MENÜ

Tüsiad Yüksek İstişare Konseyi

Tüsiad Yüksek İstişare Konseyi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tüsiad Yüksek İstişare Konseyi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tüsiad Yüksek İstişare Konseyi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 993 Tüsiad Yüksek İstişare Konseyi haberi bulunmuştur.

Tüsiad Yüksek İstişare Konseyi Haberleri

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında önemli açıklamalar

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında önemli açıklamalar

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısında konuşan TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan "AB-Türkiye ilişkilerinin iyice gerilmiş olmasını endişeyle izliyoruz, burada AB'nin yapıcı olmayan tavrının da payı büyük" dedi. Toplantıda konuşan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ise "Ekonomideki sarsıntının, giderek yatırımların azalabileceği ve daha yavaş büyüyecek bir Türkiye’nin habercisi olduğunu görmeliyiz" şeklinde konuştu.

1.12.2016Ekonomi
Wee Babynin üreticisi Burda Bebeki, iş dünyasının ünlü isimleri satın aldı

Wee Baby'nin üreticisi Burda Bebek'i, iş dünyasının ünlü isimleri satın aldı

Geçtiğimiz günlerde, sessiz sedasız bir şirket alım operasyonu tamamlandı. Adı geçen şirket, İstanbul Beylikdüzü’nde emzik üretimi yapıyor. Ancak, dışarıdan kendi halinde bir şirket gibi görünse de, satın alanlar iş dünyasının yakından tanıdığı isimler. TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erkut Yücaoğlu ile Ömer Dinçkök ve çocukları, Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın ve YASED’in eski başkanı Şaban Erdikler bu şirketin yeni ortakları oldu.

26.04.2016Ekonomi
Koç Holding’in Mustafa Koç’a özel hazırladığı dergide kızları babalarını anlattı

Koç Holding’in Mustafa Koç’a özel hazırladığı dergide kızları babalarını anlattı

Koç Holding’in Mustafa Koç için hazırladığı ‘Değerlerinle sonsuzluğa...’ başlıklı özel dergide işadamının çocukluğundan, eğitimine, iş hayatına başlamasından, Koç Holding başkanlığına kadar önemli dönüm noktaları anlatıldı. Mustafa Koç’a ilişkin en güzel tanımlar ise kızları Esra ve Aylin Koç’tan geldi.

3.03.2016Ekonomi
TÜSİAD Mustafa Koçu anacak

TÜSİAD Mustafa Koç'u anacak

TÜSİAD, 46. Genel Kurul Toplantısı'nı gelecek hafta gerçekleştirecek. Toplantıda geçtiğimiz haftalarda zamansız vefatıyla Türkiye'yi yasa boğan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSİAD üyesi Mustafa Koç için özel bir bölüm düzenlenecek.

4.02.2016Ekonomi
Rahmi Koçtan yürek sızlatan mektup

Rahmi Koç'tan yürek sızlatan mektup!

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçtiğimiz hafta Perşembe günü evinde spor yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verilen işadamı için babası Rahmi Koç bir mektup yazdı. Oğlunun ölümünün üzerinden çalışanlarına ve bayilerine mektup gönderen baba Rahmi Koç’un yazdığı o mektup haberimizde...

29.01.2016Kelebek
Çok yorulduk

Çok yorulduk

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, toplumun yaşanan gerginliklerden çok gerildiğini ve yorulduğunu belirterek, “Gerilimlerin düşmesini, doğal hayat tempomuza dönmeyi arzuluyoruz” diye konuştu.

3.12.2015Ekonomi
TÜSİAD Başkanı: Çok gerildik, çok yorulduk

TÜSİAD Başkanı: Çok gerildik, çok yorulduk

TÜSİAD Yüksekİstişare Konseyi toplantısı, Ankara Sheraton Oteli'nde yapıldı.Toplantıda konuşan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, "Toplum olarakçok gerildik, çok da yorulduk. Gerilimlerin düşmesini doğal hayattempomuza dönmeyi terörün değil, barışın, kaygıların değil geleceğegüvenin hakim olduğu bir ortamı arzuluyoruz" diye konuştu.

3.12.2015Haber
TÜSİADdan özgür basın çağrısı

TÜSİAD'dan 'özgür basın' çağrısı

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısı, Ankara Sheraton Oteli'nde yapıldı. Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Cansen Başaran Symes, hükümetten yargı bağımsızlığı ve basın özgürlüğü konularındaki sıkıntıları süratle gidermesini beklediklerini söyledi.

3.12.2015Ekonomi
Alternatif arayışı

Alternatif arayışı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek 2016 bütçesinde Rusya ile yaşanan gerilimin etkisine ilişkin bir revizyon planlamadıklarını vurgulayarak “Rusya ile ticaret hacmi milli gelirin yüzde 1’i ancak ediyor. Tolere edilemeyecek bir durum değil. Başka ülkelerle telafi edebiliriz” dedi.

1.12.2015Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Başaran-Symes: Boydakın eksikliğini hissediyoruz

TÜSİAD Başkanı Başaran-Symes: Boydak'ın eksikliğini hissediyoruz

TÜSİAD 2015 yılının ilk Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısını bugün düzenledi. Toplantıda konuşan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, siyaset ve ekonominin içiçe olduğuna işaret ederek "Kazanımlarımız tehdit altında"dedi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes ise "Bugün burada sayın Boydak’ın eksikliğini gerçekten hissediyoruz" diyerek dün gözaltına alınan Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'la ilgili önemli mesaj verdi.

17.09.2015Ekonomi
TÜSİAD Başkanı: Boydakın eksikliğini hissediyoruz

TÜSİAD Başkanı: Boydak'ın eksikliğini hissediyoruz

TÜSİAD 2015 yılının ilk Yüksek İstişareKonseyi (YİK) toplantısını bugün düzenledi. Toplantıda konuşan TÜSİAD Yüksekİstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, siyaset ve ekonominin içiçe olduğunaişaret ederek "Kazanımlarımız tehdit altında"dedi. TÜSİAD YönetimKurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes ise "Bugün burada sayın Boydak’ıneksikliğini gerçekten hissediyoruz" diyerek dün gözaltına alınan BoydakHolding CEO'su Memduh Boydak'la ilgili önemli mesaj verdi.

17.09.2015Haber
TÜSİAD’ın yeni Başkanı Cansen Başaran-Symes, Başkan Yardımcısı Ali Koç oldu

TÜSİAD’ın yeni Başkanı Cansen Başaran-Symes, Başkan Yardımcısı Ali Koç oldu

TÜSİAD’ın 45. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde, Cansen Başaran-Symes’in sunduğu yönetim kurulu listesi seçildi. Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cansen Başaran-Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra TÜSİAD’ın üçüncü kadın başkanı oldu. TÜSİAD'ın başkan yardımcılığı görevine ise Ali Koç ve Şükrü Ünlütürk getirildi.

22.01.2015Ekonomi
TÜSİAD Başkan adayı belli oldu

TÜSİAD Başkan adayı belli oldu

22 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilecek seçimli 45. TÜSİAD Genel Kurul toplantısına sunulmak üzere, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cansen Başaran-Symes, Yönetim Kurulu Başkan Adayı olarak Yönetim Kurulu asil ve yedek üye aday listesini oluşturdu.

20.01.2015Ekonomi
Çukurova yatırıma hazır

Çukurova yatırıma hazır

ÇUKUROVA SİFED Başkanı Süleyman Sönmez, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a Çukurova’yı anlattı...

15.12.2014Çukurova
Arzuhan Doğan Yalçındağ: Türkiyenin gelişmesi anlamında yapacaklarımız var

Arzuhan Doğan Yalçındağ: Türkiye'nin gelişmesi anlamında yapacaklarımız var

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katıldığı Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) ‘10’uncu Kuruluş Yılı Zirvesi kapsamında düzenlenen ’10. Yılında TÜRKONFED ve İş Dünyası Örgütleri için Gelecek Perspektifleri’ konulu panelde konuşan Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜSİAD ve TÜRKONFED’in demokrasinin gelişimine mauazzam katkıları olduğunu söyledi.

11.12.2014 Ekonomi
Erdoğan TÜSİAD YİK toplantısında konuştu

Erdoğan TÜSİAD YİK toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında isim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Kılıçdaroğlu’nun Bank Asya’yla ilgili Başbakan Davutoğlu’na yazdığı mektuba değinen Erdoğan, "Bir de hakaretamiz bir şekilde sayın Başbakan’a, onun yanında da işte ’yüksek rakımlı’ yerden bahsediyor. Pek alışık değil. Herhalde oralara gelmesi de mümkün olmayacak. Çünkü bu anlayışla, bu kafayla öyle bir şey olmaz" dedi.

18.09.2014Gündem
TÜSİAD Başkanı: Eğitim istenen nitelikte değil

TÜSİAD Başkanı: Eğitim istenen nitelikte değil

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, Türkiye’de eğitimin istenilen nitelikte olmadığı uyarısı yaptı.

18.09.2014Eğitim
Erdoğan: O banka zaten batmış...

Erdoğan: O banka zaten batmış...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi'ne katılarak bir konuşma yaptı. Erdoğan bir saate yakın süren konuşmasında ekonomi ve siyaset gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

18.09.2014Ekonomi
Başkan Dinçer

Başkan Dinçer

TÜSİAD yönetim kurulu istifa eden Muharrem Yılmaz’ın yerine oy birliğiyle başkan olarak Haluk Dinçer’i seçti.

10.06.2014Ekonomi
Sorularla yaşıyorum

Sorularla yaşıyorum

Hafta boyunca o veya bu sebeple gündem olan konulara ne kadar hakimsiniz? İşte size kendinizi sınama fırsatı

10.05.2014Kelebek
TÜSİAD toplantısında buluştular

TÜSİAD toplantısında buluştular

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onur konuğu olarak katılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ilk kez yer aldı.

17.04.2014Ekonomi
Cumhurbaşkanı Gül: Moralinizi bozmayın işinize odaklanın

Cumhurbaşkanı Gül: Moralinizi bozmayın işinize odaklanın

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Ankara'da toplandı. Toplantıya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Toplantının onur konuğu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül konuşmasında işadamlarına yönelik "Önümüze başka seçimler var diye karamsarlığa kapılmamak lazım. Daha önce ortaya çıkarılan suni krizler, yeni kurallar ve düzenlemeler getirdi. O yüzden herkesin işine gücüne bakması lazım. Siz moralinizi bozmayın, işinize gücünüze odaklanın" diye konuştu.

17.04.2014Ekonomi
TÜSİAD’ın onur konuğu Abdullah Gül

TÜSİAD’ın onur konuğu Abdullah Gül

TÜSİAD 2014 yılının ilk Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’nı (YİK) perşembe günü Ankara’da yapacak.

15.04.2014Ekonomi
Türkiye hangi dünyaya ait

Türkiye hangi dünyaya ait?

Yolsuzluk iddiaları ve ekonomiye yansımalarının damga vurduğu dünkü TÜSİAD Genel Kurulu’nda Başkan Muharrem Yılmaz, “Türkiye kendisini tüketen, şiddetli, yıkıcı ve kazananı olmayacak bir kavgayla enerjisini harcamakta. Kurumları altüst ederek çözüm bulmak doğru değil” dedi.

24.01.2014Ekonomi
Yılmaz TÜSİAD başkanlığında ilk yılını doldurdu

Yılmaz TÜSİAD başkanlığında ilk yılını doldurdu

Muharrem Yılmaz, TÜSİAD Başkanlığı’nın ilk yılında fazla polemik yaratmadı ama zaman zaman cesur çıkışlarıyla dikkat çekti. Bu çıkışlarla ‘Yes Man’ olmasını bekleyenleri yanılttı. İlk yılını Hürriyet’e değerlendiren Yılmaz “TÜSİAD gibi köklü bir kurumda kendimi geliştirme imkânı bulmanın bende yarattığı heyecan çok yüksek” dedi.

22.01.2014Ekonomi
Yücaoğlu: Türkiyenin Suriye politikası

Yücaoğlu: Türkiye'nin Suriye politikası

Türk Ticaret ve Sanayii Odası’nın Cenevre’de düzenlediği konferansa katılan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erkut Yücaoğlu, iç ve dış politikaya ilişkin yaptığı açıklamalarda üç kritik mesaj verdi.

27.11.2013Ekonomi
TÜSİAD’da Fazıl Say kararına eleştiri

TÜSİAD’da Fazıl Say kararına eleştiri

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’nın basına kapalı bölümüne sanatçı Fazıl Say damga vurdu.

21.09.2013Ekonomi
Yüzde 4 yetmez en az 6 olmalı

Yüzde 4 yetmez en az 6 olmalı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Muharrem Yılmaz, finansman kısıtı nedeniyle bu yıl büyümenin yüzde 4 civarında gerçekleşeceğini düşündüklerini ifade eden Yılmaz, bu oranın arzu ettikleri performansın altında kaldığını, küresel makroekonomik gelişmeler ve belirsizliklerin orta dönemli büyüme modelini süratle ele alınmasını gerektirdiğini vurguladı.

20.09.2013Ekonomi
İşte TÜSİADın büyüme tahmini

İşte TÜSİAD'ın büyüme tahmini

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz bu sene Türkiye'nin yüzde 4 civarında büyüyeceğini bu rakamın yüzde 6'lara çıkması gerektiğini söyledi.

20.09.2013Ekonomi
Alkol yasası için nefesler tutuldu, gözler Cumhurbaşkanında

Alkol yasası için nefesler tutuldu, gözler Cumhurbaşkanı'nda

Nefesler tutuldu, gözler Köşk’e çevrildi. Saat 22.00’den sonra bakkal, büfe ve marketlerde alkol satışını yasaklayan düzenleme Cumhurbaşkanı tarafından onaylanacak mı yoksa veto mu edilecek? “Yasak değil düzenleme” sözlerinin üzerinden 5 gün geçtikten sonra “Anayasal sorun görürsem gereğini yaparım” diyen Cumhurbaşkanı Gül, alkol satışını düzenleyen yasayı onaylayacak mı yoksa yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade mi edecek? 15 günlük inceleme süresi yarın dolacak olan Gül’ün ne yapacağı merak ediliyor.

10.06.2013Ekonomi
‘Cizre’ çıkarması

‘Cizre’ çıkarması

TÜSİAD, çözüm sürecinin ekonomik ayağının güçlendirilmesi için terörden zarar gören Doğu ve Güneydoğu’yu temsilen Cizre’ye çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

30.05.2013Ekonomi
Adalet Bakanından Şakran Cezaevi açıklaması

Adalet Bakanı'ndan Şakran Cezaevi açıklaması

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Şakran ve Antalya cezaevlerinde çocuklara yönelik taciz iddialarıyla ilgili olarak "Cezaevlerinde sorunlar, hak ihlalleri 'tamamen yoktur' diyemem. Zaman zaman belli cezaevlerimizde olabiliyor, ama bunların olduğu yerde de kesinlikle tolerans göstermiyoruz. Yapılması gereken idari, adli soruşturmalar yapılıyor, verilmesi gereken cezalar varsa veriliyor" dedi.

30.05.2013Gündem
Haşim Kılıç: Hayat tarzına müdahale vicdanları yorar

Haşim Kılıç: Hayat tarzına müdahale vicdanları yorar

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Kılıç, ''Bazı kesimlerin hayat tarzlarına yapılan müdahale yorgun vicdanları daha da yoruyor'' dedi.

30.05.2013Gündem
Boğaziçi’nde 150 yıl

Boğaziçi’nde 150 yıl

Kökleri, 1863 yılında eğitmen, mucit, teknisyen ve mimar Cyrus Hamlin ile New York’lu hayırsever ve tüccar Christopher Rheinlander Robert tarafından ABD sınırları dışındaki ilk Amerikan koleji olan Robert Kolej’e dayanan Boğaziçi Üniversitesi bugün 150. Yılını kutluyor.

14.04.2013Eğitim
Kazandıklarım bitti yitirdiklerim kaldı

Kazandıklarım bitti yitirdiklerim kaldı

TÜSİAD’da görevini Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz’a devreden Ümit Boyner, 3 yıllık başkanlık dönemini Özdemir Asaf’ın ‘Muhasebe’ adlı dörtlüğünü okuyarak yaptı.

17.01.2013Ekonomi
Muharrem Yılmaz, TÜSİADın yeni başkanı oldu

Muharrem Yılmaz, TÜSİAD'ın yeni başkanı oldu

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD), 43. Olağan Genel Kurulu, bugün yapıldı.İki dönem başkanlık yapan Ümit Boyner bugün görevi yeni Başkan Muharrem Yılmaz'a devretti.

17.01.2013Ekonomi
TÜSİAD yönetiminde Anadolu izi

TÜSİAD yönetiminde Anadolu izi

TÜSİAD’ın ‘tek başkan adayı’ Muharrem Yılmaz, yeni yönetim kurulu aday listesinde önceki yönetimde yedekte üye olan ve Anadolu sermayesinin temsilcisi olarak bilinen Memduh Boydak ile Tarkan Kadoğlu’yu ‘asil’ üyeliğe yazdı.

16.01.2013Ekonomi
TÜSİAD kucaklaşmayı kınadı

TÜSİAD kucaklaşmayı kınadı

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner , "Bazı siyasetçilerin, işleri öldürmek olan PKK’lılar ile kucaklaşmalarını kınıyoruz. Kendilerinden vatandaşlarımızın oylarıyla seçilmiş milletvekilleri olarak PKK şiddetini reddetmelerini, ona karşı tavır almalarını talep ediyoruz" dedi. Boyner, "Partilerin birbirileriyle konuşmak bir yana birbirilerine bile konuşmadıkları bir tavrı benimsemelerinden kaygılıyız" diye konuştu.

14.09.2012Gündem
TÜSİAD YİK toplantısı yarın yapılacak

TÜSİAD YİK toplantısı yarın yapılacak

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD), 2012 yılı ikinci Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in katılımıyla, yarın yapılacak.

13.09.2012Ekonomi
TÜSİADdan kürtaj açıklaması

TÜSİAD'dan kürtaj açıklaması

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner, “Gündemde tartışılan kürtaj konusu, tecavüzün neredeyse doğal karşılandığını ihsas eden aşağılayıcı beyanlar yalnızca kadınları değil toplumun vicdan sahibi tüm kesimlerini rencide etmiştir, kırmıştır” ifadelerini kullandı.

14.06.2012Gündem

Yazar Sonuçları

20 yıl sadece Adana ve Tarsus Amerikan’a gittik

40 yıl önce Şişecam’ın New York ofisinde görevli olarak ABD’ye giden, daha sonra kendi işini kuran Hüseyin Çavuşoğlu’nun Amerikalı eşi Robin Çavuşoğlu’na arkadaşları sordu:

5.12.2015

Düşündüm, inanmaya karar verdim

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım’dan bu yana yaptığı bütün konuşmaları, Anadolu Ajansı’ndan, yani resmi kaynağından tarayıp okudum.

4.12.2015

‘Uluslararası Finans Mimarisi’ni Avustralya ile birlikte çiziyor, iç tasarrufa vergi desteği geliyor

BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, önceki gün Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) 42’nci genel kuruluyla başlayan İstanbul programını bir grup meslektaşımın da bulunduğu sohbetle noktaladı.

20.01.2012