EKSTRA
MENÜ

Türkmenistan

Türkmenistan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Türkmenistan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.439 Türkmenistan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türkmenistan, resmî adıyla Türkmenistan Cumhuriyeti, 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılışından sonra bağımsızlığını kazanan Orta Asya Türk cumhuriyeti. Türkmenistan, (Azerbaycan, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan, Özbekistan, ve Türkiye ile birlikte) günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletinden biri olup TÜRKSOY'un üyesidir. Resmî para birimi Manat'tır. Yönetim şekli cumhuriyettir. Türkmenistan, BM, İKÖ, BDT, IMF gibi uluslararası kuruluşlara üyedir. Devlet Televizyon Kuruluşu vardır ve Altın Asır, Yaşlık, Miras, Türkmen Avazı, Türkmenistan, Aşkabat TV ve Türkmenistan Sport adlı 7 kanaldan yayın yapmaktadır. Ülkede özel televizyon yayını bulunmamaktadır.

 

Türkmenistan Haberleri

Esenyurtta bodruma saklandı; evden çıkan eski sevgilisini göğsünden bıçakladı

Esenyurt'ta bodruma saklandı; evden çıkan eski sevgilisini göğsünden bıçakladı

ESENYURT'ta eski sevgilisinin yaşadığı apartmanın bodrumuna gizlenen Türkmenistan uyruklu Beghzat B., kadını evden çıkıp, işe gittiği sırada göğsünden bıçakladı. Tedavi altına alınan kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, kaçan şüpheli aranıyor.

21.09.2021Haber
Esenyurtta eski sevgiliden korkunç pusu

Esenyurt'ta eski sevgiliden korkunç pusu!

İstanbul Esenyurt'ta eski sevgilisinin yaşadığı apartmanın bodrumuna gizlenen Türkmenistan uyruklu Beghzat B., kadını evden çıkıp, işe gittiği sırada göğsünden bıçakladı. Tedavi altına alınan kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, kaçan şüpheli aranıyor.

21.09.2021Gündem
Avrupa Komisyonu: Türkiye olası göç akını için doğru mesajlar veriyor

Avrupa Komisyonu: Türkiye olası göç akını için doğru mesajlar veriyor

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Schinas, Türkiye’nin mülteci sorununa ilişkin doğru mesajlar verdiğini bildirdi.

20.09.2021Dünya
BM Genel Kurul Başkanlığını devreden Bozkır mesaj: BM ürkek davranıyor

BM Genel Kurul Başkanlığını devreden Bozkır mesaj: BM ürkek davranıyor

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, "BM aslında kanaatimce ürkek davranan bir kuruluş. 200 bin BM personeli tüm dünyada her türlü zor alanlarda hizmet verirken, hayatlarını riske atarken, bombalı saldırılarda hayatlarını kaybederken, eğitim olsun, sağlık olsun, çeşitli hizmetlerde görev yaparken, New York'taki Genel Kurula mensup üye ülkelerin evde oturma lüksü olmadığını düşündüm hep ve onun için de zorladım hep. Ben zorladığım için toplantılar başladı." dedi.

14.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Çinden flaş açıklama: Taliban yönetimine 31 milyon dolar yardım

Son dakika haberi: Çin'den flaş açıklama: Taliban yönetimine 31 milyon dolar yardım!

Afganistan'da yönetime geçen Taliban hükümeti henüz dünyada hiçbir ülke tarafından tanınmamışken sürecin başından beri Taliban'a en büyük desteği veren Çin'den flaş bir açıklama geldi. Çin, Taliban'a 31 milyon dolar yardım yapacağını açıkladı.

9.09.2021Dünya
Halde kasalarca kabağı çöpe döken kişi: Kabaklar çürümüştü, yardım istediler

Halde kasalarca kabağı çöpe döken kişi: Kabaklar çürümüştü, yardım istediler

Ataşehir'de halde kasalarca kabağı çöpe dökerken görüntülenen Türkmenistan uyruklu Kuvandyk Jorayev, polis merkezinden çıkarılırken "Kabaklar çürümüştü. Yardım istediler, ettim" dedi.

30.08.2021Gündem
Taliban’ın duruşu nedir göreceğiz

Taliban’ın duruşu nedir göreceğiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afganistan’da sürecin dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirterek, “Taliban’ın devlet olma veya devlet yönetme noktasındaki duruşu nedir, bunu göreceğiz. Libya gibi bir anlaşma yapmak mümkün değil diyemem. Yeter ki aynı şekilde karşımızda bir muhatap bulalım” diye konuştu. Erdoğan, Bosna Hersek ve Karadağ ziyareti sonrası uçakta gazetecilerin sorularını özetle şöyle yanıtladı:

30.08.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Afganistan açıklaması: Talibanın devlet yönetme noktasındaki duruşunu göreceğiz

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan açıklaması: Taliban'ın devlet yönetme noktasındaki duruşunu göreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Afganistan'da sürecin dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirterek, "Bir defa kesinlikle Taliban’ın devlet olma veya devlet yönetme noktasındaki duruşu nedir, bunu göreceğiz." şeklinde konuştu. Erdoğan ayrıca seçim barajı ile ilgili olarak da, 'Şu anda belirgin hale gelen aslında 7 ama bu konuda Cumhur İttifakı olarak MHP’li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller. Ancak 7 netleşmiş vaziyette.' dedi. Rusya’dan alınan S-400'lerle ilgili de konuşan Erdoğan, 'İkinci paketin alımı vesaire, bu konularda bizim herhangi bir tereddüdümüz yok.' ifadelerini kullandı.

29.08.2021Gündem
Son dakika: Dünya Kabili kana bulayan DEAŞ-Kyi konuşuyor... DEAŞ-Horasan terör örgütü nasıl doğdu

Son dakika: Dünya Kabil'i kana bulayan DEAŞ-K'yi konuşuyor... DEAŞ-Horasan terör örgütü nasıl doğdu?

Kabil Havalimanı saldırılarının şüphelisi DEAŞ-K örgütü hakkında neler biliniyor? dün Kabil'i kana bulayan terör örgütü nasıl doğdu? İşte bugüne kadar ortaya çıkan en kanlı ve radikal cihatçı grup hakkında merak edilen her şey...

27.08.2021Dünya
Rikkinin Türkiye Rotası kimdir Rikki Roath hakkında bilgiler

Rikkinin Türkiye Rotası kimdir? Rikki Roath hakkında bilgiler

Rikkinin Türkiye Rotası isimli programla dünyayı gezen Rikki Roath, biyografisi ile gündemde yer almaya devam ediyor. Rıkkı Roath, belgeselseverlerin dikkatini çekiyor. Türkiye'nin dört bir yanını gezen ve TRT ekranlarında program yapan Rıkkı Roath, ABD kökenlidir. Peki, Rıkkı Roath kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

18.08.2021Hayat
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani toplantıya gidiyorum diyerek kaçmış

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani 'toplantıya gidiyorum' diyerek kaçmış!

Yurtdışına kaçan Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani’nin, savunma bakanlığının toplantısına katılacağını söyleyerek ülkeden kaçtığı iddia edildi.

18.08.2021Dünya
Eşref Gani Umman’da

Eşref Gani Umman’da

Yurtdışına kaçan Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani’nin, ailesi ve iki danışmanıyla birlikte Umman’a gittiği ve bu körfez ülkesinden siyasi sığınma hakkı istediği bildirildi.

17.08.2021Dünya
Hırsızlıkla suçladığı kızı boğmaya kalktı Sınır dışı edilecek

Hırsızlıkla suçladığı kızı boğmaya kalktı! Sınır dışı edilecek

Avcılar Sahili’ndeki plajda yüzerken eşyalarının yerinde olmadığını gören Türkmenistan uyruklu Gul Muhammed C. (44), hırsızlıkla suçladığı Suriyeli Rawda S.’yi (16) denizde  boğmaya kalktı. Annesinin müdahalesi üzerine kızı bırakan Muahmmed C., çağrılan polis tarafından gözaltına alınarak, sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gönderildi.

14.08.2021Gündem
Göndermesek morali bozulurdu... Bir dönem fırtına gibi eserdik... Halterimize ne oldu

'Göndermesek morali bozulurdu...' Bir dönem fırtına gibi eserdik... Halterimize ne oldu?

Türkiye'nin ata sporumuz güreşten sonra, olimpiyatlarda en çok madalya kazandığı spor dalı olan halter, bu defa yüzümüzü güldürmedi. 2020 Tokyo'da genç halterciler Muhammed Furkan Özbek ile Nuray Levent madalyanın uzağında kalarak organizasyona veda etti... Naim Süleymanoğlu ile başlayıp Halil Mutlu ve Nurcan Taylan'la devam eden halter efsanesi, sessiz sedasız spor tarihin satırlarına karıştı. Peki neden? Başkan "Tokyo'da başarısız olduk..." diyor, yaşayan efsane ise "Gördükçe kahroluyorum..." İşte bir dönem göğsümüzü kabartan, halterimizin içine düştüğü durum...

10.08.2021Diğer
Afgan yönetimine şok üstüne şok Taliban, Dostum’un kalesine girdi

Afgan yönetimine şok üstüne şok! Taliban, Dostum’un kalesine girdi

ABD’nin çekilme kararı sonrasında Afganistan’da ilerleyişe geçen aşırıcı Taliban’ın, önceki gün ilk kez bir vilayet merkezini ele geçirdikten sonra dün de Mareşal Raşid Dostum’un kalesi sayılan Şibirgan’da kontrolü sağladığı iddia edildi. ABD, Taliban’a karşı B-52 bombardıman uçaklarını yolladı. Taliban’ın yerleşim birimlerine saldırısıyla kaçışlar da arttı.

8.08.2021Dünya
Afganistanda Taliban ikinci vilayet merkezini ele geçirdi

Afganistan'da Taliban ikinci vilayet merkezini ele geçirdi

Ülkenin kuzeyindeki Cüzcan vilayetinin merkezi Şibirgan şehrinin Taliban kontrolüne geçmesiyle son 24 saat içinde ikinci vilayet merkezi Taliban hakimiyetine geçmiş oldu.

7.08.2021Dünya
Bakanlar yangın bölgesinde Çavuşoğlu açıkladı: Yeni uçaklar yarın geliyor

Bakanlar yangın bölgesinde! Çavuşoğlu açıkladı: Yeni uçaklar yarın geliyor

Son dakika haberi... Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Manavgat AFAD Koordinasyon Merkezi’nde orman yangınlarına ilişkin son gelişmeleri paylaştı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bugün 6 uçak, 2 İHA, 17 helikopter, 2 yönetim helikopteri, 1 insansız helikopter, 1858 araçla yangın söndürme çalışmalarının sürdüğünü duyurdu. Yarın Azerbaycan'dan bir uçakla 10 personel ve 40 itfaiye aracıyla 150 personelin Türkiye'ye geleceğini aktaran Çavuşoğlu, bir şirket tarafından İsrail'den kiralanan iki uçağın da yarın ülkemizde olacağını açıkladı.

4.08.2021Gündem
Talibanın Afganistandaki ilerlemesi hızlanıyor

Taliban'ın Afganistan'daki ilerlemesi hızlanıyor

Afganistan'da Taliban'ın yayılması hız kazandı. Ülkedeki 407 ilçenin 150'den fazlasını kontrolünde bulunduran Taliban, güneydeki bazı il merkezlerini el geçirmeye yöneldi.

3.08.2021Dünya
Son Dakika: TFF Başkanı Nihat Özdemirden Genel Kurulda yabancı kuralı, VAR ve seyirci açıklaması

Son Dakika: TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Genel Kurul'da yabancı kuralı, VAR ve seyirci açıklaması

Ankara’da düzenlenen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu başladı. TFF Başkanı Nihat Özdemir, genel kurulda açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

28.07.2021Futbol
Tokyo 2020 Haberleri: Türkmenistandan tarihi başarı İlk olimpiyat madalyası kadınlar 59 kilo halterden...

Tokyo 2020 Haberleri: Türkmenistan'dan tarihi başarı! İlk olimpiyat madalyası kadınlar 59 kilo halterden...

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın dördüncü gününde Türkmenistan, tarihinde ilk kez olimpiyat madalyası elde etti.

27.07.2021Tokyo2020
ABD: Talibana karşı savaşan Afgan güçlere hava desteğini sürdüreceğiz

ABD: Taliban'a karşı savaşan Afgan güçlere hava desteğini sürdüreceğiz

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, Afganistan'da Taliban güçlerine karşı savaşan orduya hava desteği vermeye devam edeceklerini açıkladı.

26.07.2021Dünya
AB’nin gözü Afgan akınında

AB’nin gözü Afgan akınında

ABD’nin Afganistan’dan çekilme kararının ardından ülkeden Batı yönlü çok sayıda mülteci çıkışı olması Avrupa Birliği (AB) tarafından yakından ve endişeyle izleniyor.

24.07.2021Dünya
2021’in ilk altı ayında 357 milyon dolarlık tütün ihracatı gerçekleştirildi

2021’in ilk altı ayında 357 milyon dolarlık tütün ihracatı gerçekleştirildi

Ege Tütün İhracatçıları Birliği kayıtlarına göre, 2021 yılının ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16’lık azalışla 357 milyon dolarlık yaprak tütün ve tütün mamulleri ihracatı gerçekleştirildi. Söz konusu ihracatın 108 milyon dolarını yaprak tütün, 249 milyon dolarını ise tütün mamulleri oluşturdu. Hem yaprak tütünde hem tütün mamullerinin ihracatında düşüş yaşandığı belirtildi.

22.07.2021Ekonomi
Atakan isminin anlamı nedir Atakan ne demek Atakan adının özellikleri, analizi ve kökeni

Atakan isminin anlamı nedir? Atakan ne demek? Atakan adının özellikleri, analizi ve kökeni

Ülkemizde erkek çocuklarına verilen Atakan ismi Ata ve Kan kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Bu isim Uygur Kağanlığı ve Göktürklerden beri kullanılmaktadır. Atakan isminin anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın transfer merkezi İstanbul

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın başlamasına kısa bir süre kalırken, farklı ülkelerden sporcular kafilelerle Japonya'ya İstanbul aktarmalı uçakla gelmeye devam ediyor.

18.07.2021Tokyo2020
Gasp dehşeti

Gasp dehşeti

İSTANBUL Aksaray’da önceki gün yaşanan bir gasp girişimi adeta korku filmlerini andırıyordu.

17.07.2021Gündem
Çağatay İsminin Anlamı Nedir Çağatay Ne Demek Çağatay Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Çağatay İsminin Anlamı Nedir? Çağatay Ne Demek? Çağatay Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Çağatay ismi, Cengiz Han'ın oğlu Çağatay Han'dan gelmektedir. 1183 - 1242 yılları arasında yaşamış olan Çağatay Han, babası ve kardeşleriyle birçok sefere katılmış ve Moğol İmparatorluğunun sınırlarını genişletmesinde önemli rol oynamıştır. Çağatay isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Rusya Afganistan Özel Temsilcisi Kabulov: Amacımız çatışmaların yayılmasını önlemek

Rusya Afganistan Özel Temsilcisi Kabulov: Amacımız çatışmaların yayılmasını önlemek

Rusya lideri Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov, “Rusya olarak temel amacımız Afganistan’daki iç çatışmaların Orta Asya bölgesine yayılmasını önlemek” dedi.

15.07.2021Dünya
Aykut İsminin Anlamı Nedir Aykut Ne Demek Aykut Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Aykut İsminin Anlamı Nedir? Aykut Ne Demek? Aykut Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Birinci yüzyıldan beri kullanılmakta olan Aykut ismi, Ay ve kut kelimelerinden oluşan birleşik bir isimdir. Ay, dünyanın doğal uydusu anlamına gelirken, kut da şans, baht açıklığı ve uğur demektir. Sözlük anlamı kutlu ay olan Aykut, Türkmenistan ve Tacikistan gibi ülkelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Aykut isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

CNN yayınladı: Taliban’dan Afgan askerlerine infaz

CNN yayınladı: Taliban’dan Afgan askerlerine infaz

Amerikan CNN kanalı, Taliban’ın en az bir düzine silahsız Afgan askerini infaz ettiğini gösteren bir video yayınladı.

14.07.2021Dünya
Son dakika: FETÖcü Orhan İnandının ifadesine ulaşıldı Flaş detaylar: Her şeyi anlattı

Son dakika: FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesine ulaşıldı! Flaş detaylar: Her şeyi anlattı

Son dakika haberine göre Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) operasyonuyla Kırgızistan'dan Türkiye'ye getirilerek tutuklanan, FETÖ/PDY'nin 'Orta Asya sorumlusu' Orhan İnandı, 15 Temmuz darbe girişimini televizyondan öğrendiğini söyledi. İnandı, örgütün 'yurt dışı sorumlusu' Ali Ursavaş'ın, darbe girişiminden 3-5 gün sonra gözaltıların hukuksuz olduğu yönünde kendisine mesaj gönderdiğini belirterek, "Bu mesajı alt tabanımıza duyurmamızı, ne kadar fazla kişiye ulaşırsa cemaatin geleceği için iyi olacağını söyledi. Ben de mesajları tabanımızda benim sorumluluğumda olan arkadaşlarla paylaşarak mesajların yayılması yönünde talimat verdim" dedi.

13.07.2021Gündem
Türk bilim adamları, 6 ülkede 60 yeni tür bakteri keşfetti

Türk bilim adamları, 6 ülkede 60 yeni tür bakteri keşfetti

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevzat Şahin ve ekibi, 60 yeni tür bakteri keşfetti. 6 ülkede 2 yıllık çalışma sonucu bulunan yeni türlerin isimlendirilip tanımlandıktan sonra literatüre girmesi bekleniyor.

13.07.2021Haber
Türk bilim insanları 60 yeni tür bakteri keşfetti

Türk bilim insanları 60 yeni tür bakteri keşfetti!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevzat Şahin ve ekibi, 60 yeni tür bakteri keşfetti. 6 ülkede 2 yıllık çalışma sonucu bulunan yeni türlerin isimlendirilip tanımlandıktan sonra literatüre girmesi bekleniyor.

13.07.2021Gündem
Taliban ilerliyor Kabil zorlanıyor

Taliban ilerliyor Kabil zorlanıyor

Afganistan’da aşırıcı Taliban’ın saldırıları şiddetlendi. Örgüt, dün ilk kez bir vilayet merkezine taarruz etti. Militanlar, polis ve istihbarat binalarını ele geçirse de birkaç saat sonra püskürtüldüler.

8.07.2021Dünya
Afganistanda Badgis vilayetinin tüm ilçeleri Talibanın kontrolüne geçti

Afganistan'da Badgis vilayetinin tüm ilçeleri Taliban'ın kontrolüne geçti

Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar vilayet merkezinde yoğunlaştı.

7.07.2021Dünya
Avcılarda selfie meraklısı iki şüpheliden biri yakalandı

Avcılar'da selfie meraklısı iki şüpheliden biri yakalandı

İstanbul Avcılar'da girdikleri telefon mağasında işyeri sahibini oyalayarak üç cep telefonu çalan ve biri deneme bahanesi ile eline aldığı telefon ile selfie yapan iki şüpheliden biri yakalandı, kimliği tespit edilen arkadaşının da yakalanabilmesi için çalışma başlatıldı.

7.07.2021Haber
Selfie meraklısı hırsızlar Biri yakalandı, diğeri aranıyor

'Selfie' meraklısı hırsızlar! Biri yakalandı, diğeri aranıyor

İstanbul Avcılar'da girdikleri telefon mağasında işyeri sahibini oyalayarak üç cep telefonu çalan ve biri deneme bahanesi ile eline aldığı telefon ile selfie yapan iki şüpheliden biri yakalandı, kimliği tespit edilen şüphelinin de yakalanabilmesi için çalışma başlatıldı.

7.07.2021Gündem
FETÖcü Orhan İnandı hakkında detaylar belli oldu

FETÖ'cü Orhan İnandı hakkında detaylar belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam FETÖ/PDY'nin 'Orta Asya genel sorumlusu' Orhan İnandı'nın yakalanarak Türkiye'ye getirildiğini duyurdu. Orhan İnandı'nın, sık sık örgüt elebaşı Fetullah Gülen'i ziyaret ettiği ve Orta Asya'da Türkiye aleyhine faaliyet yürüttüğü belirlendi.

6.07.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu FETÖcü Orhan İnandı hakkında detaylar belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! FETÖ'cü Orhan İnandı hakkında detaylar belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam FETÖ/PDY'nin 'Orta Asya genel sorumlusu' Orhan İnandı'nın yakalanarak Türkiye'ye getirildiğini duyurdu. Orhan İnandı'nın, sık sık örgüt elebaşı Fetullah Gülen'i ziyaret ettiği ve Orta Asya'da Türkiye aleyhine faaliyet yürüttüğü belirlendi.

6.07.2021Gündem
Hazar Denizi’nde korkunç patlama Hazar Denizi nerede, hangi ülkelere kıyısı var

Hazar Denizi’nde korkunç patlama! Hazar Denizi nerede, hangi ülkelere kıyısı var?

Hazar Denizi'nin Azerbaycan'ın başkenti Bakü kıyılarına yakın kısmında patlama meydana geldi. Metrelerce yükselen alevler gecenin karanlığında korku yarattı. Patlamanın sebebi ve yeriyle ilgili resmi açıklama yapılmazken, Hazar Denizi’nin nerede olduğu ve kıyıları olan ülkeler araştırılmaya başlandı. Peki, dehşete düşüren patlamanın meydana geldiği Hazar Denizi nerede? İşte, Hazar Denizi’ne kıyısı olan ülkeler…

5.07.2021Gündem
Türk Konseyi İstanbul Zirvesine Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov da katılacak

Türk Konseyi İstanbul Zirvesi'ne Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov da katılacak

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Kasım 2021'de İstanbul'da yapılması planlanan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) 8. Zirvesi'ne katılacağını teyit etti.

1.07.2021Dünya
Son dakika: Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile görüştü

Son dakika: Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile telefonda görüştü. Görüşmede ikili ilişkileri geliştirecek hususlar ve bölgesel konular ele alındı.

29.06.2021Gündem
Başı kesilmiş 3 köpek bulunmuştu... Flaş gelişme yaşandı

Başı kesilmiş 3 köpek bulunmuştu... Flaş gelişme yaşandı!

İzmir’in Çeşme ilçesinde, mahalleli tarafından beslenen 3 yavru köpeğin başları kesilmiş olarak ölü bulunmasıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Köpekleri cansız halde bulduklarını söyleyen Türkmenistan uyruklu 2 kişi, çalışma izinleri olmadığı için İl Göç İdaresi’ne teslim edildi.

27.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Afganistan’dan ayrılan bir çocuk

Halk arasında değer gören, döneminin en önemli bilginlerindendi... Hatta bilginlerin sultanı, yani “sultanü’l-ulema” olarak anılırdı...

20.08.2021

2’nci Taliban dönemi mi geliyor

ABD ve NATO ülkelerinin Afganistan’dan çekilmesi sonrasında dengeler hızla aşırıcı Taliban lehine değişmeye başladı.

13.08.2021

Kirpiklerimizin arasında...

Bir bayram daha kirpiklerimizin arasından geçip gitti...

24.07.2021

FETÖ imamı İnandı, Kırgızistan’a ‘YERELLEŞME’ taktiğini anlattı

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından Kırgızistan’dan getirilen Fetullahçı Terör Örgütü’nün Orta Asya İmamı Orhan İnandı Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nda verdiği ifadede, örgütün yurtdışı yapılanmasını isim isim anlattı.

14.07.2021

Türkiye’yi nasıl bir Afganistan bekliyor

İlk sözü baştan yazıyorum: “Şu kaderin cilvesine bakın ki... Taliban’ı Sovyetler’e karşı örgütleyip silahlandıran ABD, şimdi Rusya’nın Taliban’ı destekleyip silahlandırdığını söylüyor...”

12.07.2021

Caparov’un ‘hediyesi’ paket servisi yapılmış

Kırgızistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, 9-11 Haziran tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bazı anlaşmalar imzalamış, her iki ülke için çok büyük tehlike olan FETÖ’ye karşı ortak mücadele kararı aldıklarını açıklamıştı.

7.07.2021