EKSTRA
MENÜ

Türkiye Taşkömürü Kurumu

Türkiye Taşkömürü Kurumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Taşkömürü Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.631 Türkiye Taşkömürü Kurumu haberi bulunmuştur.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Haberleri

Kambiyo rejimini serbestleştirecek düzenleme yolda

Kambiyo rejimini serbestleştirecek düzenleme yolda

Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında Kanunda değişiklikler öngören düzenleme ile idari para cezaları güncellenirken, yetkisiz döviz bürolarına daha ağır yaptırımlar öngörülüyor.

16.05.2018Ekonomi
Çalışana “yüksek gerilim” ücreti

Çalışana “yüksek gerilim” ücreti

KAMU Denetçiliği Kurumu (KDK), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na 2019 yılında yapılacak toplu sözleşme görüşmelerinde yüksek gerilim altında çalışıp fark alamayan kamu görevlilerine ilave ücret ödenmesini tavsiye etti.

2.05.2018Ekonomi
Ahırda dans eden çift sosyal medyada fenomen oldu

Ahırda dans eden çift sosyal medyada fenomen oldu

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde eşiyle büyükbaş hayvanların arasında şarkı söyleyip dans eden maden işçisi sosyal medyada fenomen oldu.

29.03.2018Gündem
Ahırda dans eden çift sosyal medyada fenomen oldu

Ahırda dans eden çift sosyal medyada fenomen oldu

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde emekli maden işçisi Namık Kazdondu, ahırda eşi Hatice Kazdondu ile dans ederken çekilen görüntüsü sosyal medyada fenomen oldu.Türkiye Taşkömürü Kurumu?nda (TTK) maden işçisi Namık Kazdondu, eşi Hatice Kazdondu ile birlikte ahırda ineklerin arasında şarkı söyleyerek dans ederken, videosunu çeken bir yakını sosyal medya hesabından paylaştı. Video kısa sürede yayılarak birçok kez paylaşıldı. Videoyu izleyenler çiftin birbirine duyduğu aşk ve sevgi için övgü dolu yorumlarda bulundu. Namık Kazdondu, videoyu izleyenlerden güzel tepkiler aldıklarını söyleyerek, Eşimle birlikte sabah erken kalkmıştık. Ahırda hayvanlarımıza baktık. O gün neşeli bir günümdü. Hem şarkı söyledim hem de eşimle ahırda dans ettim. Eşimi seviyorum. Daha sonra bu görüntüler Dünya Kadınlar Günü'nde bir arkadaşım tarafından sosyal medyada paylaşılmış. Çok izlendi, biz böyle bir şey düşünmemiştik ama mutlu olduk. Eşime aşığım dedi.

28.03.2018Eğlence
TTK Başkanı Durmuş: Çocuklarınızı kategorize etmeyin

TTK Başkanı Durmuş: Çocuklarınızı kategorize etmeyin

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, 6'ncısı düzenlenen Zeka ve Yetenek Eğitim Buluşmalarına katıldı. Toplantıda konuşan Durmuş, velilere uyarılarda bulunarak, "Öğrencileri sınıflandırmak için zekayı kullanılabilir bir parametre olarak görmüyoruz. Çocuğum biricik değil mi? Biz o biricikliği kategorize etmeye çalışıyoruz. Ne diyoruz? 'Benim çocuğum 98 zeka puanlı'. Yok böyle bir şey. Kategorize etmeyin" dedi.

24.03.2018Eğitim
Kaçak maden ocağında gazdan zehirlenen 2 işçi öldü

Kaçak maden ocağında gazdan zehirlenen 2 işçi öldü

ZONGULDAK’ın Kozlu ilçesinde, kaçak maden ocağında karbondioksit gazından zehirlenen 2 işçi hayatını kaybetti.

27.02.2018Gündem
Kuyu yeniden doğalı 1 yıl oldu

Kuyu yeniden doğalı 1 yıl oldu

Bir yıl önce, 11 gün boyunca hapsolduğu karanlıkta onu ölüme bırakmamak için ter döken iyi kalpli insanların sesine kulak kabartan, içeriye uzatılan mamalarla kuyruğu dik tutan Kuyu'nun "ilk" doğum günü, onu kurtarana kadar cepheyi terketmeyen insanlarla göz göze geldiği an ve sevinç çığlıklarıyla belleklere kazındı. Türk insanın sevgi, merhamet ve azminin simgesi haline gelen Kuyu, HAÇİKO gözetiminde ikinci hayatının tadını çıkarıyor.

14.02.2018Gündem
Ders kitaplarına ‘kör hakem’: 1522 kitapta 32 bin 900 hata

Ders kitaplarına ‘kör hakem’: 1522 kitapta 32 bin 900 hata

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni müfredatla hazırlanacak ders kitaplarını, 15 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında kabul edecek.

6.02.2018Eğitim
Müfredatta devrim yapamadık

'Müfredatta devrim yapamadık'

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı Alpaslan Durmuş, müfredatla ilgili “Şu anda bazı şeylerde devrim yapamadığımızı kabul etmek lazım. Müfredatta yüzde 20 ile yüzde 60 arasında sadeleştirme var” dedi. Bir grup gazeteciyle bir araya gelen Durmuş, özetle şunları söyledi:

23.01.2018Eğitim
‘Hibrit insan’a doğru

‘Hibrit insan’a doğru

Hibrit, bugün hayatımızın her alanında karşımıza sıklıkla çıkan bir kavram. Kelime anlamı “melez” olan bu kavram, farklılıkları bir araya getirip güçlü bir sinerji yaratıyor olmasıyla dikkatleri üzerinde topluyor.

15.01.2018Eğitim
Sigara düşmanı Orhan Kurala termik santral tepkisi

Sigara düşmanı Orhan Kural'a termik santral tepkisi

BARTIN Platformu, ünlü oyuncu Cem Yılmaz’ın filmindeki sigara sahneleri nedeniyle dava açan Prof. Dr. Orhan Kural’a, Amasra’da termik santral kuracak şirket ile ilgili davada bilirkişi olarak görev yaptığını, şirket lehine sonuçlanan davada imzası bulunduğunu belirterek, "Sigaranın dumanına savaş açan profesörün, milyonlarca ton duman çıkaracak termik santralı hayata geçirmek için yaptığı bu eylemler bir utanç vesilesi olmaktan öte, idari ve hukuksal olarak karşılığını bulması gereken fiillerdir" diye tepki gösterdi.

11.01.2018Gündem
Madencileri taşıyan servis devrildi: 19 yaralı

Madencileri taşıyan servis devrildi: 19 yaralı

ZONGULDAK’ta maden işçilerini taşıyan minibüsün kontrolden çıkarak şarampole devrilmesi sonucu 19 kişi yaralandı.

5.01.2018Gündem
Galatasaraydan Rıdvan Dilmen açıklaması

Galatasaray'dan Rıdvan Dilmen açıklaması

Galatasaray, "Hani beni mahkemeye veriyorlardı" diyen Rıdvan Dilmen hakkında 4 Kasım'da canlı yayında sarf ettiği sözlerden dolayı dava açtığını duyurdu.

13.12.2017Futbol
Maden ocağında göçük Acı haber geldi

Maden ocağında göçük! Acı haber geldi

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait maden ocağında meydana gelen göçükte bir işçi yaşamını yitirdi.

13.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kuyu’nun hikayesi film oluyor

Bir sürpriz proje beni geçen yıl Şubat ayının 15’inin sabahının 05.50 sularına, Beykoz sırtlarında o kuyunun başına geri götürdü.

10.01.2018