EKSTRA
MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.362 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

TESKten afetle mücadele kongresine destek

TESK'ten "afetle mücadele kongresi"ne destek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Afet ve afete dirençlilik konusunda toplumda farkındalık oluşturulmalı. Kurum ve kuruluşlarla vatandaşlar, afete karşı bilgi ve donanım sahibi olmalı" açıklamasında bulundu.

13.05.2019Ekonomi
TESKten kara liste sorunu giderilsin çağrısı

TESK'ten "kara liste sorunu giderilsin" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnafımızın en çok sıfır faizli can suyu kredisine ihtiyacı var ve buna ulaşmasının önündeki en büyük engel kara liste. Etkin bir sicil affı ile esnafımız rahatlayacaktır" açıklamasında bulundu.

11.05.2019Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: Esnafımızın Bağ-Kur sorunu çözülmeli

TESK Genel Başkanı Palandöken: Esnafımızın Bağ-Kur sorunu çözülmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Binlerce esnaf, vergi ve oda kaydı dikkate alınarak emekli olmanın yolunu açacak yeni yasal düzenlemeyi dört gözle bekliyor." dedi.

8.05.2019Ekonomi
TESKten esnafa teknolojik destek talebi

TESK'ten esnafa teknolojik destek talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "1 milyon 772 bin 650 esnaf ve sanatkarımızın 2 bin 417'si e-ticaret yapıyor. Bir başka ifadeyle her bin esnaftan biri e-ticaret gerçekleştirebiliyor" dedi.

2.05.2019Ekonomi
TESKten temel gıda ürünlerinde KDV indirimi talebi

TESK'ten "temel gıda ürünlerinde KDV indirimi" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Temel gıda ürünlerindeki yüzde 8'lik KDV, fiyatların dengelenmesi için yüzde 1'e indirilmeli" dedi.

24.04.2019Ekonomi
Poşet beyannamesi için süre uzatıldı mı Son gün ne zaman

Poşet beyannamesi için süre uzatıldı mı? Son gün ne zaman?

Çevre Koruma Kanunu kapsamında 2019 yılının başlangıcı itibariyle yürürlüğe giren poşet beyannamesi için ocak, şubat ve mart ayı beyannameleri Resmi Gazete kararı ile 24 Nisan tarihine kadar ertelenmişti. Beyanlar, ilgililerin Gelir veya Kurumlar Vergisi yönünden bağlı olduğu Vergi Dairesine ya da internet üzerinden yapılabilecek. Peki, poşet beyannamesi için süre uzatılacak mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.04.2019Ekonomi
TESK Başkanından 23 Nisan mesajı

TESK Başkanı'ndan 23 Nisan mesajı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Çocuklar Cumhuriyetimizin teminatı, masumiyetin, barışın ve umudun sembolüdür. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunabilmek için hep birlikte çalışmalı, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmeliyiz” dedi.

22.04.2019Ekonomi
Palandöken: Kermeslerin görevi zeytin-peynir satmak değildir

Palandöken: Kermeslerin görevi zeytin-peynir satmak değildir

TESK Genel Başkanı Palandöken uzun süren kermeslere ilişkin tepkisini dile getirdi.

17.04.2019Ekonomi
Türkiye - AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı Beştepede

Türkiye - AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı Beştepe'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı üyelerini kabul etti.

16.04.2019Ekonomi
Palandöken: Esnaf ve sanatkarımıza emeklilik yolu açılmalı

Palandöken: Esnaf ve sanatkarımıza emeklilik yolu açılmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekli olamayan esnafa kolaylık sağlanması gerektiğini söyledi.

16.04.2019Ekonomi
Palandöken: Türkiyenin turizm potansiyeli çok yüksek

Palandöken: Türkiye'nin turizm potansiyeli çok yüksek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Turizm, özellikle gelişmekte olan ülkelerin, döviz girdisi bakımından, en önemli gelir kaynaklarından birisi. Ülkemiz de dört bir yanıyla turizm potansiyeli çok yüksek bir ülke" dedi.

15.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden Can Bartu için başsağlığı mesajı

TESK Başkanı Palandöken'den Can Bartu için başsağlığı mesajı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Spor camiası efsane bir ismi kaybetti" dedi.

12.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken reformlardan memnun

TESK Başkanı Palandöken reformlardan memnun

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Reformların zaman kaybedilmeden hayata geçirilmesiyle haksız rekabet ortadan kalkacaktır" dedi.

10.04.2019Ekonomi
TESKten reform çağrısı

TESK'ten "reform" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yabancı sermaye bir yana yerli sermayemiz bile son yıllarda Çin, Hindistan gibi ülkelere kayıyor. Oysa tam tersine o ülkelere giden sermayeyi Türkiye'ye çekecek reformlar yapmalıyız" açıklamasında bulundu.

9.04.2019Ekonomi
TESKten kültür turizmi çağrısı

TESK'ten kültür turizmi çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dünyada eşi benzeri görülmemiş tarihi ve kültürel mirasımız var, maalesef yabancılar tarafından bilinmiyor. Bu eserlere yönelik bir tanıtım kampanyasıyla yabancı turist sayısını daha da artırabiliriz" açıklamasında bulundu.

7.04.2019Ekonomi
Bakan Pekcan: Ekonomide çok önemli adımlar atılacak

Bakan Pekcan: Ekonomide çok önemli adımlar atılacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Önümüzdeki dönem, ekonomide çok önemli adımların atılacağı tam bir icraat dönemi olacak bizim için." dedi.

5.04.2019Ekonomi
Çok önemli uyarı: Sakın internetten almayın

Çok önemli uyarı: Sakın internetten almayın

Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte sahte altına karşı vatandaşları uyaran TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Düğünlerin vazgeçilmezi olan altınların fiyatı yükselince dolandırıcılar piyasaya sahte altın sürmekte gecikmiyor. Vatandaşlarımız altın alırken ve bozdururken çok titiz davranmalı. Özellikle internet üzerinden taksitle altın almak oldukça riskli. Hediyelik altın alanların ve altına yatırım yaparak birikim yapanların hayal kırıklığına uğramaması için bilinir ve güvenilir kuyumcu esnafından alışveriş yapılmalı” dedi.

4.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı: Enerji maliyetleri azaltılırsa enflasyon düşer

TESK Başkanı: Enerji maliyetleri azaltılırsa enflasyon düşer

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Üretimin hızla artacağı bir dönemde başta akaryakıt olmak üzere enerji maliyetleri düşürülürse hem sınai ve zirai üretimi desteklemiş oluruz hem de enflasyonun düşmesine katkı sağlamış oluruz" açıklamasında bulundu.

3.04.2019Ekonomi
Palandöken: İlk çeyrekte 70 bin iş yeri açıldı

Palandöken: İlk çeyrekte 70 bin iş yeri açıldı

Yılın ilk çeyreğinde esnaf ve sanatkar sayısının 1 milyon 772 bin 650 olduğunu kaydeden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Gazetesi’nde yayınlanan ilanlara göre, esnaf ve sanatkarlarımıza ait 1 milyon 907 bin 857 iş yeri var. 2019 yılının ilk çeyreğinde 70 bin 888 iş yeri açıldı, 29 bin 214 iş yeri kapandı. Diğer taraftan, 20 bin 544 iş yeri de vergi kayıtları sona erdiği için resen terkin edildi. Ancak ilgilileri müracaat etmediği için sicil gazetesinde terkin ilanları yayınlanmadı. Böylece yılın ilk çeyreğinde esnaf ve sanatkarlara ait iş yeri sayısı 21 bin 130 arttı” dedi.

2.04.2019Ekonomi
Palandöken: Yeni dönemde hizmetlere odaklanılmalı

Palandöken: Yeni dönemde hizmetlere odaklanılmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Artık siyasi partiler seçim tartışmalarını bırakıp hizmetlere odaklanmalı" dedi.

1.04.2019Ekonomi
TESKten taksit sayısı uyarısı

TESK'ten "taksit sayısı" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Taksit sayısı artarsa fiyat ucuzlar gibi bir algıya kapılmamak gerekir. Borç yüküne girmemek için ihtiyaç dışı alışverişler yapılmamalı" açıklamasında bulundu.

31.03.2019Ekonomi
Palandöken: Altında taksit imkanı piyasaları hareketlendirir

Palandöken: Altında taksit imkanı piyasaları hareketlendirir

İşçilik gerektiren altın satışlarına taksit imkanı getiren yeni düzenlemenin hem esnaf hem de altın alacaklar için sevindirici olduğunu dile getiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "İşçilikli altına taksit imkanı özellikle düğün sezonu başlarken yeni evlenecek çiftlere avantaj sağlayacak. Aynı zamanda kuyumcu esnafımızın da kazancını artıracak olan bu imkan piyasaları hareketlendirir. En önemlisi taksit sayesinde düğüne katılanlar evlenen yeni çiftlere eskisi gibi işçilikli altın takılabilecek" dedi.

30.03.2019Ekonomi
Çok önemli uyarı: Kredi kartı kullananlar dikkat

Çok önemli uyarı: Kredi kartı kullananlar dikkat!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Banka ve kredi kartlarıyla ilgili pek çok dolandırıcılık türü ortaya çıktı. Vatandaşlarımızın kart kullanımında her zamankinden daha dikkatli olması gerekiyor" açıklamasında bulundu.

28.03.2019Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Tarihimizde böyle bir şey görülmedi

Hisarcıklıoğlu: Tarihimizde böyle bir şey görülmedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Tarihimizde böyle bir şey görülmedi. İlk 3 ay boyunca yeni işe alacağımız kardeşlerimizin maaşı, sigortası, primi hepsi devletten. 3 ayın sonrası 9 ay boyunca işveren sadece ücreti ödüyor, üzerinde vergi yükü tamamen devletten" dedi.

28.03.2019Ekonomi
Alışverişte buna dikkat: Çok önemli indirim tuzağı uyarısı

Alışverişte buna dikkat: Çok önemli indirim tuzağı uyarısı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Sadece belli başlı birkaç üründe yapılan indirim bile afişlerde sanki tüm ürünlerde yapılmış gibi lanse ediliyor. Vatandaşlarımız indirim tuzaklarına karşı dikkatli olmalı. Sezon ortası indirimi adı altında yüzde 50 artı kasada yüzde 20 indirim yapmak inandırıcı değil. Bunlar firmaların pazarlama stratejisi" açıklamasında bulundu.

27.03.2019Ekonomi
TESKten istihdam için tek teşvik sistemi önerisi

TESK'ten istihdam için "tek teşvik sistemi" önerisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kayıt dışı istihdamı azaltmak ve kayıtlı istihdamı artırabilmek için 18 çeşit teşvik veriliyor. 18 istihdam teşvikini ne işveren ne de işçiler tam olarak biliyor. Kayıtlı istihdamı artırmak istiyorsak tek ve basit bir teşvik sistemi getirilmeli" açıklamasında bulundu.

25.03.2019Ekonomi
TESKten eksper havuzu önerisi

TESK'ten "eksper havuzu" önerisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Sigorta eksperlerinin tespit ücretlerinin tarafsız olması için Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde eksper havuzu oluşturulmalıdır" dedi.

23.03.2019Ekonomi
Palandöken: KDV ve ÖTV indirimlerinin uzatılması sevindirici

Palandöken: KDV ve ÖTV indirimlerinin uzatılması sevindirici

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "KDV ve ÖTV indirimlerinin 3 ay daha uzatılması piyasaları rahatlatacak. Mobilya, otomobil, konut, motosiklet, tapu harcı ve ticari araçlarda ÖTV ve KDV indirimlerinin sürelerinin uzatılması sevindirici bir haber oldu" dedi.

21.03.2019Ekonomi
Palandökenden ÖTV ve KDV çağrısı

Palandöken'den ÖTV ve KDV çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Mobilya ve beyaz eşyadaki vergi indirimlerinin süresi uzatılmalı. Otomotiv ve konut sektöründe ise vergi rejimi değiştirilmeli ve kalıcı vergi indirimleri yapılmalı" dedi.

19.03.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden Çanakkale Zaferi mesajı

TESK Başkanı Palandöken'den Çanakkale Zaferi mesajı

TESK Genel Başkanı Palandöken "Çanakkale Zaferi bağımsızlık için verilen başarılı bir mücadele olmasının yanı sıra Türk milletinin dayanışmasının, birlik ve beraberliğinin de simgesidir" dedi.

17.03.2019Ekonomi
TESKten yöresel ürün çağrısı

TESK'ten "yöresel ürün" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Yöresel ürünlerimizi dünyaya tanıtmalıyız. Bu lezzetlerin yurt içinde olduğu kadar, yurt dışında da tanıtımının en iyi şekilde yapılıp, yeni pazarlara açılması lazım" dedi.

16.03.2019Ekonomi
TESK Başkanı: Tabela kirliliğinin önüne geçilmeli

TESK Başkanı: Tabela kirliliğinin önüne geçilmeli

Tüm iş yerlerinde Türkçe tabela kullanılması için çağrıda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İş yeri tabelalarında dikkat çekmek için kullanılan yabancı kelimelere son verilmeli. Caddelerimizi tabela kirliliğinden arındırmak ve dilimizin yozlaşmasını önlemek için Türkçe tabela kullanımı özendirilmeli” dedi.

15.03.2019Ekonomi
Palandöken: Esnafımız yurt dışı iş gezisi desteğinden faydalanmalı

Palandöken: Esnafımız yurt dışı iş gezisi desteğinden faydalanmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "KOSGEB tarafından uzun süredir verilen yurt dışı iş gezisi desteği artık TESK iş birliğiyle de gerçekleştiriliyor. Tüm esnafımız bu destekten faydalanmalı" dedi.

14.03.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden Staj emeklilikten sayılsın çağrısı

TESK Başkanı Palandöken'den 'Staj emeklilikten sayılsın' çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Çırakların sigortalılık başlangıcı işe giriş tarihinden değil, çıraklık eğitimi döneminden başlatılmalı" dedi.

11.03.2019Ekonomi
Kadın girişimciye ihracat kredisi

Kadın girişimciye ihracat kredisi

TÜRK Eximbank, ihracat sektöründe rollerinin artması için ihracatçı kadın girişimcilere özel bir finansman imkanı geliştirdi. Kredinin müjdesini Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde verdi.

9.03.2019Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Kadın girişimci sayısı 130 bine geldi

Hisarcıklıoğlu: Kadın girişimci sayısı 130 bine geldi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "10 sene önce kadın girişimci sayısı sadece 75 bindi, şimdi bu sayı 130 bine geldi. Bu artışta Kadın Girişimci Kurullarımızın çok büyük payı var" - "Aklın cinsiyeti olmaz. Başarının cinsiyeti olmaz. Ekonominin cinsiyeti olmaz" dedi.

8.03.2019Ekonomi
TESK Başkanı: Kadınların iş yaşamında aktif rol almalarını destekliyoruz

TESK Başkanı: Kadınların iş yaşamında aktif rol almalarını destekliyoruz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kadınların iş yaşamında ve dolayısıyla sosyal alanda daha aktif rol almalarını her zaman desteklediklerini, Konfederasyona bağlı kadın esnaf ve sanatkar sayısının son 5 yılda yüzde 35 artarak 289 bin 967'ye ulaştığını bildirdi.

7.03.2019Ekonomi
Palandöken: Yılın ilk iki ayında 48 bin yeni iş yeri açıldı

Palandöken: Yılın ilk iki ayında 48 bin yeni iş yeri açıldı

Şubat sonu itibariyle esnaf ve sanatkar sayısının 1 milyon 769 bin 644 olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Gazetesi’nde yayınlanan ilanlara göre, esnaf ve sanatkarlarımıza ait 1 milyon 904 bin 227 iş yeri var. 2019 yılının ilk iki ayında 48 bin 657 iş yeri açıldı, 21 bin 136 iş yeri kapandı. Diğer taraftan 10 bin 21 iş yeri de vergi kayıtları sona erdiği için resen terkin edildi. Ancak ilgilileri müracaat etmediği için sicil gazetesinde terkin ilanları yayınlanmadı. Böylece yılın ilk iki ayında esnaf ve sanatkarlara ait iş yeri sayısı 17 bin 500 arttı” dedi.

5.03.2019Ekonomi
TESKten enflasyon değerlendirmesi

TESK'ten enflasyon değerlendirmesi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Ekonomi normalleşme sürecinde sağlam adımlarla ilerliyor." açıklamalarında bulundu.

4.03.2019Ekonomi
Perakende Yasasında yöresel ürün zorunluluğu

Perakende Yasası'nda yöresel ürün zorunluluğu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Perakende yasasıyla ilgili çalışmalara devam ediyoruz. Yeni yasa taslağımızda yöresel ürün kullandırma ve belli rafları bunlara ayırmak için zorunluluk getiriyoruz" dedi.

2.03.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken KOBİ kredisinden memnun

TESK Başkanı Palandöken KOBİ kredisinden memnun

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "KOBİ'lere verilecek 25 milyar liralık ikinci destek paketi piyasaları rahatlatacak" dedi.

1.03.2019Ekonomi
Bunu yapmayana ceza yok

Bunu yapmayana ceza yok!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ölçü ve ölçü aletleri muayene başvurularının artık internet üzerinden yapılacağını belirterek, "Muayenesini geciktirenler 90 gün içinde başvuru yapmalı" dedi.

1.03.2019Ekonomi
TESKten konut seferberliği çağrısı

TESK'ten "konut seferberliği" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "İnşaat sektörünün canlanması, beraberindeki birçok sektörü de hareketlendirecektir. Ekonominin canlanması için konut seferberliği başlatılmalı" dedi.

24.02.2019Ekonomi
TESKten zincir market uyarısı

TESK'ten "zincir market" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Zincir market sayısı, 4 yılda yüzde 66 artarak 32 bine çıktı. Perakende Yasası güncellenmeli. Bu marketlerin açılış ve kapanışları ile çalışma saatlerine sınırlama getirilmeli" açıklamasında bulundu.

23.02.2019Ekonomi
Gıda israfıyla mücadele üretim kadar önemli

"Gıda israfıyla mücadele üretim kadar önemli"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Gıda israfıyla mücadele, fiyatların dengelenmesinde nerdeyse gıda üretimi kadar önemli" açıklamasında bulundu.

21.02.2019Ekonomi
Bağ-Kur’lu İçİn BES alternatif

Bağ-Kur’lu İçİn BES alternatif

Emeklilik şirketleri ile bir araya gelen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, en az emekli maaşı alan kesimin Bağ-Kur’lu esnaf olduğunu belirterek, “Bireysel emeklilik, bizlerin geleceğini garanti altına almak için hem önemli bir sistem hem de fırsat. Üstelik devlet de destekliyor” dedi.

18.02.2019Ekonomi
Palandökenden POS cihazı komisyonu tepkisi

Palandöken'den POS cihazı komisyonu tepkisi

 TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Bankalar POS cihazı komisyon oranını düşürmeli, Ziraat Bankasının düşük komisyon kararı örnek olmalı" dedi.

17.02.2019Ekonomi
Palandöken: Perakende yasası yeniden düzenlenmeli

Palandöken: Perakende yasası yeniden düzenlenmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "İhtiyaçtan fazla açılan her iş yeri, hem kendisine hem de çevresindeki iş yerlerine zarar veriyor. Perakende yasası, iş yeri açılışlarına kural ve sınırlama getirecek şekilde düzenlenmeli" dedi.

11.02.2019Ekonomi