EKSTRA
MENÜ

Tutuklu Gazeteciler

Tutuklu Gazeteciler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tutuklu Gazeteciler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.939 Tutuklu Gazeteciler haberi bulunmuştur.

Tutuklu Gazeteciler Haberleri

Umut Nöbetinde bugün eczacılar vardı

Umut Nöbeti'nde bugün eczacılar vardı

Silivri cezaevinde tutuklu gazeteciler Erdem Gül ve Can Dündar'a destek olmak için 56 gündür tutulan "Umut Nöbeti" için bugün İstanbul Eczacı Odası nöbetteydi.

26.01.2016Sağlık
Silivri ‘Yorum’u

Silivri ‘Yorum’u

TUTUKLU gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut Nöbeti'ni dün Grup Yorum üyeleri tuttu.

25.01.2016Gündem
BBC’ye mektup

BBC’ye mektup

SİLİVRİ’de tutuklu Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye mektup yazdı.

19.01.2016Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu 990 oyla 4. kez Genel Başkan

Kemal Kılıçdaroğlu 990 oyla 4. kez Genel Başkan

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Olağan Kurultayı'nda 1238 delegenin kullandığı 990 geçerli oyun tamamını alarak yeniden CHP genel başkanı oldu. 248 oy ise geçersiz sayıldı. Kılıçdaroğlu, 35. Olağan Kurultay’da hükümeti ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle hedef aldı. “Güneydoğu’daki fotoğrafların Suriye’deki, Lübnan’dakilerden ne farkı var” diye soran Kılıçdaroğlu, “2002’de sıfır terörle ülkeyi teslim aldılar, bugün kan gölüne dönen bir Türkiye var. Sorumlusu kimdir? Diyarbakır’daki taksi şoförü Şehmuz mu? Akan kanın, gözyaşının tamamının sorumlusu iktidardır” dedi.

16.01.2016Gündem
En akılda kalıcı mesaj: Ölümüne demokrasi

En akılda kalıcı mesaj: Ölümüne demokrasi

CHP’NİN 35. Olağan Kurultayı, genel başkan yarışı olmadığından heyecansız başladı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun kurultay konuşmasında, seçim kampanyasında öne çıkan ekonomik durum, işsizlik, sosyal sorunlar çok fazla yokken, neredeyse tek konu ‘demokrasi’ oldu.

16.01.2016Gündem
CHPde kurultay günü: Kılıçdaroğlu tekrar Genel Başkan

CHP'de kurultay günü: Kılıçdaroğlu tekrar Genel Başkan

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Olağan Kurultayı'nda 1238 delegenin kullandığı 990 geçerli oyun tamamını alarak yeniden CHP genel başkanı oldu. 248 oy ise geçersiz sayıldı.

16.01.2016Gündem
‘Terör’de deprem

‘Terör’de deprem

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda dün ‘deprem’ etkisi yaratan görev değişiklikleri yapıldı. ‘Paralel yapı’, IŞİD, PKK ve DHKP-C gibi soruşturmaları yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’ndan sorumlu Başsavcıvekili Orhan Kapıcı görevinden alındı. Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin ihmalini soruşturup iddianame hazırlayan savcı Gökalp Kökçü’nün de görev alanı değiştirildi.

11.01.2016Gündem
İstanbul Adalet Sarayı’nda ’Görülen lüzum üzerine’ savcıların görev yerleri değişti

İstanbul Adalet Sarayı’nda ’Görülen lüzum üzerine’ savcıların görev yerleri değişti

İSTANBUL Adalet Sarayı’nda görevli 173 Cumhuriyet Savcısından bazılarının görev yerleri değişti.

11.01.2016Gündem
Silivri’de 40. gün

Silivri’de 40. gün

TUTUKLU gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan ‘Umut Nöbeti’nin 40. gününde Belgesel Sinemacılar Birliği adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünlü, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Özgür Candan ve Murat Çeliker nöbet tuttu.

10.01.2016Gündem
Kutlamıyoruz

Kutlamıyoruz

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde dün başta Ankara ve İstanbul olmak üzere birçok kentte yürüyüş yapan basın örgütleri, “Kutlamıyoruz çünkü işsiziz. Kutlamıyoruz çünkü tutukluyuz. Gazetecilik suç değildir, susmayacağız” yazılı pankartlar taşıdı. Açıklamalarda, “Biz bu bayramı tüm gazetecilerin özgürlüklerine kavuştuğu ve özgürce yazabilecekleri güne erteledik” denildi. Yürüyüşlerde tutuklu gazeteciler Can Dündar ile Erdem Gül’ün Silivri Cezaevi’nden gönderdiği mektup da okundu.

10.01.2016Gündem
Can Dündar: Her zamankinden çok çalışıyoruz

Can Dündar: Her zamankinden çok çalışıyoruz

Tutuklu gazeteci Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Eskişehirli gazeteciler için mektup yazdı. Mektubun çoğaltılan fotokopileri gazeteciler gecesinde dağıldı.

9.01.2016Gündem
Silivri Cezaevi önünde Can Dündar için Basın Özgürlüğü ödül töreni

Silivri Cezaevi önünde Can Dündar için 'Basın Özgürlüğü' ödül töreni

Tutuklugazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek için Silivri Cezaevi önündebaşlatılan 'Umut Nöbeti' 38'inci gününde de devam etti. Bugün tutulannöbet aynı zamanda bir ödül törenine sahne oldu. Karşıyaka Belediyesi veİzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl 4'üncü kez verilen 2015yılı 'Basın Özgürlüğü' ödülüne layık görülen Cumhuriyet Gazetesi GenelYayın Yönetmeni Can Dündar adına ödülü eşi Dilek Dündar aldı.

8.01.2016Haber
Silivri Cezaevi önünde Can Dündar için Basın Özgürlüğü ödül töreni

Silivri Cezaevi önünde Can Dündar için 'Basın Özgürlüğü' ödül töreni

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut Nöbeti' 38'inci gününde de devam etti. Bugün tutulan nöbet aynı zamanda bir ödül törenine sahne oldu. Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl 4'üncü kez verilen 2015 yılı 'Basın Özgürlüğü' ödülüne layık görülen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar adına ödülü eşi Dilek Dündar aldı.

8.01.2016Gündem
Umut Nöbeti 36. gününde

Umut Nöbeti 36. gününde

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut Nöbeti' 36. gününde... Sabah ilk olarak Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Faruk Akkan, Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yöneteni İdris Gürsoy beraber nöbet tuttu. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve Cumhuriyet Gazetesi Muhabiri Ali Açar nöbeti devraldı. Balbay ve Açar da nöbeti gazeteci Zeynel Lüle'ye devretti.

6.01.2016Gündem
Karar sevindirici ancak tutukluluk sona ermeli

'Karar sevindirici ancak tutukluluk sona ermeli'

Basın Konseyi'nden yapılan açıklamada, "Haber yaptıkları gerekçesiyle Silivri Cezaevi demir parmaklıkları ardına konulan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'e uygulanan tecridin 40 gün sonra sona erdirilmesi, kuşkusuz basın camiasını sevindirdi. Ne var ki, iddianamesi bile hazır olmayan bu tutukluluk halinin kabul edilmesi mümkün değildir" denildi.

5.01.2016Gündem
Umut Nöbetinin 32. gününde 32. Gün ekibi Silivride

'Umut Nöbeti'nin 32. gününde 32. Gün ekibi Silivri'de

Tutuklugazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi önündebaşlatılan 'Umut Nöbeti' 32. gününde...Türk televizyon tarihininefsanevi haber programı '32. Gün'ün eski çalışanlarından Çiğdem Anad,Ali Kırca, Rıdvan Akar, Coşkun Aral ile Nihat Özcan nöbete 32. günündedahil oldu. Anad, Kırca ve Akar beraber nöbeti beraber tutarken, Aral veÖzcan nöbeti devraldı.

2.01.2016Haber
32. gün

32. gün

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi önünde başlatılan ‘Umut Nöbeti’ 32’inci gününde.

2.01.2016Gündem
Umut Nöbetinin 32. gününde 32. Gün ekibi Silivride

'Umut Nöbeti'nin 32. gününde 32. Gün ekibi Silivri'de

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut Nöbeti' 32. gününde...Türk televizyon tarihinin efsanevi haber programı '32. Gün'ün eski çalışanlarından Çiğdem Anad, Ali Kırca, Rıdvan Akar, Coşkun Aral ile Nihat Özcan nöbete 32. gününde dahil oldu. Anad, Kırca ve Akar beraber nöbeti beraber tutarken, Aral ve Özcan nöbeti devraldı.

2.01.2016Gündem
Umut Nöbetini bu kez Yalçın Bayer tuttu

Umut Nöbetini bu kez Yalçın Bayer tuttu

Tutuklu Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek ve moral vermek amacıyla Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde devam eden 'Umut Nöbeti'ni 30'uncu gününde bugün Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer ile Cumhuriyet Gazetesi Eğitim Editörü Figen Atalay devraldı.

31.12.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu ile CHP lideri Kılıçdaroğlunun görüşmesi 135 dakika sürdü

Başbakan Davutoğlu ile CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun görüşmesi 135 dakika sürdü

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 135 dakikalık ‘yeni anayasa’ randevusunda, devletin yönetim sistemi konusunda uzlaşma sağlanamadı. Davutoğlu’nun “Başkanlık”, Kılıçdaroğlu’nun “Parlamenter sistem”i önerdiği buluşmada, 12 Eylül darbe yasalarının ayıklanması için görüş birliğine varıldı.

30.12.2015Gündem
Faşizm böyle gelir

Faşizm böyle gelir

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak için başlatılan ‘Umut Nöbeti’ni dün gazeteci-yazar Altan Öymen, eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, belgeselci Cengiz Özkarabekir, gazeteci Murat Erdin ile Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Melih Berk tuttu.

29.12.2015Gündem
Altan Öymen ve Hüsamettin Cindoruk Silivride

Altan Öymen ve Hüsamettin Cindoruk Silivri'de

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak için başlatılan 'Umut nöbeti'ni bugün Gazeteci - yazar Altan Öymen, TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Belgeselci Cengiz Özkarabekir, Gazeteci Murat Erdin ile Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Melih Berk tuttu.   Yeni yıl nedeniyle düzenlenen açık görüşte ise Dündar ve Gül, aileleriyle bir araya geldi.

29.12.2015Gündem
Edip Akbayram, Can Dündar ve Erdem Gül için, Aldırma Gönül dedi

Edip Akbayram, Can Dündar ve Erdem Gül için, 'Aldırma Gönül' dedi

TUTUKLU gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek için başlatılan ’Umut Nöbet"ini, bugün öğleden sonra devralan sanatçı Edip Akbayram, cezaevi önünde tutuklu gazeteciler için 'Aldırma Gönül’ şarkısını söyledi.

24.12.2015Gündem
Silivri Cezaevi önünde Aldırma Gönül şarkısı

Silivri Cezaevi önünde 'Aldırma Gönül' şarkısı

 Tutuklu gazeteciler için başlatılan Silivri Cezaevi önündeki umut nöbetini Sanatçı Edip Akbayram ve eşi Ayten Akbayram devraldı. Medyaya yoğun bir baskının olduğunu vurgulayan Edip Akbayram, gazeteciler için Sabahattin Ali'nin Sinop Cezaevi'nde yazdığı 'Aldırma Gönül' şarkısını söyledi. Silivri Cezaevi önündeki umut nöbetinin bugünkü nöbetçileri Sanatçı Edip Akbayram ve eşi Ayten Akbayram oldu. "DÜNYAYA REZİL OLDUK" Burada gazetecilerin tutuklanmasına, medyaya yönelik baskılara ve yaşanan sürece ilişkin konuşan Edip Akbayram, düşüncelerini şöyle ifade etti: "Türkiye'de basın özgürlüğüne karşı çok yoğun bir baskı var. Bunun en somut örneği Can Dündar, Erdem Gül arkadaşımız ve bunun dışında tabi hala içeride tutuklu bulunan bir sürü basın emekçisi arkadaşlarımız var. Bunların biran önce son bulmasını istiyoruz bu ülkenin sanatçısı olarak. Çünkü bu Türkiye'nin bir ayıbıdır. Bütün dünyaya rezil olduk. Yurttaşların, insanların haber alma özgürlüğü üçüncü dünya ülkelerinde bile bu kadar kısıtlanmamıştır. Biran önce yargının başında olanların akıllarını başlarına alıp Can Dündar, Erdem Gül ve diğer tutuklu gazeteci arkadaşlarımızın inançları, düşünceleri, renkleri ne olursa olsun Türkiye'nin bu ayıbını bir önce kaldırması gerekir diye umut nöbetinde bugün buradayım.''  "ALDIRMA GÖNÜL" Edip Akbayram, tutuklu gazetecilere moral olması için bir de şarkı söyledi. Sabahattin Ali'nin Sinop Cezaevi'nde kaleme aldığı 'Aldırma Gönül' şarkısından bir kıta seslendiren Edip Akbayram, ''Ben buradan tutuklu bulunan sevgili Can Dündar, Erdem Gül ve diğer tüm tutuklu gazeteci arkadaşlarımıza bir dörtlük armağan etmek istedim. Moralleri yerinde olsun. Dediğim gibi her akşamın bir sabahı vardır. Ben de onlara sanatçı olarak bir dörtlüğümle moral vermeye çalıştım.'' şeklinde konuştu.İSTANBUL (CİHAN) 

24.12.2015Haber
Fazıl Say ve Soner Yalçın Umut Nöbetinde

Fazıl Say ve Soner Yalçın 'Umut Nöbeti'nde

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ile Gazeteci Soner Yalçın, tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek için Silivri Cezaevi' önünde nöbet tuttu.

18.12.2015Gündem
Can Dündar’dan savunma: Dürüstler, usulsüzlük yapanlar kadar cesur olmakla yükümlüdür

Can Dündar’dan savunma: 'Dürüstler, usulsüzlük yapanlar kadar cesur olmakla yükümlüdür'

MİT TIR’ları haberi nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, 17-25 Aralık fezleke ve soruşturmalarıyla ilgili köşe yazıları ve yazı dizisi nedeniyle hakim karşısına çıktı.

17.12.2015Gündem
Tutuklu gazeteci sıralamasında Türkiye beşinci

'Tutuklu gazeteci' sıralamasında Türkiye beşinci

New York merkezli Gazetecileri Koruma Komitesi'nin (CPJ) yıllık raporuna göre, en fazla tutuklu gazeteci bulunan ülkeler listesinde Türkiye beşinci sırada.

15.12.2015Dünya
Cumhuriyetten Silivride yazı işleri toplantısı

Cumhuriyet'ten Silivri'de yazı işleri toplantısı

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek için Silivri Cezaevi önünde sürdürülen Umut Nöbeti'nde bugün Cumhuriyet Gazetesi çalışanları Yazı İşleri toplantısını cezaevi önünde yaptı.

15.12.2015Gündem
Tutuklu gazeteciler için mektup kampanyası

Tutuklu gazeteciler için mektup kampanyası

G-9 Gazetecilik Örgütleri Platformu, aralarında Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün de bulunduğu tutuklu 32 gazeteci için mektup kampanyası başlattı.

14.12.2015Gündem
Tufan Türenç ve Fikret Ercanda Umut Nöbetinde

Tufan Türenç ve Fikret Ercan'da Umut Nöbeti'nde

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak ve moral vermek amacıyla başlatılan 'Umut Nöbet"inin 13'üncü gününde Basın Konseyi Yüksek Kurulu Üyesi ve Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tufan Türenç, Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fikret Ercan ve gazeteci Rıdvan Akar nöbet tuttu. Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerinde tutulan nöbetleri gazeteciler sırayla birbirlerinden devraldı. Fikret Ercan ile Tufan Türenç, sabah erken saatlerde cezaevi önüne gelerek 13. gününde Umut Nöbeti'ne başlayan ilk isimler oldu. Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Tufan Türenç, umut nöbetiyle adıyla başlatılan eylemin çok etkili ve demokratik olduğunu belirterek, "Can Dündar ve Erdem Gül'ün haksız yere cezaevine atılması, hukuk dışı uygulamalara karşı isyanımızı belirtmeye geldik. Onlar serbest bırakılana kadar gazetecilerin başlattığı bu onurlu eylem devam edecektir. Bu nöbeti tutan bütün arkadaşlarımıza ve bu eylemi organize eden Basın Konseyi'ne çok teşekkür ediyorum. Hükümete destek veren gazeteci arkadaşlarımızın da bu eyleme katılması için onlara çağrı yapıyorum" diye konuştu. 

14.12.2015Haber
Sosyal medya ve mahremiyet

Sosyal medya ve mahremiyet

KIVANÇ Tatlıtuğ’un Instagram’da paylaştığı bir fotoğraf nedeniyle ortaya çıkan etik problemi yazarken amacım, sosyal medya ve mahremiyet konusunu tartışmaya açmaktı.

13.12.2015OkurTemsilcisi
Türkiye yarı açık cezaevine döndü

Türkiye yarı açık cezaevine döndü

MİT TIR’ları haberleri nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ü Silivri Cezaevi’nde ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 32 gazetecinin cezaevinde olduğunu belirterek, “Serbest bırakılmalarını istiyoruz” dedi.  Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yaptığı “Gazeteciler tutuksuz yargılansın” önerisini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Türkiye yarıaçık cezaevine dönüştürüldü” diye konuştu.

13.12.2015Gündem
32 gazetecinin hapiste olması en büyük ayıplardan birisi

'32 gazetecinin hapiste olması en büyük ayıplardan birisi'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ü ziyaret etmek için Silivri Cezaevi’ne gitti. Kılıçdaroğlu, yaklaşık 2 saat süren ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Şu anda 32 gazeteci hapiste. 21. yüzyılın Türkiyesi'nde 32 gazetecinin hapiste olması en büyük ayıplardan birisidir" dedi.

13.12.2015Gündem
Gezi avukatları hâkim karşısına çıkıyor

Gezi avukatları hâkim karşısına çıkıyor

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı’nda Gezi protestolarına destek eylemi yapan 44 avukat, salı günü hâkim karşısına çıkacak. İki yıl sonra haklarında dava açılan avukatlar, 65. Asliye Ceza Mahkemesi’nde iade verecek.

12.12.2015Gündem
WAN-IFRAdan küresel dayanışma çağrısı

WAN-IFRA'dan küresel dayanışma çağrısı

Dünyanın en büyük basın meslek örgütü Dünya Gazeteler ve Haber Yayımcıları Birliği (WAN-IFRA), Türk hükümetinin bağımsız ve özgür medyaya sert tutumu ve saldırıların devam etmesi üzerine Türk basınıyla küresel dayanışmanın yenilenmesi için çağrı yaptı.

12.12.2015Dünya
Kılıçdaroğlu Can Dündar ve Erdem Gülü ziyaret edecek

Kılıçdaroğlu Can Dündar ve Erdem Gül'ü ziyaret edecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'ü ziyaret edecek.

12.12.2015Gündem
9. umut nöbeti

9. umut nöbeti

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan ‘Umut Nöbeti’ dün 9’uncu günündeydi.

11.12.2015Gündem
Gündem basın özgürlüğü

Gündem basın özgürlüğü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass ile görüştü.

10.12.2015Gündem
Umut Nöbeti sekizinci gününde

'Umut Nöbeti' sekizinci gününde

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut nöbeti'ni bugün sekizinci gününde.

10.12.2015Gündem
Can Dündardan Deniz Seki göndermesi

Can Dündar'dan Deniz Seki göndermesi

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi'nde 'Umut Nöbeti' tutan gazeteci Nedim Şener'in Dündar ile görüşmesine izin verilmedi. Kendi de 13 ay Silivri'de yatan Şener'e Dündar içeriden bir not gönderdi. Dündar notunda hükümlü sanatçı Deniz Seki ile hapishanede dizi çekilmesine göndermede bulunarak, “Sevgili Nedim, gelmişsin girmene izin vermemişler. Keşke dizi çekmeye gelseydin. Kolay olurdu. Varol dostum. Sevgiyle. Can Dündar" ifadelerini kullandı.

9.12.2015Gündem
Umut Nöbeti 8inci gününde

"Umut Nöbeti" 8'inci gününde

Tutuklu Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut Nöbeti'nin 8'incisini Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi ve Türkiye Barolar Birliği 2. Başkanı avukat Başar Yaltı ile gazeteci Nedim Şener tuttu. 

9.12.2015Haber
Silivri’deki Umut nöbetinde 7. gün

Silivri’deki "Umut nöbeti"nde 7. gün

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve onlarla dayanışma sergilemek için başlatılan ’Umut Nöbet"inin 7’ncisini, Basın Konseyi eski Başkanı ve CHP eski milletvekili Oktay Ekşi, Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros ve Sivas Divriği Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yahya Kemal Bayar tuttu. Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerinde tutulan nöbetleri 4 gazeteci, sırayla birbirlerinden devraldı.

8.12.2015Gündem
Kılıçdaroğlu: Davutoğlu’na çağrım beraber kanun çıkaralım hiçbir gazeteci tutuklanmasın

Kılıçdaroğlu: Davutoğlu’na çağrım beraber kanun çıkaralım hiçbir gazeteci tutuklanmasın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu gazeteciler için, "Gazetecilerin tutuklanmasını kaldıralım. Yargılansınlar. Ama niye tutuklu yargılansınlar. Açık, net sayın Davutoğlu’na çağrıda bulunuyorum. Gerekirse bir yasal düzenleme yapalım biz kanun teklifini verdik. İsterseniz çekelim sizin verdiğiniz teklife destek verelim." dedi.

8.12.2015Gündem
Umut çıkarması

Umut çıkarması

TUTUKLU gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan ‘Umut Nöbeti’ni dün Cumhuriyet yazarı Aydın Engin ile Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi Turgay Noyan devam ettirdi.

7.12.2015Gündem
Silivri’de Umut Nöbetini gazeteci Turgay Noyan ve Aydın Engin tuttu

Silivri’de "Umut Nöbeti"ni gazeteci Turgay Noyan ve Aydın Engin tuttu

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan ’Umut nöbeti’ni bugün, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin ile Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi Turgay Noyan devam ettirdi.

7.12.2015Gündem
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrkulu insan hakları raporunu yayımladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrkulu insan hakları raporunu yayımladı

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu  ‘Ocak-Ekim İnsan Hakları Raporu’nu açıkladı. Raporda kullanılan veriler Türkiye İnsan Hakları Vakfı başta olmak üzere çeşitli kurumlardan alındı.

5.12.2015Gündem
Umut nöbeti Nükhet İpekçiye geçti

'Umut nöbeti' Nükhet İpekçi'ye geçti

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak, dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerindeki 'Umut nöbeti'nin üçüncüsünü, 36 yıl önce suikast sonucu öldürülen Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi'nin kızı Nükhet İpekçi İzet ile belgesel yapımcısı Günel Cantak tuttu.

4.12.2015Gündem