EKSTRA
MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.358 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

Zorunlu trafik sigortasındaki artış enflasyonun 2 katı”

"Zorunlu trafik sigortasındaki artış enflasyonun 2 katı”

Son alınan kararla, zorunlu trafik sigortasındaki aylık artış oranının Eylül ayından itibaren yüzde 1’den yüzde 1,5’a çıkarıldığını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu karardan sonra zorunlu trafik sigortasındaki yıllık artış oranı yüzde 18’i buldu. Bu oran enflasyonun 2 katı. Sigorta primlerindeki artış enflasyon oranından daha fazla olmamalı” dedi.

30.08.2017Ekonomi
Yapılandırmada ödeme yapamayanlara yeni hak verilmeli

'Yapılandırmada ödeme yapamayanlara yeni hak verilmeli'

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, onbinlerce esnaf ve sanatkarın yapılandırmada son gün mağduru olduğunu belirterek, "Yapılandırmada ödeme yapamayanlara yeni hak verilmeli" dedi.

20.08.2017Ekonomi
Kadın esnafın ilk tercihi bakkal işletmeciliği

Kadın esnafın ilk tercihi "bakkal işletmeciliği"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1,7 milyona yakın esnaftan yüzde 15,41'ini kadın girişimcilerin oluşturduğunu belirterek, "Kadın esnafımız en çok büfe, bakkal ve market işletmeciliği yapıyor. Bunu lokantacılık, yemek-içecek sunumu faaliyetleri izliyor." ifadelerini kullandı.

18.08.2017Ekonomi
Palandöken: Sorun işsizlik değil, mesleksizlik

Palandöken: "Sorun işsizlik değil, mesleksizlik"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, genç işsizlik oranlarına dikkati çekerek, "15-24 yaşındaki beş gençten biri işsiz. Özellikle genç işsizlikteki bu artışın tek sebebi var, o da mesleksizlik. Ülkemizde sorun işsizlik değil, mesleksizliktir." ifadelerini kullandı.

16.08.2017Ekonomi
Her şey dahil sisteme son verilmeli

'Her şey dahil sisteme son verilmeli'

Turizm gelirlerinin artması ve esnafı turizmden katkı sağlaması için mutlaka her şey dahil sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Turizm gelirlerinin yeniden artabilmesi için her şey dahil sistemine bir son verilmesi gerekir” dedi.

14.08.2017Ekonomi
“Esnafı güçlü olmayan bir ekonomi güçlü olamaz”

“Esnafı güçlü olmayan bir ekonomi güçlü olamaz”

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için son ve en önemli çalışmalardan biri olan 11. Kalkınma Planının, en büyük kalkınma hamlelerinden birinin alt yapısını hazırlayacağını söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf, 11. Kalkınma Planı çalışmalarının her aşamasında güçlü ve en iyi şekilde temsil edilmelidir” dedi.

7.08.2017Ekonomi
Bağ-Kurlulara teminatsız kredi bir şanstır

"Bağ-Kurlulara teminatsız kredi bir şanstır"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeniden yapılandırma kapsamındaki 4B'li (Bağ-Kur) vatandaşlardan mali açıdan yeterli imkana sahip bulunmayanlara, Ziraat Bankasından sunulan teminatsız kredinin "bir şans" olduğunu belirterek, vatandaşların 31 Ağustos 2017'ye kadar bulundukları yerdeki Sosyal Güvenlik Merkezlerine ve Ziraat Bankası şubelerine giderek bu imkandan faydalanabileceklerini bildirdi.

6.08.2017Ekonomi
TESKten çoçuk işçiliği mücadelesi

TESK'ten çoçuk işçiliği mücadelesi

TESK Genel Başkanı Palandöken: "'Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı' ilan edilecek olan 2018 yılı bizim için de öyle olacak. Bundan sonra daha güçlü şekilde çocuk işçiliği ile mücadele edeceğiz" açıklamasında bulundu.

5.08.2017Ekonomi
Gelir vergisi oranları da düşürülmeli

"Gelir vergisi oranları da düşürülmeli"

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın talebi üzerine gelir vergisi ile ilgili olarak bir çalışma başlattıklarını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Gelir Vergisi ile ilgili olarak sahada yaşanan sorunları oda, birlik ve federasyonlarımız aracılığıyla toparlıyoruz. Bunları bir rapor halinde Vergi Konseyine sunacağız” dedi.

2.08.2017Ekonomi
İndirim afişlerine şüphe ile yaklaşın

"İndirim' afişlerine şüphe ile yaklaşın"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AVM'lerin satışlarını artırmak için hazırladıkları kampanya afişlerine dikkati çekerek, "Vatandaşlarımız, uçuk ve inandırıcı olmayan afişlere, gereksiniminden daha fazlasını almasına yol açan ve israfa sebep olan satış tekniklerine şüpheyle yaklaşmalı, her 'indirim' yazan mağazaya kanmamalı." ifadelerini kullandı.

31.07.2017Ekonomi
“Akaryakıta zam her ürünü etkiler”

“Akaryakıta zam her ürünü etkiler”

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren benzin ve motorine yapılacak olan 11 kuruşluk zammın enlasyonu yeniden artışa geçireceğini söyledi.

31.07.2017Ekonomi
Palandöken, “İşyeri kiralarında stopaj vergisi kalkmalı”

Palandöken, “İşyeri kiralarında stopaj vergisi kalkmalı”

Stopaj uygulamasının, bir tahsilat yöntemi olmaktan çıkıp vergi yükünün bir başkasına devredilmesi şekline dönüştüğünü belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İşyeri kiralarında kira gelirinden doğan vergiyi, kira gelirini elde eden mükellef değil, kiracı konumundaki ticaret erbabı ödemektedir. Yani mal sahibinin vergisini de biz ödüyoruz. Kira stopajı yükü esnafın sırtından kaldırılmalı” dedi.

30.07.2017Ekonomi
Palandökenden “fırın” isyanı

Palandöken'den “fırın” isyanı

"Eğer belediyelerimiz ve yerel yönetimler halka ucuz ve ücretsiz ekmek dağıtmak istiyorlarsa fırıncı esnafından alıp, öyle yardım yapsınlar"

26.07.2017Ekonomi
TESKten emekli maaşına artış talebi

TESK'ten emekli maaşına artış talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekli maaşlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirterek, "Emekli maaşlarında artış olduğu takdirde piyasalar rahatlar, emekliler nefes alır." ifadesini kullandı.

24.07.2017Ekonomi
Palandökenden kira sigortası değerlendirmesi

Palandöken'den "kira sigortası" değerlendirmesi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Kira sigortası ile konut kiralama işlemlerinin tümü kayıt altında olacak ve devletin vergi kaybı olmayacak" açıklamasında bulundu.

10.07.2017Ekonomi
Takas komisyonları tartışması alevlendi

Takas komisyonları tartışması alevlendi

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Esnafımız bu komisyonların azalmasını beklerken tam tersine artması esnafın belini büker"

6.07.2017Ekonomi
Yapılandırmada bugün son gün

Yapılandırmada bugün son gün

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasında başvuru süresinin bugün sona ereceğini anımsatarak, "Bu tarihi bir fırsattır. Her esnaf ve sanatkar 30 Haziran'ı milat kabul etmeli ve bu tarihi kaçırmadan yapılandırmasını mutlaka yapmalıdır" ifadesini kullandı.

29.06.2017Ekonomi
Palandökenden sürücülere uyarı

Palandöken'den sürücülere uyarı

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Arife gününden bu yana yaşanan kazalarda 66 kişi hayatını kaybetti. Tatile çıkan sürücüler trafik kurallarına mutlaka uymalı" açıklamasında bulundu.

27.06.2017Ekonomi
267 bin KOBİnin kredisini onay

267 bin KOBİ'nin kredisini 'onay'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB'in talebini onayladığı 460 bin 167 işletmeden 267 binine kredi olanağı sağlandığını belirterek, "Esnaf ve sanatkarlarımız dertlerine derman olabilecek krediyi almak için bankalara gittiklerinde sudan bahanelerle kapıdan geri çevriliyor." ifadesini kullandı.

25.06.2017Ekonomi
Trafik sigortası ile ilgili çok çarpıcı açıklama

Trafik sigortası ile ilgili çok çarpıcı açıklama

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı sigorta şirketlerinin müşterilerine tavan fiyatın üzerinde poliçe düzenlemeyi teklif ettiğini ve bu fiyatı kabul etmeyenlerin araçlarını sigortalamadıklarını belirterek, "Oysa kanunen tavan fiyattan poliçe düzenlemek zorundalar. Esnafımız böyle teklifleri kabul etmemeli ve mutlaka cezai müeyyide uygulanabilmesi için ilgili mercilere gerekli başvuruları yapmalı." ifadesini kullandı.

24.06.2017Ekonomi