EKSTRA
MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.369 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

İndirimlerin hiçbiri gerçek değil

'İndirimlerin hiçbiri gerçek değil'

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, büyük mağazaların ve AVM'lerin bayram indirimi aldatmacasının ardından sırada sezon sonu indirimi aldatmacası olduğunu savunarak, vatandaşların alışveriş yaparken fuzuli masraflardan kaçınmasını istedi.

23.08.2018Ekonomi
1 Ocaktan itibaren parayla satılacak Herkesi ilgilendiriyor... Çok önemli uyarı

1 Ocak'tan itibaren parayla satılacak! Herkesi ilgilendiriyor... Çok önemli uyarı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken vatandaşları naylon poşet konusunda uyardı. Palandöken "Naylon poşetleri hayatımızdan tamamen çıkartmaya en kısa sürede başlamalıyız. File, bez torba gibi ürünler bir defaya mahsus olmak üzere işletmeler tarafından müşterilere hediye edilmeli" açıklamasında bulundu.

22.08.2018Ekonomi
Her hedef için çalışma grubu

Her hedef için çalışma grubu

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında geçen hafta yapılan ilk İstişare Kurulu Toplantısının ayrıntıları belli oldu.

20.08.2018Ekonomi
Aşırı zam yapana yaptırım gelsin

Aşırı zam yapana yaptırım gelsin

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, kurlardaki oynaklığı bahane ederek ürünlere çok fazla zam yapanlarla ilgili kamuya çağrı yaptı. Palandöken, kamunun yüksek fiyat artışlarına müdahale etmesini isterken bu tür şirketlere de yaptırım uygulanması gerektiğini vurguladı.

19.08.2018Ekonomi
TESKten dolandırıcılık uyarısı

TESK'ten "dolandırıcılık" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımız özellikle kurbanlık alışverişinde sahte paraya karşı çok dikkatli olmalı" açıklamasında bulundu.

16.08.2018Ekonomi
Kurban Bayramı hangi gün başlıyor Bayramda hava nasıl olacak

Kurban Bayramı hangi gün başlıyor? Bayramda hava nasıl olacak?

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün başlayacak sorusu, bayram tatiline çıkacak olan vatandaşların sorguladığı hususlar arasında yer alıyor. Bu yıl, hafta sonu tatilleri dahil toplam 9 gün sürecek olan Kurban Bayramının ilk günü salı gününe denk gelecek. Peki, Kurban Bayramında hava durumu nasıl olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

14.08.2018Gündem
TESKten sicil affı talebi

TESK'ten "sicil affı" talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların birikmiş prim borcunu ödeyerek emekli olabilmesi için sağlanan kredi imkanından binlerce esnafın sicil engeli yüzünden yararlanamadığını belirterek, "Esnafımızın krediye ulaşması için tüm bankaların uygulaması zorunlu olan etkin bir sicil affı çıkarılmalı." ifadesini kullandı.

8.08.2018Ekonomi
TESKten Her şey dahil tepkisi

TESK'ten "Her şey dahil" tepkisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Her şey dahil sisteminin yerli ve yabancı turisti otele bağımlı kılarak esnafı olumsuz etkilediğini belirterek, "Hem çevredeki esnafın satışlarının artması hem de zenginliklerimizden tüm turistlerin faydalanabilmesi için her şey dahil sisteminden vazgeçilmeli." değerlendirmesinde bulundu.

7.08.2018Ekonomi
TESKten bayram indirimi uyarısı

TESK'ten "bayram indirimi" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Özellikle bayram arifesinde vatandaşlarımız 'Yüzde 80'e varan indirim' etiketlerine kanmasın" açıklamasında bulundu.

4.08.2018Ekonomi
“Elektrik ve doğalgaz zammı yılbaşına ertelensin”

“Elektrik ve doğalgaz zammı yılbaşına ertelensin”

Elektrik ve doğalgaza yüzde 9 ile 14 arasında gelen zamların tıpkı akaryakıtta olduğu gibi tüm ürünlere zam olarak yansıyacağını ve bunun da enflasyona olumsuz etki edeceğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yapılan zamlardan tüm kesimler olumsuz etkileniyor. Enflasyonu düşürmek için alternatif aranırken lokomotif konumunda olan elektrik ve doğal gaz zammı enflasyonu daha da yükseltecektir. Bu yüzden zamlar yılbaşına kadar ertelenmeli” dedi.

1.08.2018Ekonomi
Son dakika... Milyonları ilgilendiriyor... O süre uzatıldı

Son dakika... Milyonları ilgilendiriyor... O süre uzatıldı

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanundan yararlanma süresi, vatandaşlar ve kurumlardan gelen yoğun talep ve başvuru noktalarındaki yoğunluktan dolayı 27 Ağustos Pazartesi gününe kadar uzatıldı.

31.07.2018Ekonomi
TESKten hurda araç teşviki talebi

TESK'ten "hurda araç teşviki" talebi 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çevre kirliliğinin azaltılması için elektrikli ve hibrit araçların üretiminin ve satışının teşvik edilmesi gerektiğini belirterek, "Hurda aracını yenileyenlere verilen teşvik, hibrit ve elektrikli araçları satın alanlar için artırılmalı." ifadesini kullandı.

31.07.2018Ekonomi
Susam üretimi teşvik edilmeli

"Susam üretimi teşvik edilmeli"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, susam fiyatının bir yılda yüzde 76 arttığını ve bu durumun simitçi, börekçi esnafını olumsuz etkilediğini belirterek, fiyatların düşmesi için susam üretiminin teşvik edilmesi gerektiğini bildirdi.

29.07.2018Ekonomi
TESKten beyaz eşyada ÖTV indirimi talebi

TESK'ten beyaz eşyada ÖTV indirimi talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Beklentilerin üzerinde daralan beyaz eşya sektörünü canlandırmak ve evlenecek gençlerimizin yükünü hafifletmek için geçen yıl olduğu gibi ÖTV indirimi getirilmeli."

26.07.2018Ekonomi
İşadamı Ayhan Bozkurt, Ankarada son yolculuğuna uğurlandı

İşadamı Ayhan Bozkurt, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı

DEMİRÖREN Holding ve Demirören Medya Holding Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demirören’in eşi Reyhan Demirören'in babası, Kurt Holding Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Ayhan Bozkurt'un cenazesi, Ankara'da yapılan törenin ardından, Çamlıdere ilçesinde toprağa verildi.

24.07.2018Gündem
‘İşyeri kiralarında stopaj kaldırılsın’

‘İşyeri kiralarında stopaj kaldırılsın’

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, iş yeri kiralarında stopaj uygulamasının kaldırılması gerektiğini belirterek, “Böylece vergi yükünün gerçekten geliri elde edenlerin üzerinde kalması sağlanacak ve sonuçta hiç kimse başkasının geliri için vergi ödemek zorunda olmayacaktır” ifadesini kullandı. Palandöken, yazılı açıklamasında, stopaj uygulamasının, “vergi yükünün bir başkasına devredilmesine” dönüştüğünü vurgulayarak, işyeri kiralarında stopaj vergisinin kaldırılmasını istedi.

23.07.2018Ekonomi
İş yeri kiralarında stopaj vergisi kalksın

'İş yeri kiralarında stopaj vergisi kalksın'

Palandöken:“Mülk sahibi ödemediği verginin iadesini alıyor.” “Kiracı ödüyor, mülk sahibi iki yönlü kazanıyor.” “Kiracı esnaf 2017 yılında 7,5 milyar stopaj vergisi ödedi.”

23.07.2018Ekonomi
Bendevi Palandöken: Yaşadıkları yerde askerlik yapsınlar

Bendevi Palandöken: ''Yaşadıkları yerde askerlik yapsınlar''

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bedelli askerlik uygulamasının, esnafın yanı sıra ekonomiyi de rahatlatacağını belirterek, "28 günlük temel eğitimde mutlaka bir esneklik sağlanmalıdır." ifadesini kullandı.

22.07.2018Ekonomi
Altın fiyatları kapanışta ne kadar oldu İşte çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları kapanışta ne kadar oldu? İşte çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları haftanın son gününde ne kadar oldu sorusunun yanıtı döviz işlemlerini yakından takip eden vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,05 azalışla 189,00 liradan tamamladı. İstanbul Kapalıçarşı'da, bugün kapanışta çeyrek altın 309,00 lira, Cumhuriyet altını 1.265,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,05 düşüşle 189,00 liradan işlem gördü.

20.07.2018Ekonomi
TESKten sahte altın uyarısı

TESK'ten "sahte altın" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Vatandaşlarımız altın satın alırken de bozdururken de bildikleri ve güvendikleri kuyumcu esnafını tercih etmeli."

20.07.2018Ekonomi
TESKten çok önemli indirim kampanyası uyarısı

TESK'ten çok önemli indirim kampanyası uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Vatandaşlarımız tüm piyasayı kontrol ederek ve karşılaştırmayla alışveriş yapmalı" açıklamasında bulundu.

12.07.2018Ekonomi
TESKten faiz indirimi devam etsin talebi

TESK'ten "faiz indirimi devam etsin" talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Konutlarda ve kredi faizlerinde indirim kampanyasının devam etmesi, sürekli olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır." ifadesini kullandı.

8.07.2018Ekonomi
Palandöken: Esnafa prim borcunu ödemesi için yeni imkan

Palandöken: "Esnafa prim borcunu ödemesi için yeni imkan"

Prim borcundan dolayı emekli olamayan esnaf ve sanatkarın emekli olabilmesi için yeni bir fırsat doğduğunu söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf ve sanatkarın prim borcunu ödeyip emekli olabilmesi için kredi imkanı sunan işbirliği protokolü SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalandı. Bir önceki protokolden yararlanamayan esnaf ve sanatkarımıza uzun vadeli kredi kullanarak emekli olması için yeni bir fırsat verildi. Banka bu kez kredi verirken esnafın mali sicilini bahane etmemeli" dedi.

4.07.2018Ekonomi
Palandöken: Esnaf ve sanatkar sayısı arttı

Palandöken: Esnaf ve sanatkar sayısı arttı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, haziran sonu itibarıyla esnaf ve sanatkar sayısının bir önceki aya göre 5 bin 478 arttığını, yılın ilk yarısında da 127 bin 815 esnaf ve sanatkar işletmesi açıldığını bildirdi.

3.07.2018Ekonomi
Seçim öncesi fiyatların yükselmesi spekülatörlerin oyunu

'Seçim öncesi fiyatların yükselmesi spekülatörlerin oyunu'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Seçim öncesinde yükseltilen gıda fiyatlarının hükümet tarafından denetim altına alınması sevindiricidir. Patates ve soğan fiyatlarının bir anda 6-7 lira seviyelerine yükselmesi tamamen spekülatörlerin oyunudur" dedi.

29.06.2018Ekonomi
Tatil için yola çıkacaklara uyarı

Tatil için yola çıkacaklara uyarı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "24 Haziran seçimlerinden sonra tatile çıkacak herkes trafik kazalarına sebep vermemek için kurallara harfiyen uymalı, tatilin zehir olmaması için dinlenerek ve yüksek hız yapmadan yolculuk yapmalı." ifadesini kullandı.

26.06.2018Ekonomi
Seçim tamam reform zamanı

Seçim tamam reform zamanı

İş dünyası temsilcileri Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından, Türkiye’nin gündeminin ekonomi ve yapısal reformlar olmasını istiyor. Seçimlere katılım oranına dikkat çeken iş dünyası temsilcileri, “Yüksek katılımla Türkiye adeta demokrasi dersi vermiştir. Uzun süredir Türkiye’nin gündeminde seçim vardı. Artık bu engel de kalkmış oldu. Ülkemizin hedeflerine ulaşması için tüm ekonomik ve yapısal reformlara destek vermek üzere hazırız” dedi.

25.06.2018Ekonomi
TESKten emeklilik için düzenleme talebi

TESK'ten emeklilik için düzenleme talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Uzun yıllar çalışıp prim gün sayısını dolduran ve emekliliğine çok kısa bir süre kalan esnafımızın yaşı beklemeden emekli olabilmesinin önünü açacak düzenleme yapılmalı." ifadelerini kullandı.

18.06.2018Ekonomi
Babalar Günü ne zaman 2018 Babalar Gününe kaç gün kaldı

Babalar Günü ne zaman? 2018 Babalar Günü'ne kaç gün kaldı?

Haziran ayının ortalarında olan vatandaşlar, Babalar Günü için araştırmalarını hızlandırdı. Tüm dünyada kutlanması nedeniyle evrensel olan Babalar Günü genellikle haziran ayında kutlanıyor. Türkiye'de de kutlanan Babalar Günü, geleneksel olarak her haziran ayının üçüncü haftasının pazar gününe denk geliyor. Peki 2018 Babalar Günü ne zaman?

14.06.2018Gündem
TESK Başkanı yeniden Palandöken

TESK Başkanı yeniden Palandöken

Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanlığına yeniden Bendevi Palandöken seçildi. Palandöken, 620 oydan 586'sını alarak bir kez daha başkan oldu.

9.06.2018Ekonomi
Vergi kaydıyla erken emeklilik

Vergi kaydıyla erken emeklilik

Geriye dönük borçlanma imkanıyla hiçbir sigorta sicili olmayan esnaf, 8 yıl erken emekli olabiliyor.

4.06.2018Ekonomi
Fizik öğretmeni olman bu işleri halletmeye yetmez

"Fizik öğretmeni olman bu işleri halletmeye yetmez"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Malatya mitinginde CHP’nin adayı Muharrem İnce’yi eleştirerek, “Biz seçim bildirgemizi teknoloji, sanayi, bilim, yatırım, girişim, yazılım, uçak, robot, tasarım kavramlarıyla donatmışız. Onlar kenarından köşesinden geçmişler. Senin fizik öğretmeni olman bu işleri halletmeye yetmez” dedi. Erdoğan şunları söyledi:

31.05.2018Gündem
TESK’ten LGS için gürültü uyarısı

TESK’ten LGS için gürültü uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken 2 Haziran’da gerçekleştirilecek olan LGS için uyarıda bulundu. Palandöken, “Öğrencilerin kaderini belirleyecek olan sınav sırasında tüm özel ve ticari araç sürücüleri, sınav günü korna çalmamaya özen göstermeli. Gençlerimizin geleceği için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz” dedi.

28.05.2018Eğitim
Mobilyacılar KDV indirimi bekliyor

"Mobilyacılar KDV indirimi bekliyor"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gayrimenkul sektöründe olduğu gibi mobilyada da katma değer vergisi (KDV) oranının düşürülmesi gerektiğini belirterek, "Sektörde KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e düşmesi 36 bin mobilya üreticisine, binlerce mobilya satıcısına ve yeni evlenecek çiftlere nefes aldıracaktır." ifadesini kullandı.

27.05.2018Ekonomi
Esnaftan kermes tepkisi: Fırsatçılık yapıyorlar

Esnaftan "kermes" tepkisi: Fırsatçılık yapıyorlar!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, haksız rekabete neden olan kermeslere çözüm getirilmesi gerektiğini belirterek, "Aylarca açık kalan, bir iş yeri gibi satış yapan, yardım kermesi adı altında açılan fırsatçılara müsaade edilmemeli." ifadesini kullandı.

22.05.2018Ekonomi