EKSTRA
MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.371 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu 3. Toplantısı Bakan Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu 3. Toplantısı Bakan Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulunun 3’üncü toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, iş ve yatırım ortamı, ihracat, küresel ekonomik ilişkilerde yeni açılımlar, gümrüklerdeki iş akışı, finansman gibi konular ele alındı.

15.11.2018Ekonomi
“1 kuruştan sonra 5 ve 10 kuruşlar da verilmiyor”

“1 kuruştan sonra 5 ve 10 kuruşlar da verilmiyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Etiketlerde görülen kuruşlu fiyatlar, kasada ödeme yapan vatandaşa nakit para üstü olarak geri verilmiyor. Özellikle AVM’ler başta olmak üzere büyük marketler ile zincir marketlerde ve mağazalarda 1 kuruştan sonra artık 5 kuruş ve 10 kuruşlar da para üstünden sayılmıyor. Oysa sadece bu yılın 10 ayında toplam 826 milyon 270 bin 500 adet madeni para basıldı. Nakit para üstü olarak verilmeyen bu madeni paralar nereye kayboldu sorusu akıllara geliyor" dedi.

13.11.2018Ekonomi
Göbeklitepe ve Türk mutfağı Brükselde tanıtıldı

Göbeklitepe ve Türk mutfağı Brüksel'de tanıtıldı

Şanlıurfa'da bulunan ve "tarihin başlangıç noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe ve eşsiz lezzetleriyle bilinen Anadolu mutfağı, Belçika'nın başkenti Brüksel'de "Göbeklitepe: Kültürlerin Buluştuğu Topraklar-Tarihten Gastronomiye" etkinliğinde tanıtıldı.

Büfe ve bakkal işletmeciliği cazibesini koruyor

Büfe ve bakkal işletmeciliği cazibesini koruyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 10 aylık verilere göre, ülkede esnaf ve sanatkarlara ait 1 milyon 878 bin 81 iş yeri olduğunu belirterek, "Bu dönemde 194 bin 2 esnaf ve sanatkar işletmesi açılırken, 87 bin 258 esnaf ve sanatkar işletmesi kapandı." ifadesini kullandı.

6.11.2018Ekonomi
TESKten enflasyon değerlendirmesi

TESK'ten enflasyon değerlendirmesi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken:"Enflasyonda asıl belirleyici kasım ve aralık ayları olacak.Bu aylarda mevsimsel olarak sezon sonu indirimlerinin yanı sıra hükümetin uygulamaya koyduğu vergi indirimleri enflasyonun düşmesini destekleyecek." açıklamalarında bulundu.

5.11.2018Ekonomi
TESK Başkanı: Kültürel mirasımız turizmdeki en güçlü yanımız

TESK Başkanı: Kültürel mirasımız turizmdeki en güçlü yanımız

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESK, KOSGEB, TOBB ve TÜBİTAK ortaklığında Brüksel'de kurulan TuR&Bo Ofisi’nin 2018 yılı faaliyeti kapsamında Göbeklitepe ve Türk mutfağını tanıtacaklarını söyledi.

4.11.2018Ekonomi
Kara paket ve dolaptan vazgeçilsin

Kara paket ve dolaptan vazgeçilsin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuoyunda ‘kara paket’ olarak bilinen, tütün ürünlerinin tek tip paketle ve kapalı dolapta satışına yönelik kanun teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu.

1.11.2018Ekonomi
TESKten tütün düzenlemesi çağrısı

TESK'ten tütün düzenlemesi çağrısı

ESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken:"Sigaraların kapalı dolaplarda satılması esnafımıza maliyet demektir. Esnafımız bu kadar masrafın altından kalkamaz.Ekonomik sıkıntıların yaşandığı ortamda, esnafımızı zora sokacak, vergi kaybını artıracak uygulamaların kanun teklifinden çıkarılması, hem esnafımız hem de devletimiz adına olumlu bir karar olacaktır." açıklamalarında bulundu.

31.10.2018Ekonomi
TESKten e-ticaret vurgusu

TESK'ten e-ticaret vurgusu

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Esnafımızın e-ticarette aktif olması hem katma değer açısından hem de kendini geliştirmesi açısından büyük bir ivme kazandıracak." açıklamalarında bulundu.

31.10.2018Ekonomi
TESKten bankalara çağrı

TESK'ten bankalara çağrı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Bankalar yüksek faiz ve komisyon uygulamasından vazgeçmeli." ifadelerinde bulundu.

30.10.2018Ekonomi
Mücadele ‘kâr kampanyası’ değil

Mücadele ‘kâr kampanyası’ değil

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, enflasyonla mücadelede başarılı olmak için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine işaret ederek, “Enflasyonla Topyekûn Mücadele indirimlerini bile kâr kampanyasına çevirenler var” ifadelerini kullandı.

29.10.2018Ekonomi
TESKten kaçak elektrikle mücadele talebi

TESK'ten kaçak elektrikle mücadele talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Dağıtım şirketleri, daha özverili ve kararlı şekilde kaçak elektrik kullanan aboneleri tespit edip, yaptırım uygulamalı" açıklamasında bulundu.

25.10.2018Ekonomi
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için son durum... EYT hakkında gelen son dakika haberleri

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için son durum... EYT hakkında gelen son dakika haberleri

Haftalardır gündemdeki sıcaklığını koruyan emeklilikte yaşa takılanlar konusunda çok kritik bir gelişme yaşandı. TBMM Genel Kurulunda, İYİ Parti'nin, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözümüne yönelik verdiği Meclis araştırma önergesi kabul edilmedi. İşte, EYT hakkında son haberler ve en son emeklilikte yaşa takılanlar gelişmeleri...

24.10.2018Gündem
Emeklilikte yaşa takılanlar için kritik öneri

Emeklilikte yaşa takılanlar için kritik öneri

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözmenin bütçeye büyük yük getireceğini belirterek, "Bu durumda olanlar için emeklilik yaşı bir yıl aşağı çekilirse emekliliğine bir yıl ve daha az süre kalanların önü açılmış olur." ifadesini kullandı.

22.10.2018Ekonomi
TESKten şoför esnafı için ticari akaryakıt desteği talebi

TESK'ten şoför esnafı için "ticari akaryakıt" desteği talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Akaryakıt giderleri, araç bakım maliyetleri ve personel giderleri gibi tüm girdileri artan şoför esnafı ticari akaryakıtla desteklenmeli" açıklamasında bulundu.

21.10.2018Ekonomi
TESKten yerli üretim logosu uyarısı

TESK'ten "yerli üretim logosu" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Başta et olmak üzere, çok tüketilen gıdalarda yerli ürün olmamasına rağmen yerli üretim logosu bulunduranlar hakkında şikayetler aldık. Böyle fırsatçılara kesinlikle göz açtırılmamalı ve denetimler sıklaştırılmalı" açıklamasında bulundu.

18.10.2018Ekonomi
TESKten indirim uyarısı

TESK'ten "indirim" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken:"Döviz kurunun yükselişine göre zam yapanlar, yine döviz kurunun düşüşüne göre indirime gitmeli ve bu iş ranta çevrilmemeli.Kimse enflasyonla mücadele üzerinden menfaat sağlamamalı." açıklamalarında bulundu.

17.10.2018Ekonomi
Söylentisi bile yetti ‘Fiyatlar gevşemeye başladı’

Söylentisi bile yetti! ‘Fiyatlar gevşemeye başladı’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı komisyoncuyu aradan çıkaracak Hal Yasası hazırlıkları sebze ve meyve fiyatlarında gevşemeye neden oldu.

17.10.2018Ekonomi
TESK’ten ‘mesleki eğitim’ vurgusu

TESK’ten ‘mesleki eğitim’ vurgusu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ustaların yanında meslek öğrenen çırakların “çocuk işçi” olarak değerlendirilemeyeceğini belirterek, “Çocuklarımızın mesleki eğitim alması, geleceklerini karartmadan meslek öğrenmeleri için en doğru yoldur” ifadesini kullandı.

15.10.2018Ekonomi
TESKten mesleki eğitim vurgusu

TESK'ten "mesleki eğitim" vurgusu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ustaların yanında meslek öğrenen çırakların "çocuk işçi" olarak değerlendirilemeyeceğini belirterek, "Çocuklarımızın mesleki eğitim alması, geleceklerini karartmadan meslek öğrenmeleri için en doğru yoldur." ifadesini kullandı.

15.10.2018Ekonomi
TESKten tasarruf fırsatı vurgusu

TESK'ten tasarruf fırsatı vurgusu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kamu ve özel sektörün tasarruf oranlarının artırılmasını orta ve uzun vadede sürdürülebilir bir büyümeyi yakalamak için çok önemli buluyorum." ifadesini kullandı.

14.10.2018Ekonomi
TESKten zincir market tepkisi

TESK'ten "zincir market" tepkisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken:"Geçen yılın 8 ayında 27 bin 575 olan zincir market sayısı, bu yılın aynı döneminde yüzde 10 artarak 30 bin 332'ye çıktı.Söz konusu dönemde kapanan esnaf iş yeri sayısı da 64 bin 305'ten 71 bin 825'e çıkarak yüzde 11 arttı. AVM ve zincir marketlerin kuralsız açılışları küçük esnafı günden güne yutuyor." açıklamalarında bulundu.

8.10.2018Ekonomi
TESKten bankalara fedakarlık mesajı

TESK'ten bankalara "fedakarlık" mesajı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Bankaların kredi faizleri çok yüksek. Faizlerin düşmesi, ekonomik dalgalanmadan olumlu çıkabilmemiz için en önemli adım. Bankaların ekonomik dalgalanmada artık kar yerine fedakarlık etmeleri gerekiyor"

5.10.2018Ekonomi
Esnafın yok olmasına göz yumulmamalı

"Esnafın yok olmasına göz yumulmamalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlerin küçük esnafı yok ettiğini belirterek, "Poşet parasını dahi kazanamayan küçük esnafın yok olmasına göz yumulmamalı." ifadesini kullandı.

3.10.2018Ekonomi
Çok önemli uyarı Yanınıza mutlaka poşet alın...

Çok önemli uyarı! Yanınıza mutlaka poşet alın...

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Bazı marketler, yönetmelik yürürlüğe girmeden poşet ücreti almaya başladı. Yönetmeliği fırsata çevirenlere prim verilmemeli. Yanımızda alternatif taşıma malzemeleri bulundurmalıyız" açıklamasında bulundu.

25.09.2018Ekonomi
Fuat Oktay: Geleneği olmayanın, geleceği olmaz

Fuat Oktay: Geleneği olmayanın, geleceği olmaz

Kırşehir'e 31'inci Ahilik Haftası ve 54'üncü Esnaf Bayramı kutlamaları için gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, geleneği olmayanın geleceğinin de olmayacağını belirterek Ahilik kültürünün önemine dikkat çekti.

22.09.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay 31. Ahilik Haftası Kutlamalarına katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay 31. Ahilik Haftası Kutlamaları'na katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "31. Ahilik Haftası Kutlamaları" kapsamında geldiği Kırşehir'de Valiliği ve Ahi Evran-ı Veli'nin türbesini ziyaret etti. Oktay ziyaretin ardından 31. Ahilik Haftası Kutlamaları'na katıldı. Oktay konuşmasında, tarih boyunca beşeri, sosyal ve iktisadi hayatın düzenlenmesinde Ahilerin çok büyük roller üstlendiğini vurgu yaparak "Geleneği olmayanın geleceği de olamaz" dedi.

22.09.2018Gündem
TESKten çok önemli fırsatçılık uyarısı: Denetimler acilen artırılsın

TESK'ten çok önemli "fırsatçılık" uyarısı: Denetimler acilen artırılsın!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ekonomik dalgalanma yaşadığımız bir dönemde kimse kafasına göre fiyat belirleyerek serbest piyasa koşullarını fırsatçılığa çevirmemeli." ifadesini kullandı.

22.09.2018Ekonomi
TESKten pos cihazı komisyonları düşürülsün talebi

TESK'ten "pos cihazı komisyonları düşürülsün" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "POS cihazı komisyon oranlarını fahiş şekilde artıran bankalar var ve esnaf artık bu yükün altından kalkamıyor. POS cihazı kullanımı ve komisyonları düşürülmeli" açıklamasında bulundu.

20.09.2018Ekonomi
TESKten yerli malı logosuna destek

TESK'ten "yerli malı" logosuna destek

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yerli malı ürünlere Ticaret Bakanlığınca tespit edilen şekil, logo veya işaretin konulacak olmasının sevindirici olduğunu belirtti.

18.09.2018Ekonomi
Artık her işi kendi paramızla yapalım

Artık her işi kendi paramızla yapalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz dalgalanmasına ilişkin pek çok tedbiri hayata geçirdiklerini ve geçirmeye devam ettiklerini belirterek, “Dövizle kira konusunu kökten çözüyoruz. Dün (önceki) akşam imzaladım, Resmi Gazete’de yayımlandı, hayata geçiyor. İhracat ve ithalat gibi dışarı ile işi olmayan hiç kimsenin döviz ile yolu kesişmemelidir. Bu ülkenin içindeki her işin kendi paramızla fiyatlandırılması gerekir” diye konuştu.

13.09.2018Ekonomi
TESK indirimlerin devamını talep etti

TESK indirimlerin devamını talep etti

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm konut ve iş yerlerinin su faturalarında indirime gitmesi diğer belediyelere de örnek olmalı. Vatandaşın da esnafın da buna ihtiyacı var." ifadesini kullandı.

12.09.2018Ekonomi
TESKten mesleki eğitim vurgusu

TESK'ten mesleki eğitim vurgusu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, mesleki eğitimin istihdama büyük katkı sağladığını belirterek, "Ekonominin güçlenmesi, özellikle genç işsizliğin azalması için mesleki eğitimin önemi çok büyük, nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması ancak bu yolla mümkün." ifadesini kullandı.

10.09.2018Ekonomi
Esnaf sayısı arttı

Esnaf sayısı arttı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkar sayısının son bir ayda 2 bin 519, yılın 8 ayında da 48 bin 790 artarak, ağustos sonu itibarıyla 1 milyon 733 bin 215'e yükseldiğini bildirdi.

8.09.2018Ekonomi
Serviste TSE belgesi şart

Serviste TSE belgesi şart

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, velilerden korsan okul servislerinin asla tercih etmemelerini isteyerek, "Çocuklar okullarına odaya kayıtlı şöförlü ve yardımcı rehberi olan servis aracıyla gitmeli.

30.08.2018Ekonomi
TESKten çok önemli uyarı: Buna dikkat

TESK'ten çok önemli uyarı: Buna dikkat

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Çocuklar okullarına odaya kayıtlı şöförlü ve yardımcı rehberi olan servis aracıyla gitmeli. Velilerimiz kamera sistemlerinde TSE belgesi aramalı" açıklamasında bulundu.

30.08.2018Ekonomi
Bakan Albayrak açıklamıştı Sektörden destek geldi...

Bakan Albayrak açıklamıştı! Sektörden destek geldi...

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın başta alışveriş merkezleri olmak üzere dükkanlar ve gayrimenkullerde dövizle kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli çalışmaların yapılacağına yönelik açıklamaları sektör temsilcilerince olumlu karşılandı. Hem alışveriş yatırımcıları hem de perakendeciler “TL ile kiralama ve satışın” önemine dikkat çeken açıklamalar yaptı.

29.08.2018Ekonomi
Okullar eylül ayının kaçında açılacak Okullar ne zaman açılacak

Okullar eylül ayının kaçında açılacak? Okullar ne zaman açılacak?

Milyonlarca öğrenci okulların yaz tatili nedeniyle eğitime ara vermesinin ardından, yeni dönemde okulların açılacağı tarihi merak edip araştırmaya başladı. 8 ay süren eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu atan öğrenciler şimdi, okulların açılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman açılacak?

29.08.2018Gündem
Bir öğrencinin kırtasiye masrafı 165-650 TL

Bir öğrencinin kırtasiye masrafı 165-650 TL

Yeni eğitim öğretim yılına sayılı günler kaldı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve yaklaşık 1 milyon öğretmen 17 Eylül’de ders başı yapacak. Aileler de yavaş yavaş okul alışverişine başladı. Çocuğunu özel anaokuluna gönderen bir ailenin cebinden 650 TL’ye varan kırtasiye masrafı çıkabilir.

29.08.2018Eğitim
Velilere kırtasiye alışverişi uyarısı

Velilere kırtasiye alışverişi uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Veliler, okul alışverişini esnaftan yapmalı. Tanıdığınız esnafın sattığı malzemeler, denetim ve kontrolü yapılmış güvenli ürünler" dedi.

28.08.2018Eğitim
Yapılandırmada son gün kuyruğu

Yapılandırmada son gün kuyruğu

VERGİ borçlarının yeniden yapılandırılmasında başvuru süresi dün doldu.

27.08.2018Ekonomi