EKSTRA
MENÜ

Türkiye Taşkömürü Kurumu

Türkiye Taşkömürü Kurumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Taşkömürü Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.631 Türkiye Taşkömürü Kurumu haberi bulunmuştur.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Haberleri

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 1000 personel alımı yapacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 1000 personel alımı yapacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. İlana göre, Zonguldak ilinden 700, Bartın ilinden 200 ve Karabük ilinden 100 olmak üzere toplam 1000 yeraltı ‘Pano-ayak üretim işçisi’ alınacak. Peki, TTK personel alımı için başvuru şartları neler?

6.02.2019Gündem
2018 KPSS Lisans Ön Lisans ve Ortaöğretim branş sıralamaları güncellendi ÖSYM duyurdu

2018 KPSS Lisans Ön Lisans ve Ortaöğretim branş sıralamaları güncellendi! ÖSYM duyurdu

2018 KPSS adaylarının branş sıralamaları güncellendi. 2018 KPSS'ye Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim düzeyinde katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellendi. ÖSYM tarafından yapılan duyurunun ardından adaylar yeni sıralamaları sorgulamaya başladı. İşte, konuya dair bilgiler...

18.01.2019Gündem
Dağıtımı yapılan kömür satılamayacak

Dağıtımı yapılan kömür satılamayacak

Bakanlar Kurulunun “muhtaç ailelere ısınma amaçlı kömür yardımı yapılmasına” ilişkin kararı dün Resmi Gazete’de yayımlandı.

31.12.2018Ekonomi
Bilirkişi heyetinden Booking.comu rahatlatan rapor

Bilirkişi heyetinden Booking.com'u rahatlatan rapor

Türkiye'deki faaliyetleri tedbiren durdurulan Booking.com'a Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) açtığı "Haksız rekabetin tespiti" davasına devam edildi. Mahkemenin talebi ile hazırlanan 20 Aralık tarihli 63 sayfalık rapor dava dosyasına girdi. 6 kişilik bilirkişi heyetinin hazırladığı rapora göre, Booking.com, seyahat acentası olmadığı için ruhsat alması gerekmiyor. Raporda, Hollanda merkezli Booking.com BV'ye bağlı şirket, oteller ile tatilciler arasında simsarlık hizmeti veriyor. Anılan raporun, mahkemenin verdiği tedbir kararı ile sitesi Türkiye'de erişime kapatılan Booking.com'un elini rahatladığı kaydediliyor.

26.12.2018Ekonomi
Bilirkişi raporu Booking.com u rahatlattı

Bilirkişi raporu Booking.com 'u rahatlattı

Türkiye'deki faaliyetleri tedbiren durdurulan Booking.com'a Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) açtığı "Haksız rekabetin tespiti" davasına devam edildi. Mahkemeye ulaşan bilirkişi raporunda, "Booking.com'un Türkiye'deki temsilciliğinin seyahat acentası olmadığı, Hollanda'daki Booking.com BV'nin ise yaptığı işin simsarlık olduğu, bunun için seyahat acentası ruhsatı almasının gerekli olmadığı" ifade edildi.

26.12.2018Ekonomi
Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) 1500 personel alımı yapılacak... Başvurular nasıl yapılacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) 1500 personel alımı yapılacak... Başvurular nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Kararı ile son yıllarda kurumdan ayrılan nitelikli personel açığının kapatılabilmesi için bin 500 pano ayak üretim işçisi istihdamı için TTK Yönetim Kuruluna yetki verildi. TTK personel alımına ilişkin takvim ile usul ve esasları belirlemeye Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkili olacak.

13.12.2018Gündem
Battlefield Vte ölüm güncellemesi geliyor

Battlefield V'te 'ölüm' güncellemesi geliyor!

Battlefield V'te hızlı ölüm sorununu çözecek güncelleme bugün yayınlanıyor.

13.12.2018Teknoloji
TTK yönetimine istihdam yetkisi

TTK yönetimine istihdam yetkisi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Yönetim Kurulu, bin 500 pano ayak üretim işçisi istihdamı için yetkilendirildi.

10.12.2018Ekonomi
Ders kitaplarına sızanları üslubundan tanıdı

Ders kitaplarına sızanları üslubundan tanıdı

MEB ders kitaplarının incelenmesinde ilk kez ‘yapay zekâ’ taramasına geçti. Türkiye’nin ilk yerli yazılım programının yapay zekâ özelliği, FETÖ’cü üslubu, argo kelimeleri, cinsiyetçi söylem, ırkçılık ve intihali kıskaca aldı. Yapay zekâ yeni müfredat için başvuran 993 taslak kitabın 100’den fazlasında ‘sakınca’ buldu, 12 kitap yasaklandı. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, yapay zekânın FETÖ’cü üslubu taradığını ve bu nedenle birçok yayınevinin ders kitabının reddedildiğini söyledi.

4.12.2018Gündem
Halil İnalcık kimdir Tarihçilerin Kutbu Halil İnalcık

Halil İnalcık kimdir? 'Tarihçilerin Kutbu Halil İnalcık'

Halil İnalcık, dünya tarihine çok önemli katkılar sağlayan tarih araştırmacıları arasında yer almaktadır. Türk-Osmanlı tarihi konusunda onlarca makale ve kitaba sahip olan Halil İnalcık, yaptığı araştırmalarla özellikle Osmanlı tarihine dair birçok detayı ortaya çıkarmıştır. Peki, Halil İnalcık kimdir? İşte, 2016 yılında hayata gözlerini yuman ünlü tarihçi hakkında bazı bilgiler

28.11.2018Gündem
Son dakika... Zonguldakta Maden ocağında patlama: 3 işçi mahsur kaldı

Son dakika... Zonguldak'ta Maden ocağında patlama: 3 işçi mahsur kaldı

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kilimli ilçesinde 2 işçinin yaralı kurtarıldığı maden ocağındaki patlamada mahsur kalan diğer 3 kişiye ilişkin, "Arkadaşlarımız havalandıracaklar ve işçileri alacaklar. İşçilere ulaşıldı, görüldü. Bize ifade edilen bu. Hayatlarından umudumuz yok." dedi.

21.11.2018Gündem
15 yaşındaki Ozanın kahreden ölümü

15 yaşındaki Ozan'ın kahreden ölümü

ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde 15 yaşındaki Ozan Çoban, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

31.10.2018Gündem
Adalet Bakanı açıkladı: Yeni bir taslak hazırladık…

Adalet Bakanı açıkladı: Yeni bir taslak hazırladık…

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, MHP’nin Meclis’e sunduğu af teklifi dışında bir taslak hazırladıklarını söyledi. Gül, “İhtiyaç ve zaruretler çerçevesinde toplumdaki hassasiyeti rencide etmeyecek, ceza adaletini sağlama anlamında çalışmamız var. Cumhurbaşkanımız'ın talimatıyla uygulamacılarla, akademisyenlerle teknik çalışma yapıyoruz” dedi.

29.10.2018Gündem
‘Direniriz şaşırtırız’

‘Direniriz şaşırtırız’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine’ye devredilmesi amacıyla MHP ile yasa teklifi hazırlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, “Anayasa, yasa ve ahlaka aykırı iştir” diye tepki gösterdi.

11.10.2018Gündem
Cari açığa karşı 7.5 milyarlık yerli kömür hamlesi

Cari açığa karşı 7.5 milyarlık yerli kömür hamlesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli kömür üretiminde yeni bir süreci başlattıklarını belirterek, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Türkiye Kömür İşletmeleri’ne (TKİ) ait 7 sahayı üretime açtıklarını bildirdi.

11.10.2018Ekonomi
Bakan açıkladı: Yılda 18.6 milyon ton ek üretim yapılacak

Bakan açıkladı: Yılda 18.6 milyon ton ek üretim yapılacak

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Türkiye Kömür İşletmeleri'nin (TKİ) maden alanlarında yılda 18.6 milyon ton ek üretim yapılacağını söyledi.

11.10.2018Ekonomi
KPSS 2018 lisans branş sıralaması ÖSYM tarafından açıklandı... Sıralamalar nasıl öğrenilir

KPSS 2018 lisans branş sıralaması ÖSYM tarafından açıklandı... Sıralamalar nasıl öğrenilir?

ÖSYM, 2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının erişime açıldığını duyurdu. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Peki, KPSS 2018 lisans bazında sıralamaları nasıl görüntülenir?

4.10.2018Gündem
Amasra’da 209 maden işçisi işten çıkarıldı

Amasra’da 209 maden işçisi işten çıkarıldı

Bartın’ın Amasra ilçesinde madencilik faaliyetlerini sürdüren Hattat Enerji ve Madencilik AŞ 209 kişiyi işten çıkardı.

22.09.2018Ekonomi
THK ile kiracısı arasında dolar anlaşmazlığı

THK ile kiracısı arasında dolar anlaşmazlığı

Türk Hava Kurumu'nun (THK), Laleli'de otel olarak işletilen tesisine ait kira bedelinin, daha önce imzalanan sözleşme gereği dolar bazında, faiziyle birlikte ödenmesi için gönderdiği ihtarnameye cevap veren işletme avukatı, 13 Eylül tarihli 85 nolu Cumhurbaşkanlığı kararını referans gösterip, kira bedelinin Türk Lirası olarak istenmesi ve kira sözleşmesindeki tüm hükümlerin yeni duruma uyarlanması ihtarında bulundu. THK Genel Sekreteri Kaya ise "Kiracılar şirket ismini değiştirdi ve yeni şirketler kurdular. Geçmişe yönelik birikmiş borçları var. Türk Ticaret Kanunu (TTK) gereği isim değişikliğini 3 ay içinde bildirmeleri ve şirketin sahibi aynı kişi olduğu için isim değişse de THK'nın alacağının ödenmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

21.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

KİT’siz kalkınma olmaz

KİT’ler (Kamu İktisadi Teşebbüsleri) istihdam, yatırım, fiyat istikrarı, teknoloji girdisi sağladıklarından yeniden açılmalıdır.

8.02.2019

Taşeron işçilere kadro müjdesi

Yeni yayımlanan kararname ile KİT’ler ve bağlı ortaklıklarında taşeron olarak çalışan işçilere de kadro yolu açıldı. Bu imkândan 43 binden fazla işçi yararlanacak. İki yıl kesintisiz çalışanlar ile yapılacak sınavda başarılı olanlar kadroya geçebilecek.

23.10.2018