arınma anlamına, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına gelen Berat Kandili'nde Berat Kandili duasının anlamı ve önemi de bir diğer önemli konu. Peki, Berat Kandili'nde okunacak dualar nedir? İşte Berat Kandili duası ile ilgili merak edilenler.

7.04.2020Gündem
Berat Kandili nedir, ne demek İşte Berat Kandilinin önemi ve anlamı

Berat Kandili nedir, ne demek? İşte Berat Kandili'nin önemi ve anlamı

Berat Kandili 2020 yılında da 7 Nisan'da idrak ediliyor. Berat Kandili nedir, ne demek? Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandıran Berat ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

7.04.2020Gündem
Berat nedir, berat ne demek Berat Kandilinin önemi ne

Berat nedir, berat ne demek? Berat Kandili'nin önemi ne?

Müslümanlar için önemli olan Berat Kandili, tüm yurtta namaz, Kur'an, dua ve ibadetlerle idrak edilecek. Bu vesileyle manevi güzellikle dolu olan Berat Gecesi, milyonlarca vatandaş Berat Kandili'nin önemi ve anlamı ile ilgili araştırmalar yapıyor. Peki, Berat nedir, berat ne demek? Berat Kandili'nin önemi ne?

6.04.2020Gündem
Şaban ayında çekilecek zikirler neler Şaban ayı zikirleri ve tesbihleri

Şaban ayında çekilecek zikirler neler? Şaban ayı zikirleri ve tesbihleri

Müslüman alemi için kutsal üç aylar içerisinde yer alan şaban ayı, tesbihler, zikirler ve ibadetlerle geçecek. İbadetlerin vuku bulacağı şaban ayı içerisinde zikirler ve tesbihler büyük önem arz edecek. Peki, şaban ayı zikirleri ve tesbihleri neler olacak? İşte, mübarek şaban ayında çekilecek zikirler ve şaban ayında yapılması gereken ibadetler hakkında detaylı bilgiler

27.03.2020Gündem
Ramazan ne zaman başlıyor İlk oruç hangi tarihte 2020

Ramazan ne zaman başlıyor? İlk oruç hangi tarihte 2020?

Üç aylar devam ederken, Ramazan ayının ne zaman başlayacağı tüm İslam alemi tarafından araştırılmaya başlandı. Müslümanlar'ın ibadetlerini idrak edip dini vazifelerini gerçekleştirecekleri 11 ayın sultanı Ramazan'ın tarihini, Diyanet 2020 takviminde yer alan bilgilere göre öğrenmek isteyenler, Ramazan ne zaman başlıyor? sorusunun yanıtını sorguluyor. Peki, İlk oruç hangi tarihte 2020? İşte 2020 Ramazan ayı tarihi...

26.03.2020Gündem
2020 Berat Kandili ne zaman idrak edilecek Berat Kandili ne zaman

2020 Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? Berat Kandili ne zaman?

Milyonlarca Müslüman için oldukça önemli olan üç aylar içinde idrak edilen Berat Kandili, milyonlarca Müslüman tarafından hasretle bekleniyor. Bu mübarek günde ellerini semaya açacak olan Müslümanlar, bu günlerin rahmet ve bereketini kaçırmak istemiyor. Peki, Berat Kandili ne zaman? 2020 Berat Kandili ne zaman idrak edilecek?

26.03.2020Gündem
Ramazan ne zaman başlıyor Orucun ilk günü ne zaman

Ramazan ne zaman başlıyor? Orucun ilk günü ne zaman?

'Ramazan'ın ilk günü ne zaman?' sorusu oruç ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ülkemizde milyonlarca Müslüman'ın ibadetlerini edip dini vazifelerini gerçekleştirecekleri bu ayda, oruçlar tutulacak ibadetler yerine getirilecek. Peki, 2020 Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Orucun ilk günü ne zaman?

24.03.2020Gündem
Ramazan orucu ne zaman başlayacak

Ramazan orucu ne zaman başlayacak?

Nisan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar Ramazan'ın ne zaman geleceğini merak etmeye başladı. Tam olarak Ramazan'ın başlangıç tarihi ve Ramazan Bayramı'nın idrak edileceği tarihi araştıran vatandaşlar, yaz tatili planlarını ona göre yapmak istiyor. Peki, Ramazan orucu ne zaman başlayacak?

18.03.2020Gündem
Kandil ne zaman 2020 Miraç Kandili tarihi

Kandil ne zaman? 2020 Miraç Kandili tarihi

Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili’nin 2020 tarihi için geri sayım devam ediyor. Bu yıl mart ayının son günlerinde idrak edilecek olan Miraç Kandili, ‘üç aylar’ın ilki olan recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor. Peki, yılın ikinci kandili olan Miraç Kandili bu yıl ne zaman? İşte Miraç Kandili’nin tarihi ve önemiyle ilgili bilgiler…

17.03.2020Gündem
Ramazan ayı ne zaman Ramazanın ilk günü ne zaman 2020

Ramazan ayı ne zaman? Ramazan'ın ilk günü ne zaman 2020?

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? sorusu içinde bulunduğumuz mübarek üç aylar devam ederken, oruç ibadetini idrak etmeye hazırlananlar tarafından yanıtı araştırılan konulardan oldu. Diyanet 2020 takviminde yer alan bilgileri merak edenler, bu yıl ilk sahura ne zaman kalkılacağı ve ilk orucun hangi gün tutulacağını öğrenmek istiyor. Peki, Ramazan'ın ilk günü ne zaman 2020? Ramazan ne zaman ve oruca ne zaman kalkılacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

15.03.2020Gündem
Ramazanın ilk günü ne zaman 2020 Oruç ne zaman hangi tarihte başlıyor Diyanet duyurdu

Ramazanın ilk günü ne zaman 2020? Oruç ne zaman hangi tarihte başlıyor? Diyanet duyurdu

Mübarek üç aylar devam ederken, Ramazan ayının başlayacağı tarih Müslümanlar tarafından araştırılmaya başlandı. '11 ayın sultanı' olarak da bilinen Rahmet ve bereket ayı Ramazan'da oruç ibadetini idrak etmeye hazırlananlar, Diyanet takvimine göre, Ramazanın ilk gününün ne zamana denk geldiğini öğrenmek istiyor. Peki, Ramazanın ilk günü ne zaman 2020? Oruç ne zaman hangi tarihte başlıyor? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler...

12.03.2020Gündem
2020 Miraç Kandili ne zaman Diyanet Miraç Kandili tarihini duyurdu

2020 Miraç Kandili ne zaman? Diyanet Miraç Kandili tarihini duyurdu

Müslümanlar için mübarek olan Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili bu yıl da ibadet ve dualar ile idrak edilecek. Türkiye'nin her yerinde çeşitli etkinlikler ve Kur'an- Kerim okumaları ile ihya edilecek olan Miraç Kandili'ne kısa süre kala, bu manevi günün tarihi araştırılmaya başlandı. Peki, 2020 Miraç Kandili ne zaman? İşte, 2020 Miraç Kandili tarihi.

10.03.2020Gündem
Recep ayının 15. günü hangi ibadetler yapılır

Recep ayının 15. günü hangi ibadetler yapılır?

Yüce Allah; kullarına çok acıdığı, merhamet ettiği için, bazı günlere, gecelere ve aylara kıymet vermiş, bu zamanlarda yapılan dua ve tövbeleri kabul edeceğini bildirmiştir. Bunlardan biri de üç aylar içinde yer alan recep ayı. Recep ayının 15. gününe önem veren pek çok vatandaş, bugün hangi ibadetlerin yapılması gerektiğini araştırıyor. Peki, recep ayının 15. günü hangi ibadetler yapılır?

10.03.2020Gündem
2020 Ramazan ayı ne zaman başlıyor Ramazan Bayramı ne zaman

2020 Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı ne zaman?

Müslümanların oruç ibadetini idrak edeceği, 11 ayın sultanı olarak da anılan Ramazan ayının başlayacağı tarih, üç aylar devam ederken vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Diyanet'in 2020 takvimine göre, Ramazan Bayramı bu sene mayıs ayının sonlarında gerçekleşecek. Peki, 2020 Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı ne zaman ve tatil kaç gün? İşte, Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

8.03.2020Gündem
Recep ayının 13 14 15. günleri ne zaman 2020 Recep ayının 15. günü hangi gün

Recep ayının 13 14 15. günleri ne zaman? 2020 Recep ayının 15. günü hangi gün?

İslam dünyasında mübarek kabul edilen ve özel olarak kutlanan on bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç ayların başlaması ve recep ayının gelmesiyle birlikte, mübarek recep ayının 13. 14. ve 15. günlerinin ne zamana denk geldiği merak konusu oldu. Vatandaşlar, bu günleri ibadetle geçirmek için tarih araştırması yapıyor. Peki, Recep ayının 13 14 15. günleri ne zaman?

7.03.2020Gündem
Haram aylar nedir Hangileridir Haram aylar neden haram kılınmıştır

Haram aylar nedir? Hangileridir? Haram aylar neden haram kılınmıştır?

İslam dininde kabul edilen bazı aylar haram olarak işaret edilmektedir. Haram aylar nedir, hangileridir ve bu aylar neden haram kılınmıştır? Birçok kişi tarafından bu soruların cevapları merak edilmektedir. İşte haram olan aylar ve bu ayların haram olmasının nedenleri.

4.03.2020Gündem
Miraç Kandili ne zaman 2020 Miraç Kandili tarihi

Miraç Kandili ne zaman? 2020 Miraç Kandili tarihi

Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili'nin 2020 tarihi için geri sayım devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Miraç Kandili dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Peki, Miraç Kandili ne zaman?

2.03.2020Gündem
İftar saat kaçta yapılacak Diyanet Ankara, Bursa, İstanbul 27 Şubat iftar vakitleri ve ezan saatleri

İftar saat kaçta yapılacak? Diyanet Ankara, Bursa, İstanbul 27 Şubat iftar vakitleri ve ezan saatleri

Üç ayların başlangıcı olan mübarek Regaip Kandili'nde oruç ibadetini idrak eden Müslümanlar, 27 Şubat iftar vakitlerini araştırmaya başladı. Akşam ezanı yaklaşırken iftar hazırlıklarına başlayan vatandaşlar, il il iftar saatlerini Diyanet bilgisine göre öğrenmek istiyor. Özellikle İstanbul, Ankara İzmir iftar vakitleri ve ezan saatleri kalabalık kentlerde ikamet edenler tarafından sorgulanıyor. Peki, İftar saat kaçta yapılacak? İşte, Diyanet bilgisine göre, Ankara, Bursa, İstanbul 27 Şubat iftar vakitleri ve ezan saatleriyle ilgili detaylı bilgiler...

27.02.2020Gündem
Regaip Kandili nedir ve oruç tutulur mu Regaip Kandili ne zaman idrak edilir

Regaip Kandili nedir ve oruç tutulur mu? Regaip Kandili ne zaman idrak edilir?

İslam dini içerisindeki önemli ibadetler arasında yer alan Regaip Kandili, bu yıl da huşu içerisinde idrak edilecek. Üç ayların başlangıcının da habercisi olacak olan Regaip Kandili, çeşitli ibadetlerle idrak edilecek. Peki, Regaip Kandili ne zaman eda edilir? İşte, Diyanet İşleri Başlanlığı'ndan alınan bilgilere göre Regaip kandili nedir? Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek sorularının cevabı ve Regaip Kandilinde oruç tutulur mu konusuna dair bazı bilgiler

26.02.2020Gündem
Yarın ne kandili idrak edilecek Regaip Kandili yarın mı Diyanet yanıtladı

Yarın ne kandili idrak edilecek? Regaip Kandili yarın mı? Diyanet yanıtladı!

Üç ayların gelmesiyle beraber, Müslümanlar için manevi önem taşıyan kandil tarihleri gündeme geldi. 'Yarın kandil mi? sorusunun cevabı merak konusu olurken, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 kandil günleri takviminden konuyla ilgili bilgileri paylaştı. Peki, yarın ne kandili idrak edilecek? Regaip Kandili yarın mı? İşte, binlerce vatandaşın merakla araştırdığı kandiller hakkında detaylı bilgiler.

26.02.2020 Gündem
Kandil 2020 ne zaman tarihleri Bugün kandil mi Regaip Kandili ne zaman

Kandil 2020 ne zaman tarihleri! Bugün kandil mi? Regaip Kandili ne zaman?

Müslümanlar için mübarek olan üç ayların gelmesiyle beraber, Regaip Kandili'nin ne zaman idrak edileceği vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Üç ayların habercisi olan mübarek Regaip Kandili'nde bu yıl da yurdun dört bir yanında vatandaşlar camilerde ibadetlerini gerçekleştirecek. Kandil tarihi yaklaşırken, 'Bugün kandil mi?' sorusunun yanıtına yönelik detaylar merak konusu oldu. Peki, Regaip Kandili ne zaman? İşte, 2020 kandil tarihleri...

26.02.2020Gündem
2020 Regaip Kandili ne zaman Regaip Kandilinde yapılması gerekenler neler

2020 Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandili'nde yapılması gerekenler neler?

Mübarek 3 ayların gelişini simgeleyen Regaip Kandili’nin 2020 tarihi merak konusu oldu.Tasavvuf geleneği ve kültüründe de diğer kandiller gibi önemli bir yere sahip olan Regaip Kandili, her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetler ve dualarla geçecek. Peki, 2020 Regaip Kandili ne zaman? Kandil ne zaman?

26.02.2020Gündem