EKSTRA
MENÜ

Türkiye Taşkömürü Kurumu

Türkiye Taşkömürü Kurumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Taşkömürü Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.633 Türkiye Taşkömürü Kurumu haberi bulunmuştur.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Haberleri

THK ile kiracısı arasında dolar anlaşmazlığı

THK ile kiracısı arasında dolar anlaşmazlığı

Türk Hava Kurumu'nun (THK), Laleli'de otel olarak işletilen tesisine ait kira bedelinin, daha önce imzalanan sözleşme gereği dolar bazında, faiziyle birlikte ödenmesi için gönderdiği ihtarnameye cevap veren işletme avukatı, 13 Eylül tarihli 85 nolu Cumhurbaşkanlığı kararını referans gösterip, kira bedelinin Türk Lirası olarak istenmesi ve kira sözleşmesindeki tüm hükümlerin yeni duruma uyarlanması ihtarında bulundu. THK Genel Sekreteri Kaya ise "Kiracılar şirket ismini değiştirdi ve yeni şirketler kurdular. Geçmişe yönelik birikmiş borçları var. Türk Ticaret Kanunu (TTK) gereği isim değişikliğini 3 ay içinde bildirmeleri ve şirketin sahibi aynı kişi olduğu için isim değişse de THK'nın alacağının ödenmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

21.09.2018Ekonomi
TTKden ruhsatlı maden sahası ihalesi

TTK'den ruhsatlı maden sahası ihalesi

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından (TTK) ruhsatlı bir maden sahası, işletme hakkı devri yöntemiyle ihaleye çıkarıldı.

17.09.2018Ekonomi
İlk sondaj 1-2 ay içerisinde Akdenizde olacak

"İlk sondaj 1-2 ay içerisinde Akdeniz'de olacak"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TPAO'nun Fatih Gemisi çalışmalarına ilişkin, "Şu anda Türkiye Petrolleri o gemiyle ilgili son testlerini, hazırlıklarını yapıyor. Onlar bittikten sonra amacımız 1-2 ay içerisinde kış girmeden orada ilk sondaja başlamak. Kendi ekonomik bölgemiz içerisinde yer alacak. Antalya açıklarında planlanıyor. Ümitliyiz ama bunu biraz zaman gösterecek." dedi.

6.09.2018Ekonomi
Bakan Ziya Selçuk: Büyük çaplı öğretmen eğitimi projeleri başlatacağız

Bakan Ziya Selçuk: Büyük çaplı öğretmen eğitimi projeleri başlatacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2018-2019 eğitim öğretim yılı eylül dönemi mesleki çalışma programı kapsamında öğretmenlere hitap etti. Bakan Selçuk, “Öğretmenlerin daha iyi yetişmiş bireyler olarak sistemimize girmesini sağlamak için büyük çaplı öğretmen eğitimi projeleri başlatacağız” dedi.

3.09.2018Eğitim
Halil İnalcık kimdir Kitapları ve hayatı

Halil İnalcık kimdir? Kitapları ve hayatı

Halil İnalcık, Türk-Osmanlı tarihine sağladığı katkılarla dünyanın sayılı tarihçileri arasında yer almaktadır. Aslen Kırım Türkü olan Halil İnalcık, İstanbul'da dünyaya gelmiş ve 1924 yılında Ankara'ya yerleşmiştir. Ankara'da başladığı eğitim hayatına Sivas'ta devam eden İnalcık, lise tahsilini ise Balıkesir'de yapmıştır. 1936 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde başladığı Yeni Çağ Tarihi bölümü, onu dünyanın sayılı tarihçileri arasına taşıyan ilk adım olmuştur. İşte, hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenlerin araştırdığı Halil İnalcık kimdir sorusunun cevabı ve kitapları hakkında detaylı bilgiler

25.07.2018Gündem
Hürriyette yeni dönem

Hürriyet'te yeni dönem

Demirören Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Yıldırım Demirören atandı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Meltem Demirören Oktay atanırken, Tayfun Demirören de Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

17.07.2018Ekonomi
Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atama

Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atama

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Yıldırım Demirören atandı.

17.07.2018Ekonomi
İşte Emlak Konut GYOnun yeni genel müdürü

İşte Emlak Konut GYO'nun yeni genel müdürü

Emlak Konut GYO eski Genel Müdürü Murat Kurum'un bakan Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanması sonrası boşalan koltuğa, kurum bünyesinde yeni bir isim getirildi. Hakan Gedikli Emlak GYO'nun  yeni genel müdürü oldu.

16.07.2018Ekonomi
Eğitimi eleştiren bakan: Ziya Selçuk

Eğitimi eleştiren bakan: Ziya Selçuk

MEB'e uzun süredir yakından takip ettiğim Prof. Dr. Ziya Selçuk’un gelmesi, eğitim dünyasında memnuniyetle karşılandı.

13.07.2018Eğitim
İki maden işçisinin ölümünde bir gözaltı

İki maden işçisinin ölümünde bir gözaltı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, 2 işçinin öldüğü madende göçük olayına ilişkin, ocağı işlettiği iddia edilen 1 kişi gözaltına alındı. Bu arada olayın meydana geldiği maden ocağının bulunduğu sahanın, FETÖ soruşturması kapsamında örgüte finansal destek sağlandığı gerekçesiyle kapatıldığı bildirildi.

8.07.2018Gündem
Son dakika: Zonguldakta maden ocağında göçük: 2 işçi hayatını kaybetti

Son dakika: Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 2 işçi hayatını kaybetti

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde bir kömür ocağında meydana gelen göçükte iki işçi mahsur kaldı. Saatler süren çalışmalardan sonra 2 işçinin cesedine ulaşıldı.

7.07.2018Gündem
Dört ile milli eğitim müdürü atandı

Dört ile milli eğitim müdürü atandı

MEB bünyesinde yeni atamalar yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle TTK Kurul Üyeliği’ne üç yeni isim, dört ile de milli eğitim müdürü atandı.

23.06.2018Eğitim
2016 KPSSde ‘branş bazı sıralaması’ güncellendi

2016 KPSS'de ‘branş bazı sıralaması’ güncellendi 

ÖSYM, 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarını güncelledi.

23.06.2018Eğitim
7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

Zonguldak'ta akşam saatlerinde meydana gelen göçükte mahsur kalan 2 işçi bulundukları yerden sağ kurtarılarak yer üstüne çıkartıldı.

23.06.2018Gündem
Arkadaşlarını kurtarmak için dakikalarca kazdı, şoka girince...

Arkadaşlarını kurtarmak için dakikalarca kazdı, şoka girince...

Zonguldak’ta 2 maden işçisinin yaklaşık 6.5 saat sonra kurtarıldığı göçükten yaralı kurtulan maden işçisi Ferdi Oral, o anları İHA’ya anlattı.

23.06.2018Gündem
Maden ocağında göçük... 2 işçi için kurtarma çalışması başlatıldı

Maden ocağında göçük... 2 işçi için kurtarma çalışması başlatıldı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, kömür ocağında meydana gelen göçükte bir madenci yaralandı, göçük altındaki 2 işçiyi kurtarma çalışması başlatıldı.

22.06.2018Gündem
Yarım asrı deviren tavuk devi hacizlere karşı koruma talep etti

Yarım asrı deviren tavuk devi hacizlere karşı koruma talep etti

Keskinoğlu, geçici süreliğine konkordato başvurusunda bulundu. Şirket, ticari faaliyetlerini devam ettirebilmek için geçici süreliğine konkordato başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

12.06.2018Ekonomi
Sana prompterın dersini veririm

Sana 'prompter'ın dersini veririm

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır programında konuşmasını kesmesini kürsüdeki prompter arızasına bağlayanlara “Prompter’ı unutmuşum... Ben prompter’ı falan unutmadım. Prompter dersini veririm sana Bay Kemal, Bay Muharrem” diye seslendi. CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için “Kendini kral olacak sanıyor” diyen Erdoğan dün Sakarya ve Zonguldak mitinglerinde özetle şöyle konuştu:

5.06.2018Gündem
Erdoğan mesajı verdi: Sıra Kandil ve Sincarda

Erdoğan mesajı verdi: Sıra Kandil ve Sincar'da!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'ta maden işçileri ile yaptığı iftarın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan milli enerji ve maden politikasını oluşturduklarını belirterek "Enerji Bakanımla hep konuşurum biz ithali durduracağız. Niye ithali durduracağız diyoruz. Sebebi şu, bizim bütçemizde bir cari açık varsa bunun en önemli sebeplerinden birisi ithal enerjidir" dedi. Erdoğan iftar sonrası ziyaret ettiği Zonguldak Ereğli'de Türkiye'yi kim tehdit ederse üzerine gidileceğini belirterek "Şimdi sıra Kandil'de sıra Sincar'da" ifadelerini kullandı.

5.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Eğitimi eleştiren bakan: Ziya Selçuk

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) uzun süredir yakından takip ettiğim Prof. Dr. Ziya Selçuk’un gelmesi, eğitim dünyasında memnuniyetle karşılandı.

12.07.2018