EKSTRA
MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.362 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

TESKten sıfır faizli evlilik kredisi önerisi

TESK'ten "sıfır faizli evlilik kredisi" önerisi

TESK Başkanı Bendevi Palandöken: "Evlilik maliyetleri artınca gençlerimiz evlenmekten çekiniyor. Gençlerin evlenip yuva kurabilmelerinin önünü açmak için geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli ve 2 yıl geri ödemesiz kredi imkanı verilmeli" açıklamasında bulundu.

10.02.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Ticarete tekrar yön verilmeli

TESK Başkanı Palandöken: Ticarete tekrar yön verilmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Esnafı koruyan, kendisini geliştirmesine yardımcı olan yeni bir düzenlemeyle ticarete tekrar yön verilmeli." dedi.

8.02.2019Ekonomi
Sevgililer Gününden 9 milyar lira ciro beklentisi

Sevgililer Günü'nden 9 milyar lira ciro beklentisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Esnaf ve sanatkar 14 Şubat Sevgililer Günü'ne hazır" - "Bu günde yapılacak alışverişlerden yaklaşık 8-9 milyar lira ciro bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

4.02.2019Ekonomi
Palandökenden Sevgililer Günü uyarısı

Palandöken'den Sevgililer Günü uyarısı

Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala indirim aldatmacalarının arttığına dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Birçok yerde aylar öncesinden ürünlerin fiyatı şişirilip indirim adı altında normal fiyatının bile üstünde satılıyor” dedi.

1.02.2019Ekonomi
TESKten alışveriş listesi uyarısı

TESK'ten "alışveriş listesi" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Türkiye'de tarımsal ürünlerin ve marketlerin tekelleşmesinden kaynaklı bir fiyat istikrarsızlığı var. Akıllı tüketici, bundan zarar görmemek için alternatif yerlerden fiyat karşılaştırması yapmalı. Bilinçli tüketici olarak ihtiyaç listesi hazırlamadan çarşıya çıkılmamalı" açıklamasında bulundu.

30.01.2019Ekonomi
9 bakanlıktan beslenme konseyi

9 bakanlıktan beslenme konseyi

SAĞLIK Bakanlığı tarafından uygulanan Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 9 bakanlık, 7 sivil toplum kuruluşu, YÖK ve RTÜK temsilcilerinin katılımıyla Ulusal Beslenme Konseyi kuruluyor. Konsey, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesinin yanı sıra, beslenme konusunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek, kafa karışıklığına son vermek ve tartışmalı noktaları açığa kavuşturmak için çalışacak.

30.01.2019Gündem
TESKten esnaf için indirimli internet talebi

TESK'ten esnaf için "indirimli internet" talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın elektronik ticaretten hak ettiği payı alması gerektiğini belirterek, "Kendisini geliştirmesi, üretimini artırması, teknolojiye ayak uydurması için esnafa öncelikle özel indirimli internet tarifeleri uygulanmalı." ifadesini kullandı.

29.01.2019Teknoloji
Son dakika... Ulusal Beslenme Konseyi kuruluyor

Son dakika... Ulusal Beslenme Konseyi kuruluyor

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında 9 Bakanlık, 7 sivil toplum kuruluşu, YÖK ve RTÜK temsilcilerinin katılımıyla “Ulusal Beslenme Konseyi” kuruluyor. Konsey, beslenme konusunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek, kafa karışıklığına son vermek ve tartışmalı noktaları açığa kavuşturmak için çalışacak.

29.01.2019Gündem
Palandöken: Türkiye sağlık turizminde lider olmalı

Palandöken: Türkiye sağlık turizminde lider olmalı

Dünyada sağlık turizmi konusunda Türkiye’nin lider olması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ülkemizin jeopolitik konumunu, yer altı kaynaklarını, sağlık kuruluşlarını ve sektörde yetişmiş insan gücünü sağlık turizmi için fırsata çevirmeliyiz. Son yıllarda atak yaptığımız sağlık turizminde lider ülke konumuna geçmeliyiz. Dünyada sağlık turizmi denince akla ilk Türkiye gelmeli" dedi.

26.01.2019Ekonomi
İdari para cezaları makul ve adil olmalı

"İdari para cezaları makul ve adil olmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlara kesilecek idari para cezalarının makul ve adil olması gerektiğini belirterek, "Her işletmeye ve sektöre göre, hatta mümkün olabilirse o işletmenin geliri dikkate alınarak cezalar belirlenmeli." ifadesini kullandı.

21.01.2019Ekonomi
Onlara güzel haber Vergi muafiyeti devam edecek

Onlara güzel haber! Vergi muafiyeti devam edecek

TESK Başkanı Palandöken; 'E-ticaret yapan ev kadınlarına müjde. İnternetten satış yapanlar vergi muafiyetini kaybetmeyecek. Ev kadınlarına 30 bin TL’ye kadar vergi muafiyeti devam edecek. Evde küçük çaplı üretim yapan kadınlara mikro kredi verilsin' açıklamasında bulundu.

16.01.2019Ekonomi
TESKten elektrik ve doğal gazda indirim talebi

TESK'ten elektrik ve doğal gazda indirim talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, elektrik ve doğal gazda sene başında yapılan indirimlerin zamlar karşısında yeterli olmadığını belirterek, "Geçen yıl yapılan zamların etkileri 'kış indirimi' ile azaltılmalı" ifadesini kullandı.

13.01.2019Ekonomi
TESKten KOBİ Değer Kredisine destek

TESK'ten "KOBİ Değer Kredisi"ne destek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı KOBİ Değer Kredisi tüm esnaf camiasına fayda sağlayacak, 39-40 bine yakın işletmeye verilecek bu kredi piyasaları rahatlatacak" açıklamasında bulundu.

10.01.2019Ekonomi
TESKten kredi kartı borcu yapılandırmasına destek

TESK'ten "kredi kartı borcu yapılandırması"na destek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Kredi kartı borçlarının yapılandırılması, piyasaların canlanmasıyla birlikte esnafa rahat nefes aldıracak." açıklamalarında bulundu.

8.01.2019Ekonomi
“1 yılda 229 bin iş yeri açıldı, 106 bin iş yeri kapandı”

“1 yılda 229 bin iş yeri açıldı, 106 bin iş yeri kapandı”

2018 sonu itibariyle esnaf ve sanatkar sayısının 1 milyon 753 bin 213 olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Sicil Gazetesinde yayımlanan ilanlara göre, esnaf ve sanatkarlarımıza ait 1 milyon 886 bin 727 iş yeri var. 2018 sonu itibariyle 229 bin 298 iş yeri açılırken, 106 bin 167 iş yeri kapandı. Diğer taraftan 37 bin 337 iş yeri de vergi kayıtları sona erdiği için resen terkin edildi. Ancak ilgilileri müracaat etmediği için Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Gazetesi’nde terkin ilanları yayımlanmadı” dedi.

7.01.2019Ekonomi
TESKten iş yeri kiralarında stopaj kaldırılsın önerisi

TESK'ten "iş yeri kiralarında stopaj kaldırılsın" önerisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "İş yeri kiralarında stopaj uygulaması tamamen kaldırılmalı ya da oran yüzde 20'den yüzde 5'e düşürülmeli." açıklamalarında bulundu.

2.01.2019Ekonomi
TESKten emeklilikte yaşa takılanlar için sağlık hizmeti önerisi

TESK'ten emeklilikte yaşa takılanlar için sağlık hizmeti önerisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Emekli olabilmek için sigortalı olma koşulunu sağlayan ve prim gün sayısını doldurarak yaşı bekleyenler sağlık hizmetinden faydalanabilmeli" açıklamasında bulundu.

30.12.2018Ekonomi
Akaryakıt indirimi etiketlere yansıyacak

"Akaryakıt indirimi etiketlere yansıyacak"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Motorine yapılan indirim sayesinde esnafımızın maliyeti düşecek. Bu da ürünlerin etiketine indirim olarak yansıyacak." açıklamalarında bulundu.

24.12.2018Ekonomi
Şöyle bir hava almaya çıktım Bana kırmızı hiç yakışmıyor

Şöyle bir hava almaya çıktım! Bana kırmızı hiç yakışmıyor

Yılbaşı alışverişi sokakları kırmızıya boyamış. Normalde asla almayacağınız ne varsa hepsini tuhaf tuhaf fiyatlara alabiliyorsunuz. Aldım mı? Almadım tabii ki.

23.12.2018Hürriyet Pazar
Çok önemli uyarı: Milli Piyango bileti alırken buna dikkat

Çok önemli uyarı: Milli Piyango bileti alırken buna dikkat!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Geçmiş yıllarda yaşanan sahte bilet tuzağına kanmamak için özellikle piyango biletlerinin damgalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmeli" açıklamasında bulundu.

21.12.2018Ekonomi
Esnafın sigorta primi aşağı çekilsin

'Esnafın sigorta primi aşağı çekilsin'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların, brüt asgari ücretin yüzde 34,5'ine denk gelen sigorta primlerini ödemekte güçlük çektiğini belirterek, "Esnafımızın durumu göz önüne alınarak sigorta primlerinin yüzdesi aşağı çekilmeli." ifadesini kullandı.

18.12.2018Ekonomi
Kadın esnaf ve sanatkar sayısı arttı

Kadın esnaf ve sanatkar sayısı arttı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "1 milyon 749 bin 141 esnaf ve sanatkarın 283 bin 821'i kadınlardan oluşuyor.Kadın esnaf ve sanatkarımızın oranı bir yılda yüzde 15,58'den yüzde 16,23'e yükseldi. Bu oranın artması, teşkilatımızın yanı sıra ülkemizin kalkınması açısından sevindirici ancak yeterli değil." açıklamalarında bulundu.

17.12.2018Ekonomi
TESKten yılbaşı alışverişi uyarısı

TESK'ten "yılbaşı alışverişi" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Yılbaşı sofralarımızı ve evlerimizi süsleyen ürünler merdiven altı, kalitesiz ve sağlıksız yerlerden alınmamalı. Yılbaşı alışverişinde bilinir ve güvenilir esnaf tercih edilmeli" açıklamasında bulundu.

16.12.2018Ekonomi
TESKten vergi indiriminde süre uzatılsın talebi

TESK'ten "vergi indiriminde süre uzatılsın" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "1 Kasım'da başlayan KDV ve ÖTV indirimi 3 ay daha uzatılırsa ekonomi canlanır" açıklamasında bulundu.

13.12.2018Ekonomi
TESKten kredi kartı uyarısı

TESK'ten kredi kartı uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Yeni yıla sayılı günler kala kredi kartları limitlerini doldurup borç batağına batmamak için gereksiz alışveriş yapılmamalı" açıklamasında bulundu.

11.12.2018Ekonomi
TESKten kredi kartı uyarısı

TESK'ten kredi kartı uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yeni yıla sayılı günler kala kredi kartları limitlerini doldurup borç batağına batmamak için gereksiz alışveriş yapılmamalı." ifadesini kullandı.

11.12.2018Ekonomi
TESKten sahte içki uyarısı

TESK'ten sahte içki uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Özellikle yeni yıla girmek için gün saydığımız şu günlerde kaçak alkolle yapılan mücadele hız kazanmalı ve sıklaştırılmalı" açıklamasında bulundu.

9.12.2018Ekonomi
İş yeri açılışları azaldı

İş yeri açılışları azaldı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, geçen yılın ocak-kasım döneminde 211 bin 75 iş yeri açılışı gerçekleştiğini, 2018'in aynı döneminde ise bu rakamın 210 bin 312'ye gerilediğini bildirdi.

5.12.2018Ekonomi
Nakliyeciler ayakta kalma mücadelesi veriyor

"Nakliyeciler ayakta kalma mücadelesi veriyor"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Nakliyeci esnafı, artan akaryakıt, yedek parça, lastik fiyatları, köprü geçiş ücretleri ve cezaları gibi sorunlarla baş edemeyecek hale geldi, ayakta kalma mücadelesi veriyor." açıklamalarında bulundu.

4.12.2018Ekonomi
TESKten enflasyon değerlendirmesi

TESK'ten enflasyon değerlendirmesi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Hükümetin enflasyonla mücadelesi sonuç verdi. Kasım ayında enflasyon oranları düştü. Bu düşüşün aralık ayında da devam etmesini bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

3.12.2018Ekonomi
TESKten servis araçlarında yaş sınırı kaldırılsın talebi

TESK'ten "servis araçlarında yaş sınırı kaldırılsın" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Okul servis aracı olarak kullanılan taşıtların yaş sınırı esnetilmeli ve 12 yaşından büyük olmama şartı kaldırılmalı. Söz konusu yaş sınırı, 20'ye çıkarılmalı" açıklamasında bulundu.

2.12.2018Ekonomi
TESK Kart kullanıcıları 100 bine yaklaştı

TESK Kart kullanıcıları 100 bine yaklaştı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafa birçok sektörde indirim sağlayan TESK Kart'ın 1. yılını doldurduğunu ve kullanıcı sayısının 100 bine yaklaştığını bildirdi.

1.12.2018Ekonomi
Kira artışlarında enflasyon dikkate alınmalı

"Kira artışlarında enflasyon dikkate alınmalı"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Yerel yönetim, vakıf ve devlete ait iş yerlerinin kiraları son dönemde yüzde 500'e varan seviyede arttı. Yeni yıla girerken güncellenen kira sözleşmelerindeki artışlar, esnafı daha fazla zora sokuyor. Kira artışlarında enflasyon oranları dikkate alınmalı." açıklamalarında bulundu.

27.11.2018Ekonomi
Çok önemli uyarı 30 Kasıma kadar yaptırın

Çok önemli uyarı! 30 Kasım'a kadar yaptırın

Genel sağlık sigortasından yararlanmaları için gençlere gelir testi yaptırmaları konusunda uyarıda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Genel sağlık sigortasına tabii olan gençlerimiz 30 Kasım’a kadar gelir testlerini yaptırmayı unutmamalı” dedi.

25.11.2018Ekonomi
TOBB ve meslek kuruluşları kanunlarında değişiklik teklifi kabul edildi

TOBB ve meslek kuruluşları kanunlarında değişiklik teklifi kabul edildi

Milletvekili ve mahalli idareler seçimlerinde adaylık için görevinden ayrılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) başkan ve üyelerinin, seçilemedikleri takdirde eski görevlerine dönebilmelerine imkan tanıyan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

21.11.2018Gündem
TESKten çocuk işçiliğiyle mücadele çalıştayı

TESK'ten çocuk işçiliğiyle mücadele çalıştayı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Çocuk işçiliğiyle kararlı bir mücadele sürdürüyoruz. 22-23 Kasım'da gerçekleştirilecek UNICEF Çocuk Hakları ve İş İlkeleri Programı İDDG Çalıştayı ile çocuk işçiliğine dair tüm tarafları bir araya getirmeyi hedefliyoruz." açıklamalarında bulundu.

20.11.2018Ekonomi
TESKten perakende yasası yeniden düzenlensin talebi

TESK'ten "perakende yasası yeniden düzenlensin" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Perakende yasası, esnaf ve sanatkarın haklarını koruyacak şekilde tekrar düzenlenmeli ve tam olarak uygulanmalı." ifadelerinde bulundu.

19.11.2018Ekonomi
Araç sahipleri için önemli uyarı 1 Aralıktan önce yapın

Araç sahipleri için önemli uyarı! 1 Aralık'tan önce yapın

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Ticari araçlar için 1 Aralık itibarıyla kış lastiği zorunluluğu başlayacak. Hava sıcaklıklarının 7 derecenin altına düştüğü yerlerde vatandaşlarımız 1 Aralık'ı beklemeden araçlarına kış lastiğini taktırmalı" açıklamasında bulundu.

18.11.2018Ekonomi
Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu 3. Toplantısı Bakan Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu 3. Toplantısı Bakan Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulunun 3’üncü toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, iş ve yatırım ortamı, ihracat, küresel ekonomik ilişkilerde yeni açılımlar, gümrüklerdeki iş akışı, finansman gibi konular ele alındı.

15.11.2018Ekonomi
“1 kuruştan sonra 5 ve 10 kuruşlar da verilmiyor”

“1 kuruştan sonra 5 ve 10 kuruşlar da verilmiyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Etiketlerde görülen kuruşlu fiyatlar, kasada ödeme yapan vatandaşa nakit para üstü olarak geri verilmiyor. Özellikle AVM’ler başta olmak üzere büyük marketler ile zincir marketlerde ve mağazalarda 1 kuruştan sonra artık 5 kuruş ve 10 kuruşlar da para üstünden sayılmıyor. Oysa sadece bu yılın 10 ayında toplam 826 milyon 270 bin 500 adet madeni para basıldı. Nakit para üstü olarak verilmeyen bu madeni paralar nereye kayboldu sorusu akıllara geliyor" dedi.

13.11.2018Ekonomi
Göbeklitepe ve Türk mutfağı Brükselde tanıtıldı

Göbeklitepe ve Türk mutfağı Brüksel'de tanıtıldı

Şanlıurfa'da bulunan ve "tarihin başlangıç noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe ve eşsiz lezzetleriyle bilinen Anadolu mutfağı, Belçika'nın başkenti Brüksel'de "Göbeklitepe: Kültürlerin Buluştuğu Topraklar-Tarihten Gastronomiye" etkinliğinde tanıtıldı.

Büfe ve bakkal işletmeciliği cazibesini koruyor

Büfe ve bakkal işletmeciliği cazibesini koruyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 10 aylık verilere göre, ülkede esnaf ve sanatkarlara ait 1 milyon 878 bin 81 iş yeri olduğunu belirterek, "Bu dönemde 194 bin 2 esnaf ve sanatkar işletmesi açılırken, 87 bin 258 esnaf ve sanatkar işletmesi kapandı." ifadesini kullandı.

6.11.2018Ekonomi
TESKten enflasyon değerlendirmesi

TESK'ten enflasyon değerlendirmesi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken:"Enflasyonda asıl belirleyici kasım ve aralık ayları olacak.Bu aylarda mevsimsel olarak sezon sonu indirimlerinin yanı sıra hükümetin uygulamaya koyduğu vergi indirimleri enflasyonun düşmesini destekleyecek." açıklamalarında bulundu.

5.11.2018Ekonomi
TESK Başkanı: Kültürel mirasımız turizmdeki en güçlü yanımız

TESK Başkanı: Kültürel mirasımız turizmdeki en güçlü yanımız

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESK, KOSGEB, TOBB ve TÜBİTAK ortaklığında Brüksel'de kurulan TuR&Bo Ofisi’nin 2018 yılı faaliyeti kapsamında Göbeklitepe ve Türk mutfağını tanıtacaklarını söyledi.

4.11.2018Ekonomi
Kara paket ve dolaptan vazgeçilsin

Kara paket ve dolaptan vazgeçilsin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuoyunda ‘kara paket’ olarak bilinen, tütün ürünlerinin tek tip paketle ve kapalı dolapta satışına yönelik kanun teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu.

1.11.2018Ekonomi