EKSTRA
MENÜ

Türk Ve Azerbaycan Bayrakları

Türk Ve Azerbaycan Bayrakları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Ve Azerbaycan Bayrakları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 227 Türk Ve Azerbaycan Bayrakları haberi bulunmuştur.

Türk Ve Azerbaycan Bayrakları Haberleri

Karabağ, Sivasta Çırpınırdı Karadeniz şarkısıyla karşılandı

Karabağ, Sivas'ta "Çırpınırdı Karadeniz" şarkısıyla karşılandı!

UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. maçında yarın Demir Grup Sivasspor ile karşılaşacak Azerbaycan temsilcisi Karabağ, Sivas'ta "Çırpınırdı Karadeniz" şarkısıyla karşılandı.

4.11.2020Futbol
Milli Eğitim Bakanı: Dünyadaki birkaç ülkeden biriyiz

Milli Eğitim Bakanı: Dünyadaki birkaç ülkeden biriyiz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada "Bakanlık olarak bilim ve teknoloji hususlarında elimizden geleni fazlasıyla yapmaya gayret ediyoruz. Çağrı merkezimiz Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da düzenlenen dünya çapındaki bir yarışmada dün ikincilik ödülü aldı. Bunun için de mutluyuz. Akademik muhtevayı yapay zekayla destekleme konusunda da dünyadaki birkaç ülkeden biriyiz" dedi.     

30.10.2020Gündem
Son dakika haberler: İstanbulda Çamlıca Kulesindeki ışık gösterisi görsel şölen oluşturdu

Son dakika haberler: İstanbul'da Çamlıca Kulesi'ndeki ışık gösterisi görsel şölen oluşturdu

KÜÇÜK Çamlıca Televizyon ve Radyo Kulesi'nde yapılan ışık gösterisi görsel şölen oluşturdu. Kuleyi kaplayan led ışıkların senkronize bir şekilde yanıp sönerek simetrik şekillerin yanı sıra Türk ve Azerbaycan bayraklarını oluşturması havadan görüntülendi.

28.10.2020Gündem
Çanakkale Boğazındaki Gazi Kaleden, Azerbaycana bayraklı destek

Çanakkale Boğazı'ndaki 'Gazi Kale'den, Azerbaycan'a bayraklı destek

Çanakkale Boğazı'nın güvenliği için 1462-1463 yıllarında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Avrupa Yakası'ndaki üç yapraklı yonca şeklindeki Kilitbahir Kalesi'ne asılan dev Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla, Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarını savunan Azerbaycan halkına destek verildi.

14.10.2020Gündem
Antalya’nın tarihi simgelerine Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı

Antalya’nın tarihi simgelerine Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı

ANTALYA’nın tarihi simgeleri Saat Kulesi ve Yivli Minare’ye, Karabağı Ermenistan işgalinden kurtarmak için harekat başlatan Azerbaycan'a destek vermek amacıyla Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı.

9.10.2020Gündem
Orhangazi’de Azerbaycan’a destek için araç konvoyu düzenlendi

Orhangazi’de Azerbaycan’a destek için araç konvoyu düzenlendi

BURSA’nın Orhangazi ilçesinde, Azerbaycan’a destek için İHH Orhangazi Şubesi’nin organizasyonu ile araç konvoyu düzenlendi. Onlarca araç şiddetli yağmur altında Azerbaycan ve Türk Bayrakları eşliğinde Azerbaycana destek oldu.

9.10.2020Gündem
Kundakta gittiler tankla döndüler

Kundakta gittiler tankla döndüler

Karabağlı gençler, 30 yıl önce Ermenistan işgaliyle kundaktayken terk ettikleri topraklarına şimdi tankların üstünde dönüyor. Azerbaycanlılar, “Annelerin kucağında öz topraklarını terk eden balalarımız (çocuklarımız) 30 yıl sonra öz topraklarını almak için savaşıyor” diyor.

9.10.2020Dünya
Denizin 15 metre derinliğinde Azerbaycan ve Türkiye bayrağı açtılar

Denizin 15 metre derinliğinde Azerbaycan ve Türkiye bayrağı açtılar

KONYALI dalgıçlar Azerbaycan’a destek olmak için Bodrum’da denizde girip, 15 metre derinliğe yaptıkları dalışta Azerbaycan ve Türk bayrakları açtı.

8.10.2020Gündem
Tokat’ta, 66 metre yükseklikteki kuleye Azerbaycan bayrağı asıldı

Tokat’ta, 66 metre yükseklikteki kuleye Azerbaycan bayrağı asıldı

TOKAT'ın Turhal ilçe belediyesi, Azerbaycan'ın, Dağlık Karabağ'da Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona destek vermek amacıyla 66 metre yükseklikteki kuleye Türk ve Azerbaycan bayrakları astı.

7.10.2020Gündem
Diyarbakır surlarına Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı

Diyarbakır surlarına Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı

DİYARBAKIR Valiliği tarafından kentteki tarihi surlara Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı.

6.10.2020Gündem
Edirnede Azerbaycana destek için araç konvoyu oluşturuldu

Edirne'de Azerbaycan'a destek için araç konvoyu oluşturuldu

Edirne'de vatandaşlar, Azerbaycan'a destek için araçlarıyla konvoy oluşturup şehir turu attı.

5.10.2020Gündem
Iğdırlılar, Azerbaycan’ın, Cebrail şehrini işgalden kurtarmasını konvoy yaparak kutladı

Iğdırlılar, Azerbaycan’ın, Cebrail şehrini işgalden kurtarmasını konvoy yaparak kutladı

AZERBAYCAN ordusunun Ermenistan işgali altındaki Cebrail kentini kurtarması, Iğdır’da sevinçle karşılandı. Ellerinde Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla caddelere çıkan vatandaşlar, sevinç gösterilerinde bulundu.

5.10.2020 Gündem
Ordu’dan Azerbaycan’a destek

Ordu’dan Azerbaycan’a destek

ORDU Büyükşehir Belediyesi, Ermenistan'ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına tepki amacıyla, kentteki teleferik kabinlerine Türkiye ve Azerbaycan bayrakları astı.

2.10.2020Gündem
İzmirde vatandaşlar Azerbaycana destek için toplandı

İzmir'de vatandaşlar Azerbaycan'a destek için toplandı

İZMİR'de, Azerbaycan'a birlik ve beraberlik mesajı vermek isteyen vatandaşlar, tarihi Konak Saat Kulesi ile Hükümet Konağı önünde toplandı. Öte yandan, Hükümet Konağı binasına yansıtılan Türk ve Azerbaycan bayrakları ile birlik ve beraberlik mesajı verildi.

1.10.2020Gündem
İzmirde vatandaşlar Azerbaycana destek için toplandı

İzmir'de vatandaşlar Azerbaycan'a destek için toplandı

İZMİR'de, Azerbaycan'a birlik ve beraberlik mesajı vermek isteyen vatandaşlar, tarihi Konak Saat Kulesi ile Hükümet Konağı önünde toplandı. Öte yandan, Hükümet Konağı binasına yansıtılan Türk ve Azerbaycan bayrakları ile birlik ve beraberlik mesajı verildi.

1.10.2020Haber
Türkiye ve Azerbaycandan savaş sahnelerini aratmayan tatbikat

Türkiye ve Azerbaycan'dan savaş sahnelerini aratmayan tatbikat

Türk ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Nahçıvan'da gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatta temsili düşman hedefleri kara ve havadan vuruldu.

5.09.2020Gündem
Baküdeki Haydar Aliyev Merkezinin dış cephesine Türk bayrağı yansıtıldı

Bakü'deki Haydar Aliyev Merkezinin dış cephesine Türk bayrağı yansıtıldı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün yeni mimari sembollerinden Haydar Aliyev Merkezinin dış cephesine Türk bayrağı yansıtıldı.

12.04.2020Haber
Azerbaycanda soyug olsa biz üşüyerik

'Azerbaycan'da soyug olsa biz üşüyerik'

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, zor ve çalkantılı bir dönemden geçen dünyada gerilimlerin düşürülmesine ihtiyaç duyulduğunu belirterek, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ‘yapıcı, kararlı ve istikrarlı işbirliğinin bu konuda iyi birer örnek olduğunu’ belirtti.

21.09.2018Gündem
Washingtondaki Türklerden 1915 olayları için gösteri

Washington'daki Türklerden '1915 olayları' için gösteri

ABD'nin başkenti Washington'da gerçekleştirilen protestoya katılan Türkler, 1915 olaylarının Ermeniler tarafından çarpıtılarak sunulmasının büyük bir yanlış olduğunu vurguladı.

25.04.2018Dünya
Şenol Güneş sürpriz yaptı, Baküye gitti

Şenol Güneş sürpriz yaptı, Bakü'ye gitti

İngiltere temsilcisi Chelsea, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'nun 5. haftasında konuk olduğu Azerbaycan'ın Karabağ takımını 4-0 mağlup etti.Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve futbol A takım direktörü Ali Naibi de karşılaşmayı izledi. Güneş ve Naibi, maçı Karabağ Kulübü Başkanı Tahir Gozel ile beraber takip etti.

23.11.2017Futbol
Karabağ Chelseaye direnemedi

Karabağ Chelsea'ye direnemedi

İngiltere temsilcisi Chelsea, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'nun 5. haftasında konuk olduğu Azerbaycan'ın Karabağ takımını 4-0 mağlup etti.

22.11.2017Futbol
İstiklalde protesto gerginlikleri

İstiklal'de protesto gerginlikleri

İstiklal Caddesi'nde yapılar protestolar sırasında karşı karşıya gelen gruplar arasında gerginlik çıktı.Beyoğlu Galatasaray Meydanı'nda toplanan Milliyetçi Türkiye Partisi ve Turan Ocakları üyesi bir grup, 23 yıl önce Ermenistan'ın Karabağ'ı işgal edişini ve Hocalı köyünde yapılan katliamı ve Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarda Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesini protesto etti. Saat 14.00'da Galatasaray'da toplanan eylemciler dev Türk bayrağı açarak 'Türküz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz 'Her şey Vatan İçin şeklinde slogan attı. Eylemciler Türk ve Azerbaycan bayrakları taşıdı. Milliyetçi Türkiye Partisi Genel Başkanı Ahmet Yılmaz 'Vatan toprağımız Hocalı 20 yılı aşkın bir süredir Ermeni işgali altındadır. Vatan toprağı kutsaldır ve kaderine terk edilemez. Türk vatanını işgal edenler, buna çanak tutanlar, görmezden gelen yetkililer bunun bedelini Türk Milleti huzurunda ve bütün dünyanın gözü önünde er ya da geç ama mutlaka ödeyeceklerini bilmelidirler. Milliyetçi Türkiye Partisi ve Turan Ocakları olarak bütün vatan topraklarımız azad olana kadar durmayacağımızı, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Türk Milleti'ne saygılarımızla arz ederiz dedi.Haber-Kamera Hasan YILDIRIM İSTANBUL DHA

22.02.2015Haber
İstiklal Caddesinde gerginlik

İstiklal Caddesi'nde gerginlik

İstiklal Caddesi'nde yapılar protestolar sırasında karşı karşıya gelen gruplar arasında gerginlik çıktı.

22.02.2015Gündem
Hocalı Katliamının acısı hâlâ hissediliyor

Hocalı Katliamı'nın acısı hâlâ hissediliyor

Azerbaycan-Ermenistan arasındaki savaşta Ermeni güçlerinin 1992'de Hocalı'da 613 sivili öldürdüğü katliamın acısı Azerbaycan'da hâlâ tazeliğini koruyor.

26.02.2013Gündem
Hocalı katliamına dev protesto

Hocalı katliamına dev protesto

Ermenistan yönetimine bağlı silahlı grupların Dağlık Karabağ Bölgesindeki Hocalı Kasabası'nda yüzlerce Azerbaycan vatandaşını katletmesinin yirminci yıldönümünde Taksim Meydanı'nda kitlesel bir protesto gösterisi yapılıyor.

26.02.2012Gündem
2 devlet tek millet tek yürek

2 devlet tek millet tek yürek

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Aliağa’da açılış yapan Başbakan Erdoğan, “Biz, 2 devlet, tek millet olduğumuz kadar, aynı zamanda tek yüreğiz. Karabağ’da işgal sona erinceye kadar Azerbaycan’la omuz omuza mücadele vereceğiz” dedi.

25.10.2011Gündem
Servet Tazegülden büyük başarı

Servet Tazegül'den büyük başarı

Dünya Tekvando Şampiyonu Servet Tazegül, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) 2012 Londra Olimpiyatları Dünya Elemeleri Turnuvası'nda altın madalyayı kazanarak, olimpiyat vizesini aldı.

1.07.2011Spor
Dağcılıkta Türk-Azeri işbirliği

Dağcılıkta Türk-Azeri işbirliği

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Ağrı Dağı'na düzenlenen kış tırmanışına Azeri dağcıların da katılacağı bildirildi.

8.02.2011Spor
Utanç eylemi

Utanç eylemi

İnsan Hakları Derneği üyesi bir grup ise dün 13.30’da Haydarpaşa Garı’nda, oturma eylemi yaptı.

24.04.2010Dünya
İsveçteki Türkler soykırım tasarısını protesto etti

İsveç'teki Türkler 'soykırım' tasarısını protesto etti

İsveç parlamentosunun "Ermeni soykırımı" ile ilgili kararı bu ülkede yaşayan Türklerin tepkisine neden oldu. Başkent Stockholm'de toplanan yaklaşık 3 bin kişi parlamentoda alınan kararı protesto etti.

22.03.2010Dünya
Anavatan ve DP bugün birleşiyor

Anavatan ve DP bugün birleşiyor

Demokrat Parti ile Anavatan Partisi'nin birleşmesi için yapılacak kongre, Atatürk Spor Salonu’nunda şu sıralarda başladı.

30.10.2009Gündem
Baküdeki bayrak yeniden dalgalanıyor

Bakü'deki bayrak yeniden dalgalanıyor

AZERBAYCAN'ın başkenti Bakü’deki Türk Şehitliği'nde bir süre önce sökülen Türkiye ve Azerbaycan bayrakları yeniden yerine konuldu.

28.10.2009Gündem
Torundan Aliyev’e mektup

Torundan Aliyev’e mektup

KARDEŞİ Nuri Paşa komutasında görevlendirdiği Kafkas İslam Orsusu ile Bakü’yü Ermeni ve Rus işgalinden kurtarıp, Azerbaycan’ın 1918 yılında bağımsızlığını sağlayan Enver Paşa’nın torunu Arzu Enver (Sadıkoğlu), Bakü’deki Türk Şehitliği’nde Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili olarak, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e mektup gönderdi.

22.10.2009Gündem
Stat çevreside Türk ve Azerbaycan bayrakları

Stat çevreside Türk ve Azerbaycan bayrakları

Bursa'da bu akşam Türkiye ile Ermenistan arasında oynanacak olan 2010 Dünya Kupası Eleme Grubu karşılaşması öncesi olağanüstü güvenlik önlemleri alınırken, Atatürk Stadyumu'nun çevresi Türk ve Azerbaycan bayraklarının bulunduğu stikırlarla süslendi.

14.10.2009Futbol
Esnaftan Azerilere bayraklı destek

Esnaf'tan Azeriler'e bayraklı destek

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi Beldibi Beldesi'nde bir grup esnaf, hükümetin dış politikasını protesto edip, Ermenistan sınır kapısının açılacağı yönündeki haberlerle küstürülen Azeriler'e destek vermek için işyerlerine Türk ve Azerbaycan bayrakları astı.

18.04.2009Gündem
Gündüz ezdiler gece yaktılar

Gündüz ezdiler gece yaktılar

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da sözde Ermeni soykırımı resmi törenlerle anıldı. Ancak resmi tören tahrik ve saygısızlıklarla doluydu. Dün sabah yapılan törende yere bir Türk bayrağı serildi ve 10 binlerce Ermeni Ay yıldızlı bayrağımızın üzerine basarak geçti. Tahrik akşam da sürdü. Bu kez de Türk ve Azerbaycan bayrakları yakıldı. Devlet eliyle böyle bir provokasyon yapılması büyük tepki geçti. Bu tahrik Türkiye'nin ve Türk halkının sabrını taşırdı...

25.04.2008Dünya
Taksimde Hocalı katliamı protestosu

Taksim'de Hocalı katliamı protestosu

Azerbaycan'ın Hocalı kentinde 26 Şubat 1992'de yaşanan katliam, Taksim'de protesto edildi.

25.02.2007Gündem
Azerbaycan’ın sevinci bizim de sevincimizdir

Azerbaycan’ın sevinci bizim de sevincimizdir

Partisinin Kocaeli Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuşmasına Azerbaycan’ın Şuşa zaferini kutlayarak başladı. Erdoğan, “İşgal altındaki şehirleri ve Karabağ’ı özgürlüğüne kavuşturan Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci bizim de sevincimizdir. Şuşa’nın kurtuluşu, işgal altındaki toprakların kalan kısmının özgürlüğüne kavuşmasının yakın olduğunun da işaretidir” dedi.

9.11.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüşmesini anlattı: Zafere inşallah yaklaşıyoruz

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüşmesini anlattı: Zafere inşallah yaklaşıyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. "Son 2 yılda teşkilatlarımızın yaklaşık 3'te 2'sini yeni isimlerle güçlendirirken, ahdevefayı da elden bırakmadık." diyen Erdoğan, "Kaderin üstündeki kadere olan imanımızla, sağımıza solumuza bakmadan davamıza sahip çıkıyoruz. Davamızı zafere ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Bu sabah İlham Aliyev kardeşimle görüştük. Şuandaki gelişmeleri bizzat kendisinden dinledim. Ve olumlu gelişmeleri kendisinden dinleyince de ayrıca mutlu oldum. Zafere inşallah yaklaşıyoruz." dedi.

7.11.2020Gündem
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ABDde kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ABD'de kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 97'nci yıl dönümü, ABD'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinin, sosyal medya platformları üzerinden düzenlediği programla kutlandı.

29.10.2020Dünya
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Safiye teyzenin gülümseten konuşması: Senin damadının adı Bayraktar mıydı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Safiye teyzenin gülümseten konuşması: Senin damadının adı Bayraktar mıydı?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de AK Parti’nin 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. 'Bu sabah İlham Aliyev gardaşımla görüşmemizi yaptık.' diyen Erdoğan, 'Azeri televizyonunda spiker bayan kardeşimin o gözleri yaşlı olarak ağladığı anları kendisiyle paylaştım... Ve şu anda Azeri kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Azmin elinden, imanın elinden hiçbir şey kurtulmaz.' ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Macron denilen zatın İslam ile, Müslümanlarla derdi nedir? Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var." diye konuştu. Kongrenin ardından kürsüye gelen Safiye teyze ile Erdoğan'ın diyaloğu izleyenleri gülümsetti. Safiye teyze, Erdoğan'a "Damadının adı Bayraktar mıydı? Onu ben çok severim, ona benim için sarıl. O çıktığında acı kahve içmiş gibi sevinirim" dedi.

24.10.2020Gündem
Belediyeden Azerbaycana bayraklı destek

Belediyeden Azerbaycan'a bayraklı destek

Beyoğlu Belediyesi, Azerbaycan’a desteğini göstermek için belediye binasına Türk bayrağı ile birlikte dev Azerbaycan bayrağı astı.

21.10.2020Gündem