EKSTRA
MENÜ

Tüsiad

Tüsiad ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tüsiad haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.699 Tüsiad haberi bulunmuştur.

Tüsiad Haberleri

Son dakika... Bakan Albayrak iş dünyası temsilcileri ile biraraya geldi

Son dakika... Bakan Albayrak iş dünyası temsilcileri ile biraraya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iş dünyası temsilcileri ile yaptıkları toplantı sonrası açıklamada bulundu. Bakan Albayrak "Bugün iş insanlarımız ve iş dünyamızdaki sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin değerlendirmelerini dinledik" dedi. Bakan Albayrak toplantı sonrası yaptığı açıklamada ayrıca "Mali alanda atılacak adımlarla enflasyon ile mücadele sürecine azami katkı verilecektir" dedi.

24.07.2018Ekonomi
Brookings Enstitüsü’nde TÜSİAD iş birliğiyle konferans

Brookings Enstitüsü’nde TÜSİAD iş birliğiyle konferans

Brookings Enstitüsü’nde TÜSİAD iş birliği ile konferans düzenlendi. Konferansta transatlantik ilişkiler ve Türkiye'nin konumu konuşuldu.

21.07.2018Ekonomi
ABD ter dökecek

ABD ter dökecek

ABD Başkanı Donald Trump’ın korumacılık politikaları ve arttırdığı ek gümrük vergileriyle kızışan ticaret savaşı bu hafta sonu dünyanın en büyük 20 ekonomisinin gündemini oluşturacak. ABD adına G-20 toplantılarına katılacak Hazine Bakanı Steven Mnuchin mevkidaşlarından gelen baskılara karşı patronu Donald Trump’ı savunmak zorunda kalacağı için toplantılar süresince bir hayli terleyeceğe benziyor.

20.07.2018Ekonomi
TÜSİAD’dan gençlere kariyer hikayeleri

TÜSİAD’dan gençlere kariyer hikayeleri

TÜSİAD, ‘Ne Okusam? Ne Olsam’ çalışmasıyla profesyonellerin kariyer hikâyelerini izleyicilere aktarıyor. Projenin yeni videolarında kariyer hikayelerinin yanı sıra dijital dönüşüm ve sanayi 4.0’ın mesleklere etkisi anlatılıyor.

18.07.2018Eğitim
TÜSİADdan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

TÜSİAD'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik: "Toplum olarak demokrasi için verdiğimiz mücadele önümüzdeki döneme de ışık tutmalıdır. Türkiye özgürlükler, güvenlik, adalet ve refah ülkesi olarak ancak toplumsal uzlaşma ve çoğulculuk içinde 15 Temmuz’un yarattığı sarsıntıyı geride bırakabilir" açıklamasında bulundu.

14.07.2018Ekonomi
Meslek liselerine STEM eğitimi geliyor

Meslek liselerine STEM eğitimi geliyor

MEB ile TÜSİAD, ‘Meslek Liselerinde STEM Eğitimi ve Sanayi 4.0 Farkındalığının Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü’nü  imzalandı. Projeyle, öğretmen ve öğrencilerin bu alanlardaki becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

13.07.2018Eğitim
İş dünyası yeni kabineyi değerlendirdi

İş dünyası yeni kabineyi değerlendirdi 

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Yeni hükümetimizin, özellikle son yıllarda iş dünyası olarak büyük ihtiyaç duyduğumuz bazı yapısal konularda karar alma süreçlerini hızlandıracağını düşünüyorum. Alınacak olan hızlı kararlarla, ekonomimiz, üretim hayatımız ve sanayimiz için elzem olan reformların en kısa sürede gerçekleştirileceğine olan inancımız tamdır." ifadelerini kullandı.

10.07.2018Ekonomi
Son Dakika... TÜSİADdan yeni hükümet sistemine ilişkin açıklama

Son Dakika... TÜSİAD'dan yeni hükümet sistemine ilişkin açıklama

TÜSİAD, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişle birlikte ekonomide, özellikle makroekonomik dengeleri sağlamlaştıracak kapsamlı bir programın bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

10.07.2018Ekonomi
Türkler oyunda geride değil

Türkler oyunda geride değil

Türkiye’nin en başarılı kadın yöneticilerinden biri olan Ayşegül İldeniz, Silikon Vadisi’ndeki deneyimlerini yeni girişimcilere taşıyor. TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı Dönem Başkanı da olan İldeniz, “Bence Türk şirketleri oyunun gerisinde değil. 20 yıldır aynı dijital sistemi kurmadıkları için daha hızlı dönüşme olanağına da sahipler. Geç kalma diye bir şey yok ancak çok çalışmak gerekiyor” dedi.

9.07.2018Ekonomi
Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlerin daha üniversite yıllarında adım atması gerekiyor. Yeni girişimleri takip etmek, staj yapmak, yeni bir girişimde ücretsiz çalışmak bunların başında. Mezun olduktan sonra ise, kurumsal bir şirkette 5-10 yıl çalışmanızı öneriyorum.

9.07.2018Eğitim
Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Endüstri 4.0 Paneli’ne ilgi büyük oldu

Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Endüstri 4.0 Paneli’ne ilgi büyük oldu

Boğaziçi Counselling For Business’ın (BCB) ev sahipliğindeki panel, 26 Haziran’da “Şirketinizi Akıllı Rabotlar Değil Akıllı Süreçler Kurtaracak” sloganıyla gerçekleşti.

28.06.2018Teknoloji
Seçim tamam reform zamanı

Seçim tamam reform zamanı

İş dünyası temsilcileri Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından, Türkiye’nin gündeminin ekonomi ve yapısal reformlar olmasını istiyor. Seçimlere katılım oranına dikkat çeken iş dünyası temsilcileri, “Yüksek katılımla Türkiye adeta demokrasi dersi vermiştir. Uzun süredir Türkiye’nin gündeminde seçim vardı. Artık bu engel de kalkmış oldu. Ülkemizin hedeflerine ulaşması için tüm ekonomik ve yapısal reformlara destek vermek üzere hazırız” dedi.

25.06.2018Ekonomi
TÜSİAD, seçim sonrası reformlara odaklanma çağrısında bulundu

TÜSİAD, seçim sonrası reformlara odaklanma çağrısında bulundu

TÜSİAD, seçimlerin ardından yeni yasama ve yürütme erkinin acil olarak reformlara odaklanması ihtiyacına işaret ederken; bağımsızlığı ile güven veren bir Merkez Bankası, akılcı bir ekonomi programı, mali disiplin ve vergi reformu vurgusu yaptı.

25.06.2018Ekonomi
TÜSİAD: Şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı

TÜSİAD: Şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı

TÜSİAD'da yapılan açıklamada "Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun; şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı" denildi.

25.06.2018Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Bilecikten seçim açıklaması

TÜSİAD Başkanı Bilecik'ten 'seçim' açıklaması

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, seçime ilişkin Twitter hesabı açıklama yaptı. TÜSİAD Başkanı Bilecik mesajında "Bugün sandıktan yalnızca oy değil, Türkiye’nin geleceği çıkacak!" dedi.

24.06.2018Ekonomi
Teknoloji firmalarından 1 milyar dolarlık sermaye yatırımı

Teknoloji firmalarından 1 milyar dolarlık sermaye yatırımı

BİLİM Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Yol Haritası’nı açıkladı.

21.06.2018Ekonomi
Demokrasiden başlayacağız

Demokrasiden başlayacağız

CUMHURBAŞKANI Adayı Muharrem İnce, Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni (TÜSİAD) ziyaret etti. İnce, “Soğan kuru, dolar kurunu geçmişse yangın var demektir. Bu yangın varken iş dünyasıyla dertleşmek bir Cumhurbaşkanı adayı olarak doğru bir iştir”dedi.

21.06.2018Ekonomi
Muharrem İnce, TÜSİADı ziyaret etti

Muharrem İnce, TÜSİAD'ı ziyaret etti

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "İlk kez soğan doları geçti. Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir" dedi.

21.06.2018Haber
Muharrem İnce: Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir

Muharrem İnce: Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "İlk kez soğan doları geçti. Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir" dedi.

21.06.2018Gündem
Muharrem İnce TÜSİADi ziyaret etti

Muharrem İnce TÜSİAD'i ziyaret etti

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği'ni (TÜSİAD) ziyaret etti.

21.06.2018Gündem
Bahçeliden OHAL, bedelli askerlik ve af açıklaması

Bahçeli'den OHAL, bedelli askerlik ve af açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katıldığı bir canlı yayında "Yeni sistemle Cumhuriyet'in 3.evresine geçiyoruz" ifadelerini kullandı. Bahçeli OHAL, bedelli askerlik ve af konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

18.06.2018Gündem
Umut veren fotoğraf

Umut veren fotoğraf

İş dünyası örgütlerinin yönetimindeki kadın sayısının azlığı tartışma konusu olurken, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) bu fotoğrafı tersine çevirdi. Kısa süre önce TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanlığı’na gelen Orhan Turan göreve gelir gelmez kadın temsil oranının arttırılması için atağa geçti ve ilk kez TÜRKONFED yönetimine 9 kadın girdi.

15.06.2018Ekonomi
Ortalık karıştı... Kocamanı kovabilirsiniz

Ortalık karıştı... 'Kocaman'ı kovabilirsiniz!'

Fenerbahçeli yönetici Erol Bilecik'ten Aykut Kocaman paylaşımı...

15.06.2018Futbol
TÜSİAD, HDP yöneticilerini dinledi

TÜSİAD, HDP yöneticilerini dinledi

TÜSİAD, seçim öncesi siyasi parti temsilcilerini ağırlamaya devam ediyor. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan ile TÜSİAD’ı ziyaret etti.

13.06.2018Ekonomi
Mehmet Şimşekten canlı yayında önemli açıklamalar

Mehmet Şimşek'ten canlı yayında önemli açıklamalar

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, FOX TV'de katıldığı programda gündeme ve ekonomiye ilişkin soruları yanıtlıyor.

12.06.2018Ekonomi
‘Ortak ideal büyüyen Türkiye’

‘Ortak ideal büyüyen Türkiye’

SEÇİMLER öncesinde tüm siyasi parti liderleriyle bir araya gelen TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ve Yönetim Kurulu üyeleri dün Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde Başbakan Binali Yıldırım’la bir araya geldi.

11.06.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yeni yatırımlar için vergi yükü azaltılmalı

TÜRKİYE ekonomisinin son 15 yıldır lokomotifi olan otomotiv sektörü, kur ve kredi faizlerindeki artışlara, matraha dayalı ÖTV sisteminin de eklenmesiyle köşeye sıkışmış durumda.

15.07.2018

Bütçe hakkı yetim kalmasın

TÜRKİYE’NİN yeni anayasal siyasi rejimi “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi” dün yürürlüğe girdi. 2017’deki halk oylaması ile kabul edilen değişiklikler hayata geçti.

9.07.2018

“Bayan değil Kadın” diye çok direttik “Yapay Zekâ”yı da tarafımıza çektik

CİNSİYET eşitliğini yıllardan beri yazan, kadına karşı ayrımcılığa, cinsiyetçi dile sürekli ses çıkartan bizim meslekteki kadınlar  “bayan”, “iş adamı”  “erkek kadın”, “bilim adamı” gibi sözcüklerle ne kadar mücadele ettik biliyor musunuz?

6.07.2018

Tepebaşı’ndaki örgütü kapatmayı unuttunuz Paşam

12 EYLÜL darbesiyle birçok sivil toplum örgütünün, sendikaların kapatıldığı günlerdi. İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’ndeki muhalif konuşmalarıyla dikkati çeken Murtaza Çelikel’i fabrikasının idare amiri emekli albay Mehmet Eşsiz aradı:

1.07.2018

‘Üç Türkiye’ kavga ediyor!

SEÇİMLERDE sürekli ortaya çıkan bir gerçek var: Coğrafi ve toplumsal gelişmişlik göstergeleri; mesela eğitim, kentlileşme, girişimcilik gibi veriler yükseldikçe AK Parti’nin oy oranı azalıyor, bu göstergeler azaldıkça AK Parti’nin oyları artıyor.

28.06.2018

‘Üç Türkiye’

CUMHURBAŞKANI Erdoğan yüzde 52.6 oyla bir seçim zaferi daha kazandı fakat partisi 1 Kasım 2015 seçimlerine göre yaklaşık 8 puan oy kaybetti, 49.5’ten 41.9’a indi.

27.06.2018

Ekonomik reform ve sıkılaşma talepleri

SEÇİMİN ardından piyasalarda dalgalı bir seyir izleniyor. Piyasalar yeni dönem ekonomi yönetimi ve politikalarının netleşmesini beklerken, iş aleminden de reform talepleri geliyor.

25.06.2018

OHAL kalkıyor

NİHAYET OHAL kaldırılacak, “seçimlerden sonra”ya ertelenmiş olsa bile iyi haber.

14.06.2018