EKSTRA
MENÜ

Türkiye'nin Çatısı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 31 haberi bulunmuştur.

Türkiye'nin Çatısı Haberleri

Türkiyenin çatısı eriyor

'Türkiye'nin çatısı' eriyor

'Türkiye'nin çatısı' olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'nın şapka buzulları, sıcakların etkisiyle eriyor. Dağın eteklerindeki bazı köyler, özellikle aşırı sıcaklarda buzulların erimesi ile sele maruz kalıyor. Erzurum Alpin Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Tekin, "Ağrı Dağı'ndaki ciddi değişim, gerçekten korkutucu boyutta çünkü inanılmaz hızlı bir şekilde buzullar eriyor" dedi.

17.09.2021Haber
Türkiyenin çatısına kar yağdı

"Türkiye'nin çatısı"na kar yağdı

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın zirvesinde kara dönüştü. Yöre halkı, Ağrı Dağı'na kar yağmasının ardından kış mevsimi için hazırlık yapıyor.

21.08.2021Haber
Türkiyenin çatısı beyaza büründü

"Türkiye'nin çatısı" beyaza büründü

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın zirvesinde kara dönüştü.

21.08.2021Gündem

'Türkiye'nin Çatısı'na tırmanan dağcıların yükünü katırlar sırtlıyor

Dağcılık alanında önemli dağlar arasında yer alan ve "Türkiye'nin çatısı" olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'na tırmanan sporcuların en büyük yardımcıları, yüklerini taşıyan katırlar ve sahipleri oluyor.

5.10.2020Seyahat
Ukraynalı kadın dağcılar, Türkiyenin çatısı Ağrı Dağında böyle poz verdiler

Ukraynalı kadın dağcılar, Türkiye'nin çatısı Ağrı Dağı'nda böyle poz verdiler

Türkiye'nin çatısı olarak bilinen Ağrı Dağı, her mevsim yerli ve yabancı dağcıların ilgisini çekiyor. Ağrı ile Iğdır il sınırlarında yer alan Ağrı Dağı'na 20 kişilik bir grupla gelen Ukraynalı kadın dağcılar, bikini ve mayoları ile poz verdi.

21.09.2020Seyahat
Türkiyenin çatısı kutup ve çöl iklimini birlikte yaşıyor

Türkiye'nin çatısı" kutup ve çöl iklimini birlikte yaşıyor

Yurdun en yüksek rakımlı noktası olması sebebiyle "Türkiye'nin çatısı" olarak bilinen Ağrı Dağı'nda neredeyse çöl ve kutup iklimi aynı anda yaşanıyor. Şu sıralar dağın eteklerinde çöl iklimi yaşanırken, her bin metrede hava sıcaklığı değişerek ilkbahar ve sonbahar mevsimini andırıyor. Yurdun en yüksek noktası olan ve hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü Ağrı Dağı'nın zirvesinde ise ağustos ayında kış mevsimi yaşanıyor.

13.08.2020Seyahat
Ağrı Dağında muhteşem görüntü

Ağrı Dağı'nda muhteşem görüntü

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan ve "Türkiye'nin çatısı" olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'nın zirvesini kaplayan bulutlar, güzel görüntüler oluşturdu.

24.02.2020Gündem
Türkiyenin çatısı beyaza büründü

'Türkiye'nin çatısı' beyaza büründü

Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı beyaza büründü. İşte detaylar...

8.11.2017Seyahat
Hisarcıklıoğlu: Bursaya teknoloji üssü kazandırıyoruz

Hisarcıklıoğlu: Bursa'ya teknoloji üssü kazandırıyoruz

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO); TOBB ve Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ı Bursa iş dünyası ile buluşturdu. TOGG'da Bursa sanayisine büyük işler düştüğünü belirten Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bursaya bir fabrikadan fazlasını inşa ediyoruz. Sadece bir üretim üssü değil, teknoloji üssü inşa ediyoruz." dedi. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş da Bursa'dan 30'un üzerinde iş ortaklarının olduğunu söyledi.

6.08.2021Ekonomi
Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan nazal aşı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'nazal aşı' açıklaması

Tüm dünyada koronavirüs (coronavirus) salgının önüne geçebilmek için aşı ve ilaç çalışmaları yapılıyor. Türkiye’de de devam eden çalışmalar arasında yer alan burundan sprey olarak uygulanan ilk ’intranazal’ yerli aşı hakkında bilgi veren Bakan Koca, "Mukozal immüniteyi sağlayan ve girişi önlediği için bulaşıcılığı da önleyen bir aşı olarak biliyoruz. Araştırma için GMP şartlarında üretim hazırlıkları yapıldı" dedi.

30.03.2021Gündem
Bakan Mustafa Varank: Sprey aşının yıl içinde kullanıma sunulmasını hedefliyoruz

Bakan Mustafa Varank: Sprey aşının yıl içinde kullanıma sunulmasını hedefliyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Çelikten 200 kat daha mukavemetli, bakırdan yüzlerce kat daha iletken bir o kadar esnek ve hafif bir malzeme olan grafeni seri üreten 10 ülkeden biri artık Türkiye" dedi. Yerli aşı çalışmalarına ilişkin olarak da Bakan Varank, Nisan ayında insan üzerinde denemelere başlanacağını belirtti.

30.03.2021Ekonomi
Hem aşı hem de sanayi alanında büyük gelişme Bakan Varanktan iki müjde geldi

Hem aşı hem de sanayi alanında büyük gelişme! Bakan Varank'tan iki müjde geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Çelikten 200 kat daha mukavemetli, bakırdan yüzlerce kat daha iletken bir o kadar esnek ve hafif bir malzeme olan grafeni seri üreten 10 ülkeden biri artık Türkiye" dedi. Yerli aşı çalışmalarına ilişkin olarak da Bakan Varank, Nisan ayında insan üzerinde denemelere başlanacağını belirtti.

30.03.2021Ekonomi
Milangaz artık OYAK bünyesinde

Milangaz artık OYAK bünyesinde

TOTAL ve M Oil markalarını birleştiren OYAK, stratejik bir hamle ile Milangazı da bünyesine kattı.

25.08.2020Ekonomi
Akıncıya tepki: Siyah çelenk bırakıldı

Akıncı'ya tepki: Siyah çelenk bırakıldı

Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Mücahitler Derneği ve Ulusal Halk Hareketi (UHH) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın 1974 Barış Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarını protesto etti. TMT Mücahitler Derneği ile UHH üyeleri Cumhurbaşkanlığı’na siyah çelenk koydu.

14.10.2019Dünya
Sabiha Gökçene ABDden iki ödül

Sabiha Gökçen'e ABD'den iki ödül

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, İstanbul Zihinsel Engelli Çocuklar Vakfı (İZEV) ile Hayat ve Biz çatısı altında hayata geçirdiği Hayvanlar ve Biz projesiyle aldığı ödüllere yenilerini ekledi. Dünyanın tek bağımsız ödül organizasyonu olan Mercury Excellence Awards tarafından Hayvanlar ve Biz projesi iki ödüle layık görüldü.

21.02.2019Ekonomi
Araplar gayrimenkulde rotayı Türkiye’ye çevirdi

Araplar gayrimenkulde rotayı Türkiye’ye çevirdi

Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) ve TurabExpo tarafından İstanbul’da düzenlenecek Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı, 19 Arap ülkesinden bin 500 yatırımcıyı Türkiyedeki konut üreticileriyle buluşturacak.

5.11.2018Ekonomi
‘Başarımızda genlerimizdeki ‘Osmanlı’nın büyük etkisi var’

‘Başarımızda genlerimizdeki ‘Osmanlı’nın büyük etkisi var’

Ünlü İtalyan markası Fendi’nin efsane başkanı Anna Fendi, “Farklı kültürlere dokunmaktan çok hoşlanıyorum. Moda ve marka olmak da bunu gerektiriyor. Babam, Osmanlı kökenli olduğumuzu söylerdi. Ben de başarımızda damarlarımızdaki Osmanlı kanının çok etkisi olduğuna inanıyorum” dedi.

7.01.2016Ekonomi
#PaylaşmaHürriyeti - Siz yazın biz yayınlayalım

#PaylaşmaHürriyeti - Siz yazın biz yayınlayalım

Dünya Türkiye’deki Twitter yasağını, ifade özgürlüğüne düşen gölgeyi konuşurken Hürriyet Dünyası size yeni bir pencere açıyor.

21.03.2014Teknoloji
CHPli Öğütten Arınça Kürtçe cevap

CHP'li Öğüt'ten Arınç'a Kürtçe cevap

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, seçim bölgesindeki Kürt köylerini gezerek Genel Başkanı Deniz Baykal’ın 1989 yılında SHP’nin Genel Sekteri iken hazırladığı kürt programını anlattı.

8.09.2009Gündem
CHPden Mardinde Süryani aday

CHP'den Mardin'de Süryani aday

CHP, Süryanilerin yoğun olarak yaşadığı Mardin’de ilk kez Süryani vatandaş Gebro Tokgöz'ü aday gösterdi.

5.06.2007Gündem
Kriz müteahhitlerine iş yok

Kriz müteahhitlerine iş yok

Başbakan Erdoğan, Van Cumhuriyet Savcısı'nın iddianamesi ve Meclis Araştırma Komisyonu tartışmalarıyla ilgili olarak, ana muhalefet partisini silahlı kuvvetler üzerinden siyaset yapmakla suçladı. Erdoğan, "Muhalefeti tartışmalarda tutarlı olmaya davet ediyorum. Siyasi krizlerden medet uman hiçbir siyasinin başarı şansı yoktur. Türkiye kriz müteahhitlerinin şantiyesi değildir. Demokrasiye, sivilleşmeye saygısı olan, bunun neticesine katlanmak zorundadır" dedi.

11.03.2006Gündem
Mynet, mobil pazara iddialı giriyor

Mynet, mobil pazara iddialı giriyor

Mynet, Türkiye’nin ilk mobil oyun stüdyosu “funpac” ve mobil oyun servisi “cepso”yu satın aldı. Türkiye’de ve dünyada büyük bir hızla gelişen mobil teknoloji sektöründeki yönelimleri yakalama başarısını, kullanıcıları cezbeden ürünlerle birleştiren “funpac”, 30’dan fazla ülkeye yaptığı satışlarla mobil oyun pazarında en geniş ihracat ağına sahip firma konumunda.

18.10.2005Gündem
Erdoğan: Başarmaya mecburuz

Erdoğan: Başarmaya mecburuz

AKP'nin ilk Meclis grubunda konuşan Recep Tayyip Erdoğan milletvekillerinden iş takipçisi olmamaları, Meclis'te devamlılığı sağlamaları ve bakanlardan taleplerini yazılı yapmalarını istedi. Başarılı olmaya mahkum olduklarını ifade eden Erdoğan, çalışma tempolarına uymayan bürokrasinin de bedel ödeyeceğini söyledi.

19.11.2002Gündem

Yazar Sonuçları

’Fahri’, gözünün ’feri’ne göre ceza yazamaz

"SAYIN Bayer bu müstesna köşenize bu konuyu taşımanızdan çok memnun olduğumu ifade edeyim. Ben de fahri madurlarındanım. Gece 23.30 da yazılmış ceza tutanağı aldım. Çay Yolu’nda oturuyorum. Kırmızı ışık ihlali yapmışım.. Tutanakta sadece araç plaka bölümü dolu diğer bölümler boş (renk model v.s.)...

5.11.2007