EKSTRA
MENÜ

Turyap

Turyap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turyap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 223 Turyap haberi bulunmuştur.

Turyap Haberleri

Son dakika... Öğrenci şehirlerine korona darbesi

Son dakika... Öğrenci şehirlerine korona darbesi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs öğrenci şehirlerini de vurdu. Uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte ev kiraları yüzde 40’a varan oranda geriledi. Bir dönem üniversite öğrencileriyle dolup taşan kafe ve restoranlar kepenk indirmeye başladı. Yurtlardan ikinci el mobilyacılara kadar birçok sektör zorda. Esnaf dört gözle salgının bitmesini ve öğrencilerin okula dönmesini bekliyor.

9.10.2020Ekonomi
Arabulucu ofisler sorunları çözecek

Arabulucu ofisler sorunları çözecek

İstanbul'da arabulucuların, avukatların ve hukuki uyuşmazlıklarını çözüme kavuşturmak isteyenlerin ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm merkez açıldı.

12.09.2019Ekonomi
Londra, bu yılın En İyi Kebapçıları’nı seçti

Londra, bu yılın En İyi Kebapçıları’nı seçti

İngiltere’nin başkenti Londra’da Park Plaza Westminster Otel’de bu yıl 7’ncisi düzenlenen Britanya Kebap Ödülleri (British Kebap Awards) gecesi görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Gecenin açılış konuşmasını yapan CEFTUS Direktörü İbrahim Doğuş, kebap işletmelerinin İngiltere ekonomisinin en dinamik unsurlarından birisi olduğunu söyledi.

19.03.2019Avrupa
Öztunalı: 3 bin konut satışı bekliyoruz

Öztunalı: 3 bin konut satışı bekliyoruz

Junior Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Haktan Öztunalı, "Biz 21,5 milyar dolarlık yatırımcı getiriyoruz. Bu kişiler bize 2 ila 5 milyar dolar arası yatırım anlaşması yapma amacıyla geldiklerini söylediler. Ayrıca, minimum 250 milyon dolarlık da bireysel gayrimenkul satışı hedefliyoruz" dedi.

6.03.2019Ekonomi
Türkiye şovu

Türkiye şovu

Evim Türkiye Fuarı, Almanya Düsseldorf’ta dün kapılarını açtı. 3 gün sürecek fuara Türk gayrimenkul firmaları çıkarma yaptı. 15 şehirden yüzlerce proje gurbetçilerle buluştu. Memlekete yatırım planlayan gurbetçiler fuara yoğun ilgi gösterdi.

9.02.2019Ekonomi
TURYAP iki temsilcilikle İngiltere emlak piyasasında

TURYAP iki temsilcilikle İngiltere emlak piyasasında

Türkiye’de ilk kez franchising sistemini kuran TURYAP, İngiltere’nin başkenti Londra’nın merkezi konumundaki Bloomsbury ve Wood Green bölgesinde bugün açtığı iki temsilcilikle İngiltere emlak piyasasına hızlı bir giriş yaptı.

7.02.2019Avrupa
Dövizle kiralama kanunla kalktı, ancak AVM’ler…

Dövizle kiralama kanunla kalktı, ancak AVM’ler…

Dövizdeki aşarı dalgalanmadan sonra, daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlü olarak ikaz ettiği TL bazlı kira sözleşmesi hakkında kanuni düzenleme yapıldı. Ancak halen hiçbir alışveriş merkezi kiracılarına TL fiyatlı yeni sözleşme göndermedi.

26.09.2018Ekonomi
30 bin ihtilaf ara buluculukla çözüldü

30 bin ihtilaf ara buluculukla çözüldü

TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, ara buluculuk sisteminin hayata geçmesi ile bu yıl yaklaşık 30 bin ihtilafın mahkemeye gitmeden çözüldüğünü bildirdi.

12.09.2018Ekonomi
Franchise’da TL fırsatı

Franchise’da TL fırsatı

Yıllık 40 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan Türkiye franchise sektörü, döviz kurlarının yükselmesiyle harekete geçti. Uluslararası Franchising Derneği’ne (UFRAD) üye 195 marka franchise giriş bedellerinde TL’ye dönmeye başladı. UFRAD Genel Başkanı Mustafa Aydın da bu dönemin girişimciler açısından önemli bir fırsat olduğunu yorumladı.

249 milyonluk satış 9 saatte gerçekleşti

249 milyonluk satış 9 saatte gerçekleşti

GAYRİMENKUL şirketi Nef tarafından İstanbul’un merkezi lokasyonlarında yer alan ticari alanların satışı için düzenlenen açık artırmada 249 milyon liralık peşin satış yapıldı.

23.12.2017Ekonomi
Emlak komisyonuna ‘çalıştay’ önerisi

Emlak komisyonuna ‘çalıştay’ önerisi

EMLAK komisyonlarına düzenleme getiren Taşınmaz Ticareti Yönetmelik Taslağı geçen ay açıklanmıştı.

11.12.2017Ekonomi
Yılın açık artırması için geri sayım başladı

Yılın açık artırması için geri sayım başladı!

Şu sıralar bütün yatırımcıların gözü kulağı Nef’in 21 Aralık’ta düzenleyeceği açık artırmada... Çünkü Ataköy, TopkapI, Levent gibi İstanbul’un merkezi lokasyonlarinda, tapusu hazır, hemen teslim ve garanti kira destekli Nef ticari üniteleri, %10’dan başlayan peşinatlar ve 36 aya varan vadeli ödeme planlarıyla ilk defa açık artırmayla satışa çıkıyor. Peki, bu açık artırma neden yatırımcılar için neden bu kadar önemli? İşte sebepleri...

6.12.2017HdLabs
‘Oscar’lı emlakçılar

‘Oscar’lı emlakçılar

Hürriyet Emlak, “Emlağın En’leri Ödül Töreni”nde emlak sektörünün nabzını tutan başarılı isimleri ödüllendirdi. Bu yıl ikinci kez düzenlenen organizasyonda 27 emlak ofisi ödüle değer görüldü. Törene katılan Hürriyet Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, “Çok kısa bir süre içinde eminim ki bu organizasyon hem gelenekselleşecek hem de sektörün en prestijli ödül töreni hâline gelecek” dedi.

22.09.2017Ekonomi
Yunanlılar, Türkiyeden ev almak için harekete geçti

Yunanlılar, Türkiye'den ev almak için harekete geçti

EKİM ayında 32 yılı geride bırakmaya hazırlanan TURYAP, Türkiye vatandaşlarının yoğun bulunduğu 30 ülkede temsilcilik açacak.

11.09.2017Ekonomi
Ticari gayrimenkulde talep patlaması

Ticari gayrimenkulde talep patlaması

Ağustos ayında değerlenmesi beklenen, kentsel dönüşüm alanına giren bölgelerde talep patlaması yaşadıklarını söyleyen Turyap Genel Müdür Yardımcısı Çağlar, "Bu bölgelerdeki dükkan ve imarlı arsa satışları için açık artırma düzenledik ve rekor sonuçlar elde ettik" dedi.

2.09.2017Ekonomi
TOKİden yeni yatırım fırsatları

TOKİ'den yeni yatırım fırsatları

Bayram öncesi konut, iş yeri ve imarlı arsa satışlarına hız veren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), mülkiyetinde bulunan iş yeri ve konutları açık artırma yöntemiyle satışa çıkardı. 15 ve 24 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek açık artırma organizasyonu emlak firması Turyap tarafından düzenlenecek.

7.08.2017Ekonomi
Riva’nın en değerli arazisi satışa çıkıyor

Riva’nın en değerli arazisi satışa çıkıyor

Galatasaray Spor Kulubü’ne ait arazinin 3 milyar 100 milyon liraya satılmasından sonra daha da popüler hale gelen Riva’da maliyeye ait 35 bin metrekareye yakın yeni bir arazi daha satışa çıkıyor. Bölgenin en değerli arazisi olduğu belirtilen arazi üzerinde turizm işletmesi yer alıyor.

30.06.2017Ekonomi
TOKİ arsalarına 205 milyon liralık teklif

TOKİ arsalarına 205 milyon liralık teklif

Emlak pazarlama şirketi Turyap, mülkiyeti TOKİ’ye ait arsaları açık artırma yöntemiyle satışa çıkardı. 7 ildeki 59 arsa için 205 Milyon TL teklif alındı. KDV’den muaf arsalar yüzde 25’ten başlayan peşinatlar, 24 aya varan vadeler ile ise satışa sunuldu.

25.05.2017Ekonomi
Ev ve işyeri alacaklar dikkat

Ev ve işyeri alacaklar dikkat!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin mülkiyetinde bulunan iş yeri ve konutları açık arttırma ile satışa çıkarıyor.

16.05.2017Ekonomi
TOKİ açık arttırmayla satışa çıkarıyor

TOKİ açık arttırmayla satışa çıkarıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 14 ilde toplam 411 bin 151,65 metrekare büyüklüğünde 114 arsayı 407 milyon lira muhammen bedelle açık artırma yöntemiyle satışa çıkardı.

8.05.2017Gündem
Emlak Konut Kayaşehirde talep toplama süresi uzatıldı

Emlak Konut Kayaşehir'de talep toplama süresi uzatıldı

Başakşehir’de hayata geçirilen Emlak Konut Kayaşehir Evleri, 20 Mart’ta başlayan ön talep toplama sürecinde büyük ilgi gördü. Gelen taleplerin 175’i bir haftada satışa dönüştürüldü. Turyap, ön talep toplama sürecini mayıs ayına kadar uzattı.

12.04.2017Ekonomi
Arsalarını 116.5 milyon liraya sattı

Arsalarını 116.5 milyon liraya sattı

Yatırımcılar, Adana, Ankara, Diyarbakır, Iğdır, İzmir, Sivas ve Trabzon’da bulunan konut, ticaret, sanayi, tarla ve turizm alanı niteliğindeki 22 arsa için teklif verdi.

25.03.2017Ekonomi
TOKİ, ‘istasyon’ arsalarını satıyor

TOKİ, ‘istasyon’ arsalarını satıyor

BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, İzmir ve Adana’da bulunan bakım ve akaryakıt istasyonlarının arsalarını açık arttırma ile satışa sundu. Alt ve orta gelir grubu vatandaşlara konut üretebilmek için atıl durumdaki kamu arazilerini değerlendirdiklerini belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, sanayi, eğitim, sağlık, turizm ve kamu yatırımları için arsa ürettiklerini söyledi.

21.01.2017Ekonomi
TOKİ 76 arsasını açık artırmayla satıyor

TOKİ 76 arsasını açık artırmayla satıyor

İdare tarafından İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'nın da aralarında olduğu çeşitli illerde toplam 971 bin 623 metrekare büyüklüğe sahip 76 arsa "açık artırma" yöntemi ile satışa sunuldu.

9.01.2017Ekonomi
Kayyuma geçen mülkler satılıyor

Kayyuma geçen mülkler satılıyor

TASARRUF Mevduatı ve Sigorta Fonu (TMSF), 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kayyum olarak atandığı inşaat şirketlerine ait gayrimenkulleri satışa çıkarıyor.

7.01.2017Ekonomi
Emlağın ‘En’leri sahiplerini buldu

Emlağın ‘En’leri sahiplerini buldu

Hürriyet Emlak, emlak sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla ‘Emlağın En’leri Ödül Töreni’ni düzenledi. 10’uncu yılını kutlayan Hürriyet Emlak’ın düzenlediği törende emlak sektörünün temsilcileri bir araya geldi. Törende 10 kategoride 20 ödül sahiplerini buldu.

3.06.2016Ekonomi
Emlağın enleri sahiplerini buldu

Emlağın 'en'leri sahiplerini buldu

HÜRRİYET Emlak tarafından emlak sektörünü en iyiye teşvik etmek için düzenlenen "Emlağın En’leri" düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

3.06.2016Ekonomi
Arabuluculuk yapacak

Arabuluculuk yapacak

TURYAP, gayrimenkulden doğan uyuşmazlıkları çözmek için T.C. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın resmi arabulucularının katılımı ve katkısı ile ‘‘Gayrimenkul Çözüm Merkezi’’ni hayata geçiriyor.

26.04.2016Ekonomi
Sign of The City Awards 2015 - Azmi Sarıbay röportajı

Sign of The City Awards 2015 - Azmi Sarıbay röportajı

Turyap Yönetim Kurulu Başkanı: Azmi Sarıbay, Sign of The City Awards 2015 töreninde sorularımızı cevapladı.

12.11.2015Diğer Videolar
TURYAP, Amerikaya açılıyor

TURYAP, Amerika'ya açılıyor

TURYAP bu yıl 13. Kez kapılarını açan ‘Bayim Olur Musun?’ fuarında verdiği temsilcilikle ABD’ye açılıyor.

20.10.2015Emlak
Bu arsalar müzayede satılacak

Bu arsalar müzayede satılacak!

Mülkiyeti Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’ye ait arsalar, 22 Ekim'de açık artırma ile satışa çıkıyor. İdarenin Ankara, Adana, Kayseri, Eskişehir gibi sanayinin yoğun olduğu bölgelerdeki arsa satışlarında KDV muafiyeti bulunuyor.

13.10.2015Ekonomi
TOKİ’den arsa satışı

TOKİ’den arsa satışı

TOPLU Konut İdaresinin (TOKİ) arsaları 27 Haziran Cuma günü Turyap tarafından düzenlenecek müzayede ile satışa çıkıyor.

14.06.2014Ekonomi
Mahalle atağı

Mahalle atağı

TÜRKERLER İnşaat, Ankara’da başlattığı mahalle konseptine İstanbul ve İzmir’de devam edecek. Dört duvarla kapalı bir site yerine mahalle kültürü tercih edilen gayrimenkul projeleri ‘Mahall’ markasıyla hayata geçecek.

30.05.2014Ekonomi
Konut almada AVM dönemi

Konut almada AVM dönemi!

ESENTEPE’de yer alan Astoria Alışveriş Merkezi’nin bir katı emlak fuar alanı olarak hizmet verecek.

17.11.2013Ekonomi
‘Olağanüstü’ ölüm

‘Olağanüstü’ ölüm

İki dönem milletvekilliği yapan, eski Olağanüstü Hal Bölge Valisi Hayri Kozakçıoğlu, villasında ölü bulundu. Polise göre Kozakçıoğlu kendine ait tabancayla kalbine bitişik atışla tek el ateş ederek intihar etti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Mustafa Emre “Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek rapora göre intihar olup olmadığı netleşir” dedi.

23.05.2013Gündem
Ankara’daki Golfkent’i İstanbullular kapışıyor

Ankara’daki Golfkent’i İstanbullular kapışıyor

Turyap’ın patronu Azmi Sarıbay, Ankara’da yapımını üstlendiği 2640 konutluk Golfkent Projesi’ni 45 ilden talep toplayarak satıyor. Projeye en yüksek talep İstanbul’dan gelince bloklardan birinin adı İstanbul Bloku oldu.

11.05.2013Ekonomi
Mantolama ve metrobüs yetmedi umut ‘dönüşüm’de

Mantolama ve metrobüs yetmedi umut ‘dönüşüm’de

1999 depreminden en çok etklilenen İstanbul ilçesi Avcılar son 5 yılda kendine gelmeye çalıştı. Bazı binalar sadece mantolanıp güzelleştirildi, bazıları gerçekten güçlendirildi. İlçenin ortasından metrobüs geçti ama gayrimenkul fiyatları son 5 yılda sadece yüzde 20 yükselebildi.

13.10.2012Ekonomi
İşte Türkiye’nin en pahalı evleri

İşte Türkiye’nin en pahalı evleri

Türkiye, özellikle İstanbul ve güneydeki sahil bölgeleri dünya emlak piyasasında zirve tırmanışında. İlk sırada tahmin edilebileceği Boğaziçi var. Erbilgin ailesine ait Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı’nın köşkleri ve korusuyla birlikte ederi 345 milyon TL.

22.09.2012Seyahat
Ankara’daki Golfkent’e milletvekilleri akın etti

Ankara’daki Golfkent’e milletvekilleri akın etti

TURYAP, sahibi Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki PORTAŞ olan 1 milyon 260 bin metrekare arsa üzerinde Ankara Golfkent’i inşa ediyor. Ankara’ya golf sahasını götüren ilk proje Golfkent’te, 250’ye yakın milletvekili, toplu alım gerçekleştirmek için görüşmelerini sürdürüyor.

10.06.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu mucit Türk’ü baştacı edelim

THE Wall Street Journal’da ABD ile Çin’in 5G teknoloji yarışında, 4G teknolojisinden tam yüz kat daha hızlı bir teknolojiyi Çin şirketi Huawei için bir Türk bilim adamının icad ettiğini okuyunca içim burkuldu.

11.09.2018