EKSTRA
MENÜ

Türkiye- Almanya Film Festivali

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.108 haberi bulunmuştur.

Türkiye- Almanya Film Festivali Haberleri

Altın Portakalda yarışacak kısalar ve belgeseller belli oldu

Altın Portakal'da yarışacak kısalar ve belgeseller belli oldu

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne başvuran 206 kısa film arasından 20, 99 belgesel film arasından da 15 film yarışmaya hak kazandı.

3.09.2013Gündem
210 Akdeniz filmi İzmirde yarışacak

210 Akdeniz filmi İzmir'de yarışacak

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin 1-9 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenleyeceği “1. Akdeniz Film Festivali” için tahminlerin çok üzerinde başvuru geldi.

4.08.2013Ege
19. Saraybosna Film Festivalinde yarışacak filmler açıklandı

19. Saraybosna Film Festivali'nde yarışacak filmler açıklandı

Bosna Hersek'te yaşanan savaşın izlerini silmek ve Saraybosna'yı yeniden kültür ve sanatın adresi yapmak amacıyla organize edilen 19. Saraybosna Filme Festivali'nde yarışacak filmler belirlendi.

19.07.2013Gündem
Demirhandan Türkiyeye bronz

Demirhan'dan Türkiye'ye bronz

Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki Boris Trajkovski Spor Salonu'nda düzenlenen ve 7 Temmuz'a kadar sürecek şampiyonanın üçüncü gün müsabakaları tamamlandı.

5.07.2013Spor
Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
Y KUŞAĞI ADALET İSTİYOR

Y KUŞAĞI ADALET İSTİYOR

Eskilerin deyimiyle“Babıali’nin Son Mohikan’ı” Arda Uskan. 1972 yılından bu yana hemen hemen her konuda kalem oynatmış. Sinema, müzik, politika arasında harmanlanan yaşamının en parlak dönemini ise 9 yıl yayın yönetmenliğini yaptığı Nokta dergisinde yaşamış... Mohikan abimiz ile Sezen Aksu’lu, Barış Manço’lu, Müjde Ar’lı ünlüler dünyasından Gezi Parkı olaylarına kadar uzanan uçuk bir söyleşi yaptık. Bu arada Arda Abi’nin işlerinin yoğunluğundan fotoğraf çektirmeye vakit bulamayınca arşivdeki fotoğrafları kullanma kararı aldık. Eee ne demişler, o kadar kusur...

16.06.2013Kelebek
Bir sonraki film plajda çekilecek

Bir sonraki film plajda çekilecek

Başlık işin şakası... Nereden çıktı derseniz; Erden Kıral, Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessese Müdürlüğü’ne ait maden ocağında, yerin 700 metre altında çektiği “Yük”ün ardından ekibine haklı olarak böyle bir söz vermiş. Yeni proje ne olacak bilinmez ama Kıral’ın son filmi bugün vizyona giriyor. Nadir Sarıbacak, Tülin Özen ve Tansu Biçer’in başrollerini paylaştığı, 200 maden işçisi ve ailesinin de rol aldığı “Yük”, usta yönetmenin gözünden izleyeceğimiz bir başka vicdan hikayesi...

25.04.2013Kelebek
23 Nisan’da çocuklar eğlenceye doyacak

23 Nisan’da çocuklar eğlenceye doyacak!

İşte birbirinden eğlenceli etkinlikler…

13.04.2013Etkinlikler
Akbank Kısa Film Festivali başlıyor

Akbank Kısa Film Festivali başlıyor!

10 gün boyunca sürecek dopdolu bir program sinemaseverlerle...

17.03.2013Etkinlikler
Şimdi kısa film zamanı

Şimdi kısa film zamanı!

9. Akbank Kısa Film Festivali için geri sayım başladı. 18-28 Mart tarihleri arasında düzenlenecek festivale 29 ülkeden 102 film, 10 söyleşi ve sinema dünyasından 17 konuk katılacak.

15.03.2013Kelebek
İsimsiz kahramanlar

İsimsiz kahramanlar

Bu yıl Çanakkale Savaşı’nı konu alan pek çok film girdi vizyona. ‘Çanakkale Yolun Sonu’ bunların sonuncusu. Yüksek bütçesi ve üstün teknik özellikleriyle dikkat çeken filmin yönetmen koltuğunda Kemal Uzun, başrollerindeyse Gürkan Uygun, Umut Kurt ve Berrak Tüzünataç var. Filmin genel direktörlüğünü Serdar Akar üstleniyor. Film, isimsiz kahramanlar üzerinden Çanakkale cephesinde yaşananları anlatıyor.

15.03.2013Kelebek
Muhtaç olduğumuz enerji bu DJ’lerin parçalarında mevcut

Muhtaç olduğumuz enerji bu DJ’lerin parçalarında mevcut

Kent ve gece hayatının nabzını tutan Hürriyet Cumartesi ekibi olarak ortalığı biraz hareketlendirmeye karar verdik; sahaya iniyoruz ve gazetenizin enerjisini pistlere taşıyoruz.

15.03.2013Kelebek
Cannesa seçildi

Cannes'a seçildi

Özcan Alper’in üçüncü film projesi “Rüzgarın Hatıraları“, Cannes Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Cinefondation, L’Atelier programına seçildi.

7.03.2013Gündem
Sembolik bir gerilim komedisi

Sembolik bir gerilim komedisi

Mustafa Üstündağ ve Kenan Ece’nin kurdukları Çamur’dan Tiyatro’nun ilk oyunu ‘Islahevi’, Amerikalı yazar Norman Lock imzalı. 1996 Edinburgh Tiyatro Festivali’nde en iyi oyun seçilmiş Islahevi, Engin Alkan rejisiyle Türkiye’de yeni bir ödül alır mı bilinmez ama Mustafa Üstündağ’ın tiyatro sahnesinde daha çok görünmesi gerektiği kesin.

4.01.2013Kelebek
Tepenin ardındaki gerçekler

Tepenin ardındaki gerçekler

Yılın en iyi yerli yapımlarından Tepenin Ardı, vizyona girdi. Ama sadece 14 salonda. Suçu bağımsız bir yapım olup, bol ödül almak sanırım.

14.12.2012Kelebek
Türk tiyatrosunun yeni kuşak yazarları

Türk tiyatrosunun yeni kuşak yazarları

Hâlâ “Yerli oyun yazarımız yok” diyenlerdenseniz, henüz onlarla tanışmamışsınız demektir. Onlar alternatif tiyatro mekanlarında izlediğimiz birçok yerli oyunun yazarı. Kimi yazarlığın yanı sıra yönetmenlik ve oyunculuk da yapıyorlar. Birlikte üretiyor, giderek çoğalıyorlar.

7.12.2012Kelebek
Ödüller sinema salonlarının ilgisini çekmeye yetmiyor

Ödüller sinema salonlarının ilgisini çekmeye yetmiyor

Birçok festivalden ödüller alan Tepenin Ardı, 14 Aralık'ta Türkiye'de vizyona giriyor. Fakat filmin bütün başarısına rağmen Türkiye'deki sinema salon işletmecileri filme rağbet göstermiyor.

28.11.2012Gündem
Almanya vize vermedi

Almanya vize vermedi

12'nci Türk Film Festivali çerçevesinde Frankfurt'a gelen Türk Sineması' nın ünlü isimleri Müjde Ar ve Aytaç Arman'a onur ödülü verildi. İzzet Günay ve Halit Akçatepe ise vize engeli nedeniyle geceye katılamadı.

13.11.2012Gündem
İki ünlü sanatçıya Almanyadan vize yok

İki ünlü sanatçıya Almanya'dan vize yok

12'nci Türk Film Festivali çerçevesinde Frankfurt'a gelen Türk Sineması' nın ünlü isimleri Müjde Ar ve Aytaç Arman'a onur ödülü verildi. İzzet Günay ve Halit Akçatepe ise vize engeli nedeniyle geceye katılamadı.

13.11.2012Gündem
Beyaz perdede festival zenginliği

Beyaz perdede festival zenginliği

Büyükşehirlerin yanı sıra Anadolu'da da sayıları her geçen gün artan uluslararası film festivalleri, Türkiye'deki sinema kültürünün gelişmesine yardımcı oluyor.

11.11.2012Gündem
Sessiz Kosovada

"Sessiz" Kosova'da

Kosova'nın başkenti Priştine'de, 11 Kasım Pazar gününe kadar sürecek Avrupa Film Haftası etkinlikleri başladı. Film haftasında yönetmen Rezan Yeşilbaş'ın "Sessiz" adlı ödüllü filmi de gösterilecek

7.11.2012Gündem
Araf New York Film Festivalinde

"Araf" New York Film Festivali'nde

Yeşim Ustaoğlu'nun yazıp, yönettiği Araf filmi, New York Film Festivali'nde gösterildi.

18.10.2012Gündem
Güzel yorumlar bana yetti

Güzel yorumlar bana yetti

Televizyon izleyicisinin “Veda” dizisindeki Behice rolüyle tanıdığı Jale Arıkan, “Zerre” filmindeki rolüyle bu yılki Altın Portakal’da en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterildi. Favorilerden biri olmasına rağmen ödülü kazanamadı ama festivalde aldığı güzel yorumlar ona yetti: “Tören sonrasında çok güzel yorumlar geldi. Filmimizin festivalden dört güzel ödülle ayrılması da mutluluk vericiydi.”

17.10.2012Kelebek
Altın Portakallar sahiplerini buldu

Altın Portakallar sahiplerini buldu

49'uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında dağıtılan Altın Portakal ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Jüri Başkanı Hülya Avşar, "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü alan 12 yaşındaki Abdulkadir Tuncer'i sarılarak tebrik etti.

13.10.2012Gündem
Darağacında Üç Fidanı çekmek istiyorum

"Darağacında Üç Fidan'ı çekmek istiyorum"

49’uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Uluslararası Uzun Metraj Film Jürisi’nde yer alan Cem Özer, en büyük hayalinin Nihat Behram’ın ’Darağacında Üç Fidan’ eserini beyaz perdeye aktarmak olduğunu söyledi.

9.10.2012Kelebek
Oscara 71 yabancı film başvurdu

Oscar'a 71 yabancı film başvurdu

Akademi Ödülleri organizatörleri, bu yıl yabancı film kategorisinde Oscar'a 71 ülkeden başvuruda bulunulduğunu söyledi.

9.10.2012Gündem
Neslihana bir ödül de Rusyadan

Neslihan'a bir ödül de Rusya'dan

Neslihan Atagül, Altın Koza'dan sonra Moskova’dan Şimdinin ve Geleceğin En İyi Oyuncusu ödülünü aldı.

8.10.2012Gündem
Türkiye’de yaşasam zorlanırım

Türkiye’de yaşasam zorlanırım

Fatih Akın, son belgeseli “Cennetteki Çöplük”ün gösterimi için Türkiye’ye geldi. GQ Türkiye dergisi, bir haftada beş farklı şehri turlayan Akın’ı bu hızlı tempoda yakalamayı başardı, yönetmenlik serüvenini onun ağzından sayfalarına taşıdı.

4.10.2012Kelebek
Aşka ömür biçen kitabın filmi

Aşka ömür biçen kitabın filmi

Geçen hafta İstanbul’a gelip D&R’da kitaplarını imzalayan Fransız yazar Frederic Beigbeder’in aynı adlı romanından senaryolaştırıp yönettiği Aşkın Ömrü Üç Yıldır, yarı otobiyografik bir çalışma. Yazar belli ki çok aşk acısı çekmiş. Yıllar süren ilişkilerin çekirdeğindeki aşkı yerle bir eden bu cümleyi kurar mıydı yoksa! Ama film aşk konusunda kurduğu cümleler kadar acımasız değil.

21.09.2012Kelebek
Udo Kier Altın Portakal’a geliyor

Udo Kier Altın Portakal’a geliyor

Ali Özgentürk’ün aynı oyuncularla aynı hikâyeden çektiği iki farklı film olan “Görünmeyen” ve “Beni Sev” Altın Portakal’da gösterilecek.

17.09.2012Gündem
Montrealden Ateşin Düştüğü Yere büyük ödül

Montreal'den 'Ateş'in Düştüğü Yer'e büyük ödül

Yönetmen İsmail Güneş'in son filmi "Ateşin Düştüğü Yer" Montreal Film Festivali'nden büyük ödül 'En İyi Film' ve FIPRESCI ödüllerini kazandı. Film, geçen yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne başvurmuş, fakat festivalde Güneş'in filmi ön elemeyi geçememişti.

4.09.2012Gündem
‘Araf’ta kalanlar

‘Araf’ta kalanlar

ÖZCAN Deniz’in genç oyuncu Neslihan Atagül’le başrolü paylaştığı “Araf” filminin fragmanı hazır.

24.08.2012Kelebek
SETTEN İLK FOTOĞRAFLAR

SETTEN İLK FOTOĞRAFLAR

TÜRKİYE’ nin ilk fantastik çocuk filmi ’Hititya: Madalyonun Sırrı’nın çekimleri Göreme’de düzenlenen çocuk festivaliyle başladı.

23.08.2012Kelebek
Tiyatronun duayeni Müşfik Kenter kimdi

Tiyatronun duayeni Müşfik Kenter kimdi?

Sesi ile herkesi büyüleyen usta sanatçıyı kaybettik.

16.08.2012Etkinlikler
İlk gösterim Torontoda

İlk gösterim Toronto'da

Pelin Esmer’in yönetmenliğini üstlendiği Gözetleme Kulesi filminin dünya prömiyeri 6-16 Eylül tarihlerinde yapılacak 37. Toronto Film Festivali’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca Yılmaz Erdoğan, Beren Saat ve Saadet Işıl Aksoy oynadıkları filmlerle festivalde yerlerini alacaklar.

15.08.2012Gündem
Araf Venedikte yarışacak

'Araf' Venedik'te yarışacak

Yeşim Ustaoğlu'nun Araf filmi 69. Venedik Film Festivali'nin Orizzonti (Ufuklar) bölümünde yarışacak. Filmin başrol oyuncusu Özcan Deniz ise kırmız halı ilk kez yürüyecek.

27.07.2012Gündem
Küf perdeyi Venedikde açıyor

'Küf'' perdeyi Venedik'de açıyor

Ali Aydın'ın ilk uzun metraj filmi Küf, 29 Ağustos- 8 Eylül arasında düzenlenecek 69. Venedik Film Festivali'nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

26.07.2012Gündem
LABİRENT YENİDEN SİNEMALARDA…

LABİRENT YENİDEN SİNEMALARDA…

Geçtiğimiz sezonun beğenilen filmlerinden Labirent bir kez daha vizyona giriyor.

13.07.2012Gündem
Millerle Şili’den Moğolistan’a 4 kıtada 11 yolculuk

Millerle Şili’den Moğolistan’a 4 kıtada 11 yolculuk

Havayolu ve bankaların harcamaları uçak biletine dönüştüren yeni kampanyaları millere rağbeti artırdı. Sadece THY’nin mil programına katılanlar bile son üç yılda yüzde 60’lık sıçramayla 2.5 milyon kişiye ulaştı. Rekabetin keskinleşmesi tüketiciye yeni seçenekler getiriyor. Alışveriş ve uçuş puanlarını kullanmakta ustalaşan 12 gezgin, mil kullanma alışkanlıklarını, unutamadıkları gezilerini anlattı.

24.06.2012Seyahat

Yazar Sonuçları

Belçim Bilgin, Beren Saat’e karşı

Bu yıl sinemamızda, merkezinde bedensel engelli kadınların olduğu filmler çarpışacak.

17.07.2013

Nurgül Yeşilçay’la kışkırtmaca

Nurgül Yeşilçay ve Tayanç Ayaydın’lı sevişme sahneleriyle günlerdir basını meşgul eden Aşk Kırmızı, “Üç kişilik bir aşk mümkün müdür?” sorusuyla seyirciyi kışkırtmaya çalışıyor.

14.03.2013

Oscar kazanacak Türk

Dün Hürriyet’te Avrupa’daki Türk gençleriyle ilgili birbirinden ilgisiz üç farklı haber yayınlandı.

3.12.2012

İstanbul’un geçmişi heyecan yaratıyor

İSTANBUL’un en az bilinen geçmişi yazısız dönemleri kapsar. Yarımburgaz Mağarası, Fikirtepe ve Pendik yerleşimlerinin yanında son yıllarda Marmaray kazılarıyla ortaya çıkan Yenikapı verileri, tarih öncesi dönemler olarak, uygarlık tarihi açısından İstanbul’un kent belleğine katkı sağlıyor.

13.11.2012

Kızdırmayın, Başbakan’ı ararım!

19. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin açılışına Fatih Akın’ın “Cenneteki Çöplük” adlı belgeseli damga vurdu.

19.09.2012

‘Diller ne olacak?’ diyordum!

Onu ‘Fatma Gül’ün Suçu Ne?’ dizisindeki Mustafa olarak tanıdık. Sevdiği kadına yamuk yapan kasabalı genç. Ama şu anda karşımda bir Avrupalı duruyor.

27.07.2012

İdeal bir köpek çiftliği

Antalya’daki petshop rezaleti haberinden hemen bir gün sonra İstanbul Ömerli’de örnek bir üretim çiftliğinin açıldığı haberi ilaç gibi geldi.

16.07.2012