EKSTRA
MENÜ

Tüy

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.630 haberi bulunmuştur.

Tüy Haberleri

Karınca Yumurtası Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Karınca Yumurtası Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Karınca Yumurtası Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Karınca Yumurtası Yağı Faydaları Ve Kullanımı

İranlı kadınların yüzyıllardır istenmeyen tüylerinden kurtulmak için başvurdukları oldukça etkili bir yöntem var: karınca yumurtası yağı. Son yıllarda trend tüy alma yöntemlerinden biri olarak ön plana çıkan karınca yumurtası yağı giderek daha fazla araştırılan ve hakkında bilgi edinilmek istenen özel bir yağ türü. Ülkemizde de kadınların gözde epilasyon ürünleri arasında göze çarpan karınca yumurtası yağına dair karınca yumurtası yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Karınca yumurtası yağı faydaları ve kullanımı hakkında tüm detayları derledik.

Hamam Otu Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Hamam Otu Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Hamam Otu Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Hamam Otu Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Hamam otunun insan vücuduna pek çok faydası vardır. Bu nedenle hamam otu yağı ülkemizde yaygın olarak kullanılır. Peki pek çok derde deva olan hamam otu yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Hamam otu yağı faydaları nelerdir ve kullanımı nasıl olur? İşte hamam otu yağına dair bütün merak edilenler.

Kaşmir Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Kaşmir Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kaşmir Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Kaşmir Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Günümüzde birbirinden farklı kumaşlar bulunuyor. Bu kumaşlar ise tekstil sektöründe farklı kıyafetler tasarımları için kullanılıyor. Kaşmir kumaş ise bilinen en değerli kumaş çeşitleri arasında yer alıyor. Kaşmir kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Şardonlu Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Şardonlu Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Şardonlu Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Şardonlu Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Hazır giyim ürünlerinde şardonlu swet, şardonlu eşofman gibi tabirleri sıkça duyabilirsiniz. Şardon aslında bir kumaş çeşidi değildir. Aslında iki iplik, üç iplik ve ribana gibi kumaşlar üzerinde yapılan tüylendirme işlemine verilen isimdir. Şardonlu kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Tay Tüyü Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Tay Tüyü Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Tay Tüyü Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Tay Tüyü Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Günümüzde birbirinden farklı kumaş çeşitleri hem tekstil hem de döşeme sektöründe kullanılıyor. Son yıllarda çok popüler olan tay tüyü kumaş ise genellikle koltuk döşemelerinde tercih ediliyor. Tay tüyü kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Yün Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Yün Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Yün Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Yün Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Birbirinden farklı kumaş çeşitleri tekstil sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Giyim sektörü ve ev tekstilinde de kullanılan bu kumaşların yapısı ve özellikleri de farklılık gösteriyor. Yün kumaşlar ise özellikle kış mevsiminde tercih ediliyor. Yün kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: 3üncü ittifak arayışı yok

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: 3'üncü ittifak arayışı yok

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 3'üncü bir ittifak arayışları olmadığını belirterek, "Şu anda seçime yönelik bir çalışma yok" dedi.

2.04.2021Gündem
Sivas Valisi Salih Ayhan: Mutasyonlu virüs yayılımı var, ev kadınlarında sayı arttı

Sivas Valisi Salih Ayhan: Mutasyonlu virüs yayılımı var, ev kadınlarında sayı arttı

Sağlık Bakanlığı'nca açıklanan vaka oranı haritasında, sarıdan kırmızı kategoriye geçen Sivas'ta son durum hakkında bilgi veren Vali Salih Ayhan, "Çok hızlı yayılım söz konusu. Ev kadınlarında sayının artığını görüyoruz. Vaka sayımız 100'ün üzerinde. Bunların birçoğu İngiltere kaynaklı vakalar. İl genelinde mutasyonlu virüsün daha fazla olduğunu görüyoruz. Vakalarımızın yüzde 40'ını herhangi bir işte çalışmayan ev kadınları oluşturuyor. Yayılım, evlerden gerçekleşmekte" dedi.

30.03.2021Haber
Vali yayılım var diye duyurdu Vakaların yüzde 40ını oluşturuyor

Vali 'yayılım var' diye duyurdu! Vakaların yüzde 40'ını oluşturuyor

Sağlık Bakanlığı'nca açıklanan vaka oranı haritasında, sarıdan kırmızı kategoriye geçen Sivas'ta son durum hakkında bilgi veren Vali Salih Ayhan, "Çok hızlı yayılım söz konusu. Ev kadınlarında sayının artığını görüyoruz. Vaka sayımız 100'ün üzerinde. Bunların birçoğu İngiltere kaynaklı vakalar. İl genelinde mutasyonlu virüsün daha fazla olduğunu görüyoruz. Vakalarımızın yüzde 40'ını herhangi bir işte çalışmayan ev kadınları oluşturuyor. Yayılım, evlerden gerçekleşmekte" dedi.

30.03.2021Gündem
Dilinde Tüy Bitmek ne demek Dilinde Tüy Bitmek deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dilinde Tüy Bitmek ne demek? Dilinde Tüy Bitmek deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dilinde tüy bitmek, kendisine verilen öğütleri dinlemeyen ve her zaman burnunun dikine giden kişiler için kullanılır. Deyim, bir şeyin tekrar tekrar söylenmesine rağmen karşılığını görememek anlamına gelir. Dilinde tüy bitmek ne demek? Sizin için örnek cümlelerle derledik.

Köpeğe cinsel istismarda bulunan o cani ile ilgili flaş gelişme

Köpeğe cinsel istismarda bulunan o cani ile ilgili flaş gelişme!

Ankara'da, kendisine emanet edilen Cocker cinsi köpeğe cinsel istismarda bulunarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınıp serbest bırakılan V.U. hakkında, 'sahipli mala zarar vermek' suçundan iddianame düzenlendi.

5.03.2021Gündem
Masallara güncel yorum

Masallara güncel yorum

Judith Malika Liberman ‘Taş Çorbası’nda geleneksel masalları yeniden yorumlamaya devam ediyor.

4.03.2021Kitap Sanat
Kayın Ağacı Nasıl Yetişir Kayın Ağacı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kayın Ağacı Nasıl Yetişir? Kayın Ağacı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Hemen hemen 700 sene ömrü olan kayın ağaçları yaklaşık olarak 40 metre kadar uzayabilmektedir. Dallarının ve yapraklarının sağlık açısından ciddi yararları vardır. Aynı zamanda doğaya verdikleri oksijen miktarının çok olmasından dolayı nefes kaynağıdır. Peki, Kayın Ağacı nasıl yetişir? Kayın Ağacı Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, detaylar.

15.02.2021Bitki Bakımı

Ardahan'da karga istilası

Ardahan’da, son günlerde özellikle sabahın erken ya da akşam saatlerinde şehir merkezinde yaşanan karga istilası korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un 'Kuşlar' adlı filmini anımsatan görüntüler halkı endişelendirdi.

10.02.2021Haber
Ardahanda korku dolu görüntüler İstila ettiler...

Ardahan'da korku dolu görüntüler! İstila ettiler...

Ardahan’da, son günlerde özellikle sabahın erken ya da akşam saatlerinde şehir merkezinde yaşanan karga istilası korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un 'Kuşlar' adlı filmini anımsatan görüntüler halkı endişelendirdi.

10.02.2021Gündem
Aykut Kocamandan Galatasaray maçı sonrası penaltı tepkisi

Aykut Kocaman'dan Galatasaray maçı sonrası penaltı tepkisi!

Başakşehir ile ilk maçına Galatasaray karşısında çıkan Aykut Kocaman, karşılaşmanın ardından penaltı tepkisini dile getirdi.

2.02.2021Futbol
Joker şimdi kendisine bakacak bir hayat arkadaşı arıyor

Joker şimdi kendisine bakacak bir hayat arkadaşı arıyor

Ormanlık alanda bulunan ve her tarafını uyuz kaplamış köpeğin hayatı, bir kişinin kendisini fark etmesiyle kurtuldu. Vücudunda hiç tüy yokken 45 günde iyileşen köpeğe veterineri ‘Joker’ adını verdi.

31.01.2021Haber
Jokerin 45 günü

Joker'in 45 günü

Ormanlık alanda bulunan ve her tarafını uyuz kaplamış köpeğin hayatı, bir kişinin kendisini fark etmesiyle kurtuldu. Vücudunda hiç tüy yokken 45 günde iyileşen köpeğe veterineri ‘Joker’ adını verdi. Joker şimdi kendisine bakacak bir hayat arkadaşı arıyor.

31.01.2021Gündem
Ormanda ölmek üzereyken bulundu 45 gün sonra sağlığına kavuştu

Ormanda ölmek üzereyken bulundu! 45 gün sonra sağlığına kavuştu

Kocaeli'nin Derince ilçesinde ormanlık alanda vücudunun tamamı uyuz olmuş halde bulunan köpek, 45 günlük tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. ‘Joker’ adı verilen köpek için yuva aranıyor.

30.01.2021Gündem
Et yıkanır mı yıkanmaz mı Eti yıkıyorsanız bu tehlikeye dikkat

Et yıkanır mı yıkanmaz mı? Eti yıkıyorsanız bu tehlikeye dikkat!

Eti yıkamanın mevcut mikroorganizma yükünü arttıracağını belirten Gıda Mühendisi Aslı Zuluğ önemli uyarılarda bulundu. Yıkanan etin tehlikeli olduğuna dikkat çeken Zuluğ, "Avuç içi sıcaklığı çok önemli. Etle ne kadar çok oynarsanız bu durum o kadar çok riske yol açıyor. Etle ne kadar haşır neşir olursanız içerdiği mikroorganizmaları çevreye dağıtırsınız. 30 dakikada hazırlama işlemini gerçekleştirin" uyarısında bulundu.

Vaşak nedir Kediye benzerliğiyle dikkat çekiyor

Vaşak nedir? Kediye benzerliğiyle dikkat çekiyor

Kedigiller (Felidae) familyasından olan vaşak, kediyle karıştırılabiliyor. Vaşak türleri arasında görünüş farklılıkları mevcuttur. Vaşakların ağırlıkları 18–25 kg arasındadır. Kulakları normal kediye kıyasla daha uzun ve uçları tüylüdür. Vaşaklar istisnai durumlarda avlanırken birlikte hareket ederler. Özellikle tavşan gruplarını avlarken birlikte hareket ettikleri görülür.

22.01.2021Gündem
Deniz altında gizlenen yırtıcı solucanlar ortaya çıktı... Milyonlarca yıl öncesinden geliyorlar

Deniz altında gizlenen yırtıcı solucanlar ortaya çıktı... Milyonlarca yıl öncesinden geliyorlar

Mercan resiflerinin etrafındaki deniz altında saklanan dev solucanlar, avlamak istedikleri balıkları, tırtıklı çeneleriyle kavrayıp kumlu yuvalarına geri çekebilecek kadar yakınında bekleyebiliyorlar. Bu hızlı, ölümcül saldırılar, solucanlara kum vurucuları adını kazandırdı. Scientific Reports dergisinde ayrıntıları verilen, yeni keşfedilen fosilleşmiş yuvalar, bu doymak bilmez deniz solucanlarının Kuzey Tayvan’da yaklaşık 20 milyon yıl önce balıkları avladıklarını gösteriyor.

22.01.2021Seyahat
Eti Yıkamak Doğru mu Uzmanından İlginç Açıklamalar...

Eti Yıkamak Doğru mu? Uzmanından İlginç Açıklamalar...

Tüketicilerin mutfakta yaptığı en yaygın hatalardan biri, eti pişirmeden önce yıkamak. Geçmişte rastlanılan et kesim şartlarının günümüzdeki teknolojilerle kıyaslanmayacak kadar ilkel şartlarda olmasına ve etin kesim esnasında toz, kıl ve tüy gibi maddelerle temas etmesine dayalı algı, eti yıkamanın temelini meydana getiriyor. Tüketicilerin eti yıkamak için farklı yöntemler kullandığını belirten Dr. İlkay Gök, yıkanan etin, bakteriyel zehirlenmelere ve hastalanmalara yol açabileceğine dikkat çekiyor.

Diode Lazer nedir ve ne işe yarar Diode Lazer özellikleri ve kullanım alanları

Diode Lazer nedir ve ne işe yarar? Diode Lazer özellikleri ve kullanım alanları

Diode lazer nedir, diode lazer hangi alanlarda işe yarar? Diode lazer özellikleri nelerden oluşmaktadır ve diode lazerin kullanım alanları hangileridir. Diode lazer iyi midir, diode lazer cihazı hangi bölümlerde kullanım göstermektedir ve bunun gibi daha birçok soruya yanıt veren bilgileri sizler için derledik.

20.01.2021Araştırma
13 Ocak BİM aktüel ürünler kataloğunda neler var İşte BİM aktüel kataloğu

13 Ocak BİM aktüel ürünler kataloğunda neler var? İşte BİM aktüel kataloğu

BİM aktüel kataloğu her hafta güncel olarak yayımlanıyor. BİM’e gelen fırsat ürünlerini almak isteyenler erken saatlerde market şubelerine gidiyor ve ihtiyaç duydukları ürünleri alıyorlar. Farklı fırsat seçenekleri arasında nelerin olduğu da yayımlanan katalog ile duyuruluyor. BİM 13 Ocak aktüel kataloğunda overlok makinesi, kazak tüy toplama makinesi, el dikiş makinesi, ebatlı yuvarlak kesici gibi ürünler bulunuyor.

12.01.2021Ekonomi
Saç Mezoterapisi Nedir ve Ne İşe Yarar

Saç Mezoterapisi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç mezoterapisi somut sonuçlar elde edildiği için tüm dünyada birçok saç ekimi ve bakımı merkezinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Dr. Emrah Çinik, son dönemlerin en popüler uygulamalarından olan saç mezoterapisi hakkında bilgiler veriyor.

11.01.2021Saç
COVID-19 sonrası eğitimde değişim ve uyum

COVID-19 sonrası eğitimde değişim ve uyum

2019’un sonlarında başlayan ve birkaç ay gibi kısa bir sürede dünyaya hızla yayılan COVID-19 salgını, ülkemizde ilk vakanın görüldüğü 2020 yılı Mart ayından itibaren toplumun yaşam biçimini değiştirdi. COVID-19 salgını, sağlıkla birlikte ekonomi, turizm, ulaşım, sanayi gibi sektörlerin yanı sıra, eğitim alanında da hızla radikal kararların alınmasına yol açtı.

11.01.2021Eğitim
Evine 3. kez baskın düzenlenen medyumun cezası belli oldu

Evine 3. kez baskın düzenlenen medyumun cezası belli oldu!

Ankara'da medyum olarak tanınan Sadiye Servet G.'nin evine 3. kez operasyon düzenlenmiş ve kötü şartlarda beslediği 8 kedi ve 1 köpeğe el konulmuştu. 27 hayvan için 2 kez idari yaptırım uygulanan Sadiye Servet G.'ye 3. denetim sonunda 3 bin 258 TL para cezası uygulandı ve 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 24’ncü maddesi kapsamında tamamen hayvan beslemekten men edildi. Öte yandan, belediye barınağına götürülen hayvanların ilk veteriner raporu da ortaya çıktı.

9.01.2021Gündem
Zaman sınırlı olduğunda evinizi temizlemenin püf noktaları

Zaman sınırlı olduğunda evinizi temizlemenin püf noktaları

Sınırlı süre ve sayısız sorumluluk nedeniyle, evlerimizi toparlamak ve temizlemek için yeterince zaman ayıramadığımız zamanlar oluyor. Zamanımızın kısıtlı olduğu, acelemiz olduğu veya beklenmedik misafirlerin geldiği durumlarda, evlerimizin sadece birkaç dakika içinde tertemiz görünebilmesi için bir acil durum planına sahip olmak faydalıdır. Peki zaman kısıtlıyken evi kolaylıkla nasıl temizleyebiliriz?

Sokakta bitkin halde bulunan Boncuk, 8 ayda sağlığına kavuştu

Sokakta bitkin halde bulunan Boncuk, 8 ayda sağlığına kavuştu

KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesinde sokakta bitkin halde bulunduktan sonra Belediye Geçici Hayvan Bakımevi'nde tedaviye alınan Boncuk isimli köpek, sağlığına kavuştu.

8.01.2021Güncel
8. Sınıf Türkçe Başlık Belirleme konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Başlık Belirleme konu anlatımı

Bir metnin başlığı o metnin içeriğini özetler nitelikte olmalıdır. Bu nedenle belirlenen başlıkların sade ve kolay anlaşılır olmasına dikkat edilmelidir. 8. sınıfta okuyan öğrenciler için ''Türkçe Başlık Belirleme'' konusunu örnek metinlerle anlattık.

6.01.20218. SINIF
Lazer Epilasyon aleti modelleri - En iyi ve en ucuz lazer epilasyon aletleri

Lazer Epilasyon aleti modelleri - En iyi ve en ucuz lazer epilasyon aletleri

İnsanlar tüylerinden kurtulmak için jilet ve ağda yöntemini tercih ederler. Ancak bu yöntemler geçici olarak çözüm sunar. Bu sebeple günümüzde lazer cihazları daha çok kullanılmaya başlamıştır. Lazer epilasyon cihazı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

İnternetten aldığı siyanür sahte çıkınca ölümden döndü

İnternetten aldığı siyanür sahte çıkınca ölümden döndü

İstanbul Kağıthane'de, bilinmeyen sebepten dolayı intihar etmek isteyen Yalçın A., internetten sipariş verdiği siyanür sahte çıkınca ölümden döndü.

25.12.2020Gündem
Elektrikli süpürge ile temizlenmemesi gereken 4 şey

Elektrikli süpürge ile temizlenmemesi gereken 4 şey

Elektrikli süpürge, ev için oldukça önemli. Düzenli temizliğin olmazsa olmazı. Süpürgeyle kir ve tozdan kurtulmak kolay olsa da bazı durumlarda çözüm değildir. Onu her yerde ve her şey için kullanamayız.

Yazar Sonuçları

Anayasa Mahkemesi’nin HDP kararı ne anlama geliyor

İsterseniz öncelikli olarak yazımın başlığındaki sorunun yanıtını vereyim.

1.04.2021

Sincan’ın tramvayı nerede?

Okurumuz Sercan Duyar, Sincan ve Sincanlılar için önemli bir fikri takip yapmış.

29.03.2021

Urla'ya giderken pantolonumu unuttum: Teşhis alzheimer mı

Şaka yapmıyorum, önceki hafta arabayla Urla’ya giderken yanıma pantolon almayı unutmuşum...

14.03.2021

Gerçekte sözde müttefik kim?

27 Aralık 2001: Avrupa Birliği terör örgütleri listesine PKK’yı dahil etti.

16.02.2021

Köpekler kış aylarında nelere ihtiyaç duyarlar

Soğuk, karlı ve yağışlı geçen kış mevsimi, can dostlarımız için farklı ihtiyaçların ve önlemlerin şekillenmesine sebep olur.

27.01.2021

Muhalefet bu değil!

Demokratik rejimlerin olmazsa olmazı, elbette ki muhalefettir. Ve bu muhalefet, iktidarların alternatifidir. Şu halde, nasıl ki iktidarların icraatlarında sorumluluğu varsa, muhalefetin de tenkit ve eleştirilerinde aynı oranda sorumluluğu vardır.

18.01.2021

Dikkat mutasyon geçebilir!

Hayatımıza yeni girmiş gibi dursa da aslında bugünkü canlılar dünyasının varlık sebebi o. Mutasyon. Türkçesiyle, değişinim.

8.01.2021

O fotoğraf eksi 20’de çekildi

Süleyman Soylu İçişleri Bakanı olduğu günden bu yana hiçbir bayramı, yılbaşını evinde geçirmedi. Mutlaka bir üs bölgesinde Mehmetçikle birlikte oldu. Soylu, bu yılbaşında da Belbuka üs bölgesinde Mehmetçikle birlikteydi.

5.01.2021

Yerli rakı azalıyor, ithal viski artıyor

Yeni yıla günler kala gazete ve TV’lerde peş peşe kaçak alkol kullanımından ölümler, kaçak içki imalathaneleri ve ele geçirilen kaçak içki haberleri çıkıyor. İdeolojik nedenlerle de sık sık gündeme getiren alkol konusunu 54. Hükümet döneminin Turizm Bakanı Bahattin Yücel başka bir açıdan ele aldı. “Alkol deyip geçmeyelim” diyen Yücel’in turizmgazetesi’ndeki yazısında şöyle deniyor:

1.01.2021

Kaybettiğim bir tebessüm ve en güzel komşularımız

‘Hayatın şeyleri” bazen insanı en hazırlıksız anında yakalar...

29.12.2020

Din, demokrasi ve CHP!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bu kez, Hz. Mevlânâ’yı anma töreni adı altında bir skandala imza attı ve böylece CHP’nin tarihteki faşizan zihniyetini bir kere daha sergiledi.

26.12.2020

Çene hattı dolgusu hakkında her şey

Çene hattının veya çenesinin görünümünden memnun olmayan kişiler o bölgede bir değişiklik yaparak belirginlik kazandırmak isteyebilir. Enjekte edilen bir dermal dolgu türü olan çene dolgusu, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir çözüm sağlar.

22.12.2020

Teknolojiyle gelen hijyen ve sağlık

Değerli Hürriyet okurları, bu makalemde sizlere teknoloji dünyasında öne çıkan hijyen odaklı ürün-lerden ve bizlere getireceği faydalardan bahsedeceğim.

22.12.2020

Kanser tedavisinde radyoterapinin yeri

Radyoterapi (ışın tedavisi) iyonize radyasyonun kullanılarak kanser hastalığının tedavi edilmesi anlamına gelir. Radyoterapi ile verilen yüksek dozdaki radyasyon, kanserli hücreleri öldürebilir ve bölünüp çoğalmalarını engelleyebilir. Radyoterapi, normal hücrelere göre çok daha hızlı büyüyüp, çoğalan kanser hücreleri üzerinde oldukça etkilidir.

21.12.2020

Rutin bakım nasıl olmalı

Evlerimizde bizlerle beraber yaşayan köpek dostlarımız bizlerin ilgi ve desteğine ihtiyaç duyarlar. Tıpkı küçük çocuklarda olduğu gibi, onların da günlük bakım ve kontrollerinin sorumluluğu bize aittir.

16.12.2020