EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Türk Restoranı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.794 haberi bulunmuştur.

Türk Restoranı Haberleri

Yurtdışında en iyi 10 Türk restoranı

Yurtdışında en iyi 10 Türk restoranı

Yurtdışına çıkınca gittiği ülkelerin lezzetlerini denemek isteyenler ağırlıkta olsa da, yanı yakıla Türk mutfağı arayanlar da var.

17.10.2008Seyahat
Yurtdışındaki en iyi 10 Türk restoranı

Yurtdışındaki en iyi 10 Türk restoranı

Yurtdışına çıkınca gittiği ülkelerin lezzetlerini denemek isteyenler ağırlıkta olsa da, yanı yakıla Türk mutfağı arayanlar da var. Türk mutfağı dünyanın en zengin mutfaklarından biri olmakla kalmıyor, dünyanın çeşitli köşelerine de yayılıyor. Hiç ummadığınız bir ülkede karşınıza bir restoranı çıkarsa şaşırmayın! Yurtdışındaki Türk restoranları bir yandan gönüllü turizm elçisi gibi çalışıp Türk mutfağını tanıtırken, yurdışında yaşayan Türklerin memleket hasretini de dindiriyor.

16.10.2008Kelebek
New York’ta 3 restoran açtı kavşağa adı verildi

New York’ta 3 restoran açtı kavşağa adı verildi

New York’ta yaşayan Kıbrıslı işadamı Ayhan Hasan, bir semte 3 adet restoran açınca kavşağa adını verdiler.

29.08.2008Ekonomi
Asistan olamadı Çinde tüccar oldu

Asistan olamadı Çin'de tüccar oldu

ÖSS'de ilk 100 arasına girerek Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünü burslu olarak 1997 yılında tamamlayan Erzurumlu Gökhan Barın, İngilizcesi yetersiz olduğu gerekçesiyle Atatürk Üniversitesi'ne asistan olarak alınmamasının ardından 1998 yılında gittiği Çin'de kurduğu firmayı, 15 ülkeyle iş yapan bir marka haline getirmeyi başardı.

1.08.2008Ekonomi
Teknoloji ve televizyon New York’ta buluştu

Teknoloji ve televizyon New York’ta buluştu

Alcatel Lucent Kurumsal Pazarlama ve İletişim sorumlusu Hande Kürküt, Tiyaro Oyuncusu ve Seslendirme Sanatçısı Ziya Kürküt ile e.yaşam Yayın Yönetmeni Yurtsan Atakan New York’un Michelin Yıldızlı restoranları Bouley, Cafe Boulud ve Aureole ile trendi Türk restoranı Pera’da teknolojik gelişmelerin tiyatro ve televizyonu nasıl etkilediğini konuştu.

26.06.2008Kelebek
Kebapla en iyi Boğazkere, tavuk ve balıkla Narince

Kebapla en iyi Boğazkere, tavuk ve balıkla Narince

İsa Bal (38) Adanalı bir işçi ailesinin çocuğu. 1996’da dil öğrenmek için Londra’ya gitti. Önce bir dil okulunu sonra şarap kursunu bitirdi. Üç yıl önce dünyanın en iyi restoranlarından sayılan, İngiltere’nin az sayıdaki üç Michelin yıldızlı restoranlarından Fat Duck’ta (Şişman Ördek) iş buldu.

3.05.2008Kelebek
Bu sefer de Talabani söylentisi vurdu

Bu sefer de Talabani söylentisi vurdu

Leyla Zana'nın LC Waikiki'ye ve Bandırma kökenli Gross Market'e ortak olduğu yönünde çıkarılan söylentiler, bu kez Revan restoranı vurdu. Talabani'nin ortak olduğu yönündeki söylentiler, restoranı müşterisiz bıraktı.

13.11.2007Gündem
Toplum baskısı eğlenceyi kısıyor

Toplum baskısı eğlenceyi kısıyor

Füsun Taşgın, 20 yıldır Türkiye’nin en önemli restoranlarında işletmecilik yapmış. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da Türk mutfağı ve damak zevkinin tanıtılmasına yönelik çalışan Taşgın, şimdi ise genel müdürü olduğu Çeşme Babylon’da İzmirliler ve Çeşme’ye gelen turistlere hizmet veriyor.

14.07.2007Ege
Aydeeee, sabahlar olmasın

Aydeeee, sabahlar olmasın!

Birlikte gülüyor, eğleniyor, alkışlıyor, dans ediyorlar. Kahkaha sudan ucuz, göbeğin bini bir para. Bu insanların bir internet sitesinden tanıştığına inanır mısınız? Ben de inanmazdım. Geçen hafta rakıseverlerin takıldığı BüyükKeyif sitesinin gecesi vardı. Şamatadan, tepinmeden neredeyse Yakup-2’yi yıkacaklardı. Tam bir rakı kardeşliği. Onların eğlencesine Yeni Rakı Fasıl Ekibi’nin kışkırtıcı nidaları eşlik ediyor: Aydeeee sabahlar olmasın!

28.06.2007Kelebek
6 Türk restoranı dünyanın en iyileri arasına girdi

6 Türk restoranı dünyanın en iyileri arasına girdi

Amerikan "Food & Wine" dergisi, dünyanın 40 ayrı kentindeki "en iyi restoranlar" listesinde 6 Türk restoranına yer verdi. Derginin "2007’de gidiniz" tavsiyesiyle hazırladığı listesine girmeyi başaran Türk lokanlarının tümü İstanbul’da.

9.04.2007Seyahat
Teknolojiyi geleneklerle dans ettiren dünya devi

Teknolojiyi geleneklerle dans ettiren dünya devi

1890 yılında Japonya’yı ziyaret eden Osmanlı Donanması’na ait Ertuğrul Firkateyni ile başlayan Türk- Japon ilişkileri, büyük bir faciayla start almıştı. Tayfuna yakalanıp batan gemimizde 649 denizciden sadece 69’u kurtulmuş ve onlar da Japon Donanması’na ait bir gemiyle Türkiye’ye yollanmıştı. Bu acı olayın üzerinden tam 115 yıl geçti ve siyasi arenada hiçbir sorun yaşamadığımız Japonya ile ilişkiler, en fazla ekonomik alanda gelişti.

13.11.2005Seyahat
Çalıştığı otelin kiracısı oldu

Çalıştığı otelin kiracısı oldu

Swissotel’in ziyafet müdürüyken Türk restoranı açma hayali kuran Bülent Aydın, otelin yanındaki binayı Naz Turkish Cuisine adıyla hizmete sokarak, çalıştığı otelin kiracısı oldu.

10.11.2005Kelebek
Memleketten uzaktaysan rakının kokteylini bile yaparsın

Memleketten uzaktaysan rakının kokteylini bile yaparsın

Bir eylül ikindisinde Kumkapı’daki Kör Agop Meyhanesi’nde Arzu Balkan, Tamer Karadağlı ve Emrah Yücel’le birlikteyiz. Tiyatro sanatçısı olan Arzu Balkan ve Tamer Karadağlı çiftini herkes tanıyor. Arzu Balkan Karadağlı, seslendirme işine lise yıllarında başladı. TRT çocuk oyunlarında rol aldı. 22 yaşında Bilkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu.

16.09.2005Kelebek
Ay yıldızlı bebop şövalyesi MAFFY FALAY

Ay yıldızlı bebop şövalyesi MAFFY FALAY

Cazın efsanevi isimlerinden Dizzy Gillespie, 1956 Mayısı’nda Amerikan caz dergisi Metronom’da yayımlanan röportajda ondan şöyle bahsetmişti: ‘Türkiye’de müthiş bir trompetçiyle karşılaştım. Miles Davis’le bile boy ölçüşebilir.’ Aradan geçen 49 yılda Miles’ın şöhretine ulaşamasa da, Muvaffak ‘Maffy’ Falay’ın gökkuşağı kadar renkli bir hayatı oldu.

2.07.2005Kelebek

Sinemadan başka eğlencemiz yok

NBA’deki Utah Jazz’da başarılı bir sezona imza atan Mehmet Okur, eşi Yeliz’i de aldı ve Milli Takım maçlarına hazırlık için Türkiye’ye geldi. Okur çifti, Bursa’ya benzettikleri Utah’da, alışveriş yapmak ve sinemaya gitmek dışında bir eğlence olmadığını söylüyorlar.

22.05.2005Kelebek
Jazza Memo nefesi

Jazz'a Memo nefesi

Milli basketbolcumuz, 23 sayı, 11 ribaundluk performansıyla bu sezonki 10. double-double’ına imza attı ve takımını 97-96’lık galibiyete taşıdı. NBA’de düne damgasını vuran isim Utah Jazz’da forma giyen ve sergilediği başarılı oyun yanında son saniye basketiyle takımını galibiyete taşıyan milli basketbolcumuz Mehmet Okur oldu.

11.01.2005Spor
Jazza Memo nefesi

Jazz'a Memo nefesi

Milli basketbolcumuz, 23 sayı, 11 ribaundluk performansıyla bu sezonki 10. double-double’ına imza attı ve takımını 97-96’lık galibiyete taşıdı.

11.01.2005Spor Arena
Amerikalı askerlerin kazasıyla yıkılan aile

Amerikalı askerlerin kazasıyla yıkılan aile

Onlar, nikahın kıyılacağı belediye binasına girerken ünlü artist Marilyn Monroe, peşinde kalabalık bir gazeteci ordusuyla çıkıyordu salondan. O da ünlü beyzbol oyuncusu Joe DiMaggio ile evlenmişti.

2.01.2005Kelebek
İngilizlere kebabı sevdiren Akbaş öldü

İngilizlere kebabı sevdiren Akbaş öldü

Londra’nın en ünlü Türk restoranı ‘Efes’in yaratıcılarından İbrahim Akbaş, 60 yaşında kansere yenik düştü. Akbaş, geleneksel Türk kebabını İngiliz damağına sevdirmiş ve bir sektör olarak doğmasına neden olmuştu.

26.06.2004Dünya
‘Ucuz kebap imajı’na yenildi, ‘patronlar’ lokantası kapandı

‘Ucuz kebap imajı’na yenildi, ‘patronlar’ lokantası kapandı

Metin Fadıllıoğlu, Güler Sabancı ve Cem Boyner’in Londra’da açtığı Chintamani adlı restoran, kebapçıların yarattığı ‘Türk yemeği ucuzdur’ imajına yenik düştü. Müşteriler, Chintamani’nin fiyatlarını Londra’daki kepaçıların fiyatları ile karşılaştırıp, yüksek bulunca ortaklar kapatma kararı aldı.

7.06.2004Ekonomi
Japonlara tavsiye edilen dört İstanbul lokantası

Japonlara tavsiye edilen dört İstanbul lokantası

Japonya’da üç ayda bir yayınlanan yemek kültürü dergisi Food Terrace’in bahar sayısında, dört ünlü Türk restoranı tanıtıldı. Cibalikapı, Asitane, Çiya Sofrası ve Çapari. İstanbul’da yaşayan Yukari Hamakawa Erdem’in hazırladığı yazıda, geleneksel Türk yemeklerinin yanı sıra Kapalıçarşı ve Sultanahmet gibi tarihi yerlerden fotoğraflar kullanlıdı.

22.05.2004Seyahat
Sharon rakı içip halay çekti

Sharon rakı içip halay çekti

New York’taki Luca Luca moda firmasının başkanı Yıldız Yüksek Blackstone ve Zomba Music firmasının sahibi eşi Richard Blackstone ile New York Manhattan’daki ünlü Türk restoranı Turkish Kitchen’a giden ünlü Hollywood yıldızı Sharon Stone, fasıl programı sırasında rakıyı fazla kaçırınca restorandakilerle halay çekti.

19.05.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Fransa’daki Türk yılı da Expo 2015 gibi olmasın

2009 Fransa’da Türk yılı olarak kutlanacak, iki yıl önce Ermeni yılı olarak yapılan kutlamalarda Ermeniler iyi organizasyonlar yapmış ve ses getiren işlere imza atmışlardı.

19.05.2008

Türk şarabı üç Michelin yıldızlı restorana girdi

Sonunda bir Türk şarabı üç Michelin yıldızlı bir restoranın şarap listesine girmeyi başardı.

10.04.2008

Kobe’deki dostlarımız

Türkiye’nin, neden tüm dünyada Japonya’ya karşı en çok sempati besleyen ülke olduğunu bilen var mı?

16.09.2007

Kartanesi aşıkları

Tuba Ünsal, geçtiğimiz haftayı başrolünde oynadığı "Küçük Hanım Kartanesi" adlı filmin çekimleri nedeniyle Uludağ’da geçirdi.

30.01.2007

Alkol promili ölçen bar

Reasürans içindeki yeni barlardan Therapy’nin şahane bir uygulaması var.

21.01.2007

Yabancı konuk Feriye’de ağırlanır

Türk mutfağıyla çok övünürüz de iş yabancı misafirleri ağırlayacak bir Türk restoranı bulmaya gelince fena halde çuvallarız.

13.07.2006

Modern Sanat’ta heykel günleri

15 heykeltraşın başyapıtlarının bir araya geldiği "Modern Heykel-Bellek ve Ölçek" sergisinin açılışı, geçtiğimiz akşam İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde yapıldı.

12.02.2006

Adını koruyucu azizeden alan şehir SANTIAGO

Dünyanın en muhafazakar ülkelerinden biri olan Şili’de, geçtiğimiz günlerde yapılan devlet başkanlığı seçiminde ilk defa bir kadın, iktidarın sahibi oldu. Boşanmış, sosyalist ve dindar olmayan biri için bu görülmemiş bir başarıydı. Boşanmanın 2004’te serbest bırakıldığı, kürtajın hálá yasaklar listesinde bulunduğu Şili’nin yeni devlet başkanı Michelle Bachelet’nin hikayesini ve gelmiş geçmiş en büyük dünya ozanlarından birisi olan Pablo Neruda’nın şehrini merak ediyorsanız aşağıdaki satırlardaki yolculuğumuza katılın.

5.02.2006

Meclisteki sürpriz

Geçen hafta Hollanda’daydım. Lahey’de parlamentoya gittim. Genel kurul salonunun kürsüsünde bir kadın milletvekili konuşuyordu. Tesadüfe bakın ki Türk’tü. O sırada bir kapı açıldı. Gördüğüm manzara karşısında gözlerim yuvasından çıktı...

13.12.2005

O cenazeye gitmesi gerekirdi

Uyudu sonunda... Parmak uçlarımda odasını terk ediyorum, son sürat hazırlanmaya başlıyorum.

3.06.2005

Kiwi’ler ülkesinde bir öğle yemeği

Gördüğüm hiçbir yere benzemiyor. Bütün bir ülkenin Trabzon Ayder Yaylası görüntüsünde ve dokusunda olduğunu düşünün. Yemyeşil çayırlar, ulu ağaçlar ve sükunet. Çayırların üzerine sürü sürü koyun yerleştirin. İşte Yeni Zelanda böylesi güzel ve huzurlu bir görüntü arz ediyor.

30.01.2005

Rita Hayworth’ın İstanbul şubesi

Günay Tuncel’le eşi Ahu Tuncel geçtiğimiz gece AKM’deki Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’na katıldılar.

2.11.2004

Elektronik demokrasi

ALMA, Kazak Türkçesi’nde ‘Elma’ anlamında; Almatı da adı ‘Elma’ veya ‘Elmalı’ oluyor.

18.09.2004

TRuva kesin TüRktü iÇten fEThEdilmişti

Truvalıların Türkler’in atası olup olmadığı geyik tartışmasının cevabı kabak çiçeği gibi açık. Evet Truvalılar Türkler’in atasıydı. Kanıtlar gün gibi ortada...

12.06.2004