EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Türk Kızılayı

Türk Kızılayı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Türk Kızılayı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.711 Türk Kızılayı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türk Kızılayı Haberleri

10 bin mülteci için sınıra 8 çadırkent

10 bin mülteci için sınıra 8 çadırkent

Türk Kızılayı, İran ve Irak sınırından gelebilecek mülteciler için hazırlık yapıyor. 10 bin kişiyi barındıracak kapasitede olacak çadırkentler için 4 ana merkez kurulacak.

9.10.2001Gündem
Simit parasına kral dairesi devrine son

'Simit parasına kral dairesi' devrine son

Kızılay, çeşitli illerde bulunan ve kiraya verilen 7 otelden elde ettiği gelirleri artırmak için harekete geçti. Kızılay, otel kiracılarının "makul ya da mantıklı" ücret ödememeleri halinde otelleri ya kendi işletecek ya da satacak.

20.12.2001Gündem
İlkyardım ordusuna 40 gönüllü katıldı

İlkyardım ordusuna 40 gönüllü katıldı

Beşiktaş İlçe Sivil Savunma Müdürlüğü'nün Türk Kızılayı, İspanyol ve Fransız Kızılhaçı'yla birlikte düzenlediği ilkyardım kurslarını başarıyla tamamlayan 40 gönüllü, dün düzenlenen törenle ‘‘İlkyardımcı’’ kimlik kartlarını aldı.

3.02.2002Gündem
Türkiye bu kez uyumadı

Türkiye bu kez uyumadı

17 Ağustos depreminin aksine Afyon depreminde tüm kurumlar hızlı davrandı. Depremin üzerinden 24 saat geçmeden çadırlar kuruldu, battaniyeler dağıtıldı, gıda yardımı yapıldı.

4.02.2002Gündem
Kızılay yardımları Filistine gönderildi

Kızılay yardımları Filistin'e gönderildi

Kızılay Genel Başkanlığı'nca Filistin'e gönderilecek 4 TIR'dan oluşan yardım konvoyu yola çıktı.

21.04.2002Gündem
Başbakanlık: Henüz göç hareketi yok

Başbakanlık: Henüz göç hareketi yok

Başbakanlık Kriz Merkezi, ABD'nin Irak'a yönelik askeri harekatı nedeniyle Türkiye'ye herhangi bir nüfus hareketinin henüz vaki olmadığını bildirdi. Başbakanlık Kriz Merkezi'nden yapılan açıklamada, merkezin 19 Mart 2003 tarihinden beri çalışmalarını tüm kurumların katılımıyla günde 24 saat aralıksız sürdürdüğü kaydedildi.

31.03.2003Gündem
Erdoğan Anayasa değişikliğine destek istedi

Erdoğan Anayasa değişikliğine destek istedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'li milletvekillerinden orman arazilerinin satışı ve milletvekili seçilme yaşının 30'dan 25'e indirilmesine yönelik Anayasa değişikliğine destek vermelerini istedi.

1.04.2003Gündem
Kızılaya ABD ve Peşmerge engeli

Kızılay'a ABD ve Peşmerge engeli

Irak'ın Kerkük ve Bağdat kentlerine yardım götüren Türk Kızılayı heyeti, önce Amerikan, sonra Peşmerge engeline takıldı. ABD'liler Irak'a götürülen yardım konvoyunu aramak ve ilaçlara el koymak istedi, Peşmergeler ise tırlardaki ilaçlarla ilgili belge istedi.

29.04.2003Gündem
Irak halkı: ABD olmadan gelin

Irak halkı: ABD olmadan gelin

Irak'ta temaslarda bulunan AKP milletvekilleri ilk izlenimlerini açıkladı: Irak halkı, Arabı, Kürdü, Şiisi, 'Türk askeri gelecekse, ABD askerleriyle birlikte gelmesin. Sorunlarımızı çözsün ve bize sahip çıksın. İşgalci olmasın. Komutanları Türk olsun' diyor.

26.08.2003Dünya
Talibandan Kızılay ve Kızılhaça tehdit

Taliban'dan Kızılay ve Kızılhaç'a tehdit

Taliban güçlerinin, Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Federasyonu'na, dünya genelinde sivil yardım kuruluşlarını hedef almaya hazırlandıklarına dair bir mektup gönderdiği öğrenildi.

27.08.2003Gündem
Dostluk Hastanesi yeniden yapılıyor

Dostluk Hastanesi yeniden yapılıyor

Afganistan'da ‘‘yaşam’’ dahil, her şey yeniden başlıyor. Bütün kamu yapıları gibi hastaneler de onarılıyor, yeniden inşa ediliyor. 18 yıl önce Türk Kızılayı'nca yaptırılan Türk-Afgan Dostluk Hastanesi de Taliban'ın yıkımından payına düşeni almış. Ama önceki yıl Türk Büyükelçiliği'nin girişimiyle yeni bir hastane inşa edilmiş...

29.09.2003Dünya
İlk çadırlar tamam

İlk çadırlar tamam

Türkiye, depremle sarsılan İran'ın Bem Kenti'nde yaklaşık 4 bin kişinin yerleştirileceği 400 çadırdan oluşan bir çadırkent kurdu.

2.01.2004Gündem
İlk çadırlar tamam

İlk çadırlar tamam

70 bin kişinin evsiz kaldığı İran'ın Bem kentine yardım elini uzatan Türkiye ilk aşamada 4 bin kişinin barınacağı bir çadırkent kurdu. Türkiye, çadırkentin ardından 6-7 bin kişinin barınacağı prefabrik evler yapacak.

2.01.2004Dünya
Kızılay Felluceye insani yardım gönderiyor

Kızılay Felluce'ye insani yardım gönderiyor

Kızılay, Irak'ın Felluce kentine 1-2 gün içerisinde 500 bin dolarlık acil gıda ve sağlık malzemesi gönderecek.

18.11.2004Gündem
Türk yardımı Sri Lankaya ulaştı

Türk yardımı Sri Lanka'ya ulaştı

İnsani yardım operasyonu çerçevesinde Başbakanlık tarafından gönderilen tıbbi malzeme ve yardım paketi yüklü askeri nakliye uçağı Sri Lanka'ya ulaştı.

18.01.2005Gündem
Güney Asyaya yardım için başvuru adresleri

Güney Asya'ya yardım için başvuru adresleri

Güney Asyalı mağdurlar için bir süre önce başlatılan yardım kampanyasına Diyanet de katıldı.

21.01.2005Gündem
Başbakan Erdoğan felaket bölgesinde

Başbakan Erdoğan felaket bölgesinde

Endonezya'da incelemelerde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Allahımız daha büyük felaketlerden bizi korusun” dedi.

6.02.2005Gündem
Bingölde şiddetli deprem: 50 yaralı

Bingöl'de şiddetli deprem: 50 yaralı

Bingöl'de büyüklüğü 5.7 olan orta şiddette bir deprem meydana geldi. Depremde 50 kişinin yaralandığı, hasar tespit çalışmalarının ise sürdüğü bildirildi.img src='/images/kirmizinokta.gif' align=absmiddle> Bingöl 2 yıl önce 6.4 ile sallanmıştı / ARŞİV
 İllere göre deprem riskleri / ARŞİV

6.06.2005Gündem
Kan bağışı yaptı iğneye bakamadı

Kan bağışı yaptı iğneye bakamadı

Türk Kızılayı’nın Bölgesel Kan Merkezleri Projesi kapsamında modernizasyon çalışmaları yapılan Çapa Kan Merkezi, 48 yıl aradan sonra yeni cihazlarla donatıldı.

16.07.2005Gündem