EKSTRA
MENÜ

Türkmenistan

Türkmenistan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Türkmenistan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.418 Türkmenistan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türkmenistan, resmî adıyla Türkmenistan Cumhuriyeti, 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılışından sonra bağımsızlığını kazanan Orta Asya Türk cumhuriyeti. Türkmenistan, (Azerbaycan, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan, Özbekistan, ve Türkiye ile birlikte) günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletinden biri olup TÜRKSOY'un üyesidir. Resmî para birimi Manat'tır. Yönetim şekli cumhuriyettir. Türkmenistan, BM, İKÖ, BDT, IMF gibi uluslararası kuruluşlara üyedir. Devlet Televizyon Kuruluşu vardır ve Altın Asır, Yaşlık, Miras, Türkmen Avazı, Türkmenistan, Aşkabat TV ve Türkmenistan Sport adlı 7 kanaldan yayın yapmaktadır. Ülkede özel televizyon yayını bulunmamaktadır.

 

Türkmenistan Haberleri

Son Dakika: TFF Başkanı Nihat Özdemirden Genel Kurulda yabancı kuralı, VAR ve seyirci açıklaması

Son Dakika: TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Genel Kurul'da yabancı kuralı, VAR ve seyirci açıklaması

Ankara’da düzenlenen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu başladı. TFF Başkanı Nihat Özdemir, genel kurulda açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

28.07.2021Futbol
Tokyo 2020 Haberleri: Türkmenistandan tarihi başarı İlk olimpiyat madalyası kadınlar 59 kilo halterden...

Tokyo 2020 Haberleri: Türkmenistan'dan tarihi başarı! İlk olimpiyat madalyası kadınlar 59 kilo halterden...

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın dördüncü gününde Türkmenistan, tarihinde ilk kez olimpiyat madalyası elde etti.

27.07.2021Tokyo2020
ABD: Talibana karşı savaşan Afgan güçlere hava desteğini sürdüreceğiz

ABD: Taliban'a karşı savaşan Afgan güçlere hava desteğini sürdüreceğiz

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, Afganistan'da Taliban güçlerine karşı savaşan orduya hava desteği vermeye devam edeceklerini açıkladı.

26.07.2021Dünya
AB’nin gözü Afgan akınında

AB’nin gözü Afgan akınında

ABD’nin Afganistan’dan çekilme kararının ardından ülkeden Batı yönlü çok sayıda mülteci çıkışı olması Avrupa Birliği (AB) tarafından yakından ve endişeyle izleniyor.

24.07.2021Dünya
2021’in ilk altı ayında 357 milyon dolarlık tütün ihracatı gerçekleştirildi

2021’in ilk altı ayında 357 milyon dolarlık tütün ihracatı gerçekleştirildi

Ege Tütün İhracatçıları Birliği kayıtlarına göre, 2021 yılının ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16’lık azalışla 357 milyon dolarlık yaprak tütün ve tütün mamulleri ihracatı gerçekleştirildi. Söz konusu ihracatın 108 milyon dolarını yaprak tütün, 249 milyon dolarını ise tütün mamulleri oluşturdu. Hem yaprak tütünde hem tütün mamullerinin ihracatında düşüş yaşandığı belirtildi.

22.07.2021Ekonomi
Atakan isminin anlamı nedir Atakan ne demek Atakan adının özellikleri, analizi ve kökeni

Atakan isminin anlamı nedir? Atakan ne demek? Atakan adının özellikleri, analizi ve kökeni

Ülkemizde erkek çocuklarına verilen Atakan ismi Ata ve Kan kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Bu isim Uygur Kağanlığı ve Göktürklerden beri kullanılmaktadır. Atakan isminin anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Tokyo Olimpiyat Oyunlarının transfer merkezi İstanbul

Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın transfer merkezi İstanbul

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın başlamasına kısa bir süre kalırken, farklı ülkelerden sporcular kafilelerle Japonya'ya İstanbul aktarmalı uçakla gelmeye devam ediyor.

18.07.2021Tokyo2020
Gasp dehşeti

Gasp dehşeti

İSTANBUL Aksaray’da önceki gün yaşanan bir gasp girişimi adeta korku filmlerini andırıyordu.

17.07.2021Gündem
Çağatay İsminin Anlamı Nedir Çağatay Ne Demek Çağatay Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Çağatay İsminin Anlamı Nedir? Çağatay Ne Demek? Çağatay Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Çağatay ismi, Cengiz Han'ın oğlu Çağatay Han'dan gelmektedir. 1183 - 1242 yılları arasında yaşamış olan Çağatay Han, babası ve kardeşleriyle birçok sefere katılmış ve Moğol İmparatorluğunun sınırlarını genişletmesinde önemli rol oynamıştır. Çağatay isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Rusya Afganistan Özel Temsilcisi Kabulov: Amacımız çatışmaların yayılmasını önlemek

Rusya Afganistan Özel Temsilcisi Kabulov: Amacımız çatışmaların yayılmasını önlemek

Rusya lideri Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov, “Rusya olarak temel amacımız Afganistan’daki iç çatışmaların Orta Asya bölgesine yayılmasını önlemek” dedi.

15.07.2021Dünya
Aykut İsminin Anlamı Nedir Aykut Ne Demek Aykut Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Aykut İsminin Anlamı Nedir? Aykut Ne Demek? Aykut Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Birinci yüzyıldan beri kullanılmakta olan Aykut ismi, Ay ve kut kelimelerinden oluşan birleşik bir isimdir. Ay, dünyanın doğal uydusu anlamına gelirken, kut da şans, baht açıklığı ve uğur demektir. Sözlük anlamı kutlu ay olan Aykut, Türkmenistan ve Tacikistan gibi ülkelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Aykut isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

CNN yayınladı: Taliban’dan Afgan askerlerine infaz

CNN yayınladı: Taliban’dan Afgan askerlerine infaz

Amerikan CNN kanalı, Taliban’ın en az bir düzine silahsız Afgan askerini infaz ettiğini gösteren bir video yayınladı.

14.07.2021Dünya
Son dakika: FETÖcü Orhan İnandının ifadesine ulaşıldı Flaş detaylar: Her şeyi anlattı

Son dakika: FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesine ulaşıldı! Flaş detaylar: Her şeyi anlattı

Son dakika haberine göre Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) operasyonuyla Kırgızistan'dan Türkiye'ye getirilerek tutuklanan, FETÖ/PDY'nin 'Orta Asya sorumlusu' Orhan İnandı, 15 Temmuz darbe girişimini televizyondan öğrendiğini söyledi. İnandı, örgütün 'yurt dışı sorumlusu' Ali Ursavaş'ın, darbe girişiminden 3-5 gün sonra gözaltıların hukuksuz olduğu yönünde kendisine mesaj gönderdiğini belirterek, "Bu mesajı alt tabanımıza duyurmamızı, ne kadar fazla kişiye ulaşırsa cemaatin geleceği için iyi olacağını söyledi. Ben de mesajları tabanımızda benim sorumluluğumda olan arkadaşlarla paylaşarak mesajların yayılması yönünde talimat verdim" dedi.

13.07.2021Gündem
Türk bilim adamları, 6 ülkede 60 yeni tür bakteri keşfetti

Türk bilim adamları, 6 ülkede 60 yeni tür bakteri keşfetti

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevzat Şahin ve ekibi, 60 yeni tür bakteri keşfetti. 6 ülkede 2 yıllık çalışma sonucu bulunan yeni türlerin isimlendirilip tanımlandıktan sonra literatüre girmesi bekleniyor.

13.07.2021Haber
Türk bilim insanları 60 yeni tür bakteri keşfetti

Türk bilim insanları 60 yeni tür bakteri keşfetti!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevzat Şahin ve ekibi, 60 yeni tür bakteri keşfetti. 6 ülkede 2 yıllık çalışma sonucu bulunan yeni türlerin isimlendirilip tanımlandıktan sonra literatüre girmesi bekleniyor.

13.07.2021Gündem
Taliban ilerliyor Kabil zorlanıyor

Taliban ilerliyor Kabil zorlanıyor

Afganistan’da aşırıcı Taliban’ın saldırıları şiddetlendi. Örgüt, dün ilk kez bir vilayet merkezine taarruz etti. Militanlar, polis ve istihbarat binalarını ele geçirse de birkaç saat sonra püskürtüldüler.

8.07.2021Dünya
Afganistanda Badgis vilayetinin tüm ilçeleri Talibanın kontrolüne geçti

Afganistan'da Badgis vilayetinin tüm ilçeleri Taliban'ın kontrolüne geçti

Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar vilayet merkezinde yoğunlaştı.

7.07.2021Dünya
Avcılarda selfie meraklısı iki şüpheliden biri yakalandı

Avcılar'da selfie meraklısı iki şüpheliden biri yakalandı

İstanbul Avcılar'da girdikleri telefon mağasında işyeri sahibini oyalayarak üç cep telefonu çalan ve biri deneme bahanesi ile eline aldığı telefon ile selfie yapan iki şüpheliden biri yakalandı, kimliği tespit edilen arkadaşının da yakalanabilmesi için çalışma başlatıldı.

7.07.2021Haber
Selfie meraklısı hırsızlar Biri yakalandı, diğeri aranıyor

'Selfie' meraklısı hırsızlar! Biri yakalandı, diğeri aranıyor

İstanbul Avcılar'da girdikleri telefon mağasında işyeri sahibini oyalayarak üç cep telefonu çalan ve biri deneme bahanesi ile eline aldığı telefon ile selfie yapan iki şüpheliden biri yakalandı, kimliği tespit edilen şüphelinin de yakalanabilmesi için çalışma başlatıldı.

7.07.2021Gündem
FETÖcü Orhan İnandı hakkında detaylar belli oldu

FETÖ'cü Orhan İnandı hakkında detaylar belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam FETÖ/PDY'nin 'Orta Asya genel sorumlusu' Orhan İnandı'nın yakalanarak Türkiye'ye getirildiğini duyurdu. Orhan İnandı'nın, sık sık örgüt elebaşı Fetullah Gülen'i ziyaret ettiği ve Orta Asya'da Türkiye aleyhine faaliyet yürüttüğü belirlendi.

6.07.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu FETÖcü Orhan İnandı hakkında detaylar belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! FETÖ'cü Orhan İnandı hakkında detaylar belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam FETÖ/PDY'nin 'Orta Asya genel sorumlusu' Orhan İnandı'nın yakalanarak Türkiye'ye getirildiğini duyurdu. Orhan İnandı'nın, sık sık örgüt elebaşı Fetullah Gülen'i ziyaret ettiği ve Orta Asya'da Türkiye aleyhine faaliyet yürüttüğü belirlendi.

6.07.2021Gündem
Hazar Denizi’nde korkunç patlama Hazar Denizi nerede, hangi ülkelere kıyısı var

Hazar Denizi’nde korkunç patlama! Hazar Denizi nerede, hangi ülkelere kıyısı var?

Hazar Denizi'nin Azerbaycan'ın başkenti Bakü kıyılarına yakın kısmında patlama meydana geldi. Metrelerce yükselen alevler gecenin karanlığında korku yarattı. Patlamanın sebebi ve yeriyle ilgili resmi açıklama yapılmazken, Hazar Denizi’nin nerede olduğu ve kıyıları olan ülkeler araştırılmaya başlandı. Peki, dehşete düşüren patlamanın meydana geldiği Hazar Denizi nerede? İşte, Hazar Denizi’ne kıyısı olan ülkeler…

5.07.2021Gündem
Türk Konseyi İstanbul Zirvesine Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov da katılacak

Türk Konseyi İstanbul Zirvesi'ne Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov da katılacak

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Kasım 2021'de İstanbul'da yapılması planlanan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) 8. Zirvesi'ne katılacağını teyit etti.

1.07.2021Dünya
Son dakika: Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile görüştü

Son dakika: Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile telefonda görüştü. Görüşmede ikili ilişkileri geliştirecek hususlar ve bölgesel konular ele alındı.

29.06.2021Gündem
Başı kesilmiş 3 köpek bulunmuştu... Flaş gelişme yaşandı

Başı kesilmiş 3 köpek bulunmuştu... Flaş gelişme yaşandı!

İzmir’in Çeşme ilçesinde, mahalleli tarafından beslenen 3 yavru köpeğin başları kesilmiş olarak ölü bulunmasıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Köpekleri cansız halde bulduklarını söyleyen Türkmenistan uyruklu 2 kişi, çalışma izinleri olmadığı için İl Göç İdaresi’ne teslim edildi.

27.06.2021Gündem
24 çeşit peynirle ABD’ye ilk ihracat

24 çeşit peynirle ABD’ye ilk ihracat

Ekici, ihracat yaptığı ülkelere ABD’yi de ekledi. ABD ile birlikte ihracat yaptığı kıta sayısını 4’e çıkaran Ekici’nin yeni ihracat rotası ise Çin ve Avrupa Birliği ülkeleri olacak.

24.06.2021Lezizz
‘Ülke ekonomisine katkımız 60 milyon TL’

‘Ülke ekonomisine katkımız 60 milyon TL’

Turan Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Olgun Çakmak, "Firma olarak ülke ekonomisine yıllık katkımız ise 60 milyon TL’yi geçiyor” dedi.

23.06.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden görüşmesinin detaylarını ilk kez anlattı..

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden görüşmesinin detaylarını ilk kez anlattı..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmede terör örgütü YPG konusunda açık ve net konuştuğunu anlattı. Erdoğan, “Biz her zaman ‘iyi terörist, kötü terörist’ şeklindeki ikircikli tavırla, terörün yok edilemeyeceğini vurguladık. Terörün hedefi olan bir müttefikin yanında durmak yerine, o müttefikin mücadele ettiği terör örgütlerini tercih etmek tarihi bir hatadır. Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cesaret verenler, ne büyük bir yanlış yaptıkları er ya da geç anlayacaklar. Ben şuna inanıyorum; biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Bu işin başka yolu yok” dedi.

17.06.2021Gündem
Fransız aile karavanla dünya turunda

Fransız aile karavanla dünya turunda

FRANSIZ fotoğraf sanatçısı Eric Guedeney (58), tüm mal varlığını satıp, eşi Joelle Bezal (50) ve oğlu Tao Guedeney (9) ile 2 yıl önce karavanla dünya turuna çıktı. Birçok ülke gezen aile, 2,5 ay önce geldiği Türkiye'ye hayran kaldı. Tura Antalya'nın Demre ilçesinde devam eden aile, şu ana kadar 9 bin kilometre yol yaptı. Eric Guedeney, "Belki bundan sonraki yaşamımızı, insanın kendini güvende hissettiği bu güzel insanların arasında, Türkiye'de sürdürürüz" dedi.

16.06.2021Gündem
İlk 5 ayda Doğu Anadoludan 1 milyar 53 milyon 505 bin dolarlık ihracat

İlk 5 ayda Doğu Anadolu'dan 1 milyar 53 milyon 505 bin dolarlık ihracat

Geçen yılın ocak-mayıs döneminde 676 milyon 341 bin dolarlık ihracat yapan DAİB üyelerinin bu yılın ilk 5 ayında gerçekleştirdiği ihracat, Kovid-19 salgınına rağmen yüzde 55,77 arttı. TİM Denetim Kurulu Üyesi ve DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, "2021’in ilk çeyreğinde ülkemiz ekonomisi yüzde 7 büyüdü. Bu büyümeye net ihracatın katkısı yüzde 1,1 oldu. Ocak-mayıs döneminde DAİB üyesi 1182 firma ihracat yaptı." açıklamasında bulundu.

13.06.2021Ekonomi
Türkiye Karadeniz keşifleri sayesinde gaz kontrat görüşmelerinde masaya daha güçlü oturacak

Türkiye Karadeniz keşifleri sayesinde gaz kontrat görüşmelerinde masaya daha güçlü oturacak

Oxford Enstitüsü Enerji Çalışmaları Kıdemli Uzmanı O'Sullivan, Türkiye'nin Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin Türkiye'nin yapacağı doğal gaz sözleşme görüşmelerinde elini güçlendireceğini söyledi.

12.06.2021Ekonomi
Süper Babanın Nihatı: Sümer Tilmaç

'Süper Baba"nın Nihat'ı: Sümer Tilmaç

"Gönül Yarası", "Reis Bey", "Kanlı Nigar", "Kuruluş Osmancık" ve "Süper Baba" adlı yapımlarda canlandırdığı rollerle Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasına giren Sümer Tilmaç, Türk izleyicisinin gönlünde yer edindi.

11.06.2021Keyif
Sscb Nedir Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ne Zaman Yıkılmıştır Sscb Tarihi

Sscb Nedir? Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ne Zaman Yıkılmıştır? Sscb Tarihi

Tarihte önemli olan birçok devlet vardır. Özellikle yakın tarihte olan SSCB en çok araştırılan devletler arasındadır. SSCB tarihi sürekli olarak araştırılmaktadır. Son günlerde SSCB'ye bağlı olan devletler merak edilerek araştırmalar yapılmıştır. Peki SSCB nedir? Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ne zaman yıkıldı? SSCB tarihi nedir? İşte SSCB ile ilgili bütün bilgiler.

9.06.2021Araştırma
1 milyon ton yük taşındı

1 milyon ton yük taşındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demir Yolu Hattı’ndan bugüne kadar yaklaşık 1 milyon ton yük taşıması gerçekleştirildiğini açıkladı.

9.06.2021Ekonomi
DAİB üyesi firmalardan 211 milyon dolarlık ihracat

DAİB üyesi firmalardan 211 milyon dolarlık ihracat

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğince (DAİB) 17 ilden mayıs ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 62,56'lık artışla 211 milyon 238 bin dolara yükseldi.

6.06.2021Ekonomi
PCR testinde önemli gelişme... Tablo yenilendi 146 ülke için flaş karar

PCR testinde önemli gelişme... Tablo yenilendi! 146 ülke için flaş karar

Koronavirüs tedbirleri kapsamında güncellenen seyahat kuralları çerçevesinde, havayoluyla ABD, Almanya, Fransa, Azerbaycan, Rusya ve İspanya’nın da aralarında bulunduğu 146 ülkeden gelen yolculardan, yurda girişte aşı olduğuna dair belge gösterenlere PCR testi zorunluluğu kalktı.

2.06.2021Ekonomi
10 bin dolar polemiği

10 bin dolar polemiği

İçişleri Bakanı Soylu’nun, bir siyasetçinin “10 bin dolar rüşvet aldığı” iddiası tartışma yarattı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Şentop’un ‘bu ismi öğrenip açıklaması gerektiğini’ söyledi. Şentop “Sorunun muhatabı ben değilim, Sayın Bakan” dedi.

2.06.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan Pakistanda Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi konferansında açıklama

TBMM Başkanı Şentop'tan Pakistan'da Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi konferansında açıklama!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Salgının, küresel ölçekte bir yaklaşımla ancak hızlı ve etkin bir aşılama ile bertaraf edilebileceği aşikar olmasına rağmen küresel adaletsizlik aşıya erişim noktasında da maalesef kendini göstermektedir." dedi.

1.06.2021Gündem
Tecavüz iddiası ortalığı karıştırdı

Tecavüz iddiası ortalığı karıştırdı

İstanbul Kadıköy'de diş hekimi İ.B., yanında temizlik görevlisi olarak çalışan Türkmen uyruklu M.S.'nin tecavüz iftirasıyla linç edilmişti. Polis ekiplerinin araştırması sonucu kadının diş hekimine iftira attığı ortaya çıkmıştı. Diş hekimi ile temizlik görevlisi kadının tartışma anlarına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

17.05.2021Haber
Kadıköyde diş hekimi tecavüz iftirasıyla linç edilmişti Klinikteki görüntüler ortaya çıktı

Kadıköy'de diş hekimi tecavüz iftirasıyla linç edilmişti! Klinikteki görüntüler ortaya çıktı

İstanbul Kadıköy'de diş hekimi İ.B., yanında temizlik görevlisi olarak çalışan Türkmen uyruklu M.S.'nin tecavüz iftirasıyla linç edilmişti. Polis ekiplerinin araştırması sonucu kadının diş hekimine iftira attığı ortaya çıkmıştı. Yaşadıklarını anlatan Diş hekimi İ. B., "Alacaklarım var alamıyorum, sen ödeyeceksin eğer ödemezsen hamileyim diyeceğim, tecavüz etti diyeceğim, bana 9 bin lira para vermen lazım' dedi. Ben de kabul edemeyeceğimi söyledim" ifadelerini kullandı.

17.05.2021Gündem
Kuzey Kore, 2022 FIFA Dünya Kupası Asya Elemelerinden çekildi

Kuzey Kore, 2022 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri'nden çekildi

2022 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri'nin ikinci turunda mücadele eden Kuzey Kore, organizasyondan çekilme kararı aldı.

16.05.2021Futbol
Bakan Varank, 140 bin doz aşı saklanabilen dolabı inceledi

Bakan Varank, 140 bin doz aşı saklanabilen dolabı inceledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Öztiryakiler firmasının ürettiği aşı saklama dolabını inceleyerek, "Bu buzdolabı 140 bin dozdan fazla aşıyı saklayabilecek kapasitede bir dolap. Boyutlarına baktığınızda eczanelerde ya da hastanelerde çok rahat kullanılabilecek bir dolaptan bahsediyoruz. Böyle örnek firmalarımızla, katma değerli üretimle Türkiye'yi kalkındırma hamlemizde önemli işler başaracağız" dedi.

9.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kirpiklerimizin arasında...

Bir bayram daha kirpiklerimizin arasından geçip gitti...

24.07.2021

FETÖ imamı İnandı, Kırgızistan’a ‘YERELLEŞME’ taktiğini anlattı

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından Kırgızistan’dan getirilen Fetullahçı Terör Örgütü’nün Orta Asya İmamı Orhan İnandı Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nda verdiği ifadede, örgütün yurtdışı yapılanmasını isim isim anlattı.

14.07.2021

Türkiye’yi nasıl bir Afganistan bekliyor

İlk sözü baştan yazıyorum: “Şu kaderin cilvesine bakın ki... Taliban’ı Sovyetler’e karşı örgütleyip silahlandıran ABD, şimdi Rusya’nın Taliban’ı destekleyip silahlandırdığını söylüyor...”

12.07.2021

Caparov’un ‘hediyesi’ paket servisi yapılmış

Kırgızistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, 9-11 Haziran tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bazı anlaşmalar imzalamış, her iki ülke için çok büyük tehlike olan FETÖ’ye karşı ortak mücadele kararı aldıklarını açıklamıştı.

7.07.2021

Bayram pilavı geleneği

Beni nazikçe karıştır, başımda durarak pişir ama uzun uzun demlendir. İşte o zaman tadı damağından silinmez.” Herhalde pilav dile gelse bu hassas püf noktalarını bizimle paylaşırdı. Bir de pilav, su konusunda çok titizdir. Ne çok lapa ne çok diri kalmak ister. Bazen 1’e 2, bazen 1’e 3 su kaldırır. Ehh bu da bir tecrübe ister.

14.05.2021