EKSTRA
MENÜ

Türk Kızılayı

Türk Kızılayı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Türk Kızılayı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.712 Türk Kızılayı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türk Kızılayı Haberleri

Plazmalar alındı

Plazmalar alındı

Koronavirüsü yenenlerin kanıyla ağır hastalara yapılacak plazma tedavisi başladı. Türk Kızılayı dün ilk kanı aldı. Bir donör 6 kişiye şifa olacak. Sağlık Bakanlığı 400 donörün ismini verdi.

8.04.2020Gündem
İlk donör iyileşen bir doktor

İlk donör iyileşen bir doktor

Koronavirüs tedavisinde plazma tedavisine onayın ardından Türk Kızılayı harekete geçti. Bugün ilk donörden plazma bağışı alınacak. İlk donör, hastalığı atlatan bir doktor.

7.04.2020Gündem
İmmün plazma tedavisi nedir

İmmün plazma tedavisi nedir?

Uzmanlar dünya tarihinde daha önce birçok salgında da kullanılan immün plazma yönteminin Kovid-19'da özellikle ağır hastaların iyileşmesine katkı sağlayabileceğine dikkati çekiyor. Halk arasında "antikor tedavisi" olarak da bilinen immün plazma yönteminin önemi, bilim insanları tarafından vurgulanıyor. Türkiye'de de son günlerde adından sıklıkla bahsedilen bu tedavi yöntemi, 'Daha önce hastalığı geçirmiş olan bireylerin kanında enfeksiyona karşı oluşan antikorların hasta bireylere aktarılması' olarak tanımlanıyor. Peki, İmmün plazma tedavisi nedir?

6.04.2020Gündem
Koronavirüste ‘immün plazma’ değerlendirmesi: Umut ışığı olabilir

Koronavirüste ‘immün plazma’ değerlendirmesi: Umut ışığı olabilir!

Bilim dünyası, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tedavisini bulabilmek için aralıksız çalışırken, uzmanlar dünya tarihinde daha önce birçok salgında da kullanılan immün plazma yönteminin Kovid-19'da özellikle ağır hastaların iyileşmesine katkı sağlayabileceğine dikkati çekiyor.

6.04.2020Gündem
Sokağa çıkamayanlara Kızılaydan gıda desteği

Sokağa çıkamayanlara Kızılay'dan gıda desteği

İZMİR'de, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkması sınırlandırılan 65 yaş ve üstü kişiler ile kronik rahatsızlığı olanlar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere, Kızılay ekipleri erzak desteğinde bulunuyor.

6.04.2020Gündem
Türk akademisyenler uzaktan eğitim platformu geliştirdi

Türk akademisyenler uzaktan eğitim platformu geliştirdi

Eskişehir'de görevli 3 akademisyen, çeşitli alanlardan uzmanların bilgi ve becerilerini internet bağlantısı olan sistemleri kullanarak uzaktan aktarması için "Acaport" adlı online eğitim platformu yaptı.

6.04.2020Teknoloji
Haburda bekleyen şoförlere maske ve eldiven dağıtıldı

Habur'da bekleyen şoförlere maske ve eldiven dağıtıldı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Türk Kızılayı tarafından Habur Sınır Kapısı'nda bekleyen şoförlere maske, eldiven ve dezenfektan dağıtımı yapıldı.

5.04.2020Gündem
Iraktan yurda getirilen 334 Türk işçi Kütahyada yurda yerleştirildi

Irak'tan yurda getirilen 334 Türk işçi Kütahya'da yurda yerleştirildi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında işçi olarak çalıştıkları Irak'tan yurda getirilen 334 Türk vatandaşı, Kütahya'da, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) ait öğrenci yurtlarına yerleştirildi.

4.04.2020Gündem
Koronada henüz zirveyi görmedik

Koronada henüz zirveyi görmedik

Hürriyet’in sorularını yanıtlayan İtalya Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani, İtalya’da salgında hafif bir düşüş görüldüğünü belirterek “(Vakalarda) Henüz zirveye ulaşmadık, ancak rakamlar bize yakında oraya gidebileceğimiz ve önlemlerimizin işe yaradığına dair umut veriyor” dedi.

3.04.2020Dünya
100 bin litre dezenfektan teslim edildi

100 bin litre dezenfektan teslim edildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi öncülüğünde 61 ihracatçı birliğiyle başlatılan milli ve yerli üretim seferberliği kapsamında 1 milyon adet maske ve 100 bin litre dezenfektan üretilerek kamu hastanelerinin ihtiyacına sunuluyor.

2.04.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan İtalya ve İspanyaya mektup

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İtalya ve İspanya'ya mektup

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye tarafından tıbbi yardım malzemesi ulaştırılan İtalya'nın Başbakanı Giuseppe Conte ve İspanya'nın Başbakanı Pedro Sanchez Perez-Castejon'a mektup gönderdi.

2.04.2020Gündem
Sokağa çıkamayan yaşlıların evcil hayvanlarını gezdirdiler

Sokağa çıkamayan yaşlıların evcil hayvanlarını gezdirdiler

KORONAVİRÜS önlemleri kapsamında sokağa çıkması sınırlandırılan 65 yaş ve üstü birçok vatandaşın evcil hayvanlarının gezdirilmesi yönündeki talebi üzerine Genç Kızılay İstanbul gönüllüleri, sahiplerinden teslim aldıkları evcil hayvanları gezdirdi.

1.04.2020Gündem
İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiyede de başlıyor

İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiye'de de başlıyor

Sağlık Bakanlığı ve Kızılay harekete geçti, üniversiteler destek verdi; Corona Virüs salgınıyla mücadelede iyileşmiş hastalardan alınacak plazma kan ürünü ile kritik durumda olan hastaların tedavisine başlanacak.

31.03.2020Haber
İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiyede de başlıyor

İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiye'de de başlıyor

Sağlık Bakanlığı ve Kızılay harekete geçti, üniversiteler destek verdi; Corona Virüs salgınıyla mücadelede iyileşmiş hastalardan alınacak plazma kan ürünü ile kritik durumda olan hastaların tedavisine başlanacak.

31.03.2020Gündem
Afyonkarahisarda gülümseten yanlış anlama

Afyonkarahisar'da gülümseten yanlış anlama

Afyonkarahisar'da evinden çıkamayan Emine Kılıçarslan (72), 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, evinde beslediği 2 kuzusu için yem istedi. Ancak gönüllüler 'kuzuları', 'torun' zannedince eve yem yerine gıda götürdü. Karşılarında kuzuları gören gönüllüler, hemen yem alıp, Kılıçarslan'a teslim etti.

26.03.2020Gündem
Kızılaydan koronavirüs ile mücadeleye büyük destek

Kızılay'dan koronavirüs ile mücadeleye büyük destek

Koronavirüs ile mücadele kapsamında devlete destek çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, sosyal yardım çalışmalarını artırma kararı aldı. Kızılay, karantina yurtlarındaki yemek dağıtımlarının ve kan bağışı konusundaki çalışmalarının yanı sıra, yaşanan krizden en çok etkilenmesi beklenen toplum kesimlerini desteklemek amacıyla eylem planı hazırladı.

24.03.2020Gündem
İngiltere’den, sınırdaki Suriyelilere 37 ton insani yardım

İngiltere’den, sınırdaki Suriyelilere 37 ton insani yardım

İngiltere ordusu, Türkiye-Suriye sınırındaki Suriyelilere 37 ton insani yardımda bulundu.

13.03.2020Avrupa
Mesuttan örnek davranış

Mesut'tan örnek davranış

Arsenal'de forma giyen Türk asılı Alman oyuncu Mesut Özil, Big Shoe adlı yardım kuruluşu aracılığı ile Myanmar'daki 40 hasta çocuğun ameliyatını üstlendi.

11.03.2020Avrupa
Yunan güvenlik güçleri göçmenleri dövüp, saatlerce aç, susuz bırakmış

Yunan güvenlik güçleri göçmenleri dövüp, saatlerce aç, susuz bırakmış

EDİRNE'den sınırı aşıp geçtikleri Yunanistan'da bu ülkenin güvenlik güçleri tarafından yakalanıp, para ve giysileri alınarak, şiddete maruz kalan göçmenler, yaşadıklarını anlattı. Açı susuz, 48 saat bir odada bekletilen göçmenlerden Faslı İsmail Ladi, "Her şeyimizi aldılar. Yemek isteyenleri dövdüler. Sopalarla vurdular. Acımaları yok" dedi.

4.03.2020Gündem
Yunanistandan insanlık dışı tavır: Ya dönersiniz ya öldürürüz

Yunanistan'dan insanlık dışı tavır: Ya dönersiniz ya öldürürüz

Yunan sahil güvenliği, göçmen botlarını batırmaya çalıştı. Göçmenler, Yunan askerinin kendilerini “Ya Türkiye’ye dönersiniz ya da öldürürüz” diye tehdit ettiğini söyledi.

3.03.2020Gündem
Veli ve öğretmenlerden kan bağışı

Veli ve öğretmenlerden kan bağışı

Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Çapa Kan Merkezi 27-28 Şubat tarihleri arasında kan bağışı kampanyası düzenliyor.

27.02.2020Eğitim
Suriyeli aileler için çadır kuruldu

Suriyeli aileler için çadır kuruldu

Suriye'de rejim güçleri ve destekçilerinin yoğun bombardımandan kaçarak Türkiye sınırına yakın bir bölgede mağaraya sığınan 74 kişi için Türk Kızılayı tarafından çadır kuruldu ve ihtiyaç malzemeleri verildi. Bundan yaklaşık 15 gün önce gelerek yerleştikleri mağara ortamındaki hayattan kurtulan aileler kurulan çadırlara da yerleşti. Kızılay’dan yapılan açıklamada, 15 gün önce Serakip bölgesinden gelen ailelere ekipler tarafından çadır kurulduğu, gıda, hijyen, soba, battaniye gibi ihtiyaçlarının karşılandığı belirtildi.

26.02.2020Gündem
Lösemili çocuklar için trombosit kan bağışı kampanyası

Lösemili çocuklar için trombosit kan bağışı kampanyası

Wild Offroad, 23 Şubat 2020 Pazar günü tüm üyeleri ile lösemili çocuklara trombosit kan bağışında bulunuyor. İşte Wild Offroad tarafından yapılan açıklama:

18.02.2020Gündem
98 yıl sonra adını caddeye verdik

98 yıl sonra adını caddeye verdik

1. Dünya Savaşı’nda Ruslara esir düşen 1012 Türk askerini İstanbul’a getiren Japon gemisi Heimei Maru’nun komutanı olan, geminin yolunu kesen Yunan askerlerine esirleri teslim etmeyen Yarbay Yukichi Tsumura’nın ismi, İstanbul Beykoz’da bir caddeye verildi.

16.02.2020Gündem
Kızılay’dan CHP’ye yanıt

Kızılay’dan CHP’ye yanıt

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, kendisini istifaya davet ederek “Yöneticileri astronomik aylık alıyorsa iş gönüllülükten çıkıyor” diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, “Görevimizi gönüllü olarak, hiçbir ücret ya da maaş almaksızın, meccanen yerine getiriyoruz” diye yanıt verdi.

6.02.2020Gündem
Akşener: Gök kubbeyi, Mehmetimizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın

Akşener: Gök kubbeyi, Mehmet'imizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarınca düzenlenen, 8 şehidin olduğu saldırıyla ilgili konuştu. Akşener, "Gök kubbeyi, Mehmet'imizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın. Devlet aklı ile ve bir kez olsun iç politika hesapları yapmadan hareket edip, Türk milletinin ve devletinin gücünü gösterin" dedi.

4.02.2020Gündem
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınıktan açıklama

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'tan açıklama

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay'a 2015'ten 2019'a kadar geçen sürede sadece 5 iş insanı ve 11 şirketin 'özel şart' öne sürerek 50 milyon 852 bin TL bağış yaptığını söyledi. Kınık, "10 milyar TL'nin içerisinde özel şartlı yardımların oranı sadece binde 5'tir" dedi.

4.02.2020Gündem
İlik nakli olması gereken Tolga için seferber oldular

İlik nakli olması gereken Tolga için seferber oldular

SAKARYA’da, lösemi tedavisi gören Tolga Eray'ın (33) ihtiyacı olan iliğin bulunması için kent ve çevre illerdeki binlerce vatandaşlar adeta seferber oldu.

1.02.2020Gündem
Türk Kızılayı’na Almanya’dan yardım

Türk Kızılayı’na Almanya’dan yardım

Alman hükümeti, İdlib’i terk eden mültecilere barınak alanları yapılması amacıyla Türk Kızılayı’na 25 milyon Euro (165 milyon TL) yardımda bulunacak.

1.02.2020Dünya
Almanya’dan İdlib için 25 milyon Euro

Almanya’dan İdlib için 25 milyon Euro

Almanya, İdlib’i terk eden mültecilere barınak alanları yapılması amacıyla 25 milyon Euro yardımda bulunacak. Konuyla ilgili Berlin’deki basın toplantısında konuşan Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, şunları söyledi:

31.01.2020Avrupa
Almanyadan İdlib için Türk Kızılayına 25 milyon avro

Almanya'dan İdlib için Türk Kızılayı'na 25 milyon avro

Almanya, İdlib'i terkeden mültecilere barınak alanları yapılması amacıyla Türk Kızılayı’na 25 milyon avro yardımda bulunacak. Hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Başbakan Merkel'in geçen hafta İstanbul ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardım sözü verdiğini vurguladı.

31.01.2020Dünya
7.9 milyon dolar Ensar Vakfı’na... Kızılay: Şartlı bağış yapıldı

7.9 milyon dolar Ensar Vakfı’na... Kızılay: Şartlı bağış yapıldı

Başkentgaz tarafından Kızılay’a verilen 8 milyon dolar bağıştan 7 milyon 925 bin dolarının Ensar Vakfı’na aktarıldığına ilişkin belge tartışma çıkardı. Kızılay, “Hayırsever firma Kızılay’a bağışta bulunurken şart olarak öğrenci yurdu yapılmak üzere bu vakfa aktarılmasını istemiştir” dedi.

30.01.2020Gündem
Malatyanın Kale ilçesinde de deprem hasara yol açtı

Malatya'nın Kale ilçesinde de deprem hasara yol açtı

Elazığ Sivrice merkezli 6.8'lik depremin hissedildiği, çok sayıda binanın yıkıldığı ve can kayıplarının olduğu Malatya'nın Kale ilçesinde de hasar meydana geldi. 574 nüfuslu Bent Mahallesi'ndeki tek katlı evler hasar görürken enkaz altında kalan 2 kişi yaralandı.

28.01.2020Gündem
Mavigöl toz oldu

Mavigöl toz oldu

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan depremden yine çürük bina faciaları çıktı. Van depreminde hasar gören Hazar Gölü kenarındaki 6 katlı Mavigöl Apartmanı sarsıntının ilk saniyelerinde toz yığınına döndü. Ayken Apartmanı’nın enkazı başında yakınlarının kurtarılmasını bekleyen Ali Düşmez, “Müteahhit evin sağlam olduğunu söylemişti” diye feryat etti. 4 katlı Dilek Apartmanı da enkaza dönerken çevresindeki binalar sapasağlam ayaktaydı.

26.01.2020Gündem
İş Bankasından Türk Kızılayı deprem kampanyasına 5 milyon TL katkı

İş Bankası'ndan "Türk Kızılayı deprem kampanyasına" 5 milyon TL katkı

Türkiye İş Bankası, Elazığ'da yaşanan deprem felaketi sonrası Türk Kızılayı yardım kampanyasına 5 milyon TL katkıda bulunduklarını duyurdu.

25.01.2020Ekonomi
Güneşli hava bomba demek

Güneşli hava bomba demek

İdlib’de ateşkesin ilan edildiği 12 Ocak’tan bu yana yaşanan hava saldırılarında 76 kişi hayatını kaybetti, 31 bin kişi de evlerini terk etti. Çadırkentlerde hayata tutunmaya çalışanlar, güneşli günler yerine yağmurlu ve kapalı havaların sürmesi için dua ediyor. Çünkü güneşli ve açık hava dronların detaylı görüntü alması ve devamında hava saldırısı demek...

24.01.2020Gündem
Şehit Ömer Halisdemir’den Uganda’ya su

Şehit Ömer Halisdemir’den Uganda’ya su

15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in çocukları Ertuğrul (17) ve Elifnur (21) Kızılay’a bağışta bulunarak babaları adına Afrika’da bir su kuyusu açılmasını istedi. Türk Kızılay’ı, Uganda’nın temiz suya erişim imkânı olmayan Luwero bölgesinde Ömer Halisdemir ve İstanbul Anadolu Adliyesi çalışanları adına iki kuyu açtı. Bölgede yaşayan 12 bin kişinin hayatı değişti.

23.01.2020Gündem
Basketbolda All-Star şöleni başlıyor

Basketbolda All-Star şöleni başlıyor

Basketbolun yıldızlarının sahne alacağı ING All-Star 2020, yarın İstanbul'da yapılacak.

18.01.2020Basketbol
Saldırılardan kaçan Suriyeliler boş arazilere çadır kuruyor

Saldırılardan kaçan Suriyeliler boş arazilere çadır kuruyor

Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve İran destekli yabancı gruplar, Halep'in İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki batı ve güney kırsalına kara saldırısı başlattı.

17.01.2020Dünya
MSB: Resulaynda kiliseye insani yardım yapıldı

MSB: Resulayn'da kiliseye insani yardım yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı, Resulayn'da Martuma Süryani Ortodoks Kilisesine Türk Kızılayı iş birliğiyle insani yardım yapıldığını açıkladı.

13.01.2020Gündem
Bakan Soyludan İdlib için yardım çağrısı

Bakan Soylu'dan 'İdlib' için yardım çağrısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İdlib için başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili "Bu kampanya sınırımızın hemen dışında ölümden kaçan insanlar içindir. Kurtuluş Savaşı'nda bize gelen yardımların hatrına, komşuluk hatrına ve göç üzerinden siyasi rant peşinde koşanlara inat bir şekilde herkesi bu yardım kampanyasına katılmaya davet ediyoruz" dedi.

13.01.2020Gündem
Libya ve İdlib... Ateş çemberinde Türkiye barışı

Libya ve İdlib... Ateş çemberinde Türkiye barışı

Libya ve Suriye İdlib’de sağlanan ateşkes, barış girişimlerine Rusya ile birlikte öncülük eden Türkiye’nin çifte diplomasi zaferi olarak nitelendirildi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Cumhurbaşkanımızın yoğun çabalarıyla devreye giren Libya ve İdlib ateşkes anlaşmaları, Türkiye’nin izlediği barış diplomasisinin somut neticeleridir” mesajını paylaştı. MSB, ateşkesin yakından takip edildiğini vurguladı.

13.01.2020Gündem
Sağlıklı ve sosyal okul yaşamı için izcilik kampları yapılacak

Sağlıklı ve sosyal okul yaşamı için izcilik kampları yapılacak

MEB ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında protokol imzalandı. Bu protokolle, sağlıklı ve sosyal okul yaşamının geliştirilmesi amacıyla izci kampları düzenlenecek. Öğretmen ve öğrencilere yönelik kamplarla doğa farkındalığının arttırılması ve tabiatta daha fazla zaman geçirilmesi sağlanacak.

8.01.2020Eğitim
İdlibten göç edenlerin sayısı 367 bine ulaştı

İdlib'ten göç edenlerin sayısı 367 bine ulaştı

SURİYE'nin İdlib kentinden rejimin yoğun saldırıları nedeniyle zorlu kış şartları altında konvoylar halinde Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan sivillerin sayısı 367 bine ulaştı. Son 2 ayda İdlib bölgesinden, terörden temizlenen Fırat Kalkanı Bölgesi'ne 17 bin 360, Zeytin Dalı Harekatı Bölgesi'ne ise 16 bin sivilin göç ettiği öğrenildi. Türk Kızılayı ekipleri, evlerini terk ederek sınıra yakın yerlerde çadırlarda yaşayan akrabalarının yanına göç eden sivillere çadır ve gıda yardımı yapıyor.

7.01.2020Haber
İdlibten göç edenlerin sayısı 367 bine ulaştı

İdlib'ten göç edenlerin sayısı 367 bine ulaştı

SURİYE'nin İdlib kentinden rejimin yoğun saldırıları nedeniyle zorlu kış şartları altında konvoylar halinde Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan sivillerin sayısı, 367 bine ulaştı. Son 2 ayda İdlib bölgesinden, Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden temizlenen bölgeye 17 bin 360, Zeytin Dalı Harekatı bölgesine ise 16 bin sivilin göç ettiği öğrenildi. Türk Kızılayı ekipleri, evlerini terk ederek sınıra yakın yerlerde çadırlarda yaşayan akrabalarının yanına göç eden sivillere çadır ve gıda yardımı yapıyor.

7.01.2020Gündem
Son dakika haberler: Görüntüler bugün geldi... Sayı 360 bini buldu

Son dakika haberler: Görüntüler bugün geldi... Sayı 360 bini buldu

SURİYE'nin İdlib kentinden rejimin yoğun saldırıları nedeniyle zorlu kış şartları altında konvoylar halinde Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan sivillerin sayısı, 367 bine ulaştı. Son 2 ayda İdlib bölgesinden, Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden temizlenen bölgeye 17 bin 360, Zeytin Dalı Harekatı bölgesine ise 16 bin sivilin göç ettiği öğrenildi. Türk Kızılayı ekipleri, evlerini terk ederek sınıra yakın yerlerde çadırlarda yaşayan akrabalarının yanına göç eden sivillere çadır ve gıda yardımı yapıyor.

7.01.2020Dünya
Yürek yakan o detayla öldüğü ortaya çıktı

Yürek yakan o detayla öldüğü ortaya çıktı

KARABÜK'te, yalnız oturan Salim Çam’ın (52), Kızılay’ın evinin önüne bıraktığı sefer tasını almaması üzerine durumdan şüphelenen komşuları polise haber verdi. Gelen polis ekiplerince, Salim Çam (52) dairesinde ölü bulundu. Çam’ın sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğünü tespit edildi.

2.01.2020Gündem
Tel Abyad’da yeni hayat

Tel Abyad’da yeni hayat

Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütü PKK/YPG’den temizlenen Tel Abyad, bölgenin çekim merkezi oldu. Güvenliğin tam olarak sağlandığı kente sadece terör nedeniyle evlerini terk edenlerden değil, komşu kentlerden de göç var. Kentteki okullar, hastaneler ve mahkemeler hizmet veriyor. Tel Abyad ve Resulayn’da görev yapacak 906 kişilik yerel polis gücünün eğitimi ise Türkiye’de sürüyor.

23.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Cenevrede önemli açıklamalar: Avrupadan ses yok

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cenevre'de önemli açıklamalar: Avrupa'dan ses yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre’de düzenlenen Küresel Mülteci Forumu’nda yaptığı konuşmada ''Sığınmacılar için bütçemizden harcadığımız rakam 40 milyar doları aştı. Dışarıdan gelen yardım ise son derece sınırlı. Avrupa’dan halen ikinci 3 milyar için herhangi bir ses yok'' dedi.

17.12.2019Gündem