EKSTRA
MENÜ

Türkiye Taşkömürü Kurumu

Türkiye Taşkömürü Kurumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Taşkömürü Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.631 Türkiye Taşkömürü Kurumu haberi bulunmuştur.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Haberleri

4 yıl önce büyük sevinç yaşamıştı, bu kez yıkıldı...

4 yıl önce büyük sevinç yaşamıştı, bu kez yıkıldı...

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi Gelik Beldesi’nde önceki akşam özel kömür ocağında meydana gelen göçükte maden işçisi 41 yaşındaki Mustafa Sarı öldü, 1 işçi yaralandı. Sarı’nın, 7 Ocak 2013’te Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında 8 işçinin öldüğü metan gazı püskürtmesinden yaralı kurtulduğu ortaya çıktı. O zaman ocak önünde "Babam nerede?" diyerek ağlarken babasının yaralı çıkarılmasıyla büyük sevinç yaşayan Doğukan Sarı, şimdi morg önünde otopsi işlemlerinin bitmesini beklerken büyük üzüntü yaşadı.Önceki akşam saat 21.00 sıralarında Dağbaca mevkisindeki özel kömür ocağında yerin 140 metre altında üretim sırasında tavan çökmesi sonucu göçük meydana geldi. Göçükte mahsur kalan işçilerden 36 yaşındaki Rıdvan Okumuş yaralı kurtarılırken, Mustafa Sarı’nın 9.5 saat sonra cansız bedenine ulaşıldı. Evli ve 2 çocuk babası Mustafa Sarı’nın cesedi, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

23.11.2016Haber
4 yıl önce büyük sevinç yaşamıştı, bu kez yıkıldı...

4 yıl önce büyük sevinç yaşamıştı, bu kez yıkıldı...

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi Gelik Beldesi’nde önceki akşam özel kömür ocağında meydana gelen göçükte maden işçisi 41 yaşındaki Mustafa Sarı öldü, 1 işçi yaralandı. Sarı’nın, 7 Ocak 2013’te Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında 8 işçinin öldüğü metan gazı püskürtmesinden yaralı kurtulduğu ortaya çıktı. O zaman ocak önünde "Babam nerede?" diyerek ağlarken babasının yaralı çıkarılmasıyla büyük sevinç yaşayan Doğukan Sarı, şimdi morg önünde otopsi işlemlerinin bitmesini beklerken büyük üzüntü yaşadı.

22.11.2016Gündem
Zonguldak’ta özel maden ocağında göçük: 1 işçi mahsur

Zonguldak’ta özel maden ocağında göçük: 1 işçi mahsur

ZONGULDAK’ın Kilimli İlçesi Gelik Beldesi’nde özel maden ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi yaralandı, 1 işçi mahsur kaldı.

21.11.2016Gündem
Türkiye’den KPSS manzaraları

Türkiye’den KPSS manzaraları

Yaklaşık 3.5 milyon adayın başvurduğu, Türkiye’nin en büyük sınavlarından olan KPSS Ortaöğretim oturumu sona erdi. Adaylar, sınav öncesinde didik didik arandı. Sınava gireceği okulu şaşıran adaylar olduğu gibi trafik yoğunluğundan geç kalanlar sınava alınmadı. Kimliğiyle ilgili sıkıntı yaşayan bazı kişilerin yardımına ise sınav nedeniyle açık olan nüfus müdürlükleri yetişti.

20.11.2016Eğitim
Eşini tabanca ile yaralayan kadın: 5 yıl fiziksel ve cinsel şiddet gördüm

Eşini tabanca ile yaralayan kadın: 5 yıl fiziksel ve cinsel şiddet gördüm

ZONGULDAK’ta, boşanma aşamasında olduğu eşi Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri 51 yaşındaki Hakkı A.’yı tabanca ile vurarak yaralayan 45 yaşındaki Hülya A., kendisine fiziksel ve cinsel şiddet uyguladığını ileri sürdüğü eşinden şikayetçi oldu. Tedavisinden sonra gözaltına alınan Hakkı A., eşi gibi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

30.09.2016Gündem
Denizin altında 40 milyon ton kömür çıkarılmayı bekliyor

Denizin altında 40 milyon ton kömür çıkarılmayı bekliyor

ZONGULDAK’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında denizin altında kömür üretimi yapılıyor. Bölgedeki toplam 100 milyon ton kömür rezervinin denizin altında kalan 40 milyon ton bölümü ekonomiye kazandırılmayı bekliyor.

13.09.2016Ekonomi
TTK’ye yeni başkan

TTK’ye yeni başkan

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanlığı’na Alparslan Durmuş atandı.

2.09.2016Eğitim
Sendikacıya boşanmak istediği eşinden 3 kurşun

Sendikacıya boşanmak istediği eşinden 3 kurşun

Zonguldak’ta, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri 51 yaşındaki Hakkı Arslan, boşanma aşamasında olduğu eşi 45 yaşındaki Hülya Arslan tarafından tabanca ile vurularak yaralandı. Bacakları ve kalçasına 3 kurşun isabet eden Arslan, tedaviye alındı.

1.09.2016Gündem
Özelleştirme ‘torba’sı geliyor

Özelleştirme ‘torba’sı geliyor

Komisyonda kabul edilen kanun tasarısına göre 100’den fazla kuruma varlıklarını ve ticari hisselerini Özelleştirme İdaresi’ne devretme ve bu şekilde özelleştirme yolu açılıyor.

13.08.2016Ekonomi
Mahalleli-madenci kavgasına biber gazlı müdahale

Mahalleli-madenci kavgasına biber gazlı müdahale

ZONGULDAK'ta, maden ocağında dinamitle galeri açma çalışmasında evlerinin hasar gördüğünü ileri süren mahalle sakinleri, 3 işçiyi tekme tokat dövdü. Mahalleliye biber gazıyla müdahale eden polis 6 kişiyi gözaltına aldı.Özel maden şirketi, Asma Mahallesi Kemerbaca Sokak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu?ndan ihale ile kiraladığı sahada kömür çıkarmak için galeri açma çalışması başlattı. Dinamitle yapılan galeri açma işinde evlerinin hasar gördüğünü ileri süren mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi. Mahalle sakinleri, evlerinin durumunu göstermek için çağırdıkları basın mensuplarıyla maden sahasında buluştu. Bu sırada gelen maden şirketi çalışanları mahalleliye sahadan çıkmalarını söyleyerek polise haber verdi. Buna tepki gösteren mahalleli ile işçiler arasında tartışma başladı. Mahalleli, bu sırada gelen polis ekipleriyle de tartıştı.Kavgaya dönen olayda yaklaşık 10 mahalleli, işçilerden 1'ini tekme tokat dövdü. 4-5 kişilik grup yere düşen işçiyi tekmeledi. Bu sırada polis grubu engellemeye çalıştı. Diğer 2 işçi de yerdeki arkadaşlarını kurtarmak isterken tekme ve yumruk darbeleriyle yere düştü. Polis, gruba biber gazıyla müdahale etti, yüzlerine biber gazı sıktı. Biber gazından etkilenen mahalle sakinlerinden bazılar yere düştü, Mücevher Erdoğan adlı kadın baygınlık geçirdi. Kadın, çağrılan ambulansla Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi?ne kaldırıldı.Aldıkları darbelerle yaralanan 3 işçi de polis aracıyla hastaneye kaldırıldı. Polis, olaya karışan 6 kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

10.08.2016Haber
Mahalleli ve maden işçileri arasında meydan savaşı

Mahalleli ve maden işçileri arasında meydan savaşı

Zonguldak’ta özel maden ocağında patlatılan dinamitler sebebiyle evlerinin zarar gördüğünü söyleyen mahalle sakinleri, maden sahasına giderek işçilerle tartıştı. Büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. Olayda üç işçi yaralandı.

10.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Defterini gizleyene hapis cezası

TİCARETTE altın kural: ‘İşletmene ait faturanı, defterini, evrakını saklayacaksın, kaybetmeyeceksin.

27.09.2016