MENÜ

Tutsak

Tutsak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tutsak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.226 Tutsak haberi bulunmuştur.

Tutsak Haberleri

Virüsün fendi rezidansları yendi

Virüsün fendi rezidansları yendi

Balkonsuz daireler, camı bile tam açılmayan rezidanslar canımıza yetti! Kendini ‘tutsak’ hissedenler yaşam alanlarını değiştirmek istiyor. İmkânı olanlar bahçeli, müstakil evlere ve havuzlu villalara; hiç olmadı balkonlu ya da teraslı dairelere taşınma derdinde...

31.05.2020Hürriyet Pazar
Tutsak Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir Tutsağın Zıt Anlamlısı

Tutsak Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir? Tutsağın Zıt Anlamlısı

Tutsak kelimesi eş anlamlı sözcükleri ile beraber aynı zamanda zıt anlamlı kelimesi üzerinden de ele alınabilmektedir. Bu kelimenin zıt anlamlısını öğrenmek için pek çok kişi internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Peki, tutsak kelimesinin zıt anlamlısı nedir? Tutsağın zıt anlamlısı hakkında detaylar.

19.05.2020Gündem
Özgür Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir Özgürün Zıt Anlamlısı

Özgür Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir? Özgürün Zıt Anlamlısı

Dilimizde bulunan bazı kelimelerin eş anlamlısının yanında zıt anlamları da bulunmaktadır. Özgür kelimesi de dilimizde çok sık bir kelime olmasından dolayı zıt anlamlısı merak uyandırmaktadır. Özgür kelimesinin zıt anlamlı kelimesini öğrenmek mümkündür. Peki Özgür kelimesinin zıt anlamlısı nedir? Özgürün zıt anlamlısını sizlere detaylıca açıkladık.

19.05.2020Gündem
Hz. Osman (R.a) Kimdir Hz. Osmanın Hayatı, Halifelik Dönemi Ve Sözleri

Hz. Osman (R.a) Kimdir? Hz. Osman'ın Hayatı, Halifelik Dönemi Ve Sözleri

Hz. Osman İslam'ın dört halifesinden birisidir. Gerek yaşayış biçimi, İslam ile yoğrulmuş güzel ahlakı ile ümmete örnek olmuş bir halifedir. Hz. Osman (R.A) hayatı ve sözleri pek çok platformlar üzerinde araştırılmaktadır. Peki, Hz. Osman (R.A) kimdir? Hz. Osman'ın hayatı, halifelik dönemi ve sözleri nelerdir? İşte Hz. Osman (R.A) hayatına dair tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2020Ramazan Özel
Birbirinden güzel 23 Nisan şarkıları

Birbirinden güzel 23 Nisan şarkıları

Her yıl büyük bir neşeyle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na sayılı günler kaldı. Biz de 23 Nisan için en güzel şarkıları sizin için derledik.

En güzel 23 Nisan şiirleri

En güzel 23 Nisan şiirleri

Her yıl büyük bir neşeyle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na sayılı günler kaldı. Şiirlerle ayrı bir güzel olan 23 Nisan için en güzel şiirleri sizin için derledik.

Tegabun Suresi Oku - Tegâbün Suresi Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Tegabun Suresi Oku - Tegâbün Suresi Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mushaftaki sıralamada altmış dördüncü, iniş sırasına göre yüz sekizinci sûredir. Tahrîm sûresinden sonra, Saf sûresinden önce Medine’de nâzil olmuştur. Tegabun Suresi Oku - Tegâbün Suresi Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

14.04.2020Namaz Sureleri
BELED SURESİ OKU - Beled Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

BELED SURESİ OKU - Beled Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mekke döneminde inen Beled Suresi, mushaftaki sıralamada doksanıncı, iniş sırasına göre otuz beşinci sûredir. Kaf sûresinden sonra, Târık sûresinden önce inmiştir. Beled suresi oku içeriğimizde Beledsuresi Türkçe ve Arapça okunuşu, anlamı, faziletleri, tefsiri ve Diyanet meali yer almaktadır. Sureyi ezberlemek isteyen kişiler Türkçe okunuşundan faydalanabilirler. İşte Beled Suresi'nin Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu...

13.04.2020Namaz Sureleri
Tutsak Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Tutsak Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir?

Tutsak kelimesini günlük hayat içerisinde sıklıkla duymamız söz konusudur. Tutsak kelimesinin bir tek eş anlamlı kelimesi mevcuttur. Peki, günlük hayatımız boyunca bir hayli fazla duymakta olduğumuz tutsak eş anlamlısı kelimeleri nedir? Tutsak kelimesini günlük yaşamınızda fazla duymanız söz konusu olabilir. Peki, tutsak kelimesinin anlamını biliyor muydunuz? Sizler için tutsak kelimesinin eş anlamlarını derledik.

31.03.2020Gündem
Esir Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Esir Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir?

Esir kelimesi cümle içerisinde çok kullanıldığından birkaç manaya gelmektedir. Esir kelimesinin anlamı Türk Dil Kurumu sözlüklerinde yer almaktadır. Esir kelimesinin de eş anlamlı kelimesi bulunmaktadır. Peki, esir kelimesinin anlamı nedir? Esir eş anlamlı kelimesinedir? Sizler için bu konuyu detayları ile derledik.

27.03.2020Gündem
Kuruluş Osman 15. Bölüm izle…. İşte Kuruluş Osman son bölüm kesintisiz izle linki

Kuruluş Osman 15. Bölüm izle…. İşte Kuruluş Osman son bölüm kesintisiz izle linki

Tarihi dizi Kuruluş Osman 15. Bölümü ile izleyici karşısına çıktı. Kuruluş Osman’ın 18 Mart Çarşamba akşamı ekrana gelen son bölümünde Ağabeyi Gündüz'ün Balgay tarafından tutsak edildiğini öğrenen Osman Bey, Alpleriyle birlikte Balgay'ın ve Moğol kuvvetlerini tuzağa düşürdü. Son bölüm finalinde Balgay, Osman Gazi’nin tuzağıyla çılgına döndü. Kuruluş Osman son bölümü kaçıran izleyiciler link araştırması yapıyor. İşte Kuruluş Osman son bölüm kesintisiz izle linki…

19.03.2020Televizyon
Kuruluş Osman son bölüm izle - Kuruluş Osman 15. bölüm tam ve kesintisiz izle

Kuruluş Osman son bölüm izle - Kuruluş Osman 15. bölüm tam ve kesintisiz izle

Çarşamba akşamları ekranlara gelen Kuruluş Osman 18 Mart akşamı 15. bölümü ile sevenlerinin karşısına çıktı. Heyecan dolu bir bölümle yayınlanan Kuruluş Osman'ın bu haftaki bölümünde, Osman Bey'in Balgay ve Moğollar'a karşı gösterdiği hamle ekranlara damga vurdu. Sevilen dizinin son bölümü sonrası, Kuruluş Osman'ı televizyonda izleyemeyenler, Kuruluş Osman son bölümle ilgili araştırmalarını hızlandırdı. İşte, kaçıranlar için Kuruluş Osman son bölüm izleme linki ve bu hafta dizide yaşananlar...

18.03.2020Televizyon
Kuruluş Osman yeni bölüm 2. Fragmanı yayınlandı – Yeni bölümde neler olacak

Kuruluş Osman yeni bölüm 2. Fragmanı yayınlandı – Yeni bölümde neler olacak?

Kuruluş Osman dizisinin yeni bölüm fragmanları izleyicilerle buluştu. Yakışıklı oyuncu Burak Özçivit’in Osman Gazi karakterine hayat verdiği Kuruluş Osman’ın 18 Mart tarihli 15. Bölümünde Balgay ve Moğol kuvvetleri tuzağa düşerken Gündüz zor anlar yaşıyor. Balgay'ı tuzağa düşüren Osman Bey, Moğollardan Kayıların intikamını alabilecek mi? Pusuya düşen Balgay'ın akıbeti ne olacak? Osman Bey, Balgay tarafından işkence gören ağabeyi Gündüz Bey'in kurtarabilecek mi? İşte Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanları…

18.03.2020Televizyon
Kuruluş Osman 15. yeni bölüm fragmanı izle - Osman Bey Balgay ve Moğol kuvvetlerini tuzağa düşürüyor

Kuruluş Osman 15. yeni bölüm fragmanı izle - Osman Bey Balgay ve Moğol kuvvetlerini tuzağa düşürüyor

Her çarşamba ekranlara gelen Kuruluş Osman'ın merakla beklenen yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Osman Bey'in Moğol kuvvetleri ve Balgay'a karşı yaptığı hamlenin dikkat çektiği fragmana işkence gören Gündüz Bey'in kurtulup kurtulamayacağı merak konusu oldu. Peki, Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak? Bala Hatun iyileşecek mi? İşte, Kuruluş Osman 15. yeni bölüm fragmanı ve bu hafta yaşanacak olayların ipuçları.

17.03.2020Televizyon
Beşiktaş TRC İnşaat 97-93 Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol

Beşiktaş TRC İnşaat 97-93 Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 21. haftasında Beşiktaş TRC İnşaat, Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol'u 97-93 mağlup etti.

14.03.2020Basketbol
Verici takılan kıyı kuşunun göç sırasında çölleri geçtiği tespit edildi

Verici takılan kıyı kuşunun göç sırasında çölleri geçtiği tespit edildi

Aras Nehri kıyısında üreyen ve Türkiye'de de kuş türleri arasında çok ender görülen kocagözün, takılan vericiyle Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısına kadar uçtuğu belirlendi.

4.03.2020Teknoloji
Rüyada hapse girmek ne anlama gelir Rüyada hapishane görmek anlamı

Rüyada hapse girmek ne anlama gelir? Rüyada hapishane görmek anlamı

Kişinin uyuduğu süre içerisinde farklı yerde farklı şekilde gördüğü olaylar rüya görmek olarak adlandırılır. Rüyada kimi zaman gün içerisinde yaşananlarla bağlantılı şeyler görülebilir. Bu durum genellikle bilinçaltında olan düşüncelerin rüya olarak görülmesi değerlendirilir. İşte rüyada hapse girmek ve hapis ile ilgili tüm rüya yorumları.

Tarihle doğanın buluştuğu Amorgos Adası

Tarihle doğanın buluştuğu Amorgos Adası

Yunanistan'ın Ege denizindeki adalarından Amorgos, bozulmamış doğası, büyüleyici plajları ve kendine özgü mimarisi ile çok sayıda tursiti kendine çekiyor. Ege Denizinde, Kyklad grubuna giren Yunan adalarından biri olan Amorgos, kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda uzanıyor.

2.03.2020Seyahat
Kuruluş Osman son bölümde soru işareti bırakan final - Yeni bölümde neler olacak

Kuruluş Osman son bölümde soru işareti bırakan final - Yeni bölümde neler olacak?

Kuruluş Osman dizisi 12 Şubat Çarşamba günü 10. Bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Kadrosuna yeni karakterlerin dahil olduğu Kuruluş Osman’ın son bölüm finalinde Osman Gazi ve Moğol Komutanı Balgay karşı karşıya geldi. Osman Gazi’nin Balgay’ın vereceği teklifi merak eden izleyiciler yeni fragmana odaklandı. Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı ise kısa sürede izleyicilerle buluştu. İşte Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı ve son gelişmelerin kısa bir özeti…

13.02.2020Televizyon
Mustafa Akıncının sözlerine siyaset dünyasından sert tepki

Mustafa Akıncı'nın sözlerine siyaset dünyasından sert tepki

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın "Kırım'ın ilhakı" gibi Kuzey Kıbrıs'ın Türkiye bağlanmasının "korkunç" olacağı açıklamalarına siyaset dünyasından çok sayıda tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Akıncı, yaptığı açıklamalarla Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milletimize karşı yaptığı saygısızlıktan dolayı özür dilemelidir" dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli ise yaptığı yazılı açıklamada, "Mustafa Akıncı'nın işgal ettiği koltuğa layık olmadığı açıktır. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğünün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur" ifadelerini kullanırken, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ise, "Sayın Akıncı'nın İngiliz The Guardian gazetesine verdiği, Rumların çok hoşuna giden demeçtir" dedi.

8.02.2020Gündem
Son dakika: MHP lideri Bahçeliden Mustafa Akıncı tepkisi

Son dakika: MHP lideri Bahçeli'den Mustafa Akıncı tepkisi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın İngiliz The Guardian gazetesine verdiği röportajda, "Kırım'ın ilhakı" gibi Kuzey Kıbrıs'ın Türkiye bağlanmasının "korkunç" olacağı açıklamasına çok sert tepki gösterdi. Bahçeli,"Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğü’nün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur. Akıncı ve yandaşları unutmamalıdır ki, Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır. Beşparmak Dağları’na dökülen şehit kanları hiçbir şart altında silinmeyecek, kutlu ceddimizin emanetleri çiğnetilmeyecektir."dedi.

8.02.2020Gündem
Kuruluş Osmanın son bölümünde Gündüz Bey pusuya düştü.. Kuruluş Osman 10. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Kuruluş Osman'ın son bölümünde Gündüz Bey pusuya düştü.. Kuruluş Osman 10. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Kuruluş Osman'ın bu haftaki bölümü çarşamba akşamı seyirci karşısına çıktı. Kuruluş Osman'ın ekranlara gelen son bölümünde Osman Bey ve Alişar Bey'in karşı karşıya gelmesi, Sofia'nın ise tutsak edilmesi yeni bölüm heyecanını arttırdı.Gündüz Bey'in pusuya düşmesi ve yaralanması ise Gündüz Bey ölecek mi sorusunu akıllara getirdi. İzleyenlerin gözü şimdi Kuruluş Osman 10. bölüm fragmanında. Peki, Kuruluş Osman'ın yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kuruluş Osman'ın son bölümünde başka neler yaşandı?

5.02.2020Televizyon
Bellona Kayseri Basketbol 93-97 Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol

Bellona Kayseri Basketbol 93-97 Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi 17. hafta maçında Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, deplasmanda Bellona Kayseri Basketbol'u 97-93 yendi.

31.01.2020Basketbol
Kuruluş Osmanın yeni bölümünde Yassinin yeni planı ne İşte Kuruluş Osman 8. bölüm fragmanı

Kuruluş Osman'ın yeni bölümünde Yassin'in yeni planı ne? İşte Kuruluş Osman 8. bölüm fragmanı

Kuruluş Osman'ın merakla beklenen yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. Son bölümde Yassin'in Osman Bey'i tuzağa düşürüp tutsak etmesiyle bu hafta Kuruluş Osman'da neler olacağı merak konusu oldu. Kuruluş Osman'ın yayınlanan 8. yeni bölüm fragmanında Bala Hatun'u Şeyh Edebalı'dan istemeye giden Selcan Hatun'un olumsuz yanıtla dönmesi, bu hafta şaşırtıcı anların yaşanacağının ipuçlarını verdi. İşte, Kuruluş Osman 8. bölüm fragmanı.

28.01.2020Televizyon
‘Herkes Avrupa’da kendini güvende hissetmeli’

‘Herkes Avrupa’da kendini güvende hissetmeli’

Almanya Başbakanı Merkel, nazi toplama kampı Auschwitz-Birkenau’nun kurtarılışının 75’inci yıl dönümü vesilesiyle yaptığı konuşmada, “Biz tüm insanların Avrupa’da kendilerini evinde ve güvende hissetmelerini sağlamakla sorumluyuz” dedi.

28.01.2020Avrupa
O törenlerde konuşan ilk Alman Cumhurbaşkanı olacak

O törenlerde konuşan ilk Alman Cumhurbaşkanı olacak

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, nazi diktatörü Hitler rejiminin imha kampı olarak bilinen Auschwitz Toplama Kampı’nın kurtuluşunun 75’inci yılı anma törenleri için İsrail’e gitti. Steinmeier, İsrail’deki törenlerde konuşma yapan ilk Alman Cumhurbaşkanı olacak.

22.01.2020Avrupa
Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 88-62 Samsun Canik Belediyespor

Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 88-62 Samsun Canik Belediyespor

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 14. haftasında Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, sahasında Samsun Canik Belediyespor'u 88-62 yendi.

11.01.2020Basketbol
Ezeli rekabet ve ebedi dostluğun tarihi

Ezeli rekabet ve ebedi dostluğun tarihi

Fransız tarihçi Jean-François Solnon’un daha evvel ‘Sarık ve İstanbulin’ başlığıyla yayımlanmış, Osmanlı-Avrupa ilişkilerine savaş ve çatışma ekseninin ötesinden bakan hacimli eseri ‘Osmanlı İmparatorluğu ve Avrupa’, ‘öteki’lerin birbirini nasıl etkilediğini teferruatlı biçimde inceliyor.

9.01.2020Kitap Sanat
Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 92-87 Gelecek Koleji Çukurova Basketbol

Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 92-87 Gelecek Koleji Çukurova Basketbol

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 13. haftasında Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, Gelecek Koleji Çukurova Basketbol'u 92-87 yendi.

3.01.2020Basketbol
Bali’de bir parça huzur

Bali’de bir parça huzur

Javalı gezgin rahip Rsi Markendya’nın 'mükemmel' meditasyon noktası, Wos Nehri’nin iki kolunun Ubud’da buluştuğu yerdedir. Nehrin kıyıları boyunca yetişen, şifalı olduğu düşünülen bitkiler için kullanılan ve Bali dilinde 'tıp' anlamına gelen 'Ubad' kelimesi, zaman içinde 'Ubud'a dönüşür.

Yılbaşı tebrik kartları örnekleri - İşte sosyal medyada en çok beğeni alan yılbaşı mesajları

Yılbaşı tebrik kartları örnekleri - İşte sosyal medyada en çok beğeni alan yılbaşı mesajları

Yılbaşı tebrik kartları yılbaşı ruhunu yansıtan yegane şeylerden biri. Özellikle yurt dışında bir gelenek haline gelen yılbaşı tebrik kartları hediyelerin yanında ülkemizde de büyük bir ilgi görürken; yılbaşı mesajları da sosyal medyadan paylaşılıyor. İşte yılbaşı tebrik kartları örnekler ve sosyal medyada en çok beğeni alan yılbaşı mesajları

31.12.2019Gündem
OGM Ormanspor deplasmanda fark attı

OGM Ormanspor deplasmanda fark attı

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 11. haftasında OGM Ormanspor, deplasmanda Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol'u 106-84 yendi.

25.12.2019Basketbol
Hatay Büyükşehir Belediyespor: 73 - Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol: 96

Hatay Büyükşehir Belediyespor: 73 - Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol: 96

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 10. haftasında Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, deplasmanda Hatay Büyükşehir Belediyespor'u 96-73 yendi.

21.12.2019Basketbol
Rüyada mezar görmek ne anlama gelir Rüyada mezar kazmak tabiri

Rüyada mezar görmek ne anlama gelir? Rüyada mezar kazmak tabiri

Rüyada mezar görmek bulunulan ortama göre farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Rüyada mezar kazmak ya da mezar taşı görmek farklı anlamlar ortaya çıkarırken, rüyada mezarda uyumak görmek ise hayırlı olarak yorumlanmamaktadır. İşte, rüyada mezar görmenin anlamı ve rüyada mezar kazmak tabiri

20.12.2019Rüya Tabirleri
Bala Hatun kimdir Şeyh Edebalinın kızı ve Osman Gazinin eşi Bala Hatun tarihte ne zaman ölmüştür

Bala Hatun kimdir? Şeyh Edebali'nın kızı ve Osman Gazi'nin eşi Bala Hatun tarihte ne zaman ölmüştür?

Osmanlı Devleti'nin kuruluş sürecinin anlatıldığı Kuruluş Osman dizisi ile beraber, dizide yer alan Bala Hatun karakteri izleyenler tarafından merak konusu oldu. Tarihi bilgiler doğrultusunda, Bala Hatun'un hangi yıllar arasında yaşadığı ve ölüm tarihi Kuruluş Osman izleyenleri tarafından sorgulanıyor. Peki, Bala Hatun kimdir? Şeyh Edebali'nın kızı ve Osman Gazi'nin eşi Bala Hatun tarihte ne zaman ölmüştür? İşte, Bala Hatun'un hayatıyla ilgili bilgiler.

18.12.2019Televizyon
Galatasaray: 101 - Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol: 83

Galatasaray: 101 - Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol: 83

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 9. haftasında Galatasaray, sahasında Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol'u 101-83 yendi.

14.12.2019Basketbol
Kuruluş Osman son bölüm ardından yeni fragman geldi: Bala Hatun öldü mü

Kuruluş Osman son bölüm ardından yeni fragman geldi: Bala Hatun öldü mü?

Çarşamba dizisi Kuruluş Osman 11 Aralık 2019 tarihinde 4. Bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Kuruluş Osman’ın olaylı son bölümüne tutsak olan Bala Hatun’un görüntüleri damga vurdu. Finalde Osman Gazi, Bala Hatun’un yerine ulaştı. Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı ise kısa sürede yayınlandı. Peki, Kuruluş Osman son bölümde Bala Hatun kurtuldu mu? Yeni bölümde neler olacak?

12.12.2019Televizyon
Klozet krizi

Klozet krizi

Rusya’nın geçen yıl Kerç Boğazı’nda el koymasının ardından önceki gün iade ettiği Ukrayna ordusuna ait üç hücum bottaki hasar tepki çekti.

22.11.2019Dünya
Günlük Burç Yorumları: 14 Kasım Perşembe Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 14 Kasım Perşembe Günlük Burç Yorumları

14 Kasım günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? Uzman Astrolog Aygül Aydın 14 Kasım günlük burç yorumlarını açıkladı. Bugün hangi burcu neler bekliyor? 14 Kasım hangi burçlar için olumlu geçecek? 14 Kasım günlük burç yorumlarına göre hangi burç nelere dikkat etmeli? Başak burcu 14 Kasım yorumu ne söylüyor? Oğlak burcunu 14 Kasım günü neler bekliyor? İşte 14 Kasım günlük burç yorumlarınız...

14.11.2019Astro Gündem
Lara  Kamhiye ABD’den ödül

Lara Kamhi'ye ABD’den ödül

Yönetmenlik yapmaya başlayan Lara Kamhi’nin, Selin Baycan’ın çıkış şarkısı “Tutsak” için çektiği klip, ABD’de ödül aldı.

14.11.2019Keyif
Çankaya Üniversitesi, BB Adana Basketbolu uzatmada devirdi

Çankaya Üniversitesi, BB Adana Basketbol'u uzatmada devirdi!

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 5. haftasında Çankaya Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol'u, normal süresi 66-66 tamamlanan maçta uzatma sonucu 80-68 yendi.

9.11.2019Basketbol
Üniversitede Hoca müzik dünyasında ChanCe

Üniversitede 'Hoca' müzik dünyasında 'ChanCe'

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şansın Tüzün, üniversitede "Hoca", müzik dünyasında "ChanCe" adıyla tanınıyor.

6.11.2019Keyif

Yazar Sonuçları

Oğlumun geleceğine mektup

Sevgili oğlum,
Bu mektubu senin yirmi üç yaşına yazıyorum. Oldu ki unutursan bugünlerde olanları ve oldu ki benzeri şeylere maruz kalırsa dünya, sen hatırla diye.

1.05.2020

Soylu’nun komutana verdiği talimat

Yüzyılın en büyük küresel salgınlarından olan koronavirüs dahi PKK’nın katliam yapmasına engel olamadı. Koronavirüsten ölenlerin sayısının dünyada binlerle ifade edildiği bir günde PKK, Diyarbakır Kulp’ta 5 sivil vatandaşımızı katletti.

9.04.2020

Aldatılan Kadın Temelden Sarsılır

Aldatılmak; kadın için yıkım demek, kadınlığının yıkımı. Aldatılan kadına göre sahip olduğu temel özelliği, birincil kimliği yani kadınlığı değersizleştirilmiş ve hakarete uğramıştır. Aldatılan kadın temelden sarsılır; özel ve değerli oluşunu, sevilmeye layık olup olmadığını, cinsel becerilerini ve kadınlığını sorgulamaya başlar.

7.04.2020

İyi ki varsın bakanım

Korona günlerini hafta başından beri burnumu bile dışarı çıkartmadan evimde geçirirken bakanlarımızı hayranlıkla izliyorum.

19.03.2020

Barınak gerçeği

Şehir merkezlerinde, ‘aslında bizler gibi yaşadığımız mahallenin sakinleri sayılması gereken köpeklerin sayısı biraz arttığında’ hemen homurdanmalar başlar:

14.01.2020

Güneşe yolculuk: Pattaya

Türkiye için yaz mevsimi hâlâ çok uzakta... Güneşli günler, enfes yaz meyveleri, incecik kumlar ve derin mavilikler ile içimizi şenlendiren plaj keyfi için en azından yılı yarılamamız gerekiyor. Ama siz de benim gibi tüm bu güzellikler için yaz mevsiminin gelmesini beklemek istemiyorsanız, bu aylarda içimizi ısıtacak ve istikametinde güneş yolculuğu olan Pattaya rehberi için koltuğunuza kurulun; Uzak Doğu'ya gidiyoruz. İşte size Pattaya gezi rehberi…

8.01.2020

Havanda su dövmek

Birinci büyük savaştan sonra dünyanın bilyesi dağıldı. İkinci büyük savaştan sonra ise her şey toz duman oldu. Hak ve hakikat namına ne varsa, hepsi Kaf Dağı’nın ardına çekildi.

23.12.2019

Santur virtüözünün yeni CD’si

Türk müziğinin sevdiğim, dinlediğim sazlarından biri de santurdur.

15.12.2019